Apple výrazně míchá kartami u TSMC – 28nm grafiky AMD a NVIDIA budou dražší a bude jich méně Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 09 září 2011
altVíceméně se to očekávalo. Co Apple chce, to taky dostane a má absolutní přednost v 28nm výrobě.

 

 

 

 

Není to tak dávno, co jsme vás informovali, že Apple, který se rozhádal se Samsungem, hledá nového výrobce svých čipů. Volba padla na TSMC, které samozřejmě má ze zákazníka typu Apple velkou radost. Jenže o dost menší radost mají firmy AMD a NVIDIA, kteří se doposud o hlavní výrobní procesory u TSMC dělily především. A jejich i naše obavy se naplnily.

Při velikosti Apple bylo jasné, že rozhodně u TSMC nebude hrát třetí housle a bude naopak hrát housle první. Apple si prostě může dovolit zaplatit za obrovské množství čipů, které požaduje, o pár dolarů více. A TSMC samozřejmě rádo vyjde vstříc. Problém je, že 28nm výrobní kapacity nejsou nafukovací. Už současné zpoždění startu výroby 28nm grafik, zejména u AMD, které je již dávno má připravené a chtělo je již prodávat, bylo docela zvláštní. Výnosy 28nm výroby navíc nejsou stále ideální a to znamená ještě méně čipů pro všechny a když se navíc místo dvou (AMD a NVIDIA) nově musí dělit tři, je vám asi jasné, jak to bude vypadat. Co Apple chce a Apple je taky dostane a AMD s NVIDIA mají smůlu.

TSMC, které tak nemá nouzi o zákazníka, udělalo to, co mu zákon poptávky a nabídky umožňuje, údajně zvedlo ceny 28nm waferů prý na téměř 5000 dolarů! To je o skoro 1000 dolarů více, než se plánovalo. Zvýšení ceny je tedy až 15-25% a to se podstatně projeví na výrobních nákladech a hlavně koncových cenách grafik, protože GPU je na grafice zdaleka to nejdražší. Oba výrobci GPU jsou tedy velmi nešťastní a je otázka, zda vůbec zvládnout vydat potřebné množství grafik na začátku příštího roku. Navíc jsou 28nm čipy také dražší než 40nm a je otázka, zda se to výrobcům u všech modelů vůbec vyplatí přecházet. AMD, které si navíc část 40nm a 28nm produkce u TSMC blokuje výrobou FUSION APU procesorů, se tak snaží urychlit start 28nm produkce pro výrobu svých nových GPU v továrnách GlobalFoundries, což ale stále vyžaduje minimálně půl až 3/4 roku – továrna v New Yorku už stojí a je vybavována stroji, ale to ještě bude nějakou dobu trvat, následovat bude testování, testovací výroba, testy a když se začne vyrábět naplno v polovině příštího roku, bude to nejlepší scénář. NVIDIA je ještě nešťastnější, protože nemá moc možností, kam zvětšit své výrobní kapacity a problém je o to větší, že Apple je její přímou konkurencí na SoC ARM poli a na 28nm výrobě u TSMC, kterou NV chce kromě svých GPU vyrábět hlavně ARM TEGRA 3 platformu. Jinými slovy, APPLE u TSMC je pro AMD i NVIDIA noční můra, která je bohužel realitou a je zcela jisté, že to ovlivní i start a ceny nové generace grafik i všech dalších 28nm produktů těchto firem, jako jsou APU procesory AMD a TEGRA3 u NVIDIA.

Osobně se domnívám, že se start zbrusu nových velkých čipů nové generace (pro Radeon HD 7900 a pro GF GTX 670/680), ještě může odložit někam téměř do poloviny příštího roku. Výrobu menších čipů hlavně zmenšených současných 40nm čipů pro mobilní segment, výrobci nebudou chtít odkládat a omezovat. Uvidíme, ale vypadá to celkem blbě. Ale už při prvních zprávách, že Apple chce vyrábět u TSMC, bylo jasné, že tohle je přesně ten scénář, který bude následovat. AMD a NVIDIA jsou proti Apple prostě malé ryby v rybníce (mimochodem Apple si ještě ukousne další část produkce TSMC v podobě grafik a čipů od AMD, které používá ve svých PC, za to se ale u AMD určitě nezlobí).

