AMD vydalo Radeon Software Adrenalin 2019 – velká aktualizace ovladačů a funkcí Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 13 prosinec 2018
altJak se stalo dobrým zvykem, i tento rok AMD vydává velkou aktualizaci ovladačů. Co přináší?

 

 

 

Opět jsme se dočkali zajímavých novinek a vylepšení, které jistě nejen uživatel Radeon GPU ocení. AMD zapracovalo v několika oblastech a přináší výrazně vylepšený „Overlay“, tedy překrytí rozhraním, kdy během hraní, streamování apod. máte přístup k přímému ovládání řady prvků, včetně výkonu grafiky (Wattman), lze sledovat výkon a řadu dalších věcí.

S tím souvisí i možnost měnit a ovládat věci skrze mobilní telefon. AMD tedy představuje „Link“, tedy dnes již poměrně běžnou funkci, kdy prostřednictvím mobilního telefonu, můžete třeba i taktovat vaši grafickou kartu.

Mezi další zajímavé vylepšení patří novinky kolem „Wattman“ a obecně řízení spotřeby. Novinkou je automatické taktování grafické karty (jádra i pamětí) a hlavní novinkou je také možnost podvoltování!

Asi víte, že AMD Radeon grafik mají obvykle nastavené poměrně agresivní Voltáž, která však v drtivé většině případech není vůbec nutná k dosažení stabilních taktů, na kterých Radeon grafiky běhají. Snížením napětí tak nejen, že nesnížíte výkon karty (dokonce v závislosti na chladiči může výkon narůst), ale znatelně snížíte spotřebu i zahřívání karty.

AMD tak v této nové generaci ovladačů nabízí nástroj k automatickému podvoltování. Samozřejmě „Wattman“ toho umí více zejména ve spojení s „Chill“, kdy v mnoha hrách často dochází k tomu, že karta dodává více FPS, než je vlastně nutné, a tak zbytečně žere a topí. Funkce, které AMD nabízí prostřednictvím svých ovladačů tak dokáží dynamicky řídit takty a spotřebu, a tak nabízet stále plynulou hratelnost, ovšem spotřeba grafiky může klesnout až na polovinu. Nová verze ovladačů přidala další vylepšení a nyní tak lze dosáhnout ještě zajímavějších výsledků a zlepšení efektivity.

 

Vylepšení se dočkalo také „ReLive“, tedy nástroj pro streamování a nahrávání, kdy AMD přidalo nové funkce, editor, další možnosti audia, a dokonce hlasové ovládání.

Další novinky se týkají „FreeSync“. AMD zapracovalo zejména na FreeSync 2 HDR, kdy zlepšuje podporu a fungování u her, které nejsou třeba pro FreeSync 2 ideálně optimalizovány. AMD současně s tímto vylepšením přidává podporu VSR ve formátu 21:9, o kterou žádali někteří uživatelé.

Do nové verze ovladačů AMD přidalo také rádce pro méně zkušené uživatele. „GameAdvisor“ poradí s nastavením hry pro lepší výkon. Analyzuje výkon v konkrétní hře (vše lze udělat přes Overlay) a navrhne úpravu detailů pro lepší výkon, či obrazovou kvalitu. Podobný je i „Setting Advisor“ který proskenuje hardware a doporučí obecná nastavení a technologie, které byste mohli zapnout a využít. A vylepšení se dočkal i „upgrade advisor“ tedy nástroj, který na základě požadavků a nároků her doporučí případný upgrade hardware.

AMD pracuje také na vylepšení po stránce výkonu a podpory her. Stále pokračuje project ReSX, který se soustředí na populární tituly a AMD v nich zlepšuje výkon nejen pokud jde o FPS, ale snižuje i latence, zlepšuje odezvu a tak dále, což u je u her důležitější než honit FPS, když jich máte hodně přes 100 apod. Součástí této velké aktualizace jinak nejsou žádné velká obecná vylepšení výkonu, protože ty vydává AMD průběžně, když je třeba během celého roku pro jednotlivé hry a aplikace. Radeon Software Adrenalin 2019 je pro majitele Radeon grafik architektur POLARIS a VEGA, na které se dnes AMD soustředí, k dispozici na obvyklých stránkách.

