CZC.cz končí - Populární elektro e-shop už nebude česká dvojka. Bude nulou. Geekové na dlažbě. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Wednesday, 03 July 2024
altNepovedená akvizice polského Allegra má další oběť. Voda na mlýn konkurenční Alze.

 

 

 

Ať už jste si o českém e-shopu czc.cz mysleli cokoliv, jedno se mu nedalo upřít. Na internetový obchod s elektronikou má skutečně skvěle přehledné udělané a informačně detailní stránky, speciálně pokud šlo o PC komponenty. Ač se česká jednička Alza snaží, stále v přívětivosti, přehlednosti a informační orientace svých stránek o stupeň zaostává. Alespoň pokud vybíráte PC komponenty apod.

CZC se tak v posledních mnoha letech soustředilo právě na PC a technologické nadšence a tzv. geeky, postavilo kolem nich dokonce i celý svůj marketing. Vytvořilo i vlastní team „Geeků“, i když můžeme polemizovat, nakolik lze brát objektivitu jejich recenzí a doporučení, které vytváří pod hlavičkou a financováním obchodníka, který má zájem určité konkrétní produkty prodávat více, než jiné. Každopádně i když rady a doporučení tzv. Geeků byly na CZC občas divoké, a kdybych ty komponenty neměl v ruce, asi bych jim asi taky všechno věřil, většinou se jim alespoň neděla snaha upřít snaha většině zákazníků skutečně pomoci. A hlavně, na rozdíl od prakticky všech jiných podobných obchodů, na technické dotazy zákazníků (hlavně ty triviální a zcela nesouvisející s nákupem zboží), se prostě běžně odpovídalo. A to ve veřejných relativně přehledných diskusích pod samotnými produkty.

Bohužel to vypadá, že czc.cz jak jsme jej znali končí, nebo spíše už skončilo. Jak možná víte, firmu nyní vlastní polský trhovec Allegro. A to označení trhovec je skutečně na místě. Polská firma se postupně snaží všechny „své“ značky nacpat pod svou hlavičku a integrovat do svého tržiště v rámci kterého tak nakupujete z různých obchodů apod. Allegro funguje hlavně jako platforma, což ale znamená, že původní e-shopy a obchody, které koupila jako značku, vlastně nepotřebuje. Koupila si vliv, jejich dočasný tržní podíl a jejich značku atd. Postupně je tak ruší a snaží se jich co nejvíce převést na své tržiště/platformu s jeho podobu a fungování. CZC.cz tak dopadne jako mnohé jiné. Skončí.

Polský vlastník už postupně v tichosti likviduje společnost. Propustil velkou část klíčových zaměstnanců, zlikvidoval marketingové geekovské teamy, takže už měsíce nevznikají další recenze a obsah, doporučení i rady zákazníkům se značně omezily. Tohle mě potvrdila řada dnes už bývalých zaměstnanců. K vypnutí CZC.cz mělo dojít teď v létě, ale Allegro je upřímně zaskočené velmi negativní reakcí na jeho kroky ze strany českých zákazníků a veřejnosti. Firma se tak snaží rozhořčení a obavy zmírnit a vydala prohlášení, které ovšem moc nevysvětluje. Problém je také v tom, že Allegro dlouhodobě říká jednu věc, ale dělá něco jiného, často naprostý opak toho, co říká. Současně jsou jeho vyjádření často neurčitá a zcela záměrně zavádějící. A na přímé dotazy často vůbec neodpovídá.

Allegro tedy tvrdí, že CZC zůstává. Ovšem říká CZC, nikoliv CZC.cz. To jen potvrzuje, že současné stránky, které jsou ve všech ohledech uživatelsky lepší než cokoliv co má Allegro, speciálně pro nakupující PC a HW komponenty, prostě končí. Firma říká, že vyvíjí CZC shop na své sdílené platformě. Upřímně pokud nevezme celý redakční a webový systém czc.cz a nepoužije ho jako základ pro celou svou platformu a překlopí jen značku CZC na svůj současný systém, tak to prostě nebude skok, ale doslova sprint vzad. CZC.cz prostě končí, nebo fakticky už skončilo. Nejde jen o to, že ve firmě už není ta část zaměstnanců, kteří dělali tu marketingovou podobu a celý styl fungování czc.cz, jak jsme jej roky znali, ale evidentně už nefungují ani některé letité spolupráce s mnoha značkami výrobců hardware atd.