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 31
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
kapa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - fuj 2011-09-09 14:56:37
avatar
Apple je Apple, tam aj TSMC pusti stavu.... je to super zakaznik a patricne to vyuzije.....
Bambula [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 20:39:11

Tomu se nediv, Apple má malé jednoduché čipy, jejich výroba je jednodušší a vysoká výtěžnost, čipy AMD, nVidia jsou složité, náročné a menší výtěžnost. Pohodlné peníze.
Vlastimil91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Apple 2011-09-09 14:57:26
avatar
To jsou cucáci Místo aby už jela výroba 28nm GPU od AMD tak se tam musí nas*at Apple. Já já tu firmu nenávidím
negru.inger [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 17:06:18
avatar
pro me je to vcelku dobra zprava, cim vic se bude odkladat nova generace karet, tim dele mi vydrzi stavajici
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-12 09:17:06
avatar
Taky si myslim, dokud nebudou novy konzole, neni duvod menit grafiku
anywherehome [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 18:54:29

vem to tak, aspoň se bude více propagovat mobilní řešení (Applovské ovečky jsou v tomto neuvěřitelné ), že si lidi budou více kupovat Android a Samsung, tedy to nejlepší, co může být, takže nakonec z toho bude profitovat ten nejlepší - Samsung + Google (a jeho Android) ale hlavně modernější a modernější a rychlejší a výkonější přenosné počítače

takže nás čeká přenos hooodně funkcí do mobilu, včetně her - například já jiný hry už nehraju....ale já nejsem "dobrý" hráč, který do toho dá tolik peněz, ale jsem většinový, co zaplatí pár korun za hru na Android
greg [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-11 11:53:57

Z takové situace paradoxně bude profitovat Microsoft, Android je totiž dojnou krávou právě Microsoftu již nyní. Očekávám, že spousta výrobců telefonů s Androidem bude postupně díky poplatkům za Android migrovat na OS Microsoftu a stejný telefon tak nabídnou jak s Androidem, tak s mobilními Win. Zákazník tak bude mít na výběr ze dvou OS, čím Microsoft posílí i na úkor Apple.

TSMC na tom paradoxně může dlouhodobě prodělat, AMD si postupně zajistí výrobu v GF. Ostatně u GF mohou do budoucna a jistě budou využívat kapacity i další firmy, a to včetně Nvidia. A zároveň tím vzniknou volné výrobní kapacity u Samsungu kam bude kupříkladu s Tegrou moci migrovat Nvidia. A bude to pro ně možná výhodnější i díky prodeji za kus, kdy Samsung si sám pro sebe vyrobí Tegru do svých telefonů a tabletů které konkurují právě Apple. Pokud by tedy mel v budoucnu Apple problémy, tak ten kdo to následně odnese bude právě TSMC, která si dlouhodobé zákazníky díky Apple odstřihne.
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-12 09:19:39
avatar
Imho poplatky pro microsoft snad budou minulosti, uz ted Google poskytl 5 svych patentu, co koupil s Motorolou HTC, aby se mohli branit pred Apple
janakulka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 00:44:33
avatar
Skôr by ma zaujímalo prečo to AMD tak trvá s nakopnutím výroby v GF. Veď sa tu na webe bavíme už asi dva roky, že spustia vlastnú výrobu. Pripadá mi choré, že majú hotovú novú architektúru a tá si leží v šuflíku. Zelený sa budú trtkať s novým čipom ďalší rok a na trh vylezú súčastne s AMD, to by bola dosť silná káva.
Patyjon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 14:58:31
avatar
Nejen že je to jablko nakouslé, je i pěkně prohnilé...
Bambula [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 20:42:29

umí v tom prostě chodit, jenom my se tu pořád řídíme tou stupiditou: "Seď děvče v koutě a najdou tě."
Byte [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - tsmc 2011-09-09 15:07:12
avatar
tak táto správa ma fakt nasrala... doslova... sprostý Apple nám pokazil náladu... cena grafík pôjde hore a zacvakáme to zas my... Asi si otvorím novú továreň s 28nm výrobným procesom, myslím že dvoch zákazníkov by som mal istých (AMD a Nvidia)
Tom439 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - brrr 2011-09-09 15:13:35
avatar
Jednání applu je mi v poslední době opravu hodně protivné. Žaluje co může, přitom jejich výrobky nejsou zase až tak perfektní... hlavně, že jsou drahé .
To že se jim tam takhle "nasral" je nemile, ale předpokládám, že AMD i Nvidia maji nasmlouvaný určitý počet za určitou cenu a (včetně ceny waferu apod.), možná i do určité doby. Jasně, třeba v další velké objenávce by ta cena mohla být už těch 5k, ale nyní co je psáno to je dáno. Apple je sice největší, ale přišel poslední, takže hezky na konec fronty....
Lukeee [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 15:18:08
avatar
Apple se začíná šířit jako mor ... pár let a v ČR se výrazně zvýší počet výrobků Applu
Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 15:21:01