Všechny nás určitě těší, že AMD se drží své strategie a plní sliby. Na ovladačích pracuje a je to vidět a stav věcí je úplně jinde proti tomu, kde byly ovladače AMD před rokem 2014, když s celou aktuální strategií vývoje a přístupu k ovladačům a podpoře grafik začalo. Samozřejmě se tedy těšíme na další novinky a zlepšení, ale teď už doufáme, že nejbližší vylepšení na poli grafických karet bude vydání nějaké nové grafické generace :).


 

Aktualizováno: Někteří uživatelé hlásí problémy. „Bohužel“ já je osobně nemohu potvrdit, protože se všemi grafikami, které máme k dispozici (jak v redakci, tak osobně používám VEGA 64 ve svém PC), nemáme žádné problémy. Ani s FreeSync, ani s podtaktováváním apod. Vyzkoušel jsem automatické podvoltování (funguje jen na VEGA kartách zatím) a funguje normálně. Neřekl bych, že nějak extra dobře a přínosně, protože manuálně dokáži „uspořit“ více, ale funguje to trochu. Bohužel ne všichni mají to štěstí. Samozřejmě podvoltování stejně jako taktování je obojí přídavnou funkcí, kterou děláte na vlastní nebezpečí. A i když AMD tyto nástroje do ovladačů přidalo, stále jsou dostupné jen po odsouhlasení podmínky, že víte o tom, že to děláte na vlastní nebezpečí a že to není „standardní“ věc. Automatické funkce dávají jen možnost snazšího přístupu k tomu, ale nejsou nikdy tak dobré, jako „ruční“ nastavení.

V případě že tedy narazíte na nějaké problémy, první doporučuji samozřejmě vypnout taktování/podtaktování, pokud jste to zkoušeli. Je pravda totiž, že stále musíte brát v úvahu, že každý kus grafiky je úplně jiný. A prostě jste mohli mít smůlu na kus a nedokáže jít tak vysoko/nebo nízko jako většina jiných. To je silikonová loterie. Samozřejmě pokud máte jiné problémy s novými ovladači, je vždy možnost vrátit se ke starší verzi, AMD má na svých stránkách nástroj ke kompletnímu odinstalování ovladačů (rozhodně doporučuji při čištění). Každopádně na rozdíl od jiných případů ovladačů od obou firem, nemohu potvrdit v tomto případě žádné problémy s Radeon Adrenalin 2019 18.12.2 WHQL.

Vše máme vyzkoušeno na několika grafikách RX 580 i RX 590 a RX VEGA kartách, na několika zcela odlišných a různých sestavách (AMD i Intel) a vše funguje bez potíží a bez chyb. FreeSync, taktování i podtaktování. Žádné problémy se stabilitou a nefunkčností se nám nepodařilo najít. Je pravda, že v poslední době máme více problémů s PC a vůbec celý rok je hodně problematický na Intel sestavách a poslední Windows Update tomu také moc nepřidal, ale v tomto případě nové ovladače AMD na celém stavu nic nezměnily. Naopak jsem docela nadšený jako uživatel RX VEGA 64 z nových funkcí. Zejména Overlay se vším možným extra a ReLive je velkým přínosem pro mě jako pro recenzenta. FreeSync také funguje velmi dobře.

Každopádně pokud máte nějaký problém, určitě by bylo fajn poslat AMD report o tom přes ovladače nebo na AMD fórum a jinak samozřejmě udělat reinstalaci ovladačů s kompletní odinstalováním ovladačů nejdříve přes odpovídající nástroj (pokud to nevyčistíte pořádně, můžete mít problémy protože Windows … ). Někteří uživatelé hlásí problémy s FreeSync u určitých monitorů, bohužel někdy to může jít na vrub toho monitoru a občas výrobce vydává nový opravný ovladač, který to řeší, ale většina zákazníků se o tom nikdy nedozví (dokonce se objevují i firmware, což už je složitější), takže bych se na to zaměřil. Další věcí je dnes i stav Windows 10 samotného, který po poslední vlně aktualizací se výrazně zhoršil na mnoha frontách. Musím říci, že poslední velký Update je naprostá katastrofa a spousta věcí, co fungovala dobře, teď má potíže a jde o věci, které zdánlivě mohou souviset jen s ovladači grafických karet, desek apod. Osobně jsem odinstaloval „podzimní“ UPDATE ze všech PC vyjma testovacích sestav (kvůli RTX v Battlefield 5 apod., bez toho update RTX nefunguje) a spousta věcí se začala zase fungovat normálně. Tak je to také možnost. Bohužel nějaký přesný funkční a účinný recept dnes asi nikdo nemá a letošní rok otřásl hodně jistotami a tím, co je stabilní a vyřešená platforma …

 

 

 

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 30
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-14 18:14:15
avatar
Testnul to už někdo?
Mě to např. žádný Tuning ve WattManu nenabízí...
Kde je chyba?