Současná situace je výsledkem neuvěřitelně nepovedeného obchodu pro polské Allegro. To za WEDO a MALL Group, do kterého spadalo i czc, zaplatilo původním českým velko-investorům 23 miliard korun. Jenže Allegro dokončilo akvizici jen o pár měsíců později, přišlo na to, že reálná hodnota je mnohem nižší (účetně v té době byla už jen 12 miliard). Nyní bude hodnota nepochybně ještě menší, u CZC se dá říci, že se velmi rychle blíží 0. Takže Allegro se prostě snaží osekat své ztráty. CZC.cz bylo sice dvojkou, ale i konkurenční ALZA uznávala jeho zajímavost a konkurenceschopnost a rivalita byla občas i vtipná. Firma tak byla i hrdá na své postavení české dvojky. Bohužel změnu z českých do polských vlastnických rukou zjevně nepřežije. A z dvojky tak nový vlastník udělá skutečnou nulu. CZC možná jako značka přežije, ale vše nasvědčuje, že nebude mít s dosavadní podobou, natož fungováním absolutně nic společného. Bude to jen jedna z mnoha záložek na nepřehledném přecpaném nadnárodním tržišti Allegro, kde se různí prodávající rvou o zákazníka a soupeří jen a pouze co nejnižší cenou. Česko tak přichází o svou internetovou dvojku a česká jednička Alza o letitého konkurenta.

Jako čeští PC nadšenci přicházíme hlavně o velmi kvalitně a přehledně udělaný e-shop a jeho výborně udržované a aktualizované stránky, včetně historie produktů, diskusí kolem nich atd. Nic z toho s pravděpodobností na 99,9% nebude převedeno pod systém Allegra. V tuto chvíli není tedy jisté, kdy současné czc.cz definitivně skončí, ale vše napovídá, speciálně ta vyjádření/nevyjádření ze strany polského vlastníka, že nejspíše nepřežije do příštího roku. Mě na tom všem asi nejvíce zaráží, jak rychle lze zlikvidovat perfektně fungující business, který v záplavě mnoha jemu podobných měl přeci jen unikátní styl a nabízel něco skutečně zajímavého pro zákazníky a důvod tam nakupovat a nebyla jím cena. Nic z toho přitom Allegro objektivně nemá! Postrádá nějak lidsky zajímavý styl i důvod tam nakupovat, mimo tedy honby za co nejnižší cenou.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-06 01:39:51

Jo staré CZC bude chybět. Cenil jsem si hlavně, že neměli ten stupidní poplatek za dopravu na pobočku, jako má Alza...jenže pak ho taky zavedli a od té doby to šlo tak nějak do kopru a prakticky jsem tam přestal nakupovat...
MartinCZ80 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-06 10:06:15
avatar
jo,poplatek za platbu v hotovosti když je zboží skladem na pobočce mne dostalo.
c.Data [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-06 08:34:58
avatar
jo bude chybět, poslední zásilka už přišla z Alegra a bude opravdu poslední, přejdu na TS Bohemia, mají v Ostravě sklad a prodejnu.
Dan666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-07 02:13:23
avatar
ja jsem ze Zlinska a tak TS bohemku pouzivam z 90% a nasledne Alzu.U Alzi jsem se setkal s nejlepsi cenou,ale TS bohemka mela vetsinou delsi zaruku a tak kdyz jsi dal u Alzi prodlouzenou zaruku na stejnou uroven tak cena byla vyssi,ale bohuzel CZC me minulo
Zubik1000CZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-06 09:28:02
avatar
Jak může někdo tvrdit, že CZC stránky byly lepší než co má Alza??? Kdykoli jsem zkusil něco hledat na CZC, musel jsem to hledat přímo, nikoliv přes jejich nabídku.

