Na poli MMORPG sice vychází hodně her v posledních letech, ale prakticky žádná nezaujala a i ty nejúspěšnější novinky po pár letech končí. Zůstávají tedy jen staré hity. O to větší nadšení vyvolalo oznámení regulérního třetího dílu Guild Wars. Jeho tvůrci jsou si přitom vědomi problémů MMORPG her, kdy prý budou klást důraz na menší gridn a „plýtvání“ herním časem. Hra by tedy měla být přístupnější i pro ty, kteří se k ní po delším čase vrací, aby se rychleji zorientovali a hra nepřipomínala druhé zaměstnání. Zní to zajímavě, ale je otázkou, jestli hardcore MMORPG maniaci tohle zjednodušení a „zhloupnutí“ všeho ocení a současně jestli ten nový přístup jednoduchosti ocení moderní mladší publikum, které má potíže s udržením pozornosti déle než pár sekud. Každopádně BETA verze a testování je naplánováno na roku 2027: