Vše nejlepší do nového roku 2017 – Co pro vás letos na DDWorld.cz chystáme? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 01 leden 2017
altDo začátku nového roku od vás potřebujeme trochu poradit a povzbudit :).

 

 

 

 

 

        Tak je to tady, alespoň podle kalendáře nám začíná nový rok, tentokrát má číslovku 2017. To už je datum, které jsme si mnozí za svého mládí ;), neuměli moc ani představit. Byla to daleká budoucnost, ve které auta měla létat a dovolenou jsme měli trávit na Měsíci. No realita ještě tak veselá nebude, ale i tak by to mohl být zajímavý rok.

A do toho roku 2017 vám přejeme vše nejlepší,

 hodně zdraví a pevných nervů :).

 

  • Co pro vás na DDWorld.cz v roce 2017 chystáme?

Jako obvykle je tohle dobrá příležitost se trochu zastavit nad DDWorld.cz projektem a tím, co pro vás chystáme a co bychom od vás potřebovali :). V první řadě vám chci poděkovat za podporu a přízeň. Rok 2017 byl dosud nejúspěšnějším rokem pro náš nezávislý „malý“ projekt z mnoha hledisek. Čtenářská podpora je skvělá, podpora a počet partnerů a firem se kterými spolupracujeme a počet produktů ke kterým máme přístup, je rekordní. A hlavně, zájem o DDWorld.cz neustále roste, bohužel nám trochu přerostl přes hlavu a naše možnosti. S tím ale souvisí i řada věcí, které řešíme.

Většina z vás to určitě ví, DDWorld.cz v roce 2016 oslavil 10 let existence. A to je už hodně dlouhá doba, za kterou jsme si vybudovali skvělé vztahy s mnoha partnery (vyjma jednoho), kteří nám dávají možnosti, o kterých jsme ani nesnili a které už nám přerůstají přes hlavu. Nevyužíváme naplno potenciálu a možností, který máme. Neděláme vše, co bychom chtěli a jak bychom chtěli. Kromě přeci jen omezených financí je problém prostě nedostatek času. Nicméně výročí desetileté existence přeci jen znamenalo nutnost přehodnotit některé věci.

V první řadě, svět se mění, ale DDWorld.cz už pěkných pár let ne, což samozřejmě dál nejde. Největším problémem je zastaralý redakční systém webu a web obecně. Jistě si nešlo asi nevšimnout problémů s chodem webu samotného během roku 2016, kdy jednou to byla opravdu vážná krizovka a nebudu lhát, už to vypadalo na konec. Požádal jsem vás před časem, naše čtenáře, zda by neměl někdo zájem nám pomoci. Odezva byla obrovská, za což vám strašně moc děkujeme. Vážných a zajímavých nabídek byly desítky a ani jsem ještě pořád nestačil všem řádně odepsat, za což se omlouvám. Nicméně to vypadá, že jsme našli opravdu zajímavého partnera, jehož přístup i práce nás hodně zaujala a připravíme s ním nový web. Po dohodě s ním budu o věcech dále informovat.

Takže ano, jednou z největších změn bude kompletně nový web našeho projektu. Spolu s tím chystáme i další změny a novinky. Co se rozhodně nezmění je náš přístup – objektivita, nestrannost a věcný a přímý přístup v kritice i chvále. Na tyhle věci nehodlám rezignovat, byť to není vždy pro mě výhodné.

V souvislosti s novou podobou magazínu nastanou i některé obsahové a stylové změny obsahu. K tomu se budu muset dokopat k naučení se některých nových věcí. Jendou z nich je, že se budu snažit být stručnější (a jak vidíte i na tomto krátkém článku, mám s tím drobné potíže ;) ). Jednou z dalších bolístek webu je, že ačkoliv DDWorld.cz dělá v ČR jako jeden z mála testy spousty věcí, jejichž recenze jinde v ČR nenajdete, stále máme návštěvnost nižší, než weby, kde dnes už nic zajímavého nevychází, kromě s chybami otrocky přeložených aktualit ze zahraničních webů. Ano, DDWorld.cz nemůže spoléhat na setrvačnost a agregátor návštěvnosti pavučiny webů velkého vydavatele, jako má většina velkých IT magazínů v ČR, s tím ale dělat ani nic nechci, chceme být nezávislí. Ale ano, DDWorld.cz nevyužívá možností sociálních sítí, jak by mohl a další věci. S tímhle něco dělat chci a dělám :). Vše ale postupně …

