Koronavirové PC zpravodajství: Dobré zprávy z Číny. Výroba jede! Horší je to u nás. Co dělat? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 16 březen 2020
Přejít na obsah
Koronavirové PC zpravodajství: Dobré zprávy z Číny. Výroba jede! Horší je to u nás. Co dělat?
Situace může trvat týdny ale i déle!
alt

 

 

 

 

  • Koronavirové PC zpravodajství: Dobré zprávy z Číny.

                                                   Výroba jede! Horší je to u nás. Co dělat?

Státem nařízená karanténa znamená, že jste všichni povýšili na ajťáky a PC hráče. Tak hlavně v klidu.

Situace kolem Koronavirové nákazy se výrazně uklidňuje. Bohužel jen v Asii, kde dokázali funkčními opatřeními, povinnými karanténami a ohleduplným chováním obyvatel (včetně nošení roušek), výrazně omezit další šíření nákazy a epidemie je tam víceméně zvládnuta. Dobrou zprávou je, že výrobní motor celého světa, tedy Čína, Taiwan a okolí, se naplno rozjíždí.

Mám potvrzeno, že prakticky všechny továrny už se rozjely a postupně se dává do pohybu celý dodavatelský řetězec, který byl vážně narušen. Nějakou dobu ještě bude trvat, než vše plně najede, ale jde to prý rychleji a lépe, než se čekalo. Ovšem úplně konec problémů zatím není. Některé továrny totiž zatím nezahájí výrobu obvyklého zboží a nadále se budou zabývat výrobou zdravotních pomůcek, respirátorů a dalšího vybavení, protože poptávka ze světa raketově stoupá. Všichni na Západě totiž najednou zjistili, že ve svých zemích vůbec nemají jak pokrytý vlastní potřebu základních věcí a léku, protože všechna výroba se přesunula kvůli ziskům do Asie.  

Nicméně situace se pomalu uklidní v dalších týdnech ohledně dostupnosti některých produktů kolem PC a elektroniky. Výroba komponent a surovin pro ně se opravdu rozjela. Nicméně několik týdnů až měsíců se budou věci srovnávat, a zpozdí se tak některé novinky. Potíž také je, že výrobci teď úplně neví, kolik toho vlastně vyrábět, protože na hlavních trzích a v mnoha částech světa mají teď všichni jiné starosti a mít je několik týdnů budou.  

  • Trhy letí dolů, Bitcoin letí dolů, všechno letí dolů! A bude hůř/lépe.

Ovšem záleží, jak se na to díváte. Šíleně přehřátý akciový trh a ničím nepodložené rekordní hodnoty mnoha společností se během několika málo dní rozplynuly. Všechny trhy letí strmě dolů už několik dní.

Trhy následovala i cena ropy, která se zřítila i vlivem bojů mezi těžaři a samozřejmě celkově omezenou poptávkou. No a definitivně máme potvrzeno, že hloupý Bitcoin a digitální měny nejsou nic jiného, než nesmyslná hračka chamtivých spekulantů, když už neví, kam strkat vlastně neexistující akciové peníze. Bitcoin a spol totiž věrně kopíruje vývoj na trzích a strmě padá jejich hodnota i kredibilita.

A připravte se na to, že bude hůř. Nebo lépe, podle toho, zda máte nainvestováno a pomalu uvažujete o tom, že si otevřete okno, anebo se chystáte investovat a připadáte si jako v pohádce a jen hádáte, zda už je to dno nebo není (podle mě není ani zdaleka). Evropa se stále více uzavírá, nařízená karanténa se rozšíří nejspíše všude. Pořádná mela začíná i v USA a Kanadě a tam jsou ve vývoji za Itálií a Evropou zhruba 10-12 dní.

A tam to bude naprostý mazec, protože americké zdravotnictví a přístup obyvatel k péči je na úrovni zemí třetího světa, tedy daleko horší než v Evropě. Navíc jednou z věcí, která výrazně zhoršuje průběh nemoci a nákazy koronavirem, je obezita a cukrovka, což je v USA dávno problém číslo jedna. Všechno tedy bude hledat svá dna v nejbližších několika týdnech. A není vůbec jasné, kdy bude lépe … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
AMD poráží Intel ve hrách? Intel brzdí herní výkon notebooků?
AMD poráží Intel ve hrách? Intel brzdí herní výkon notebooků?Středa, 08 duben 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 484x
Komentářů: 0
Další herní remaster: Saints Row 3 už brzy!
Další herní remaster: Saints Row 3 už brzy!Úterý, 07 duben 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 593x
Komentářů: 3
ASUS dává tekutý kov na procesory v noteboocích
ASUS dává tekutý kov na procesory v noteboocíchPondělí, 06 duben 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1181x
Komentářů: 9
Wasteland 3 bylo také odloženo
Wasteland 3 bylo také odloženoPátek, 03 duben 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 556x
Komentářů: 1
Mount & Blade II: Bannerlord konečně vyšlo!
Mount & Blade II: Bannerlord konečně vyšlo!Úterý, 31 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1125x
Komentářů: 2
World War Z zdarma na EPIC Games Store
World War Z zdarma na EPIC Games StoreSobota, 28 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2281x
Komentářů: 3