Dilema: AMD Radeon RX 480 vs GTX 1060 v DirectX12/Vulkan – jak vypadá souboj v nových hrách? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 24 červenec 2016
altStaré neoptimalizované DirectX11 naštěstí končí. Souboj se odehraje v nových DX12/VULKAN hrách.

 

 

 

 

V redakci aktuálně řešíme, zda nedělat testy už jen v DirectX12/VULKAN hrách, protože podporovat mizerné zastaralé a neoptimalizované DirectX11, které naštěstí ustupuje, opravdu nechceme, nemluvě o tom, že výkonu na DX11 hraní máme dost a dost, budoucí hry ale budou záležitost DirectX12 nebo VULKAN. Osobně jsem zatím proti, skládat testy jen z DX12/Vulkan her a to proto, že není dost kvalitních her a zatím jsme v přechodu mezi DX11 a DX12. Ono to ale nebude dlouho trvat. A jak mě informují vydavatelé her, DirectX12 s optimalizacemi pro AMD hardware je prostě jediná cesta pro většinu multiplatformních her, mají-li dobře běhat na konzolovém HW včetně VR her, které SONY i MS chystají, navíc na nových verzích PS4/Xbox využívající nové grafiky AMD (SONY PS4 NEO fakticky používá Radeon RX 470).

Každopádně seznam nových chystaných her pro hlavní sezónu s masivním využitím a optimalizacemi DX12 se rychle rozrůstá. Mezi jinými samozřejmě nový DeusEx, Watch Dogs 2, Battlefield 1, Gears of War 4, Civilizace 6, Mass Effect a další a další (brzy se dozvíte o vydání nových her už na letošní rok s DX12 ;) ). Takže i když jsem zatím vybojoval, že budeme v redakci držet stávající způsob testování, tedy nejpoužívanější/nejnovější verze herních engine s DX11 a pár her s DX12/Vulkan, pravděpodobně ke konci roku už se otázka mixu testů bude řešit znovu. DX12/Vulkan budou u nových hlavních titulů převládat, takže poskládat test jen z DX12/Vulkan her bude v podstatě nutnost. V současné době tedy budeme držet rozsah testů + přidáme toho DooMa jako představitele hry s novým opět výrazně přínosným Vulkan API, které přináší to samé co DX12 a doufáme v jeho rozšíření i s ohledem na otevřenost.

Jak by ale takový test čistě na hrách využívajících DX12/VULKAN GTX 1060 vs Radeon RX 480 vypadal v praxi už teď, to zkusil server golem.de, který vzal všechny dostupné DX12/VULKAN hry a takhle to dopadlo:

(Zdroj: golem.de)

Samozřejmě za výsledky neručím, naše se v některých testovaných hrách liší, což je ale dané i nastavením apod., je také vidět, že ne všechny DX12 hry jsou DX12 ve smyslu přínosu DX12 proti DX11. Za DX 12 hru těžko lze považovat Tomb Rider, kde DX12 má horší výkon než DX11, ostatně je to také snad jediná hra, na které spolupracovala NVIDIA, takže to moc nepřekvapí. Ostatně je výrazně doporučeno od NVIDIA v recenzích GTX 1060 používat právě tuhle hru a vyhýbat se většině ostatních nových DX12/VULKAN titulům a testovat hlavně starší DX11 tituly apod. Ale to nechme stranou. Myslím že už každý ví, že když si kupujeme novou grafickou kartu pro následující cca 2 roky, tak si nevybíráme podle výkonu ve starých hrách na které většinou máme dost výkonu s naší starou kartou.

Každopádně počítal jsem to. Zatímco v průměru testů složených zejména z DX11 her vychází v recenzích GTX 1060 zhruba o 2-6% výkonnější, v testech složených z DX12/VULKAN her vychází naopak RX 480 o 6% výkonnější. A když vyhodím Tomb Rider, kde DX12 zjevně nefunguje, tak je RX 480 o 10% výkonnější než GTX 1060 v průměru DX12/VULKAn her testovaných ve výše uvedeném testu.

A to platí, teď když karty vycházejí. Když si vzpomenu, že podobně vyrovnaná byla situace mezi GTX 960 a R9 380 v době jejich příchodu na trh a dnes je rozdíl výkonu klidně 15%+ pro R9 380, inu chce to odvahu (nebo hloupost) doporučit za tytéž či vyšší peníze zákazníkům (i papírově) slabší GTX 1060 místo RX 480, zejména těm, kteří nemění grafiky jak ponožky a chtějí ji klidně i více než 2 roky používat. V tom případě jak současná situace a výsledky testů v DX12, tak letité zkušenosti dělají z GTX 1060 dosti nezajímavou kartu. Takže i jako recenzenta mě to staví do nezávidění hodné pozice. Když testujeme i starší hůře (čti vůbec) optimalizované DX11 vlastně neukazujeme skutečný výkon grafik, jako spíše mizerný výkon jednotlivých DX11 her a neschopnost využít toho, co grafiky nabízejí. Takže budeme zdůrazňovat ten rozdíl situace panující u současného a naštěstí končícího DX11 a novými API, protože jinak by naše doporučení pro nákup byla opravdu neobjektivní či rovnou špatná. A to přesto, že se mi GTX 1060 v mnoha ohledech líbí jako karta a má v některých oblastech prostě lepší vlastnosti, bohužel ten výkon chybí což s ohledem na její cenu …. Ale o tom všem až v blížících se recenzích. A když jsme u toho:  

BTW: pokračujeme také v testování Sapphire RX 480 NITRO+ OC, která má z továrny takt 1342MHz a nárůst výkonu je běžně proti referenční RX 480 kolem 7-8%! Pokud navíc referenční RX 480 jede v klidnějším režimu, tedy neboostuje na 1266MHz, ale drží se jen kolem 1200MHz v průměru (což bude asi u většiny kvůli chlazení a teplotám), tak je rozdíl i přes 10%! To je sakra dost. Kolega už testuje i GTX 1060 a tovární OC verze této karty mají většinou jen kolem 3% výkonu navíc proti referenci, takže dost rozdíl. Co však musíme ocenit u GTX 1060 je nižší spotřeba a nižší teploty. RX 480 žere u OC verzí o něco více (i když rozdíl je mnohem menší než u minulé generace), teploty jsou ale také o něco výše. Takže ano, je tu rozdíl v tomto ohledu, jak velký, to vám samozřejmě brzy ukážeme. Nicméně zejména v nových hrách je RX 480 také znatelně výkonnější grafika, takže vyšší spotřebu si může dovolit.

Každopádně na DDWorld.cz budou v ČR první a asi i jediné smysluplné a objektivní recenze grafik GTX 1060/RX 480 s důrazem na výkon v neoptimalizovaných DX11 i novějších optimalizovaných DX12/VULKAN hrách. V ČR bohužel už nikdo další, zdá se neplánuje dělat objektivní recenze, nehlásající absolutní nesmysly ukazující výkon ve hrách, které roky už nikdo nehraje a hrát asi ani nebude a které mají mizerný výkon samy o sobě a neukazují vůbec výkon a to co dokáží nové grafiky a HW obecně. Jeden z velkých webů nedávno definitivně skončil, druhý spěje ke zkáze a těží jen ze setrvačnosti a zbytek o to nemá moc zájem (pracné a nic z toho = plně je chápu, dělat recenze a testy objektivně je v ČR často za trest :) ). Jak říkám, DDWorld.cz se bude snažit poskytnout vám recenze, ale připomínáme, že nejsme zdaleka tak dobře finančně zabezpečení jako velké weby, takže už teď děláme na 300%. Tak to prostě je. A kromě toho, snažíme se dělat věci prostě v klidu … já to mám sice jako práci, ale zároveň zábavu, takže se rozhodně nebudeme nikdo nervovat. Až to bude, tak to bude ;). Snad nás chápete.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
MrAmu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-24 22:57:59
avatar
Zítra by mi měla přijít na výdejnu Gainward GTX 1060.

Tak a teď mi to zkuste prosím slušně a s rozumnými a nestrannými argumenty rozmluvit. Ještě je čas si to rozmyslet.

Moje situace není zrovna lehká:
1) Jsem rudý , ale nekoupím si kvůli tomu horší produkt.
2) Za poslední dva roky jsem nehrál prakticky žádnou náročnější hru, takže play list je docela dlouhý a spadají tam právě všechny ty DX11 hry.
3) To vede taky k tomu, že už chci rychle hrát. Počítal jsem s tím, že grafiku budu mít začátkem tohohle měsíce.
4) Cenový rozpočet jsem plánoval +- na 7500,-
5) Grafiku mi tak jako tak bude škrtit procesor. Čekám na Zen. Pořád by měla být ale většina her pěkně hratelných.

Když nevezmu tu GTX1060, tak nevím jak to pak bude s dostupností a aby ji pak bylo za 7600,- možné ještě sehnat. Výkonem, spotřebou, teplotami a hlukem je 1060 momentálně prostě lepší, ale všeobecně se předpokládá, že situace se co se týče výkonu, pod DX12 otočí. Jestli se rozšíří Vulcan nelze určit, protože momentálně ho v použitelné formě podporuje jen jedna hra - navíc to bylo pravděpodobně dle té propagace sponzorovaný od AMD.

Od začátku jsem plánoval Sapphire Nitro, ale cena za 8GB verzi je moc velká, i přesto, že bych si ji mohl dovolit. Dostupnost je navíc v tuto chvíli taky nejasná. 4GB verze vypadá v poměru cena/výkon suprově, ale asi bych nepřežil situaci, kdy bych měl novou grafiku a nešly by mi povolit textury na nejvyšší nastavení, viz DOOM.

Když budu přemýšlet logicky, tak je to ve výsledku asi jedno, protože 1/3 náročných her bude sponzorovaných Nvidií, 1/3 zase AMD a u zbytku bude záležet jak moc zprasenou optimalizaci hra má.

Obě karty většinou zvládnou hry nad 60FPS a +-5 fps pro mě nehraje žádnou roli, ale například v GTA5, nebo ARMA3 RX 480 někdy ztrácí desítky procent, což má za následek to, že to na max jde pod úroveň plynulé hratelnosti. Tohle mi asi vadí nejvíc.

Podle testů mi vychází, že nataktováné nereferenční edice jsou s výkonem nahoru 8-10% u AMD a 10-14% u Nvidie.

Ať to dopadne jakkoli, mám rád AMD a vždycky jim budu fandit. Jdu se na to pořád vyspat. Zítra to nebude lehké rozhodnutí.
Wendak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-24 23:19:06

Tak máš pořád 14 dní na rozhodnutí i po koupi...
Ale je fakt, že obě karty jsou dobrý a stačit Ti budou.
Pro nVidii hraje to, že žere cca o 40W míň, já spotřebu neřeším a myslím, že 40W nikdo nepozná, ale může to znamenat o pár stupňů vyšší teplotu vzduchu ve skříni. Pokud máš flow ve skříni pořešený, pak je to skoro jedno co koupíš.
Teď jde o to, jestli Ti ty starší hry poběží dobře na 480ce, počítám, že ano (nebo o pár % hůř než na 1060, což při hraní asi nepoznáš).
Já nevím, ale osobně se mi to převažuje lehce k 480 a to hlavně díky "zrání" ovladačů a lépe zvládající DX12/Vulcanu.
Ještě záleží na ceně, ale dostupnosti bych se nebál, předobjednávka to v nejhorším vyřeší.
MrAmu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-24 23:40:40
avatar
Já nerad vracím zboží ve 14ti denní lhůtě. Parkrát jsem to udělal, ale beru to tak, že jsem díky tomu způsobil prodejci škodu.

Těch 40W k dobru je samozřejmě plus, ale zas tak často nehraju, aby mi to udělalo významný rozdíl na účtech.

Těch DX12 her ještě není tolik, aby z toho šly vyvodit konečné důsledky. Extrémy jako Tomb Raider a Hitman by se měly z výsledků škrtat.

Já bych také raději šel do AMD, ale reference nepřipadá v úvahu a nereferenční jsou pořád nikde. Furt jen čekám a čekám. A platit za led diody nechci, v tomhle se mi líbí ten opravdu základní model od Gainwardu.

Já vím. Možná, že to bude znít opravdu přihloupě, ale největší problém mám v tom, že mám pocit jako bych měl zradit svoje přesvědčení.
AndreasCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 08:29:21
avatar
Presvedceni? Tak na to kasli. Presvedceni je jako nabozenstvi a casto byva od reality daleko.

Ber to, co je pro tebe vyhodnejsi. Jestli mas dobre chlazenou skrin a nevadilo by ti chvilku pockat (tyden nebo nekolik tydnu), tak verim v RX480 4GB v nereferenci. Tuto verzi ocekavam jako maximalni verzi v pomeru cena-vykon a pritom porad hodne vykone (i pro QHD natoz pro FHD). Pokud ti mene zalezi na penezich a vice na spotrebe, tak GTX1060.
AlmightyCraft [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 09:55:45
avatar
pro QHD je to na hraně se 4GB
AndreasCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:47:20
avatar
To sice ano, ale zatim jsem nevidel nic, co by to realne limitovalo. Bezne hry jsou v klidu a pokud to neni jen 3.5GB, tak to 4GB staci. Spousta her je tak i zoptimalizovana. Pokud nekdo nechce riskovat, tak chapu argument 6 nebo 8GB. Ja to klidne risknu.
Jinak donedavna jsem jel na 270X 2GB a bez problemu (FHD). Ja si polepsim uz s tema 4GB.
suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 10:40:02
avatar
Presvedceni ceho? Nenakupujeme jenom podle parametru, ale i treba podle chovani firmy atd. Nicmene tezko soudit, protoze slovo presvedceni jste nerozvedl. Ja osobne preferuji AMD prave diky otevrenemu pristupu, pokud jste myslel presvedcenim tohle, tak i to pomerne zasadni parametr pri rozhodovani a je to tak spravne. Koneckoncu pokud nekoho financne podporuji, tak bych mel mel souhlasit s jeho chovanim.
AndreasCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:50:21
avatar
Tohle je zase vase presvedceni. Nekdo proste jen resi, ze produkt XY je lepsi nez jiny a nezajimaho ceste, jak k danemu produktu dosel. Takovych je majorita (diskuze na IT webech nejsou relevantni vzorek - to jsou nadsenci).

Ja rad klidne klesnu do hlavniho proudu a vemu jen proste lepsi produkt. Nejsem tak bohaty, abych mohl podporovat filozoficke a politicke zajmy. Ja se tomu venuju pro zabavu.
rookie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 15:42:32

logicka uvaha, ze cena/vykon je nadovsetko, je urcite spravna, ale zamyslime sa aj nad tym, ze ked budeme kupovat vyrobky od firmy, ktora podvadza a klame, tak tym podporujeme takyto vzorec spravania a necudujme sa, ze takyto spôsob podnikania a marketingu bude aj nadalej trvat, lebo je nami vyživovany

p.s. neberte to ako vyčitku, len konstatovanie javu v zmysle pricina-dôsledok
AndreasCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 15:47:31
avatar
To souhlasim. Proste si jen myslim, ze to ale majorita neresi.
Napriklad auta BMW. Ty behem 2. svetove valky otevrene podporovali NSDAP a Hitlera, ale i tak se dnes prodavaji. Zaroven maji taky neuveritelne silny marketing. Prodavaji se i presto, ze ta auta nejsou umerne lepsi tomu, o kolik jsou drazsi.
ljelinek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Jo 2016-07-26 09:41:38
avatar
každý má nějaké přesvědčení. Ty oceňuješ na AMD jeho otevřenost, já zase zcela odsuzuji jeho politiku "prodejnosti lehké holky" - nejdříve odprodej Arabům a nyní koketování s Číňany. Považuji to za neuvěřitelnou hloupost a totální krátkozrakost amerických (a tudíž západního světa) firem a vlád. Takže z toho důvodu třeba já zase nechci podporovat AMD.
Coko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 11:47:28

Jako koncového zákazníka mne osobně jde o to, aby zde na tomto poli byla konkurence, to je totiž zdravá věc a jako zákazník z ní můžu jenom těžit. Podporováním lživých praktik, a navíc pokud se jedná o firmu co má větší podíl, tuto konkurenci zabíjíme. Trápit se "prodejností lehké holky" a přelížet lži druhé firmy a následně je podporovat je krátkozrakost! Zabíjíš konkurenci! Jednoho dne bude třeba Low End za 20k díky slepcům jako jsi ty!
Lukys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - vyber 2016-07-24 23:20:48

Predpakladam ze hras Fullhd a tam je to jedno ktoru si vyberes. Vykon oboch je +- rovnaky. Prakticky nemas sancu zistit kolko ti to bude hadzat fps pokial si nezapnes nejaky merac fps. Ako ci ma hra 55 alebo 60fps bez sance aby si to vedel. Pokial nie si nejaky profi hrac a potrebujes 200fps.

Asik ber podla ceny, (freesync,g-sync asi nemas?)
MrAmu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-24 23:46:41
avatar
Ano, mám FHD bez freesync ani g-sync a nový neplánuju. Co požaduji je DSR/VSR a to podporují obě.

AMD má ve starších hrách někdy extrémně velké výkyvy, kdy výkon už nemusí stačit na plynulou hratelnost. Viz třeba ARMA3. Otázka je, jestli tohle naopak nečeká v nejbližší době Nvidii.
Lukys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 00:15:26

Nehral som armu 3 pozrel som teraz na youtube test https://www.youtube.com/watch?v=kZyX4XW1KJo
a min fps je 48 priemer 55 co sa mi zda uplne v pohode.Pre mna je cokolvek nad 30 plynule ,okrem fps strielacky tam chcem 40+. To vies aj moja karta uz tak nedava nove hry, hold vzdy sa da pohrat v nadstaveni a ficim dalej Tiez ma caka upgrade.
suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 10:41:12
avatar
ARMA mnohem vic nez na GPU je zavisla na CPU, prakticky zadny dnes prodavany CPU snad nema dostatek vykonu v single-threaded, aby dokazal stabilne zvladat 60+ FPS.
Intel CPU maji cca dvojnasobek FPS nez FX.
Kajman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 07:50:45

Zahrnout hru Doom do průměru je docela prasárna. Na rozdíl od ostatních her jde o implementaci Vulcan API, což je zatím naprosto netypické a žádná jiná velká hra s tímto API nebyla ohlášena. Takže největší odskok AMD karet od NVidia právě v této hře docela zkresluje statistiku. Pokud tedy odhlédneme od Dooma, tak rozdíl není až tak propastný.
Ano 480 bude asi pod DX12 o něco rychlejší, ale obě karty budou pro FullHD dostačovat, přesně jak píšeš.
Za mě je Gainward GTX1060 v pohodě, jen dražší edice budou mít ještě lepší chlazení a hlučnost, což už neřeším. Taky jsem chtěl zase jednou přejít na AMD kartu (naposledy jsem od nich měl 5770), ale reference mě nepřesvědčila a nereference se zpozdila a cena za 8GB bude pravděpodobně výš než 7500Kč, které jsem dal za 1060.
Dare [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 18:05:24
avatar
Tak trochu mi to pripomina ty testy s project cars. Je tu akorat jeden rozdil. Project cars je optimalizovat na jednoho vyrobce ocividne a je to jedna hra. Vulcan je univerzalni api (s velkym prinosem pro amd) ktere podporuje mnoho velkych spolecnosti (valve, google,...)
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:17:44
avatar
Taky resim podobny dilema a to 2 x rx480 vs gtx 1070, budu hrat v 5120x1200 hraju zejmena simulatory (elite, warthunder, star citizen), zajimalo by me, jak je na tom aktualne nvidia s oficialni podporou nvidia surround na monitorech s ruznym rozlisenim, mam 2x20" s 1600x1200 a 1x24" 1920x1200, krome nich potrebuju jeste 2 vystupy, 1xhdmi na tv a 1x na projektor
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:00:36

nevím jak zmíněné, ale simulátory - letecké (Prepar3D) - stojí na výkonu CPU. Moje 1080 je z velké části nevyužití a to i v 5120x2160, někdy zase nestíhá, když je vysoká oblačnost a mám zapnutý SGSSAA.

