ICQ: Český masochismus v IM (Instant messagingu) Tisk E-mail
Napsal elCondor   
Tuesday, 14 August 2007
ICQ-ikonkaNetradiční pohled na český fenomén používání ICQ, komunikačního protokolu ...

 

 

Fenoménem poslední doby se stal Instant messaging. (posílání zpráv přes internetové kecálky). Možnost přímé interaktivní komunikace v reálném čase si našla miliony příznivců po celém světě. Jinak tomu není ani v ČR. Situace v ČR se ovšem přece jen od zbytku světa liší. Češi totiž z naprosto nepochopitelných důvodů, masově používají ICQ. Nedávno se jeden IT magazín pokusil zmapovat, jaké vlastnosti a parametry očekávají jeho čtenáři od IM klienta/protokolu.

ICQ

Jednotlivým vlastnostem jako centralizace, otevřenost, multiplatformnost..., měli čtenáři přisoudit číselné hodnocení podle stupně důležitosti. Na základě ohodnocení jednotlivých vlastností získali redaktoři časopisu obraz o tom, jakou IM službu si jeho čtenáři přejí. ICQ bylo této představě vzdáleno nejvíce ze všech! Přesto téměř všichni čtenáři uvedli, že používají ICQ.

ICQ protokol vznikl v Izraeli a jeho název je zjednodušeným zápisem výrazu "I seek you". Po krátkém rozvoji sítě bylo pohlceno americkou společností America ON-Line (AOL) provozující konkurenční AOL Instant messaging (AIM). Společnost AOL ovšem síť ponechala v samostatné podobě a tak dnes provozuje dvě nezávislé IM služby: ICQ a AIM. Vraťme se ale k ICQ. ICQ na celém světě používá 4 miliony uživatel, z toho 1,5 milionu tvoří právě Češi! Zbytek tvoří Slováci a Izraelci. Na západ od nás je ICQ velkou neznámou a jeho podíl na IM se blíží k nule. Na otázku, proč zrovna Češi ICQ tak masově používají, NENÍ snadné najít odpověď! Proč? Stačí si přečíst licenční podmínky.

 • Licence ICQ

Jak jsem již uvedl, celkem 1,5 milionu lidí v ČR používá služeb ICQ. Nyní se tedy podívejme s čím průměrný Čech "souhlasí":

 • - jakýkoli obsah odeslaný v síti ICQ nepatří vám, ale společnosti AOL (nemáte žádné právo na soukromí)
 • - pokud vaše konverzace způsobí nějakou škodu (velmi hypotetická možnost - nedovedu si představit) jste povinni ji společnosti AOL uhradit
 • - souhlasíte s tím, že v případě jakéhokoli sporu se společností AOL, se dostavíte k soud v americké Virginii.
 • - souhlasíte s tím, že vaše osobní data budou zpracovávána ve spojených státech
 • - souhlasíte s tím, že nebudete používat jiný SW než ten, který vám dodala společnost AOL (všechny neoriginální klienti typu Miranda jsou nelegální!)
 • - SW nesmějí používat lidé mladší 13 let. (co asi dělají všichni čeští „puberťáci"?)
 • - Při používání SW musíte sledovat reklamu. Jakékoli její odstranění je protiprávní
 • - licenční podmínky se mohou kdykoli změnit. Jste povinni je číst každých 30 dní

Osobně si nedovedu představit člověka při smyslech, který by s takovými podmínkami souhlasil. Vy také s některými nesouhlasíte? Proč tedy ICQ vlastně používáte?

Problematické vlastnosti ICQ

 • - nespolehlivost, výpadky jsou denním chlebem
 • - absence šifrování komunikace, kdokoli si může "odposlechnout" váš soukromý rozhodvor a to nemluvím o tom, že společnosti AOL jste dali souhlas vaši soukromou konverzaci třeba otisknout v Blesku.
 • - Centralizace sítě, výpadek centra způsobí fatální pád celé sítě (viz první bod)
 • - kdokoli si může zjistit váš status, autorizace nefunguje
 • - oficiální klient je přímo lapač pro všemožné viry a červy
 • - závislost na jednom poskytovateli služeb (AOL), tzn. že nemůžete posílat zprávy uživatelům využívajících služeb jiných poskytovatelů (představte si, že máte email na seznamu, a můžete posílat emaily jen lidem, kteří mají email taky na seznamu)

Že by toto byly kýžené bonusy, které přesvědčily českého uživatele o kvalitách ICQ? Proč to došlo až tak daleko? Osobně odhaduji, že 99% uživatel ICQ v ČR jej používá jen proto, že jej mají všichni ostatní. Je to tedy jakýsi efekt sněhové koule jedoucí z kopce. Člověk se přidá, protože to má soused a ten to má kvůli svému sousedu atd. a nakonec to všichni používají, ale nikdo vlastně neví proč ... Však to mají ti ostatní!

 • Máme alternativu?

Celosvětové statistiky použití IM vypadají nějak takto: (nejvýznamnější hráči)

 1. Jabber/XMPP         až 90 milionů
 2. AIM                            53 milionů
 3. MSN                           27 milionů
 4. Yahoo                         22 milionů

nyní pár příček přeskočíme a podíváme se dolů, kde se plácá ICQ

 • ICQ                             4 miliony (vč. 1,3milionů v ČR)

Tohle je vskutku názorná statistika. ICQ je zcela bezvýznamnou sítí, jejíž služeb skoro nikdo využívat nechce. Na čelních pozicích se vyskytuje Jabber, jehož počet uživatelů neustále narůstá. Decentalizovaná sít Jabber založená na otevřeném protokolu XMPP je pravým opakem toho co přestavuje ICQ. A byl to právě Jabber, kterého si "vybrali" čtenáři v anketě, zmiňované na začátku článku. Je to Jabber, který nejlépe odpovídal představám čtenářů o IM. Přesto pochybuji, že někdo z nich pochopil svůj omyl, ICQ odinstaloval, a svým kontaktům řekl, že s podmínkami použití této služby nesouhlasí a tudíž končí. 95% kontaktů by to totiž stejně nepochopilo ...

msn

Jak to vím? Málo z mých přátel dokázalo pochopit, proč nepoužívám ICQ. A ještě o něco méně z nich pak to, proč si odmítám alespoň zprovoznit transport z Jabberu do ICQ... (pokud vůbec tuší, že Jabber komunikaci s ostatními sítěmi umožnuje). Na legálnost SW, Licenční podmínky, a bezpečnost SW se totiž v ČR kašle. Situace v českém IM je toho obrazem.

Článek nebyl redakčně obsahově ani významově změněn. Názory v něm obsažené jsou názorem jeho autora a nemusí se ztotožňovat s názorem redakce magazínu ddworld.

smail-ICQ

Pozn. by DD: S obsahem článku lze souhlasit. Oblíbenost ICQ v ČR je skutečně velkou záhadou. Sám ho mám samozřejmě také a musím se přiznat, že jsem v dobách zakládání účtu podmínky nečetl :). Navíc je sám porušuji, za což se mohu firmě AOL jedině omluvit, ale jejich strašného klienta ICQ používat rozhodně nechci (nemluvě o vyloženě hnusných smailech). QIP je pro ICQ protokol celkem nejlepší volbou. Bohužel používat ICQ protokol právě proto, že je v ČR tolika rozšířený je pro mě nutnost, vzhledem ke svým dalším kontaktům je pro mě ale také nutnost zřídit si i právě jeden z rozšířenějších protokolů ...

Máte podobně uceleně zpracovaný názor, pohled, či článek? Pošlete nám ho na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny a seznamte s ním ostatní čtenáře serveru ddworld.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Bumblebee [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - LOL 2007-08-14 12:38:00
avatar
tak tenhle článke mě vážně pobavil
A pěkně napsanej :-)
Zajimavy info btw.Pošlu známým
bender [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - icq kontakty to pnadionu 2007-08-14 12:40:15

zdravim chcem sa spytat ako pridam kontakty z icq do pandionu?
Anonymní  - pandion 2007-08-14 13:37:02

Pandion neznám, takže vám neporadím. Za nejlepšího Jabber klienta je považován PSI. V PSI si v menu otevrete složku "service dicovery", a tam se objeví seznam dostupných služeb poskytovaných vaším providerem (v mém případě je to "jabber.cz"). Tam si aktivujete ICQ transport a dodáte mu svoje ICQ číslo. Jabber server se pak do sítě ICQ přihlásí za vás, a kontakty se vám objeví samy. Bohužel pouze s ICQ číslem.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Psi je nejlepší 2007-08-16 00:59:49

"Za nejlepšího Jabber klienta je považován PSI."
(citation needed)


P.S.: píše se Psi, ne PSI
Noclaf [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - :) 2007-08-14 12:55:51

Proc to lidi pouzivaji i pres ty podminky? Protoze napriklad nektere z tech podminek jsou v CR neplatne. Clovek se nekterych prav nemuze vzdat ani pokud smluvne podepise, ze se jich vzdava.
Anonymní  - no, vtom se šeredně pletete 2007-08-14 13:39:12

Většina lidí ty podmínky ani nečetla. A to tu nemluvím vůbec o naprosto nejhoší kvalitě sítě.
Většina lidí si to prostě bezmyšlenkovitě zařídila, protože to má soused. Kdyby to byla česká firma, ještě bych to jakštakš pochopil. Ale tohle je absurdistán
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - podmínky jen v angličtině 2007-08-16 01:07:00

Btw, zapoměl jsi na to, že podmínky jsou v angličtině.

(pouze informativní český překlad malé části podmínek s upozorněním, že stejně se vše řídí anglickými celými je k ničemu)
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - nejde jen o zákony 2007-08-16 01:01:33

i kdyby byla část podmínek neplatná (nebo dokonce celé), mám dostatek hrdosti na to, abych službu pokud možno nepoužíval
Onecar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - QIP rulez 2007-08-14 12:56:59
avatar
Když QIP začínal nějakou verzi 7xxx, nevěřil jsem, že překoná takové giganty jakými Trillian, Miranda a ICQ5 (tehdy 5) bezesporu jsou. Leč opak je pravdou a celá moje třída přešla z ICQ proprietárního klienta na QIPa.

Osobně považuji změnu klienta za první krok k otevřeným protokolům (XMPP). Jakmile totiž člověka přesvědčíte, aby se vzdal her, které jsou tolik charakteristické pro klienta od společnosti AOL, zbyde vám v podstatě jedině textová komunikace. Následně si stačí založit Jabber účet a přesvědčit pár lidí, aby si ho také založili. Poté už nebudete komunikovat přes ICQ, ale Jabber, výpadky nebudou a lidé budou nadšeni.

S novou verzí QIPa (9000 Infium Beta) přišla i podpora dalších protokolů - QIP je natolik oblíbený, že vytěsnění ICQx z pole IM klientů je jen otázkou času.
Anonymní  - kompromis neexistuje 2007-08-14 13:42:00

Jediná cesta je prostě nekompromisně ICQ zrušit, pokud už používáte Jabber tak zrušit ICQ transport. Dokud budete k zastižení na ICQ, tyto lidi vůbec nenapdane nad tím přemýšlet, a jedině absence kontaktů je donutí chovat se racionálně.
Všichni uživatelé Jabberu co znám se nakonec zachovali jak popisuju. Bohužel, tady nic jineho než tvrdý přístup nepomůže.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - nekompromisní přístup 2007-08-16 01:04:08

můžu jen potvrdit
Ravenhorn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-14 12:59:55
avatar
Chci se zeptat. Používám QIP a to je rozhodně lepší volba než ICQ. Ještě ani jednou mi nespadnul. Ale co je nejlepší za program, který by uměl třeba jak icq, tak i ty ostatní. Prostě aby komunikoval se všemi nejznámějšími ?
Anonymní  - re: 2007-08-14 13:44:54

to je těžké. Obecně propagovaná Miranda je z hlediska Jabberu naprosto neschopná a přijdete o některé funkce. Kvalitního multiplatformního klienta neznám, takže vám neporadím. Máte ale možnost přejít na Jabber a do ostatních sítí psát pomocí transportů (což je uznávám trošku absurdní řešení, pokud nemáte nikoho na Jabberu, ale technicky možné).
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - multiklienti 2007-08-16 01:08:35

Není naprosto neschopná. Část lidí ji používá.

Ale moji známí spíš používají buď Pidgin nebo ICQ transport.
prask [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - katastrofa 2007-08-14 13:00:52
avatar
na svk to mame presne to iste. vsetci to pouzivaju lebo to ma najvac ludi... ten kto si to dal prvy si mal poriadne rozmyslet co si dava
Anonymní  - pubetální blondynky 2007-08-14 13:47:12

ja si docela dobře pamatuju ten nastup ICQ u nas. Ač sám jsem ho nikdy neměl, kde jaká 15letá pubertačka se domlouvala s kamoškama héj, až přijdeš domu pokecáme na ICQ.

A protože Internet byl domenou mladých, blikající a barevné ICQ se u těchto puberťaček prosadilo. Na to se navalili puberťáci a pak jejich rodiče.... Jak říkám. Efekt sněhové koule jedoucí z kopce.
Bumblebee [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - podminky 2007-08-14 13:01:54
avatar
A kdo ty podminky čte?Ja teda určitě ne a dalších 95 procent lidi jen zaškrkne to poličko a da accept.Realita je někdy krutá
Anonymní  - no.. 2007-08-14 13:54:37

myslím, že musí být zajímavé sledovat, jak takový člověk objeví svoji důvěrnou konverzaci otištěnou v Blesku (jedna z možností)

Nebo jak jej společnost AOL zažaluje v česku za porušení licenčních podmínek protože se odmítl dostavit kvůli nějaké absurdity do USA....
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - paranoia 2007-08-16 01:11:05

Trochu paranoia, v blesku klidně otisknout tvoji komunikaci.... i kdyby žádná neproběhla, když usouděj, že se jim to hodí .

Jinak za licenční podmínky služby asi AOL žalovat nebude. Ale může si s tebou hrát... zrušit účet, banovat IP a podobné srandy.

Ale to bys je asi musel naštvat něčím výraznějším.
Bennie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - absurdní 2007-08-20 10:35:10
avatar
Spousta z těch podmínek je absolutně neplatná. Zveřejnění konverzace v Blesku by bylo samozřejmě trestným činem. Nikdo Vás nemůže donutit jet k soudu do Virginie atd.

Ale podobné absurdity má v sobě i EULA od MS, tak čemu se divíte? Funguje to jako strašák pro neználky.

Když jsem si např. půjčil v Turecku auto, ve smluvních podmínkách bylo stanoveno, že pokud se stane dopravní nehoda, neopustím území Turecka dokud soud pravomocně nerozhodne o náhradě škody vlastníka vozidla. Absurdní že?

Ne vše co je psáno je pravda. A ne vše co si kdo do licenčních podmínek napíše je správné a legální. Navíc 99% nikdo nekontroluje, kdyby ano, tak všechny klienty, co se hlásí jinak než jako ICQ klient od AOL nepovolí připojit. Ale realita je jiná, každý kdo se připojí je dobrý, aŤ už se připojí jakkoliv.

Pamatujete na legendární větu velkého Billa? "Je mi jedno, jak se wokna na ten počítač dostala, hlavně, když tam jsou". To platí naprosto všeobecně v IT branži.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: absurdní 2007-08-25 15:05:24

To všeobecně v IT branži neplatí. Firmy si dost hlídaj, aby měly tyhle věci v pořádku aspoň navenek. Koukám, že nemáš moc všeobecný znalosti z IT branže (já taky zase tak moc nemam, ale tohle přecejenom znám).

A btw... jestli tohle má být obhajoba toho, jak je ICQ skvělé, že (AOL) zastrašuje uživatele apod, tak to je dost chabá obhajoba.

Takže mám jednu otázku.... Co tím chtěl básník říci?
Hlavaja [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - miranda 2007-08-14 13:25:44

No, řekl bych, že tak 1%=)

qip je perfektní alternativa ICQ a možnost více protokolů přineslo navíc Infium. Pro mě rozhodující nevýhodou tohoto klienta je naprosté minimum pluginů a dalších možností přizpůsobení. Holt kolegové z ruska se nějak nechtělí podělit o zdrojáky. Prej v nich mají docela bordel Jinak je to ale pro běžného uživatele perfekní klient.