6950/6970 mam uz pul roku a vypada to ze to bude nejdele vlastnena GK v me historii 7000 radu jsem stejne planoval preskocit a ted kdyz se vse zpozduje tak budu upgradovat GK nejdrive za 2-3 roky. Jinak zacinam apple cim dal vic nesnaset ale vseho je do casu a i na Apple se vari voda.
Rocman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 15:41:59
avatar
Tak proč někdo nejde vyrábět čipy k Samsungu, Apple od něj teď odešel, tak musí mít dost uvolněných kapacit. Třeba Nvidia by u něj Tegra klidně mohla vyrábět.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 16:51:08
avatar
1. Samsung není schopen vyrábět čipy typu vekých GPU - ona není 28nm výroba, jako 28nm výroba.

2. Samsung nebude vyrábět konkurenční ARM SoC TEGRU když vyrábí vlastní ARM SoC platformu.
Bambula [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 20:48:03

On je aji velký rozdíl výroba CPU a GPU
foxocs [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 11:34:51
avatar
1.) to sa dá pochopiť

2.) Doteraz vyrábal tiež čipy pre omnoho väčšiu konkurenciu (Apple) a nevadilo im to, napriek tomu že Apple vyrába komplet celé telefóny to znamená priama konkurencia k ich produktom, Nvidia sú len střeva . Navyše aj oni sami majú v časti Galaxy S II čipy Tegra 2 takže to neni nereálne
Rocman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-11 15:36:45
avatar
Ad 1. Nepsal jsem nic o GPU psal jsem o Tegra.
Ad 2. Proč by nemohl vyrábět ARM Nvidia, když do teď vyráběl ARM A6 pro Apple?
Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 16:56:00

To je zajimava dedukce. Taky by mne zajimala odpoved. Samsung nebyva zminovan v souvislosti s TSMC a Global Foundries jako dalsi entita ktera zvlada stejny typ vyroby i kdyz je to celkove (zahrnujice vsechny aktivity) snad nejvetsi hrac na svete. Zajimave. DD nevis o tom neco?

Tak vidim ze jsi me uz odpovedi predbehl
Vabank [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 15:42:13

neviem ako je je to v samsungu, ale tam by sa mala zase dáka kapacita výroby uvolniť a mám dojem , že na dlhodobú spoluprácu by to bol kvalitnejší partner ako TSMC
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 15:54:13
avatar
Jenže Samsung nemá továrnu na 28nm
foxocs [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 11:29:55
avatar
ja čo som čítal články tak už niekedy v máji sa písalo že samsung je ready na 28nm
http://www.nordichardware.com/news/83-science/43145-samsung-readu-for-mass-production-at-28nm-and-32nm.html
Vabank [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 16:04:50

tak Apple by tam aj tak nič z toho čo objedná u TSMC nevyrobil, ked na to Samsung nemá továreň, sa čaká na GF. Alebo je to iba spôsob ako spoločne zdražieť a viac zarobiť, ked v GF nabehne výroba a ceny sa nezmenia tak je to jasne
Sina [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 16:06:46
avatar
Koukám že jsem koupí 40nm grafiky chybu neudělal a opravdu není na co čekat a 40nm tu s námi na grafikách bude snad věčně. Samsung teď ale přišel o zákazníka, tak by se mohl snažit získat výrobu GPU, což ale bude zase trvat dlouho a GF bude asi rychlejší. Uvidíme jak se to vyvrbí, hlavní je informace že na nové grafiky nemá cenu čekat, na současné aplikace v klidu stačí, takže vlastně ani není proč je vyhlížet
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 03:39:30
avatar
samsung na gpu nema tovarnu a gf zase nestiha vyrabet ani dost amd cpu, coz se moc nezmeni ani po otevreni nove tovarny u gf. sice tam ma zacit vyrabet nejaky gpu, ale porad to bude jen minimum oproti tomu co vyrabi u tsmc a rekl bych ze maximalne tam budou vyrabet jen jeden typ cipu pro jednu grafickou radu. pro souhrn amd u tsmc vyrabi vsechny grafiky, brazos a chipsety.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 16:46:16
avatar
čipsety AMD jsou ale 65nm a 45nm to problém není ... problém je že Samsung by ani neměl výrobní proces pro GPU a vyrábět TEGRU? Z konkurenčních důvodů si to nedovedu představit ...
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 03:51:32
avatar
tak sem nasel jednu zpravu ze samsung bude pouzivat stejnej vyrobni proces na 28nm jako v global foundries. a to jak pro lowendovy tak pro vykonny cipy viz zde Odkaz. podle toho by samsung tedy asi mohl vyrabet i vykona gpu.