Surround běhá dobře. Ale některé simulátory nepotřebují, lze otevřít více nezávislých oken s různými pohledy kamer a ty vhodně rozmístit po monitorech, tady samozřejmě záleží jak to podporuje daná hra.
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:23:06
avatar
Civilní nehraju, CPU mám i7 860 OC na 4GHz, v pohodě dostačuje, z ostatních mám nějaké letadla od DCS a Rise of Flight
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 11:25:07

No zatím to mezi 1060 a RX 480 vypadá na plichtu, tak bych se asi řídil hlavně cenou.
Pokud chceš i procesor od AMD tak bych přihlížel ale k tomu, že pokud vezmu grafiku od stejné firmy, ovladače a utility k grafice, chipsetu od jedný firmy, v jediným vokýnku. (což je tedy výhoda v rámci dejme tomu několika málo stovek korun, nikoli tisíců cenového rozdílu). Taky bych asi trochu vzal v úvahu, že AMD obsadilo konzole, to jako vodítko, co asi bude v nových hrách tahat za delší konec špagátu.
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:01:13

A jak tahá v RotTR? DX12, konzolovka....
digitalis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 09:09:18
avatar
Mne sa paci to, ze AMD ako jedine, ponuka komplet PC platformu. Viem, ze ked adekvatne zlozim PC, tak mi to da dobru funkcnost, spolahlivost a dobry pomer vykon/cena. Urcite je dolezitym aspektom aj to, ze AMD je na konzoliach. To so sebou tiez prinasa vyhody, hlavne do buducna. A o pristupu k zakaznikovi a praktikach oproti inym, to radsej nejdem ani pisat, Rookie to vysthihol.
jalav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 11:27:52

Jednoduše, ty testy jsou naprostým důkazem ohromné špíny, co nVidie hází kolem sebe. Jinak se ty nelogické výsledky nedají vysvětlit. Koupí nVidie této špíně jen pomáháš. Za rok budeš mít s 480 výkon o 30 % nahoře, nVidie ti nedá nic.
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:01:41

a vsadíte na to krk?
celeb [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:03:29
avatar
Urcite, vsak DD to napisal. Tak ako napisal, ze len XXX by si kupil 1070/80 (predavaju sa fantasticky), ze novy Polaris bude so spotrebou niekde uplne inde nez konkurencia (to mu skoro vyslo) a ze uplne ovladne mainstrem (ha-ha-ha). Ze OC edicie 480 pridaju na vykone 15-19%, kym 1060 len 3%, Titan X nemal prist a este par dni dozadu 1060 bola jasny prepadak (zaujimave, ze ten hate clanok o 1060 sa dnes uz neda najst ...).
Ako DDworld roky poskytoval super informacie hlavne ohladom gaming HW, ale za posledny cca rok strasne upadol. Ako obsahom, nepravdivymi/nepresnymi informaciami, nenormalnymi vyrokmi DDho (kazdy, kto ma iny nazor je hlupy, obmedzeny, ...) a takisto aj po technickej stranke - 2 viacdnove vypadky (jeden pri vydani 1080, 2. pri vydani 480). Nahoda?
Dlhe roky super portal, skoda toho upadku.
jalav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-27 13:40:28

Jo
cert [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:01:36

1060 Gainward za 7500 je dobra volba. Sam bych do neho sel, ale tech par kusu mi utekto a mam dost pochybnosti o dalsi dostupnosti. Uz jsem u mimozemstana predobjednal 480 Nitro OC za nekrestanskych 8900, protoze si myslim, ze ho dostanu driv a podle preview vypada hodne dobre. Kazdopadne obe karty jsou vykonem srovnatelne. Rozhodujici je provedeni a cena.
danito [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Je to úplně jedno 2016-07-25 12:31:23

U AMD se dá předpokládat nárůst výkonu s lepšími ovladači. Těch 40w rozdílu je otázka. Je to v maximální zátěži. Já když řeknu, že jsem rudej, koupím AMD. A přes to nejede vlak. Tvoje volba je v podstatě racionální. Dá se obhájit stejně, jako zpochybnit. Ale jestli jsi se rozhodl, drž se toho. Jen neříkej, že jsi rudej. To je jakobys utekl od ANO k ODS a tvrdil, že sice jsi fanda ANO, ale pro jistotu volíš ODS. Tomu se říká pokrytectví.
danito [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Je to úplně jedno 2016-07-25 12:34:03

U AMD se dá předpokládat nárůst výkonu s lepšími ovladači. Těch 40w rozdílu je otázka. Je to v maximální zátěži. Já když řeknu, že jsem rudej, koupím AMD. A přes to nejede vlak. Tvoje volba je v podstatě racionální. Dá se obhájit stejně, jako zpochybnit. Ale jestli jsi se rozhodl, drž se toho. Jen neříkej, že jsi rudej. To je jakobys utekl od ANO k ODS a tvrdil, že sice jsi fanda ANO, ale pro jistotu volíš ODS. Tomu se říká pokrytectví.
Jake [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - RX 480 Nitro ma spotrebu 225W! 2016-07-27 10:22:00
avatar
z DX11 her vychází v recenzích GTX 1060 zhruba o 2-6% výkonnější..

Hmm... Dnes som cital recenziu kde tvrdia ze je to 26% a nie 2 az 6%

Tie rozdiely su uz fakt na smiech. Nieje mozne aby to bolo takto daleko od seba.
Aj ked je rozdielna metodika merania.

Naozaj uz neviem co si o tom mam mysliet. Toto uz nieje iba prikraslovanie ale niekto ocividne jednoznacne vedome a cielene KLAME!
Len neviem kto.
Hmmmm ...

Inak som pozeral na web Sapphire a RX 480 Nitro ma pisanu spotrebu 225W!
To ma dostalo. Cakal som tak 175-180W.

Naozaj uz neviem ...
Tralalák [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 23:08:10
avatar
Dnes testoval 15x "retro" hier aj pcgh.de a vyšiel mu rozdiel 17% v prospech GTX 1060
• OGL (1×),
• DirectX 9 (2×),
• DirectX 10 (1×)
• Directx 11 (11×)

zdroj: Odkaz

Hold dnes bol nejaký retro test day
marfan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-24 22:59:30

AK máte možnosť tak by som poprosil testnúť aj hru Assetto Corsa, Project Cars, Dirt Rally. Myslím, že nájde sa tu niekoľko ľudí čo to hrajú a možno aj kvôli tomu budú meniť grafiku ako ja.

Zatiaľ čo som pozeral tak 1060ka ide lepšie na v týchto hrách.

"pokračujeme také v testování Sapphire RX 480 NITRO+ OC, která má z továrny takt 1342MHz a nárůst výkonu je běžně proti referenční RX 480 kolem 7-8%! Pokud navíc referenční RX 480 jede v klidnějším režimu, tedy neboostuje na 1266MHz, ale drží se jen kolem 1200MHz v průměru (což bude asi u většiny kvůli chlazení a teplotám), tak je rozdíl i přes 10%!"

DD čo sa týka tých %, by som bol troška radšej pri zemi, pretože zatiaľ to vyzerá, že Nitro je o 4-5% rýchlejšia ako ref RX 480.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-24 23:16:31
avatar
Asseto corza jsme testovali už nebudeme ... Project cars je neoptimaliovaný a ukončený projekt .... dirt rally je nenáročná ...

- máme to otestovaný ... pokud někde měří něco jinak maj to blbě. Naše Nitro+ OC má ten výkon co říkám. Ono je více Nitro verzí ... je 4GB varianta skoro bez OC a 7GHz na RAM, je Nitro+ bez OC v 8GB a je naše nejvýkonnější 1342MHz
marfan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-24 23:10:52

Nejak som na Assetto Corsa test nenašiel, o Project Cars som nevedel, že ukončili vývoj, teda mohli pokračovať a počúvať hráčov čo tam dať.
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:04:15

"ukončiliL haha, SMS, aktuálně řeší podporu SMP, lidi s více monitorama po tom strašně volají... nedívím se.
Valda [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 00:19:43

Odkud je informace ze project Cars je ukončený projekt ?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 00:32:27
avatar
od vývojářů ... ale to už je dlouho ... aktuálně připravují úplně nový engine a úplně nový díl ;)
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:04:42

a proč tedy psali že pracují na podpoře SMP?
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 01:12:34
avatar
Obrázek
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-24 23:27:03

Ty vole, uz se zase navazis do DX11... V každém článku nectu nic jiného, nez jak jsou DX11 hry mizerně napsané...
Je jich tady mezi nami pres 90% a najednou je nebudeme testovat??? To budou testy jenom pro ty, kdo hrajou nejnovější hry?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-24 23:32:06
avatar
no grafické karty jsou tu pro nové a budoucí hry, protože pro ty staré hry ti obvykle stačí, co máš ;)
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-24 23:49:34

S tim se nedá nesouhlasit. Ale také přicházejí větší monitory a vyšší nastavení...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-24 23:55:39
avatar
navážím se do DX11 proto, že už víme že je neoptimalizované, nevyužívá HW jak by měl a mohlo, takže bychom všichni měli volat po tom, aby se to změnilo ... to právě DX12 a VULKAN představují ...
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 09:07:07

Je to tak, jenže mně pořád přijde, že to řešíme příliš brzy. Až bude DX12/Vulcan opravdu rozjeté, nebude tu další generace GK?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 11:43:49
avatar
ty hry jsou tady, další na cestě už letos, myslím si že s ohledem na výběr grafiky to řešíme přesně včas ...

navíc děláte, jako kdyby RX 480 byla pod DX11 nepoužitelná ;). Já jen říkám, že podle mě je důležitější než 5FPS teď v DX11 na které je dost výkonu, radši 5FPS v nových DX12/VULKAN hrách, které budou náročnější a hlavně kterým následující roky počínaje tím letošním už budou patřit ...
cert [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:14:16

Spousta lidi ani nestacila upgradnout, aby si zahrali hry, ktere vysly za posledni rok. Napr. pritelkyne ma na stole od vydani vystavenou nerozbalenou krabici Witcher 3. Ja bych si zase rad po upgrade znova zahral X:Rebirth a Fallout 4. Taky si priznejme, ze vetsina novych her jsou naprosty sracky a mnohdy je lepsi si na steamu koupit v akci par let starou hru nez hrat optimalizovanej odpad v DX12...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:23:05
avatar
odpad v DX12? Jako vážně? Nový HITMAN v DX12 = pecka, nový TotalWar v DX12 = pecka, nový Doom s VULAKAN = pecka ... nový DeusEx, Civilizace , Battlefiled 1 .... jj samej odpad
cert [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:20:45

Ano, vetsina jsou kraviny. Budu z toho hrat jen DeusEx.
AndreasCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:28:58
avatar
otazka nazoru... Me treba DooM a Battlefield zajima. Kazdy at si vybere.
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:33:41

Tak pre koho tie AAA hry robia, ked su to kraviny? No, asi pre blbcov...
cert [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 20:25:58

Tak, a ted se zamysli, proc jsou to vsechno "AAA". Do DX12 si jeste vcera mohl dovolit investovat jen MS a velka studia. Ty si muzou dovolit i DX11+DX12 hry. Ale za par let bude situace stejna jako s DX11 hrami dnes: vetsina budou kraviny a vetsina rozhodne nebudou AAA tituly. A jeste dalsich x let bude trvat nez mnozstvi kvalitnich titulu pod DX12 dozene mnozstvi kvalitnich titulu pod DX10/11. A mezitim se pod DX11 dodelaji predelavky her jako Morrowind, System Shock 1 a dalsich klasik, ktere budou zdimat grafiku na maximum....
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:06:34

z toho aktuálně nic zajímavého není, další hry jsou které?
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:44:15

NV grafiky DX11/OpenGL zvladaji celkem slusne, i kdyz i tam jim nove API samozrejme prospeje.

Jinak ono jeste par let zpatky ty grafiky nemely takovy vykon, aby ten API bottleneck mel nejaky vyrazny vliv na vykon, ale vykon grafik posledni roky rostl, zatimco vykon CPU na jadro se temer nehnul, takze ted uz ten rozdil mezi starym a novym API muze byt i nekolik desitek %.
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:08:54

no a je dobře že roste. Problém jsou průměry. K čemu mi je že mám v průměru 90FPS, když reálně narážím na místa, kde jdou minima k 40 někde i pod. Chci minima 60FPS, zbytek je bonus, stejně to locknu VSyncem. V tomhle je DX12 super. v tom jediném "ne DX12" titulu - Tomb Raider, mám na NVIDIA kartě 60+ v DX12, se stejným nastavením v DX11 jdu občas hrubě pod 50.
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:35:19

Freesync/Gsync...
jalav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 11:32:04

Píšeš blbosti, jen si to přiznej
Já si sice chci koupit novou gpu kvůli GTAV (na to si ale můžu koupit i starou kartu), ale nechci si za rok kupovat novou gpu (nVidii), když mě zaujme další, nová hra. Tak blbej nejsem, abych koupil nVidii, se kterou výkon nahoru nepůjde, s AMD, jak je zvykem, půjde o 30 % nahoru.
MartinMT [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:35:11

neviem o tom, ze by na mojej karte isiel vykon o 30% hore, ako je to zvykom, skor by som povedal, ze netrpi takym poklesom vykonu v novych hrach ako konkurencia
itsPGD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:21:32

DX11 je stále velmi závislé na CPU... DX12 uvolňuje prostředky a fce CPU pro to co je určený. GPU přebírá čím dál více grafických fcí (obecně). Tudíž pokud mi bude stačit CPU za 3k na to aby "zásobovalo" GPU o 2 třídy výše než v minulosti - pecka. Potom nemusím řešit 5-6k (někdy více)za novější CPU - mohu ho s klidem vrazit do GK... O to myslím jde nejvíce v rámci rozdílů DX11 - DX12 (vulcan).

A jak víme tak (bohužel) microsoft je schopný tento standart udržel hóooooooodně dlouho. V případě PC je další obrovský skok mezi W-Vista + W7 + W8 ("stejné jádro") a W10 (nové jádro) což tento standart bude dále držet furt stejný (s menšími obměnami DX 12.1, 12.2.... 13 ...)

Navíc se furt řeší výkon ve 3D hrách... zbytek použitých technologiíí v GPU je zatím někde úplně mimo zájem kohokoliv.

atd...
atd...

Víc webů, víc informací pro všechny a každej si v tom musí najít tu svojí cestičku co on od toho chce...

Snad mě aspoň někdo pochopí, i když jsem to strašně moc zjednodušil... :-) přeji krásný večer
Lukys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - dx 2016-07-24 23:35:53

Tak ide cas dx1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 dx11 no a momentalne dx12 vyvoj nezastavis je to len oddialovanie nevyhnutneho. Dx 11 zvoni umieracik. Ale co som pochopil s toho clanku tak budu aj dx 11 testy.
alesv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 00:02:54
avatar
jak si vypsal ten seznam dx ,tak ja si ted vzpomenul na dx3 co chtel tenkrat za krale klacka red alert1. a pak hra jedna z prvnich requiem co podporovala dx7 - ale byla to dobra bitka, dodnes rad vzpomenu na premenovani nepratel na solny sloup. zase mi prijde ze od dx9 moc viditelny pokrok neni - jen v pdpore novych technologii a shaderu, ale prakticky nic viditelneho
shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 19:34:58

DirectX 9.0c bylo poslední rozhraní, pro které se ještě vyplatilo obměnit i jen půl roku starou grafiku. Potom se už místo kvality jen optimalizovala na množství objektů: DX10=univerzální shadery; DX11=dynamická teselace; DX12=podpora paralelních procesorů;
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-24 23:58:03

Cituji: "vzal všechny dostupné DX12/VULKAN hry". To znamená, že těch her je jen 8?

Vedle v článku píšeš o Radeon RX 470 4GB/8GB, "že je ze segmentu vůbec nejprodávanějších grafik".
Ale ta už výkonu v DX11 dost nemá - ale tady píšeš, že: " většinou máme dost výkonu s naší starou kartou".

Takže, na světě je jen osm DX12/vulkan jakoby her. Nejprodávanější segment GK, už výkonu v DX11 na rozdávání moc nemá a vy nechcete testovat DX11 hry?
Nechápu vaši logiku. Chápu vaše srdce.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 00:02:10
avatar
jen? mě to přijde dost ... na to že někdo tvrdí, že nejsou vůbec žádné ... navíc jde o novější hry či dokonce úplně nejnovější, takže mě vše přijde v přádku ...
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 00:12:58

Dobře. Potom jsi schopen mi říct, kolik ode dneška do konce roku vyjde DX11 nebo DX12 her?
Jestliže nevyjde ani jedna nebo jen zanedbatelný počet DX11 her, tak je netestuj vůbec, ale jestli DX11 her vyjde dokonce více než DX12 her, tak by jsi je testovat měl v odpovídajícím poměru DX11 vs. DX12 s příklonem k DX12(budoucnost).
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 03:34:56

Ano JEN! 8 her vedle stovek her v DX11 je určitě JEN 8 her!

DX11 her je 1000 a navíc použiji tvoji argumentaci: "jde o novější hry či dokonce úplně nejnovější".

Když pomineme to nesmyslné slovní spojení, cituji: "mě to přijde dost ..... na to že někdo tvrdí, že nejsou vůbec žádné" - tak pořád ti to přijde dost těch 8 her v DX12?

