5.1 zvukový systém od Logitech s označením X-540 Tisk E-mail
Napsal Bathory   
Středa, 18 březen 2009
altV dnešní recenzi se společně podíváme na jeden zajímavý 5.1 systém od společnosti Logetech, který má označení X-540, již dopředu můžeme prozradit, že se jedná o velmi dobré řešení pro majitele počítačů, kteří nad koupí prostorových reproduktorů uvažují...

 

 

Vybalujeme z krabice, specifikace...

Když k nám do redakce doputovala kostka o stranách pouhých 32 cm, tak jsem si říkal, jak do tak malého prostoru může asi tak výrobce nacpat 5 satelitů + subwoofer + kabeláž, ale skutečně se mu to podařilo. Že to ale není žádná sranda jsem si vyzkoušel později na vlastní kůži, když jsem měl za úkol vše zase vložit zpět a přiznávám, byl to boj o každý milimetr a padlo i pár ostřejších slov.


V krabici se tedy nachází 5 satelitních (2") reproduktorů o velikosti 21.3 x 8.1 x 12.7 cm o výkonu 7,4W (centrální má 15,4W) a jeden 28.5 x 16.5 x 24.7cm velký subwoofer (5,25" reproduktor) s výkonem 25W. Satelity tedy mají celkový výkon 45W a subwoofer 25W RMS, což dává konečných 70W RMS.


Balení dále obsahuje už jen manuál a nezbytné propojovací a elektrické kabely.Technická specifikace Logitech X-540...

 

 • konfigurace systému je 5.1
 • 5 satelitů, každý obsahuje 2 2" reproduktorky, výkon levých/pravých předních a zadních satelitů je 7,4W RMS, výkon středového je 15,4W RMS
 • rozměry satelitů jsou 21.3 x 8.1 x 12.7 cm
 • délka předních kabelů je asi 1,5m, zadní mají 3,5m
 • 1 subwoofer s 5,25" reproduktorem o výkonu 25W RMS
 • subwoofer má rozměr 28.5 x 16.5 x 24.7cm
 • celkový RMS výkon je 70W
 • celkový (nárazový) výkon je 140W


  Testovací sestava PC...

 • CPU - Intel Core 2 Duo E8200
 • Deska - Gigabyte P35-DS3R
 • Paměť - Corsair 4GB (2x2GB) Twinx TWIN2X4096-6400C5 G, DDR2 800MHz
 • Grafická karta - Gigabyte VGA nVidia 8800GTS 512MB DDR3
 • Zdroj - Chieftec GPS-500AB-A, 500W
 • Systém - Windows XP/Pro
 • Zvuková karta - Terratec Aureon 7.1 Space @ Audiotrak Prodigy 7.1
 • Reproduktory - Tapco S5 (stereo), aktivní monitory, Bi-Amp, třída A/B, výkon: 2 x 60 W RMS, výkon: 2 x 100 W PEAK, repro basy: 5,25" polypropylenová membrána, ocelový rámeček, repro výšky: 1" silk dome tweeter


  Referenční sestava domácího kina Onkyo HT-S590...

 • Onkyo HT-R340 - 5.1 kanálový AV Receiver
 • Onkyo SKF-340F - 2 pásmové přední reproduktory s basreflexem
 • Onkyo SKC-340C - 2 pásmový centrální reproduktor s basreflexem
 • Onkyo SKM-340S - 2 pásmové surround reproduktory s basreflexem
 • Onkyo SKW-340 - Subwoofer s basreflexem


  Logitech X-540 byl porovnáván ve třech rovinách. Jednak ve hrách, protože se jedná o zařízení, které bude primárně připojeno k počítači, pak pro přehrávání filmů, k čemuž tato sestava samozřejmě přímo vybízí a v neposlední řadě i pro poslech hudby. Bylo použito výchozího nastavení systémů bez přidávání výšek, pouze s korekcí basů na nezbytnou úroveň.

  Popis sestavy...

  Jak již bylo řečeno na předchozí straně, tak se jedná o 5.1 systém, čili vepředu je kromě levého a pravého satelitu ještě středový a dále tu máme dva boční a tu pomyslnou jedničku za tečkou přestavuje basový subwoofer.


  U všech reproduktorů jsou napevno přidělané kabely, které je nutno zapojit do subwooferu. Přední a centrální satelity mají zhruba 1,5 m délku kabeláže, zadní jsou na tom lépe a dosahují délky asi 3,5 m. Celý systém má i dálkové (kabelové asi 1,5 m) ovládání, které je rovněž vyvedeno ze subwooferu.


  Satelitní repro je vyrobeno z černého plastu a v přední části každého jsou 2x2" středové reproduktorky, které chrání kovová, kruhově děrovaná černá mřížka. Výkon každého satelitu (kromě centrálního) je 7,4W RMS.


  I centrální je vyroben ze stejných materiálů a jedinou odlišností kromě výkonu 15,4W RMS, je skutečnost, že 2x2" reproduktorky jsou umístěny v horizontální poloze. Repro je v podstavci umístěno v otočném kloubu, takže si ho můžete nastavit dle libosti.


  Výrobce nám vůbec díky otočným podstavcům umožnil reproduktory přimontovat i na zeď, což s ohledem na věčný nedostatek místa na stole, jistě nejeden uživatel ocení.


