První ukázka z House of the Dragon – navazuje na Hru o trůny! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 05 říjen 2021
Seriálová pecka Hra o Trůny, která skončila extrémně nepovedenou uspěchanou a nedomyšlenou poslední řadou, se od HBO dočká dalšího dějství. Tentokrát nás vezme o 200let před události původní série. House of the Dragon tak bude vyprávět o brutální historii rodu Targaryenů. Samozřejmě vzhledem k časovému zasazení se nedá očekávat návrat známých tváří, i když možná se dočkáme nějakého překvapení. Každopádně je otázkou, zda novinka naváže na úspěch a slávu svého předchůdce, speciálně po totálně zpackané poslední sezóně a závěru, který autor knižní předlohy ani sám neměl/nemá hotov, takže si ho tvůrci museli vymyslet. A nepovedlo se. Současně od doby Game of Thrones se rozjela pořádně seriálová tvorba. Vysoko-rozpočtové výpravné i brutální seriály jsou dnes celkem běžné. Těžko tedy novinka HBO předvede něco výrazně nového, tím spíše, když prostě chybí kvalitní románová předloha. HBO chce jasně především těžit z populárního jména. Na streamovací službě HBO se objeví seriál někdy příští rok a tady je první krátká ukázka:
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-10-06 21:07:55

"která skončila extrémně nepovedenou uspěchanou a nedomyšlenou poslední řadou" - za mě díl dlouhá noc bezkonkurenčně nejlepší díl jakéhokoliv seriálu historie. uznávám, že úplný závěr se úplně nepovedl.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-10-06 21:21:06
avatar
celá série byla o dva stupně horší než předchozí, šíleně uspěchaná a v mnoha směrech nelogická, a to hlavně a především proto, že prostě neměli už žádnou předlohu ... takže si vymýšleli a dělali zkratky a psal to prostě někdo jiný ...
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-10-07 00:37:00
avatar
To neříkáš přesně, Seriál nenavazuje, Navazovat nemůže, když se odehrává 200 let před událostmi v Hře o trůny. Jak má seriál skončit musel Martin sdělit HBO ještě před natáčením 1 série. HBO tehdy předpokládalo, že se seriál bude točit mnoho let a tak má Martin dost času ságu dopsat. Dle mého, a čím dál více se ukazuje, že Martin přecenil své schopnosti. Ta sága je tak obsáhlá a hlavně jak dějově tak komplikovaně zamotaná, že ani sám Martin neví jak z toho ven Aby došel ke konci který sdělil HBO (nemůže konec změnit, hrozily by mu ze strany HBO obrovské žaloby). Aby to dopsal, stálo by ho to mnoho energie a času a čtenář by se dočetl nakonec jen to co už zná ze seriálu. Já to vidím tak že vzhledem k věku Martina (přeji mu mnoho zdraví a výdrže) už ságu nedopíše. HBO má v plánu další příběhy z Martinova světa na kterých se chce Martin také podílet. To by musel mít výdrž třicátníka a né nějakých 73.
free.dll [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-10-06 23:23:07