Moc prosím o přímou odpověď alespoň na tuto otázku:
Grafika pro hráče se kupuje na cca 2 roky. Bude více nově vydaných her v DX11 nebo DX12/Vulkan během těch dvou let? Myslím tím velkých i malých her.
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:44:30
avatar
Pokud velkých i malých tak podle mě bude nejvíc v DX9
Dare [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:10:03
avatar
A co teprve kolik her vyslo na dx 10, dx 9, opengl, ... Tisice, desetitisice... Mozna by jsme je meli taky testovat na novych GK. Rozhodovat, ktera je lepsi podle toho jestli ma tisic fps nebo jenom 800!

Co vsechny ty nove indie hry co nebudou pouzivat ani dx 11, ani dx 12.

A ted vazne:
IMO ma smysl testovat hlavne nove hry vychazejici pod nejnovejsim API. Ty jsou zpravidla testem, ktery opravdu ukaze jak je ta karta dobra. Ty stare hry uz vsichni stejne hrali na starych kartach.

Edit:
@ferrarif50: vidim, ze jsi me o chvilku predbehl s podobnou uvahou
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:12:11

v podstate souhlasim, kde bych ale obcas uvital i testovani starsich her jsou lowend grafiky, spousta lidi, co si je kupuje, hraji ty starsi hry, protoze jejich predchozi PC je v te dobe neutahl.
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 20:31:28

Nějak jste to nepochopili.
Hlavní otázka byla: Grafika pro hráče se kupuje na cca 2 roky. Bude více nově vydaných her v DX11 nebo DX12/Vulkan během těch dvou let? Myslím tím velkých i malých her.

To byla ta otázka. Míchat do toho DX9,10, indie... hry je nesmysl. Tam výkon stačí. Otázka řeší pouze DX11 a DX12 hry. Pro to si novou grafiku kupujeme. Ne pro DX9....

Mě přece nezajímá, jak je karta dobrá, ale jak funguje v nejvíce rozšířeném a aktuálně NEJVYDÁVANĚJŠÍM API. Což podle mě zatím bude DX11. Samozřejmě i DX12, ale to mě zajímá méně, protože je méně her.(2 roky)
itsPGD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:47:20

Souhlas - "hráč" už dávno odehrál většinu DX 9,10,11 (dle jeho orientace) her a už se třese na DX12 hry a takový hráč je schopen za grafiku utratit 8-15k... Nostalgický hráč svých oblíbených her starých i pár let toto vůbec řešit nebude na to mu vystačí grafika za 2-3tis :-) A tam je to fakt jedno a nebo dobré APU :-)
Dare [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-28 10:50:33
avatar
Pravda, jsem hrac. A uz jsem odehral vetsinu velkych her na predchozich kartach. Nechavam si zatim jenom witcher, gta v a fallout 4 (opravdu mezi nima neni crysis 3, nebo AvP, nebo metro ;)). Tyhle hry si nechci kazit svou hd 7870. Ty budu hrat na rx 480 , chci akorat az prvni "betatesteri" koupi nove karty, vyjdou nove modely a opadnou ceny. Pak si teprve koupim novou GK.

15k za kartu opravdu nedam ale 7,5k bych v ramci rodineho rozpoctu mozna mohl obhajit.
IAczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 00:00:06
avatar
Na moje BF3,4 a starší bohatě stačí moje R9 280X
Komi32 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 00:01:48

přesně tak.. na co kupovat novou kartu a koukat na výkon ve starých DX11 když výrobci dělají technologie hlavně pro budoucnost a DX12,VULKAN a je jasný že v tom AMD vítězí.. jediný problém je kolik bude mít AMD reklamací a vadných chipu GPU protože problémy s BLACK SCREEN a zamrzání PC bylo opravdu šíleně moc.. sám jsem dvakrát reklamoval 270X...
jalav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 11:34:02

Lži, troll
Dare [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:30:21
avatar
Mozna mel jenom smulu na blby kus. Pokud ale reklamaci uznali, tak je jasne ze to neni standard, tzn. neodsuzoval bych kvuli tomu tuto kartu, ci AMD. Bezim uz par let na HD 7870 coz je prakticky stejna karta jako 270x a zadny problem tohoto typu neregistruji. Bratr ma r9 270 a taky ok.

Takze je opravdu na miste otazka, kolik reklamaci ma amd. Akorat si myslim, ze odpoved nebude tak hrozna.
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:50:01

Prosím vás lidi, každá značka má nějaké to procento vadných kusů, je to elektronika. Vždycky někdo vytáhne černého Petra.
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 18:22:17

AMD vítězí ve Vulkanu? kde přesně?


Talos Principle - +- stejný výkon AMD vs NV, obecně horší než DX11

Dota 2 - +- stejný výkon na AMD i NV, obecně o cca 15% nad OpenGL.


Doom - na AMD o cca 20% více než NV, která nemá dokončenou podporu Vulkanu ze strany vývojářů hry.Kde přesně je tedy to vítězství?

U DX12 je to hodně podobně.
Lawliet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 00:18:34

Tak, AdoredTV to na svojom kanaly, kde povedal... gtx 1060 je o 5,7% rychlejsia ako rx 480 a ma o 23% nizsiu spotrebu s tym, ze vdaka 256bit zbernici a 8GB VRAM RX480 ziska prevahu v buducnosti (presiel cca desat svetoznamych stranok a spravil priemery vysledkov, no vynechal tomshardware, ktori netestovali doom vo vulkan API (paradoxne, vacsina stranok tak necinila) a 80% testovanych hier bolo nvidia gameworks a taktiez vynechal prilis pozitivne recenzie pre rx 480). Teoriu o zlepseni vykonu AMD kariet podporuje zistenie kanalu TECHYESCITY, ktory testoval hd 7850 vs gtx 660ti. V dobe vydania mala gtx 660ti vyhodu viac ako 30%, dnes je ten rozdiel cca 10%. Ohladom vyberu... no, kto nechce nic riesit, nech si pokojne vezme gtx 1060, pascal skaluje slusne v dx12 pri 1080p rozliseni (okolo6-7% vykonu naviac). U rx480 je to zlozitejsie... kto sa karte povenuje, vie spravit aj 20% vykonu naviac (napriek mojim odchadom je aj GCN 4.0 limitovane priebustnostou a 9GHz VRAM vie dodat aj 12% vykonu naviac). Opat, kto sa karte povenuje, vie spravit efektivitu ala PASCAL (kamarat znizil spotrebu rx 480 na cca 100W pri zachovani vykonu), ale... v pripade gtx 1060 tieto veci neriesite...
Tralalák [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 00:46:41
avatar
Myslel som, že Forza Motorsport Apex o chlp viac vyhovuje GTX 1060 - opäť platí, že záleží od toho kto to meral resp. použitej zostavy. Dobre vedieť, že to golemákom vyšlo pre zmenu naopak. Takže si ju zaraďujem medzi "neutrálnu hru".

Obrázek zdroj: Odkaz alebo Odkaz

Ešte im tam chýba v tom golemáckom priemere aj DirectX 12 3DMark Time Spy s podporou Asynchronous Compute veď pri tak málo hrách čo je s DX12 API na trhu by im to len zvýšilo rating.

Inak veď s najnovším PC Patch 1.0.668.0 (Patch #7) z 8.7.2016, ktorý pridal do DirectX 12 Rise of the Tomb Raider podporu Asynchronous Compute by to už malo byť OK - "Adds utilization of DirectX 12 Asynchronous Compute, on AMD GCN 1.1 GPUs and NVIDIA Pascal-based GPUs, for improved GPU performance"

Čo sa týka DirectX 11 hier tak tie budú ešte hodne dlho vychádzať v hojnom počte. Inak ak sa pozriem na doterajšiu históriu zavádzania a uvádzania DirectX 12 hier a ich peripetii tak slovo optimalizácia k nim rozhodne nepatrí.
Pred týždňom som podporil tuzemských kutilov hier ARMA 3 APEX a vonkoncom mi nevadí DirectX 11 a nebudem ich zato kameňovať.

Z nových hier sa na jeseň teším na Battlefield 1 a tu ho aj otestovali Odkaz dokonca aj s 4GB GTX 960 krásne hrateľné...
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - CHUDÁK OBJEKTIVITA 2016-07-25 01:19:32
avatar
No ano, ta si to odnáší nejvíce, nejen, že se z ní stává směšný pojem (stačí se podívat na commenty na PCT), ale ještě ke všemu se stává pro část IT zaměřených čtenářů prázdným pojmem.

Většina her jede pod DX11, 8(!) pod DX12, Nejrozšířenější OS je Win7 (bez podpory DX12), nejsilnějším hráčem na trhu s kartami je NV (její karty jsou nejprodávanější), takže i pokud mají její karty handicap pod DX12, tak si jej u tvůrců her ošetří. Přehnaný důraz na chování karet pod DX12 nebude mít ještě dlouhou dobu opodstatnění.

Čipy jsou si výkonově podobné RX480/GTX1060 (+- něco málo FPS, ze kterých dělá každý dle zařazení mezi rudé, nebo zelené propastný rozdíl), spotřebou na tom jsou v zásadě také srovnatelně, recenze/testy na NETu smrdí subjektivitou na sto honů a je nutné je průměrovat - každý recenzent pečlivě vybírá takové podmínky, aby šly výsledky do figury jeho milované rudé/zelené stáji...

Zatím se přikláním k tomu, že je současná situace natolik patová, že by o výběru/volbě měla rozhodovat jiná kriteria, a to hlučnost, teplota GPU a pamětí, velikost paměti a kmitočet vers. požadované rozlišení, osazení výstupních konektorů... zkrátka to, na co se obvykle člověk dívá až v druhém kole. No a samozřejmě, pro někoho bude kriteriem No1 cena (ani ne tolik poměr cena/výkon, jako spíše rozpočtový limit). V podstatě si ale zájemci mohou hodit korunou.

Mám předobjednanou GTX 1060 GAMING X 6G u CZC (nižší cena, bude až za týden až dva), k tomu ještě 14 dnů na vrácení. Pokud mě přesvědčí důvěryhodné testy, nebo argumetace, tak ji bez milosti vrátím a opatřím si RX 480 od stejného výrobce...

Btw., v posledním odstavci článku se vyskytuje adjektivum objektivní 2x + 1x výraz objektivně (to je zatím rekord), o kousek výše je výraz neobjektivní. V rules pod článkem je také zmínka o objektivitě - upozorňuji, že pouze objektivně kvantifikuji slova se stejným slovním základem a že nezakládám flame. Dále objektivně upozorňuji, že je tak značný výskyt jednoho termínu v tak kratičkém textu natolik neobvyklý, že o něčem vypovídá a vnímavého čtenáře navíc přímo vybízí k tomu, aby jej negoval.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 01:31:50
avatar
mezi hráči je W10 už rozšířenější než W7! W10 je navíc i na Xbox One .... takže máš smůlu.
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 04:25:56
avatar
Ano, máš pravdu. Se zahrnutými smarty, tablety a další elektronickou veteší. V oblasti desktopu (o které se bavíme) je tomu ale jinak - viz Obrázek. Windows 7 si drží převahu oproti Windows 10 o cca 100(!)%
Citace:
mezi hráči je W10 už rozšířenější
Jak je definovaný hráč? Kolik procent z nás, kteří hrajeme, ale nejsme magoři hrající 24/24 se mezi tyto hráče počítá? O co tvrzení opíráš (zdroj)? Proč oponuješ jen zlomek argumentace, která odmítá přehnaný důraz na chování jednotlivých GPU pod DX12?

Takže si subjektivně myslím, že smůlu nemám :-)
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:08:43
avatar
hráči: uživatelé STEAM a Xbox platformy tedy Windows Universal platformy (W10)

pořád nechápu, jak se někdo dnes může prát z W7, když W10 je ve všech ohledech lepší OS, nemluvě právě o DX12 apod. W10 už je tu rok, je prověřená, funkční a opravdu se mi po W7 nestýská mám je na NB a nejradši bych je vyměnil, jenže NB je starý a W10 nepodporuje ...
Uxmal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:16:15
avatar
Vo všetkých ohľadoch určite lepší nie je, ja som musel spraviť downgrade kvôli technickým problémom.

Ale chápem že ľudia čo si kupujú nové pc nemajú dôvod pustiť na tom iné ako W10 (ak teda pc nevyužívajú aj na prácu).
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:43:00

Vidím to stejně. Nejsou špatný, ale maj mouchy, které brání serioznímu používání (tedy takovému, kdy se musím na OS spolehnout, že dnes je stejnej jako včera, protože jsem nic neinstaloval... neexistuje svěřit se "moudrému" OS, který si cosi bez mé vůle upgaduje).
Uxmal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 15:05:12
avatar
Hah, to mi pripomenulo jedného známeho twitch streamera (Lirik), ktorý raz vybuchol v priamom prenose lebo ho ohlušila oznamovacia win zvučka, a skoro každý deň mu win10 chceli reštartovať pc kvôli novému updatu
itsPGD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:55:35

No já s W10 ještě žádný problém neměl ani s ovladačema pro starší (velmi kvalitní) bubnový scanner od NIKONU. Který měl poslední ovladače pro XP :-) :-) :-) Je to dané tím že každý se na tom snaží vydělat, a je jednoduší udělat novou řadu HW zařízení (i když za 10 let se na tom technicky moc nezměnilo) a vydělávat jenom na tom že to prostě podporuje pouze novější OS... A to samé je údajná nekompatibilita W10 se starším HW. I na P4 s 1GB, když si s tím dáte práci běhaj podle Vás "podělané 10-tky" daleko lépe než 7 :-) :-) :-) mockrát ověřeno... jenom to chce trošku víc práce a trpělivosti.
itsPGD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 00:36:38

Nemá cenu lidem vysvětlovat že W10 a W7 je něco naprosto odlišného... To bude ještě trvat. Většina údajných problémů s W10 je většinou chyba nevědomosti ohledně W10 (ani není divu - je to rok co vyšlo první "odladěné jádro W10). To nevysvětlíš ani kdyby jsi se Honzo rozkrájel... Asi jako kdyby jsi po lidech chtěl aby věděli (nebo aspoň měli přehled jakej je rozdíl mezi WinServer 2008 a 2012 atd... Málo kdo se v tom aspoň trochu orientuje.

Doteď si lidé myslí že velkej skok byl Vista vs W7... a není ani kdyby se rozkrájeli... :-) furt 6100 ... :-)
palab [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 07:33:23

To máš sice pravdu že podle tabulek je W10 nejrozšířenější, oni si čárkují i to, když si ho člověk nainstaluje jen na vyzkoušení nebo když mu tam ten vir natlačí nedobrovolně, ale kolik lidí se vrátí zpátky na W7 už raději Microsoft do svých tabulek nepočítá..
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 11:21:53

No vzhledem k tomu, že AMD obsadilo konzole, které jsou pořád ještě pro tvůrce her rozhodující............
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 18:26:46

akorát jak to souvisí s desktopem?
jankolincak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 01:05:26

co to ma kolega za OC verziu 1060 ?
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 07:16:15

Ktory web skoncil?
mojzisl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 10:25:10

Tipuji to na Extrahardware. Tam už nevyšla recenze ničeho pěkně dlouho, fakticky tam už vychází jen rychlé zprávy nebo se tam cpou testy věcí, které s PC souvisí jen okrajově.
Kajman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 10:52:55

JJ, na ExtraHardware skončila HW laboratoř s Mirkem Jahodou. Chce se říct bohužel, protože jeho testy mi přišly důkladné a věcné, bez nadržování jedné nebo druhé straně. Takový zlatý střed mezi dvěma nejmenovanými weby
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:44:47

Dik
ladislaFcz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - staré hry 2016-07-25 09:42:36
avatar
Ono už je to skoro trapný a myslím, že vydání RX480/GTX 1060 v prvé řadě znemožnilo dva recenzenty a to zdejšího DD a Obermaiera z PCT. Objektivita z vás kluci jen stříká. Já jsem sem celkem rád chodil, ale co se tady děje od ohlášení RX grafik, to mi zůstává rozum stát a bohužel jsem začal tento web brát jako takový srandovní čtení. No aby to nebylo jen o DD, tak Obermaiera ignoruju docela... naštěstí na PCT není jen on, ke smůle DD worldu, které je pojato jako one man show...
V první řadě je třeba si uvědomit, že ne všichni čtenáři jsou zcela tupí a že si dokáží v recenzích najít to co je zajímá. A také najít si recenzi kde je právě to co je zajímá a těch recenzí si přečíst více, vyškrtat nesmysly a z toho si pak vybrat. Nemá vůbec smysl ohánět se někde tím, o kolik je která karta procentuálně lepší v celkovém poměru nějakých her. Protože do průměru se vejde móc věcí. Klidně recenzujte jen DX12 hry. Bude to pořád lepší, než dělat průměr ze směsky a ohánět se objektivitou.

Pak je taky třeba si uvědomit, že zdaleka ne všichni si kupují novou GK, aby mohli hrát jen ty nejnovější hry, v DD světě ideálně hry, které možná někdy vyjdou. Hráči, kteří si kupují grafiku v tomhle segmentu určitě nemají na to, aby si každý měsíc koupili dva tři nové AAA tituly. Mám to stejně a bez uzardění se přiznám, že hry kupuji ze zásady ve slevě a nestydím se za to, když si v roce 2016 koupím a užiju hru z roku 2013. Nejen, že ušetřím na ceně hry, ale ušetřím i na ceně HW, na kterém si to zahraju.

Taky je potřeba si uvědomit, že existují hry, které se hrají déle než několik hodin. Osobně stále velmi často hraji rF2 na DX9. Mám tam naježděno stovky hodin a ještě jich tam stovky najedu, protože nic lepšího na PC není a nechystá se. Mám samozřejmě i Assetto Corsa DX11, rovněž s naježděnými stovkami hodin. A i tady mě zajímá výkon současných karet. Mám R9 380 4GB a jedu na tři monitory. S osekanými detaily nemám problém jet rF2/AC se 100+ FPS (nepište prosím, že na sim stačí 30). Ale samozřejmě 3 monitory chtějí výkon, proto měním. Na RX 480 jsem se těšil, GTX 1070/1080 jsou mimo můj finanční zájem. Bohužel AMD o zase zbodalo a než vylezli ven s nereferencemi, byla tu GTX 1060. Bral jsem to zleva zprava, četl hromadu recenzí a diskuzí a dneska mi přijde Gainward GTX 1060 za milých 7.599,-. A proč? Protože nejsem zaslepený hňup. Nezajímá mě jak vysoko dočůrá můj oblíbený recenzent. Nefandím červeným či zeleným. Prostě a jednoduše vím co potřebuju a v recenzích si to najdu. Pro mě je prostě výhodnější GTX 1060 (kor za tu cenu co nabízel Gainward) a je mi úplně jedno, jestli RX 480 bude díky ovladačům a většímu počtu DX12 her za rok lepší jak GTX 1060. Protože podle mě se DX12 masivně prosadí tak za dva roky a tou dobou už bude na trhu s GK zase všechno jinak.
Ty dvě karty o kterých se tu bavíme jsou v podstatě hodně srovnané, jak výkonem tak cenou a opravdu záleží na tom, na co je člověk chce. Ten ukrutný mediální (a veskrze objektivní ) boj DD a Obra v čele pluků svých náctiletých fanoušků je k pláči.
PS: DD, čekal jsem, že při svých rozsáhlých znalostech všemožných fičur co AMD grafiky umí, mi odpovíš na můj dotaz ohledně výstupů a zapojení starších DVI monitorů do eyefinity. Neodpověděl jsi mi ani na foru, ani přes SZ. Asi moc práce s laděním objektivity
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:51:50
avatar
zjevně čtete špatně co píši. Já osobně jsem v redakci za to, aby DX11 v testech ještě zůstaly.