  Subwoofer s rozměry 28.5 x 16.5 x 24.7cm není žádný drobeček, jak by se u sestavy za 15 stovek čekalo. Je opět vyveden v černé barvě, ale ozvučnice je tentokráte vyrobená ze dřeva, respektive, jedná se o nějakou levnější variantu dřevotřísky, nebo podobného materiálu. Do přední části výrobce umístil bassreflexovou trubici a samozřejmě i nezbytné logo.


  Basový reproduktor o velikosti 5,25" o výkonu 25W RMS, je umístěn ve spodní části a celá bedýnka je postavena na asi 3cm vysokých plastových nožičkách, kterým ale chybí gumové konce, takže na pevném podkladu při vyšších hlasitostech, bude po zemi pochodovat.


  V zadní části subwooferu jsou umístěny všechny potřebné vstupy i výstupy pro jednotlivé kanály a připojení ke zvukové kartě, včetně kablíku dálkového ovládání. Možná zde někomu chybí hlavní vypínač nebo regulace basů, ale ty výrobce chytře umístil přímo do ovladače, takže odpadá věčné ohýbání se pod stůl.


  A na konec jsme si nechali onen dálkový ovladač. Asi jedinou chybou u něj je to, že je k subwooferu připojen poměrně tlustným kabelem, který má tendenci ho na stole trochu stahovat dolů. Jinak ale na něm najdete kromě ovladače hlasitosti a konektoru pro připojení sluchátek i důležité tlačítko Power, ovladač basů a tlačítko pro zapnutí Matrixu, což je jakási simulace prostorového zvuku ze stereo signálu.

   

  Celý článek najdete na CDR-hard.cz

 • Starší články


  Komentáře
  Přidat Nový
  Luxo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - X540 2009-03-18 20:53:55
  avatar
  Mám ich doma niečo cez rok, vychvalujem, u mňa, nie príliš náročného, ale ani zase geniusáckeho uspeli na 100% ! Konkorenčný genius som tiež počul a bolo to slabšie oproti X540kam
  MiKE.p [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 21:10:17

  Já mám doma X-530, je to v podstatě to samý. Akorát se mi líbí víc designově ty moje zakulacený. Výkon je totožný (70W RMS). Akorát mám na subwooferu mnohem vetší membránu a to ze strany a krytou.

  Co se mi líbí u X-540 a schází mi doma je to ovládání hlasitosti atd. To já mám jen tlačítko on/off a kolečko hlasitosti na pravym repráčku, druhý řešení je mnohem lepší. X-540 má taky líp provedený kabely.

  Ze zvukového hlediska si autor stěžuje na nevýrazné basy při poslechu metalu, já s X-530 s tímto nemám problém, naopak je někdy subwoofer až moc výkonný i když ho potlačím. Při tomto stylu hudby je při vyšších hlasitostech kvalita zvuku horší než bych si přál. Pro pop a hop jsou dokonalé. Když vemu v potaz nízkou cenu, je to určitě dobrá koupě. Kdo chce vynikající kvalitu, určitě sáhne po něčem dražším,a le na kombinaci filmy, hry, hudba doporučuji. Já je koupil za 1600Kč před rokem a jsem spokojen.
  Toť moje srovnání.
  Bathory [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 21:38:42

  Autor si neztěžoval na "nevýrazné", ale "tvrdé" basy, prostě jim chybí hloubka, nadýchanost...
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - LOL FUJ REPRO 2009-03-18 21:13:14
  avatar
  Tak já jsem spokojeným majitelem Geniusů SW-HF 5000 ve tmavém dřevě již dva roky a nevyměnil bych je! Jo, sice stály 3K, ale to už je dávno a dnes jsou cenově kolem 2K, pokud je ještě seženete..
  Narozdíl od těchto "bzučítek" jsou dřevěné, nikoliv plastové, takže "suchý" zvuk nehrozí, a ani basák nenadskakuje, jelikož sám váží kolem 15Kg. Velmi kvalitně hodnotím zvukové podání, kde poznáte i rozdíl mezi nejlepším osmikanálovým realtekem a Cerative X-Fi! výšky jsou vpohodě, ty neřešim a ani moc neslyšim, ale s basy si nikdo nezadá.. Když pustíte bnějakou hudbu, nebo jen jedete s Mustangem tunelem v NFS Carbon, tak vám naskáče husí kůže a sevře se vám žaludek..
  Absolutně skvěle hodnotím vstupy systému - bezproblémový šestikanál jak Jackový, tak Cinchový, a zároveň "inteligentní" stereo a také jak Jack, tak Cinche, které hrají prostorově - centr a basák hraje pro každý kmitočet tu hlasitější složku z L a R repra (takže když bude bas vlevo a výška vpravo, centr a basák bude hrát i výšku i bas)
  Co do vlastnstí snad ještě dodat, že mají 150W výkon při maximálním měřeném příkonu 168W a dokáží hrát perfektní čistý zvuk i když ve Winamp dám 1% a na repru 100%
  Skvěle hodnotím kabelový vybavení - kvalitní kabely 6ti kanál cinche, 6ti kanál jacky (které jsou svedené do jednoho kabelu 9pin a pouze posledních 15cm ají rozvětvení na 3 jacky), stereo jack a stereo cinche, konverzní jack kabel a kvalitní mědění dráty k reprům o délkách 3x7m a 2x12m se zatavenými kontakty pro snadnější uchycení v kolíku. Repro je možné na zeď jak pvěsit za háčky, tak postavit na poličky, teda kromě subwooferu, který jen tak ledajaká polička neudrží
  Jsou v tmavé barvě a s čenými síťkam, doplnění modrými diodami. Výbavu podporuje dálkvý voladač pro změnu hlasitosti a přepínání mezi 4mi vstupy, vypínač a mute.
  naměřená spotřeba v StandBy byla 3W, to se dá unést.. Jediné, co to nemá, tak je ten "dálkový ovladač" ale tak já to mam řešený tak, že mam přepěťovku na který mam kop, monitor, repra a tiskárnu a když vypnu počítač, tak jen nohou vyšlápnu čudlík a z 20W spotřeby je rázem 0