Já osobně používám mirandu. Pro normálního uživatele je v základní konfiguraci nepraktická a tak nezbývá než si stáhnout nějaký hotový miranda pack, který však ne vždy vyhovuje jeho potřebám a vesměs obsahuje pro normální lidi hodně zbytečných věcí. Svou mirandu jsem si sám sestavil a nakonfiguroval a na věci jako TV program, ping na nastavené IP adresy nebo informace o příchozích mailech už jsem si dost zvyknul něž abych přecházel jinam. Velkou výhodou mirandy je její modulárnost, což je však také její nevýhodou.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 01:11:21

Spíš přinese... než přineslo, řekl bych.
Wolfus [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - hmmm 2007-08-14 13:29:06
avatar
Tento clanok (alebo clanok, ktory mu bol VELMI podobny). Som cital niekde na nete asi pred pol rokom... Bol si jeho autorom ty, alebo si ho opisal? Podla mna su tie statistiky vymyslene. Na roznych forach poznam spusty ludi z Britanie, Nemecka a USA, ktory ICQ pouzivaju, tak aky Izrael, Cesko a Slovensko? Bratranec byva v Taliansku a pouziva ho on aj jeho znami.
Anonymní  2007-08-14 13:51:15

autorem nejsem, kolem tohoto tématu se napsalo již mnoho. Opsaný rozhodně není a budu rád když mi dokážete opak. Tím hlavním impulzem byla ona anketa v časopise u které jsem se příjemně pobavil.

Statistiky si můžete přečíst zde:

http://en.wikipedia.org/wiki/Instant_messaging
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - tvoje reakce je mírně zcestná. 2007-08-16 01:17:09

Článků podobných tématem byla spousta.

Ale takhle pojatý článek vidím poprvé, za tu dobu, co dění kolem icq a jabberu v čechách sleduju.

Btw, skoro všechny statistiky jsou vymyšlené. Ty usuzuješ podle několika svých známých, to má nulovou vypovídací hodnotu. Já třeba v zahraničí znám jen uživatele Jabberu a MSN (icq nemá z mých známých nikdo). Na druhou stranu si nedělám iluze o statistikách, co jsou citované na wikipedii.
Wolfus [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - este jeden 2007-08-14 13:30:58
avatar
Navyse ohanat sa rozsirenim vo svete a licencnymi podmienkami a na zaklade toho to nazvat masochizmom... Neprehanas trochu? Vyrabas aferu z malickosti.
ThomasBlue [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - AIM a ICQ 2007-08-14 13:45:54

A neni náhodou AIM a ICQ stejný protokol?
Anonymní  - odpověd 2007-08-14 14:00:56

AIM a ICQ jsou dvě různé sítě společnosti AOL používající stejný komunikační protokol: OSCAR
ThomasBlue [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-14 14:19:33

Ja jen, že v závěru je uvedena statistika, podle které je ICQ se 4 miliony uživatelů zcela bezvýznamnou sítí a druhé místo AIM se jaksi ignoruje, přitom jde defacto o totéž.
Anonymní  - to nemusí být pravda 2007-08-14 14:25:01

jedná se pouze o stejný protokol. Víte co je protokol?

To je jako kdyby jste tvrdil, že email na googlu je stejný jako email na seznamu, přitom každý z nich může mít jiné podmínky použití a jiné charakteristiky služeb.

Každopádně, AIM v ČR nepoužívá "nikdo" takže debata o AIM je bezpředmětná. Počet uživatel ja navíc zcela bezpředmětný, protože uživatelé sami přiznávají, že tato služba je jediná nejhorší možná a přesto ji odmítají opustit.
ThomasBlue [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-14 14:56:43

Samozřejmě, že vím co je to protokol. Jen vy s tím v článku šikovně čarujete, chvíli mluvíte o IM klientu, pak o protokolu, pak zas o síti a všemu říkáte ICQ. Osobně taky nemám ICQ rád, ani AIM, ale tabulka "máme alternativu" a text pod ní je přinejmenším silně zavádějící.
Anonymní  2007-08-14 15:15:44

Nejsem si vědom, že bych něde v článku zaměnil síť a protokol, nebo dokonce klienta. Každopádně, počet ICQ uživatelů se v počtu AIM uživatelů zcela ztratí, takže je pro AIM zcela jedno jestli uživatele ICQ k nim přičtu nebo ne.
Runn3r.cze [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-14 14:01:14

odkaz na tenhle clanek by mel kazdy pivne poslat vsem svym znamym, kamaradum, cele rodine... treba by aspon par lidi preslo na jinou sit... a kvuli nim dalsi atd atd...
vsn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - skvely clanek 2007-08-14 14:14:05

po delsi dobe jsem neco docetl az do konce )
Yco [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - A co Skype? 2007-08-14 14:43:57

Ahojte,

ICQ uz pouzivam mozno aj 10 rokov. Od vysokej.
Najnosie pouzivam aj chatovu funkciu Skype. Ako je to podla Vas s ich sluzbami?
Anonymní  - to Yco 2007-08-14 14:51:43

Co se týče Skype, tak to je dost kontroverzní projekt. Některé jeho licenční požadavky jsoustejně absurdní jako ty v ICQ. Osobně ale považuji Skype za mnohem horší než ICQ, kvůli jeho skrytým vlastnostem typu "funkce supernode" bych jej neváhal nazvat spywarem nebo virem. Uznávám, že vzhledem k popularitě Skype je to poměrně tvrdý názor, nicméně zárukou kvality je vždy maximální transparentnost.

Pokud vás problém okolo Skype zajímá přečtěte si následující velmi konkrétní článek:

http://www.root.cz/clanky/10-duvodu-proc-nepouzivat-skype/
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 01:21:23

Pár odkazů skladuju i na stránce http://skype.xmpp.cz/

Doporučuju prohlédnout hlavně to první PDFko... jsou tam moc hezký detaily skypu.

Pak ještě to o čtení seriáků biosu a desky, jako třešnička na dort.
drnoha [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Souhlas 2007-08-14 14:46:46

Kruci nejak v posledni dobe s ElCondorem moc souhlasim, chtelo by to zase nejakou hadku.

Jinak mam hodne kamaradu, co maji hodne kamaradu na zapad od nas a tam se nic jineho nez MSN nenosi.
Anonymní  2007-08-14 14:55:49

pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 01:22:54

záleží na tom, v jakých kruzích... ale taky kromě Jabberu znám lidi převážně s MSN.

(ty s Jabberem znám ale přes Jabber, takže v globálu to nehraje roli)
drnoha [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Klienti a site 2007-08-14 14:49:03

Jinak takova zajimava vec, mozna. Kamarada pise na podobne tema bakalarskou praci. Porovnaval programy a site na video rozhovory. ICQ 6, jak se dalo tusit, dopadlo totalne nejhure, otresna kvalita, otresne naroky. Live a Skype svedly souboj o prvni misto. Bohuzel Jabber, gtalk a podobne video hovory nepodporuji. To je tak OT.
Anonymní  2007-08-14 14:54:23

Sykpe je bezesporu vyborne navrzen. Bohužel tak výborně, že je to až na úkor práv koncového uživatele. Za velký problém považuji nemožnost zákazu provozu Skype ve vlastní síti administrátorem (například ve firmě) nebo funkci supernode.
drnoha [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-14 14:56:54

Odpovim tady, tyka se to i toho clanku na rootu. Prakticky souhlasim s tim supernode, s tim zakazem v siti a podobne. Ten clanek mi ale prijde malinko jako FUD. Nerikam cely, ale 4 z 10 duvodu se tykaji jen faktu, ze to neni otevreny projekt, takze technickym vecem se venuje jen 6 odstavcu.
Anonymní  2007-08-14 15:24:33

no ono je prakticky jedno, jestli ma SW 1 nebo 6 "zákeřných" funkcí. Důležité podle mě je, žeje vůbec obsahuje.

Bohužel společnosti jsou společnosti a budou vždy myslet na svůj busines a uživatele budou mít někde. Otevřenost jedna z mála pojistek, kterou jako uživatelé máme. Není to vůbec jednoduché.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-20 02:40:26

Otevřenost software má rozsáhlé technické i praktické důsledky.

FUD = Fear, Uncertainty, Doubt.... zastrašování, znejišťování, klamání, zpochybňování

Objasnění některých faktů není ani jedno z toho.... (i když je pravda, že někteří zastánci otevřenosti software FUD používají, většinou ne vývojáři).
Awast [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-14 15:06:31

Miranda a Yahoo na mém HDD rulezzz..
karf [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - legrační 2007-08-14 15:22:07

jestli pak tohle DD schválil. vidím ho totiž online
Cliff [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-14 15:56:03

Citace:
nespolehlivost, výpadky jsou denním chlebem


no tak nevim ale stimhle nemám problem.

Citace:
závislost na jednom poskytovateli služeb (AOL), tzn. že nemůžete posílat zprávy uživatelům využívajících služeb jiných poskytovatelů


jaktože mám v seznamu jednoho, který ma mirandu ?

Citace:
kdokoli si může zjistit váš status, autorizace nefunguje


ale jo autorizace funguje

nevim co jsi měl za verzi nebo kde si sehnal tento článek, ale trochu mi to připada jako by četl článek od RH o ATI.
Anonymní  2007-08-14 16:21:13

To bude nejpíše tím, že Miranda není služba

Bez ohledu na to, jakého klienta používáte, vždy využíváte služeb společnosti AOL a její sítě!

AOL je JEDINYM poskytovatelem služeb ICQ!

Výpadky jsou opravdu denodenní. Jestli nesedíte celý den u ICQ, a neustále něco neodesíláte tak o tom nemůžete ani vědět.

Doporučuji si vám zjistit, co to vlastně používáte
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 01:28:32

Miranda a poskytovatel IM služeb? Zjisti si něco o problematice, pokud z ICQ píšeš někomu s Mirandou, tak je u stejného poskytovatele služeb jako ty, tj. u AOL.

Autorizace nefunguje... protože i když ji někomu nedáš, může tě vidět online (zeptej se svého kamaráda, co má Mirandu).
Bennie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - cože? 2007-08-20 11:10:37
avatar
ICQ mám zapnuté asi tak 20 hodin denně, spolu s ním i MSN, a mohu potvrdit, že MSN má potíže s připojením častěji než ICQ. Mimochodem, kterýdalší IM messaginhg funguje z mobilu stejně jako z PC? Až tak okrajová záležitost to nebude, když je jimm tak vyvíjený. Pro který jiný IM protokol existuje tolik různých klientů? Všechny české, slovenské nebo izraelské???? Za asi 7 let co ICQ používám mi nefungovali méně než 10x.

Autorizace samozřejmě funguje, bez autorizace vidím kontakty stále offline. Navíc nastavit si offline status jde i po autorizaci. To nemluvím o odebrání autorizace.

Píši si po ICQ s přáteli z USA, SRN, ze Skotska, Ruska, Japonska.. tak to asi nebude až tak lokální záležitost.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-25 15:13:31

Který další IM funguje z mobilu stejně jako z PC?

Jabber - viz http://www.jabber.cz/wiki/Bombus

Narozdíl od ICQ funguje i z PC a mobilu zároveň, stačí nastavit priority, kam mají primárně zprávy chodit (s ICQ transportem dokonce dokáže tuhle funkci přenést i na ICQ).

Navíc třeba s někým kecám po mobilu... ale linky mu posílám do počítače, aby se na ně mohl kouknout v klidu později tam.

Pro který jiný IM existuje tolik klientů... no, řekl bych, že pro jabber už jich bude mnohem víc než pro ICQ.... každou chvilku narazim na nějakej, o kterym jsem nikdy neslyšel.

Navíc skoro všechny neoficiální programy podporují vedle ICQ i Jabber - viz Miranda, QIP Infium.

Fungování autorizace by opravdu měla být samozřejmost.... ale autorizace na ICQ nefunguje. V některých alternativních klientech stačí zaškrtnout políčko... status z ICQ leakuje i těm, kdo nejsou autorizováni (pokud jim to klient zobrazí, teda).

Část lidí ve světě u ICQ z nějakého důvodu zůstala, ale masová záležitost to rozhodně není (to spíš MSN).

Stačí?

viz http://icq.xmpp.cz/
pokud tam něco není pravda.... opravím
pokud je něco nedostatečně ověřené, upozorním

díky
1nt3GraC2 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - GTalk 2007-08-14 17:33:55

jenom dotaz, jakej protokol pouziva GTalk, nevi nekdo z pritomnych?
P.S. jednodussiho klienta sem dlouho nevidel. Plati heslo v jednoduchosti je sila.
Anonymní  - samozrejme ze vi 2007-08-14 17:42:45

Google talk pouziva prave XMPP/Jabber. To je presne to co jsem zminoval. Google je jedna z mnoha spolecnosti, ktera vam nabizi sluzby na protokolu XMPP sítě Jabber.
A pokud vam Google jako poskytovatel nevyhovuje, vyberete si jineho. At mate kohokoli, vzdy si budete moci psat se vsemi, ne jenom z temi, co maji zrovna google talk.
1nt3GraC2 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-14 21:09:03

cili chapu-li to spravne pres klienta GTalku, lze komunikovat s jinymy uzivately Jabberu, ne jen GTalku?
Anonymní  - Ano 2007-08-15 06:24:50

A nejen to. Pro vyuzivani sluzeb poskytovatele Google (GTalk) nemusite vyuzivat jeho klienta GTalk, ale kterehokoli Jabber klieta jako je PSI, nebo treba Mirandu:

http://www.google.com/support/talk/bin/answer.py?hl=en&answer=24074

Dokonce muzeze vyuzivat i luuzeb jinych jabber serveru. Napriklad muzete mit ucet na GTalku, ale Gtalk nebude podporovat nejaky transport, ktery se vam libi. Tento transport (napriklad ICQ Transport) si muzete zaregistrovat na jinem Jabber serveru, treba Jabber.cz a vyuzivat tak sluzeb 2 poksytovatelu najednou. Mimo to, Muzuete pres Jabber psat do kterekoli jite (MSN, ICQ, AIM, Yahoo...) ve ktere mate zrizeny ucet. Moznosti jsou nekonecne.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - to už jsi mohl dávno vědět 2007-08-16 02:07:10

Přesně tak... proč jsi to ještě nezkusil?
Cliff [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-14 18:44:58

No moc nepoužívam ICQ to je pravda vlastně ikdyž jsem na PC tak malokdy ho zapínam, kdysi ICQ dost padalo ale nyni ani ne. Proč použivam icq ? protože je jednoduché na to abych jednou za 2 týdny někomu napsal a poslal nějaky malý soubor tak mi opravdu ICQ stačí.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-20 02:41:20

Od toho je snad e-mail, ne?
typhoon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: kompromis neexistuje 2007-08-14 18:49:57

Hmm tak nevím jestli tento přístup má šanci??? Pokud nebudu k zastižení na ICQ tak pro 95% mých kontaktů (nejsou to puberťáci ) jsem mrtvý!!! Polovina z nich si neumí naistalovat ani jiného klienta natož začít používat něco tak " strašného" jako nový program. To je fakt s kterým se nedá bojovat.
Anonymní  - souhlasim 2007-08-14 19:03:42

Vysvetlit to nekterym pocitacove nevzdelanym jedincum je nemozne. zajimaji se jen o to, kolika lidem mohou napsat. V tomto ohledu je to velky problem.

Nicmene, par lidi se mi presvedcit povedlo. Zvlaste ty, co beztak nepouzivaji originalniho klienta ale treba Mirandu, takze pro ne nebyl problem, vyridit si Jabber ucet. Ve svoji rodine jsem ICQ eliminoval uplne.

A jeste jedna vec. V dobe Emailu, SMS a internetu mi prijde fatalni zavislost na ICQ smesna. Nemate ICQ, no a co? Jsou tisice zpusobu komunikace, neni to nic bez ceho see neda zit. Zalezi jen na vas, jake jsou vase priority.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-20 02:42:40

přidáním Jabberu o žádný lidi nepřijdou...

občas se daří šikovným seznamováním s uživateli gtalku, jabbim a různých jiných služeb
Cliff [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-14 20:14:33

jenže některym ICQ stačí...... je to jednoduchý pogram někdo nepotřebuje rozšiřene funkce atd. atd. napsat a poslat oto tu jde
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 02:10:32

Nic ve zlém, ale přečti si článek znovu....
a ještě koukni na http://icq.xmpp.cz/

Nejde o klienta (!)... toho ať si každý vybere podle svých preferencí.