2, já se nebiji ani za RX 480 ani za GTX 1060 ale za co nejlepší produkt za nejlepší peníze a podle toho se snažím a vždy jsem se snažil doporučovat.

3, ohledně tvého dotazu na DVI monitoy v Eyefinity ... upřímně nevim, mám starší monitory a mám to v Eyefinity zapojené skrze 2x HDMI do DP na grafice a 1x z DVI do DVI na monitoru. A funguje to.


BTW: ják mě vydání RX 480 a GTX 1060 znemožnilo? Copak jsem ten kdo vás přesvědčuje, že je jedna o 40% výkonnější než druhá? Či že jedna utrpí brutální porážku apod.?

BTW: průměrný věk čtenáře DDW je kolem 30ti let ...
digitalis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:56:01
avatar
Suhlasim s tym, aby do konca roku ostali testy z aktualnych DX11 hier. Na druhy rok uz to bude musiet byt DX12, pretoze hier uz bude viac a takmer vsetky segmenty novych generacii grafik budu uz von.
suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 11:43:00
avatar
Prakticky kazda hra vznikajici na xbox a PC bude zcela jiste pouzivat jedno stejne API, byla by velka zbytecnost pouzit dve ruzne API pro vyvoj a zvysit naklady kvuli jedne platforme. To je doposud bezprecedentni situace, nikdy v historii jsme nemeli stejne API vcetne stejneho HW na konzoli i PC! A to zcela logicky pouziti daneho API znacne uspisi. Pro hry, ktere vyhod DX12 nevyuziji, bude DX11 skvelou dnes jiz skvele optimalizovanou alternativou, kde ovsem nepredpokladam, ze by s takovymi hrami mela problem jakakoliv mainstreamova grafika. Ono totiz kde AMD trosku kulha jsou prave tituly, ktere by uz dnes z low level API tezili.
Jinak DX12 (low level access) se uz prosadilo, realne v novych hrach uz je dnes, ale samozrejme pokud chceme srovnavat cisla vsech vydanych her vcetne indie zanru atd., ktere mnohdy ani nove API nepotrebuji, tak to se tedy neprosadi nikdy! Ani za ty vase zminene 2 roky
Dare [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:35:27
avatar
Nejlepsi by bylo kdyby jeste sony preslo z opengl na vulcan a bylo by to dokonale. Takhle to jeste stale muzou zprznit kdyz budou postovat z ps.
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 18:30:09

vývojáři víc než api řeší ENGINE hry, ten ať si podporuje klidně 100 api. Hra se nezmění s API ale s ENGINEm.
nyx [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Voľba 2016-07-25 11:09:24

U mňa je voľba jasná. Aj keď 2 roky bežím na gtx 750ti MSI.

Bude to AMD RX 480 OC podpora: Vulkanu vo Windows 7, Windows 10, + Linux /bežím niekoľko rokov na Ubuntu+Steam/. Ďalej bude podpora Vulkanu len narastať.
Vidieť to na Androide a mobiloch. /Nástup Vulkanu už hlási Google na niektorých zariadenia Nexus/
Optimalizácia DX10 hier na konzolách kde je AMD sa bude len zlepšovať.
Takže pre mňa kvôli budúcim technológiám. /nemusím tak skoro zase meniť/ Nejaké FPS +/- 10 percent, spotreba par Wat. viac zas nehrá takú rolu. Teda aspoň u mňa.
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:47:49

Bacha na to, AMD miva s ovladaci na Linux obcas potize, at uz jde o kompatibilitu nebo vykon.
Marthy5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 11:25:18

Pro mě a určitě pro většinu hráčů je nejvýhodnější test GK kdy se použije co nejvíce her ze širokého spektra.
Při výběru gk sleduju jaké má výsledky ve hrách které mě zajímají,které plánuju koupit.No a sto hráčů sto chutí,proto je nejlepší testovat gk v co největším počtu her.I když je to časově náročnější tak takové testy mají pro hráče větší význam.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 11:40:04
avatar
u nás hry vybíráme nejen podle toho zda jsou samy zajímavé, ale hlavně podle zastoupení technologií, kdy nemá smysl testovat 10 her, kde 5 jede na stejném technickém základě ...
uni [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 11:54:12

Otázka je, kolik lidí např. zajímá stará Civka, když bude hrát pravděpodobně nastupující DX12 Civku novou. Já jsem pro co nejčasnější nasazení DX12 testů.
990 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:47:39

Já jsem taky pro, aby se zde testovaly novější hry pod DX12, Vulkan. Protože testy starších DX11 her si mohu najít na většině ostatních Webů (a není jich zrovna málo).
uni [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 11:51:42

Mě by zajímala ta spotřeba ne u virtuálních 100 fps (monitor mi stejně dovolí max 75) ale právě u 60-75,kde dle mě stejně jede drtivá většina uživatelů s nastaveným max. fps vs Hz minitoru.
r.mrazik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:09:28

ja fakt nechapu uz nekolik roku stale se ohaneni tou objektivitou...
a letos po vydani novych karet mi prijde,ze se mistni uz totalne zblaznili...zabomysi valky mezi amdworldem a nvidiituning jsou tak unavujici...
skoda extrahardware...byl to takovy prima stred mezi vama a Jahoda byl super...

kdyz porad nekdo stale neco opakuje (ta objektivita), tak to nakonec zas tak horky nebude...a "myslim to uprimne"... )
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:21:30
avatar
já to také myslím upřímně, proto to říkám ... otázkou je zda to může tvrdit ještě někdo jiný ....

Já jsem se nezbláznil, prezentuji fakta tak jak je realita ukazuje. Co je na tom šíleného?

A AMDworld si vyprošuji ... testujeme stejně objektivně i ostatní produkty, takže nás neurážejte.
r.mrazik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:38:29

kdo to tu chvili cte,tak je mu to jasny...
mozna tvoje/vase testy spravne jsou...ale tim svym stylem a svym prednesem je to proste AMDworld...ale muzes/muzete si za to hlavne sami...

a vlastne muze to takhle rikat kazdy...na tom neni nic tezkoho psat v kazdym clanku jak jsem objektivni a moje testy jedine spravne...ale uprimne zas muzu rict,ze cist takovy kecy akorat lidi nasere...

clovek se stane duveryhodnym (ne objektivnim!!) hlavne svoji praci...ne tim,ze to bude placat v kazdym druhym clanku...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:45:04
avatar
každý kdo říká že DDW je AMDworld tak prokazatelně lže a je sám zaujatý. Dáváme všem výrobcům stejný prostor a stejné možnosti, to jestli jich využijí, je na nich. Většina toho ráda využije.

Já jsem objektivní vůči všem a mohu to dokázat a dokazuji našimi testy, kde nikomu nenadržujeme doporučuji vždy na základě prokazatelných faktů. Že vás to štve? to je váš problém, ne můj ... nechápu jak vás může objektivita štvát a asi nikdy nepochopím. Já prostě nemůžu dělat víc, než dělám ... mnozí lžete roky o tom, že jsem neobjektivní, ale kromě vašich subjektivních pocitů a 100x opakované lži nikdo nikdo nedokázal, že bych někomu nadržoval. Ani nemůže, protože prostě není pravda. A já se na tohle téma nemám proč dále bavit. Lhaní prostě akceptovat nebudu a to ani v diskusi. První a poslední varování - tvé osočování z AMDwordu je pro mě osobní urážkou.

Kdo to tady čte a nemá v hlavě vymeteno a má trochu nadhled, tak je mu jasné, že tady se k AMD přistupuje jako rovnému s rovným k Intelu i NV pokud jde o produkty bez ohledu na velikost firmy a podílu na trhu. Tečka!
r.mrazik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:02:58

odbrzdi se...a nebo si presedni...
a precti si to jeste jednou...

nakonec podle reakce mas vymeteno mozna ty,kdyz neumis reagovat...ty tecko...

jezis a co jako udelas? das mi ban? prober se...mozna zkus zapremyslet,proc mas takovou nalepku...a ne,neni to primarne fanouskama nvidie...

milionkrat v kazdym clanku napsany jak jsi objektivni,jak je to jediny pravy test v CR,dehonestovani prace jinych a psani,jak jen tvoje prace je ta nejlepsi a dalsi blbosti...uz je toho proste moc...
nepis takovy kraviny a lidi nebudou mit nutkani psat neco o amdworldu...
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:04:54

r.i.p.
r.mrazik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:10:04

je mi to celkem fuk...testy jsou tu super, vyber sestav taky...
ale pokazdy vzdy presne vis,co v urcitym clanku dostanes...amd,android,pc...oproti tomu nvidia,konzole,apple maji minus...vzdy jednoznacny pohled na vec stylem "moje pravda je ta jedina"...zvyrazeni pro hloupy a trikrat v clanku radeji napsany..

a po minulym mesici a neskutecnym hype RX480 a kopani do nvidie,kde se to nakonec ukazalo dost jiny a stejne stale prskani a do toho ty zabomysi boje s pctuning?

nebavi to...stejne jako styl husteni v urcitych clancich...

takze...je to fuk...a pripadne sbohem
gepir [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:32:39

stim APPLEm si me dostal... to asi jedina firma ktere nikdy neprijdu na chut
Nuti lidi jen k jedne veci a to aby byly ovce a to mi nikdo nevyvrati. Nenahrajes tam normalni MP3, nepripojis to pres USB jako dalsich 99% telefonu a nemuzes si tam nic nahrat atd. Sem tam mas problem s tim ze pouzivas PC a ne nejakej Mac... A v neposledni rade jeste to ze kdyz mas iPhone 4 a je na trhu iPhone 6 prijde ti update a iPhone 4 je polo cihla sorry ale tato firma a jeji praktiky ne, bez urazky a nejakeho vymivani jinych mozku a presvedcovani ostatnich aby to nekupovali, vsichni maji svoji hlavu a koupi si co chteji, jde jen o muj nazor.
r.mrazik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 13:10:54

at si ma kazdy co chce...
ja s applem takovy problem nemel a to mam PC...
iphone 4 je 4 roky od iphone 6...a aktualizaci dostanes...samozrejme pak rychlost dostanes s nejakou verzi X.1, kdy se to vyladi...na androidu takhle s aktualizacema muzes zapomenout...

kolega tu uz rok prska na nejaky prumerny samsung,kde mu nejde poradne volat a soft si tam dela co chce...nekdo si muze koupit treba nejakyho cinana bez LTE...
ale prskat porad na apple je proste sranda...ony se ty clanky taky ctou mnohem vic,nez neco jineho ze jo ;)
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:14:03
avatar
???
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:13:31
avatar
neboj se já se zamyslel a upřímně nevím, protože nikdo objektivní mě nemůže za AMD fan web považovat .... a stojím si za tím. Pořád nevidím žádný objektivní důkaz, který by nějakém neobjektivnímu přístupu měl být důkazem. Prostě mě to uráží když mě někdo subjektivně nálepkuje ...
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 00:54:37
avatar
...ten třikrát použitý slovní základ "objekt" ve čtyřech řádcích, to byl doufám jen takový vtip pro odlehčení...
itsPGD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 01:09:28

Podle mě nejde o to čemu fandíš... Ale jak to presentuješ (píšeš) to je tendenční s tím musím souhlasit :-(
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 18:34:02

taky jsem se divil že třeba v recenzi RX480 jsem se dočetl víc o NV kartách
digitalis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:00:50
avatar
Mne sa tiez nepacia tieto taborove vojny. DD castokrat napise urcitre fakty tak, ze sa to nie kazdemu paci alebo hodi, pritom ide o fakt ako to noazaj je. Na inych weboch sa castokrat stane to, ze stokrat omielane klamstvo sa stane pravdou. Ja beriem do uvahy technologicku vyspelost ako aj praktiky firmy ktora danu technologiu predava. A ze konci Extrahardware, tak to som v soku Je to jeden z mala dobrych webov
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:04:04
avatar
Asi tak a ještě mě někteří nálepkují a dělají zě mě nějakého stranického leadera ...

EHW už skončil ... testování tam skončilo s odchodem hlavního tvůrce a to někdy před 3 měsíci.
r.mrazik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 13:13:46

a tady to stokrat omilane ctivo snad neni? v kazdym clanku to mas trikrat a jeste tucne,abys to pochopil...
a samozrejme i tady lze...viz treba clanek o filmech a 60 snimku za sekundu...to byl ulet jak prase...

a zrovna u tady tech novych karet to taky nezvlada...kdy porad tlaci AMD a pritom ta od nvidie je na tom minimalne stejne...ale to je fuk...
gepir [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:14:20

DD tesim se na tu recenzi te NITRO karty ale spis me vic zajima kdy bude reaplne RX490 a RX490X to je totiz to na co cekam. Nebudu sve karty vymenovat za neco co ma skoro stejny vykon. Mas nejake zakulisni informace o predpokladanem vykonu tech karet? A nejake info nejake "potvrzene", ze ty karty budou tento rok v obchodech? Jo a pro vsechny co se zastavji AMD nebo nVidie... lidi neblaznete! Na vsem muzeme vydelat jen mi vsichni (zakaznici) pokud bude vykon vyrovnany tak obe spolecnosti nastavi jinou cenovou politiku a ceny treba pujdou dolu. A tim ze cekate co si koupite a ze nebudete cekat atd... neblaznete, do ted jste hrali na tom co mate doma a najednou to musite mit ze dne na den? Pockejte jeste dva tydny, budou nove ovladace (u obou zastupcu) vykon se ustali budou recenze vsude po internet a pak kupujte. ;-)


BTW: A pak ta objektivita, lidicky prestan me se zbytecne dohadovat o hloupostech. Je plno vebu kde nadrzuji AMD tak extremne az to neni hezke a to same mate i u nVidie nebo intelu. Ma to smysl se dohadovat tady na nasem malem trhu? Budme radi ze tady mame DDho, ktery se snazi dodavat aspon nejake recenze... tak nebudme na sebe tak skaredi ;-)
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:53:08

To máš těžký s tim spěchánim. Myslim, že bylo dost těch, co se zbavilo starších grafik ještě za relativně rozumné ceny a nebylo na čem hrát, tak se zkrátka spěchá no :-)
gepir [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 15:03:47

Ja to chapu ale i nechapu. Proc se nekdo zbavuje karty kdyz nejsou poradne testy... vzdyt ty karty vyjely z tovarny a hned to vsihni kupujou. Ja kaslu na celej marketing pro me je smerodatne a myslim si ze i pro obrovskou cast kamaradu, jak karta jede v te a te hre. Ja kaslu na nejakych 40W navic nebo na to ze nektere karty jsou jen papirove vydane. Koupim si ji az po tom co budou testy. A v mem pripade jeste dele protoze cekam na CF vs. SLI a v tomto pro me hraje do karet prave AMD protoze jsem se docetl ze SLI pujde u teto rady karet jen 2x :-( coz je zklamani :-(

Co se tyka tech cen na prodej, mi nerikej ze nekdo ceka ze to nekdo proda za velke penize
1. je to pouzita karta (nekdy i po zaruce)
2. je to stara technologie (i nekolik let)
3. ceny novych se priblizuji tem starym

a clovek kterej to nabizi jen o 1000kc levneji nez je nakupka tak to nikdo nekoupi to je logicke
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:25:05

GTX 1060 neumi SLI vubec
gepir [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:35:27

tak to jsem nevedel ale to mi je jedno. Ja hledim do segmentu vyssiho. Ale diky za info aspon vim kdyz se me nekdo bude ptat
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 18:38:10

a k čemu SLI když je DX12 ta správná budoucnost. Multi GPU jde bez CF i bez SLI, dokonce jde na dvou různých kartách různých výrobců...

NV se vydává podporou tohohle proto ubírá support SLI, však proč mají pořád myslet namísto vývojářů, kteří ví nejlépe jak vícero karet využít.

Problém je že implementace kvalitního multi gpu není snadné
Michal_Sykora [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:57:09

Tleskám výzvě k zakopání válečné sekery mezi nesmiřitelnými klany a s trochou nadsázky dodávám - nebyli u tebe jehovisti?
gepir [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:17:04

ne jehovisti u me nebyly... ale za poslednich nekolik mesicu tady porad ctu jen samej HATE na AMD a nVidii. Kdyz se na to clovek podiva z jineho uhlu tak nam vsem prece jde jen o jednu vec a to lepsi ceny a vykon. Je uplne jedno ktera karta nebo kterej processor nam do da. Musime prece byt vsichni stastni z toho ze je konkurence to je pro nas smerodatne.
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:58:06

Konkurencia je zatial zial iba v GPU mainstreame...
MartinMT [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:22:13

nechapem preco sa zrazu o rise of the tomb raider vyjadrite: "Za DX 12 hru těžko lze považovat Tomb Rider, kde DX12 má horší výkon než DX11", ked prednedavnom tu bol clanok o dx12 patchi a ako sa vdaka nemu zmenil pomer sil.

takisto nechapem preco by ste mal mat problem odporucit gtx 1060, aj ked vychadza papierovo slabsia ako rx 480, prevadzkove vlastnosti su takisto podstatne a tie su zatial v prospech gtx 1060.
Kajman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:51:58

Taky mě to překvapilo, pár článků zpětně se tady šlo o Tomb Rider dočíst následující:
"Nárůstu výkonu se však dočkali zejména uživatelé RADEON grafik, tedy AMD GCN, které na rozdíl od NVIDIA grafik těží z DirectX12 více a podporuje jej včetně právě Asynchronních shaderů, jež tvůrci her začínají masivně využívat. Nový patch tak často posouvá původně „zaostávající“ Radeon grafiky výrazněji před své konkurenty z řad GTX grafik. Že AS tady funguje, můžeme říci i z toho, že GTX 900 grafiky mají o malinko nižší výkon s novým patchem, protože zapnutí AS u nich lehce výkon sníží (dáno architekturou funkčně nevyužitelnou pro AS). U GTX 1000 grafik to nenastane, ale výkon se zvýší jen o malinko (stejný problém v architektuře GPU jako u předchůdce), na rozdíl od AMD grafik, které z toho těží znatelným nárůstem výkonu. Z našich zkušeností je zlepšení AMD Radeon grafik až o 15%.
Tato hra přitom byla oblíbeným argumentem do diskuse o (ne)přínosu DX12, nyní se ale zařazuje po bok dalších her (Ashes, Hitman, Warhammer atd.) ukazující velmi podobný obrázek situace."
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:55:40
avatar
nevím jakou verzi na golem.de testovali
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 12:56:30

Pascaly uz AS castecne umi
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 18:42:52

Nejlepší je že v minimálních FPS mi DX12 oproti DX11 po patchi přineslo na NVIDIA kartě nejméně 30% - z cca 45 mám 60+ a minima jsou důležitější než nějaké nesmyslné průměry.