tu tegru sem ve svym prispevku nikde nezminoval, ale kdyz uz o ni pises, tak ja bych si jeji vyrobu u samsungu dokazal predstavit. vsak sam samsung pouziva v galaxy tabech prave tegru. nemyslim si ze by zrovna mezi nvidii a samsungem bylo nejaky konkurencni napeti. kdyby to bylo vyhodne pro obe strany tak nejaka domluva mezi nima by klidne mohla byt mozna.
Sina [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 10:17:55
avatar
i kdyby to ted neuměli, Samsung je obrovská společnost a korejci nejsou tak pracovití jako češi, takže se to klidně můžou naučit... Zkrátka kde je poptávka vytvoří se nabídka.
Fry [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 16:19:05
avatar
človek si chce konečne kúpiť novú GK, v hľadáčiku mám HD 7870 a jabĺčko sa do toho zamieša a ceny pôjdu vyššie ako mali... ach...
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 16:30:45
avatar
Nasranej jsem taky .... ale bohuzel s tim nic neudelame.
Vlastimil91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - AMD 2011-09-09 16:32:22
avatar
No možná se cena ani u AMD nezvedne když začnou vyrábět u GF.
A jestli bude stát grafika 9000 nebo 9300,- Kč to mi kapsu neutrhne ,ale kdyby měla stát místo 9tis rovnou 10tis či víc tak to by nas*alo
Vesy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 17:03:10
avatar
Sem rád, že jsem svoji HD 6950 koupil hned na začátku, kdy se prodávala, a upgrade bude až tak za 2 - 3 roky, až nebude dostačovat svým výkonem, leda by byla sériie HD 7xxx výrazně levnější, což z těhle zpráv určitě nebude, do té doby...
Vlastimil91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 17:12:33
avatar
Tak já teď koupil HD 6990M tak snad mi na nějaký čas vydrží. Chtěl bych aspoň do doby než bude na trhu HD 8000M
Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 19:57:14

Jsem na tom uplne stejne. Navic ji mam flasnutou na 6970 ale stejne jedu na 6950 (mene tepla a mensi ucet za elektriku ) Prepinal jsem ji jen jednou na Metro 2033 kde fakt potrebujes vykon kdyz to mas zmaxovane. Ona by stacila na 95% hry i ta 6950 ale byly tam sceny kdy sli framerates sakra dolu.
Vlastimil91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 21:14:22
avatar
Tak na HD 6950 si do NB zatím počkám ,ale HD 6870 čili HD 6990M mi tam stačí
HoralkaEU [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 18:35:36

Toto je uz vrchol! Do p*ce s Apple, najprv sa jebe do kazdeho s patentmi, a teraz este toho. K*rvy jedne! Mi je uz z tohto fakt zle!
Jo boha a este aj ten posraty nemecky sud nechal zakaz temer vsetkych Galaxy Tabletov.. Boze...
Milamber [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 19:26:22
avatar
Nojo nakousnuta vec ma penize a na to kazdy slysi.
Uvidime jak to pujde dal, kdyz jim odpadl hlavni ovcak.
Posledni dobou zacina nakousnuta vec bejt pekne arogatni.
No na komouse take doslo a to meli take dost ovci.
RESIDENT [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 21:17:59
avatar
Ešte pred časom gf tvrdila že prinesie ako prvá 28nm továreň a teraz budeme čakať možno aj rok.Inak neviem načo bolo dobré zrušit 32nm výrobu -veď proti 28nm to nie je zásadný rozdiel a mohli sme mať novú generáciu gpu už pol roka a nie hd 6000 a gtx 500 čo majú o 20percent večší výkon-fakt trápny nárast výkonu-ale aspoň high end hd 6990 a gtx 590 výkonovo nesklamal teraz aspoň viem že čakať na hd 7000 nemá zmysel a kúpim HD 6970 msi lightning(alebo mám radšej kúpiť 2x HD 6870 ?).
Vlastimil91 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-09 23:07:05
avatar
Tak 2x HD 6870 přinese více výkonu než jedna HD 6970. CF škáluje už v některých hrách na 100% takže bych šel radši do 2x 6870 CF. Měl by to být i jen 50ti wattový rozdíl oproti HD 6970 která bere 250watt a 2x HD 6870 300watt (2x 150watt)
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Fajn.. 2011-09-09 23:52:11
avatar
..o důvod víc nenávidět Apple.
dargy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 00:18:30

prečo si ten úžasný, najlepší a najbohatší Apple rovno nepostaví svoju vlastnú továreň, ale takto bude obmedzovať iných výrobcov len preto, že je väčší a bohatší? A k tomu GF dvihne ceny aj ostatným lebo Apple. A ja naďalej môžem čakať na novú radu grafík....kde už teraz som dosť na pochybách, či preskočiť 69xx radu. No tak to vyzerá, že tento rok 28nm grafika asi nebude. (myslím do desktopu)
Anonymní  - TSMC 2011-09-10 03:08:29

