TEST: Niceboy ION – chytrá domácnost v praxi. Komunikujte s vaší konvicí, kartáčkem nebo váhou Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 27 červenec 2022
Přejít na obsah
TEST: Niceboy ION – chytrá domácnost v praxi. Komunikujte s vaší konvicí, kartáčkem nebo váhou
Chytrá domácnost Niceboy v praxi
Závěr
alt

 

 

 

 

  • TEST: Niceboy ION – chytrá domácnost v praxi.

                                Komunikujte s vaší konvicí, kartáčkem nebo váhou

Společnost Niceboy koncem minulého roku započala uvádění nové produktové řady pro chytrou domácnost s označením ION. Jako první jsem měl možnost otestovat prostřední model chytrého vysavače Charles i7. Z kraje letošního roku pak společnost doplnila nabídku o další produkty a na ty se podívám dneska. Nakonec dorazila chytrá konvice „Smart Kettle“ v bílém provedení, několik RGB žárovek a sonický kartáček Sonic Black. A bude toho víc.

Nejzajímavějším produktem je rozhodně rychlovarná konvice, která lze sice ovládat zcela klasicky ručně, ovšem ty nejzajímavější funkce naleznete v dodávané aplikaci Niceboy ION. Po jejím nainstalování se otevřou možnosti jako je třeba ohřev vody na určitou teplotu a její setrvání na této určité hodnotě po dobu jakou si nastavíte.

Takže modelový příklad, například budete za 20 minut potřebovat mít ohřátou vodu, v aplikaci si nastaví ohřev vody na požadovanou teplotu, třeba 40°C a její hlídání po dobu 30 minut. Během této doby pouze stačí, až půjde kolem konvice, tak si tuto vodu přelejete.

Další zajímavým produktem chytré domácnosti je sonický kartáček. Ten se nabízí ve dvou barevných provedeních a také ve dvou provedeních co se týče propojení s mobilní aplikací. Já nakonec dostal na recenzi ten levnější model, který nedisponuje připojením Bluetooth, tedy nejde propojit s aplikací Niceboy ION. Momentálně je jeho doporučená cena 999,- vč. daně, jeho chytřejší bráška pak stojí o 500,- více. Zákazník má tedy na výběr, a pokud propojení s telefonem nepotřebuje, ušetří celkem zajímavou částku. Funkce je to zajímavá, protože máte k dispozici statistiky toho, jak často a jak dlouho si čistíte zuby :). Bohužel kartáček není stále tak chytrý, aby vám je vyčistil sám. Ale dejme tomu čas ;).

Dalším zajímavým kusem, který se ke mně dostal, jsou pak chytré žárovky s RGB podsvícením. Koupit se dá buď v balení po jednom kusu za 499,-, nebo v balení po dvou za 899,-. Osobně bych uvítal, pokud by výrobce nabízel ještě nějaké výhodnější balení třeba po 10ks pro větší domácnosti, pak by mohl být poměr cena/výkon ještě mnohem lepší.

Žárovka v defaultním nastavení svítí klasickým studeným světlem. Teprve až po spárování aplikace se žárovkou se vám otevřou všechny další funkce, kterých je opravdu hodně. Není tedy problém si regulovat jak intenzitu osvětlení, ale i teplotu bílé barvy, eventuálně si barvu měnit zcela v celé barevné škále. Žárovky jsou dostupné v klasickém provedení tak i s užším závitem a protáhlým tvarem samotné žárovky. Pokud byste RGB nepotřebovali, jsou žárovky dostupné i v klasickém bílém provedení.

Hodně užitečným produktem může být také inteligentní zásuvka ION SmartPlug, ale tu dnes k dispozici nemám. Podívejme se tedy na to, co dnes dorazilo v praxi … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpaky
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpakyStředa, 21 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1346x
Komentářů: 0
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?Úterý, 20 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1161x
Komentářů: 0
No Man´s Sky dostává další obsah!
No Man´s Sky dostává další obsah!Pondělí, 19 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1253x
Komentářů: 0
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?Pátek, 16 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1222x
Komentářů: 1
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?Úterý, 13 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2184x
Komentářů: 7
Velké RPG Avowed od OBSIDIAN dorazí již letos?
Velké RPG Avowed od OBSIDIAN dorazí již letos?Pondělí, 12 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1441x
Komentářů: 1