A to je taky to kvůli čemu autoři DX12 zavedli.. prostě nejde o to ohromit výkonem v nějakých hypotetických situacích, ale v reálné hře. To se podařilo velice dobře.
Julo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:02:34

"pokračujeme také v testování Sapphire RX 480 NITRO+ OC, která má z továrny takt 1342MHz a nárůst výkonu je běžně proti referenční RX 480 kolem 7-8%! Pokud navíc referenční RX 480 jede v klidnějším režimu, tedy neboostuje na 1266MHz, ale drží se jen kolem 1200MHz v průměru (což bude asi u většiny kvůli chlazení a teplotám), tak je rozdíl i přes 10%!"

DD, je podľa teba objektívne napísať, že referenčná RX 480 beží u väčšiny na nižších taktoch? Robil si nejaký hromadný prieskum? Ak nie, je potom nefér uvádzať, že vtedy je rozdiel aj 10%. Alebo to len preto, aby tých 7-8% nevyznelo tak trápne oproti predpovedaným až 15% ? Je to podobné, ako problém výkonu AMD kariet so slabším CPU. Argumentuješ tým, že to nie je problém karty lebo meriaš výkon karty, nie procesora. S tým plne súhlasím. Je to problém užívateľa, aký CPU používa. Ale potom je to rovnaké aj s tým chladením referenčnej RX 480. To nie je problém karty, je to starosť užívateľa, aby zabezpečil dostatočné chladenie. Alebo chceš povedať, že bežný užívateľ nie je schopný zabezpečiť vhodné chladenie pre RX 480? V tom prípade je to už problém karty, ak na uchladenie a držanie plného taktu je potrebné vynaložiť veľké úsilie.
V tom prípade by mali k ref. RX 480 prikladať príbalový letáčik so všetkými nástrahami a upozorneniami, aké hry je vhodné hrať, aké chladenie potrebuje, vhodný CPU.

Ešte k tej neustále spomínanej objektivite. Súhlasím s ostatnými pisateľmi, že už to preháňaš. Pripadá mi to, ako keby zákazník v obchode po vyplatení nákupu začal na celú predajňu kričať, že nekradol a robil to vždy po každom nákupe alebo dokonca aj pred nákupom, len pre istou, aby ho náhodou niekto neupodozrieval, že bude kradnúť

A táto veta ozaj pobavila: "... tak letité zkušenosti dělají z GTX 1060 dosti nezajímavou kartu."

No to vidíme ako je nezaujímavá. Už aj trpezlivým došla trpezlivosť a nakupujú 1060. Nakoniec sa z nej stane letný predajný HIT.

A ešte komentár k výberu hier. Každý recenzent si namieša vlastný "koktail" hier. Robiť z takého výberu priemer je pre mňa absolútne nezaujímavý a nič nehovoriaci výsledok. Preto je vhodné sledovať výsledky hier, ktoré užívateľ hrá alebo bude hrať.
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:10:00

DD, musim se pridat k ostatnim, pri cteni clanku tady je proste citit bud naklonost k AMD grafikam a nebo nevrazivost vuci NV grafikam - da se to poznat i treba podle citoveho zabarveni clanku, kdy u AMD casto pouzivas smajliky apod., to proste neokecas.

Netvrdim, ze nejak manipulujes s vysledky nebo cokoliv podobneho, ale mam mnohem vetsi problem verit vysledkum testu, kdyz proste ze vsech textu je tak moc citit, jak nesnasis NV.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:26:08
avatar
jak můžeš objektivitu hodnotit podle citového zabarvení?

myslím že to někteří prostě nechápete. K produktům krokům i všemu přistupuji zcela objektivně v hodnocení a psaní o nich bez citového zabarvení ...

Já to nemusím okecávat tak to prostě je. Takže buď máte nějaký objektivní důkaz a subjektivní hodnocení citového zabarvení objektivní není, nebo nemáte a v tom případě jsem dost uražen ... také nikoho nenapadám bez důkazů.
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:29:57

Ono je proste tezky verit recenzi, kdyz vuci vyrobkum jedne firmy mas uplne jiny postoj nez k vyrobkum firmy druhe

Jednak to nevypada to profesionalne a druhak proste ma clovek pochybnosti, jak moc takovym clankum clovek muze verit, nez kdyz je ten clanek napsan opravdu naprosto nestranne a neutralne.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:36:58
avatar
vůči výrobkům mám stejný postoj ke všem ... jiný postoj mám proti politice a praktickým krokům firmám, ale to se vší objektivitou. produkty ale jako takové mají stejný přístup. A nevidím proč na tom něco měnit. Opět nepředkládáš žádný důkaz že by to na DDW bylo jinak než tvrdím a citové zabarvení a subjektvní dojem není objektivní důkaz.
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:45:05

Nemam chut tu cokoliv takovyho dokazovat nebo se tu o tom hadat, jen jsem napsal muj nazor, za kterym si stale stojim a podobny nazor tu je i videt v diskuzich casto (a to nejen od zastancu NV, ale kupodivu hlavne od lidi, co jsou zastanci AMD).
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:53:45
avatar
vidíš a já si vždycky myslel, že i pro názor musíš mít objektivní důkazy. Zejména když svůj názor prezentuješ jako fakt vyvracející jiný fakt ...
GenesisJB [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:16:36

Po světě je mnoho webů kde 'objektivita' stříká doslova na každou stranu... Přečetl jste si někdo i diskuze pod těmito články?!! Je to v bledě modrém!!!!

Můj názor:

Pct

Vágner udělal test RX 480, letim tam a oooouha jen preview?!? Na hry co neznám a nebo už nemám chuť hrát znovu. WTF?!? Stále čekám na recenzy...

Vyšla recenze: "Nvidia GeForce Gtx 1060: tvrdě proti RX 480" a
"MSI GTX 1060 Gaming X v testu: Prostě luxus!"

Po druhé WTF?!? Testy jednou půl na win 8.1 a na půl win 10 s kartama který ani nepřetestovali na nových ovladačích?!? A kde je ta recenze na RX 480?!

Tohle je jako profesionální web?!

DDW

Na nic nečekám, recenze jsou téměř hned - super, RX vypadá slibně v nereferenci, 1060 se líbí i panu Stachovi, jen cena je přestřel jak kráva.

Jediný co mě fakt sere jsou diskuze kde 'objektivní' data jsou opravdu k dohledání jak u zdrojů tak i na jiných webech

To je asi vše... Ale!

Nevím, jak teda většina, beru DDW jako uživatelský web - taky se tak reprezentuje, ale dozvídám se tedy věci v profesionálním podání. A PCt jako profesionální, kde se - bohužel, dozvím podání v poloprofesionálním, nebo dokonce až pubertálním podání (můj "milášek" DRTÍ a v NErovném souboji)

Pokud to zabalí i biď jen jeden z těchto webů, protože KECI možná i odborně vzdělaných lidí, jsou únavné a duši ubíjející, tak v této zemi si už NEPŘEČTETE vůbec nic zajímavého!!
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:23:27
avatar
jsem rád, že jsou mezi námi i ti, kterým to neleze na mozek. Velice přesná analýza ... a přesně takhle DDW děláme!

Ono mnohým lidem uniká, že na PCT prostě naprosto neobjektivně testují /prokazatelně) vycházejí kraviny a všechno je tam velice nápadně pro NVIDIA a AMD je naproso jednoznačně dehonestovánoa to nemluvím o vysmívacích článcích tam. Nikdy jsem se na DDW k NVIDIA takto nechoval.

NVIDIA na DDW dehonestována není, nestydím se kritizovat za věci (ale objektivně) a přístup co mi v mnoha věcech vadí, ale kvalitní produkty vždy pochválíme a otestujeme jak si zaslouží. Ano GTX 1060 se mě líbí v některých ohledech, ano cena je strašná ...

a teď mě baví lidi, co tvrdí, že DDW a PCT jsou různé strany a dělají si prý průměr. Takže PCT pomluví AMD, DDW řekne jen že dobrý. PCT vychválí NV, DDW řekne že dobrý ... takže průměr je co?
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 18:14:15

Suhlas.

Prirovnal by som to k tomu, ze aj sef moze k vsetkym zamestnancom pristupovat rovnako a predsa mat svojich "oblubenych" a ostatni to vycitia.
Objektivne sa to ale dokazat neda
Warlordik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:36:35

Když má karta RX480 jen jeden napájecí konektor a TDP podstatně nižší, topí jako ďas i jen při lehké zátěži. Jádro je opravdu žhavé a vůbec si nezadá s Hawaii nebo GM200 od konkurence. V tento okamžik už je jisté, jak mizerná výroba v GloFo je. TSMC je ale drahé a AMD si je bohužel nemůže dovolit, licencovali proto 14nm výrobu určenou pro mobilní čipy. Proč myslíte, že vyšlo nejprve malé jádro; to velké (Vega) prostě nešlo vyrobit, 14nm výroba v této podobě je tragická. Doufejme, že se časem zlepší, ale čipy na 14nm s frekvencemi a teplotami, které měly dvakrát větší čipy 28nm generace, není žádné terno. AMD by mělo přehodnotit své rozhodnutí a jít zpět k TSMC, tam by Polaris 10 mohl překonal i GP104 zcela bez potíží.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 13:38:26
avatar
nemyslím si, že by mezi 14nm GF a 16nm TSMC byl nějaký velký cenový rozdíl, drahé budou obě ...

problémem AMD je že tlačí moc na denzitu, tedy počet tranzistorů na mm2 .... to pak topí. Jinak s teplotami a uchlazením problém u RX 480 opravdu není
Král Pavel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 14:21:35
avatar
No, AMD sice má větší denzitu GPU než NVIDIA. Ale vzhledem k celkovému výkonu to není žádný zázrak.
Viz. příklad:

RX 480
232 mm2
5.7b tranzistorů
24.57 milion tranzistorů /mm2

Proti

GTX 1080
315mm2
7.2b tranzistorů
22.86 milion tranzistorů /mm2

Což nám vychází, že AMD je na tom jen o 7.5% lépe než GP104. Takže vzhledem k rozdílů výkonu mezi těmito GPU to pro AMD není dobré....
Lázeňský švihák [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 15:06:13

Můj první komentář, tak snad to nezkazím

Osobně jsem si minulý týden koupil GTX 1060 za 7600 a volby zatím nelituji. O RX480 jsem vážně uvažoval a asi bych si jí i koupil, pokud by byla hned od prvního dne v nereferenci.

Bohužel se tak do uvedení 1060 nestalo a tak jsem sáhnul po levnější a nereferenční kartě od NV. Myslím si, že podobným způsobem se rozhodovalo velké množství uživatelů.

Chytnul jsem naskladnění v Mironetu, kde jsem si kartu vyzvedával na centrále ještě ten den a pán na výdeji mi říkal, že jsem za poslední dvě hodiny cca 20. člověk, který si jí bere a že přibližně stejné množství lidí si ji objednalo na doručení poštou. Nedivím se tak, že byly druhý den pryč.

Jelikož hraju v FHD, tak je pro mě osobně důležitější chlazení než rozdíly +- 10% a tak beru karty jako výkonově rovnocené. Za dva roky si stejně budu kupovat kartu novou a opět budu vybírat podle aktuální situace na trhu. Do té doby doufám, že rozjedu vše bez problému.

Pokud je cílem AMD zvýšit podíl na trhu, tak měli kartu uvést rovnou v nereferenci a obětovat část svých zisků.
gepir [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 15:11:22

Muzu se jen zeptat za jakou kartu si to vymenoval?
Lázeňský švihák [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 15:19:29

Měl jsem doteď GTX760, která mě začínala lehce omezovat.
Stále rozjede všechno, ale např. Zaklínač 3 už byl hodně o kompromisech.
Takto bude sloužit ještě u bráchy v PC, který má obstarožní GTX460.
gepir [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 15:44:06

diky... to jste poskocil docela dost ve vykonu. At slouzi
komplik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ROTTR: kde DX12 má horší výkon 2016-07-25 16:36:44

Nevím jak vám mě se minimální FPS zvedají z 45 na stabilních 60+ při použití DX12 na GTX1080. Možná těch 30% výkonu není zajímavých, ale herní zážitek je neporovnatelný
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:16:16
avatar
On je okem skutečně zaznamenatelný rozdíl mezi 45 a 60+ FPS? Klasická analogová televize měla 25 fps (50 prokládaných půlsnímků), kino (analogové) také (resp. 24 FPS) a nikdy jsem nezaznamenal, že by s tím měl někdo problém, resp. že by to bylo oko člověka schopno zaregistrovat.

Nechce se mi věřit, že při minimálních 25 FPS (jakožto maximální propadu) je to rozpoznatelné.
Draken [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 17:47:35
avatar
Nemůžeš porovnávat 25fps ve hře a ve filmu to je něco jiného, je plno porovnání na netu kde je to jasně vidět stačí pogooglit.

Jinak já jsem zhýčkaný z Dooma kde mi to jede 100-120 a pak přejdu na Metro 2033/Last kde s vyhlazováním mám propady i pod 40 a jak to houpne tak to je celkem poznat (teď mám vyhlazování vypnuté) i s G-sync, takže těch 25 musí trhat oči.
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 20:08:39
avatar
Ano, zkoušel jsem, googlil jsem, patrně jsem slepý (nebo je to takové hráčské placebo).

Můžeš mi vysvětlit, ne čem konkrétně to poznáš?
Draken [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:01:21
avatar
Prostě když budeš hrát 2h s fps přes 100 a pak budeš hrát hru kde ti to padá pod 40 tak poznáš že to není tak plynulé (někomu už vadí "jen" 60), stejný jako když přejdeš z nového IPS na starej TN monitor. Na lepší si zvykneš ani nevíš jak a nepřijde ti to nic extra, rozdíl se nejvíc ukáže až se vrátíš k tomu horšímu. To chce osobní zkušenost.
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 00:34:38
avatar
Škoda, že jsem nikde nenarazil na blind testy, které by potvdily, nebo vyvrátily to, co tvrdíš.
GenesisJB [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 00:36:56

Nebyl to jen subjektivní pocit?
itsPGD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 01:22:03

Ano subjektivní - pro někoho objektivní ... :-)

postavme vedle sebe tisíc lidí ukažme jim jednu jedinou barvu třebas červenou, a kdyby bylo možné zaznamenat obraz očí každého člověka tak "každý tu barvu uvidí trošku jinak". To samé jsou FPS někdo vidí někdo ne, ale 100% každý to vidí jinak.
Draken [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 07:30:51
avatar
Opravdu potřebuješ důkaz že čím více fps tím lépe?

Jinak jistě že je to subjektivní a každý je na to jinak citlivej a zvyknout se dá na vše i na hraní ve 30 fps.
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 10:52:08
avatar
Protože tento efekt od nějakých 30 FPS nevnímám, tak ano, proto bych chtěl vidět výsledky blind testů. Mám poměrně slušný (neherní) QHD monitor a na něm je můj limit 30 FPS a pak rozdíl nevidím. Pravda, měla by se zvyšovat ostrost obrazu s rostoucími FPS, ale ať se dívám, jak se dívám...

Vše je myšleno pro situaci, kdy FPS neklesají pod uvedenou hranici, nikoliv tedy průměrná, nebo střední hodnota.

Jistě, můj comment je ryze subjektivní, a právě proto bych chtěl vidět nějaký test/průzkum s vysokou výpovědní hodnotou. Zkrátka by mě zajímalo, jestli mám defektní zrak, nebo jestli je část hráčů posedlá FPS manií stejně, jako je část fotografů posedlá počtem pixelů snímače.
Draken [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 11:17:52
avatar
Když to nevidíš tak to neřeš, oko je schopné vnímat přes 200 fps takže to je asi odpověď k tvému zdravotnímu stavu.
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 11:29:09

Můžu ti potvrdit, že ty fps lidi jsou schopný poznat - mám 144Hz monitor a při hraní CSka (hra samotná mi běží kolem 300fps) jsem schopný na první pohled odlišit 60Hz a 120Hz a dokonce občas 120Hz vs 144Hz - tlačítko na přepínání frekvence mám zboku na monitoru a když zapomenu přepnout na 144Hz, tak si toho po chvíli všimnu (že mi hra nepřijde tak plynulá) i s těma 120Hz.
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 11:54:40
avatar
Já Vám to pánové neberu, jenom bych sakra chtěl vidět nějaký článek, kde se tím zabývají specialisté na trochu odborné úrovni. Lidské oko má hranici zhruba do FPS, za spodní hranici bylo označováno 24 FPS (film), resp. 25 FPS (TV). Tím byly myšleny full frames, u analog TV to ještě ošálili tak, že se obraz rozdělil na půlsnímky, kterých bylo 50 a ty byly prokládané ob řádku. Jestli to bylo kvůli max. přenášenému kmitočtu, nebo kvůli oku nevím.

Takže vjem plynulosti FPS nad 24-60 FPS nemůže ovlivnit, pokud to není tak, že sice karta vygeneruje oněch např. 60 FPS, ale některé části obrazu renderuje více cyklů, takže de facto jsou zobrazeny s nižší snímkovou rychlostí.

Jak to funguje nevím. Proto se ptám.
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 12:08:47

Tech cca 25fps je teprv hodnota, odkdy oko sled snimku vnima jako plynuly pohyb, oko samotne ale zvlada mnohem vic.

Kdyz delali testy na pilotech stihacek, tak zjistili, ze ti zvladaji kolem 250 fps - pokud jim na 4ms (coz podpovida jednomu snimku pri 250fps) neco promitli, tak piloti byli schopni postrehnout, ze se tam neco mihlo.