U Alzy to mají všechno přesně rozdělené a člověk se dostane až na výběr mezi jednotlivými modely nějaké konkrétní grafiky

"grafiky - nVidia - RTX 40 - 4080 - tuf gaming, Aorus, bla bla bla"

zatímco u CZC se člověk dostal tak maximálně na nějaký neurčitý

"herní - herní špička".

Jak může někdo tvrdit, že tohle bylo lepší.

Jinak ano, CZC bylo dobrý obchod. Když jsem ještě chodil na střední, často jsem tam nakupoval díky obchodu kousek od školy.

Ale poslední rok jsem neměl jediný důvod. Teď už CZC využívám jen pro ušetření pár korun díky tomu, že Alza dorovnává cenu zboží..

Ale je škoda, že k tomu rušení dojde. Jeden si říká, co dělaly antimonopolní úřady, když dokázaly tohle schválit, když bylo jasné,že dojde k tomuhle.

Antimonopolní úřady a způsobují monopolizaci trhu xD
eufigenie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-06 11:56:34
avatar
Pokud jsi se nedokázal orientovat a vyhledávat v nabídce CZC, tak je s tebou něco špatně. CZC mělo oproti ostatním e-shopům naprosto přehledné a intuitivní vyhledávání, pomocí kterého jsi našel opravdu vše.
Zubik1000CZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-06 14:09:35
avatar
tak určitě "přehlednější" DDD teď tu o Karkulce
CCblue [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-06 14:31:10

Lepší mělo, já když něco chtěl ve stovkách výrobků vyhledat, tak jsem to dělal na CZC. Málokde měli tak správně nadefinované parametry a porovnání.
eufigenie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-06 15:31:02
avatar
To, že jsi se ty nebyl schopný v jejich nabídce orientovat neznamená, že se v ní neorientovali normální lidé.
Zubik1000CZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-06 17:51:50
avatar
ha ha ha, ty a normální člověk

normální člověk pochopí, že ten systém, co mělo czc stál za pí.. a že to, co má alza, je mnohem lepší a přehlednější
eufigenie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-06 20:23:13
avatar
Vzhledem k tomu, že tě tvé posty vyčleňují mimo skupinu normálních lidí se ani nedivím, že nejsi schopný pochopit systém CZC.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-08 08:22:49
avatar
nevím, kdo je tu normální, ale jisté je, že ty jsi mimoň..
Shadycz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Autismus? 2024-07-09 12:47:24

Máte nějaký druh autismu? Jinak není možný, aby Vám přišlo vyhledávání na Alze lepší.. Nic ve zlém, chápu, že s autismem nic neuděláte..
Kajman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-08 19:38:45

CZC má opravdu lepší stránky co se týká HW, osobně patří z tohoto pohledu mezi nejlepší na trhu a hodně často poskytují u dané komponenty spoustu informací od lidí i geeků. Stejně tak rady nad připraveným seznamem komponent dost lidem pomohly. Takový GreenT poskytl snad tisíce recenzí a rad.
Co se týká filtrování, tak píšete nesmysly. Stačí kliknout na sekci GK a nalevo v seznamu vybrat konkrétní grafický čip, třeba "GeForce RTX 4080 SUPER" a máte seznam všech karet vybraného typu. To jestli mají alternativní dělení na Herní, Multimediální... to můžete v klidu ignorovat.
CCblue [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-06 14:40:20

Tak je to smutek.
Na CZC jsem začal nakupovat hned jak začali fungovat u Kačerova, možná je to už přes 25 let.
Dokonalost byla v diskuzích pod výrobky, člověk se začal daleko rychleji orienovat.
Doteď se tam dalo velice dobře procházet položky, ale daleko lepší to bylo před tím, než změnili desing na víc obrázkový a míň textový, někdy před 10 lety.
Na druhou stranu, já tam teď nakupoval minimálně, protože sotva kilometr od domu mám menší eshop, který má 15 let nejnižší ceny na trhu u většiny položek.
petronias [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-06 17:51:16

Plakat po nich nebudu. Jejich diskuse, recenze a geekové sice dobrý, ale nakonec jsem stejně vše koupil tam, kde to bylo nejlevnější a ne ještě úplná "garáž".
pedge [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-06 19:11:40