Jde o síť, kde si každý klienta vybrat může a v souladu s podmínkama provozovatele (a nejen to, může si vybrat i toho provozovatele).
Mrs [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - hm 2007-08-14 20:23:39

takychto clankov som uz videl spustu ... hovori sa o tom ale nikoho to nezaujima.

ide o to, ze ludom je jedno aku ma program licenciu, 90% ludi nema ani win orginal a nemaju doma orginal vlastne skoro nic tak preco by sa mali trapit nejaku licenciou. Ina vec je uzivatelia Linuxu a OSS ako takeho.

BFU ani nevie ze je nieco ine ako ICQ.

Ma to kazdy tak to musim a ja mat. ICQ pouzivam aj ja pretoze pouzivat nieco ine znamena ze moje IM spojenie zo svetom skoncilo. Tazko mozete presvedcit niekoho ked on ma v kontakt liste dalsich milion ludi na icq. Je to proste nemozne ... musi to prist samo alebo proste zhodit ICQ upne.
90% ludi ostava pri icq 5 pretoze si nevedia prehodit smajlikov na na tych starsich v novsich verziach klienta. Super hry hra kazdy.

Ja som presiel aspon na Mirandu, pekne som si ju sam od 0 ponastavoval, prestudoval co a ako a upne mi vyhovuje, vzhlad aj funkcie. To ze pouzivam ICQ plugin ma nejako nestve. Ked kazdy prejde na nieco ine hodim si potrebny plug in, zariadim novy ucet a je to.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 02:15:47

Taky... doporučuju přečíst článek znovu, licence programu je nepodstatná. Psalo se o podmínkách použití služby.

Slovo nemožné neznám. Ale otravovat někoho přesvědčováním mi také nesedí.

Miranda+Jabber+ICQ+další je bezkonfliktní kombinace.
ONdr3j [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - icq 2007-08-14 23:28:15
avatar
no neviem ale mne pripada ICQ celkom dobre, nepada mi ani nic take (a mam ho zapnute cca 12 hod denne), som s nim spokojny, na posielanie sprav a obcasne posielanie suborov mi bohato staci
tie podmienky su vtipne a samozrejme ze som ich ani necital
ale napr kamaratovi dost casto pada takze on je uz na quipe a nevie si to vynachvalit
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 02:19:57

To samý.... rozlišuj síť a klienta, viz dříve zmiňovaný odkaz.
PraseIII [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-15 01:50:58

Teda musím se přiznat, že supr článek.....pořád mi vrtal v hlavě červík, že něco není úplně na mém kompu ok a teď, když jsem si to přečetl, tak mi to došlo ......všem kontaktům jsem poslal, že ICQ is gone a skype jméno, kde mě najdou...a je KLID ..ještě jednou díky
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 02:21:35

Z bláta do louže (viz odkazy ze skype.xmpp.cz)
eda.beranek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-15 08:02:22

No nevim, ale je to clanek o nicem. Nektere veci jsou uplne mimo misu. Uz jen ta pochybna statistika, ze ICQ pouziva 4 miliony lidi. Nesmysl jako krava.
drnoha [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-15 08:50:38

Nesmysl jako krava to neni, je to sice trochu starsi udaj, nicmene pravdivy, viz: http://en.wikipedia.org/wiki/Instant_messaging
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 02:25:40

Nenadávej a radši dolož svoje tvrzení.... žádnou statistiku s vyšším počtem jsem neviděl... a ani mi to číslo nepřijde nereálný.

Jedná se o počet aktivních uživatelů.

BTW, vůbec netvrdím, že to číslo je přesné a správné... ale je to jedinej rozumnej zdroj, kterej kdo kdy našel a uvádí se i na Wikipedii. Až budeš mít lepší, tak ho do tý Wikipedie přidej (nejlépe do i anglické).
eda.beranek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-15 08:29:03

Nehlede k tomu, ze cely clanek silne zavani tim, ze nekdo sikovne manipuluje lidi, aby presli jinam. Takovy neobjektivni clanky at radsi ani nevychazi.
Anonymní  - dobrá 2007-08-15 09:37:34

Pojďme se bavit konstruktivně. Nejsem si vědom, že bych uvedl v článku byť jen jediný lživý údaj. Velmi proto ocením, pokud mě zde usvědčíte ze lži nebo nepravdy.Jenom takové tlachání bez obsahu a podkladů nemá žádný význam.

Co se týče vašeho obvinění z manipulace, bez kontaktů s ICQ "žiju" od nepaměti, pokud nepočítám krátkou několika měsíční dobu, kdy jsem se nechal ukecat a měl jsem ICQ transport. Už jsem si zvykl a nijak po masivním pčechodu někoho netoužím. On je to totiž čistě váš problém, co používáte, ať už se se situací kolem ICQ smíříte, nebo budete dělat že ji nevidíte.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 02:33:35

Všechny články z části vyjadřují pohled autora, od toho tu žurnalistika je.

Pokud chceš fakta, čti vědecké publikace.

Btw... článek se mi zdá v celku objektivní... a vzhledem k tématu i vyrovnaný.
Wolfus [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Statistika 2007-08-15 10:00:25
avatar
Sranda, dnes som v robote na WC nasiel casopis Computer z decembra 2006. V nom je velky clanok o IM a je v nom, ze ICQ pouziva 20 mil. userov a je tusim piaty najrozsirenejsi... V ziadnom pripade ale netvrdim, ze klamete/klames (Mozeme si tykat? Pride mi to prijemnejsie kvoli atmosfere, ale samozrejme nemam problem s vykanim.), skor si myslim, ze je to chyba, alebo zavadzanie nejakej konkurencie. A este k tomu Izraelu a byvalemu CS... AOL znamena America OnLine... Myslite si, ze Americania s ich bohorovnym pristupom by vyvijali sluzby pre (z ich pohladu) zaostale staty vychodnej Europy a blizkeho vychodu...?
drnoha [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-15 10:14:10

Ono to muze byt uplne jinak, cislo 4 miliony uvadi pocet aktivnich uzivatelu. Celkovy pocet registraci muze byt klidne nekolik desitek milionu. Stejne jako pocet aktivnich uzivatelu MSN je 27 milionu, ale v roce 2005 bylo registrovano 155 milionu uzivatelu, dneska uz to muze byt k 200 milionu.
Anonymní  - to Wolfius 2007-08-15 10:57:35

Samozřejmě že si můžeme tykat. "Defaultně" se snažím používat vykaní ( i když i pro mě je to nepřirozené), protože přece jenom, když napčíklad někoho kritizujete, či s někým polemizujete, debata má alepsoň nějakou úrověň. Ono je obtížnější někomu napsat vy debile místo ty debile

jinak samozřejmě s tykáním nemám problém, s postupem času pak zapomínám komu tykám a komu vykám.

Co se týče počtu uživatelů, je třeba rozlišovat počet aktivních účtů a počet registrovaných účtů. Zde je bohužel ještě jeden zádrhel. U centralizovaných sítí jako AIM, ICQ a MSN je velmi snadné užiatele spočítat. Je prostě jeden poskytovatel a má centrální databázi. U Jabberu je to dost problém, protože žádný originální klient, jediný poskytovatel a centrální databáze neexistují. To je sice pro Jabber neskutečná výhoda oproti ostatním sítím, ale nemůžeme pak uživatele exaktně spočítat. Ono je to totiž stejné, jako kdyby jsi se ptal na počet E-mailových schránek. Nezbývají než odhady, a dá se říct, že skutečbý počet bývá téměř vždy vyšší než je odhad.

Ted k tomu ICQ. "I seek You" vytvorila Izraelska firma Mirabilis. Americani s ni nemeli vlastne nic spolecneho. Kdyz se z ICQ stal slusny projekt, Americani (AOL) jej proste a jednoduse koupili. Pokud se jim to vyplati a vsudypritomna reklamato zaplati, nevim proc by to neprovozovali.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 02:43:31

Myslím si, že ani izraelský Mirabilis (tvůrce) ani americký AOL (kupující) neměli za cíl konkrétně českou republiku. Podle mě jsou svým podílem v čechách stejně překvapeni jako třeba ElCondor.

Jinak třeba Microsoft s přinejmenším stejně bohorovným přístupem ve střední evropě podniká.
eda.beranek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: 2007-08-15 10:52:21

drnoha napsal:
Nesmysl jako krava to neni, je to sice trochu starsi udaj, nicmene pravdivy, viz: http://en.wikipedia.org/wiki/Instant_messaging


Tak tohle snad ani nemuzu brat vazne :-) Neznamena, ze co je napsane na wikipedii je pravda. Obzvlast, kdyz ji tvori samotni uzivatele.

Kdysi hodne hodne davno, melo ICQ 120M registrovanych kontaktu, i kdybych vzal tohle cislo, z hodne davne historie a porovnal to s uvadenymi 4M, tak 120M registrovanych versus 4M aktivni (z toho navic jeste 1.3M z CR), to pri zdravem rozumu nemuze byt ani mysleno vazne. Protoze to ze statistickeho hlediska je SILNE nepravdepodobne.
Anonymní  - to eda.beranek 2007-08-15 11:28:42

to se tedy šeredně pletete

Ano. statistiku si lze přečíst na wikipedii, což zdaleka nezaručuje správnost dat. Ovšem autor tohoto článku uvedl zdroj. A kdyby jste nebyl záměrně slepý jistě by jste si všimnul, že data pocházejí od společnosti Nielsen-nettradings, která se zpracováváním statistik živí.

http://www.nielsen-netratings.com/

http://arstechnica.com/news.ars/post/20060927-7846.html

Takže se klidně smějte, ale dokud nepřijdete s nějakým šluným dokladem o opaku, plácáte jen tak do větru.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 02:49:04

Ten poměr registrací a aktivních uživatelů se mi zdá rozumný.

Moje sousedka je člověk relativně inteligentní... ale počítačově nevzdělaný... a po každym reinstallu windows má nový icq číslo.

I jiným způsobem opuštěných čísel musí zůstávat strašně moc, zvlášť za tak dlouhou dobu.

(jen můj odhad)
eda.beranek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: dobrá 2007-08-15 11:19:40

ElCondor napsal:
Pojďme se bavit konstruktivně. Nejsem si vědom, že bych uvedl v článku byť jen jediný lživý údaj. Velmi proto ocením, pokud mě zde usvědčíte ze lži nebo nepravdy.Jenom takové tlachání bez obsahu a podkladů nemá žádný význam.

Co se týče vašeho obvinění z manipulace, bez kontaktů s ICQ "žiju" od nepaměti, pokud nepočítám krátkou několika měsíční dobu, kdy jsem se nechal ukecat a měl jsem ICQ transport. Už jsem si zvykl a nijak po masivním pčechodu někoho netoužím. On je to totiž čistě váš problém, co používáte, ať už se se situací kolem ICQ smíříte, nebo budete dělat že ji nevidíte.


Jsem nerekl lzete, rekl jsem jen, ze sikovne manipulujete. Clanek je velmi nevyvazeny, s cilem vrhnout spatne svetlo na ICQ. Nerozumim tomu co vas k tomu vede, kdyz pouzivate neco jineho. Ze byste chtel byt Mesias a ukazat lidem spravnou cestu? ;-)

Vzhledem k tomu, ze mraky let pouzivam Mirandu, tak mi nikdy spolecnost AOL nejake podminky pouziti nepredlozila ani v elektronicke podobe, tudiz jsem s nimi ani nesouhlasil. A i kdyz vezmu, ze kdyby ano, tak:

* - jakýkoli obsah odeslaný v síti ICQ nepatří vám, ale společnosti AOL (nemáte žádné právo na soukromí) - to je mi opravdu uplne jedno, at si kraviny co si pisu s ostatnima klidne nekde publikuji, protoze fakt nevim kdo by o takovy blbosti stal

* - pokud vaše konverzace způsobí nějakou škodu (velmi hypotetická možnost - nedovedu si představit) jste povinni ji společnosti AOL uhradit - fajn, nejprve musi prokazat, ze jim moje konverzace skodu zpusobila a v jake vysi, docela by me zajimal zpusob dokazovani


* - souhlasíte s tím, že v případě jakéhokoli sporu se společností AOL, se dostavíte k soud v americké Virginii - to je taky ftipny, museli by diplomatickou cestou pozadat o moje vydani a CR by me nejprve musela vydat abych mohl byt souzen v USA


* - souhlasíte s tím, že vaše osobní data budou zpracovávána ve spojených státech - at si muj nick klidne zpracuji :-)


* - souhlasíte s tím, že nebudete používat jiný SW než ten, který vám dodala společnost AOL (všechny neoriginální klienti typu Miranda jsou nelegální!) - protoze mi lic. podminky nikdo nepredlozil, tak jsem s nimi ani nesouhlasil, no tak at me teda nahani ze pouzivam mirandu!


* - SW nesmějí používat lidé mladší 13 let. (co asi dělají všichni čeští „puberťáci"?) - to je take usmevne, nemaji zadnou moznost overit pravost zadanych udaju, takze jen takove placnuti do vody, mozna pro americke deti, kterym by mohlo psani po icq zpusobit psychickou ujmu

* - Při používání SW musíte sledovat reklamu. Jakékoli její odstranění je protiprávní - me se zadna nezobrazuje ;-)


* - licenční podmínky se mohou kdykoli změnit. Jste povinni je číst každých 30 dní - tak at mi je kazdych 30 dni posilaji :-)Problematické vlastnosti ICQ

* - nespolehlivost, výpadky jsou denním chlebem - no to se stava i v lepsich rodinach, ze nekdy nejakej server klekne


* - absence šifrování komunikace, kdokoli si může "odposlechnout" váš soukromý rozhodvor a to nemluvím o tom, že společnosti AOL jste dali souhlas vaši soukromou konverzaci třeba otisknout v Blesku. - V mirande zpravy sifrovat jdou a kdyz budou chtit moje plky otisknout v blesku, tak at, aspon Blesk driv zkrachuje a nebudou kazdej den vychazet takovy prostoduchy blaboly


* - Centralizace sítě, výpadek centra způsobí fatální pád celé sítě (viz první bod) - to je opravdu prekvapive, zrovna tak, jako kdyz klekne ten tvuj Jabber server ke kteremu se pripojujes, tak taky nepojede nikdo kdo je na nem registrovany.

* - kdokoli si může zjistit váš status, autorizace nefunguje - at, ja se pred nikym neskryvam, nejsem paranoidni


* - oficiální klient je přímo lapač pro všemožné viry a červy - vzdyt je tolik moznosti, staci si vybrat alternativu

* - závislost na jednom poskytovateli služeb (AOL), tzn. že nemůžete posílat zprávy uživatelům využívajících služeb jiných poskytovatelů (představte si, že máte email na seznamu, a můžete posílat emaily jen lidem, kteří mají email taky na seznamu) - s timhle problem v mirande take nemam, mam tam jabber, msn i skype

Takze secteno podtrzeno, jednostranne zamereny clanek. Prepokladam, ze dalsi cast tohoto clanku se bude jmenovat Jak se pripojit k Jabberu :-)

Takovehle clanky jsou o nicem a nechal bych na uzivatelich, co budou pouzivat. At si sami vyberou co jim vyhovuje. A ta anketa, mozna se tech uzivatelu meli take ptat, jestli tem slovum na ktere se ptali rozumi, mozna by to vypadalo zajimave. Hadam, ze tak max. 10% lidi vedelo, co si pod temi pojmy ma predstavit.

Takze pro priste preji vyber lepsiho tematu na clanek :-)
Anonymní  - odpověď 2007-08-15 12:35:38

tak hezky popřadě. Výčet toho, co vám nevadí nechám bez komentáře, protože to je váš problém a vaše vizitka.


Přesuňme se k dalším tvrzením:

- souhlasíte s tím, že nebudete používat jiný SW než ten, který vám dodala společnost AOL (všechny neoriginální klienti typu Miranda jsou nelegální!) - protoze mi lic. podminky nikdo nepredlozil, tak jsem s nimi ani nesouhlasil, no tak at me teda nahani ze pouzivam mirandu!