  Myslim, že rozhodně stojí za to si připlatit za "dřevo" made by Genius a pak si vychutnávat dokonalý zvukový zážitek Jako ano, Logitech se naží, Creative taky, ale měl jsem tu čest potkat se s obouma a i když Creative je na tom se zvukovkama výborně, v plastových reprech se ztrácí a zvuk zdaleka nemá na dřevo, ktterý prostě hraje! Je to stejní jako plastové vs. dřevěné housle
  Nikdy bych si nekoupil plasty a ty starý 2W Kinya sem vyhodil
  Jediný co mi na nich vadí je, že na panelu je samostatná hlasitost pro zadní, woofer a center, ale ne pro přední, tkerý bych spíš ptřeboval snížit.. výhodou je ale zase analogové řešení potenciometry než kamarádovo digitální u jiných repráků (taky plast) kde když mu vypnou eletriku, musí vše nastavit znvoa
  siddhi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 21:25:03
  avatar
  ty geniusy jsou urcite lepsi volbou predevsim kvuli lepsim nezastřeným středám, což je přesně to s cim mají problemy vsechny tyhle plastové satelity, které mají navíc strašně malý objem, takže středy se uplně strácí.
  Jinak ale ty basy mají ty geniusy sice hodně silné ale značně zkreslené a chybý jim nejnižší frekvence-hloubka.
  Tak či tak tyhle 5.1 sestavy jsou vskutku jen na filmy a hry. Hudba se z toho moc poslouchat nedá, kvůli značnému zkreslení zvuku.
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 21:49:21
  avatar
  No, je pravda, že frekvenční rozsah basáku je "jen" od 40Hz, ale zkreslený mi nepřiapdají.. možná nejsou plně reálné, ale je to jen zvuk do pozadí, pro "dokreslení" a dotvoření atmosféry, jde o to, že ten zvuk spíš vnímáš tělem, nežli slyšíš a jak řikám, prostě při sledování filmu pan a paní Smithowi je člověk pak podělanej z těch ran, co tam lítaj.. toť muj názor hudebníého ucha
  Směju se kamarádovi se sluchátkama za 10K jejichž basový a výškový zvuk nemá šanci - jenduim reprákem všechny frekvence nezahraješ - to je teprv zkreslení.. a než dvoupásmový repráky, tak raději smažu těch 55GB hudby
  siddhi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 22:04:50
  avatar
  Tak uznávám slovo zkreslené není až tak přesné slovo spíše lepším slovem by bylo nevyvážené. Jinak ale je to o prioritách nafilmy a hry jsou vskutku ty geniusy slušné ale pokud je pro člověka větší prioritou hudba tak není nad 2.0 repráky. Trochu slušnější se již od nějakých tych 2 tisíc dají sehnat.
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 22:26:40
  avatar
  pokud máš problém s nevýraznsotí, částečně máš pravdu, ale to je takový problém u lepších programů nebo zvukovek použít bass boost, nebo přes ovladač hlasitosti potlačit ostantí hlasitosti a zesílit basák? jinak hrají perfektně a když to "osolim" tak přídou sousedi i z o pět pater nižšího přízemí
  siddhi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 22:37:10
  avatar
  spíš mi de o skutečnou reálnost zvuku a jakýmkoliv zásahem do sestavy ci do softwaroveho prehravace zvuk ztrácí autentičnost. Ale to je jedno sem v tomhle dost puntičkář, v každém případě kdybych chtěl 5.1 zvuk a tak by geniuse byly jasnou vobou. V poměru cena/výkon/kvalita jsou bezkonkurenční.
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 22:46:32
  avatar
  když to tak vemeš, tak nic neni stoprocentní a pokud má někdo integrovanou zvukovku, nemá smysl kupovat ani lepší ani dražší a už vubec ne dřevěný repráky.. tyto "bzučítka" jsou pro ty, co kompům nerozumí a kupují shitty.. samozřejmě zase ten kdo bude mít ASUS Xonar za 9K tak nebude mít tydle prdítka od Geniusu, ale nějaký sloupový mlátičky od Sony kolem 50K, ale to už zase je další extrém a ne normální člověk, pro nějž jsou tyto Geniusy perfektní volbou, pokud sedí u počítače prakticky celý den a celou dobu mu hraje jakýkoliv žánr hudby a občas si dopřeje nějakou tu hříčku typu NFS.. toď osobní názor..
  Prošlo mi kolem uší mnoho typů repráků různých značek (i neznámých) jeikož jsem byl na praxi v počítačovém obchodu NeoTech v Písku.. vím co jsem slyšel a toto byla nejlepší volba mezi repráky v kategorii do 5K a to i dle místních odborníků..
  siddhi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 00:49:41
  avatar
  tak o tom žádná pokud má clovek int. zvukovku je to pak zase o necem jinem. Ale porad plati kvalitní repro je lepsi investice nez nekvalitni a k tomu kvalitni zvukovka
  zeroground [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 08:04:59

