Nový Radeon RX 6000 poprvé vyfocen? Testovací vzorek přináší více otázek než odpovědí Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 10 září 2020
altPoměrně detailní fotografie testovacího vzorku údajného Radeonu RX 6000 s RDNA 2 GPU.

 

 

 

 

Nezvykle ostré fotografie něčeho, co se tváří jako inženýrský vzorek neznámé Radeon grafiky, se dostal na veřejnost. Pochází prý z čerstvé AMD preview akce. Bohužel místo toho, aby nám to dalo odpovědi, protože AMD doposud oficiálně i neoficiálně neřeklo o RDNA 2 Radeon grafikách téměř nic, přináší spíše další otázky.

V první řadě je nutné mít na paměti, že to, na co se díváte, je skutečně inženýrský vývojářský vzorek, doslova testovací mula, která nese nějaké GPU, ale vše kolem slouží hlavně a čistě k testování, takže PCB finální karty bude zcela odlišné s odlišným napájením, možná i uspořádáním apod. Jak také vidíte, karta používá i neobvyklý chladič, což u testovacích mul je zcela normální. Samozřejmě finální karta bude mít také úplně jiný, tady AMD už dříve naznačila, jak asi bude vypadat a blower by to tedy být neměl:

  • Co lze tedy vyčíst z toho všeho?

Bohužel nic moc definitivního, natož přesného. Nápis na kartě „Full ???? Typical XT  A0 ASIC“ naznačuje, že jde o nějaký Radeon XT model. Další nápis „Typical Samsung 16Gb“ naznačuje, že karta nese 16GB nějakých pamětí. Vzhledem k tomu, že prý tohle někdo vyfotil na aktuální neveřejné akci AMD, je pravděpodobné, že jde o nějakou variantu karty, kterou se AMD chystá 28.října představit a vydat.

Bohužel obvyklí leakeři se nemohou shodnout, co to na fotografii vlastně je. Někteří říkají, že se díváme na NAVI 22, tedy menší jádro, ale jeden z více důvěryhodnějších si myslí, že se díváme na NAVI 21. Osobně se přikláním k tomu, že jde o mulu s „velkým“ NAVI, tedy NAVI 21, protože ten prostor s „trandíky“ pod tím křížem se zdá být naplněný více, než u aktuálního RX 5700XT s NAVI 10, což naznačuje, že nad tím je větší jádro. A nástupce NAVI 10 (tedy GPU pro RX 6700 sérii) bude buď stejně velký, nebo spíše menší. Takže neberte to jako potvrzenou jistotu, ale podle mého názoru jde o to větší NAVI 21. Ale 100% to prostě nevíme.

Velmi nejasná je zde konfigurace pamětí. Vše vypadá, že karta má 256-bit sběrnici a 16GB nějakých SAMSUNG pamětí (nelze určit jakých). Nicméně existuje i varianta, že karta má až 512-bit, o čemž se dříve také spekulovalo. Vyfocený vzorek má ale nějakou variantu GDDR pamětí, určitě nemá HBM, protože to by PCB vypadalo jinak. Nevíme, zda jde o GDDR6 nebo GDDR6X, kdy o GDDR6X jsme nic nevěděli až do jejich oficiálního uvedení. Takže možná je má SAMSUNG taky, a proto může mít karta jen 256-bit, protože víc nepotřebuje. A nebo má 512-bit a stačí jí normální GDDR6. Bohužel, ani tohle tedy 100% nevíme.

  • Na TOP high end to vypadá příliš „mainstreamově“ :)

Co je ale asi evidentní, že na to, aby tahle karta konkurovala tomu obrovskému high end RTX 3090 modelu, vypadá příliš mainstreamově (prostě malá s nízkou spotřebou). Což je vlastně dobře, protože RTX 3090 zabírající 3 sloty, žere 350W+ a stojí 41 tisíc, kdy má výkon jen o cca 20% lepší než RTX 3080 za 19 tisíc. Jinými slovy, RTX 3090 je ještě horší produkt výhodností, než už tak silně předražená RTX 2080 Ti. NVIDIA u něj hnala věci do extrému a je samozřejmě jasné, že RTX 3090 je HALO produkt pro pár vyvolených, a na trhu jako taková nebude prakticky vidět, protože jen málokdo si jí může dovolit.