Jinak ten OverLay je parádní, tam fakt hodně zamakali a z hry člověk může nastavit snad všechno

EDIT:
Aha, takže Tuning je jen u dedikovaných RX Vega. Chyba je u mě, RX Vegu nemám a nečetl jsem poznámky
Jakim [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-14 18:20:18

Turing ti to nemůže nabízet, to si kámo u konkurence
exRathanuviel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-17 18:45:13
avatar
To jste na tom ještě dobře. Já mám "bohužel" freesync monitor Samsung LC34F791. A při kombinaci ovladačů verze > 17.12.1 funguje freesync opačně + ještě něco navrch přidává.
Opačně v tom smyslu, že obraz ve fullscreen aplikacích problikává, až se na to nedá koukat. No a navrch při spouštění fullscreen aplikací se monitor ca z 50% vypíná. A z těch 50% se to ca v 40% případů vzpamatuje.
Poslední ovladače, se kterými to (naštěstí) funguje jsou právě 17.12.1. Bohužel uživatelů s podobnými problémy je celkem plný internet.
Jinak když funguje, je freesync parádní věc.

EDIT: Ještě chci dodat, že s verzemi 18.12.x je tento problém zatím nejznatelnější.
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-18 07:50:44
avatar
Taky hezký :-/
exRathanuviel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-19 09:11:43
avatar
I přesto, že výkon s ovladači od té doby vzrostl, nemám s ním díky Freesync problém. Obecně je adaptivní synchronizace parádní, i třeba při 30FPS je to relativně plynulé a bez tearingu.
Ale přeci jen, těch pár FPS navíc, které by byly s novějšími ovladači a nejsou, to zamrzí.

EDIT - 19.12.2018: Normálně z AMD odpověděli na mé hořekování. Prý že o problému ví, ať vypnu freesync a pokračuju s posledními ovladači. Tak to určitě.
Podle mě mají v AMD velký problém. Poslední funkční verze 17.12.1,o problému ví, ale ani po roce nenašli řešení. Sakryš...
Jakim [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-14 18:37:01

Vy jste tady dobré jelita s těmi mínusy, opravdu už nevíte co je asi prča a ironie, ach bože, zase ta česká povaha a mentalita dětí.
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-14 19:14:37
avatar
To neřeš. Někteří dávají mínusy už jen podle jména.
Lukar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - skvela praca na ovladacoch 2018-12-14 22:59:43

Konecne wattmen v skratke alt+r , streamovanie hier cez amd link parada, pretaktovanie gpu alebo pameti alebo znizenie napetia gpu cez automatiku no to som zatial neskusal
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-15 12:09:54

To pretaktovanie cez overlay má hneď okamžitý dopad bez nutnosti nejakého reštartu hry?
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-15 13:16:58
avatar
Jasně ;-)
SS.Lujz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Nepoužitelný 2018-12-15 17:24:24
avatar
DD,sem tvůj skalní fanda.. Vždy hltám tvé články a můj PC je FULL AMD.. Ale.. ty nový ovladače sou totální průser.. Když nastavím automatické podvoltování tak mi takty na jádře klesnou na 1200...Pak skočí na 1450...pak zase na 1200.. nefunguje to.. Když dám automatický pretaktování pamětí HBM tak se přetaktujou z 800 na 910.. je to nestabilní padá to a nedá se hrát natož pouštět stress test.. pak se to automaticky hodí do vyváženýho modu.. Automatické přetaktování gpu je taky nahov... promin ale celej tenhle ovladač je průser.. Když si dám manuální režim a upravím si hodnoty podle sebe aby to nehlučilo, netopilo a mělo výkon tak se automaticky sepnou vetrácky na karte a nejdou vypnout... Nefunguje automatické vypnutí při nečinosti i přes různé nastavení..Kartu mi to schladí na 30 stupnů.. proto jsem celej ten průser odinstaloval a vrátil se ke staršímu ovladači, kde si všechno nastavím manuálně a kde to FUNGUJE... Vlastním Sapphire RX Vega 56 8GB Limitovanou edici.. Je to top edice... a S KARTOU NIC není!! Děkuji za krásný článek ale nejdřív si to vyzkoušej než něco napíšeš.. Tvůj věrný fanoušek Lujz.. PS: můžu ti natočit video jak sou ty ovladače skvělý..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-15 22:55:06
avatar
já jsem to vyzkoušel s RX VEGA 64 STRIX a funguje to normálně .... kolísání taktů je normální é to je princip řízení taktů ;)