  Souhlas, zvukovka se da "vylepsit" - drivery Kx, DSP, Foobar... Repraky nicim neoblbnes, equalizer nepomuze.
  J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 12:56:55
  avatar
  tak ony jsou uz dnesni integrovany zvukovky dost dobry i pro kvalitni repro. ja sem mel pujcenou na chvily x-fi a rozdil v kvalite zvuku u z-2300 nebyl zadny od me integrovane na asus p5k premium.
  BoSpring [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 16:23:46
  avatar
  Měl jsem stejný pocit ze zvukovky na mé asusce M3A32, ale Xonarka mě rychle vyvedla z omylu....
  zeroground [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 18:04:46

  Pokud zakoupis kvalitni zvukovku je tam rozdil, ale na bezny poslech, filmy a hrani je kvalita dnesnich integrovanych kodeku dostatecna. Pokud jde o X-Fi, mam ji taktez a v porovnani s Realtekem 7.1 co mam na desce zadny velky rozdil neni. Jedinej prinos X-Fi vidim u her, pokud mas rad EAX. Na hudbu je to nemlich to samy jak integrovanej kodek.
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 18:36:33
  avatar
  tak já mam X-Fi jen proto, že mi nějak "odešly" konektory a fungoval jen přední stereo zelenej, ale řeknu vám, X-Fi krystalizer a už nikdy stereo zvuk z youtube!!! je to rozdíl, ale zas jí mam "jen" ASUS M2N MX takže ta zvukovka tam neni nic moc..
  zeroground [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 20:05:17

  No tak prave crystalizer je desnej, samozrejme pokud mas zdrojove audio z youtube, muze odvest svoji praci. Ja ho mam defaultne vypnutej.
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 20:11:04
  avatar
  no, neřikám že bez něj to nejde, ale nijak ten zvuk neprzní, lahodí to uchu
  zeroground [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 20:15:56

  Jaky styl hudby nejradeji poslouchas, predpokladam, ze elektroniku?
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 20:33:58
  avatar
  absolutně vše když to tak vemu, tak od Abby po Zonygu
  ale tak moc toho nemam, tak cca 50GB, takže se tu najde i Cranberries, Pink, Gott, Kabát,..
  nemam vyhraněno, píš co tak dke najdu, stahnu, skopčim od kámoše,..
  zeroground [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 20:36:20

  Pokud by jsi mel nekdy zajem o audio na vyssi urovni, zkus to forum. K novacku se chavaji vcelku vstricne a pro zacatek tam sezenes dost rad.
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 20:48:49
  avatar
  no, s kámošema uvažujeme postavit si repro do garáže ke starýmu cyrixu tam máme pár bedniček, momentálně jedeme na zdroji a zesíku ze strejch reper od kompa + pár reper z rádií, ale chceme udělat vlastní zesík na ty 180W bedny mlátižky @33cm v průměru ale nevíme jak na to a těžko najít návd, abysme si byli jistí, zda to todle utahne, zda to je na 220, zda to je na výstup z kompa atd.. a taky sehant díly atd..
  ale těžko tam přídu a "tak mi řekněte něco zajímavýho o reprech" to se ptáš na konkrétní dotaz, ale ten já nemam jen hledám poučení ale jsem tvrdohlavej, atkže i kdyby mě přesvědšoval inženýr z čvut, tak si budu stát na svym a udělám nové fyzikální zákony
  btw když už se tu hádáme o tom pročne Logitechy, tak tydle třeba tak sou opravdu odporný
  dargy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-21 08:04:38

  tak mna tiez a to som menil x-fi extreme audio za xonar a zvuk bol urcite lepsie podany ako v pripade x-fi.
  a co sy tyka bedniciek tak na tie si potrpim. yamaha receiverik + cantonky set5.1 a hry dostavaju novy rozmer
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-21 12:48:31
  avatar
  máš nějaký foto či odkaz?
  siddhi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 21:28:49
  avatar
  je to samozřejmně hlavně o tych repro. Ja mám studiové monitory připojené přes optiku k Asus Xonar D2X a když sem pote skusil tyto bedny propojit klasicky pres jack do integrovane zvukovky nevěřil sem ušim ale ten rozdíl je tam značný.
  zeroground [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-20 19:44:09

  Pres zesik se to asi s tim sumitkem na integrovanym kodeku (4,5W) srovnavat samozrejme neda. Slo mi o bezny poslech, kdy mas zdrojove audio MP3 a nejsi nijak narocny na kvalitu zvuku. Tam vazne nepozoruju rozdil mezi X-Fi a integrovanym kodekem. Xonar samozrejme bude o necem jinam, mimochodem co ten ALC ci jak se to jmenuje, zkousel jsi to?
  zeroground [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 08:02:48

