FreeSync 2 přichází aneb AMD posouvá laťku a kombinuje FreeSync a HDR do nového standardu Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 03 leden 2017
altPodstatně vylepšená druhá verze FreeSync přináší spojení více technologií.

 

 

 

Asi většina ví, že AMD technologii FreeSync uvedlo jako odezvu na NVIDIA GSYNC. A původně AMD neplánovalo tuhle technologii takhle používat. Když ale přišla NVIDIA a tvrdila, že dokáže synchronizovat obraz z grafiky s obrazem na monitoru při stejných Hz a FPS, přičemž k tomu používala speciální drahý modul, který musel být součástí monitoru a jinak to prý nejde, AMD narychlo ukázalo, že to jinak jde.

FreeSync technologii mělo totiž dávno hotovou, NVIDIA však přišla s nápadem, jak ji využít k přínosu pro hráče a uživatele z hlediska vnímání plynulosti obrazu. AMD totiž plánovalo tuhle technologii hlavně co by snížení spotřeby pro notebooky. Nicméně protože FreeSync fungoval bez nutnosti nějakých extra modulů, stačilo jen upravit standardní elekroniku monitoru, a jako technologie byla hotova, bylo velmi rychle schváleno jako oficiální průmyslový VESA standard, čímž fakticky GSYNC poslalo na smetiště dějin. Dnes tedy známe Adaptive-Sync, co by FreeSync, který AMD od té doby ještě pořádně vylepšilo. Funguje dnes ve větších rozsazích, funguje na HDMI i DP a hlavně je dnes běžnou součástí mnoha nových modelů monitorů (už více než 100). Stále jej však podporují jen grafiky AMD. NVIDIA a Intel musí přijít s novými generacemi svých GPU, protože FreeSync vyžaduje z jejich strany určité úpravy, aby je jejich GPU podporovali, navíc NVIDIA má stále na trhu GSYNC, na kterém vydělává, i když u NB to zvládá také bez modulu ;). Nicméně FreeSync je průmyslový standard a zůstane jím, GSYNC už se zjevně i proto dále nevyvíjí.

 

  • FreeSync 2

Po třech letech tak AMD představuje FreeSync 2, který zatím není standardem, ale má našlápnuto k tomu, se jím možná stát. Řekněme, že FreeSync 2 je podstatně chytřejší FreeSync, vylepšující řadu věcí, navrch ale vše kombinuje s HDR. Je to tak soubor technologií, posouvající věci a funkčnost o kus dále.

AMD se soustředilo na odstranění problémů samotné HDR technologie u monitorů, a to snížení odezvy, tedy lagu, protože zpracování HDR chvíli trvalo grafickým kartám. S FreeSync 2 je HDR mnohem rychlejší, systém již ví, pro jaký monitor HDR počítá. Funguje i automatické dynamické přepínání mezi SDR a HDR.

Samozřejmě FreeSync 2 umí i vše, co současný FreeSync první generace. Stačí tak pouze upravit elekroniku monitoru tak, aby samozřejmě HDR schopný monitor podporoval FreeSync2, které tak řeší dvě věci najednou. Podpora ze strany grafických karet AMD je také jednoduchá. Pokud máte grafiku Radeon, která umí FreeSync1, umí také i FreeSync 2. Nicméně jen poslední GCN generace umí plný rozsah funkcí samotného HDR, které samo o sobě také prochází stále ještě vývojem.

AMD také nezakrývá, že FreeSync 2 je v současnosti vzhledem k HDR technologii omezeně dostupnou i využitelnou záležitostí vyloženě pro nadšence. Nejde jen o to, že HDR monitorů je zatím málo a představeno jich letos bude jen pár, ale také jejich ceny budou hodně vysoko. Ohledně využitelnosti HDR jde také o to, že musí být podporováno ze strany aplikace, tedy třeba her. Aby ony systémy počítání a zobrazování HDR fungovaly, musí hra HDR podporovat. Nutno říci, že díky přítomnost AMD grafik v konzolích, které HDR podporují, vývojáři her s touto technologií počítají. Obecně se s HDR počítá, ale bude záležitostí až dalších let. V roce 2017 se na trhu teprve představí na prvních produktech. Nicméně je dobře, že AMD již má funkční řešení podpory vylepšující některé věci a fakticky tak nakročeno k univerzálnímu průmyslovému standardu, což věci hodně usnadní.