Dúfam, že reklamácie budú bez problémov. Mám od nich SSD s 5 ročnou zárukou
Ja kupujem aj od Mironetu, niektoré ich ceny nemajú medzi veľkými predajcami konkurenciu. Tento týždeň som kúpil Tray Ryzen 7700 za 234€.
petronias [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-06 19:25:45

mironet, popř. softcom, tam kupuji 90% věcí. Na speciálky věci pak allegro, pšonci maj přece jen podstatně větší trh.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-07 20:05:16

Mironet jsem měl vždycky v podvědomí, jako drahej obchod, ale je fakt, že některé věci, tam mají mnohem levnější, než u skřeta nebo CZC. Když jsem přecházel na AM5, tak jsem tam koupil MB a RAM, protože tam byly nejlevnější, ale největší rozdíl jsem měl u monitoru, protože u skřeta i CZC ho měli za 18k, ale v Mironetu jsem ho koupil za 13500 Kč!!! Alza nabízí v rámci té jejich nejlevnější ceny na trhu i cenu snížit, ale v nabídce konkurenčních e-shopů Mironet neměli, tak jsem jim napsal, jestli mi nesníží cenu na úroveň Mironetu, že to koupím u nich. Odpověděli mi na to, že Mironet pro ně není relevantní konkurence WTF?!! Jako Mironet byl zavedenej obchod, když Alzasoft byl ještě v plenkách a není to relevantní konkurence?!! Tak jsem to koupil v Mironetu...Ono hlavně, kupovat něco v Alze do 500Kč se kvůli tomu jejich stupidnímu poplatku za doručení na pobočku ani nevyplatí...platit přirážku za nic...
Dan666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-07 02:16:59
avatar
myslim ze mas zaruku ne u CZC na tech 5let ,ale od toho vyrobce SSD,ale verim ze stejne se po dubu 5let stim SSD nic nestane
schali [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-07 02:01:24

Škoda ho, nicméně v tomto shopu se něco hrubě nepovedlo a to už před mnoha lety. Z mého pohledu chyba původního majitele, který to chybnými kroky dopracoval až k prodeji Polákům. Ovšem e-shop byl opravdu super a dobře udělaný i když dnes už zastaralý. každopádně je to ztráta pro český trh, allegro to rozhodně nenahradí, zatím ani omylem.
petronias [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-07 09:22:20

Z jeho pohledu to byl právě naprosto mistrný krok. Prodal to za 4násobek reálné ceny. Navíc jak to psala jedna jejich bývalá ředitelka. Mall group (včetně CZC) byla už od počátku pěstována na exit sell - tj. prostě na to, aby to někdy střelili dále někomu dalšímu. Jeli jen na maximální obrat, ne na čistý zisk, jelikož prodejní cena takových společností je úměrná výši obratu - proto prakticky až na výjimky jim to prodělávalo, vyjma posledního roku, kdy vygenerovali zisk, který pak prezentovali i při prodeji. Nikdo z původních investorů to nechtěl provozovat jako dlouhodobé živobytí.
schali [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-09 10:59:22

Máte jistě pravdu. Nicméně to nebude celá pravda. Nenapsal sem to presne, konec nastal s prodejem firme Mall, kterou sem vzdycky povazoval za extremne pofiderni a dohromady sem pres ne nakoupil jen dvakrat. Pak nastoupilo to co popisujete, proste vytezeni maxima a likvidace.
pcmaker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-07 10:37:35
avatar
Nějak se nemohu dopátrat, kdo se to prodejem CZC tak pěkně napakoval. Scénář mi trochu připomíná konec kdysi zavedené firmy Alfa Computer, kde se asi také někdo pěkně opeřil a teď si užívají někde na Bahamách s Viktorem.
Tommex [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-09 12:32:26
avatar
Popis kdo se napakoval je zhruba zde (Kdo neví, CZC bylo součástí Mall Group): "Allegro počítá svou stěžejní polskou část byznysu a také skupiny Mall a WeDo, které loni za částku přesahující 20 miliard korun nakoupilo. Jenže teď přiznalo, že za ně zaplatilo příliš. Poláci totiž nakupovali, když byl trh takzvaně nahoře, celá e-commerce rostla a Mall Group se zrovna podařilo vykázat rekordní (a dokonce černá) čísla. A díky tomu se Jakubu Havrlantovi, Danielu Křetínskému, Patriku Tkáčovi a kolegům z PPF, kteří byli akcionáři Mall Group, podařil byznysový majstrštyk. Mnozí totiž nad prodejní cenou dlouhodobě ztrátové internetové skupiny kroutili hlavou. A teď muselo reagovat i Allegro.Před zveřejněním posledních hospodářských výsledků Allegro oznámilo, že přepočítalo reálnou hodnotu české skupiny a ponížilo ji o závratných 12 miliard korun. Celková hodnota Mall Group a WeDo se tak snížila o 57 procent a aktuálně přesahuje devět miliard korun"
https://cc.cz/pres-11-miliard-minus-polske-allegro-se-po-propadu-hodnoty-ceske-mall-group-ponorilo-do-obri-ztraty/
EuGenio [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-09 07:15:32