  Vidim, ze mas klasicky problem... Zamenujes silu basu za kvalitni podani zvuku... V tvem veku jsem to videl obdobne. Nicmene pro hudbu je mnohem dulezitejsi, nez silne basy, spravne a verne podani vsech pasem. Bass boost je uz vylozene przneni hudby, obzvlast pres zvukovou kartu, ktera nevynika nijak kvalitnim zesilovacem. Ovsem nenech si v tomhle radit, na urcitou hudbu v urcitem veku je potreba ohulit ty basaky napno, at sousedi vedi, ze jsi doma...
  J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 12:59:40
  avatar
  zalezi prave podle typu hudby..nekde jsou ty basy potreba ale ja tomu take moc neholduji. basy si pekne uzivam az u her a nejvic u zavodu, tam je to k tomu motoru nutnost
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 18:57:26
  avatar
  no, já sice bassy využívám, ale k takový normální všelijaký hudbě.. mam radši, když to mlátí víc než původně, ale zas to nesmí jít přes určitou hlasitost, kdy už je to hnusný..
  ano tak takto se dá obejtí ledacos a věrnost klesá, ale hlavní je střední pásmo a to opravdu Logitechy s středama velikosti Geniusovejch vejškáčů nemužou zvládat..
  kamarádovy sluchátka hrajou dobře, to ano, ale když je zapojim sem k sobě, tak v basech lehce ztrácí a nestíhají při prudkém střídání nebo rovnou mlácení a do toho vysoké výšky, to má třípásmový repro vždy navrch.. jsou to nějaké na S... to zjistim.. ale stály cca 8K nevim přesně, ale drahý, ale prostě je mnohem lepší poslech z výkonnýho repra než jen ze sluchátek napájenách zvukovkou bez zesilovače vlastního..
  Dumbo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 19:58:18

  tak natom takto teraz fičim ja .... mam Genius 5005 a ma to 75 W Subík takže ked to ide tak to vážne pustim nech to duni čo to dá nech susedia vedia že som doma
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 20:49:38
  avatar
  5005 se mi sice nelíbí tim hranatym panelem, ale zvuk podávají stjně, takže tě vítám do rodiny
  Dumbo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-20 20:57:46

  hh .... mne je jedno jak vypadaju hlavne že to duniii ;)
  zeroground [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 08:50:29

  Nevim nakolik se vyznas ve sluchatkach... Ale pokud ma kamarad sluchatka za 10k vsazim v kvalite zvuku na nej, nez na ty Geniusy... Nevim sice jakou ma znacku, ale v zasade se v teto cenove hladine budou na 100% lepsi nez bedynky za 4k.
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 18:57:46
  avatar
  přijď si je poslechnout
  zeroground [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 20:01:31

  Nemusim, verim, ze basovat budou radne, ale kvalita zvuku bude jako u bednicek.... Sluchatka za 10k mi daji jiny zazitek. To se vazne neda srovnat, sluchatka sama o sobe jsou na poslech idealni. Pokud maji kvalitni menice, nemusis je mit vicepasmove aby jsi mel kvalitni zvuk i kdyz se samozrejme rovnez delaji. Predpokladam, ale ze jsi ve stadiu, cim hlasitejsi, tim lepsi - takze tobe to asi nevysvetlim... Nic ve zlym. Pokud by jsi mel zajem se o problematice dozvedet vice doporucuji http://forum.audioweb.cz/index.php pro zacatek. Jinak dale hydrogenaudio, pak jiste sam naleznes dalsi.
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 20:17:53
  avatar
  mě de o to aby se mi ta hudba líbila a plastový repráky moje ucho neuspokojují.. stačili mi dokud jsem neslyšel ty geniusy, pak už jsem je nevyměnil..
  čim hlasitější tim lepší se říct nedá, protože rodiče to nestrpí a furt ješí, že v tom baráku nežijeme sami, přitom si sousedi vubec nestěžujou ani když sem doma sám a jedu na 90% perfektní zvuk slyšim dokonale kvalitně bez šumu po celym bytě i když sem teba na záchodě.. navíc se sluchátkama musíš být prostě na dostřel kabelu a nemužeš cestovat, já mam teřba na basáku mikrosystém a tam vrazim flešku a hraju si z flešky reprákama a přitom se válim na posteli a šrotim májovce, občas skočim do kuchyně na něco k jídlu, pak k šuplíku, ke kompu a zase zpátky, a nebolej mě uši otlačený od sluchátek, ani nemam žádnou překážku na hlavě co by mi bránila a padala a nemoh bych ležet.. to jsou ale už jen detajly, myslim, že mít sluchátka který fakt hrajou a maj třeba vlastní zesík na baterky tak bych si na ně zvyknul, ale toto mi vyhovuje a pouze srovnávám s těmito logitechy, které jsou v této ceně tak na stjejné příčce..
  zeroground [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 20:32:55

  V tvym pripade ti staci to co mas...
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 20:40:29
  avatar
  jn, stačí na dražší nemam, ale stjně drahý plasty ani 2.1 bych nechtěl..
  btw z linku se těžko něco dovim, je to fórům ne web s články, tam bych se musel zeptat abych se něco dověděl a to mě všichni vyfuckujů a vyhlásijů pro muj subjektivní názor a neznalost některých věcí, jako zde

  navíc je to jedno, ty budeš brínit svoje Logitechy, ten svoje Panasoniky, onen zase nějaký SilverCrest nebo třeba repro od Škoda nikdo nedá dopustit na to co má právě on a to co má on je dycky nejlepší, jinak by musel být idiot a byl by všem za osla, že má takovou věc, když je kničemu takže je těžké o něčem normálně diskutovat
  extracoolboy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - haha 2009-03-21 17:30:07