V první řadě se tedy řeší kompletně nové webové stránky, kdy uděláme maximum, abychom zachovali přístupný v nějaké podobě současný obsah. Změna technologií však bude zcela kompletní a mnozí si asi umí představit, co znamená změna z webového redakčního systému starého nějakých 15 let, na systém z roku 2016. V druhé řadě budeme řešit obsah i jeho podobu. Osobně bych se rád na DDWorld.cz více věnoval prakticky opravdu konkrétním komponentám a problémům, než přepisování tiskových zpráv a „kopírování“ aktualit, co vychází jinde. Chceme zjednodušit testy všeho, co děláme a chceme využít více toho obrovského množství věcí, co nám partneři jsou ochotni na testování poskytovat. Mám za to, že je to dobrý nápad. Co tomu ale říkáte vy, jako čtenáři? :)

Co bychom od vás teď aktuálně potřebovali je to, abyste nám napsali, jak by podle vás měl nový web vypadat (z technického a funkčního hlediska), co by měl umět. Nechci zatím ukazovat návrhy, jen prozradím, že zásadní budou tyhle body:

  • Čistší, přehlednější a hlavně responzivní design celého webu (tedy stejně dobře fungující a vypadající na telefonu i velkém monitoru atd. Čistě mobilní verzi neplánujeme, přijde nám zbytečná).
  • Kompletní změna logiky a fungování menu řazení článků v kategoriích atd.  
  • Diskusní prostor propojený s diskusním fórem. Systém hodností pro uživatele (založený na jiném systému než ten současný), viditelné seznamy a záznamy toho, jak kdo konkrétně hodnotí články i příspěvky v diskusích atd.
  • Systém hodnocení samotných článků a odděleně i produktů uživateli a další věci s tím související.

A pár dalších věcí a funkcí, samozřejmě nechci prozrazovat vše kazit vám všechna překvapení :). Co určitě nechystáme a na čem jsme se shodli, že nechceme, je nějak graficky složitý design webu. O zachování uživatelských blogů, tedy prostoru, kam můžete vy psát články, diskutujeme. Současná podoba víme, že je naprosto nevyhovující a problematická využíváním i pro nás, což souvisí se stářím systému webu. Co zcela určitě nechceme dělat, jsou animované grafy, grafy s možností ovlivnění řazení hodnot apod. Tento systém je složitý, v praxi kromě několika málo uživatelů nevyužívaný. Ptal jsem se několika zahraničních webů, které tyto systémy mají a obecně s nimi nepanuje velká spokojenost. Mnozí si mysleli, že budou cool a super, ale práce s nimi je složitější a hlavně pro většinu čtenářů zbytečně složité a neocení je. Takže tohle dělat nebudeme.

Právě jednoduchost designu i fungování všeho je něco, o co nám s novou podobou našeho magazínu jde. Pokud vás napadá něco, co by nový DDWorld.cz měl a mohl umět či obsahovat, a zapadalo by to do výše uvedeného konceptu, určitě to chceme vědět. Stejně tak nám dejte vědět třeba konkrétní podobu věcí a jejich řešení, jak to mají třeba jinde, kde se vám to líbí a jak by to mohlo být zajímavé se inspirovat pro nás. Rozhodně neváhejte. V současnosti totiž dokončujeme finální návrh všeho a velmi brzy se začne s realizací nového webu samotného, na systému už se pracuje. Takže se ptáme právě proto, že jsme třeba něco přehlédli a někdo z vás nám to připomene, je nejvyšší čas :).

Nový rok tak bude pro DDWorld.cz rokem velkých změn, sám se na „stará kolena“ musím učit spousta nových věcí a prostě ještě bude veselo :). Nicméně výsledkem by měl být lépe fungující, hezčí a lepší DDWorld a některé další věci kolem a k němu. Dobrou zprávou je, že prostě víme, co a jak chceme dělat a máme jasno, že to chceme dělat.