Obraz se uz dneska ve hrach generuje pokazde cely, jeste kdyz tu nebyly graficke karty, tak se treba prekreslovalo jen to, co se hybalo, ale to bylo mozne jen u 2D her, u 3D her to mozne neni a u 2D her nema cenu se tim dnes zaobirat.
AndreasCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 12:18:12
avatar
Dulezite je zminit, o jaky obraz se jedna. U filmu jsou vsechny zmeny mazle (BLUR) a neni takovy narok na plynulost (25fps staci jakz takz). U zmineneho CS jsou jednotlive obrazy absolutne ostre a je mnohem vyssi narok na FPS. To ceho si oko vsimne je ostra hrana/skokova zmena hrany. Proto se u her povazuje minimalni hranice 40FPS. V pripade implementace motion bluru vypada obraz vice plynuly. Nevyhodou je, ze spousta her ma motion blur prepaleny a je to pak jen velka rozmazanina.
CS ma zmeny velke a aby to bylo vice plynule, tak je dobre mit velice vysoke fps. Jestli je poznat 100+fps, tak to nevim, ale rozdil mezi 40 a 60 je poznat sakra hodne i presto, ze podle "teorie" by to melo byt cajk.
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 12:34:36
avatar
Fakt je, že těch 60 FPS z hlediska blikání snímku je na úrovni analogové NTSC 60HZ (30 FPS = 60 půlsnímků za sec).

No, stále bych chtěl link na nějaké blind testy s popsanými (zobrazenými) podmínkami testování.

Chápu-li správně, tak zní otázka - od jakých FPS se již (pro průměrné oko) nedají rozpoznat změny ostrosti?

Jinak k těm 250 FPS/pilot - lidské oko je schopno po dlouhodobé adaptaci zaregistrovat dopad jednoho (!) fotonu na sítnici, ale to nemá praktický vliv na to, od jakého osvětlení scény se dá říkat, že člověk scénu vidí. Možná se tedy dá za obdobně extrémních podmínek vyhodnotit, že je oko schopno zaregistrovat záblesk v řádu jednotek ms, ale na celkový vjem z plynulosti scény to bude mít stejný dopad - tedy nulový.

Generování snímku v celku také znamená, že je vertikální kmitočet monitoru další limitou (i kdyby byla vypnuta vertikální synchronizace, tak monitor neumí překročit svůj max. vert. kmitočet). Jinými slovy je nesmyrl uvažovat FPS nad možnosti vertikálu daného monitoru.
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 12:44:14

Ano, fps nad obnovovaci frekvenci monitoru ti uz moc neprinesou (krome nekterych her, kde byvala fyzika spojena i s fps vykreslovani), jen snizeni input lagu.

Kdyz mas 60Hz monitor a 60fps, tak na monitoru zobrazujes obraz, ktery se zacal renderovat pred 16,66ms, pokud mas 300 fps, tak se ten obraz zacal renderovat pred 5ms - tedy 12ms rozdil jen v casti mezi renderovanim a zobrazovanim.
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 12:37:10

Rozdil mezi 60 a 120 poznam bezpecne do vteriny se 100% uspesnosti, pokud muzu pohnout pohledem.

120 vs 144 uz nepoznam, tam jen mam pocit, ktery z nich to asi je, ale cekam, ze uspesnost bych mel jen kolem 60% (50% by bylo, kdyz bych to nepoznal vubec)

Monitor mam ASUS ROG SWIFT, na nem jsme to zkouseli.
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 12:56:07
avatar
:-) Ano, jistě, v takovém případě Ti pomůže stroboskopický efekt naruby. Je to srovnatelné, jako když se díváš na regulátor osvětlení, na kterém bliká (nepozorovatelně) LED dioda 50 (nebo 100) HZ - podle zapojení. Když se na ni díváš, tak svítí. Když cukneš pohledem, nebo hlavou, tak se svit rozloží do řady svítících bodů vedle sebe.

O tom to ale není - takto "rozložíš" i 1000FPS.

Pokud by šlo o takovéto vyhodnocování, tak by vůbec nedávalo souměřitelné výsledky - každý z nás poškubává hlavou (no ano, my všichni), mrká a třese se s jiným kmitočtem a s jinou amplitudou, takže by to nebylo o zraky, ale o tom, jak s sebou cukají naše kamery (oči). To mě do Tvé zmínky o pohybech očima vůbec nenapadlo.

No nic pánové, děkuji za commenty, musím odejít do reálného světa, jehož FPS jsou neměřitelné :-)
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 12:58:44

Pochopil jsi me spatne, nemyslel jsem zadny pohyb ocima nebo nejakou casti tela, ale pohledem ve hre, protoze na staticke scene je uplne fuk, jestli mas 1 fps nebo 300
ZELEZNAK [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 18:18:00
avatar
DD kolik ma karta v zatezi stupnu?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 21:41:02
avatar
75
ZELEZNAK [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:36:35
avatar
tak to de a hlučnost?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:40:04
avatar
no ... slyšet je, ale mnohem tišší než moje R9 290X VAPOR-X
ZELEZNAK [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 08:33:11
avatar
muj Gigabyte 7950 to byl inaci hukot ale teploty sem mel bezkonkurencni
Marthy5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 18:25:33

Tady je nějaký test v němčině,pro nedočkavé...nakolik je seriozní netuším.
Odkaz
dude [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 18:42:04
avatar
vsude pisou, ze gtx1060 se oplati vice tak nevim
Marthy5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 19:06:56

Jsou to technologicky rozdílné karty,takže těžko porovnávat.Záleží co sám preferuješ za hry,na jak dlouho kartu kupuješ atd.
Hodně zhruba-na hry v DX9-DX-11 je lepší GTX1060,Na hry v DX12 je lepší Rx480.
Ale hodně jsem to zobecnil
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - TAK, A JE TADY 2016-07-25 20:23:34
avatar
MSI Radeon RX 480 Gaming X 4/8G viz Odkaz

teď již nezbývá, než aby někdo porovnal v tesech dvě nejlepší nereference z nových 480 a 1060.

Porovnání MSI Radeon RX 480 Gaming X 8G vs MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G by mělo jednoznačně odpovědět na otázku, kterou kartu koupit.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 20:23:52
avatar
přestaň spamovat diskuse bavičkami a tučným!
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - VÝZNAM SLOVA SPAM 2016-07-25 20:34:02
avatar
"spam - nevyžádaná pošta. Spočívá v hromadném rozesílání emailů uživatelům, kteří o ně nestojí. Zpravidla obsahují reklamu či hoaxové zprávy. Mohou také obsahovat viry a nebo podvodné nabídky. Slovem "spam" se také označují komentáře pod články nebo v diskusních fórech, které jsou primárně určeny k tomu aby dělaly reklamu jeho autorovi. Obecně se tak označuje jakýkoliv obsah na internetu, který nemá hodnotu pro návštěvníky a slouží pouze k propagaci jeho autorů. Moderní emailové klienty se snaží redukovat množství přijatého spamu pomocí tzv. anti-spamových filtrů.

Zdroj: http://it-slovnik.cz/pojem/spam/?utm_source=cp&utm_medium=link&utm_campaign=cp"

TAKŽE JEDNAK NESPAMUJI A TAKÉ BYCH RÁD PODOTKL, ŽE PRÁVĚ KVŮLI MOŽNOSTEM ZVÝRAZNĚNÍ JSOU TYTO VOLBY UMOŽNĚNY.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 20:50:24
avatar
jenže ty to využíváš tak, že NA NÁS FAKTICKY ŘVEŠ! A NA TO TADY NEJSME ZVĚDAVÍ!
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 20:56:47

Ahoj,

buď rád, že ti THISONE alespoň odpoví....Jsou tu třeba tací, kterým neodpověděl, hádám, že mu došly argumenty, tak dělá mrtvého brouka....skutečně nemluvím O SOBĚ.....
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:38:03
avatar
???
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 00:20:49
avatar
To je opravdu hloupá reakce. Snažím se text strukturovat a používat ty nejjednodušší prostředky pro odstupňovaný akcent částí textu, aby byl přehlednější.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:11:43
avatar
tvl ty seš fakt janek... chytrej jak radio
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 20:42:39
avatar
Ale tak zas když tu ta možnost je
J55X [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - :-D .... 2016-07-25 21:20:35

Jen poznámka k diskuzi ..... "náklonost" DD k AMD není třeba dokazovat,stačí si pravidelně číst DDWorld ..... osobně mi to nevadí stejně jako mi nevadí náklonost Obra k Nv .... ale co mě zaráží napíše-li někdo (o sobě),že zde bude jediná skutečně objektivní recenze,či spíš porovnání výkonů v ČR ..... to zní opravdu podivně .....
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 21:37:56
avatar
náklonost je třeba dokázat! nemůžeš prostě lhát že tu je, když ji nemůžeš dokázat .... já tě žádám dokažte to! chci objektivní důkaz že jsem neobjektivní a zaujatý. Jinak jste lháři, což mohu dokázat a usvědčujete se sami. Žádně stačí číst stačí číst ... subjkektivní dojmy apod. chci důkaz, že straním AMD atd.

Důkaz není to, že mám radši otevřenější přístup AMD ke světu technologií a standardům a nebo že NVIDIA jde za hranu v marketingu a kritizuji to ... takže co kde máte důkaz?


// no pokud nám v recenzi nevyjde jedna karta o 40% výkonnější, tak myslím že budeme mít objektivně jedinou objektivní recenzi v ČR ...
J55X [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 21:48:04

.... prosím tě ,ta "náklonost prostě z většiny tvejch článků týkajících se problematiky Nv vs. AMD přímo vyzařuje,jakej jinej důkaz chceš ????? Vypisovat jednotlivosti ???? To snad nemyslíš vážně !!!!
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:17:00
avatar
nic nevyzařuje, kritika NVIDIA není náklonost k AMD ... ano myslím to zcela vážně, nemusíš nic vypisovat. Prostě chci jasný důkaz zaujatosti, tedy že to co píšu je objektivně a průkazně lež.
J55X [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 07:25:08

Proč rovnou mluvíš o typické lži ???? !!!! ???? Tady diskutujeme o "náklonosti" .....
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:12:21
avatar
Vím, že píšeš v souvislostech a někdy je to i dobře ...ale tvý oponenti poukazují na to, že někdy je té omáčky opravdu hodně ... mě to problém nedělá a možná to i zvyšuje návštěvnost webu ...co já vím
skitliv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:35:19

Proč si většina lidí myslí, že je DDWorld nakloněn AMD.

Citace:
Osobně jsem zatím proti, skládat testy jen z DX12/Vulkan her a to proto, že není dost kvalitních her a zatím jsme v přechodu mezi DX11 a DX12. Ono to ale nebude dlouho trvat. A jak mě informují vydavatelé her, DirectX12 s optimalizacemi pro AMD hardware je prostě jediná cesta pro většinu multiplatformních her, mají-li dobře běhat na konzolovém HW včetně VR her, které SONY i MS chystají, navíc na nových verzích PS4/Xbox využívající nové grafiky AMD (SONY PS4 NEO fakticky používá Radeon RX 470).


Toto je přímá podpora jedné značky, zcela náhodou AMD. Optimalizace her pro grafiky, jak dedikované, tak integrované v konzolích pro jednu společnost vidí autor pozitivně a vítá je.

S tím souvisí:

Citace:
Za DX 12 hru těžko lze považovat Tomb Rider, kde DX12 má horší výkon než DX11, ostatně je to také snad jediná hra, na které spolupracovala NVIDIA, takže to moc nepřekvapí.


Takže když má hra implementován DX12, tak autor ji nepovažuje za DX12 dle svého úsudku. Tato hra obsahuje DX12, i když se to nehodí autorovi pro hodnocení. Navíc se objevuje element nVidia.

Testování DOOM s Vulkan je přinejmenším vtip. Ano, hodí se to pro určité výsledky.

Mohl bych pokračovat donekonečna, ale jasný důkaz fandovství.

Jmenuje se to: AMD překvapilo lepšími finančními výsledky Q2 2016. Novinky na cestě: ZEN a GCN kam se podíváš

Odkaz

Pod otázkou, co za úspěchem stojí:

Citace:
Ačkoliv to zatím na trhu moc nevidíme, AMD se zjevně podařilo oslovit výrobce svými novými produkty. I bez vlivů některých menších jednorázových příjmů (které ovšem mohou přinést AMD v budoucnu hodně zajímavé příjmy) totiž došlo vlivem většího zájmu o produkty AMD k otočení negativního vývoje. AMD prodalo více grafických karet i mobilních čipů zejména ve srovnání se situací před rokem (což je překvapivé). Výrazně pak roste divize semi-custom řešení, tedy čipy na míru například pro konzole a další produkty, kterým AMD dodává „vnitřnosti“. Do Q2 2016 se přitom ještě nijak zásadně nestihl nepromítnout vliv nových 14nm grafik a 14m produktů obecně. AMD přitom předpokládá, že v Q3 dosáhne nejlepších výsledků za několik posledních let. Tržby mají růst až o 18% a další výhled je prý ještě optimističtější.


Pravý důvod byl, že 123 milionů získali z prodeje části Nantong Fujitstu Microelectronics. Kdyby toho nebylo, byli by 54 milionů ve ztrátě, tedy podobně jako předešlý kvartál.

Napsal jsem to slušně, jasně a s faktickými argumenty. Nechť každý nad tím pouvažuje. Děkuji za pozornost.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:57:47
avatar
Citace:
Osobně jsem zatím proti, skládat testy jen z DX12/Vulkan her a to proto, že není dost kvalitních her a zatím jsme v přechodu mezi DX11 a DX12.


Citace:
Za DX 12 hru těžko lze považovat Tomb Rider, kde DX12 má horší výkon než DX11


jenže i tak ten kvarátl skončil lépe v jednotlivých segmentech a psali ti to na jiných stránkách jasně.

testovat Vulkan který má přínos na AMD i NV a je jasným zlepšením optimalizace je vtip?

Takže jsi předvedl přesně to, co kritizuji, čtete a vybíráte si z toho co píšu jen co se vám hodí. A ignorujete to čím vám nezapadám ....
skitliv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:08:26

Ani jeden argument jsi fakticky nevyvrátil, takže se měj hezky.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:18:30
avatar
Já vyvrátil vše, ty ignoruješ co píši a ještě mě hloupě cituješ aby ta tvá ignorace byla vidět. Takže sbohem. Jsi přesně ten typ se kterým se diskutovat nedá ... ignoruješ argumenty, co se ti nehodí.
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 07:59:44

On se s tebou normálně baví a ty ho zabanuješ? To to tady za posledních pár dní hodně kleslo...

Pak se nediv, že ti každý vyčítá, že jsi zaujatý.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 10:48:06
avatar
kde tu diskusy vidíš? On naprosto vyignoruje co píši, protože se mu to nehodí. Pak se nediv, že nemám zájem diskutovat s někým, kdo ignoruje co píši a mele si svou ...
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 11:24:47

I kdyby tě ignoroval, to přece není důvod k banu, že má jiný názor, ne? Chtěl jsem se ještě podívat do pravidel diskuzí na tomhle webu, jestli nějaké porušil, ale odkaz nefunguje.

Jinak ohledně toho testování Vulkanu v Doomovi - tam je problém v tom, že jedna z optimalizací (shader intrinsic) jsou zatím napsané jen pro AMD grafiky, tudíž testovat nyní Dooma se nejeví jako moc objektivní, ty ostatní pointy netuším, obchodní pozadí společností nesleduju.

A s tím ignorováním to vidím jinak - přijde mi to, že je to spíš obráceně a ty často ignoruješ, co ostatní píšou a pořád se je jen snažíš přesvědčit o tvém názoru, místo toho, aby ses zamyslel nad jejich názorem.
- např. když ti tu 20 lidí napíše, že jim vadí to neustálé omílání, jak je NV zlá a AMD dobré - mě nezajímá, kdo je zlý a kdo hodný, mě zajímají technické věci (např. benchmarky, technické rozbory - např. by určitě spousta lidí uvítala třeba článek, který by rozebíral podrobněji asynchronní shadery apod.) a opravdu objektivní fakta bez subjektivního vhledu, který je znát z snad každého článku.

Ale je mi jasný, že na tom nic nezměním, když to nezměnilo XY komentářů přede mnou.

Tuhle diskuzi asi nemá cenu dál řešit - nikam by nevedla - ty nezměníš můj názor a já nezměním tvůj.

A ne, žádné důkazy pro tahle svá tvrzení nemám, je to jen můj osobní pocit...
Rabin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-28 00:50:31
avatar
Mne to pripomina Turecko momentalne na tomto VB .Kto nejde s nami treba ho zavriet alebo najlepsie popravit . Ja som dlhorocny fan AMD ale toto je vela.DD si ani neuvedomujes aku zlu reklamu tejto znacke robis , nehnevaj sa .
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:12:39

Co takhle ty hádky o fan webu AMD ukončit hlasováním a už to neřešit. Nemá to cenu, vznikají jen zbytečné hádky.
Otázka zní: máte pocit, že se tento web přiklání k AMD(palec nahoru) nebo je vždycky zcela objektivní(palec dolů)?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:14:36
avatar
pocit není důkaz
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:22:54

To právě myslím. Proto ten pocit. Samozřejmě to není důkaz. Ale spíše jde o to, aby jsi v klidu zjistil, jaký názor(pocit) má většina lidí - bez obviňování.

Jde mi o to zbytečné dohadování jestli jsi nebo nejsi AMD. Vidíš, jak vypadá celý svět, lidé se prostě spolu nedokáží dohodnout na obecně jasných záležitostech, přestože jsou 100%ní důkazy, jak to je doopravdy.
Proto jsou tyhle diskuse o ničem a jen rozčilují poklidné diskutující.
Prostě pochopte, že se dohodnout nedokážete a berte tento web, takový jaký je.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:25:33
avatar
ano berte tento web jaký je! přistupuje fér k AMD, NVIDIA, Intel i všem! Kritizuje s fakty v ruce, chválí s fakty v ruce. Nevytváří dehonestační články, vytváří objektivní kritiku. Chválí AMD za stejné věci jako chválí NV, kritizuje AMD za stejné věci jako NV ... atd.
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:54:44

To je právě ten kámen úrazu. 50% lidí říká, že jsi objektivní a 50% lidí že ne.
Prostě pochop, že těm 50% lidí, co si myslí, že objektivní nejsi to prostě NIKDY nevysvětlíš a to i jasnými argumenty. Tak funguje svět.

A neustálým provokováním těchto lidí jak moc jsi objektivní, tu situaci neustále zhoršuješ.