No tak to nevím, u dílu Dlouhá noc jsem naprosto trpěl.
Popíralo to všechny principy GoT, D&D stříleli jedno klišé za druhým, plot armor neskutečný, jedna nelogičnost za druhou. Myslím, že tohle video mé pocity naprosto výstižně popisuje:
Odkaz
Celá poslední série byla katastrofa a naprosté selhání D&D. Většina lidí po poslední sérii na seriál zapomněla a nikde se o něm už moc nemluvilo..
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-10-07 00:32:38
avatar
Asi takto. Ať by zvolily jakoukoli taktiku, tak proti nepříteli, který každého tvého padlého přidá do řad svých bojovníků se vyhrát nedá. Armáda byla příliš velká aby se vešla do Zimohradu. Navíc aliance disponovala nejlepší jízdou a pěchotou té doby. Ale jak jízda tak ta pěchota byla nejsinější v otevřeném poli. Co stálo proti jejich umění byla skutečnost, že se bojovalo v noci, tedy za podmínek kdy bylo vidět na pár metrů, což ale protivníku nevadilo. Vše stálo na tom, zda se podaří zabít Nočního krále. Vše ostatní byla jen hra o získání co nejvíce času. Už si to přesně nepamatuji, ale aliance přišla v té bitvě o 50% armády, což by se dalo za normálních okolností nazvat Pirrhovo vítězství, ale vzhledem k tomu proti čemu ta armáda stála to dopadlo vlastně ještě dobře.
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-10-07 11:26:53
avatar
Podle těch záběrů to spíš vypadalo, že přišli o celou jízdu během 5 minut a o dalších 98% pěchoty než Arya kuchla nočního krále dýkou z valyrijské oceli. Taktika obětovat jezdce a pak poslat draky vypalovat zombíky před trebuchetama v lajně ještě před pěchotou je i jako zdržovačka dost blbá strategie. Navíc mě po celou dobu celé série nejvíc iritovalo, že nepoužili obsidián (dračí sklo) ve velkém i když ho měl Stannis Baratheon celou dobu pod zadkem. Fajn neuměli ho přetavit mistry kováři pomocí dračího ohně a kouzel do valyrijské oceli, ale i tak tam je dost mezera k jeho většímu použití, zvlášť když tam připlula Daenerys s draky. Třeba jako hroty na šípy, nebo kopí (což se samo nabízí) nebo také i k údajné léčbě šedého lupusu jak se Sam dozvěděl v knize a pokusit se prohledat ruiny staré Valyrie a najít starou zbrojnici. Ale asi bych z toho udělal dlouhou telenovelu
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-10-07 12:54:36
avatar
To je jen dojem, Dany přivedla k Zimohradu cca 40 000 Dothraků a 8 000 Neposkvrněných + u Zimohradu bylo cca 20 000 seveřanů včetně vojáků Údolí, což dohromady dělá necelých 70 000 mužů ve zbrani, z toho 48 000 elitních Deneris. Posléze kdy přitáhla ze severu k Královu přístavišti přivedla cca 30 000 mužů. Když vezmeme v úvahu že se na severu musela nechat posádka hradů a tvrzí, odhadem 5 000 mužů, vychází ztráty na 50 % původního stavu. Když nebudu spekulovat kolik kdo ztratil mužů tak jí po bitvě s Nočním králem zbylo 20 000 Dothraků 4 000 Neposkvrněných a 10 000 seveřanů - 5 000 které zůstaly jako posádky. Trochu to motáte, Podívejte se na mapě Západozemí kde je sever a kde je Dračí doupě. Zkazky o nočních chodcích měli v té době relevanci jako strašení malých dětí, jinak v jejich existenci už nikdo nevěřil. Bílého chodce nikdo neviděl 1 000 let. Schopnosti a účinek Obsidiánu proti oživeným mrtvým a Bílím chodcům byl za těch 1 000 let zapomenut a o účinku Valyrijské oceli na nemrtvé a Bílé chodce včetně Nočního krále nevěděl vůbec nikdo. Objevil to až Sních. Problém byl že výroba Valyrijské oceli byla zapomenuta a zbraní v Západozemí z této oceli bylo již málo. Jediné co se dochovalo bylo, že na nemrtvé platí oheň. Nikoli však na Bílé chodce a Nočního krále. Taktika zase tak špatná nebyla. Jízda má cenu jen v otevřeném prostoru, ale aby mohla zaútočit musí vědět kam vede v rychlém cvalu až trysku v té tmě koně. Proto byly Trebuchety vysunuty co nejdále, aby vrhaly oheň a tím i světlo do směru, kam jízda jede a předpokládá nepřítele. Pěchota byla vysunuta před Zimohrad aby kryla ústup jízdy po ruš útoku. Pak mělo dojít k celkovému ústupu do Zimohradu.
Tom Vesely [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - posledni rada 2021-10-13 00:43:24

Dlouha noc mela skvelou atmosku a je mi celkem jedno, jestli tam byly nejake nelogicnosti (ano, byly) apod. Proste to byl masakr. Vzhledem k tomu, ze jsem knizni predlohu necetl a na GOT jsem se puvodne vubec nechtel divat (ten jsem skouknul teprve loni), tak mne bavila i ta posledni rada.
Tom Vesely [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - See 2021-10-13 00:45:25

Jinak za mne tohle je velmi slusny serial v zajimavem svete: https://www.csfd.cz/film/756500-see/prehled/
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-10-07 11:17:16

Vyzerá to pekne, no povedzme si úprimne: koľko ľudí to zaujíma po úplne spackanej poslednej sezóne?
Tom Vesely [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - mne 2021-10-13 00:41:17

i manzelku A to jsem se puvodne na Got vubec nechtel divat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Test pořádného ventilátoru pro váš PC - Corsar 50cm!
Test pořádného ventilátoru pro váš PC - Corsar 50cm!Čtvrtek, 21 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 126x
Komentářů: 1
The FLASH dostává samostatný film – první ukázka
The FLASH dostává samostatný film – první ukázkaStředa, 20 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 727x
Komentářů: 0
PEACEMAKER – Seriál, o který nikdo nestál?
PEACEMAKER – Seriál, o který nikdo nestál?Úterý, 19 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 587x
Komentářů: 1
Crysis Remastered Trilogy dorazila na naše PC!
Crysis Remastered Trilogy dorazila na naše PC!Pondělí, 18 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1086x
Komentářů: 5
Nový filmový Batman v ukázce – tohle bude hodně temné!
Nový filmový Batman v ukázce – tohle bude hodně temné!Neděle, 17 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1068x
Komentářů: 7
Shazam 2 - Fury of the Gods v parádní ukázce
Shazam 2 - Fury of the Gods v parádní ukázceSobota, 16 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 929x
Komentářů: 2