Že jste si nepřečetl podmínky použití služby, a ještě to obhajujtete způsobem založeným na přímém porušení těchto podmínek - tedy že váš nelegální klient podmínky nezobrazuje, to je opravdu buď ukázka vaší Demagogie nebo Inteligence. Pokud jste to neslyšel, tak neznalost právních ustanovení neomlouvá. Když pojedete ve vlaku na černo, už vidím jak se soudíte s Českýma Drahama o pokutu s oduvodněním, že jste si přece nepřečetl přepravní řád

Mimo to, i ČR platí právní úprava, podle které nemáte právo neoprávněně vstupovat do cizích sítí, a na cizí servery, za účelem vlastního prospěchu - což možnost komunikace nepochybně je. Takže kdbych chtěl pokračovat v duchu vaší zcestné argumentace, tak je to stejné jako kdyby jste hacknul třeba server ministerstva, a pak se obhajoval, že přece SW, který jste použil v podmínkách nemá, že se nesmítě nekam nabourat (ad absurdum, princip stejný, škoda rozdílná)


- souhlasíte s tím, že v případě jakéhokoli sporu se společností AOL, se dostavíte k soud v americké Virginii - to je taky ftipny, museli by diplomatickou cestou pozadat o moje vydani a CR by me nejprve musela vydat abych mohl byt souzen v USA

To samozřejmě neudělají. Ale mohou vás zažalovat v občanskoprávním sporu v ČR nebo za porušení podmínek používání služby také v ČR. Jestliže využíváte jejich službu (čož jak sám přiznáváte děláte) a činíte tak v roporu s podmínkami, klidně si vás mohou podat u Českého soudu. (že se na vás pravděpodobně vykašlou a nejhůř vám zruší účet je věc druhá)

- Centralizace sítě, výpadek centra způsobí fatální pád celé sítě (viz první bod) - to je opravdu prekvapive, zrovna tak, jako kdyz klekne ten tvuj Jabber server ke kteremu se pripojujes, tak taky nepojede nikdo kdo je na nem registrovany.

Asi jste mene chapavy, tak se vam to pokusim vysvetlit jeste jednou. Kdyz klekne ICQ server, nejede NIKDO. V pripade ze klekne Jabber server, nejede jen 0,01% uzivatel. Jestli nechapete rozdil, divim se, ze tu s vami vubec diskutuji.


* - oficiální klient je přímo lapač pro všemožné viry a červy - vzdyt je tolik moznosti, staci si vybrat alternativu

vybrat alternativu si nesmite


* - závislost na jednom poskytovateli služeb (AOL), tzn. že nemůžete posílat zprávy uživatelům využívajících služeb jiných poskytovatelů (představte si, že máte email na seznamu, a můžete posílat emaily jen lidem, kteří mají email taky na seznamu) - s timhle problem v mirande take nemam, mam tam jabber, msn i skype

ocividne nechapete rozdil mezi klientem, protokolem a poskytovatelem sluzby


Abych to shrnul. Pokud jste to tady vysypal proto, aby jste mi to nadal, pak vam gratuluji a preji mnoho prijemnych chvil s AOL/OSCAR/ICQ/Miranda. Priste si alepson pripravte nejake argumenty, a ne ocividne nesmysly
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - odpověď uřvanému obhájci AOL T 2007-08-16 02:52:41

Moc dlouhý, četl jsem jen začátek.

Článek nevrhá špatné světlo na icq.... nenašel jsem tam žádnou lež.

Zpracování údajů v US je asi dost nepodstatné... možná by se našlo něco dalšího, co není moc důležité.... ale to je subjektivní.

A vy můžete dělat mesiáše a ukazovat správnou cestu autorovi článku???
eda.beranek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-15 12:25:13

Veci ktere mi nevadi, mi nevadi proto, ze nemam co skryvat.

Kdyz nechteji, aby jim nekdo do site vstupoval, at si ji proti tomu zabezpeci.

Jestli se jim moje pouzivani mirandy nelibi, at me zazaluji nebo at mi zrusi ucet.

Kdyz klekne ICQ server a chvili to nejede, tak se pro mne svet nezbori a v klidu existuji dal. Nejsem na tom zavisly.

Alternativu jsem si vybral a jsem rad ze jsem si ji vybral, ucinil jsem tak dobrovolne. Jestli jim to vadi, at zablokuji pristup neoriginalnich klientu do jejich site. Coz se samozrejme nikdy nestane, protoze teprve pak by se ICQ stalo mrtvym protokolem.

Ty rozdily chapu, to se nemusite bat, ale argumentujete tu necim, co zadny problem neni.

Tak abych to shrnul, Vase invektivy o demagogii, intelektu ponechavam stranou, nestoji mi to za to, abych se k tomu vyjadroval.

Nastesti nemam jako Vy paranoiu, ze si nekdo bude cist me zpravy a tudiz jsem klidny a vyrovnany.
Svoji zapalenou argumentaci zde, mi pripominate zaryte Linuxaky z flamu Lin vs Win.

Takze pro pristi clanek, pouzijte SKUTECNE argumenty a ne takoveto pseudoargumenty jenom kvuli tomu, abyste mel co napsat. Protoze Vase vcerejsi "dilo" a Vasi zapalenou argumentaci zde pod clankem prisuzuji pouze okurkove sezone.

Urcite me ceka mnoho prijemnych chvil s AOL/OSCAR/ICQ/Miranda a urcite si je uziji. A svuj nazor jsem sem napsal z toho duvodu, ze s Vami uvedenymi pseudoargumenty rozhodne nesouhlasim, ale Vy to evidentne nemuzete skousnout. Jeste musite trosku dospet, abyste se naucil respektovat nazory ostatnich.
Anonymní  2007-08-15 12:34:51

Jestliže jsou pro vás legální software a legální služby bezvýznamné pojmy a nazýváte je "pseudoargumenty" pak se na me nezblobte, ze vás nazývám demagogem a hlupakem. Oni jsou totiz vsichni mistri sveta do momentu, kdy k nim prijde na prohlidku SW policie a vsechny ty warez "photoshopy" jim spocita. Mirandu s ICQ si jiste pripocitaji jako tresnicku na dortu. Pak se muzete smat, co hrdlo raci.

Jako chlap muzete rict pouze jedinou vec:

ANO, vyuzivam SW a sluzby nelegalne a jsem si toho vedom. Rizika si neprispoustim a nevadi mi to

A ne tady vest reci mistra sveta, jak jsem vsechny prevezl
Ravenhorn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-15 14:53:07
avatar
Jedna věc je krádež softwaru apod. A druhá věc je použití softwaru, který je ale legální. SW policii se nezajímá o to jestli používáme správný software, ale o to zda ho máme legálně. Což Qip, Miranda jsou. Já klidně mužu mít v pc DC++ nebo uTorrent a nikdo nemůže říci nic, pokuď stahuju a sdilím jen legální věci.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 02:54:40

Offtopic.

O licenčních ujednáních programů se tu vůbec nepsalo.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 02:54:03

Spíš vy musíte ještě trošku dospět, abyste dokázal respektovat názory vyjádřené podobnými články.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - :) 2007-08-15 13:06:42
avatar
[color=silver]Ale no tak, děti nehádejte se
ICQ vám nikdo nebere, článek se jen trefně pozastavuje nad tím, proč zrovna u nás je jinak ve světě nepříliš oblíbený protokol ICQ tak rozšířený [/color]
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - když on mi bere mojí hračku... 2007-08-16 03:12:17

FNj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-15 13:28:27

To je absolutně stejný princip, jako kdyby se mělo přecházet z Winu do nejake moderni Linux distribuce. Je to lepší, open-source, férovější, kvalitnější atd., atp., ale stejně to nikdo nedělá - není optimalizace software ani hardware(ovladače, téměř výhradně neoficiální). Nikdo to nedělá, neboť je Winu drtivá převaha, ale to by se právě změnilo, kdyby se optimalizovalo - sněhová koule.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 02:57:13

Offtopic, Jabber není software ale mezinárodní standard pro Instant Messaging.

Třeba Gtalk (klient) je tuším optimalizovaný pro uživatele Windows a Googlu.
eda.beranek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: 2007-08-15 14:44:30

ElCondor napsal:
Jestliže jsou pro vás legální software a legální služby bezvýznamné pojmy a nazýváte je "pseudoargumenty" pak se na me nezblobte, ze vás nazývám demagogem a hlupakem. Oni jsou totiz vsichni mistri sveta do momentu, kdy k nim prijde na prohlidku SW policie a vsechny ty warez "photoshopy" jim spocita. Mirandu s ICQ si jiste pripocitaji jako tresnicku na dortu. Pak se muzete smat, co hrdlo raci.

Jako chlap muzete rict pouze jedinou vec:

ANO, vyuzivam SW a sluzby nelegalne a jsem si toho vedom. Rizika si neprispoustim a nevadi mi to

A ne tady vest reci mistra sveta, jak jsem vsechny prevezl


Nepodsouvejte mi neco co jsem nerekl. SW ktery pouzivam mam bud legalne zakoupen nebo je to freeware, na rozdil od spousty lidi. A neznamena, ze kdyz nepouzivam Linux a Jabber, tak pouzivam nelegalni SW. Timto tady zavadite demagogii Vy!
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 03:02:00

Linux sem nepleťte, ten s Jabberem příliš nesouvisí (snad až na to, že technicky znalejší lidi obojí obvykle znají).

Co takhle zkusit se k tomu opravdu postavit jako chlap.... a místo předvádění svého ega použít věcné argumenty? Nešlo by to?
eda.beranek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-15 14:47:12

Uz me vubec nebavi se s Vami tady dohadovat o ho.ne (pardon o okurkovym clanku), protoze evidentne musite mit ke vsemu posledni slovo, ve kterem je jen ta vase pravda spravna. Takze timto veskerou diskuzi s Vami koncim, protoze je naprosto bezpredmetna.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-16 03:02:26

Dobře děláš . Stejně bys nás asi nepřesvědčil přejít na ICQ.
Simax85 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Licence ICQ 2007-08-15 17:25:22
avatar
eda.beranek:
Já si jen dovolím utrousit, že i pokud používáte všechen software legálně, Vám to příliš nepomůže, když nebudete dodržovat licenční podmínky daného software - pravda je, že v očích SW policie budete čisty.
A onen "fakt" - Používám soft, který společnost provozující ICQ přímo v licenci vylučuje, ale já sem ty podmínky nikdy nečetl, takže mi to nevadí Tak to je dětská naivita a docela ftip.

Co do licencí by mě zajímala jedna věc, není třeba v některém ze zakonů obsaženo, aby SW určený pro ČR + ten volně stažitelný "z ČR" měl licenci v českém jazyce?

Já tedy licence nečtu nikdy, taky mám nelegální SW a na ICQ mám Trilian , rozhodně licence ICQ jako taková je přinejmenším prapodivná a řekl bych že v mnoha směrech sporná se zákonem a určitě by si co do SW zasloužila podobnou cenu - jako je v ekologii "Ropák"

Jinak ty "čísla" mě docela dostali, ale určitě tomu nevěřím, už jen proto, že když někdy v práci hraju přes ICQ ty jejich "užasné hry" tak se ke mě VŽDY připojí rus nebo němec, občas nějaký ten japončík, ale z toho množství čechů a slováků jsem ještě na žádného nenarazil, takže v počtech bude někde chyba.

No a k té konzervativnosti čechů asi není co dodat. Co pamatuju před pár lety, byl Windows jediná možnost, my, co jsme chtěli vědět "něco víc" jsme se učili na MACích a ICQ přišla jako pecka - jen tak si pokecat. No a vzhledem k tomu, že to funguje bez větších potíží vydržel. Často se setkávám s tím - dej mi mail a ICQ - jakto že máte všichni ICQ, já mám Skype - no protože když přišlo ICQ, nebylo z čeho vybírat

Jo a k tomu že ICQ padá - PADÁ a velmi statečně. Já sedím u počítače s menšími pauzami 15h denně a můžu zaručeně říct, že ICQ min. 1x za 3 dny spadne, jindy už nefunguje od rána
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - licence software, podmínky pou 2007-08-16 03:09:52

S tou dětskou naivitou to je trefný.

Nicméně, opět se tu plete dohromady licence na používání služby a licence na používání software.

ICQ má samozřejmě obojí, protože pod názvem ICQ je známá jak služba, tak software.

Statistiky založené na hrubém odhadu jsou vždycky pofidérní.... ale fakt je, že je to snad jediná a jde nepotvrzená statistika. Já si myslím, že může být odpovídající a nemusí.

Taky bych čekal, že MSN bude mít víc než XMPP.... čekal jsem něco jako MSN > AIM > XMPP > ICQ > ..... protože jsem to tak někde asi viděl.

Na druhou stranu.... počet (byť jen aktivních) uživatelů Jabberu nespočítá nikdy nikdo (stejně jako počet uživatelů e-mailu).

Autor udělal chybu, že neuvedl zdroj té statistiky (!)
Anonymní  - re: licence software, podmínky 2007-08-16 08:06:56

Tady bych si dovolil oponovat. Zdroje jsou u dat na Wikipedii uvedene, a jsou vice nez presvedcive. Data pochyzi od spolecnosti:

http://www.nielsen-netratings.com/
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-20 02:07:18

Erm... přesvědčivé jsou hlavně pro toho, komu se líbí jejich výsledek .
Martinez [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: paranoia 2007-08-16 16:49:47

pavlix napsal:
Jinak za licenční podmínky služby asi AOL žalovat nebude. Ale může si s tebou hrát... zrušit účet, banovat IP a podobné srandy.

No vzhledem k tomu, kolik lidí poslední dobou používá jenom qip, by dost lidí v ČR přešlo na rozumější protokol - GTalk, MSN nebo Jabber...
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-17 00:04:34

No... bylo by to rozhodně ku prospěchu věci...
AOL by na tom dost prodělala.

Myslím, že to budou mít lepší, když si počkaj na příležitost... a vymyslej něco lepšího než odhánění uživatelů k Jabberu a jiným.

GTalk používá stejnej protokol jako ostatní.

A MSN má možná hezkej protokol... ale na Gtalk z MSN těžko někomu napíšu.... z pavlix.net bez problémů.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-17 00:07:15

Btw, ve článku ti ještě pořád chybí odkaz na zdroj statistiky...
xxxxx [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-17 12:34:37

http://www.icq.ru/ Odkaz
Neznámý  - no nevím 2007-08-17 13:54:40

ICQ mám už tak 8let a za tu dobu jsem nasbíral tyto zkušenosti:
1-Jedou na něm všichni mí kamarádi (neznám nikoho kdo by jel na něčem jiném).
2-Výpadek tak jednou za půl roku na max 3 hodky (za rok 2007 jsem zaregistroval tuším jednou) mě nijak netíží.
3- Nemám co skrývat tak at si mou konverzaci s kamarády klidně otisknou :-)
4- Nějaká teoretická možnost ž eby mě AOL žalovalo,nebo se měl dostavit někam do USA k soudu mě vůbec nežere,protože pravděpodobnost je to dost malá (dle mého soudu)
5-mám ho spuštějnej tak 8hodin denně a nějaké problémy s viry nebo s něčím podobným jsme nezaznamenal.

Z toho vyplívá že nemám důvod měnit ICQ za něco jiného a násilným způsobem přesvědčovat všechny známé (cca 86 lidí) aby přešli na něco jiného....Ani nevím proč bych to měnit měl...to že je něco lepší,neznamená že to musím mít ne?vždy bude něco co je lepší než to co mám...Mě to připadá jako by někdo tvrdil že 80% světa jezdí v japonských autech a ten kdo v čechách jezdí ve skodách nebo wolkswagenech je blázen a měl by si co nejdříve pořídit (spolehlivější,levnější a bezpečnější) auto z japonska
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-20 02:15:38

ad 1) to není pravda.... zcela jistě znáš někoho, kdo jede na něčem jiném

ad 2) záleží na štěstí... jsou i tací, kteří si na výpadky stěžují hodně

ad 3) to já si svého soukromí cením

ad 4) AOL tě žalovat nebude... ale souhlasit s takovou podmínkou je dost ponižující

ad 5) problémy s viry většinou nemá u icq ten, kdo viry má.... ale ten, kdo je jimi na dálku obtěžován... a taky to, že nedojdou jeho reakce může způsobit nepřijemné vztahy

Samozřejmě, že nemáš nikoho násilným způsobem přesvědčovat všechny známé. Já taky nikoho nemlátím ani nemučím.