  Já myslím že za idiota bys tady mohl být právě ty díky tomu jak tu tvrdíš že zrovna ty tvoje repra jsou nejlepší. Přitom z těch kvatlinějších znáš jen SONY, tomu se musí každý znalec AV techniky jenom smát. Na takové avmanii bys pohořel ani nevíš jak. Ale jinak seš dobrej exot doufám že se nencháš těmi mínusy odradit a budeš dál šířit osvětu, je to celkem zábavné čtení. PS: Až si dokážeš jednou přiznat vlastní chyby a nedostatky vítej mezi dopělími lidmi.
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-23 20:39:32
  avatar
  já ještě nejsem dospělý
  jinak o hudbu a tyto věci se nikterak nezajímám, takže opravdu nemam nabiflovaný značky nazpaměť.. Neříkám, že moje jsou nejlepší, jen že jsou lepší nežli tyto recenzované
  BTW jsem alergický na lidi s podobně "namachrovanými" nicky
  NeXuS [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 21:40:54
  avatar
  souhlas, taky mám ty geniusy a úplně luxus... Bedny jak mají být
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 21:57:58
  avatar
  my si padneme do oka jak řikám, prostě svatý grál všech beden jako jo, souhlas, nejsou to Sony sloupovky s 650W a sedmipásmovými repry ale prostě k počítači i k televizi to nemá chybu a za dostupný prachy ani konkurenci..
  btw poprosil bych o plus když už já vim, že je to blbý, ale když řeknu kravinu, dostanu 33 můnusů, ale když semnou někdo souhlasí, tak plus nedá
  BoSpring [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 16:26:54
  avatar
  no Sony není zrovna ethalon pro music bedny....na to tu máme jiné machry ...jo a ve Watech to taky není...
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 19:01:34
  avatar
  momentálně si přesný název těch značek nevybavuju, jen Sony atd.. ale jsou určitě kvalitnější.. watty nic neřeší, ale tak je to přibližný pojem o tom co to asi bude zač, než popisovat sto tisíc parametrů
  julo9 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 16:09:11

  no super zhodnotene repraky za 3k= dokonaly zvukovy zazitok a hlavne tie basy - tot nazor odbornika zaver si vyvodte aky chcete ja mam svoj
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 19:02:05
  avatar
  ty budeš taky odborník ;) jen řikám, jaké mam zkušenosti a nějaké Logitechy mě nerozhází..
  J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 22:08:27
  avatar
  tak ja mam zas logitech z-2300 a nemuzu si je vynachvalit sice staly peknej balik (4k) a jsou "jen" 2.1, ale mi to k pc uplne staci..zvuk vyborny od perfektnich basu pres slusnej stred a opet dost dobry vysky. vykon basaku je dost extremni..kdyz sem daval naplno tak praskaly bubinky a vsechno drncelo desing i provedeni vyborny. jedina vada je holt ta cena.
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 22:22:28
  avatar
  ale tak teď si ty svoje převeď na 5.1 se steknými technologiemi a technikami a řekni mi, kolik by tak stály.. pod 10 bys je hodně podcenil a takové repro se fakt nemůže stavět narovinu k těmto Geniusum.. 2.0 ani 2.1 bych nechtěl.. toto tě totiž vtáhne do hudby, slyšíš jí ze všech stran, perfektní..
  Kvalitou zvuku i zpracováním patří k nejlepším (v dané ceně) a hodně dělá dřevo, tkerý prostě HRAJE
  jinak jsou tos tále jen levné a obyčejné krabičky s kraválem, nijak zvlášť dokonalé ale já na ně nedám dopustit..
  J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 23:26:01
  avatar
  na hudbu jsou lepsi 2.1 repra a tyhle jsou zvukove podstatne vyse. na hry jinak spise pouzivam sluchatka, kde je hlavne u fps vtazeni do hry jeste lepsi nez u 5.1. takovy zavody si dam ale radsi zase na reprach, basak u zvuku motoru predvadi vybornou praci 5.1 a vice repra jsou ale neocenitelne u filmu. jenze ty si poustim v obyvaku na plazme s domacim kinem a ne u pc.
  zeroground [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 07:57:45

  Pro PC sluchatka, pokud preferujes zvuk nahlas, tak maximalne 2.1. Vice je k PC nesmysl. Cilovy prostor je moc maly, 5.1 stejne nenastavis tak, abys mel opravdu 5.1 zvuk. Jedine obetovat pulku pokoje jako hraci kout a nasledne dle toho repra rozmistit. Hudba a 5.1 je zalezitost neznalosti - neni na to delana a zvuk si znacne deformujes. Zkus porovnat poslech z kvalitnich sluchatek vs nasledne tva 5.1 aparatura. Na hudbu je idealni 2.0 ci 2.1. Soustava 5.1 ci vice je vhodna na filmy, kde se predem s prostorovym zvukem pocita. A posledni, to vazne neni drevo...