Sama NVIDIA říká, že její vlajkovou lodí je právě menší RTX 3080. A pro ty, kterým jde více o cenu pak RTX 3070. A podle toho vypadají jejich ceny, které firma nastavila překvapivě „nízko“. Tedy jen v optice srovnání s extrémně předraženou RTX 2000 sérií. Ve srovnání se staršími generacemi GTX 700/900/1000 apod. jsou vlastně stále o 100 dolarů dražší, ale už relativně normální. I když 499 dolarů a 699 dolarů je samozřejmě pořád hodně a mnohem více, než za co většina lidí kupuje karty. Speciálně RTX 3070 je ale něco, co už by mohlo oslovit slušný zástup uživatelů a je to alespoň na dohled od mainstreamu. Dává tedy smysl, aby se AMD se svou novou grafickou řadou, soustředilo významně na tuhle cenovou hladinu, bez ohledu na cokoliv, co nabízí NVIDIA. AMD toho neřeklo zatím mnoho, ale oficiálně řeklo k RDNA 2 alespoň toto:

„Budeme agresivní a chceme nabídnout vysoký 4K výkon za dostupnou cenu a výrazně rozrušit trh, podobně jako jsme to udělali s RYZEN na procesorovém trhu.“

Samozřejmě pokud by AMD dokázalo nabídnout grafiku s výkonem RTX 3090, bylo by to skvělé, ale určitě by to nebylo za nějak výrazně dostupnější cenu, než co stojí ta NVIDIA. Tedy neodpovídalo by to tomu, co AMD říká že strategicky chce udělat s RDNA 2 sérií. AMD slíbilo cenově dostupný HALO produkt a tomu by podle mého názoru odpovídala karta s výkonem +/- RTX 3080, ale za dostupnější cenu, tedy cca 499 – 599 dolarů. Tedy karta s lepším výkonem, než má RTX 3070, s výkonem alespoň někde v úrovni RTX 3080, ovšem za lepší cenu, s lepšími provozními vlastnostmi atd. A to by podle mě AMD mohlo dokázat i s tím, co je na těch fotografiích.

AMD má velkou výhodu v lepším výrobním procesu, mnohem větších zkušenostech se 7nm obecně, s tím, že RDNA 2 vzniklo ve spolupráci a na míru herním hrám, herním konzolím, platformě s RYZEN a PCIe 4.0, a vývojářům her samotných. Neobsahuje tedy žádné zbytečnosti, soustředí se maximálně na funkční a provozní efektivitu a podporu nastupujících herních technologií, přesně tak jak to hry skutečně budou vyžadovat a používat. Je to poprvé, co takhle GPU nové generace vůbec vzniklo. Tedy na míru vývojářům a ve spolupráci s nimi, ne samostatně s tím, že se roky bude čekat, než to vývojáři možná nějak využijí. Mnoho lidí si stále neuvědomuje, jak zásadní a významný je ten fakt, jak RDNA 2 vzniklo a že je v konzolích nové generace. Tohle je důležitější prvek, než jakýkoliv jiný element nových AMD či NVIDIA karet. Nikdy v historii takhle herní GPU nevzniklo …

  • AMD bude hodně agresivní

                                       aneb opakování HD 4000 vs GTX 200 scénáře?

Můj názor tedy je (a zatím ho mohu prezentovat volně, protože AMD nám NDA informace prozatím neposlalo, takže nevím o moc víc než víte vy), že se dočkáme velmi agresivní strategie ze strany AMD. Kdy se bude cíleně snažit oslovit velkou skupinu hráčů výkonnou kartu za dostupné peníze. Podle mě se tedy bude snažit nabídnout výkon zhruba na dohled či na úrovni RTX 3080, ovšem za výrazně dostupnější peníze a s lepší efektivitou. A NVIDIA to podle mě ví, protože chystá RTX 3070 TI 16GB a RTX 3080 20GB, prý už na listopad.

Nemyslím si tedy, že o výkon AMD a jeho RDNA 2 máme mít obavy, já myslím že bude skvělý, i když minimálně ta karta na fotce určitě nevypadá jako soupeř pro RTX 3090, což ultra high end nadšence asi zklame. Otázkou jen je, jak moc bude chtít AMD být agresivní. Nejoptimističtějším scénářem by podle mě bylo, kdyby nastavila cenu na 499 dolarů za kartu s výkonem o 15-20% vyšším než má RTX 2080Ti tedy i RTX 3070, by to byla pecka a NVIDIA by na to nedokázala odpovědět ani RTX 3070Ti modelem. Nic z toho samozřejmě nevylučuje, že AMD chystá ještě výkonnější verzi, která by mohla zapadnou mezi RTX 3080 a 3090. Víme, že existuje testovací varianta s plně aktivním NAVI 21 a HBM, což zjevně není ta karta, která je na fotografiích. AMD ji ale může mít hotovou a připravenou jako nějaký vlastní „SE“ model.