Sám jsem zvědav, jaký kvalitativní rozdíl obrazu v praxi bude mezi současností bez HDR a nově s HDR. Viděl jsem prototypové ukázky, chápu výhody a přínosy, ale zatím jsem to neviděl v praxi naživo, nejlépe vedle sebe, takže nejsem schopen říci, zda je to nějaká velká věc, nebo ne.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 19
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Araya [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 07:56:22
avatar
DD před videem píšeš: "V roce 2016 se na trhu teprve představí na prvních produktech." Tam asi mělo být už 2017 ne?. Ještě je to nezvyk jasně
Miki_79 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 08:22:11
avatar
Taky jsem zvědavý jestli HDR bude mít nějaký praktický přínos
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 10:47:08
avatar
Souhlas.
Myslím, že HDR bude mít přínos jen někdy. Jsou scény, kdy HDR je naopak na škodu a obraz je nepřirozený.
Ale asi to bude každý vnímat jinak.
Miki_79 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 09:41:05
avatar
Taky mám z toho takový pocit. Nejlepší pro přirozený obraz takové fičurky vypnout
blackgray [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Rozsah frekvencí 2017-01-04 09:23:09

Jaký má být rozsah frekvencí?. Myslím, že jsem někde četl, že současný adaptive-sync má stále problémy a rozsah frekvencí je nižší, takže např. na 144Hz monitoru a výš není použitelný pro ty nejvyšší frekvence.
Díky
Miki_79 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 09:44:23
avatar
No pokud se nemýlím, tak důležitější je spíš dolní mez frekvencí než horní
mojzisl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 14:48:30

No důležité jsou obě, ale důležitější je ta horní. Jednak, čím více HZ, tím máš možnost plynulejšího obrazu (pokud máš dostatečně výkonou grafiku), dále pokud FPS hry přesáhnou horní hranici monitoru, tak se FSync/GSync vypnou a v obraze se objeví tearing, čím vyšší horní hranice HZ, tím později toto nastane. Za poslední, pokud má FSync monitor horní hranici 2,5x větší než spodní, může se při poklesu FPS pod spodní hranici použít LFC, kdy monitor běží na 2x vyšší frekvenci než kolik je FPS (např. při 28 FPS se monitor přepne na 56 Hz).
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 14:53:54
avatar
No ale zase vysoká FPS můžeš softwarově omezit tak, aby nepřekročili horní limit monitoru. Nízka FPS ne.
mojzisl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 15:09:14