Btw. poměr procent je zcela smyšlený
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:09:53

I když já dávám palec nahoru, tak přesto mám tento web rád nejvíce z českých IT webů. Jen tak dál. Třeba máš opravdu AMD srdce, ale mozek si to přiznat nechce.
Já si spojím testy DDw a PCT a udělám průměr a vždy mám přesný výsledek.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:15:52
avatar
to tě lituji děláš dost špatný průměr. Všichni přiznáváte, že možná jsem zaujatý, ale vychází nám to tady prostě dobře. Na PCT vychází kraviny ... takže když zprůměruješ dobrý výsledek a kravinu, tak ti vyjde kravina ne přesný výsledek ...
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:03:00

Jsem rád, že mě lituješ, ale podívej se na konec té věty, je tam smajlík.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:26:16
avatar
no to je matoucí
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:03:23

A samozřejmě vím, že na PCT(obr) jsou ty testy opravdu totální kraviny. PCT už jsem odepsal dávno, ale mám strach, aby to tady nedopadlo podobně(třeba nápad nyní testovat jen DX12 hry, když je jich jen pár). To by mi bylo líto.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:09:00
avatar
pokud čtete co píši tak víte že jsem proti ;)
GenesisJB [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:31:26

Něco jako "Recenze zdroje Enermax MaxPro 600 W: Neprošel, proč?" - proč netestovali podobný produkt s podobnou cenou co opravdu jde doporučit s tím, že tomuhle se vyhněte??

nebo

"Spire Jewel 350 W (SP-ATX-350WT-PFC): „šperk“ za 500" - jako zase neprošel a alternativa nikde...

Chápu, že test je test, ale alespoň bych rád měl test něčeho co se dá použít a případně nevezme desku a kompomenty s sebou do křemíkového nebe
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 22:33:15
avatar
Jako on se docela snaží, má v tom přehled a vím že naše jednoduché recenze se mu nelíbí, jenže ty jeho jsou i pro mě dosti matoucí, co tepvre pro běžného uživatele.
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 00:00:48
avatar
Jesli je něco na PCT na skutečně vysoké odborné úrovni, tak jsou to právě testy zdrojů.

Tak nějak si představuji objektivitu v IT novinařině.

Pokud jsou pro Tebe testy jejich rozsahem matoucí, tak čti jen jejich závěr, tam to máš dostatečně zjednodušené. Nikdo z nás není interdisciplinárně vzdělaný, chápu, že Ti prakticky nic neříká obvodařina, ale část IT populace s příslušnými znalostmi testy zdrojů na PCT oceňuje právě proto, že jsou nenapadnutelné a téměř absolutně důvěryhodné, že se neopírají o dojmy, ale o výsledky měření, standardním způsobem interpretované.

Ne tedy, že "...on se docela snaží", ale on to dělá na špičkové profesionální úrovni. Mimo vší diskusi.
GenesisJB [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 00:29:53

Samozřejmě, bez diskuze, tím jsem svým příspěvkem něchtěl shazovat autorovu profesionalitu, na kterou mi DD odpověďel velice odlehčeně.

Mě osobně zaráží z jakého důvodu testuje tyto zdroje, a neuvede funkční produkt a alternativu - ať už produkce toho samého výrobce, nebo konkurence za tu samou nebo podobnou částku.

K čemu mi pak je renenze, kde se dozvím jen, že tento produkt ne z toho a toho důvodu, ale netuším pak jaký vybrat, prože - už jen z logiky věci, musím předpokládat, že všechny ostatní produkty mají tyto nebo snad i horší neduhy.

O slaboproudé elektrikařině nevím zhola nic, je hezké, že se to někdo snaží alespoň tak osvětlit, ale není mi to k ničemu..
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 00:43:41
avatar
Vybíral jsem si zdroje výhradně podle jejich recenzí (různé, mám těch PC krabic vícero). U zdrojů je ten problém, že ač mají naprosto zásadní vliv na chod/spolehlivost/životnost PC, tak jsou ve většině případů neuvěřitelně šizené a obvodářsky odfláknuté. Recenze na PCT jsou velmi pracné, a proto je jich tam relativně málo, ale na rozdíl od převážné většiny ostatních IT periodik se na ně dá spolehnout.

Napsal jsi: "... prože - už jen z logiky věci, musím předpokládat, že všechny ostatní produkty mají tyto nebo snad i horší neduhy." Bohužel je tomu přesně tak. Právě proto jsou recenze na PCT tak cenné.
GenesisJB [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 00:55:04

Krásně napsaný příspěvěk, nicméně nic neříkající, promiň mi.

Očekával bych tedy, pokud je oněch testů - v tvém podání a dále obrazně, jak šafránu, že mi bude doporučena náhrada.

A jelikož, konkrétně, oba ty testy byli na popud čtenářů a uživatelů, tak jako uživatel ocením radu "co si tedy místo toho zakoupit"
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 08:39:58
avatar
To "na popud čtenářů" je tam komentováno slovy: "Tentokrát zde pro změnu máme zástupce nižšího segmentu mainstreamu, Enermax MaxPro 600 W (EMP600AGT). Někteří čtenáři si specificky tuto řadu vyžádali. Faktem je, že jejích recenzí je naprosté minimum, přitom však je tato řada k mání za zajímavou cenu."

Je to přece recenze jednoho konkrétního výrobku, vybraného z řady, která končí výsledným hodnocením - tedy je to přesně to, co čtenáři chtěli.

Tohle jsou stránky autorů recenzí: Odkaz, tady jsou jejich recenze zdrojů: Odkaz, když se prokoušeš tady, tak najdeš dost recenzí, ze kterých se dá vybrat Odkaz, tyhle jsem si nakonec koupil 2 Odkaz + jejich výkonnějšího brášku - právě na základě recenzí pana Bočka.

Je fakt, že kdyby z těch testů na PCT sestavili žebříček a k němu dali pár tabulek, kde by bylo možné posoudit komparativní výhody jednotlivých modelů/typů, tak by to zjednodušilo výběr pro BFU. To ale není cílová skupina a nepředpokládám, že by ses mezi ně řadil :-)
mistnitluchuba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:23:56

Proč mi připadá že ddworld je amdworld:
hustota článků o nvdii vs hustota článků o amd
citové zabarvení těchto článků
prosazování standartů amd (tady víceméně souhlasím s autorem, pro mě jako zákazníka je otevřenost +)
proč se včechny grafické karty testují jen ve hrách? kde je střih videa nebo CAD? (tipuji proto, že zde na plné čáře vítězí nvdia)
Celý červen si tu hypeoval RX 480, o GTX 1060 zmínek jen poskrovnu
a tak dále...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:26:57
avatar
Hustota článků nevypovídá nic o zaujatosti webu ... píšeme o tom o čem se píše ....

citové zabarvení? to je tvůj subjektivní pocit, nic objektivního ...

proč se testují ve hrách? protože na to je všichni hlavně používáme ... jinak ve střihu videa atd. asi by ses divil, že tam není žádný velký rozdíl, takže tipuješ opravdu špatně.

o RX 480 jsme věděli půl roku dopředu oficiálně, o GTX 1060 jsme nevěděli, měla vyjít později takže jak jsem o ní měl psát když se o ní nepsalo a nemluvilo?!?

takže a tak dále, jen si dokázal, že tady žádný AMDworld není a že mě rpostě tím jen urážíte a lžete sami sobě ...
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:37:52
avatar
Já nejvíc obdivuju to, že se vydržíš hádat už roky pod každym článkem o grafárnách o tom samym furt dokolečka ... já bych na to neměl nervy a už by mě z toho asi kleplo
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 00:15:09
avatar
Ad "citové zabarvení" - nebyl by až takový problém udělat rozbor a zdůvodnit tohle tvrzení mistnitluchuby, ale nikdo by to nečetl a navíc bys to stejně smazal.

Toto označení je do stejné míry validní jako Tvoje, kdy reaguješ slovy: "...to je tvůj subjektivní pocit, nic objektivního".

Možná by bylo lepší nechat čtenáře, aby si postoj formovali sami, protože oni to stejně udělají, bez ohledu na to, kolikrát použiješ výraz "objektivita".

Osobně bych s oponenty (vlastními čtenáři) nevedl válku z pozice někoho, kdo sám sebe "institucionalizoval", ale cenil bych si, že mi poskytují feedback.

Ještě jedna poznámka - výraz "lež", který tak rád používáš, znamená cosi jako "záměrně a vědomě formulovaná nepravda". Se lží jsem se v příspěvcích setkal skutečně výjimečně, ať již byly psány z rudého, nebo zeleného tábora. kromě toho je to velmi hrubý výraz, nerozumím tomu, proč jím tak často oslovuješ vlastní čtenáře.

Pane Stachu, to není ve zlém, naopak, snažím se Ti nastavit zrcadlo.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 15:58:02
avatar
všechno ve zlém, nic jiného v tom hledat ani nemůžu. Já vím jak píši a vím o čem píši. Nikdo jste nikdy nepředložil jediný důkaz mé neobjektivity a zaujatosti jen tu plácáte něco o subjetivních pocitech. těžko to může být vážně myšlený příspěvek do diskuse o objektivitě.

Ano stojím si za tím že je lež jako záměrně a vědomě forumulovaná nepravda, že DDW je nějaký AMDworld ... osobně mě to velice urží, zejména proto jak těžké a složité je pro nás vůbec fungovat a jak maximálně se snažíme být objektivní protože to nás drží nad vodou. Já si nemohu dovolit nadržovat jedné firmě a už vůbec ne AMD, které nás nedokáže nijak podpořit. Takže pokud nemáte v hlavě někteří úplně vymeteno, doufám že si dokážete spočítat, jak extrémně nevýhodné by pro mě bylo dělat z DDW nějaký AMDworld! Ekonomicky ani jinak to nemůže fungovat, přesto tu stále lžete o tom, že tady nějaký AMDworld je ... já nevím jestli jste tak hloupí, nebo mě jen trolíte, ale nevěřím tomu, že si to neumíte ekonomicky spočítat.
Kajman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 08:12:08

Spíš asi takhle:
DDWorld 17.6.:
Už jsem naznačoval v předchozích článcích, že mnozí jsou až překvapeni, kam se výkonem RX 480 dokáže dostat, protože reference běhají „jen“ na 1266MHz, ale karty jdou taktovat k 1,4GHz běžně a 1,5GHz by také neměl být prý problém. Výrobci tedy připravují luxusní edice s podobnými takty, které umožni možná ještě lepší výsledky. A výkon na těchto taktech … no řekněme, že už není moc důvod prodávat FURY řadu...
A ano, pořád se bavíme o mainstreamové grafické kartě za 199 dolarů v základu (6 tisíc), kdy většina normálních bude samozřejmě za ty ceny kolem 6 – 7,5 tisíce.
--------------------------
DDWorld 7.7.: za 249 dolarů (7400 korun vč. DPH) se nebude prodávat žádná GTX 1060, za 9 tisíc budou reference a za 9500 – 10 tisíc budou nereference...
Navíc GTX 1060 má nahrazovat GTX 960 … může mě někdo vysvětlit, jak má grafika za 9 tisíc nahrazovat grafiku za 5 tisíc?! Odpusťte, ale pro koho GTX 1060 má jako být?
Odpověď: Já koupil NEREFERENČNÍ Gainward GTX1060 za 7500Kč, která byla na Mironetu v několika kusech skladem (Praha, Brno) i 4 dny po zahájení prodejů. Takže dopředu deklasování neoblíbené značky a podivné dotazy pro koho tahle grafika vůbec je. Jinak 4GB GTX960 stojí taky spíš kolem 6000Kč jako konkurenční R9 380X 4GB a nereference u RX 480 nebudou o moc levnější než nereference u GTX 1060, takže tohle tvrzení může platit pro obě karty ;)
---------------------------
DDworld 4.7.: Ve snaze odlákat pozornost od výborného AMD Radeon RX 480, zejména majitelů starých grafik toužící po upgrade, NVIDA nechala uniknout informace o GTX 1060.Grafice, kterou ještě nechtěla vydávat, kterou nemá připravenu na vydání, kterou ale přestaví a vydá bez nějaké zásadní dostupnosti na trhu v následujících dvou měsících.
Odpověď: Nepřipravená grafika bez zásadní dostupnosti, která je přitom v některých edicích dostupná u nás i dnes a to neuplynul ani měsíc od citovaného článku?
A co jsou informace o RX480, kde se tvrdí, že kvůli rychlému vydání nebyly implementovány všechny šetřící funkce? Obě karty si nemají co vyčítat.
A to nemluvím o negativně zabarveném úvodu: "Ve snaze odlákat pozornost..."
---------------------------
DDWorld 6.7.:
NVIDIA pokračuje v předvádění grafik, které vydává, i když je fakticky nemá a hlavně za ceny, které výrazně překračují ty oficiálně uváděné. A stejné to bude i u GTX 1060. Tu NVIDIA „neoficiálně“ ukazuje, i když má zatím do faktického uvedené na trh a běžného prodeje daleko.
---------------------------
DDWorld 11.7.:
NVIDIA nepočítala, že RX 480 bude až tak výkonný a hlavně až tak levný. GTX 1060 dokončuje dosti nahonem (to jsme věděli, že má přijít později) a snaží se dostat takty a výkon co nejvýše. Výkonově ale není moc kde brát...
V DirectX11 by tedy výkon měl být docela podobný, ale i tady by RX 480 měl v průměru lepší výkon uhájit. Nastupující DirectX12 pak bude pro GTX 1060 „pohroma“...
---------------------------
To zabarvení a snaha vytáhnout na produkty jedné firmy to nejlepší a na produkty druhé firmy to nejhorší (byť se to občas ukáže jako nepřesné a zavádějící) je tady cítit a spousta lidí to vidí. Já se rozhodně nerozhoduju podle toho, jestli produkt vyrobila zelená nebo červená firma, prostě pročtu X recenzí a testů a podle nich a aktuální ceny se rozhodnu.
r.mrazik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 15:40:27

dobre ty...proste amdworld...ne testama,ale hlavne stylem psani...a on se tomu pak jeste divi,kdyz mu to lidi pisou...
ale porad se tu bude ohanet objektivitou a dalsima vecma...pche..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 16:01:45
avatar
ano divií, protože v tom co on vypsal nikdo nemůže hledat žádný AMD WORLD není tam nic neobjektivního ... prostě píšu o tom jak věci jsou a jak se mají a o čem vím ... nemohu psát o ničem jiném bylo by to neobjektivní píšu o tom o čem vím a jsou informace a takové jaké jsou. Takže ano říkám zcela vážné tohle není o zaujatosti AMD a vy jste neobjektivní když to v tom vidíte a opravdu mě to bytostně uráží když mě tak nálepkujete. Prostě čtení mezi řádky a váš osobní pocit, nic objektivního ale já jsem neobjektivní ... jasně ...


Já se mohu objektivitou oánět, protože ji mohu dokázat. od AMD jsem nepřijal ani korunu na nějaké reklamě či pdopoře už řadu let, bylo by pro mě krajně nemožné vůbec existovat pokud bych AMD nějak nadržoval či z toho tady dělal DDWorld.cz Pokud nemáte v hlavě totálně vymeteno a no myslím to tak, tak snad si tyhle ekonomické závislosti dokážete spočítat! Já musím být a jsem zcela objektivní protože mi ekonomicky nic jiného nezbývá! nemohu si dovolit stranit jedné firmě, musím držet na živu celý web, nejsem řadový redaktor jako to mají jinde, kde si mohou řadový redaktoři dovolit nadržovat jedné značce a vyplatí se jim to ... mě se to nevyplatí natož aby tou značkou bylo AMD ... dokážete to pochopit a dokážete přestat lhát o AMDworldu a urážet mě? nebo vám to mám nakreslit zazpívat a já nevim co, že je pro mě naprosto nevýhodné stranit AMD jakýkomkovliv způsobem ...
r.mrazik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 16:59:31

tak si to precti jeste jednou,co sem Kajman hodil a jestli ti to uz nedojde co delas debilne,tak je stejne vse uz zbytecny...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 17:14:45
avatar
není co by mě mělo docházet ... píšu aktuálně s nejlepšími dostupnými informace v té době aktuálně objektivně a v souvislostech ... nemůhu za to, že se věci mění a jsem rád že se mění, alespoň mohu psát dál.

Každopádně nic z toho nevysvětluje proč někteří nedokážete pochopit, že prostě nemohu být takový jaký tvrdíte že jsem neb bych byl sám proti sobě ...
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 20:16:18
avatar
DD, máš to zapotřebí se pořád takhle obhajovat?? Stejně jejich vidění světa nezměníš ... jak už jsem psal včera, někdy je té "omáčky" hodně a pak se jí někteří přejí a dopadne to tak, že přes půlku diskuze je mimo téma
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:07:40
avatar
mám, nesnáším lháře a lhaní a nechápu proč lidi takhle lžou.
r.mrazik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-27 14:10:21

tak si zajisti lepsi informace,protoze pises zavadejici veci a lzi...
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 08:12:54
avatar
NV má nějaké standardy ?
mistnitluchuba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:45:53

S tou hustotou jsi mě asi špatně pochopil, dobře je to vidět na našich mainstreamových mediích (propagace byrokracie, očerňování a nálepkování, strašení Ruskem)

Souhlasím s tím, že to je můj subjektivní pocit, ale jak sám víš, nejsem jediný, kdo ti toto vytýká, kolik lidí ti to musí ještě říct, aby si uznal že na tom něco bude?

když budu na tripu a budu tvrdit že nebe je zelené, bude to subjektivní názor, nebo objektivní, když ho fakt uvidím zeleně?