Tímto děkuji celé redakci i partnerům za podporu a dosavadní práci a za to, že mě osobně kopou k některým změnám, protože ano, jsem to já, co to má všechno pod palcem a má poslední slovo (ať chci nebo ne) :). Vám čtenářům děkujeme za přízeň a doufejme, že se nám všem společně podaří využít ten potenciál, který DDWorld.cz projekt má. Samozřejmě se můžete těšit na recenze všech klíčových novinek v roce 2017 (některé už za pár dní), budeme mít řadu exkluzivních a prvních testů v rámci ČR a prostě jedeme naplno dál. Tak ať se nám všem v tom novém roce 2017 daří!

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 24
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
maltrabob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 00:24:50
avatar
Vsetko dobre do Noveho roku tebe a tvojim citatelom DD.
Shadow R.O.G. [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 00:57:21
avatar
Tak, ja by som bol rád, keby samozrejme ostala možnosť písať vlastné články, ale systém by bol omnoho intuitívnejší a podobal sa zhruba na písanie do Wordu, viac miesta pre obrázky vo vlastných článkoch - 2MB cca je tuším limit súčasný, ktorý by sa musel obchádzať odkazmi a obrázky by bolo treba naklikávať...ale trúfam si tvrdiť, že toto snáď bude napravené.

Ako druhá vec - vylepšenie systému hodnotenia (nejaký asi byť musí, hoci ja by som sa bez neho obišiel úplne - narážka na auru a +/-ky). V súčasnosti, je veľmi jednoduché založiť nový účtet a jednoducho trolovať komenty 10-20 mínuskami/pluskami jedným užívateľom - pozdravujem ho ...pekne zoznam účtov, ktoré sa podielali na hodnotení a ak sa opakovane vyskytujú negatívne hodnotenia tam, kde nemajú, tak aj hromadné zrušenie týchto účtov, aby to daného užívateľa od ich zakladania odradilo.

Btw. čo môj článok DD, mohol by byť zverejnený, dúfam, že som ho dal dobre, lebo druhú stranu článku vidím, iba ak ho dám editovať. Ak ho uložím, tak vidím iba prvú stranu, aj tá zachádza do čiernej oblasti a pls ako som písal súkromnou správou, tak sa pozrieť na strane 2 môjho článku na to video či som ho dal dobre, chcel som aby bolo normáne možné naň kliknúť z článku a tu prehrať a nie len aby malo podobu kliknuteľného linku...ak som to pokazil, tak správna adresa videa je v mojej poslednej správe súkromnej zaslanej priamo Vám.

Ďakujem, a prajem, nech sa nový dizajn a web celkovo vydarí.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 18:33:33
avatar
ano, něco s tím uděláme
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 08:41:54

Drzim palce.

Akurat sa trochu obavam zjednodusenia, pretoze napriklad testy periferii sa mi aj teraz zdaju jednoduche az prilis.

Chcelo by to ist viac do hlbky a porovnat s konkurencnymi vyrobkami, s ktorymi ma redakcia skusenosti.

Chapem, ze nie kazdy je hardcore fps/rts/mmo hrac, alebo "hifista", ale mojej pointe rozumiete
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 18:36:06
avatar
také bych to chtěl dělat složitěji, problém je, že se to nečte ... většina lidí to chce jednoduše a když si spočítáš co to stojí napsat a vytvořit složitěji pro těch pár lidí tak se to nevyplatí, tím spíše, že dlouhé a složité články odrazují ten zbytek :/

je to mizerný, já vím, ale prostě doba je taková. O to větší bude výzva abychom ve stručném článku měli opravdu vše co je nutné a podstatné

Srovnání s konkurenčními výrobky ... v recenzích to občas děláme, ale chystáme na to spíše přímo zaměřené "výběrové" články ....
caduto [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 09:34:34

Mám asi jedinou prosbu nějaký typ upozornění na odpovědi komentované ho článku buď na email nebo nějak na webu samozřejmě jen pro registrované a přihlášené čtenáře dík
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 18:36:27
avatar
ano, tuhle funkci bychom rádi měli ...
Wamp [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 18:49:50

Všem co to tu čtou, přeji pěkný rok 2017.

Na DDworld se mi líbí grafický design stránek, který je roky stejný a ten bych rozhodně neměnil.