Škodovky i Wolkswageny jsou docela fajn auta.... ale jsou to jen auta. Silnice bývají veřejné a propojené (nestalo se mi, že by mě s felicií nepustili na některou ze silnic... tak jako mě s mým IM klientem nedovolí napsat někomu na ICQ (můj poskytovatel to dovolí, AOL ne)).

Jo, opravdu si myslím, že srovnáváš auta se silnicí.
Tarmaq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ICQ v CR 2007-08-17 14:04:59

bylo by dobre upravit
Citace:
ICQ 4 miliony (vč. 1,3milionů v ČR)


cislo 4miliony oznacuje pouze aktivni.. coz je realne cislo, ale kdyz je uvedeno ze 1,3 milionu v CR tak to vyzni jako ze je pocet aktivnich uzivatelu tvoren z jedne tretiny ceskymi uzivateli... bylo by tedy dobre tam doplnit neco jako 1,3 registrovanych nebo tak neco.. Cisla pak pro nezasveceneho vypadaji jako vymyslena.

jinak ja uz asi 3-4 mesice pouzivam Jabber + klient Psi, tesim se az budou kompletne implementovany sluzby Jingle (VoIP a video). Asi brzo napisu vsem kontaktum na ICQ ze 1.9.2007 rusim ICQ transport ..
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-20 02:16:55

Jinak 90 mil. ve statistice u Jabberu vůbec nezaručuje aktivní uživatele, podle toho, co se píše na wikipedii.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-25 15:47:41

btw, můžeš to napsat i nám na icq.xmpp.cz
benicio [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: no nevím 2007-08-17 16:01:08

z timto nazorem se zcela ztotoznuji, naprosto odpovida i me situaci, ICQ pouzivam pres 10 let, tehdy nic jineho nebylo, stejne tak ho pouzivaji vsichni znami, celkovy pocet uzivatelu jinych siti me vubec nezajima, na nespolehlivost si nestezuji icq bezi pres 12 hod dene, pouzivam mirandu tudiz me reklamy nezajimaji stejne tak me nezajimaji podminky AOL. Jinak uznavam ze jsou urcite lepsi alternativy ty me ale nebudou zajimat dokud bude icq bezet pres mirandu ci dokud nedojde k jine zasadnejsi zmene.
Anonymní  - re: re: no nevím 2007-08-18 09:03:12

Pouzitim Mirandy porusujete podminky vyuzivani sluzby ICQ, se kterymi jste, tipl bych si na 99%, dokonce osobne souhlasil.

I kdyby existovala nejaka moznost, ze jste se dostal k ICQ cislu bez odlouhlaseni pominek, nijak vas to neomlouva, ze je neznate a nedodrzujete. Kazdopadne jak jste sam napsal, podminky vas nezajimaji
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-20 02:19:03

Jo... to je tak strašně těžký v mirandě založit Jabber účet, teda pokud uznáváš, že jsou lepší a svobodnější alternativy pro ostatní lidi.

Protože pokud ne, tak svým přátelům k takovým alternativám z části uzavíráš cestu (používat můžou, ale tebe tam nenajdou).
brbla [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Clanek se mi libil, dobre se t 2007-08-17 18:53:22

ale prekvapilo me, ze kdyz nekdo neco takoveho pise, ze hleda "statistiku" na wiki, obzvlaste, kdyz krouti hlavou nad tim, ze se ICQ tak pouziva. Na wiki sou uvedeni uzivatele pouze aktivni (plati pro dany okamzik). Napr. u Skypu se tam uvadi nejakych 9 mil., coz mel, pokud si dobre pamatuju, Skype jenom 1x. Obvykle miva tak kolem 7mil. Takze ICQ muze mit klidne 10 mil. Na wiki nejsou uvedena zadna relevantni cisla, ale jen jakesi "prehledy". Statistika vypada tak, ze se dela prubezne.

Proc je ICQ tak oblibene? Uz v roce 1999 melo 50 mil. uzivatelu (http://www.timewarner.com/corp/newsroom/pr/0,20812,666413,00.html) - v ty dobe ostatni klienti neexistovali anebo teprve zacinali, zatimco icq melo hafo uzivatelu.

O vymahatelnosti toho, co si AOL dalo do podminek lze uspesne pochybovat. Obzvlaste, pokud je to v rozporu s nasim pravnim radem. Podminky byly psany zejmena pro uzivatele v USA, nikoli v CR. A ano, i v USA jsou lide, a neni jich malo, kteri ICQ pouzivaji.
Anonymní  - re: Clanek se mi libil, dobre 2007-08-18 09:06:53

Statistiku jsem nehledal na Wiki. Statistika, ktera je umistena na wikipedii byla sestavena spolecnosti nielsen-netradings, (na wikipedii je puvodni zdroj uveden, takze nechapu cose vam nelibi), a neznamena automaticky, ze wikipedia je neverohodny zdroj informaci.
Statistiky IM umistene na wikipedii vyuziva i tiskova agentura REUTERS! Takze pokud je sestavila renomovana staatisticka firma a vyuziva je renomovana informacni a tiskova kancelar, asi bychom je mohli brat vazne. Co jineho nam taky zbyva.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-20 02:23:47

Wikipedie mě nezajímá.

Ty jsi neuvedl zdroj žádný. Někdy je lepší chybu uznat a napravit...

Pochybuju, že REUTERS používají wikipedii jako zdroj.

Co jiného nám zbývá? Třeba taky trochu přemýšlet.

Já používám Jabber, protože mi připadá mnohem lepší a svobodnější (mám vlastní jabber server... a ICQ/OSCAR mi vlastní server založit nedovoluje... a spousta dalších věcí... viz http://icq.xmpp.cz/)

Konkrétně na icq.xmpp.cz uvádím doslovně statistiky z wikipedie..... a jako zdroj u toho uvádním wikipedii. Přesto je neberu jako bernou minci a nechávám na každém, ať je svobodně interpretuje.

Jo a mam dojem, že odkaz na zprávu agentury nielsen-netradings jsem nenašel nikde.

Btw... statistiky Microsoftu taky dělají renomované firmy
Anonymní  - ach jo, statistika je prece... 2007-08-20 17:56:40

..bezvyznamna

http://glossary.reuters.com/index.php/Instant_messaging
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-25 15:52:46

External links vyznívá spíš jako "přečtete si o tom jinde... než jako důvěryhodný zdroj informace"
rockey [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-18 23:50:14

no... musim uznat El Condor, mate vela trpezlivosti... ja na Vasom mieste by som uz nemal nervy na taketo nekonecne hadky... je pravda, dali ste si zalezat s touto tematikou... klobuk dole... no teraz k veci. v prvom rade hovorite ze Vas clanok nieje zaujaty, alebo teda subjektivny... no uprimne povedane, absentuje mi tu objektivita... retorskych otazok na temu preco niekto pouziva icq je privela.. samozrejme obohatia text o zamyslenie sa, no je ich privela, co dokazuje Vasu neochotu spolupracovat s icq... "ICQ je zcela bezvýznamnou sítí, jejíž služeb skoro nikdo využívat nechce." tato veta hovori o vsetkom... tento clanok by bol naozaj vyvazeny keby Ste pouzili nejake klady pouzivania icq.. vsetko ma predsa svoje klady a zapory... nevyjadril by som sa k tomu clanku presne z dovodu, ze kazdy ma svoj rozum a da si co chce, no tu az prilis sa pokusate o to aby ludia prestali pouzivat icq... nemam pravdu? mozno sa mylim , rad budem ak ma poopravite... ja niesom az taky zbehly v tematike IM... no samozrejme sluzby IM vyuzivam az az... momentalne pouzivam icq... no pozrite si to z tejto stranky... kedysi som pouzival irc... na slovensku nebolo nic ine... potom sa akosi zacalo pouzivat icq, no ja som bol "namotany" na msn... az zrazu icq... povedal som si ze vyskusam... mne osobne na msn (kedysi, neviem ako je to teraz) vadila rychlost... neviem si to vysvetlit, mozno som mal slaby pocitac, mozno mi odmietalo msn, neviem no icq mi islo rychlejsie... icq sa mi zda omnoho "user friendly" musite sa vcitit do koze zaciatocnika alebo teda obycajneho priemerneho smrtelnika, ci si vyberie program plny nastaveni alebo pekne spracovany program zamerany len na komunikovanie ... uz len ten graficky efekt... neviem cim to bude, no mal som trillian, mirandu, no stale som sa vratil k samotnemu programu icq... spominali ste vypadky... mozno mam stastie no mne spadlo icq len raz... za asi 6 rokov pouzivania.. aj to len na asi hodinu... som na nom pripojeny denno denne, ludia mi posielaju subory, dokonca mi obcas kamarat posle nejaky film... mam pomaly internet takze niekedy mi ho taha aj tri styry hodiny... co sa tyka licence... uprimne, kto cita licencne podmienky? ja viem je to hlupost pustat tu take tvrdenie, no pouzivate pojem nelegalny software.. ak som to spravne pochopil... no pozrite sa, mozno sa budem mylit no nechce sa mi verit, ze pouzivate originalny windovs a vsetky aplikacie ste si podstivo zakupili... podla mna ste zbytocne vytiahli argument "licencia" ktory bol si myslim vo vasom subjektivnom prispevku taziskom... tie statistiky som necital no doverujem vam , asi by ste ich tu nekopirovali keby boli vymyslene... no, uvazujte logicky... naozaj si myslite, teraz uprimne, ze zo 4 milionov ludi je 1,3 miliona Cechov? ako ste to povodne tvrdili? naozaj som sa stretol s velkym mnozstvom pripadov, kedy som pisal s ludmi zo zahranicia cez icq... a tak isto ako hovorite ze kolko ludi pouziva ostatne protokoly (terminologia mi nejde, za co sa ospravedlnujem) ... ja pouzivam skype a popri tom icq... som teda uzviatel skype alebo icq? (je v podstate jedno ako dlho som na jednom ci na druhom, no som zaregistrovany na oboch a som online aj na jednom aj na druhom) ... nemozem s Vami suhlasit s bodom, v ktorom hovorite o tom ze Vas niekto moze odpocuvat... no a? myslite si ze niekoho v amerike zaujima Slovak ktory si pise s druhym Slovakom o tom ake je dnes pocasie?.. alebo status.. ved na to je status , aby ludia boli obooznameni s tym co robim , jednoducho s dovodom mojej absencie... presne ako bol spomenuty relevantny fakt, ze prilis vela ludi vyuziva icq... ved pre mna ko uzivatela je to len dobre, ked z nasej krajiny vyuziva mnoho ludi jeden a ten isty protokol... presiel som na linux no prve co bolo, stiahol a nainstaloval som si icq... som s nim nadmieru spokojny.. je pravda ze som neskusal vela ostatnych programov, ktore su mozno niekolko nasobne kvalitnejsie prepracovane, no prehovarat niekoho sa mi zda redundantne... som velmi rad ze sa tu otvorila takato polemika a rad by som sa s Vami ElCondor stretol niekde pri pivku a porozpraval sa o temach ktore sa dotykaju softwaru, pretoze je to oblast v ktorej niesom zbehly ako by som chcel a vidim ze vy sa tomu rozumiete... ale inak naozaj klobuk dole nad trpezlivostou, no treba naozaj priznat ze par bodov je zbytocne robenie z komara somara... budem vdacny za odpoved... zatial vela zdaru...
Anonymní  - to rockey 2007-08-19 10:48:04

Ano máte tak trochu pravdu. Jak se na to zpětně koukám, tak například věta:

"ICQ je zcela bezvýznamnou sítí, jejíž služeb skoro nikdo využívat nechce."

Tak trochu, jako by patrila do rétoriky Radka Hulána. Možná jsem to trošku přehnal, Ale cílem měla být spíše konfrontace představ uživatelů a reality. Rozhodně není cílem někoho přesvědčovat, že produkt XYZ je lepší než ABC.

Tento článek neměl být porovnáváním, proto tam také moc srovnání není. Na požádání DD jsem napsal další, kde se pokouším srovnat sítě ICQ a Jabber. Původně jsem chtěl zahrnout ještě MSN, ale ten nemám jak vyzkoušet a i tak by to bylo srovnání velmi obtížmé a zcela jistě bych nemohl všechny parametry správně vyhodnotit. Můžu vám dopředu říci, že jediná výhoda ICQ oproti Jabberu je možnost komunikace hlasem, na které se u Jabberu stále zatím jen pracuje. Zbytek uvidíte sám, až jej DDworld vydá. Ano, dopředu jsem si vědom toho, že mě někteří nařknou z neobjektivnosti, protože ICQ jako takové, dle mého soudu, moc výhod nemá. To že je v ČR a také v SR tak masivně využívané je způsobeno hlavně tím, že to mají "všichni ostatní". Existuje totiž obrovská mlčící většina, která jde prostě jen s davem, a nějaké výhody/nevýhody prostě vůbec neřeší.

A teď k otázce legálního SW a licenčních podmínek. Tenhle problém je poněkud závažnější, než se zdá. Nejsem takový moralista, že bych odsuzoval někoho, kdo si udělá kopii nějaké hry (například). O to tady vůbec nejde. Problémem jsou návaznosti. Například si uvědomte, kolik je doma kradených windows, MS-office atd. Díky tomuto "kradení" se pak stanou jakýmsi společenským "standardem" různé uzavřené formáty typu .DOC a to pak způsobuje další problémy. Ať už nekompatibilita mezi jednotlivými verzemi MS-Office nebo třeba fakt, že vás státní správa nutí k zakoupení jednoho konkrétního produktu tím, že distribuuje informace občanům ve formátu, který lze 100% otevřít jen a pouze v tomto SW produktu cizí soukromé firmy. Samozřejmě není tady mým zájmem se trefovat do MS, berte to jen jako příklad. Kdyby totiž museli lidé za MS-Office zaplatit a nemohli je ukrást, dočkali bychom se většího rozšíření volných variant jako je openoffice a hlavně nějakého svobodného formátu jako je ODF, aby si každý mohl přečíst informace od státu a úřadů v libovolném kancelářském balíku. Je úpně jedno, jestli by se svobodným standardem přišel Microsoft, nebo implementoval nějaký standard existuící. Jisté je, že by se to stalo, protože by lidé nebyli "dobrovolnými" rukojmími jeho .DOC/.XLS. A tenhle problém, ačkoli jsme se dostali tak daleko, začíná u toho, že si člověk odmítá přečíst licenční podmínky, třeba u ICQ.

Jinak, ANO, používám pouze legální SW. Zakoupené CD s Windows jsem zahodil, a Windows odinstaloval. Né, že bych si myslel, že jsou nějak extrémně špatné, ale prostě proto, že věřím, že zákazník by se měl prát o svá práva, a ne jen útrpně přihlížet a nechat se šikanovat.... Jak jste jistě pochopil, používám dnes Linuxové distribuce, tedy předpokládám, že můj SW je legální, alespoň seo to snažím. Výsledkem ovšem je, že ať už stejných uživatel bude jakékoli množství, nebudou nikdy nutit svůj protějšek k pořízení konkrétního produktu, či pro tu jednu jedinou a správnou IM síť. Bariéry jsou vždy proti uživateli, ale to už asi víte sám. Proto jsem zde kritizoval ICQ, protože sami uživatelé ICQ si zaslouží zlepšení akdyž už nic, aspoň se nad tím někteří zamyslí.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-20 02:26:24

Taky jsem se zbavoval nelegálních instalací a kopií.... jsem rád, že nejsem sám.

Někteří se zamyslí... ale držel bych se tématu, která jsou uživateli bližší..... ty statistiky jsou vážně tou nejnepodstatnější záležitostí vůbec.
cache [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Bludy? 2007-08-19 23:17:09

Hmm, to su nejake bludy..