To máš samozřejmě pravdu, ale jak ti pomůže nižší spodní hranice na nízká FPS? Nijak, proti nízkým FPS může bojovat pouze pořízením výkonejší grafiky.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 18:22:27
avatar
pozor, i na nízká fps synchronizační technologie pomáhá, hlavně pak v kombinaci s LFC. Princip je takový, že i když se dostanete pod minimální hranici rozsahu (dejme tomu jako u mého freesync monitoru 35-75 a máte aktuálně např 29fps, variabilní refresh bude v tu chvíli 58Hz - snímek se zobrazí 2x, 2x29 tedy 58Hz. Funguje to dokonce na ztrojení snímku např 15fps x3, tedy snímek se zobrazí 3x při refreshi 45Hz. Samozřejmě to není spásné, 15fps je mizerných i s freesyncem, ale takových 22,23 je jak nesynchronizovaných 30 a z praxe mohu potvrdit že 40fps s freesyncem je subjektivně jako 60 bez synchronizace. Výsledek je tedy že synchronizace vám pomůže i s propady a nižšími fps. Stále platí, že byste měli pro dobrý dojem mít alespoň takový stroj abyste se nepropadali pod 30/40fps nejlépe nikdy
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 18:40:43
avatar
Pozor, vysoká fps u nesynchronizovaných monitorů jsou taky špatná. Pokud fps značně přesahují refresh monitoru (např. 100fps na 60Hz monitoru) dochází k velmi nepříjemnému tearingu a dojem je horší než kdybyste měli 60 plynulých fps. Vyřešit to můžete Vsyncem, jenže Vám tím naroste input lag a zbytečně renderujete snímky které monitor nezvládne zobrazit a tedy jde o zbytečnou zátěž GPU. Navíc subjektivně v testu windmill jasně vidím, že Vsync podává horší výsledky než freesync. Výhoda freesyncu je ta, že s ním Vsync vůbec nepotřebujete, protože refresh s výstupem grafiky už sesynchronizovaný je. A na fps přesahující refresh monitoru prostě jen použijete frame rate target control (česky v Crimsonech - řízení snímkové frekvence), ještě tím šetříte grafiku a TDP v situacích kdybyste měli mít více snímků než zvládne monitor. A input lag máte nejnižší možný. Je to ideální řešení. Já už bych se k nesync výstupu nikdy nevracel
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-05 09:22:50
avatar
Ale o tom jsem mluvil, že vysoké FPS lze omezit softwarově (framerate target control) na horní limit monitoru.
U klasických 60Hz omezit na 60FPS, u Fsync (např. 35-75Hz) omezit na 75FPS...a jeden problém vyřešen.
S nízkými FPS je to horší a tam pomůže jen sync monitor a LFC aby nedocházelo problémům typu tearing a spol.
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 09:42:56

Ja by som rad do mesiaca kupil nejaky free sync monitor a zaujima ma, ci je nejaky rozdiel medzi free sync a vesa standardom adaptive sync. Ci je to absolutne to iste alebo nie. Niektore monitory su prave oznacovane ze maju free sync a ine ze adaptive sync
Wendak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 10:25:58

Free sync je prakticky adaptive sync. Správně, podle standardu, se to jmenuje Adaptive, ale používá se obojí
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 19:13:57
avatar
Rozdíl je v tom, že "freesync" se může nazývat jen takový monitor, který výrobce zaslal AMD a ta jej nezávisle otestovala a zahrnula do seznamu freesync monitorů včetně parametrů. Z toho seznamu si tak můžeš být jistý jakou dolní a horní hranici freesyncu monitor vlastně má, na jakých vstupech zvládne jakou frekvenci (pozor HDMI a DP se může lišit) a jestli je přítomno LFC. Adaptive sync je bez záruky.

Mohu doporučit svůj Acer BX340 - jedná se o nejlevnější 34" 3440x1440 freesync IPS monitor s 75HZ, pořádným rozsahem freesyncu a LFC, který má navíc VESU, takže ho pověsíš na zeď do výšky očí a pod něj se ti vejde ještě celý herní mini ITX s radeonem Nano jak to mám já viz foto Odkaz pro představu velikosti ten notebook vedle je 17"

LG se vyhni, vypadají hezky, ale téměř žádný nemá LFC a zahnutí je podle mě zbytečně drahé a pro některé činnosti (práce) dokonce nevhodné
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 23:11:48

Machina dik za super vysvetlenie, ja som si prave nebol isty ci ked je to iba adaptive sync tak ci nieco nehrozi.
Ten 4k monitor u mna nehrozi, tolko za monitor nedam a povazujem to pri vykone grafik stale za zbytocne. Chcem qhd 27 palcovy TN monitor.
Na vyber tam mam : AOC AG271QX, BenQ
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 23:16:30

