Plustek OpticBook 3600 – Svěží vítr ve skenování Tisk E-mail
Napsal CDR-Hard: Maxtor   
Tuesday, 14 August 2007
 Společnost Plustek uvedením svých posledních produktů slibovala invenci v pohledu na skenování dokumentů. Její zboží patří k cenově zajímavému segmentu trhu, který zaujímá velké procento zákazníků.

 

Seznámení ...

Jako obvykle začneme balením. Jedná se o běžnou kartónovou krabici opatřenou plastovým uchem pro snadnější přepravu. Samotný skener je potom chráněn hlubokými polystyrenovými vložkami, které jej chytře obepínají ze všech stran. Součástí balení je kromě USB kabelu a 15V DC adaptéru i papírová verze rychlého seznámení a instalace produktu a 2 CD s dodávaným softwarem. Tím je soubor utilit vztahujících se k danému skeneru (Plustek Action Express, Book Pilot, TWAIN a WIA ovladač), NewSoft Presto! PageManager 6.07, Ulead Photo Impact XL SE, Ulead Photo Explorer 8.0 SE a ABBYY FineReader 5.0 Sprint. Manuál je dodáván pouze ve formě PDF souboru na jednom z přiložených CD disků.


Skener je vyveden v tmavě šedé barvě, se stříbrnými krycími dvířky. Ty jsou na zařízení uloženy nezávisle. Dva kovové panty jsou do plastového těla pouze zasunuty, jejich výška a síla snímané předlohy je tedy libovolná. Dvířka zároveň slouží jako zásobník dodávaného příslušenství v podobě podkladových podložek. K dispozici je panel se dvěmi plastovými fóliemi podloženými molitanovou deskou (jedna strana je bílá, druhá černá) pro odrazové předlohy. Nalezneme zde také samostatnou černou fólii určenou ke vkládání mezi stránky v případě snímání prosvítajícího papíru a tenkých předloh obecně.


Společnost při tvorbě tohoto zařízení opravdu na skenování knih myslela. OpticBook má tak celou elektroniku posunutou přímo na jednu z delších hran těla. Ve výsledku to znamená, že skleněná deska pro zakládání předloh začíná hned na hraně skeneru a jak je již patrno i z výše uvedených fotografií, knihy tak lze snímat vlastně přeložené přes hranu přístroje, což sebou jednoznačně přináší výhodu v podobě kvalitního sejmutí celé plochy bez tradičního stínu uprostřed, v místě vazby. Pro knihy to samozřejmě přináší také plus, nemusíme již "ničit" jejich vazbu přílišným rozlomením.


Plustek pro lepší osvětlení předlohy použil zahnutou studenou katodu. Ta tak důmyslně rozptyluje světlo až ke kraji skeneru a snímaná plocha je tak znatelně "čistější". Skleněná hrana ve spolupráci s tímto typem osvětlení odvádí opravdu dobrou práci.


Zadní strana toho tentokrát moc nenabídne. V podstatě ani není co, protože ke správné funkci jsou za potřebí pouze konektory DC adaptéru a sběrnice USB 2.0 (zpětně kompatibilní). Na straně si lze také všimnout hlavního vypínače a vedle něj prolisu, který v kombinaci s totožným výliskem na druhé straně, slouží jako madla pro snazší manipulaci se skenerem.


Co se ovládacích prvků týče, nalezneme je všechny v pravé části vedle dvířek. Dvě vrchní tlačítka slouží k přepínání režimů "Book" a "Paper", k určení konkrétních funkcí ve sloupci pod nimi. V případě aktivovaného pravého "Paper" plati pravá řada a naopak. Tlačítka jsou přímo vázána na software a ovladač skeneru, ve kterém lze jedno z nich použít jakožto programovatelné. Jak tedy vidíme, v levém sloupci máme k dispozici možnosti zapnutí programu "Book Pilot" (scan utilita dodávaná Plustekem), náhledu, snímání v barevné poloze, ve stupních šedé i v černobílé poloze (v podstatě jde o odkazy právě na aplikaci Book Pilot). V případě přepnutí do režimu "Paper" můžeme dokument automaticky odeslat e-mailem, odeslat přímo na tiskárnu, do příslušného OCR softwaru, či jen automatizovaně uložit na disk. Pod tlačítky lze potom vidět zelenou LED diodu, která indikuje stav zapnutí. Vrchní dvě tlačítka volby režimů jsou LED diodami označeny také. Všechna ostatní potom, ač to jistě nebylo záměrem, mírně osvětluje samotná katoda uvnitř skeneru.


Dno OpticBooku potom ještě obsahuje zámek skenovací hlavy, která by mohla být při transportu poškozena. Tu je tedy třeba před uvedením do provozu odemknout, jinak bude pevně fixovaná v parkovací poloze.

celý článek naleznete na CDR-hard.cz

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!Čtvrtek, 14 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1262x
Komentářů: 3
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!Úterý, 12 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1792x
Komentářů: 6
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!Úterý, 29 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3538x
Komentářů: 7
Monster Hunter vstoupil do kin
Monster Hunter vstoupil do kinČtvrtek, 17 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2863x
Komentářů: 3
EA láká na nový MASS EFFECT a DRAGON AGE
EA láká na nový MASS EFFECT a DRAGON AGEPondělí, 14 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2560x
Komentářů: 5
MARVEL ukázal nové seriály! Podívejte se.
MARVEL ukázal nové seriály! Podívejte se.Pátek, 11 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2390x
Komentářů: 1