1) Trocha som pogooglil a ine stranky (vratane icq.com) pisu hodnotu okolo 150 - 180 milionov userov pre icq. Tie 4 miliony je blbost. Len icq6 si z download.com stiahlo 150 milionov ludi a icq 2003b (pouziva to stale mnozstvo ludi) 260 milionov ludi.. A keby sa pripocitali VSETKY alternativne klienty (ktorych je neurekom od qipu, trilianu, mirandy, sim-icq, centericq, micq - a to pisem len tie co poznam ze existuju) tak je z toho hadam miliarda (samozrejme pri pocitani downloadov poslednej verzie, nie celkovych).. Ako by to bolo mozne zo 4mil uzivatelmi? A ako by bolo mozne ze je tolko alternativ ked to pouzivaju len 4 miliony prevazne z ceska, slovenska a izraelu? Blbost.

2) icq bolo prve masovo rozsirene a aj preto je stale masovo pouzivane - stare kontakty. Neobhajujem siet ako taku, ale na inych sietach mam len par ludi a na icq viac nez 100. Icq pouzivam uz 10 rokov, jabber som skusal pred par rokmi ked bol v plienkach (nikto to nechcel, icq je proste jednoduchsie), Skype asi pol roka (telefonovanie), gtalk odkedy je (aspon to par ludi pouziva, pretoze sa da talkovat z webu mailu).

3) dalsi blud je "nekompatibilita". Tak zaprve, AIM a ICQ nie su len rovnake protokoly, ale prepojene siete. ICQ user si prida AIM kontakt a AIM user si prida ICQ kontakt a normalne komunikuju. Zatial co ostatne siete su uplne samostatne, ak chcem z jabbera na akukolvek inu, potrebujem transport a konto na danej sieti. Ak chcem zo Skype, ci MSN na inu, tak sa ani nespojim bez druheho klienta. Je to teda jednoznacne zavadzanie a nekompatibilne su teda VSETKY okrem ICQ - AIM.. Dokonca ked chce niekto pouzivat gtalk konto v inom nez gtalk klientovi (gtalk je vlastne jabber) tak to statne blbne a dorucuje len ludom v gtalk domene, do jabber.cz/sk napriklad nie.

4) Licencia je tiez tak trocha blud. Ano, licencne podmienky su pomerne krute. ALE ja s nimi suhlasim len pri pouzivani originalneho klienta. Ak pouzivam iny, tak z pravneho hladiska nemozu nic, pretoze som ziadne ich podmienky neodsuhlasil.. Toto je ale na vacsiu diskusiu s pravnikmi.

Zhrnutie - icq je naprd, nahovno, ale je ho najviac. Podobne ako windows. Nikto s tym nic nespravi a nikto s tym nepohne. Ano stupa aj pocet pouzivatelov inych sieti (podobne ako linuxu a bsd), ale vacsinou len vdaka snahe par ludi a len vdaka tomu ze pouzivaju viac IM naraz (podobne ako ja mam Win a FreeBSD naraz).. Ja pouzivam ICQ (99% kontaktov), gtalk (par ludi ktorych som to ucil hlavne koli zalohe ked icq nejde) a skype (telefonovanie, 3 kontakty). A podobne to vyzera v celom mojom okoli. Poznam len jedneho cloveka, co ma len Skype a nic ine (zacal s IM len pred pol rokom na popud priatelky ktora bola v nemecku a chcela volat) a len jedneho cloveka co ma len gtalk a nic ine (bracho, nikdy IM vyrazne nepouzival, gtalk poziva vlastne len na kecanie so mnou).
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-20 02:36:17

ad 1) dodej lepší zdroje.... využij diskuzní stránky na Wikipedii... a přispěj trochu k dílu... tady na blogu je to sice hezký, ale v globálu bezvýznamný

ad 2) já mam víc než sto na jiných sítích

ad 3) jabber není složitější než icq.... navíc uživatel nikdy nepoužívá samotný protokol...
tudíž ho zajímá jen klient.... takže porovnávej klienty

gtalk všem lidem okolo mě funguje bez problémů

ad 4) přesně tak... pokud neodsouhlasíš, nemůžeš nic... tudíš ani využívat jejich službu

jinak jsi na jejich síťi (alespoň oficiálně) nechtěný parazit, který nemá ani dost hrdosti, aby parazitem být přestal (když už podmínky zná)

U mě.... 100% IM kontaktů jabber.... MSN zrušeno dlouho.... ICQ zrušeno nedávno....
Skype jsem jen vyzkoušel. Nikde z toho jsem neměl známe, kterým bych nemohl levně zavolat nebo napsat smsku (což na Jabberu mam).
cache [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-20 16:36:03

ad 1) zdroj icq.com (presnu stranku si uz nepamatam, treba preklikavat, maju to az prehnane zlozite) a download.com (a dat hladat icq). Skutocne, 4mil uzivatelov nespravi 150mil downloadov.. Mozno ta statistika bola robena v USA a tam mozno vacsina fici na AOL/AIM, tazko povedat..

ad 2) si z dobreho kraja, moji znamy su lenivy presedlavat z icq, pretoze na icq maju dalsich 100 ludi.. Proste je to bludny kruh

ad 3) ale je, nemoze si uzivatel kliknut na download, jednym klikom nainstalovat a jednym klikom (v lokalizovanom jazyku - icq ma 20 lokalizacii) si vytvorit konto a kecat.. Dnes sa kolega snazil rozbehat jabber/Psi.. Najprv bol problem s proxy - musel som mu to o*ebat ssh tunelom. Potom bol problem s registraciou usera na jabber.sk. Potom som mu dal na vyber usera na nejakom ceskom jabber serveri - to uz ale nechcel, nepacilo sa mu to. Atd atd.. Treba si uvedomit, ze 90% userov su "lamy" co pomaly potrebuju pomoct aj s instalaciou standardneho ICQ..

Co sa tyka gtalku - nevravim ze nefunguje. Funguje dobre. Ale gtalk s inym jabber klientom funguje len pre gtalk kontakty. Inak povedane, mam tam sice kontakt kamos@jabber.sk, ale ja mu neposlem a ani on mne neposle.. Je to trocha skoda, ze sa takto "uzavreli".. Ale mozno to bola aj chyba klienta - netrapi ma, pouzivam povodny gtalk, je light a ma mailovu notifikaciu.

ad 4) pokial neodsuhlasim, tak ze ich pouzivam nacierno? To je hlupost, neodsuhlasil som ze viem ze to pouzivam na cierno == nepouzivam to nacierno. Preto je pri instalacii kazdeho softu nutne odsuhlasit, lebo ak by sa to dalo nejako obist, tak sa na usera nevztahuju licencne podmienky. A ja som ich neodsuhlasil, cize sa na mna nevztahuju.. Jedine ak by som musel prekonavat nejake zabrany tak je to prienik do cudzej siete, ale ja nic neprekonavam..
Anonymní  2007-08-20 17:48:39

ad 4. Vy si pletete pojmys prujmy. Mate Klienta a sit. Kazdy ma svoje podminky. Vytady porad tocite dokola, ze kdyz odsouhlasite licencni podminky klienta o podminky site/sluzby se nemusite zajimat.

To je jako kdyby jste mi tvrdil, ze jste si precetl licenci nejakeho hackerskeho nastroje (treba GPL) a tak mate pravo se nabourat do registru nejakeho ministerstva, protoze GPL vam, takovyto "pristup" nezakazuje.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-25 16:03:04

1) já takovou statistiku neviděl, takže nemůžu posoudit

2) jj, pohybuju se často mezi lidma, kteří se v IT pohybují.... a taky občas někomu instaluju počítač... a taky mi občas někdo chce napsat ;)

3) samozřejmě, že může

gtalk) nemáš pravdu, z gtalku můžeš psát samozřejmě komukoliv bez ohledu na klienta (pokud je to opravdu jabber klient nebo gtalk)

konkrétní chyby hlaš prosím konkrétním projektům (ať už klientů, služeb nebo serverů)

4) software sem netahej, s tím to nesouvisí

pokud využíváš službu v rozporu s podmínkami použití, využíváš ji v rozporu s podmínkami použití. software s tím nemá co dělat

navíc ty podmínky porušuješ vědomě

(jen doplnění)
Anonymní  - to Cache 2007-08-20 12:08:18

[i]
4) Licencia je tiez tak trocha blud. Ano, licencne podmienky su pomerne krute. ALE ja s nimi suhlasim len pri pouzivani originalneho klienta. Ak pouzivam iny, tak z pravneho hladiska nemozu nic, pretoze som ziadne ich podmienky neodsuhlasil.. Toto je ale na vacsiu diskusiu s pravnikmi.[/i]

Predne by jste si mel uvedomit, ze ICQ ucet jste si v Mirande nevytvoril, pouze pridal existujici. Tento ucet jste nejpravdepodobneji vytvoril na strankach ICQ.com nebo pomoci originalniho klienta. Tedy nejpravdepodobneji jste s podminkami stejne souhlasil, ale pouze jste si je u tvorby uctu neprecetl. Ale i kdyby jste k ICQ cislu prisel bez podminek, to neznamena ze pro pouzivani sluzby si jste povinen si je precist. Mirandou totiz de-facto "hackujete" ICQ sit, protoze je to zakazane...
drnoha [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-20 12:59:42

Me osobne zajima jedna vec. Kdyz je pouziti jineho nez oficialniho ICQ klienta nelegalni, jak muze byt legalni provoz ICQ transportu?
Anonymní  2007-08-20 17:45:38

On taky provoz ICQ transportu legalni neni. Proto jej take nepouzivam
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-25 16:08:37

Provoz transportu tuším ničemu neodporuje... používání transportu odporuje podmínkám sítě ICQ.

Nějakou dobu jsem ty podmínky porušoval, ale někdy od dubna už je neporušuju.
Bennie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - nesmysl 2007-08-20 13:15:12
avatar
To je samozřejmě nesmysl. Když jsem licenci neodsouhlasil, tak se na mne nevztahuje. Zkuste se zamyslet nad rozdílem licenční podmínky (smlouva) a zákon. Neznalost zákona neomluvá, neznalost smlouvy, kterou jsem neodsouhlasil, navíc v cizí řeči omlouvá.

Tím, že zadám jméno a heslo v jiném IM sofware a požádám o připojení do ICQ sítě se nikam nevlamuji, nýbrž žádám o vpuštění a síť (AOL) má možnost mne nevpustit, neboť nic neobcházím a nijak je neobelhávám.

Kdyby jim to vadilo, tak to budou filtrovat. Ale to by byli sami proti sobě. Nic jim nebrání udělat zcela uzavřený formát jako Skype, a bránit ostatním, ale jak již bylo řečeno, na ICQ existují desítky alternativních klientů, a zatím pokud vím, žádný z nich není blokovaný.

Licenční podmínky jsou něco jako FUP, můžou je uplatňovat, ale nemusí.

Přečtěte si Všeobecné obchodní podmínky (nebo chcete li Licenní podmínky) kteréhokoliv mobilního operátora v ČR nebo kterékoliv banky, a myslím, že budete daleko vyděšenější.

Mimochodem nepleťte si licenční podmínky a všeobecné obchodní podmínky. Podmínky používání služby nejsou licenční podmínky, licence se poskytuje k používání nehmotého statku (např. AV či software), nikoliv služby.
Anonymní  - to Bennie 2007-08-20 17:34:38

Pri vytvareni uctu na ICQ.com nebo v kientovi jste podminky odsouhlasil, tak nechapu o cem zde porad sikutujete. Navic vam zcela unika podstata problemu. AOL se k vam chova jak k debilovi, a vy tady vykrikujete, jak vam to prece nevadi.
cache [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-20 16:37:49

ja som si konto vytvaral v casoch, ked tam bolo napisane len daco v zmysle "nebudem pomocou icq pachat zlocin, dakujeme ze pouzivate icq".
Vtedy som ani neodsuhlasil, ze si budem pozerat kazdych 30 dni licencne podmienky a pokial viem, to ze si to oni neskor zmenili je neobhajitelne, spatne neplati nic (ani zakony, ani poplatky, ani zmluvy, nic).
Anonymní  - to cache 2007-08-20 17:37:51

To ja samozrejme nemohu vyloucit. Ale jak uz jsem psal vyse, pravdepodobn vam zcela unika podstat problemu.
Dulezite je, ze vam neco zakazuji. Dulezite je, ze nemate zadna prava. Dulezite je ze se k vam chovaji jak k debilovi. A vy misto aby jste se nad tim zamyslel, tak mi tady vykladate, jak se na vas nejake podminky nevzathuji protoze cosi. Jo, kdyby jste rekl:
ja si tento problem uvedomuji, ale proste ho neresim. navic bohuzel, v ICQ ma skoro vsechny kontakty a ty nikdy neprejdou tak vam na to prece nemuzu nic rict.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-25 16:15:17

jak je vidět, podmínky velmi dobře znáte, tudíž je porušujete úmyslně a ne z neznalosti
filky [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Spatne zdroje, spatny clanek : 2007-08-20 17:17:56

cely ten clanek je postaveny na spatnych zdrojich. Z tohoto zdroje cerpal clovek co to napsal - http://en.wikipedia.org/wiki/Instant_messaging . Pokud neprokliknete na zdroj, z ktereho cerpali na wiki, cumite jak puk. Ze ICQ ma 4 miliony uzivatelu, pricemz jen z download.com ( http://www.download.com/ICQ/3000-2150_4-10665072.html?tag=lst-0-2 ) si ICQ 6 stahlo cca 150 milonu lidi? V cem je hacek? Mrkneme se na zdoj, z ktereho cerpali na wiki a hned to bude jasne.

Toto je puvodni zdroj, z ktereho na wiki bylo cerpano - http://arstechnica.com/news.ars/post/20060927-7846.html

citace:
According to a Nielsen/Netratings survey conducted in March 2006, AOL still has a commanding lead in the IM market, with 53 million active users worldwide, compared to MSN/Windows Live Messenger with 27 million and Yahoo with 22 million. Back in 2002, the distribution was similar: AOL with 22 million MSN with 16 million, Yahoo with 12 million, and ICQ still hanging in there with 4 million active subscribers.


Pokud cteme pozorne tak zjistime, ze ICQ melo 4 milionu uzivatelu v roce 2002 tzn. pred 5 lety.
filky [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: Spatne zdroje, spatny clan 2007-08-20 17:32:38

btw nejlepsi na tom celem clanku je, ze se toho hned chytili ostatni weby aniz by si ty zdroje zkontrolovali.

jj takhle najak se siri famy
Anonymní  - re: re: Spatne zdroje, spatny 2007-08-20 17:44:36

filky napsal:
btw nejlepsi na tom celem clanku je, ze se toho hned chytili ostatni weby aniz by si ty zdroje zkontrolovali.

jj takhle najak se siri famy


Tenhle clanek neni o statistice. Ale to vam asi uniklo.
Anonymní  - statistika 2007-08-20 17:42:36

According to a Nielsen/Netratings survey conducted in March 2006, AOL still has a commanding lead in the IM market, with 53 million active users worldwide

No a to jsou kteri? AIM? ICQ? nebo ICQ + AIM? AOL provozuje obe site, a navic se da psat z jedne do druhe....

Jinak, staistiku muzeme nechat statistikou. Staci kdyz se podivam na moji sestru, ktera si uz ICQ stahovala nejmene 10x, tak jde cela vase dedukce o 150 milionech do haje. Temer kazdy koho znam, si opakovane zakladal ICQ ucet a opakovane tahal z ICQ.com klienta. Jedina spravna statistika jsou AKTIVNI ucty. Jestli nejakou mate, tak sem s ni. Ja se tomu nebranim.
filky [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: statistika 2007-08-20 17:51:42

Cely clanek jste postavil na tom, ze ICQ pouziva 4 miliony uzivatelu. Navic uvadite:

Citace:
ICQ na celém světě používá 4 miliony uživatel, z toho 1,5 milionu tvoří právě Češi! Zbytek tvoří Slováci a Izraelci. Na západ od nás je ICQ velkou neznámou a jeho podíl na IM se blíží k nule. Na otázku, proč zrovna Češi ICQ tak masově používají, NENÍ snadné najít odpověď!

Cela vase pointa je zalozena na teto premise. Navic jste si upravil statistiku pro jabber tak, aby byl na prvnim miste, pricemz zadne oficialni zdroje vase cislo neuvadi.