Nicméně pokud firma slibuje rozrušení trhu, nemá smysl se soustředit na 599+dolarové grafiky, protože ani podobně drahý jinak skvělý RYZEN 9 3950X, není tahounem prodejů RYZEN procesorů ;). AMD musí nabídnout ten vysoký výkon a efektivitu za ceny, aby si to co nejvíce lidí mohlo dovolit. Jedna věc mě navíc napovídá, že AMD bude útočit hlavně na 499 dolarovou cenovku … a to je cena nového Xbox Series X, která je právě 499 dolarů (a ten má mnohem lepší GPU než jaké je na RX 5700XT! a k tomu máte 8jádrový RYZEN + 1TB NVMe PCie 4.0 SSD atd.). A podle mě to není náhoda. Natož aby byla náhoda, že RDNA 2 se ohlašuje ve stejný den, co MS potvrdil tu cenu a na trh dorazí prakticky současně. Jinými slovy, si myslím, že AMD nás ještě může překvapit, jak agresivní dokáže být a jak stále předražené se mohou nové RTX 3000 ukázat ;). A ano, tohle se v minulosti stalo právě v HD 4000 vs GTX 200 sérii kdy historie se ráda opakuje.


 

Upozornění: Vše výše uvedené jsou ale prostě mé spekulace, i když některé věci můžete brát za „kvalifikovaný odhad“. Každopádně že by AMD s tím, co je na fotkách, dokázalo konkurovat RTX 3090, považuji já osobně za krajně nepravděpodobné. Kdyby ano, NVIDIA by něco opravdu hodně podělala. Ale koho to zajímá?! Grafiky za 1000+ dolarů kupuje pár nadšenců a z hlediska celkových prodejů a podílu na trhu neznamenají prakticky vůbec nic. Neznamená to ani, že by AMD nemělo a nemohlo nějak s něčím RTX 3090 konkurovat, ale nevypadá to jako priorita a do doby než AMD bude moci nabídnout "Threadriper GPU", tedy multi-čipový koncept GPU, což bude podle všeho RDNA 3 architektura, tak to ani nemá asi moc důvodů.

Stále si ale myslím, že nás čeká opravdu hodně konkurence v okolí RTX 3070 a RTX 3080 (což si zjevně NVIDIA myslí taky) a tedy vlastně to, o co nám jde především. A určitě se dočkáme ostrého střetu také v mainstreamu (tedy RTX 3060 vs RX 6700). Prostě bude hodně veselo a AMD zjevně bere u RDNA 2 efektivitu jako nejzásadnější věc. A nebavíme se jen o provozní, ale i výkonové, konstrukční a hlavně cenové. Ostatně má to být jako RYZEN, který není jen výkonný, ale je extrémně efektivní provozně, výrobně atd. A vše napovídá tomu, že AMD chce to samé udělat i s RDNA 2 …ostatně je to jedna z mála věcí, kterou oficiálně řeklo.

 


 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Kubicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 14:10:09

Docela traktát nad jedním makro snímkem. Už se nemohu dočkat na recenzi
renmou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 14:18:38

Osobně to vidím tak, že AMD postaví proti RTX3070 kartu s 12 nebo 16GB pamětí, spotřeba 200W a za cenu 449 dolarů. Stejný scénář bude proti RTX3080. Tam bude 16GB, 270W spotřeba a cena bude 549 dolarů.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 14:49:52
avatar
realistické, ale nemyslím si to. Neřešilo by to skoro nic na trhu jak teď je. AMD mluví a potřebuje narušit trh a nabídku NV, což by tvým scénářem moc neudělalo ....

AMD potřebuje ty karty nabídnout tak, aby NVIDIA byla jasně horší varianta .... ne o pár dolarů a o pár %, ale rozdílem třídy .... samozřejmě jen spekuluji, ale na základě toho, co dosud AMD řeklo a jak se věci jeví ...
renmou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 14:57:51

Je to možné že to bude jinak. Ale je to jen můj odhad. Ona 5700XT za 11k je prakticky taky rozdílem třídy. Takže by se mohl opakovat stejný scénář taky. Nicméně prodeje 2070S a 5700XT jsou podobné. Aspoň podle mindfactory. Tam je to cca 50 na 50 amd vs nvidia
Pemora [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 21:20:41
avatar
Ja dufam este lepsie ceny aby sa nieco dielo lebo 50us je malo a na trhu sa to strati a cenu budu mat tie karty zhodne. Pri 100us uz je problem takyto rozdiel stratiť na trhu.
Pemora [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 21:25:55
avatar
Uplna bomba bu bola cena karty 549us za vykpn 3080

To by bola jasna kupa.