  EDIT// To melo jit TOBiaS02
  prutik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - suhlas 2009-03-19 13:05:47

  mne úplne stačia na počúvanie hudby moje Logitech Z-5 (2.0)
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 19:19:06
  avatar
  tak já to mam prakticky multifunkčně, počítač slouží ke všemu, takže je uživim na vše.. dřevo to je, páč sem je měl rozebraný a alespoň na řezu to jako dřevo vypadá, zvenčí je to pokryto dýhou pro lepší vzhled.. jak řikám, kamarád má plastovky 5.1 neznémé firmy za 4K a hrajou cca stejně, ale je tam pro mě ten "plastovej" "suchej" nebo jak říkáte "kelímkovej" zvuk, kterej mě upřímě řečeno štve.. hodně dělá že repráky sou mohutný, takže se nedhnou, zatimco ty plastový na tenký trojnožce klepou a tim je plastový zvuk znásoben.. Tyto věci jsou hodně na uši.. kdyby to bylo tisíckrát reálný ale mě ten zvuk štval, tak bych to nemohl poslouchat jen proto, že to tak je.. od toho jsou třeba ty equalizery a tak, ale ten já bohudík nemusim používat..
  Samozřejmě znám i lidi s kvalitnějšími repry, sloupovými Panasoniky k plazmě, takže je to fakt kino a tak to zní, zvuk nemá chybu, nic nesplývá, zvuk ze starýho gramofonu je jedinečný zážitek Řkám, já je vychvaluju protože se mi ten zvuk líbí a někdo třeba zas nesnese to "dřevo"..
  eXp10it [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 19:37:57
  avatar
  repráky ze DŘEVA se prostě nedělají, protože dřevo jako materiál pracuje takovým způsobem že by se ti celé ozvučnice po čase pokroutili... dřevo se zpravidla nedýhuje ale jen lakuje (to by byla stejná prasárna jako natírat leštěnou nerez barvou na ploty). Pokdu je tam dýha tak je to lepený nějaký bordel (dřevěný odpad nebo papír) cementem... stejnou službu ti udělají ozvučnice rovnou z betonu nebo umělého kamene, ale podotýkám že to v nich musí hrát nějakej měnič a tím nemyslím střed+výška které nepotřebují dýchat skoro vůbec, s dřevem ty geniusy nemají nic společného a TEČKA!
  zeroground [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 20:08:36

  Pokud je to odyhovane, je to na 100% drevotriska. V tom lepsim pripade nejaky material s lepsimi zvukovymi vlastnostmi, kazdopadne nikoliv drevo...
  eXp10it [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 23:32:55
  avatar
  Nechci ti brát tvé dřevěné sny, ale pravda je taková že 1) pro výšky ozvučnici nepotřebuješ 2) pro středy stačí plastový kelímek (vystačí si s nim i profesionální reproduktory v cenové relaci desítek tisíc tak nevím proč by neměly stačit tvým geniusům) 3) to dřevo které chválíš není dřevo (to by ti do roka popraskalo vysycháním) ale při nejlepším mdf, hůře dřevotříska a ještě hůře nějakej čínskej papírovej odpad v cementu ze kterého by se ti housle které zmiňuješ výše opravdu více pozdávaly i lépe hrály v plastovém provedení... před šířením rad o dřevě si dovolím doporučit prostudovat materiály na netu případně si rovnou nějakou reprosoustavu postavit a příjdeš na jiné myšlenky (třeba subwoofer z betonu nebo rovnou litého kamene ;)
  siddhi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 00:54:22
  avatar
  vydýš to moc černě u tak levných repro samozřejmně nemůžeš čekat nic extra ale konkretně u tych geniusů je zvuk vcelku v klidu díky velkemu objemu samotných satelitů větčina klasických plastových satelitu jsou proste male a ten zvuk (hlavne stredy) tam vubec neviniknou
  MarK [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-18 23:08:11

  Na hranie hier je to pridrahé a zbytočné, na počúvanie hudby nepoužiteľné.
  KALIK [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 07:37:24
  avatar
  Problém s 5.1 a více je v tom, že to pak člověk stejně nemá kam dát a zadní repráčky leží na zemi, místo aby byly na stojanech, případně na zdi. Další věc je rozestavení repráků, což u 5.1 je náročnější. Pokud chci rozumný repráky, tak čím míň jich za danou cenu bude, tím budou repráky kvalitnější. Každému je jasné, že pokud má 2.0 za 1500,- a 5.1 za 2000,-, že ta kvalita bude asi někde úplně jinde. Pořád platí, že je lepší kvalitní 2.0 než stejně drahé nekvalitní 5.1. Pak už jenom záleží na tom, kolik do toho chcete investovat ;)
  J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 13:02:09
  avatar
  presne podle tohoto jsem si ja kupoval 2.1 repra
  BoSpring [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 13:33:47
  avatar
  já to samý ! nevím, kam bych tu 5.1 poskládal a navíc pro skutečných poslech muziky mám "dospělácký" bedny a na filmy pořádný receiver a k tomu odpovídající "vyzařovače" zvuku
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 21:11:55
  avatar
  njn, když na to někdo má.. toto je kompromis mezi kvalitou, zvukem, využitim prostorovýho zvuku, vzhledem a vlastně všim.. neni nic, co by mě na nich vadilo, nebo zklamalo a daj se využít opravdu na vše.. basák perfektně slouží na nožičky a nerpotestuje ani když na něj sednu se vými 70ti kilečky na jedno repru je prabráv joystick, na druhym radiobudít a na centru mam naskládaný ozdůbky
  Lediné co mě možná trochu vadí, jsou malé střední repráky, takže abych se nemusel tolik "stydět" ak tam síťky raději mam zatimco kamarád se chlubí s věží se střeďáky velikosti mého basáku bez krytu, ale to je taky věž za tehdejších 30K už pár let stará, kvalitně i výkonově je o něco dál než tento systém Genius a to teprve sousedi ědí, že je doma ale mě toto stačí i když zvažuji odkoupení té věže za 2K co nabízí, ale to už se do paneláku fakt nehodí a toto opravdu stačí..
  TOBiAS02 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 19:22:21
  avatar
  já mám zadní bedýnky na nožičkách za hlavnou, mam speciální koutek v pokoji..
  je jasný, že ty 2.0 by byly za stjejnou cenu kvalitnější ale když už tak 2.1.. jak ale řikám, mě tyto vyhovujou jak na muj poslech, tak na filmy a závodní hry NFS, kde jsou zadní repra k nezaplacení, resp byly, když mi komp nezvládal zrcátko
  weir [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-19 15:47:08
  avatar
  Ještě před měsícem jsem měl 2 repráky, koupil jsem si 5.1 a už bych neměnil Škoda jen že jsem si koupil dost šunty.
  Albert [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - přichycení na zeď 2009-03-19 16:29:22
  avatar
  S tím kloubem pro přichycení na zeď u mě zabodovali. Mám rovněž Genius 5000 a mám centr a přední satelity přidělané na zdi za monitorem, jinak bych to už snad ani nechtěl, ušetřilo mi to dost místa na stole. Palec nahoru pro Logitech.
  milhaus18 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-20 19:36:13
  avatar
  Jenom genius nic lepe nehraje!!!!!
  dargy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-21 08:07:26