Jojo, CZC bude (vlastně už je) škoda. Měl jsem tam nákupy tak 50:50 s Alzou. Spíš podle toho, kde co zrovna měli a kde co vyšlo levněji. jejich eshop jsem měl o něco radši než ten od Alzy (tak nějak jsem tam vždy rychleji naklikal parametry, co jsem chtěl), super byly diskuse a uživatelské recenze - opět pro mě v o něco lepším stylu a formátu, než má Alza.

Pár dní jsem hledal něco na novém shopu "by Allegro". Nic moc. Co bylo ale nejhorší, tak nejistota, že nabízený produkt je skutečně z CZC a ne z nějakého polského shopu.

Mimochodem, je veřejným tajemstvím, že poláci mají z akvizice CZC hodně bolavou hlavu a zatím nabírají každý kvartál docela masivní ztrátu. Tipnul bych si, že dále bude probíhat "racionalizace" a cost-cutting... Aneb budoucnost nevidím moc růžově, pokud CZC nezanikne úplně, bude spíš jen marginální eshop nerozeznatelný od ostatního Allegro balastu.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-07 19:19:40
avatar
bohuzel co puvodni majitel pan Matejka firmu prodal slo to od desiti k peti. Zaclo se banovat v diskuzich, protoze nasledne jenom nazor pana geeka byl svaty a kdo se odvazil oponovat tomu byl udelen ban za nesmysl, klidne i za odkaz na ceskou recenzi Pak nasledovaly roky kdy geekove doporucovali jenom tu znacku ktera zrovna poslala vice kapriku, jejich jeden cas protezovany nazor ze jenom MSI je ta prava firma a to skoro u vsech jejich produktu to bylo do oci bijijci.. pak to zacali delat trosku mene okate.. Kazdopadne z diskuzi zmizelo razem tak 90% drivejsich diskuteru protoze proste byly vytlaceni geekama... Ja to nakonec ty firme i preju ze skoncila, protoze posledni roky to bylo doslova jedno velky utrpeni.. Proste Alza je totalne rozdrtila jak sluzbama, kolikrat i cenama a hlavne reklamace u nich netrvaji v 99% presne 30 dni jako to byl standart na czc... Takze zbohem satecek a geekum preju at si najdou konecne normalni praci..
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-08 06:47:23
avatar
Promiň, ale dost mne pobavilo, že zrovna ty zmiňuješ banování.
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-08 10:35:27

Jedno je jistý...at se s CZC.cz stane cokoliv tak na tom debilním allegru nikdy nic kupovat nebudu. Nesnáším tyhle tržiště a způsob jejich fungování a nehodlám si dávat bacha na to, že tu stejnou věc v černé prodává czc ale v bílé nějáký dropshipper z polska/číny bez hodnocení kdy mi to přijde za 2týdny apod.
Kdybych chtěl pátrat mezi desítkami stejně vypadajících nabídek na "stejnou věc" s chybnými nebo falešnými popisky tak jdu rovnou na shien/temu/ali apod. když chci konkrétní věc tak si ji vždy když to jde obědnám na českém eshopu a za dva dny ji mám a to že je dražší o 200kč než na debilním tržišti beru jako cenu služby kdy mám u normálního prodejce možnosti komunikace/reklamace/vyzvednutí/vrácení vše pod jednou střechou a nestane se mi, že budu přes prostředníka allegro reklamovat jednání třetí strany z nějéke prdele světa
ondris83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2024-07-08 13:32:49