BTW: navíc je to pořád taktování, je to na vlastní pěst ... zajímavější je ten udervolting
SS.Lujz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - TAKTY 2018-12-16 20:38:31
avatar
normální je že to kolísá o 50, řekněme 1550-1520,1500... Ale ne 1550-950... Promin ale ty ovladače sou spatný..v 3DMarku ( vsync vypnutý chill taky.. zapnu test a jede to na 1550.. 42-45fps a najednou 10-15fps a takty spadnou na 800-950.. undervolting nefunguje.. Pretaktování automatický pamětí taky ne hodí to tam 910 na pamětech ( hned to spadne a restartuje se pocítac a nastaví se defaultní takty, to samý gpu.. hodí to chybu v ovladacích..a nastaví se default a nastavení manuální vetráčků taky nefunguje, kdyz to prepneš do manuálu a chces si to vymazlit tak to pořád točí 1500 otáček a kartu ti to schladí na 30stupnů a nelze s tím nic udělat.. je toho víc DD co nefunguje..
Jakim [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-15 18:33:25

Jak píše DD, kolísání frekvencí, tzn, že to lítá podle vytížení, chlazení, atd je normální, to že ovladače bejvaj bugnutý je taky normální, vydají update a bude to v poho. Sám mám 2080Ti takže do toho u AMD moc kecat nemůžu, ale první ovladače pro můj typ karty taky nebyly bez chybek. Pokud tam máte takové vychytávky jako undervol. a další, chce si to s tím pohrát.
shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-16 04:23:03

pochybuju, že máš u nVidie lísteček s napětím pro jednotlivé hry
SS.Lujz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Nelze 2018-12-16 11:38:39
avatar
jak si s tím chceš pohrát kdyz je to nefunkční? Přečti si můj příspěvek..vetráčky manuálně nastavit nejdou, furt točí 1500 otáček at deláš co děláš podvoltování taky nefunguje a kdyz tam dáš automatický podvoltování tak pri vypnutí pc a opětovném zapnutí ti to hodí chybu v ovladačích a nastaví defult... Ty ovadace sou k hovn...
nenazranej [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Undervolting 2018-12-15 22:31:21
avatar
U toho undervolting je stejně nejúčinnější vytvářet vlastní profil ve Watmannovi pro jednotlivou hru. Já mám třeba na Batlfield 1 profil, kdy jsem šel.dolu s napětím i takty a koukal jsem jak daleko lze zajít, aby hra jela na ultra při 60 Fps. Dostal jsem se na 926 mhz na jádře bez boost, než karta začala sem tam padat že stálých 60 Fps na 58 (min). Ale to už bylo na nejvyšší frekvenci nastaveno snad okolo 965 mv a karta brala 48 W (To je zřejmě spotřeba jádra, jestli to měří i paměti to netuším) a teplota karty byla 53 Č 470 nitro OC. Ale u jiných her už byl problém. Takže nutno si pohrát. Nicméně těch 1236 Mhz je všude v klidu s 985 mv. Dál jsem nešel, spotřeba už se nijak výrazně nezměnila.
SS.Lujz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Jakim, Nenazranej 2018-12-16 11:35:25
avatar
nic lítat nemá... když pustíš D3Mark Test výkonu karta má jet standardně na max a ne abyl kolísaly takty a tím i FPS máš 45 fps a najednou 10fps společně s taktama 1550-950... Jinak ty máš o několik tříd horší grafiku tak nemůžeš porovnávat RX Vega 56 a RX 470 ku... To sou uplně jiný karty.. Ve starších ovladačích si to odvoltuju sám upravím vetráčky atd.. a vše funguje karta nežere netopí a má výkon.. Když to samé chci udělat v těch ovladačích 2019 tak to nelze je to zabugovaný nebo co... Prostě to nefunguje jak má a ten uderwolting taky nefunguje.. Vzdy když vypnu pc tak se mi to nastaví do defaultu protoze je tam neznámá chyba..ty olvadače sou z hlediska toho co by měli nabízet nefunkční. Viz co sem psal v předešlém příspěvku.. PRomin DD ale sem fest nastvanej Tohle se AMD fest nepovedlo...To automatický nastavení her jak si psal taky nefunguje..jediný co tak se tam točí klidně půl hodiny kolečko ze to jakoby neco načítá.. nevím jak to tobě mohlo fungovat..Jinak kamarád má Asus strix VEGA 64 a má ten samý problém co já...
nenazranej [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Windows 2018-12-16 12:54:57
avatar
Já měl problém s ovladači po předposlední aktualizaci Windows. Vyřešil jsem to odinstalací všech driveru AMD vč. desky (z techpowerup jsem stáhl program na odinstalaci). Po nové instalaci ovladačů vše ok. Ale to nemusí být tvůj problém. U jedné karty mi ovladače nechtěli naběhnout vůbec. Světě div se, byla bazarová a vše bylo v tom, že si někdo přehrál bios karty. Udělal jsem refresh biosu a ovladače hned naskočili.
SS.Lujz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - BIOS 2018-12-19 19:22:39
avatar
S biosem je vše v pořádku, kartu mám taky bazarovou, karta je ve skvělé kondici jako nová, na starších ovladačích vše funguje jak má i pod novým windowsem i pod tím starším ( myslím update co ted byl ). Pokud tam dm ale ty nový voladače.. Vyskytne se problém.. ty co jsem již napsal.. Nic nefunguje.. AMD má zřejmě kvalitní testery jinak si to nedokážu představit a není to jen ojedinělá záležitost na tento problém s ovladači trpí dalších x tisíc lidí stačí se podívat na fora do zahraničí.. a windowsem to opravdu není..
mittar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-16 13:09:35
avatar
mas zapnutej vsync? nebo fps limit? nebo chill? pokud jo, tak takty litaj ...
SS.Lujz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - vsync,fps limit, chill 2018-12-16 20:29:53
avatar
vše vypnuté... nejsem idiot..a navíc ten chill kdyz uz ho pouziju tak ve starých hrách tipu WOW atd v nových ne mam 2K monitor...ty nový ovladače sou prostě na antidepresiva a mělo by se to editovat do článku.. nejsem jedinej kdo s tím má takový problémy..
Jakim [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-16 13:47:53