Myslím že je to krátkozrakosť od firmy .Aby na to nedoplatila za ten 1 rok môže Nvidia k GlobalFoundries si dávať robiť chip Neviem ci by ju Apple uživilo
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 03:22:49
avatar
to by misto jedne nove tovarny musela global foundries mit aspon 3-4...i po otevreni te nove tovarny v new yorku bude vyroba gpu od amd z velke vetsiny stale v rukach tsmc. respektive amd bude hodne rado, jestli u gf vyrobi vsechny sve cpu/apu + 1 gpu.
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 07:57:56
avatar
Souhlas Jablko to fakt přehnalo tak dáme co jsme zde hlavy dohromady a samozřejmě peníze a postavíme HW fabriku ,Vždycky jsem si přál být u toho kdy se rodí malí našlapaný mozeček.
Kosheen [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-10 11:29:01
avatar
Zbytocne sa bojite, vsetko bude, AMD urobia isto vsetko pre to aby nemuseli zvysovat ceny. Na druhu stranu este nedavno ste davali za poriadne grafiky 15tis a to nase platy boli male, teraz je vam luto dat 10? kto chce vykon, musi platit, nam ostatnym postacia stare zeleza az kym nezhoria
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Hmm 2011-09-12 08:17:39

Tak AMD s Nvidií si o to myslím koledovali. Prakticky od přechodu na DX10 se grafická jádra vyrábějí monopolně u TSMC. Nyní se jim to nevyplatí, protože Apple je prostě ten, kdo má peníze a neměl by problém si jen za část svých volných peněz obě společnosti koupit. Ostatně Apple má na účtu tolik miliard, že by s nimi v klidu oddlužil celou ČR .
Trochu lepší pozici může mít AMD, protože jednak má menší čipy, čili z jednoho wafferu jich dostane podstatně více a podstatně více jich bude funkčních. Navíc má v záloze GF, kde sice výroba začne možná za půl roku, čili reálné karty by na trhu byly tak za 9 měsíců nejdříve.
Nvidia moc možností nemá.
Docela by mne zajímalo, kam se poděly firmy jako UMC, kde se dříve vyrábělo. Stejně by byla zajímavá možnost kompatibility výrobního procesu Samsungu či jiných velkých hráčů. Každopádně Samsung by měl mít volné výrobní linky po odchodu jablečňáků, ale zase je otázka, jak jsou na tom technologicky. Přeci jen A5ky se vyrábějí na 45nm a nové grafiky očekávají 28nm.
Celkově tedy je otázka, kdo kromě TSMC a GF bude umět na 28nm vyrábět grafické čipy a to i čipy nad 400mm, které se dají čekat u Nvidie.
Anonymní  - Samsung 2011-09-12 12:47:23

A nemůže Nvidia i AMD přejít k Samsungu.
Když odtud Apple utíká kvůli sporům tak se tam ty výrobní kapacity uvolní ne?
darthvader93 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - apple 2011-09-12 18:36:41

ten apple sa už nejak všade pcha
jfb [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-13 09:41:45

Jak pchá? Že si zamluví volné kapacity výroby, když AMD a nVidia je nechtěli objednat?
simik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-09-13 08:08:40

Ivánku kamaráde,
víš co se říká u nás na vsi?

:-)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Age of Empires 2: Definitive Edition přichází
Age of Empires 2: Definitive Edition přicházíPátek, 23 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 654x
Komentářů: 0
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2: Záběry z hraní
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2: Záběry z hraníČtvrtek, 22 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 389x
Komentářů: 1
Control – nová hra od tvůrců Maxe Payne a Alana Wakea
Control – nová hra od tvůrců Maxe Payne a Alana WakeaStředa, 21 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1238x
Komentářů: 10
Humankind – nová tahová strategie ve stylu CIVILIZATION
Humankind – nová tahová strategie ve stylu CIVILIZATIONStředa, 21 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 810x
Komentářů: 0
Borderlands 3 – kompletní představení hry roku 2019
Borderlands 3 – kompletní představení hry roku 2019Úterý, 20 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1214x
Komentářů: 6
Nové Need for Speed podrobněji. Vypadá hrozně.
Nové Need for Speed podrobněji. Vypadá hrozně.Úterý, 20 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1365x
Komentářů: 6