ja tyhle trziste taky bojkotuju. uz jak s tim zacal mall tak se mi to uplne znechutilo, ze jsem tam nic nekoupil..tam sem si kdysi naklikal nekolik veci a az v kosiku zjistil ze skoro kazdy je od nekoho jinyho a za dopravu tam chteli 500 a jeste by to dovezli kazdy asi v jinej den...ne diky allegro sem si prohlidnul a ten jejich web uz na prvni pohled nepouzitelnej. tak misto na czc budu kupovat na mironetu nebo tsbohemii, doufam ze ty polaky bude tahle hovadina jeste dlouho bolet.
JirkaH [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Škoda 2024-07-08 22:27:03

U CZC jsem prvně nakupoval, když začali ve sklepě či garáži ve Strašnicích, tady jsou nějaké podrobnosti Odkaz
Je škoda, že tato ryze česká firma vybudovaná z ničeho takto dopadla. Vlastně od chvíle, kdy ji manželé Matějkovi prodali, to jde pomalu ale jistě z kopce
Nedá se nic dělat, nakoupím podobně jako mnozí jiní jinde, je tu Alza, Mironet, Suntech, TSBohemia a další
na tržiště Alegro nejsem ani dost málo zvědav
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Alfa 2024-07-09 14:07:03
avatar
Muj kdysi, vlastne prvni a z tech ceskych asi jedinny, se kterym sem byval opravdu spokojeny ve vsech ohledech byl Alfacomp, ale ten puvodni, ktery take pred lety obdobne "znicila" ts.bohemia. Ten scenar se opakuje porad, asi u nas uspesnou, na zakazniky orientovanou vetsi pchw strukturu mit nemuzeme. Ja uz si stihnul zvyknout nakupovat vsudemozne podle nabidky - v mojem objemu se s reklamackama setkavam asi casteji nez standartni koncak, casto zjistim ze se mi jejich pristup nelibi a pak u nich par let nenakoupuju a udelam zas takove kolecko znovu a znovu. Rad nakupuju v Nemeckych pchw obchodech, mam je v sumari radeji nez ty mistni. Tam to sice funguje spolehlive, mnohdy jsou obdobi (zvysene poptavky, kryptohoreckove turnusy) kdy jim cz nabidka cenove naprosto nedokaze konkurovat, pripadne u nas jednoduse hw vubec neni, zatimco u sousedu ano a neporovnatelne levneji. Fungovat se tak da obstojne, reklamace jsou taky celkem vyriditelne, jen je tam nejaky mezikrok navic a na nejake pravidelne nakupovani vseho hned jak neco potrebuju to precijenom uplne vhodne neni. S nabidkou pchw v cz jsem dlouhodobe hodne nespokojen, cas od casu si najdu neco maleho, chvili se mi to zda fajn, ale v case zase narazim na nejake ty neduhy co me vystvou (zpravidla mensi nez u nasich velkych kramu, ale ve vetsi cetnosti).

PS: nekteri zminujete mironet, kram sam o sobe mi prijde a vetsinu casu prisel celkem fajn, ale resili jste tam reklamacky? Nekdy v poradku, ale jindy jsem tam prave zazil takove sceny, ze se na ne taky dlouho divam skrz prsty (mam za to, ze slo o nejakeho konkretniho zamestnance, takze se to mohlo zmenit), jen ja jsem byl tim pristupem odpuzen mozna i permanente
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Problémy Intel procesorů jsou stále větší
Problémy Intel procesorů jsou stále většíThursday, 11 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2616x
Komentářů: 1
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíTuesday, 09 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1431x
Komentářů: 0
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Monday, 08 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1733x
Komentářů: 3
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Friday, 05 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1041x
Komentářů: 0
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Thursday, 04 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1320x
Komentářů: 2
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Wednesday, 03 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1577x
Komentářů: 1