HW akcelerace u AMD je tragická, inventor mi na něm padá (ok to je subjektivní názor) a ANSYS pro změnu AMD vůbec nepodporuje

mě osobně je to vlastně jedno, ale jednou jsem si udělal sestavu podle DDho, a později zjistil, že mi na tom některé věcí nefungují a ani fungovat nebudou....
PlayerX [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - RX 480 vs GTX 1070 2016-07-25 23:53:48

V případě grafických karet, co si pamatuju to bylo takto.
GF4, Ati R. 9600,x1950XTX, 4870x2, 7950, 280x, 390x.
Teď mám 3. týden 390x v reklamaci (vadný ventilátor) a spekuluju s myšlenkou, když to nestihnout. Ideálně bych šel do Vegy, ale to potrvá.
Dost váhám nad RX480, s tím že mám freesync monitor - na druhou stranu je tu fakt, že výkonem si pohorším.
Dost tak uvažuji nad GTX 1070, další možnost je koupit zánovní 390X a na Vegu si počkat. Uvítám jakékoli návrhy.
mistnitluchuba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-25 23:55:02

nehrát hry a jít ven
Elkedak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 06:02:18
avatar
Ven nechodit. Vše tam má tak šíleně vysoké rozlišení, že to hráči působí trauma.
rookie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 11:28:37

ano je to skutocne tak, akurat som bol vonku a to rozlisenie je fakt brutalne a textury, efekty, tiene, odlesky ani nehovorim ...
digitalis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-29 09:56:04
avatar
A to nadherne HDR je tereaz v tychto letnych mesiacoch neskutocne oslnujuce
alhruska [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Objektivita 2016-07-26 07:43:47
avatar
Milý Honzo,
AMD svět je stejně jako NVIDIA postavený na tom, že každá hra je optimalizovaná pro někoho lépe. Nikdy a říkám opravdu nikdy se nestane, aby to tak nebylo. Důvod je používání vývojářských kitů na určitém výrobci anebo je to součástí sponzoringu hry. Abude to tak i do budoucna.
Já kupuju grafiku pro své hry, které hraji. U mne Witcher, MGS a mmo EQ2, BDO, SW. Úplně jako konzument dlabu na to, co mi někdy (ne)přinese pár FPS v DX12/VU. Teď hraju, teď žiju.
Proto jsem koupil 1080 a nelituju. Za 14 dní ji dám synovi k narozkám a vrátím se k R380 a snížím akorát vše na high a v životě se nic nezmění .
Tvé články jsou občas neobjektivní a posedlé určitým přesvědčením. Nicméně oceňuji, že se u nás této problematice někdo věnuje.
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 12:13:40

Hry nejsou schvalne optimalizovane pro jednoho nebo druheho vyrobce, ale kazda grafika ma jine pomery poctu jader, prostupnost pameti, pocet TMUs/ROPs i jinou architekturu tech jader, takze je to jen o tom, jak dane herni sceny a zpusob renderovani dane grafice sedne. Pak je samozrejme mozne jeste provadet nejake optimalizace navic - ale to zabira cas a ne vsichni na to ten cas (= penize) maji.
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ASUS Strix RX 480 a GTX 1060 2016-07-26 12:08:14
avatar
Na PCT je článek "ASUS Strix RX 480 a GTX 1060 ve 24 hrách a testech" viz Odkaz - vše je ale vyhodnocováno pouze pod DX11.

Takže teď ještě doplnit pod DX12 + Vulcan, najít obdobný test na opačně orientovaném WEBu a potom porovnávat. Njn, to je ale práce :-)
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 12:32:22

To není o práci. Ten test je udělaný tak, že musela vyhrát Nvidia, ani ten test nemusíš číst. Ostatně jako žádný jiný. U toho autora je to zcela normální, je to fanatik, patrně dostává hodně samplů karet od Nvidia :-)
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 12:38:41
avatar
Patrně jsem použil nešťastnou formulaci - neměl jsem na mysli JEHO práci, ale MOJÍ vlastní, když budu muset porovnávat výsledky, podmínky, metodiku a výběr her uvedeného testu s dalšími "nezaujatými", které teprve přijdou.
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 12:48:41

Já to spíš blbě pochopil, ale těch 20% v DX11 je stejně nesmysl.
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 12:38:23

20% pro GTX 1060 uz je trochu moc
THISONE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 12:45:42
avatar
Co mě opravdu otrávilo, je, že tam nejsou výsledky pro QHD (WQHD) rozlišení. No a ty DX12/Vulcan testy sice v současnosti nemají valný význam, ale stejně - také by tam měly být.

Těch 20% není trochu moc, to je to přespříliš moc :-)

No, ale klid, vsaď se, že tady bude jiný vítěz...
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 12:47:18

Věřím tomu, že tady bude pro změnu RX 480 výkonější než GTX 1060
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 13:30:31
avatar
referenční nebo OC verze ?
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 13:49:03

OC verze vs OC verze
Elkedak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 19:06:58
avatar
A na konci testu velká reklama na mironeťáky. To je jasný dali jim kartu a hele máme hromadu 1060 objednáno na sklad a potřebuje to prodat. Bonusek bude.
Navíc AMD 480 Strix ani nemají v eshopu zato Nvidie je skladem.
Už tak mi přijde podivný , že jim obchod půjčí kartu kterou vlastně ani nemají v nabídce.
Kajman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 19:20:13

Nehledal bych na tom žádné temné úmysly. Když se podívám na nabídky jinde (např. CZC), tak mají GTX1060 Strix buď skladem nebo na cestě, zatímco RX480 nemají vůbec nebo s neznámou dostupností. Prostě minimálně v Česku jsou a budou NVIDIA strix verze dřív než AMD verze.
----
To že Obr má sympatie k NVIDIA je z testů (které vyvážené nejsou) zřejmé jako sympatie DD Stacha k AMD. Dvě strany stejné mince, testy z obou webů je ideální zprůměrovat nebo porovnat s několika většími zahraničními weby.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 20:13:44
avatar
no to je pěkný nesmysl ... koho testy vycházejí přesněji ve srovnání se zahraničními testy? Takže když zprůměruješ náš test a jeho test dojdeš k hlouposti ... já žádná druhá strana mince nejsem.
RXmania [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 14:36:08

Tiez sa mi to zda vela ale potom som si precital ze 1060 boostovala a aj udrzala vacsinu casu takty na 2ghz a ktovie ako drzala takty 480. Mozno koli tdp drzala iba 1280-1300 a to uz taky rozdiel moze byt (napr odpocitaj 5% amd koli taktom a pripocitaj nvidii 5% koli boostu a sme na dalsich +10% pre nvidiu v dx11). Tiez tam mohol dat zopar dx12 titulov aby tam nebolo tolko spamu a kriku v komentaroch
Solitarie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Zobr 2016-07-26 13:02:36

Něco málo o redaktorovi z PCt. který teď vydal epic fail test

http://www.federmann.cz/nvidia/44-graficke-karty-7/317-vte-nevte-pc-tuningu
ZELEZNAK [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 13:46:53
avatar
DD jak to vypada je sanca ze by to mohlo byt zitra?
vaskos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 16:01:19
avatar
je zabavne sledovat ako sa vzdy po vydani kariet strhne flame AMD vs Nvidia. Je to vsak stale o tom istom dookola

Niesom ani zeleny ani cerveny (mal som viacere karty z oboch taborov ) no na sucasnu generaciu mozem len povedat ze moje sucastne GTX 980 este tak 3 roky v pohode posluzi a to aj na DX12
mello [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 17:02:07

Takže ve finále nabízí obě karty stejný výkon.
nVidia je ale levnější, tišší a méně papá.

AMD_RyZen [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - testy na PCtuningu :D:D výsměc 2016-07-26 18:24:00
avatar
Díval se někdo na test na PCtuningu? testuji tam hry jako např Tomb raider, Crysis 3 apod vůbec to není divný že tam nvidia vede, hry za zenitem, sponzorované Nvidií, hanba autora článku bych pověsil za kule do průvanu.
Marthy5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 18:38:29

Tak právě třeba test hry Crysis 3 je pro tyhle karty (Rx480 Gtx1060)přínosný,v rozlišení fullhd pro které asi budou tyhle karty nejvíc používané mají celkem co dělat.Tenhle test je pro mě zajímavější než test moderní hry kdy jedna karta bude mít 90 fps a druhá 95.
Asi se budeš divit ale tu hru mám dlouho a ještě jsem ji nedohrál,právě uvažuju že se do ní pustím,když už mám novou GK
Kajman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 19:28:31

No já osobně se těším např. na Witcher 3 (čekal jsem na novou kartu) a na Crysis 3 v super detailech. Aktuálně hraju Grim Dawn a potom spíš tahovky, z DX12 her mám v nějaké budoucí akci spadeno na Civilization 6 a na Total War: Warhammer.
Pro moje 1920x1200 to bude naprosto v pohodě i pod DX12. Ono oproti GTX760 2GB jde po přechodu na Gainward GTX1060 6GB o obří skok ve výkonu.
---------------
PCtuning je u článků od Obra pochopitelně zbarvený do zelena, takže je třeba opatrnosti a výsledky porovnat s dalšími weby.
Marthy5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 20:23:49

Když uvažuju o nové kartě tak projdu víc testů,vlastně všechny co najdu
A podle toho si udělám obrázek.Je pravda že Obr na pctuning má raději karty nvidie,takže si jeho testy porovnám s jinými.
Ale zase používá u testů fps grafy,to je pro mě přínosnější než tabulkové průměry.Podle grafů se lépe zjistí "stabilita"fps,jestli příliš nekolísají.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 20:33:04
avatar
stabilita testů je různá v různých scénách, na různých sestavách, za různých aplikací puštěných v pozadí atd.
Marthy5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 20:39:01

Jj,je mi jasné že graf fps nějaké hry bude vypadat na konkrétní testovací sestavě trochu jinak než na mé,i když gk bude stejná,ale přecijen nějakou představu mi to dá.
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:11:25

Je úplně jedno jak vyšly testy, ten článek na PCT byl o tom, jaký je maximální možný výkon technologie RX480.
Blbá zpráva je, že to žere, je to hlučné a přetaktování je slabší. To je fakt. Na druhou stranu - spotřeba nikoho moc trápit nemusí, pokud budou nereference s lepšími chladiči tiché a teploty nízké. Slabší přetaktování by taky nemuselo vadit, když ten výkon bude dobrý...
Ale je to určitě zklamání celé technologie, i DD určitě čekal lepší :-)
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:20:23
avatar
žádný maximální výkon RX480 článek na PCT neprezentuje ... není tam použitá žádná moderní aktuální hra s aktuálním API, testováno není ani na aktuálním W10 pro který se hry hlavně vyvíjejí a žádná hra která by měla optimalizace a skutečně maximální možnosti RX 480 technologie využívala tam není přítomna. Takže o jakých maximálních možnostech, které ten test podle tebe ukazuje, to jako mluvíš?

článek spíše ukazuje minimální možný výkon ve starých hrách které už nikdo nehraje a které na tom s optimazizacemi byly vždy blbě ....
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:24:13

Nemám na mysli ten článek o testovaných hrách, ale ten o přetaktování. Testy neřeším.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:29:32
avatar
neukázal nic ... naše Sapphire RX 480 NITRO+ jde taktovat v pohodě na 1415/4300MHz a to jsme si s tím mco nehráli ... k tomu se ani nepřiblížil
Kajman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 22:55:03

Psal, že se u referenční karty s vyměněným chladičem (vzduch) a upraveným BIOSem dostal s napětím 1,26 V stabilní frekvenci 1415/4400MHz a to považuje zhruba za strop. Tahle změna frekvencí by měla RX480 údajně zrychlit o cca 10-15% oproti běžné referenci.
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-27 08:12:22

No nevím. On to tam docela dobře rozebral,do detailu. Poměrně přesně to otestoval,žádné rychlé ukázky testu. Asi je rozdíl testovat to po desítkách minut hraní. Taky asi většina lidi nemá tak dobre chlazene PC jako ty. Proste ten test mi prijde věrohodný na základě faktů ve formě podrobnych testu. Howgh.
dude [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:35:35
avatar
hosi vyserte se na to, dd je frikulin, na jeho pisecku ho nikdy neprestite. skratka to nectite, dyz vam to vadi. ja sa tady vzdy dobre zabavim. ale je tady kopa jinych clanku.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:21:38
avatar
AMD platí???? nějaký důkaz na to máš .... ? jinak je to lež a žalovatelná pomluva. To je jako bych řekl že ty kradeš a vraždíš. Nemám na to důkaz, ale myslím že je to jasné ... =stejná logika.
dude [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:24:58
avatar
to neni pomluva, ze si poctivo zarabas co je na tom spatne?

p.s. tym ze si mi dal 0 znamena ze ta to sere takze si to potvrdil
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:26:46
avatar
je to pomluva a lež ... AMD mě nic neplatí! Kdyby ano, klidně to přiznám ... podpora se hodí od každého a většina se snaží, AMD nic ...
dude [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:28:58
avatar
kdyby to byla lez tak mi nedas 0 ale ok, tvoj web, tvoja vec.
to si ma sklamal, ze za takuto prkotinu si mi vrazil rovno 0
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:33:41
avatar
ano za lhaní máš tu 0 ... co čekáš za pomluvy a lhaní? pochvalu?

Pořád čekám na ten důkaz že mě AMD platí ... no tak určitě ho máš když takhle lžeš .... hlavně by mě zajímalo z čeho si myslíš, že AMD platí, viděl jsi jejich hospodaření a PR aktivity?

BTW: mnohem větší mám podporu a spolupráci od výrobců hlavně NVIDIA grafik, nemám problém to přiznat. máš snad pocit, že by to nějak ovlivňovalo naši objektivitu?
dude [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:37:08
avatar
jak rekl bohumil... staci jako dukaz?
tak ja neviem jak citam tvoje clanky tak mi to tak pride.
sak som si robil prcu s tym platenim ale tak to vymazem ak to tak vadi ale uz je to stejne jedno
lukasxx [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:38:20

A dukza že NVIDIA platí ostaním webum jak zde často tvrdíte někde je?

Mám dlouholetého známeho na jednom z českách IT webu kde jim také vyšla 1060 jako podstatně lepší lepší karta a ptal jsem se ho a to je člověk ktrej by mi to řekl, a věřím mu, když mi řekne že jim NVIDIA neplatí. Neměl duvod mi to neříct, přiznal mi že jim hodně platí samsung co se smartphonu týče (tam je to jasné jejich telefony jsou fakt odpad), a že jim platí ASUS, a par dalších ale NVIDIA ne...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:40:17
avatar
Pokud někde vyjde že je "podstatně" lepší karta tak je to určitě špatně. Nemyslíš?

Pohybuji se v zákulisí IT v ČR už přes 10 let ... vím jak se věci mají a kdo je jak "podporován" nebo není ...
lukasxx [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:48:49

Slovem podstatně jsem se nechal unést, to uznávám. Ale vyšla jim prostě až na vyjímky ve všem lepší, o provozních vlasnostech ani nemluvě.

Tak jako tak uvidí se až vyjdou 480 v nereferencích ty zajímaj asi většinu z nás
ZELEZNAK [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:20:35
avatar
už sem byl zase na dně a chtel sem kupovat 1070

ono byt 3 mesice bez grafiky neni sranda este k tomu kdyz sa valu uz mesic doma
Trpaslik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:26:31

Po několika dnech se tu opět podívám a přestřelka trvá. Tahle diskuze je už snad stejně dlouhá, jako ten článek nad ní i s obrázky!!! Jinak si rýpnu do obou táborů. Tolik bylo řečí o problémech napájení AMD RX480 a její spotřebě. A před chvílí jsem četl o problémech nových Pascalů. Notně zvýšené DPC latence kvůli ovladači grafiky. Vyšší spotřeba v některých režimech, než by měla být. Takže ani Nvidia není zelenější ("čti lepší"), abych si mohl říct: "To je jasný vítěz."

Jen je zajímavé, jak problémy jedné strany hned všichni sází na stůl a rozmazávají to a problémy druhé strany sází na stůl o poznání později a ještě k tomu méně důrazně. Nicméně si myslím, že RX 480 a GTX 1060 jsou si vyrovnanými rivaly a výběr už pak rozhodují asi jen preference zákazníka.
lukasxx [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:31:43

Ja myslím že o dilema se mluvit nedá. 1060 je momentálně obějktivně lepší karta.

Lepší provozní vlastnosti, nižší hlučnost, v současných hrách lepší výkon někdy i o desítky %, až na vyjímky her co jsou šité na míru AMD (a těch je a vždy bylo minimum) a když už tak je náskok AMD zanedbatelný.

A o tom jak to bude v budoucnu je ted trochu předčasné mluvit, nikdo nevidíme do budoucnosti, a kdo ví jak to bude. Až za rok bude víc her s DX12 tak se bude teprve dát srovnávat, hlavne na truhu už budou další verze, TI, OC, TURBO a buhví co...
Marthy5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 21:39:07

Tak zatím nereferenční RX480 ani v podstatě nevyšli,tak bych nepředbíhal a počkal bych na řádné a důkladné testy a porovnání ner.karet RX480 s GTX1060,nějaké předběžné zprávy jsou prostě předběžné,nepřesné...
Luckyboj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 22:44:16

ja uz objednal 1060,protoze je proste lepsi ve vsech aspektech ,krome vulkanu a to me urcite nedonuti jit naproti 480rx,ktera ma pri zatezi hlucne vetrani a vetsi spotrebu...............
Marthy5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-26 23:02:19

Tady je odkaz na zajímavý test,nereferenční gtx1060,od gigabyte.
Odkaz
lukasxx [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-27 10:36:46

480 je lepší jen v jedné jediné hře co ted je, a to pár FPS a kdoví zda to není jen nakou chybou hry...

Je prostě nesmysl 480 kupovat když je na trhu lepší 1060...
Henkzu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-27 11:13:55
avatar
To se dá říct, že je lepší 1070, nebo vlastně 1080 ... 1060 se "dá" koupit kolem 9 tisíc, neberu v potaz 1060 co nejsou skladem a cena 7000. Top 480 bude stát taky těch 9 tisíc. Teď jenom záleží na lidech ... pro teď je asi výhodnější 1060, ale do budoucna (méně však než rok) je 480 jasnou volbou.

BTW. referenční 480 ztrácí kolem 7%-11% na nereferenční 1060, takže nereference 480 se opět dotáhne +- pár procent k 1060.
Henkzu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Testy 2016-07-27 09:47:42
avatar
Hodně podrobně jsem kontroloval testy mezinárodních serverů a těch místních. DDworld v testech v průměru 1-4 fps rozsahu s jejich průměrem. Pan Obr 3-24!!! fps

To se potom dělají závěry.
Solitarie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - SAPPHIRE NITRO+ 2016-07-27 16:02:53

Video o Nitro + s grafy výkonu i s přetaktováním

https://www.youtube.com/watch?v=UXT6I2--cJ4

DD nelže jen NV propaganda je OP :X
alesv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-07-27 16:44:32
avatar
presne tyhle grafy jsem videl uz minuly tyden, tohle hsiou jen prestrihany videa s pridanym grafem. ale docela cekam na nejaky slusny testy jak to dopadne, zda stejne ci podobne jak taky na obrazkach nebo realne jinak
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
GRID Legends oznámeno – CODEMASTERS hra poprvé pod EA!
GRID Legends oznámeno – CODEMASTERS hra poprvé pod EA!Sunday, 05 December 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 585x
Komentářů: 4
Raised by Wolves se připomíná s druhou sérií!
Raised by Wolves se připomíná s druhou sérií!Saturday, 04 December 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 541x
Komentářů: 5
Dying Light 2 je prý hotové a servíruje ukázku
Dying Light 2 je prý hotové a servíruje ukázkuThursday, 02 December 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 949x
Komentářů: 2
STARFIELD se představuje – na PlayStation nedorazí.
STARFIELD se představuje – na PlayStation nedorazí.Tuesday, 30 November 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1008x
Komentářů: 1
Cowboy Bebop – originální žánrovka na NETFLIX
Cowboy Bebop – originální žánrovka na NETFLIXThursday, 25 November 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1602x
Komentářů: 7
Men of War II – realistická válečná RTS se dočká pokračování
Men of War II – realistická válečná RTS se dočká pokračováníTuesday, 23 November 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1096x
Komentářů: 2