(Musim druhy prispevok, nejak to blbne DD, nejde mi edit a dalo mi polovicny prispevok )BenQ
Uxmal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 23:19:49
avatar
Vidím tam dobre Behringer reproduktory?
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-08 01:56:25
avatar
Nene studiáky Maudio BX5a deluxe 2x30 plus 40 (2x70W) biamp, kevlar. Mám je spoustu let. K tomu přes symetrické výstupy připojeno k Line6 Toneport UX2 USB interfacu usb kabelem od audioquest forest a ještě tam je vražený jitterbug na odstínění nekvalitního USB provedení jak už to na základních deskách bývá. Monitor je přes VESA na zdi a krásně mi to pod něj všechno vyšlo, takže vepředu stolu je místo když se dá bokem klávesnice. Myslím že je to k sobě rozumně zvolené a vyvážené ať už z hlediska hraní (i7, Fury Nano) nebo práce nebo multimédií (filmy např. Nechybí ani bluray slot in palírna)
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 23:34:58

Dam edit 4x do prveho a edit nejde. Prispevok mi odoslalo polovicny prvy krat. Dam edit do druheho a doplni mi to jedno slovo a vymaze cely zbytok Tak do tretice a DD nech mi to pripadne spoji do jedneho, dik.
Takze na vyber : BenQ
heretik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 19:21:44
avatar
Tiež sa chystám v najbližšom čase kupovať nový monitor. Zatiaľ je môj favorit LG - cenovo podľa prevedenia stojanu od 400€ do 500€ http://4k.com/monitor/lg-27ud68-review-4k-uhd-ips-monitor-with-freesync-lg-27ud68-w-lg-27ud68-p/
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-08 01:52:27
avatar
27" 4K nedoporučuju - rastr je zbytečně jemný a řada her neumí škálovat, tzn. HUD minimapy, text nad jednotkama, jména hráčů a podoboně jsou příliš malé a to tak, až jsou některé hry nehratelné.

Navíc, vše 4K v současné době má jen 60Hz (omezení datové propustnosti DP 1.2) a neviděl jsem žádný 4K freesync který by měl LFC. Ten Váš favorit má rozsah 40-60 bez LFC, to si freesync příliš neužijete, v podstatě budete muset nastavit hry tak, aby Vám nikdy! nepadaly pod 40fps, bez LFC Vám pod tuto hranici totiž freesync nebude fungovat, takže Vám plynulé freesync hraní budou přerušovat pády pod 40fps, kdy Vám freesync vypadne úplně. Za mě nebrat

Když už 4K s freesyncem, tak vzít raději ACer BX320HK. Je to alespoň 32", takže nemá tak jemný rastr a i v neoptimalizovaných hrách budou prvky a texty větší. Navíc je to jediný 4K monitor jehož freesync rozsah začíná na 35 a ne 40 jako u LG, takže Vám bude stačit nepropadat se pod 35 fps, u LG se nesmíte propadat pod 40
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 19:00:43
avatar
Btw redakce si freesync příliš idealizuje. Ano je to free standard, ale ne každá mizerná a levná elektronika zvládne LFC a uspokojivé rozsahy freesyncu. Chci říct, že z monitoru s mizernou levnou elektronikou freesyncem herní monitor nevykouzlíte. Typicky taková elektronika funguje s rozsahem 43-60 bez LFC a to nikdy nebude "paráda". Pořádný freesync monitor se slušným rozlišením, rozsahem a LFC je prostě pořád za víc než dvacet tisíc a očividně tomu dlouho nebude jinak. Freesync tu už nějaký pátek je a ani on jako standard nezlevní cenu dobrého panelu s dobrou elektronikou. Jediné co dokázal je, že slušný freesync monitor je za 22 a ne 26,27 tisíc jako ty s gsyncem. Chci říct víc od toho nečekejte, prostě je to ušetřených 4-7 tisíc oproti Gsyncu za nesmyslný modul. Panel za 20K ale nikdy nebude za 10 jen protože tam je freesync
technik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-04 19:36:49