No, pokud je to tak, jak to píšeš, tak se nedivím že si na prášky. Zkus ještě DDU Odkaz
Pokud i toto nepomůže, tak se vrátit ke starším funkčním ovladačům, a dát si panáka na nervy.
n3v3r3k [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-16 12:49:01

Kamos ma taky vegu56, zkusil tyhle ovladace, dal to na auto a ted dela reistall winu ,ja mam taky vegu 56 od saphire a pockam jeste min jednu verzi ovladacu nez to naistaluju
SS.Lujz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Ovladače 2018-12-19 19:18:05
avatar
nedávej je tam zatím, je to průser..
SS.Lujz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Ted vydaly nový ovladače 2019-02-07 00:34:31
avatar
ZERO RPM při manuálním nastavování větráčků stále nefunguje.. Podvoltování ano i přetaktovvání.. Po dvou měsících a stále nejsou plně funkční ovladače asi přejdu k zelenejm..
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-18 07:48:47
avatar
Citace:
Vše máme vyzkoušeno na několika grafikách RX 580 i RX 590 a RX VEGA kartách, na několika zcela odlišných a různých sestavách (AMD i Intel) a vše funguje bez potíží a bez chyb. FreeSync, taktování i podtaktování.


Kurňa DD, jak tohle můžeš napsat, když přetaktování a podvoltování je přístupné jen na RX Vega?
(dle poznámek k ovladačům i vlastní zkušenosti s RX 580 viz první příspěvek v diskuzi).
Nebo tomu snad tak není a AMD kecá a čistá instalace ovladačů taky?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-18 10:28:25
avatar
Citace:
Vyzkoušel jsem automatické podvoltování (funguje jen na VEGA kartách zatím) a funguje normálně.
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-18 12:14:14
avatar
Ano, to jsem četl.
Ale chybí info, že i to přetaktování funguje jen na RX Vega.
Citací, kterou jsem vypsal výše, tvrdíš že vše funguje na RX 580, RX 590 a RX Vega...to přece není pravda.