Opakuji - ICQ pouzivalo 4 milony lidi v roce 2002. Priznejte chybu a nedelejte ze sebe jeste vetsiho vola.
Anonymní  - velmi spatnejste jej cetl 2007-08-21 05:15:15

Cely clanek jsem postavil na licenci a restrikcich ICQ. Pocty uzivatel ICQ, at uz jsou jakekoli jsou zcela irelevantni. Dopadlo to presne jak jsem cekal, Sttistika je nejslabis bod clanku, proto vsichni fanousci ICQ bijou do ni, pritom tenhle clanek vubec neni o tom,kolik lidi ICQ pouziva.... I kdyz cim vic, tim vetsi absurdita to je.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-25 16:20:17

Poskytni lepší zdroj a nedělej vola ze sebe.
rockey [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-20 22:26:14

no... vidim ze sa tato diskusia rozdelila na dve kridla, jedno je ktore je radikalne proti icq a druhe ktore ho obhajuje... problem viazne v tom , ze ti co obhajuju predkladaju relevantne argumenty, ktore vyvraciaju povodny clanok... preto sa musim pridat k filkymu... elcondor, mali by ste naozaj prijat niektore fakty a nehadat sa zbytocne... (to bola len taka vsuvka)
filky [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: 2007-08-21 14:17:43

Silne pochybuji ze se dockame aby nekdo na DDworld uznal chybu, kdyz sam DD je znamy svymi debatami v clankach na idnes.

Jednoduse tenhle clanek mel za cil dehonestovat ICQ jako software a autor pomoci klasickych demagogickych taktik chce dosahnout cile. Jenze ouha. Nekdo si overil jeho zdroje a nacapal ho na svestkach.

Nepovazuji ICQ za dokonaly software, ma svoje chyby a nektere jsou dokonce vyjmenovane v clanku (chaba bezpecnost atp.). Kdyby autor zustal jen u nich, byl by to zajimavy a prinosny clanek. Takto je to pouze propaganda. Od seriosniho webu, na ktery si DDworld hraje, bych ji necekal.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-21 14:43:23
avatar
Pochybuji, že víte o čem mluvíte ... DD je znám svými debatami na idnes, kde bohužel většina lidí neví absolutně o čem mluví, ale hlavně že rýpe ... Tenhle článek je navíc autora, který s ddworld redakcí nemá oficiálně nic poslečného, je to názor čtenáře a jak stále říkám, máte-li takto zpracovaný a podložený názor, kterým tento článek je, pak máte na ddworld prostor k jeho zveřejnění ...

Na závěr snad jen tolik, že ddworld si na nic nehraje, upřímně je mi uplně jedno zda si někdo myslí, že je ddworld seriozní, profesionální nebo ne ... ddworld je můj web vedu ho tak jak chci, jsem vděčný za každou pomoc. pokud bych si měl hrát na profesionální web, jako to dělá mnoho a mnoho velkých webu v ČR tak děkuji nechci, ddworld zůstává svůj, je to amatéřina a jsme tady na ni všichni právem hrdí Radši budu 100x amatérem, než 1x si hrát na profesionála ...
filky [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-21 15:22:23

ano přesně takhle si vás z idnes pamatuji
Anonymní  - re: re: 2007-08-21 17:32:42

filky napsal:
Jednoduse tenhle clanek mel za cil dehonestovat ICQ jako software a autor pomoci klasickych demagogickych taktik chce dosahnout cile. Jenze ouha. Nekdo si overil jeho zdroje a nacapal ho na svestkach.


Pokud zmiňujete statistiku z Wikipedie, tak jen dokládáte svoji nemohoucnost pochopit podstatu problému. Já jsem schopen uznat, ze statistika na wikipedii muze byt spatna. Problemem cele tehle diskuze ovsem je, ze lidi jako vy vubec nepochopili, o cem ten clanek je. Neni o poctech uzivatel. Je o vlastnostech a licencnich podminkach ICQ. Nejdrive si je prectete, a pak se prijde tohadovat, kde jsem ICQ dehonestoval ja, a kde se ICQ dehonestuje samo
cache [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-23 00:03:52

To voobec nebola propaganda )

Bla bla bla ... ICQ je smejd ... bla bla ... Jabber ... bla bla ... Jabber ... bla bla ... ICQ 4 mil, Jabber 90 mil ... bla bla ... Jabber ... Jabber ... bla bla ... licencie ICQ ... bla bla ... Jabber ...

Je chvalyhodne, ze sa snazis presadzovat free alternativu, ktora je navyse lepsia. Ale taketo masirovanie ma rovnaky vyznam ako masirovanie "Linux je lepsi pretoze Windows pada".. Kazdy co pouziva win si povie "a co?".

Jabber sa musi propagovat inak a hlavne sa viac otvorit skutocnej mase pouzivatelov. Ak vznikne nejaka "centrala" Jabberu a bude mat k dispozicii klienta, ktoreho zvladne ovladat aj posledny BFU a bude jednoducha registracia (napr. "Vytvorte si konto vo svojej krajne! Vyberte si krajnu a zobrazi sa vam zoznam moznych serverov. Vase konto bude potom vyzerat ako email a lahko sa pamata." alebo nieco podobne a zoznam bude mat centrala), tak potom sa moze Jabber zacat vtierat. Nie poukazovanim a porovnavanim, ale reklamou.

Pozri sa na to tak. Skype je derave. Deravsie ako ICQ. Klient zneuziva konektivitu usera. Ale dokazali sa presadit. Nielen koli telefonovaniu (to uz teraz zvlada skoro vsetko, tusim aj ICQ nejako s originalnym klientom), ale dokazalo sa votriet do priazne.

Tento clanok skutocne nebol o ICQ. Ak by bol o ICQ, pisal by si "ICQ ma nezabezpecenu komunikaciu, takze hrozi ze vam niekto bude citat vas rozhovor" a nie "ICQ nieje zabezpecene, zatial co Jabber to ma standardne"..
Pozri si clanok o Skype na Roote. Sam si sem dal link. TO bola skutocna kritika IM siete a klienta. Nie porovnavanie a propagovanie dacoho ineho..
Anonymní  - O tom to prece vubec neni 2007-08-23 08:56:40

Máte to domotané teda poradne. Predne, me muze byt zcela ukradene co kdo a v jakem poctu pouziva. Pokud nekdo pouziva ICQ, jedine co mohu udelat, je pratelsky ho informovat o tom, co dela spatne, kde porusuje licencni ujednani, jake ma ICQ nevyhody a rizika. Je to pratelska sluzba. Pokud nekdo presto ICQ pouziva. Dobre mu tak Tim to pro me konci a mohu ho jen politovat. I kdyz to zni "arogantne" bohuzel, nic mi do toho neni, a vice se o to nezajimam. Logicky.

To same Skype. Muze byt nekdo neinformovany. Pouzivat Skype, protoze mu vyhovuje. Pokud jsou mu ale vysvetleny vsechny problemy, ktere Skype prinasi a presto zustane, pak je holt hloupy, a ani ja ani vy s tim nic nenadelate.

Vase predstava, ze nekdo potrebuje, aby vice lidi pouzivalo Jabber je smesna Vsem uzivatelum Jabberu je to naprosto ukradene. To co vy povazujete za vnucovani a utok jsou pratelsky minene rady, ktere jenom nechcete slyset. Cilem Jabberu rozhodne neni byt STUPIDNI jako ICQ. I kdyby to melo znamenat ze ICQ bude nejpopularnejsi. No a co. Cilem Jabberu je poskytovat nejkvalitneji sluzbu, ne mit nejvice uzivatel. Nechces, nechcej byt, je to tak jednoduche.

O tom, ze Jabber neni pro BFU rekni neco moji rodine. Od minuleho tydne jsem krome sestry vsechny na Jabber presvedcil a nemaji zadny problem. Tohle je oblibeny neopodstatneny nesmysl. ale chypu, ze pro 15lete pubertacky je to malo barevne a malo to blika.
cache [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: O tom to prece vubec neni 2007-08-24 11:21:16

Takze tvrdis, ze tvoja mama, otec, a neviem kto este, ze vsetci si SAMI nainstalovali nejakeho jabber klienta, ze sa SAMI zaregistrovali na nejakom serveri, ze si im to nerobil ty? To by som chcel vidiet

A ze sestra nechce jabber? Cim to asi bude? Nema tam kamaratky? Asi ma. Ma niekoho na jabber sieti? Teba? Mamu a oca, ktory doteraz IM nemali, resp. mali v kontaktoch len teba?
Anonymní  2007-08-24 11:26:18

Pokud clovek neni dement nevidim rozdil mezi "vygeneruj ICQ cislo" a zadanim "jmeno@jabber.cz". Kazdy kdo si umi zalozit E-mail si umi zalozit i Jabber ucet. PSI jsem otci nainstaloval sam, protoze me o to pozadal. Ono klinout na .exe a mackat enter asi nebude nic inteletkualne narocneho. Svuj ucet si vyrobil sam.

Ale chapu, ze pro vas je to mozna nadlidsky ukol a citite se mym BFU otcem ponekud zahanben
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-25 16:24:16

O ICQ jako software se tu vůbec nepsalo.

Očividně nevíš, o čem článek byl. Doporučuju přečíst.

Přínosný článek by to pro tebe těžko mohl být, když ani nevíš o čem je.
Leina [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: re: re: 2007-08-22 21:02:18

ElCondor napsal:
filky napsal:
Jednoduse tenhle clanek mel za cil dehonestovat ICQ jako software a autor pomoci klasickych demagogickych taktik chce dosahnout cile. Jenze ouha. Nekdo si overil jeho zdroje a nacapal ho na svestkach.


Pokud zmiňujete statistiku z Wikipedie, tak jen dokládáte svoji nemohoucnost pochopit podstatu problému. Já jsem schopen uznat, ze statistika na wikipedii muze byt spatna. Problemem cele tehle diskuze ovsem je, ze lidi jako vy vubec nepochopili, o cem ten clanek je. Neni o poctech uzivatel. Je o vlastnostech a licencnich podminkach ICQ. Nejdrive si je prectete, a pak se prijde tohadovat, kde jsem ICQ dehonestoval ja, a kde se ICQ dehonestuje samověř tomu že statistika na wikipeii špatná je....protože sem tam četla dva články.a v obou byly maximálně vidět, že to píše člověk kterej o tomu nerozumí a píše akorát co si kde přečte.......
mno a k tomu jabberu.....z něj můžu normálně posílat zprávy do ajska?? Protože jestli ne tak je to pro mě třeba úplně na hovno, protože celej muj kontakt list používá právě ICQ...
Anonymní  - Ano muzete 2007-08-23 08:59:47

z Jabberu muzete posilat zpravy do kterekoli site. Viz posledni obrazek v tomto clanku:

http://www.ddworld.cz/windows/icq-podruhe-aneb-jabber-nebo-icq.html

Proste si aktivujete transport do ICQ, a vas jabber server (poskytovatel sluzeb Jabber) se za vas prihlasi do site ICQ. Takze pak mate sice jen Jabber ale muzete komuniovat i s ICQ. Pokud ovsem vase teziste spociva v komunikaci pouze s ICQ a nemate chut to zmenit, pak pro vas nema takoveto reseni zadny smysl.
cache [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-24 11:26:08

Z jabberu mozes posielat len spravy do jabber siete. Ked uz to vziat profesionalne tak profesionalne a neklam! V ICQ si nemozes do kontaktov pridat usera elcondor@jabber.cz a posielat mu spravy.

To ze si pridas transport pre ICQ znamena ze si do jabber klienta pridas vlastne ICQ klienta. Jabber NEDOKAZE odosielat icq uzivatelom spravy, tie odosiela ten transport, ktory samozrejme potrebuje ICQ usera. Cize z pohladu ICQ siete je na nu pripojeny len dalsi user so svojim klientom. Vsetky transporty su o tom istom.

Z pohladu usera nieje ziaden rozdiel medzi tym, ked ma ICQ cez transport a ked ma napriklad v mirande plugin pre icq a plugin pre Jabber naraz.

Je to to iste, ako keby ICQ spustilo nejaky Jabber branu, ktora ale potrebuje konto pre jabber siet.
Anonymní  2007-08-24 11:32:32

Vy to mate uplne domotane. V pripade Jabber transportu se do ICQ nepripojuje zadny klient!!!! Pripojuje se vas Jabber server! Co to tu blabolite. Jedine co potrebujete je ICQ cislo, a to se tu resilo uz nekolikrat, takze nechapu proc nam to tu po tydnu znova opakujete vy??

Z pohladu usera nieje ziaden rozdiel medzi tym, ked ma ICQ cez transport a ked ma napriklad v mirande plugin pre icq a plugin pre Jabber naraz.
ANO, proto nikomu nedoporucuji pouzivat Jabber klienta jako nahradu za ICQ klienta! To tu zaznelo nekolikrat!

V ICQ si nemozes do kontaktov pridat usera elcondor@jabber.cz
ANO tohle presne je jedna z mnoha veci kterou na ICQ kritizuji

Je to to iste, ako keby ICQ spustilo nejaky Jabber branu, ktora ale potrebuje konto pre jabber siet.

ANO to by bylo jiste krokem dopredu!
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-25 16:32:52

Doporučuju přečíst si o tom něco třeba na http://www.jabber.org

Do Jabber klienta se nic neinstaluje. Transport je samozřejmě na serveru.

Z pohledu usera je rozdíl ten, že když leze z webu nebo z mobilu.... tak má automaticky v jabberu i icq kontakty.
Neznámý  - re: 2007-08-25 17:33:42

ad 1) ne vážně neznám...a jestli někdo používá něco jiného pro přístup na ICQ tak o tom nevím..a pochybuju o tom.
o tom ostatním snad nemá cenu se bavit,pádž to nemá cenu...a jak kdesi pod tímto článkem napsal elcondor, pokud mám kontakt list lidí co používají jen ICQ nebudu instalovat nějaký supr čupr free open jabber, který defakto nabízí to samé(pro mě). Zatím mě nikdo nezaviroval,neukradl mou korespondenci (převážně se týkající výletů na kolo a na pivo :-)) ) takže jsem spokojenej a nějakej jednostranně napsanej článek mě je fuk...(ale to už se cituju)
Sareth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - icq 400 miliónov 2007-08-25 19:24:00

omg vy ste ale magory, kde ste to nabrali, že na icq je len 4 milióny ľudí???

sa zamyslite nad sebou!

"Uživatelé ICQ jsou identifikování číslem nazvaným UIN, toto číslo se uděluje v pořadí od nuly. V ICQ 6 se uživatelé mohou přihlásit zadáním emailové adresy, která je zadána při registraci ICQ. Noví uživatelé dnes obdrží UIN s číslem 400-000-000 a vyšším, nižší čísla (pěti a šesticiferná) jsou dražena na aukčních serverech, jako je eBay, uživateli, kteří se registrovali dříve."

Z uvedeného vyplíva, že na icq je viac ako 400 milónov ľudí

sami si to pozrite na http://cs.wikipedia.org/wiki/ICQ
Anonymní  - :o) 2007-08-25 20:01:29

No. Tohle myslim ani nepotrebuje komentar
Sareth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - 442 mil userov 2007-08-25 19:25:47

dokonca moja kamarátka ktorá sa registorvala len pred pár mesiacmi ma už icq číslo začínajúce sa na 442 *** *** tj 442 miliónov userov
Sareth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-25 19:44:54

Oficiálne údaje zo stránky:
www.icq.com/info/icqstory.html

ICQ in Numbers:

• Most popular download on CNet.com over 370.000.000 downloads (Summer 2006).

• The average ICQ user is connected more than 5 hours per day.

• More than 400.000.000 messages sent and received every day.

• More than 8.000.000 daily logins.

• 80% between age 13-29.