a proto freesync2 vitam jako krok dopredu

dneska musi clovek patrat co monitor opravdu umi a dokonce jestli si vyrobce nevymejsli (tj na krabici si napise freesync 30-100Hz a v realu jde 48-100 a po stiznostech to slibi v beta ovladacich monotoru ktery prisly po 3 mesicich)
jak uz tu bylo psano jen mensina monitoru umi rozumny frekvence a LFC
tohle clovek s g-syncem neresi, to umi vsechny

od freesync2 si slibuju to stejny, tj koupim monitor s nalepkou freesync a nemusim zkoumat jestli je to pouzitelny nebo jen marketing. proste to funguje

takze palec nahoru
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-05 12:19:38
avatar
Ano, je pravda že všechny Gsync monitory jsou slušné. To není ale tím, že by Gsync bylo oproti Freesync lepší technologie, je to dáno tím, že neexistují levné Gsync monitory. Považuji to za absurdní argument - pokud někomu nestojí těch ušetřených 4-7 tisíc za freesync monitor oproti Gsyncu, jen proto, že ho strašně obtěžuje podívat se na jedinou AMD stránku freesync monitorů a vybrat si podle parametrů zde uvedených ten svůj monitor, tak takovému člověku skutečně nezbývá doporučit než Gsync , protože očividně je jeho čas velmi drahý (cca 1000kč/minuta - aneb 5 minut hledání parametrů monitoru na stránce AMD - 5 tisíc ušetřených)

Freesync2 nic v tomto ohledu měnit nebude. Navíc Freesync1 monitory se budou vydávat dále, Freesync2 budou jen ty s HDR. Freesync2 tedy není standard který by nahradil jedničku, jde spíše o jeho rozšíření
Ho4x [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-06 02:51:18

neviem ludia jak vam ale mne freesync na na rx 480 a benq XL2730z nejak nefacha obraz sa bez v-syncu trha vo vacsine hier
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-01-08 02:02:17
avatar
zkusím pomoct:
1. zkontroluj jestli máš zapnutý freesync v nastavení Radeon. Měl bys tam mít "zapnuto", najeď na pole myší, pokud je spojení ok, mělo by ti popnout i jaký rozsah freesyncu reportuje monitor zpátky grafice viz screen zde:
Obrázek
2. Stáhni si známé windmill techdemo na testování freesyncu, v něm můžeš freesync vypínat zkoušet jak funguje při různých fps a podobně. Rozdíl poznáš hned. Pokud nepoznáš něco je špatně. Techdemo stáhneš například ze stránek asus Odkaz
3. Některé monitory nemají defaultně freesync zapnutý (např. HP). ZajeĎ do OSD monitoru a freesync zapni. Na zmiňovaném HP Envy se dokonce položka ani nejmenovala freesync, monitor se musel přepnout do "fast" nebo "gaming" módu, prostě demence, ale tyhle věci najdeš v manuálu monitoru, na googlu, fórech produktu atd.
4. nepoužívej specifické ovladače na monitor - barevné profily z kalibrační sondy atd. Mě funguje freesync jen s tím win default driverem "Obecný monitor PnP", potom co jsem si stáhnul profil ze stránek aceru specifický pro můj monitor, přestal mi freesync fungovat. Máš-li ve správci zařízení cokoliv jiného než generic PNP, tak to odinstaluj
5. Podle AMD freesync seznamu funguje na tvém BenQ freesync pouze přes display port. Pokud máš připojeno jakkoliv jinak než DP-DP, např. přes HDMI, redukce atd. tak to nemusí fungovat kvůli tomu, použij DP 1.2 certifikovaný kabel. Pokud jsi použil DP-DP kabel přiložený k monitoru, stále je možnost že máš ten kabel vadný, zkus jiný
6. nainstaluj nejnovější Catalysty Relive. Pro jistotu nejdříve použij AMD clean uninstall utilitu Odkaz která po sobě nejdříve uklidí veškeré AMD ovladače které máš v systému, teprve potom nainstaluj Relive (po restartu)
7. Pokud nic z předešlého nepomůže (jiný DP kabel, smazání driverů přes clean uninstall utilitu, reinstall driverů), tak čistá instalace WIN
8. reklamace