A vykon 2080ti za 399us
Kermit [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 14:38:14
avatar
docela by se mi líbilo mít grafiku s tower chladičem a nevypada to zle ...naopak krásně to zaplní skřín.
není nic hnusnějšího než atx deska v mega skříni na ni jedna grafická karta a nic víc.
dokonce i mini-itx deska ve velké skříni by měla smysl
teploty GPU a hlučnost by byly uplně někde jinde

https://www.youtube.com/watch?v=m3YnpwAAHhM&t=512s&ab_channel=LinusTechTips

https://www.youtube.com/watch?v=h6hvsqUEtZ4&ab_channel=DIYPerks
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 14:49:15
avatar
yep, bohužel většina skříní s tím tak nepočítá, takže výrobci i samostatných GPU chladičů to dělají prostě "klasicky"

pořád tu máš AC Accelelro Xtreme apod. které jsou prostě jen naležato ... bohužel podobných modelů ubývá, referenční chladiče jsou totiž stále lepší a ty nereferenční výborné, takže nemají moc smysl ...
Akulacz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 23:34:12

Mě by se třeba líbilo řešení, kde by lamely chladiče byly rovnoběžně s pcb a ventilátor kolmý na pcb by hnal vzduch tímto tunelem vzduch ven primárně skrze záslepky přímo ven ze skříně. Trochu obdoba bloweru ale se standardním axialem.
Pokud by karta zabírala třeba tři sloty mohla by být použita už rozumná velikost ventilátoru.
Výhodou by bylo že by karta tolik nezvyšovala teplotu v bedně, nevýhoda by možná byla v tom že přímý výfuk by mohl zvýšit hlučnost jako blower u starších referencí
Richi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - AMD 2020-09-10 18:23:38

Je tu ještě jedna možnost proč AMD zatím tajuplně mlčí.
Karty se jim nevyvedly podle původních představ resp. mají nějaký zásadní problém který se stále snaží vyřešit.
Osobně doufám, že to tak není.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 19:28:10
avatar
velmi nepravděpodobné, neexistuje žádná indície, která by něco takového naznačovala
martin.666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 19:42:15
avatar
Když by měli nějaký zásadní problém tak by nepsali že ji už koncem příštího měsíce představí
OnGameOff [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 19:47:15
avatar
Konspiračním teoriím se meze nekladou
A to jsi slyšel, že Jensen Huangova bunda není ze skutečné kůže !
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 20:18:58

Určite nieje prava koža, zeleny by ho v nej upalili zaživa
PS: keď je pravda s timi 2GB GDDR6 čipmi že budu ich mať nove NAVI, tak asi tušim prečo je take spoždeni Je to horuca novinka a predpokladalo sa že pridu až na buduci rok.
Pemora [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 21:15:58
avatar
Nemyslim si ze maju problemy nic tpmu nenasvedčuje.
Don_F3K3T3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 19:09:38
avatar
Ten prach v tej case
Pemora [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 21:13:00
avatar
O predaje 3090 by som sa nebal nakolko tam je prim 24gb vram
Pemora [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-10 21:14:22
avatar
Ak ma amd iba 256bit sirku zbernice tak ocakavam cenu max 499us za viac to je zlodejina.....

Kks keby vydali 512bit to by bolo porno pre moju dusu
steny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - No 2020-09-11 09:33:43

16GB pameti ukazuje spise na Big Navi a pokud má jen 256bit sbernici (512 je min pravdepodobna), tak to spíš nahrává spekulacím o výkonu mezi 3070 a 3080, coz by bylo trochu zklamání, pokud by AMD nedokázalo plne konkurovat 3080. Na druhou stranu tweet AMD "A new era of leadership performance across computing and graphics" naznacuje neco jiného .
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-11 09:44:31
avatar
Já si myslím že s GDDR6X tak trošku nvidia AMD vypálila rybník. Aby nakonec AMD do boje o kartu držící se 3080tky zase nenasadilo nějakou původně výpočetní kartu i s HBM (i když do nynějška vše naznačovalo, že HBM karta nepřijde do herního segmentu), aby si naoko zachránilo "tvář", i kdyby ji mělo prodávat za náklady.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-11 23:18:55
avatar
- má jen 256bit sběrnici
- žádný herní model nenese HBM
- 16GB VRAM je max
- ani žádné GDDR6X, pouze GDDR6