  ludia ktorym aspon trochu zalezi na hudbe a kvalite zvuku sa tymto repro vyhnu urcite a to myslim aj vsetkym plastovym sumitkam ak uz clovek nema peniaze tak s prizmurenim vsetkych oci tie geniusky(5.1),resp m-audio(2.0), inac potom uz len nejaky receiver+nejaky setik 5.1 resp. aj 2.0 a casom dokupit nieco do 5.1 aj ked cenovo to vyjde o dost drahsie ale da sa aj cez bazar zohnat celkom lacne a kvalitne veci..tot moj nazor
  takze vsetko zalezi od toho kto ma ake naroky na kvalitu a co sa komu paci(zvukovo) a samozrejme kto ma kolko peniazkov.
  ja som svoju zostavu skladal 3-4 roky ale nakoniec som sa dopracoval k celkom slusnemu vysledku s ktorym som konecne spokojny a to je to najdolezitejsie
  extracoolboy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - souhlas 2009-03-21 17:20:51

  Pokud jde o hudbu tak tady není z čeho vybírat, plastové bedničky jsou spíš k smíchu, to se pořádně ani jako repro nedá brát. Klasickým repro + zesilovač/reciever se nevyrovná žádná spotřebka k PC, ani Z-5500. Vyplívá to hlavně z konstrukce, miniaturní plastové bedničky nebo o něco vetší geniusy z dřevotřísky nemají prostě dostatečný objem pro věrnou reprodukci.
  svoro1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-03-30 07:02:26

  Ahojte, my to riešime s kamarátom asi takto: http://elektro.bazos.sk/inzerat/1570614/Aiwa-NSX-S50.php
  Včera sme boli pre ňu a za tú smiešnu cenu kúpite staršiu aiwu s vynikajúcimi bedňami a vynikajúcim zosilňovačom. Nič lepšie asi ku PC nezoženiete. Výhoda týchto starých aiw je v tom, že logika na CD blbne, kazeľáky sú v ťahu, ale zosilňovač v týchto vežiach je neskutočne kvalitný, ľudia sa ich zbavujú kvôli vyššie popísaným chybám za pár korún a naozaj nič lepšie k PC nenájdete. Ja som tiež takto kúpil AIWU aj s repro. Veža ma vyšla 200Sk a repráky, ktoré majú skutočných 2x80W ma vyšli 500Sk. A zosilňovač v týchto starších mašinkách je použitý rady SANYO STK, takzvaný hybrid, používal sa dokonca v nižších radách "skladačiek" YAMAHA. Takže žiadny problém a za necelých 1000Sk máte doma zvuk, nie náhradu . Toť môj názor.
  Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   

  Najdete nás na Facebooku

  .... a také na Twitteru

  RSS

  DDWorld.cz

  DDWorld - Blogy a videa

  DDWorld - Magazín

  Poslední příspěvky v diskuzích


  Videa
  Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
  Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíTuesday, 09 July 2024
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: Počítačové hry
  Spuštěno: 511x
  Komentářů: 0
  Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
  Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Monday, 08 July 2024
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: Film
  Spuštěno: 999x
  Komentářů: 1
  Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
  Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Friday, 05 July 2024
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: Film
  Spuštěno: 857x
  Komentářů: 0
  Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
  Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Thursday, 04 July 2024
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: Počítačové hry
  Spuštěno: 1163x
  Komentářů: 2
  Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
  Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Wednesday, 03 July 2024
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: Film
  Spuštěno: 1443x
  Komentářů: 1
  Despicable Me 4 – Mimoni zase v akci
  Despicable Me 4 – Mimoni zase v akciTuesday, 02 July 2024
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: Film
  Spuštěno: 1422x
  Komentářů: 0