Jo a případný problém s vysokými fps a teringem (ve tvém případě nad 144, což se ti asi často nestane ) vyřešíš v catalystech "hraní -> globální nastavení -> řízení cílové snímkové frekvence nastav tam hodnotu max refresh tvého monitoru -1, tj. 143

Ve hrách vypínej Vsync, triple bufferingy a podobné kraviny. Od této chvíle je totiž nepotřebuješ, jen zbytečně ubírají výkon a zvyšují input lag
LordDave [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-09-18 00:13:28
avatar
Ahoj,

Není prosím něco nového ohledně LCD panelů s Freesync2 a HDR? Než jsem totiž narazil na freesync2 a debaty o HDR, našel jsem toto, což se mi hodně líbilo: Samsung C34F791 - jenže nemá Freesync2 a HDR (mám trochu obavy aby to má RX580 dávala (říkám si že by mohlo LFC krapet pomoct) - nejvíc pařím tanky, ale manželka ráda Zaklínače3 a "když už, tak už" = pořádně "vohulenýho")
..jaký je vůbec rozdíl mezi C34F791 a C34F791WQ?

Jediné co aktuálně podporuje Freesync2 je asi tak toto (pokud bych chtěl Samsung - jako že chci - kvůli QuantumDot, VA panelům, kvůli černé):
Samsung C27HG70 a C32HG70, až na to, že to není 3440x1440, což bych rád a tahle šílenost, co je cenově někde úplně jinde:
Samsung C49HG90 - to už beru jako přehnané a i rastr si myslím že nebude nic moc (ale hrálo by se na tom určitě také dobře) - nicméně 21:9 beru jako rozumné řešení.
HDR - něco na Youtube jsem viděl - Battlefield - povrch sutin super, nebe-slunce přesvícené = dojem rozporuplný,.
Hledal jsem na stránkách AMD tyto monitory, zda jsou v seznamu, ale nenašel jsem,.. (ty freesync2 = C27HG70 a C32HG70)
http://www.amd.com/en-us/innovations/software-technologies/technologies-gaming/freesync

Nicméně C34F791 tu je, ale:
Samsung C34F791, 34", VA, 3440x1440, 48-100Hz via DisplayPort LFC:Yes
..a min 48 snímků není úplně málo,..
..popasuje se s tím LFC?
..spíš bych asi měl hledat LCD s podporou 35 a víc, což?
Díky, David
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Intel XEON čipy jsou jen předražená značka a vyhozené peníze?
Intel XEON čipy jsou jen předražená značka a vyhozené peníze?Pondělí, 23 duben 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 410x
Komentářů: 1
Taktování RYZEN 7 2700X v praxi – co dokáží rychlé DDR4?
Taktování RYZEN 7 2700X v praxi – co dokáží rychlé DDR4?Neděle, 22 duben 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1523x
Komentářů: 0
DeadPool 2 je zpět s novým trailerem – střílí si z konkurence
DeadPool 2 je zpět s novým trailerem – střílí si z konkurencePátek, 20 duben 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1036x
Komentářů: 0
Šílený herní Serious Sam se vrátí po čtvrté – už letos?
Šílený herní Serious Sam se vrátí po čtvrté – už letos?Pátek, 20 duben 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 895x
Komentářů: 1
Jurassic World: Fallen Kingdom – finální trailer je tu!
Jurassic World: Fallen Kingdom – finální trailer je tu!Středa, 18 duben 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1268x
Komentářů: 0
Apple není schopný opravit iMac PRO počítače - prostě to neumí!
Apple není schopný opravit iMac PRO počítače - prostě to neumí!Úterý, 17 duben 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2760x
Komentářů: 9