A teď ta největší pecka - nic z toho nevadí, protože prý implementovali obrovskou 128Mb "infinite" cache přímo do jádra
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-12 00:04:08
avatar
Holy moly no to jsem na tu cache zvedavej :d co by tam asi ta cache jako měla delat? Roztáčet řetízkáČ?
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-12 00:28:49
avatar
redukovat závislost na bandwith/latencích hlavní paměti
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-11 09:51:36
avatar
Tohle mě dnes dost pobavilo
Obrázek
MartinCZ80 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-11 11:29:44

No jenže to dost sedí.
martin.666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-11 11:33:02
avatar
Tady ten je taky dobrý Odkaz
Mě by nevadilo kdyby AMD udělalo jeden top model karty který by měl spotřebu 300W nebo i víc když by to znamenalo že tu bude konkurence pro tu 3090, ta karta na fotce vypadá že má celkem robustní napájecí kaskádu a minimálně 2x 8pin takže by to nemuselo být tak nereálné, nechápu proč se v článku píše o úsporné kartě , jde ale jen o ES takže to může být celkem overkill oproti finální verzi karty a nakonec půjde o úspornou kartu
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-11 23:20:37
avatar
performance/watt oproti RDNA1 je nad avizovaných 50%, prý je to 60%
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-11 12:02:56
avatar
mě tohle: Odkaz
LordBexr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Efektivita vs výkon 2020-09-11 11:54:51
avatar
Upřímně je mi snaha o větší efektivitu mnohem sympatičtější, že výkon za každou cenu. Raději dám přednost kartě s nízkou spotřebou, vysokou životností a nízkou hlučností za cenu menších fps. Dnes už jsou karty na trhu natolik výkonné, že je mi vcelku jedno, jestli hra poběží 120 nebo 140 fps. Mě stačí bohatě 60 a myslím, že většině normálních lidí taky.
mXMach [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-11 12:48:06
avatar
Jeste ze je moznost vyberu ja rozhodne chci co nejvetsi FPS i na ukor efektivity - kdo nechce max FPS a chce neco co nezere muze si koupit 3060tku. Ale chapu - kazdy to ma jinak.
Gerald [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-11 13:17:16

Souhlasím s vámi. Pořád 1080 je naprostá bomba ve výkonu. rozjede mi Mirrors edge catalyst na max ve 4k a bf v taky, akorát Shadow of tomb raider mi jel na max ve 4k na 50 fps, ale i tak je to paráda. Ja vám nevím jestli takový výkon ma smysl pokuď tedy nejste grafik nebo pokuď hrajete na Vr to pak jo. Sejnak většina hráčů jedou na 1440 p tak co pořád chcou, nechápu kolik 2080 ti je teď na bazaru.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-11 23:25:49
avatar
efektivita skvělých 60% nad RDNA1, takty prý nelezou mnoho nad to, na čem je Xbox (prý problém s CU) -> spotřeba good
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-11 12:59:55
avatar
Jaká to "náhoda", že dlouho žádné úniky o AMD grafikách a zrovna, když nVidia představí své nové grafiky, tak od AMD začnou unikat první "informace".
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-09-11 13:10:16
avatar
??? celou dobu jsem psali, že AMD čeká na to, co představí NVIDIA a NVIDIA že musí vydat své karty před AMD .... takže co tě na tom překvapuje?

že to takhle bude, bylo jasné už nejméně půl roku ...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Mafia: Definitive Edition – jak se povedl remake?
Mafia: Definitive Edition – jak se povedl remake?Pátek, 25 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 753x
Komentářů: 7
Serious Sam 4 je tu! Vtipná střílečka je zpět.
Serious Sam 4 je tu! Vtipná střílečka je zpět.Pátek, 25 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 560x
Komentářů: 4
Fallout: Miami – masivní mód Pro Fallout 4
Fallout: Miami – masivní mód Pro Fallout 4Čtvrtek, 24 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 382x
Komentářů: 0
RTX 3090 a hraní v 8K rozlišení – NVIDIA štve recenzenty proti sobě!
RTX 3090 a hraní v 8K rozlišení – NVIDIA štve recenzenty proti sobě!Středa, 23 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3413x
Komentářů: 45
Cyberpunk 2077 – jaký PC a HW budete potřebovat?
Cyberpunk 2077 – jaký PC a HW budete potřebovat?Úterý, 22 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1803x
Komentářů: 13
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!Čtvrtek, 17 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2673x
Komentářů: 23