Dále bych uvítal, pokud to tu už není, aby se dal DDWorld propojit se steam účtem, případně aby si do profilu registrovaní uživatelé mohli vložit link na svůj steam účet (pokud budou chtít) a tímto by se lehce našli na steamu a mohli si třeba společně zahrát nějaké hry.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 18:37:38
avatar
ano, propojení s některými službami formou odkazu uvedeného uživatelem (pokud bude chtít) chceme mít ...
Don_F3K3T3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 10:01:18
avatar
Citace:
za kterou jsme si vybudovali skvělé vztahy s mnoha partnery (vyjma jednoho)


nvidia ?

inak všetko dobre v Novom roku, veľmi rád chodim na tieto stránky aj keď nie so všetkým súhlasím čo sa tu napíše, ale keby sa všetko píše jednostranne a veľmi neobjektívne (PCT) tak by to nebolo tak veselé
radecek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Přeju hodně úspěchů 2017-01-01 10:15:36

Přeju vám hodně úspěchů do dalších let, přeju, aby se vám povedl přerod na modernější design a také, aby vám narostl počet čtenářů.
Nemůžu si však odpustit poznámku. Tento web je nejarogantnější ze všech IT webů v ČR. Čtenáři vám to jasně v diskusích píší, ale vy si stejně nedáte říci. Možná by to v tom novém roce chtělo zapracovat i na jiných, než technologických stránkách webu, a dost možná, že se to pozitivně projeví i na tom počtu čtenářů.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 18:38:22
avatar
nechápu moc v čem ta arogance má být? To že víme co děláme a jsme si jistí tím co děláme a tím o čem píšeme, to přeci není arogance ... ;)
radecek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 20:22:46

Jo, přesně dle definice: "Arogance je povahová vlastnost lidí, kteří dávají najevo nadměrně silné ego, nadměrné sebevědomí."
Klidně buďte dál arogantní, ale zkuste alespoň připustit, že to spoustě lidí vadí. A ještě víc jim vadí nemožnost se proti té aroganci v diskusi ohradit, protože "napadání DDWorldu, jeho tvůrců..." je porušením pravidel.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 20:36:03
avatar
no pořád nechápu kde tu aroganci vidíte .... To že víme co děláme a jsme si jistí tím co děláme a tím o čem píšeme, to přeci není arogance ...
radecek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 22:31:38

Právě to je projev té arogance. Neustále dáváte najevo, jak jste v obraze, snažíte se nás o tom přesvědčit, ale je to zbytečné. My čtenáři poznáme, že jste v obraze a ceníme si spousty užitečných informací, které tu nalezneme. A nebudeme si jich cenit víc, když nás budete ujišťovat o tom, že víte co děláte a o čem píšete. Ba právě naopak, tím spíše nás zarazí to, že přijdete o dva roky uživatelských účtů (jsme dokonalí, tak proč zálohovat) nebože vychvalujete jednu firmu a neustále útočíte na její konkurenty. A to vadí i nám, kteří tu firmu máme taky rádi a taky bychom jí přáli úspěch. Nebo jsem taky nikdy nepochopil tu vaši zálibu útočení na konkurenční weby, která se táhne už hodně let do historie. Proč? Dokažte, že jste lepší. K tomu ale asi nepostačí to o sobě říkat.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 22:40:12
avatar
ok
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-02 06:08:36

absolútny súhlas ! A ja kvôli DD AMD už nekúpim a ak to nevadí sponzorom ako sa DD chová tak potom už neviem . Reklama ani pre AMD to nieje dobra
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-03 08:27:00
avatar
jestli se rozhoduješ podle tohoto "klíče" tak to potěš koště...
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-03 23:23:45

prečo to potom DD robí? Nie sme tu teľce ani retardovaný .Neboj návštevnosť toho nezmyslu je mizivá ale ja platenú agresívnu reklamu neznášam . A preto potrebuje DD redakčnú radu aby auru neuberal len tak a on bude mat 100 aj keď by ju mal podla hlasovania 0.
A kto to platí ?Hádam nie DD ale AMD!!!
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 00:38:29
avatar
AMD si může stěží dovolit zaplatit nájem za vlastní kanceláře, natož platit někomu za nějaké psaní ... platit si může dovolit NVIDIA, Intel a další ... od AMD nic nečekej ...
Kernel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 01:52:05

vôbec si nepochopil kto by to od teba čakal aspoň píšeš ako DD nie ako Fox. kanceláriu ti platia sponzor reklám a nie ty, A po pravde robíš AMD len hanbu
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 03:42:30
avatar
AMD neprodávám, nenabízím a nemám s ním nic společného, a rozhodně mu nedělám žádnou hanbu. Neříkám o něm nic špatného, ale ani nic, co by nebyla pravda.
navy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 10:22:27
avatar
Všem přeji pevné zdraví a pohodový nový rok 2017.
DD Worldu, aby se nový web povedl a fungoval bez pádů.
VendyPhoenix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 12:13:50