V nových ovladačích jsou funkce (např. právě ten Tuning: Automatické přetaktování jádra a pamětí a automatický undervolting), které fungují pouze a jen na RX Vega (a ještě pouze dedikovaných).
V článku i té aktualizaci tyto informace chybí.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-18 12:25:52
avatar
citace: automatické podvoltování (funguje jen na VEGA kartách zatím)
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-18 13:21:08
avatar
Hele, to už píšeš podruhé
Nějaké lepší vyjádření k tomu, že v článku nemáš kompletní info, by nebylo?
SS.Lujz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - DD 2018-12-19 15:31:25
avatar
Těch lidí je mraky co jim to nefunguje a výmluvy tipu je do windows aupdatem neberu... Starý ovladače fungují jak mají.. a lidem ty nový nefunguji ani kdyz odstrani ten novjsi update widows..Starý ovladače bez problémů funguji na windows jak s pudatem tak bez něj.. ty ovladače sou prostě špatný a sme u toho co se táhne s AMD již nekolik desítek let.. Zase sou ovladače od AMD nah.. Hlavně že v článku píšeš jak se zlepšili a jak sou AMD skvělí asi moc ne když to víc jak polovině lidem nefunguje.. Koukni se na zahraniční fora všichni na to nadavaji. Svádíš vinu na všechno ostatní.. Nalej si čistého vína tohle se prostě MAD FEST NEPOVEDLO!! a ty se jen zastáváš AMD! já sem tak nasranej.. Díky těm novejm ovladačum sem ve finále musel reinstalovat windows a 4 hodiny zbytečně strávený PC!! Děkuji AMD za skvělou práci na ovladačích..
SS.Lujz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - DD 2018-12-19 15:35:34
avatar
taky píšeš že někteří lidé mají problémy.. Jak tohle můžeš napsat? těch lidí je mraky!! Nejsou to jen jedinci!! Ale davy, masy lidí co jim to nefunguje, možná miliony..
Pix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - OverdriveNTool 0.2.8 beta1 2018-12-23 10:56:37

Je venku beta verze OverdriveNToolu, upravená pro novou verzi ovladačů. Používám to protože wattman se mi každou chvíli resetuje a já potřebuju u mé vegy 56 posunout teplotu dolů, jinak mi to praží nvme disk co je kousíček od grafiky (kvůli pcie linkám). Bohužel regulace větráků je trošku podvod, vypadá to podle vizualizace jako normální křivka, ale reálně je to jen 5 bodů a otáčky se mění skokově.
SS.Lujz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Radeon Software Version 18.12. 2018-12-30 01:53:25
avatar
Radeon Software Version
18.12.3
Nový ovladač a stále to nefunguje jak lžeš v článku a jak píšeš že tobě vše funguje.. Nainstaloval jsem to a světe div se.. Jak mile přepneš do manuálního režimu, kde si chceš nastavit parametry ve wattmanovi sám tak se sepnou vetráčky a točí na 1500 otáček a nelze to ničím vypnout.. Podvoltovani stale nefunguje atd.. Ty olvadače je jen velká lež..
SS.Lujz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - 19.2.1 2019-02-07 00:31:11
avatar
Zero RPM stále nefunkční, podvoltování funguje i přetaktování, bohužel při přepnutí větráčků do manuálního režimu se roztočí na 1500 otáček a nelze je vypnout, při přepnutí do automatiky stále točí a pomůže jen restart.. ZERo RPM v manuálním nastavení tedy nefunkční a člověk co si podvoltuje RX vega 56 a chce mít tichý hraní má smůlu.. Po dvou měsících stále neopraveno, pokud to do konce února neopraví koupím si RTX ko, mám toho už dost..
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračování
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračováníNeděle, 16 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 204x
Komentářů: 0
Oznámeno HD remaster verze Commandos 2!
Oznámeno HD remaster verze Commandos 2!Sobota, 15 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 789x
Komentářů: 3
Příznivci létání v pozoru. Nový Microsoft Flight Simulator!
Příznivci létání v pozoru. Nový Microsoft Flight Simulator!Pátek, 14 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 983x
Komentářů: 6
Men in Black 4: International v kinech. Jaký je?
Men in Black 4: International v kinech. Jaký je?Pátek, 14 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 942x
Komentářů: 2
Doom Eternal – kdy vyjde nový král akčních her?
Doom Eternal – kdy vyjde nový král akčních her?Středa, 12 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1832x
Komentářů: 16
Watch Dogs 3: Legion představeno – zajímavý koncept
Watch Dogs 3: Legion představeno – zajímavý konceptStředa, 12 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 872x
Komentářů: 1