ACER oficiálně vstoupí na grafický trh. Nabídne grafiky AMD a Intel. O NVIDIA modely nemá zájem. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 01 únor 2023
altBrzy bychom se v obchodech mohli setkávat s grafickými kartami ACER AMD Radeon RX 7000.

 

 

 

Společnost ACER podle věrohodných zákulisních informací hodlá posílit svou divizi samostatných grafických karet a nabídnout je celosvětově k prodeji i v retailu. ACER je jedním z největších výrobců OEM PC a pro ty si udělalo nedávno i své vlastní grafické karty. Jako první se v malém množství objevily Intel ARC A770 a A380 nereferenční modely PREDATOR, což je značka, kterou ACER používá pro výkonná PC a nově tedy i komponenty. Karty se posléze objevily i v omezeném množství v běžném prodeji.

Nyní přišla zpráva, že ACER se údajně dohodl s AMD a stane se přímo i partnerským výrobcem Radeon grafik. Firma se chce soustředit na AMD a Intel platformy a jejich samostatná GPU, které tedy kromě součást vlastních OEM PC bude nabízet i samostatně v retailu. K uvedení prvních ACER RADEON karet dojde prý v následujících měsících. Pravděpodobně se jako první objeví chystané RADEON RX 7600/7700/7800 série s NAVI 33 a NAVI 32, které s ohledem na poměrně nízká TDP budou moci využít již existující designy chlazení ACER PREDATOR karet.

ACER prý v tuto chvíli nemá zájem nabízet NVIDIA karty. Tedy zájem by možná i měl, ale podmínky spolupráce s NVIDIA jsou tak mizerné, že ACER do toho pro své vlastní dobro prostě jít nechce. A není se co divit. Po překvapivém bombastickém odchodu EVGA z GPU podnikání a spolupráce s NVIDIA, se na veřejnost dostávají nové a nové alarmující informace o obrovských problémech, které výrobci karet a partneři s NVIDIA mají. Přístup vedení NVIDIA k partnerům je horší než otřesný. Fakticky je bere za konkurenty a svůj majetek, kdy se jim pokoušela „ukradnout“ pomocí nelegální GPP dohody jejich značky. Výrobci karet mají problém dosáhnout vůbec zisku na současných NVIDIA kartách. Ta stanovuje doporučené ceny, a hlavně prodává výrobcům potřebnou sadu GPU+pamětí pro RTX 4000 za podmínek, že u nereferenčních karet partneři nejsou schopni udělat svůj design karet srovnatelnými kvalitou a výkonem s FE edicemi NV za tu doporučenou cenu bez toho, aby je neprodávali se ztrátou. Situace se prý stále zhoršuje:

A po EVGA se i další společnosti rozhodují, zda s NVIDIA vůbec dále spolupracovat. Dlouhodobě patří NVIDIA k nejméně populárním partnerům, navenek jsou úsměvy kvůli zejména marketingové síle značky, ale z pohledu businessu je jediný, kdo na všem skutečně vydělává jen NVIDIA. Všichni ostatní jsou rádi i za kladnou nulu. Spolupráce s NVIDIA je otřesná i přístupem a chováním firmy k novinářům a zákazníkům, a všichni to v zákulisí vědí. Ale pokud se prostě větší skupina významných firem nerozhodne od NVIDIA odejít a zatlačit tak na ni, nic moc se nezmění. Není tak divu, že do spolupráce s NVIDIA se rozhodně nové firmy nehrnou. ACER tak v současné době nechce s NVIDIA spolupracovat více, než už kvůli OEM musí. Firma přitom s nabídkou vlastních grafických karet a možná i dalších komponent, koketuje mnoho let.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Icik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-02-02 17:22:34

"Ta stanovuje doporučené ceny, a hlavně prodává výrobcům potřebnou sadu GPU+pamětí pro RTX 4000 za podmínek, že u nereferenčních karet partneři nejsou schopni udělat svůj design karet srovnatelnými kvalitou a výkonem s FE edicemi NV za tu doporučenou cenu bez toho, aby je neprodávali se ztrátou."
Co nám to vlastně říká? Jakože výrobci nejsou schopni nakoupit levněji komponenty a vyrobit karty, které budou stát normální ceny? Prostě normální cena za RTX4080 není 35tis. To tam cpou součástky nejvyšší kvality nebo proč to nejsou schopni levněji postavit?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-02-02 17:33:19
avatar
FE edice jsou kvalitativně luxusní OC edice, NV ale u nich uvádí tu doporučenou cenu. Výrobci karet ale nejsou schopni vyrobit kartu se stejnou kvalitou jako je FE edice a prodávat ji za tu NV doporučenou cenu, protože prostě mají vyšší náklady. NV to ví a stejně tu doporučenou cenu uvádí jak uvádí, to je rozdíl od AMD, kde ta cena je skutečně za referenční karty a je plně dosažitelná se všemi maržemi i za základní neref. edice ...
GeoTech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-02-02 19:30:43

No je to skoda pre EVGA, zjavne u AMD este bolo miesto na dalsieho partnera a EVGA mala vsetko potrebne knowhow, design chladicov, software ... teraz to ide cele do kosa. Hadam aspon ACER prinesie nieco zaujimave.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-02-02 19:44:12
avatar
ACER hlavně dělá počítače, takže proto do toho jde ...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Nejlepší závodní hra roku? LEGO 2K Drive
Nejlepší závodní hra roku? LEGO 2K DriveÚterý, 28 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 358x
Komentářů: 0
Unreal Engine 5 ukazuje vizuál nové generace her
Unreal Engine 5 ukazuje vizuál nové generace herPondělí, 27 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1612x
Komentářů: 3
Resident Evil 4 remake vyšel. Další trefa do černého?
Resident Evil 4 remake vyšel. Další trefa do černého?Neděle, 26 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1210x
Komentářů: 1
Aliens: Dark Descent – nová vetřelčí hra vypadá skvěle!
Aliens: Dark Descent – nová vetřelčí hra vypadá skvěle!Pátek, 24 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1538x
Komentářů: 9
Star Wars Jedi: Survivor – příběhová ukázka
Star Wars Jedi: Survivor – příběhová ukázkaPondělí, 20 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1440x
Komentářů: 3
Diablo 4 v uzavřené BETA! Zase katastrofa?
Diablo 4 v uzavřené BETA! Zase katastrofa?Čtvrtek, 16 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2659x
Komentářů: 9