Přeji vše nejlepší, stabilní systém a větší návštěvnost. Co se týká názoru nás uživatelů, čtenářů webu, promyslím si co bych vlastně chtěl navrhnout za změny, vylepšení tohoto webu. Toto si chce více promyslet. Doufám, že nebude vadit pokud případnou úvahu pošlu na e-mail. (Třeba zjistím, že vše co mne napadá vlastně chystáte a nic nepošlu ).
digitalis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 14:45:20
avatar
Prajem DDWorld.cz vela uspechov v roku 2017. Ako technickych s novym navrhom webu, tak aj hw noviniek na recenezovanie
vkba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 20:35:52

asi to planujete ale spomeniem len:
-mailove notifikacia ked niekto odpovie na koment
-mozno pre vas zaujimave prihlasenie uzivatelov z jednotlivych IP adries (to by malo byt trivialne)
-bootstrap v responsivnom designe alebo hamburger menu


Co sa tyka obsahu:
-menej omaciek a viac k veci, vela krat sa nechas DD moc uniest
-nastuvodat si technicky niekedy veci o ktorych pises (napriklad ked pises o osx alebo ios ;) - viem ze si myslis ze si technicky zdatny, ale velakrat trafias mimo

No a na zaver len zamakat, design z 90 rokov uz mal byt davno prec -kazdopadne je to tu aspon vzdy priemny vylet do minulosti
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 20:47:51
avatar
- notifikace zavedeme
- IP adresy by měly být také
- bootstrap, přiznám se, že netuším co a k čemu je , budu se informovat u tvůrců prezentace

náhodou současný design je minimálně věcí let 2000 - 2010 kdyby byl responzivní, klidně bych ho i nechal ...
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-01 21:16:54

Do nového roku vše nej.

Když tak čtu diskuzi, kde někteří řešíte chod DDW atd.

Já vám nevím, klidně sem napíšu něco proti AMD a nikdo mi to nesmaže. Mám vyzkoušeno. A že má každý jiný názor je přeci normální.
Jestli myslíte cenzuru, tak ta tu už dávno taková není
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-03 08:10:18
avatar
já bych třeba u jednotlivých recenzí uvítal ke konci jakousi přehlednou tabulku s plusy a mínusy daného produktu (jako mají i na některých zahr. webech) - aby bylo na první pohled zřejmé, co lze na produktu vyzdvihnout a co je naopak neduhem plus s uvedením aktuální ceny v době recenze ...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
CyberPunk 2077 konečně předveden. Jaký je „nástupce Witcher 3“?
CyberPunk 2077 konečně předveden. Jaký je „nástupce Witcher 3“?Pátek, 22 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 695x
Komentářů: 2
Wreck-It Ralph 2! Druhý díl míří online! Podívejte se na ukázku.
Wreck-It Ralph 2! Druhý díl míří online! Podívejte se na ukázku.Čtvrtek, 21 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 385x
Komentářů: 2
Wreckfest je hotov! Nástupce FlatOut vychází.
Wreckfest je hotov! Nástupce FlatOut vychází.Středa, 20 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 901x
Komentářů: 2
PUBG šílenství se prodalo už 50 milionů kusů! Co dál?
PUBG šílenství se prodalo už 50 milionů kusů! Co dál?Středa, 20 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 768x
Komentářů: 3
AMD Ryzen ThreadRipper 2 procesor má 32 jader a 64 vláken!
AMD Ryzen ThreadRipper 2 procesor má 32 jader a 64 vláken!Neděle, 10 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3259x
Komentářů: 8
Zoufalý Intel ukazuje 5GHz 28 jádrový CPU? Ani náhodou!
Zoufalý Intel ukazuje 5GHz 28 jádrový CPU? Ani náhodou!Sobota, 09 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3503x
Komentářů: 7