• Available in 18 languages.
Yawgmoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: 2007-09-07 16:07:42

to ale nic neznamená, ICQ čísla se nerozdávají popořadě, dnes zaregistrovaný člověk může mít nižší icq šíslo než šlověk registrovaný před 5 lety (osobní zkušenost, bratr nedávno registroval), počet stáhnutí rozhodně neodpovídá počtu uživatelů ... 8 milionů denních loginů taky není tak moc, já se třeba denně naloguju mnohokrát ... dle mého může počet denních loginů být vyšší než počet aktivních uživatelů

někdo tu argumentoval, že 4 miliony uživatelů měla síť ICQ před 5 lety, jenže před 5 lety taky byla v největším rozmachu, ve světě je považována za mrtvou síť (alespoň když jsem byl v USA tak mi to tvrdili, spousta z nich kdysi ICQ měla ale už dávno ne)

ostatně, když si zkusíte v online vyhledávači lidí na icq.com vyhledat uživatele z ČR při standardním nastavení (online s fotkou) vyjede vám 10 stránek odpovědí (maximum, víc zobrazit nejde), zatímco když jsem zkoušel velkou británii, USA, atd, bylo jich méně než toto zobrazitelné maximum, což je opravdu slabé (samozřejmě určitě v případě USA záleží na době, kvůli časovému posunu)

neříkám, že statistika z wiki je správná, ale rozhodně je mnohem blíž pravdě než předpoklady některých v této diskuzi, ICQ je dominantní jen v našich krajích a je celkem vtipné, že se využívá i komerčně

(a přesto všechno ho také využívám)
mrf [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Google Statistiky 2007-08-29 13:20:10

Nechni nijak kritizovat protokoly nebo klienty ale narazil jsem na zajimave google trends, coz jsou statistiky toho, co a v jake cetnosti se pres google hleda. Kdy zadame klicova slova icq a jabber vrati to zajimavy vysledek.
http://www.google.com/trends?q=icq%2Cjabber&ctab=0&geo=all&date=all&sort=0 - Odkaz
V kazdem case za posledni roky hleda naproste vetsina lidi slovo "icq" (Pozn: Icq muze byt taky zkratka jinych veci, ale i tak ...).
Takze nejake zavery, ktere vidim:
1. Ty miliony uzivatelu jabberu neznaji google nebo ho nepouzivaji nebo nepotrebuji hledat nic o jabberu ;o))
2. Google pouzivaji jen cesi, kteri i podle techto google-statistik vedou :o)
3. icq je zkratka neceho jineho, mnohem vyhledavanejsiho


...a byl bych nerad, kdyby na tohle nekdo reagoval slovy ze clanek neni o statistikach ... o statistikach je proste tento komentar a basta dik
Anonymní  2007-08-29 13:20:27

4. Jabber je jen "nespravný" název protokolu, který se jmenuje XMPP a který využívá hromada společností pro své vlastní služby (jako třeba google talk) a nebo k firemní komunikaci. V žádném z techto případů nikdo nehledá slovo "Jabber" ani XMPP ale něco jiného. Ve firemních sítích pak nikdo nehledá nic. Zaměstnanci mají prostě nějakou firemní komunikaci a basta.
mrf [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-29 14:18:27

No, kdyby nehledali navzy protokolu tak mne napada, ze by mohli hledat alespon nazvy klientu. Nevim, kteri klienti jsou nejpouzivanejsi, ale zkusil jsem tyhle (psi,miranda,gaim,icq,qip) a vysledek:
http://www.google.com/trends?q=psi%2Cmiranda%2Cgaim%2Cicq%2Cqip&ctab=0&geo=all&date=all&sort=0

Vetsina jinych xmpp klientu byla v grafu nekde u nuly .

Vim, ze nekteri (napr miranda) je urcena jak pro icq tak pro xmpp, ale i tak bych ocekaval jine vysledky. I kdyz mozna, kdyby se vsichni xmpp secetli dohromady tak by nad icq vyhrali
Anonymní  - to mrf 2007-08-29 14:23:55

podivejte se, kolik lidí třeba hledá google talk. Další věcí je, že protokol XMPP je základem pro různé firemní sítě, kde uživatel dostane od zaměstnavatele jakýsi program, pomocí kterého napíše kolegovi pracovní zprávu... tohle se niky nedostane ven z firmy, takže ani netušíte co používají, ale maji firemní řešení postavené na XMPP. Kolik slov je spojeno s ICQ? Já bych řekl že jedno - ICQ. Slov spojených s Jabberem budou minimálně desítky až stovky... Přeju vytrvalé hledání....

Jinak o statistiku tady jde až na posledním místě
mrf [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-08-29 14:27:42

ok , uz nebudu breptat
Halda [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: LOL 2007-10-06 12:54:50

Bumblebee napsal:
tak tenhle článke mě vážně pobavil
A pěkně napsanej :-)
Zajimavy info btw.Pošlu známým


JJ velice hezký asi ho doporučím na svých stránkách; přesněji řečeno tady Odkaz
Semi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Proc pouzivam Mirandu/ICQ 2007-11-01 14:15:00

K te licenci - ICQ account mi zalozil kolega, jen mi predal heslo. Sam jsem s zadnou licenci nesouhlasil a zajimalo by me, kdo a jak by mi dokazal opak... Taky by me zajimalo, jak by me chteli predvolat do Virginie - za nick v icq? To tam je predevsim proto, aby se s nimi nikdo nesoudil - zvlaste v Americe, kde se soudi kazdy silenec, to je nezbytna nutnost...

Samozrejme ze bych si nenainstaloval original klienta od icq... Ta poznamka v licenci je tam pouze proto, aby mohli vykazovat zadavatelum reklamy, kolika klientum ji zobrazi, ovsem ve skutecnosti to nikoho nezajima, jaky pouzivate program. Kdyby to nekoho zajimalo, tak bude protokol sifrovany jako u mega-viru skype...

Taky by me zajimalo, k cemu by mi byl jabber account, kdyz tam nemam pravdepodobne zadneho znameho - v cechach vsichni pouzivame icq (nebo kolik tedy v cechach zbyva krome 1.5M icq uzivatelu na ostatni site?) Napr. v rodine nema icq asi jenom babicka, a tata s mamou taky nemaji kazdy vlastni a deli se o jeden spolecny account...

K zobrazovani statusu - v ICQ lze zavest status Invisible. Potom ma account stale stejny status, at je prihlasen nebo neni... Kolega co ma Qip taky muze vypadat neustale jako offline. Ve vysledku je to ovsem handicap, protoze mu nebudu psat, kdyz nevim, jestli je online... Tedy jestli ostatni protokoly (napr. ten jabber) nezobrazuji status uzivatele, tak to je znacny komunikacni handicap...


Ovsem tedy po precteni clanku a zjisteni, ze jabber muzu pouzivat zaroven s ICQ a ze staci jenom obnovit smazany plugin v Mirande, jsem si rekl ze to muzu vyzkouset.
Ovsem krome predchoziho duvodu (zatim zadny znamy) mam dalsi zasadni zabranu proti pouziti jabberu: na ICQ jsem si mohl vybrat svuj nick. Je mi uplne jedno, kolikrat na svete nebo v cechach je jeste pouzit, ovsem pod zadnym jinym nickem nehodlam vystupovat. Na jabber.cz mi registraci odmitli (409 conflict), zrejme protoze musi mit unikatni jmeno, coz povazuji za zasadni problem... (Tedy to, ze na ICQ je primarni klic cislo neni nevyhoda, naopak je to dost podstatna vyhoda)


K namitce, ze na neco slouzi email (taky nesifrovany) - emaily ctu jednou denne. Ovsem Miranda mi pri prijmu zpravy pipne v reproduktorech, takze se prepnu na spravny desktop a odpovim v optimalnim pripade behem 10 vterin, nejdele tak do hodiny, kdyz si pipnuti nevsimnu...


K tomu padani site - pocitac ani mirandu nevypinam (bezny uptime s win2k mam 3 mesice, nejdelsi pres 6 mesicu a zatezuju je na 10 desktopech docela dost). Nekdy kdyz rano prijdu, tak je ikona cervena offline, tak ji proste zapnu. Obcas to i pres den spadne na cervenou, tak to zase zapnu. Ze by to nekdy neslo zapnout (krome zmeny protokolu, ktera vyzadovala novou icq.dll) uz si nepamatuju...

------------------------------

Jinymi slovy - clanek je sice pekny, ale velmi pripomina plac linuxovych uzivatelu nad pouzivanim windows, a rekl bych, ze zatim tady v cechach je to dost mimo...


Nezajima me protokol ani provider, u IM me zajimaji predevsim moji pratele.
pavlix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - re: Proc pouzivam Mirandu/ICQ 2007-11-23 23:56:48

Semi napsal:
K te licenci - ICQ account mi zalozil kolega, jen mi predal heslo. Sam jsem s zadnou licenci nesouhlasil a zajimalo by me, kdo a jak by mi dokazal opak... Taky by me zajimalo, jak by me chteli predvolat do Virginie - za nick v icq? To tam je predevsim proto, aby se s nimi nikdo nesoudil - zvlaste v Americe, kde se soudi kazdy silenec, to je nezbytna nutnost...


Ubohý alibismus, ale jak sám přiznáváš, o podmínkách víš.

Čtu dál a dozvídám se, že jsme narazili na experta na americké právo... nebo jasnovidce .

Semi napsal:
Samozrejme ze bych si nenainstaloval original klienta od icq...


A... tahle část má být předpokládám důkaz, že autor reakce neni lama .

Semi napsal:
Ta poznamka v licenci je tam pouze proto, aby mohli vykazovat zadavatelum reklamy, kolika klientum ji zobrazi, ovsem ve skutecnosti to nikoho nezajima, jaky pouzivate program. Kdyby to nekoho zajimalo, tak bude protokol sifrovany jako u mega-viru skype...


Tak i expert na ekonomické záležitosti, btw, kdo by platil tu reklamu, kdyby všichni používali Mirandu a spol?

Semi napsal:
Taky by me zajimalo, k cemu by mi byl jabber account, kdyz tam nemam pravdepodobne zadneho znameho - v cechach vsichni pouzivame icq (nebo kolik tedy v cechach zbyva krome 1.5M icq uzivatelu na ostatni site?) Napr. v rodine nema icq asi jenom babicka, a tata s mamou taky nemaji kazdy vlastni a deli se o jeden spolecny account...


Njn, asi k tomu, k čemu mě ICQ Account, když mám na Jabberu 200 kontaktů a na ICQ mi zbylo několik málo. Takže v klidu dál používej ICQ síť .

Semi napsal:
K zobrazovani statusu - v ICQ lze zavest status Invisible. Potom ma account stale stejny status, at je prihlasen nebo neni... Kolega co ma Qip taky muze vypadat neustale jako offline. Ve vysledku je to ovsem handicap, protoze mu nebudu psat, kdyz nevim, jestli je online... Tedy jestli ostatni protokoly (napr. ten jabber) nezobrazuji status uzivatele, tak to je znacny komunikacni handicap...


Tady naopak ukazuje naprostou neznalost tématu, že by jen malé zaváhání? Možnost být Invisible nemůže být handicap. Stačí trochu přemýšlet... nemusíš ji využít.

Naopak, může se docela hodit, ale na ICQ to nejde (aspoň ne tak, aby si šikovný člověk tvůj status nezjistil, ale to si už můžeš dogooglit, jak se to dá). Je to bezpečností chyba (přesněji chyba v ochraně soukromí).

Semi napsal:
Ovsem tedy po precteni clanku a zjisteni, ze jabber muzu pouzivat zaroven s ICQ a ze staci jenom obnovit smazany plugin v Mirande, jsem si rekl ze to muzu vyzkouset.


Jaký to převratný objev .

Semi napsal:
Ovsem krome predchoziho duvodu (zatim zadny znamy) mam dalsi zasadni zabranu proti pouziti jabberu: na ICQ jsem si mohl vybrat svuj nick. Je mi uplne jedno, kolikrat na svete nebo v cechach je jeste pouzit, ovsem pod zadnym jinym nickem nehodlam vystupovat. Na jabber.cz mi registraci odmitli (409 conflict), zrejme protoze musi mit unikatni jmeno, coz povazuji za zasadni problem... (Tedy to, ze na ICQ je primarni klic cislo neni nevyhoda, naopak je to dost podstatna vyhoda)


Na jabberu si můžeš vybrat svůj nick úplně stejně jako na ICQ. Prostě tam zadáš, co se ti líbí. (Doporučuju vyhledat rozdíl mezi Nickem a Jabber ID.)

Semi napsal:
K namitce, ze na neco slouzi email (taky nesifrovany) - emaily ctu jednou denne.


E-mail může být samozřejmě šifrovaný. E-mail a Jabber jsou protokoly z jedné rodiny standardů a obojí je možné šifrovat pomocí PGP.

Semi napsal:
Ovsem Miranda mi pri prijmu zpravy pipne v reproduktorech, takze se prepnu na spravny desktop a odpovim v optimalnim pripade behem 10 vterin, nejdele tak do hodiny, kdyz si pipnuti nevsimnu...


Díky za popis rozdílů mezi IM (kde se používají různé protokoly a sítě) a elektronickou poštou (kde se používá IETF standard a decentralizovaný internetový protokol, stejně jako u Jabberu).


Semi napsal:
K tomu padani site - pocitac ani mirandu nevypinam (bezny uptime s win2k mam 3 mesice, nejdelsi pres 6 mesicu a zatezuju je na 10 desktopech docela dost). Nekdy kdyz rano prijdu, tak je ikona cervena offline, tak ji proste zapnu. Obcas to i pres den spadne na cervenou, tak to zase zapnu. Ze by to nekdy neslo zapnout (krome zmeny protokolu, ktera vyzadovala novou icq.dll) uz si nepamatuju...


Your mileage may vary.

------------------------------

Semi napsal:
Jinymi slovy - clanek je sice pekny, ale velmi pripomina plac linuxovych uzivatelu nad pouzivanim windows, a rekl bych, ze zatim tady v cechach je to dost mimo...


Jako velká část neznalých lidí nerozlišuješ rozdíly mezi komunikačními kanály (které lidé musí sdílet) a konkrétními programy, které si každý může používat podle svého gusta.

Semi napsal:
Nezajima me protokol ani provider, u IM me zajimaji predevsim moji pratele.


Tak teďka kecáš . Celou dobu se hrabeš ve věcech protokolu a providera..... a na konci napíšeš, že tě to nezajímá . Njn, i to se stává.

Díky za krásný námět k reakci, dneska už se mi nechtělo začínat žádnou práci.... tak jsem se zabavil aspoň takhle .
satik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2008-12-29 18:19:02

pavlix: zarputily linuxak?


jinak k jabber x icq - jabber mi teda padal castejc (treba i nekolikrat za den, ICQ mi za tech par let spadlo maximalne 5x)
haf [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Pruzkum ... :lol: ... 2008-08-12 00:29:35

Nejdrive cituji
jeden IT magazín pokusil zmapovat, jaké vlastnosti a parametry očekávají jeho čtenáři od IM klienta/protokolu.
ted rozbor...
"jeden IT" - ano jedna baba povidala - ale jak se jmenovala... dobre - reklama je fuj...
"pokusil" je spravne slovo ono mu nic jineho nezbyva, nebo ho cte 1,5 mil. uzivatelu ICQ? ehm tak o minimalne tak 15 min napr moji znami, nikdo nevyplnoval takovou "anketu"
"jeho" - ctenari IT magazinu - nevim, ale kolik z nich jsou "normalni" smrtelnici druh zvany UZIVATEL nikoli Vyvojar, Programator, nebo Spravce...

ZAVER:
Vyvojari, Spravci, Programatori - zhodnotili jste ICQ jako odporny program - pokud ano napiste si vlastni, nebo pouzijte jiny dostupny
Uzivatele - zeptejte se sami sebe (a radeji i vyvojaru) jestli vam dane nevyhody opravdu nejak vadi.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vychází HITMAN III – klasika se vším všudy!
Vychází HITMAN III – klasika se vším všudy!Úterý, 19 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1017x
Komentářů: 6
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!Čtvrtek, 14 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2099x
Komentářů: 6
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!Úterý, 12 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2397x
Komentářů: 6
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!Úterý, 29 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3961x
Komentářů: 7
Monster Hunter vstoupil do kin
Monster Hunter vstoupil do kinČtvrtek, 17 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 3035x
Komentářů: 3
EA láká na nový MASS EFFECT a DRAGON AGE
EA láká na nový MASS EFFECT a DRAGON AGEPondělí, 14 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2747x
Komentářů: 5