NVIDIA naštvala výrobce i zákazníky – RTX 3000 grafiky jsou nejhorší vydání. Mění plány. Co dál? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 26 říjen 2020
altNejhorší vydání nové generace grafik NVIDIA historii. Lepší to nebude ani u RTX 3070 a dál.

 

 

 

 

Výrobci grafik i prodejci jsou extrémně naštvaní na NVIDIA, a mají k tomu velmi dobré důvody. NVIDIA slíbila něco, co prostě nesplnila. Nejde o to, jaké jsou samotné grafické karty RTX 3000, v nich to není. Problém je, že ty karty prostě nejsou. Výrobci i prodejci tak utratili velké peníze na vývoji a propagaci produktů, o které je mezi zákazníky zjevný zájem, ale které nejsou schopni zákazníkům dodat! A zlepšení není v dohledu ….

  • Dodávky RTX 3000 jsou směšně malé

Už je to více než měsíc od oficiálního zahájení prodeje RTX 3080 a měsíc od zahájení prodeje RTX 3090. V tuto dobu obvykle po vydání nové generace grafik už jsou bez potíží karty skladem dostupné v širokém spektru edic. Ovšem když se podíváte do českých obchodů, najdete tam sice široké spektrum edic, ale jako by neexistovaly. Prodejci stáhli a schovali ceny, u všech je jen „na dotaz“, „těšíme se“ apod. Prodejci totiž nejsou schopni říci, kdy a zda karty vůbec dostanou. Neví to ani výrobci.

Takže ani po několika týdnech „prodejů“, nedokázali výrobci a distributoři vyřídit objednávky, které dorazily v prvním dni! Nezvykle někteří distributoři a prodejci pověsili své údaje o vyřízených objednávkách na internet a ve všech zemích po celém světě je to stejné. Zprávy od Čínských, Evropských i Amerických distributorů a prodejců mluví jasně. Do této doby byly schopni vyřídit pouze zhruba 10 až 15% zákazníků! Objednány jsou v každé zemi tisíce a tisíce karet, jenže ony každý týden chodí po desítkách maximálně jednotkách stovek jednotlivých kusů od každého výrobce. Není tedy divu, že většina solidních prodejců prakticky nepřijímá další objednávky, protože není schopna vyřídit ty úvodní.

A všichni jsou naštvaní na NVIDIA, protože ta má jen výmluvy, a především o tom, že bude situace taková, musela zatraceně dobře vědět dopředu. Výrobci grafik svou práci odvedli, prodejci a distribuce svou práci odvádí, všichni do toho investovali a výsledkem je, že místo spokojených zákazníků, je většina právem naštvaná. Ostatně když někdo řekne, že vydává produkt a uvede ho do prodeje, bývá zvykem, že se dá normálně kopit. Jenže i měsíc po objednávce, svou kartu stále drtivá většina zákazníků nedostala a ani neví, kdy ji vůbec dostane. A pokud si kartu náhodou budete chtít objednat teď, tak prakticky nemůžete. Takže zákazníci řvou na prodejce, ten řve na distribuci a ta řve na výrobce a o spokojených zákaznících nemůže být řeč ani trochu. Na začátku toho všeho je NVIDIA, její plánování a vydávání produktů na trh, které zjevně není schopna dodat, protože nemá vyřešenu jejich výrobu.

Oficiální vysvětlení NVIDIA o tom, že za dostupnost může velká poptávka, je ubohá lež, kdy si NV musí myslet, že jsou asi všichni padlí na hlavu, aby jí to uvěřili. Poptávka je sice vyšší než v minulosti, ale to nijak nevysvětluje, že NVIDIA nebyla schopna dodat ani tolik GPU, aby to pokrylo obvyklou poptávku. NVIDIA zkrátka stále neposkytla skutečné vysvětlení toho, proč je situace, jaká je. Nejvěrohodnějším vysvětlením (prakticky jediným možným) jsou omezené dodávky GPU, protože výtěžnost 8nm výroby SAMSUNG není ideální. Současně i GDDR6X nejsou ideální, NV si také schovává část všeho pro profesionální varianty karet, kdy hráči prostě nejsou prioritou. Není divu, že se dlouho objevují zprávy o tom, že NVIDIA i žongluje s dodávkami, které vůbec má, ve snaze je prodávat za víc než za oznámené ceny. Zrušila už prodej svých FE edic, které prostě u nás již nekoupíte, byl to jen HALO produkt na úvod prodejů, prakticky jediná edice dostupná za ty oficiální ceny. Všechny další nereferenční, zejména kvalitativně srovnatelné karty, obvykle stojí o něco více. Jenže to není všechno!

  • NVIDIA naštvala výrobce grafik ještě víc. Narychlo mění plány!

Aby toho nebylo málo, NVIDIA není schopna říci, kdy se situace zlepší. Obecně se očekává zlepšení v listopadu, ovšem údajně má jít jen o 20-30 tisíc kusů 3080 a také 3090 celkem (dohromady všichni výrobci), což ovšem nepokryje ani ty celosvětové objednávky z prvního měsíce. Jinými slovy, běžnou dostupnost neočekávejte! Ještě horší ale je, že výrobci počítali s RTX 3080 20GB a RTX 3070 16GB, které už měly navrženy a testovány a s vydáním se počítalo v nejbližších týdnech. Nyní ale přišla NVIDIA a vydání obou těchto modelů zrušila!

Důvodem je samozřejmě fakt, že nedokáže dodat potřebné množství ani těch stávajících modelů, takže rozšiřovat dále nabídku je kontraproduktivní. Ovšem tím hlavním důvodem je fakt, že by to nebylo konkurenceschopné. NVIDIA se podle všeho značně přepočítala, když podcenila AMD na 7nm TSMC. RDNA 2 na Radeon RX 6000 je zjevně mnohem lepší, než se čekalo. Nebude mít zdaleka takové problémy s výrobou, a hlavně bude konkurovat i RTX 3080/3090 modelům! Cenově by tak byly dražší RTX 3080 20GB a RTX 3070 16GB neprůchodné. Dokonce to vypadá, že velký problém konkurovat budou mít i stávající edice, kdy vše nasvědčuje tomu, že AMD nabídne za ty ceny prostě výhodnější karty, které navíc bude schopná zákazníkům reálně dodat.

Hrozí, že RTX 3080 kterou NVIDA považuje za svůj TOP model, dokáže Radeon RX 6800 XT vyrovnat, nebo dokonce překonat (mimo RayTracingu) s tím, že ještě je tu RX 6900 XT, který by si měl vyšlápnout na RTX 3090. Hrozí tedy, že NVIDIA přijde o pozici výrobce nejvýkonnější herní grafiky. Aktuálně to tak vypadá, že NVIDIA možná bude muset poslat na trh RTX 3090 v levnější 12GB edici, aby na 16GB RX 6800 XT odpověděla. Současně se připravuje osekaná verze RTX 3080 v podobě RTX 3070Ti, která by šla proti RX 6800 16GB, protože na ní zcela jistě nebude RTX 3070 s menším jádrem stačit. Jenže tyhle náhlé změny plánů nejsou prostě ideální a výrobci grafik z nich radost nemají. Tím spíše, když NV nevyřešila situaci ani u již vydaných stávajících modelů.

  • RTX 3070 na tom bude špatně!?

No a očekávaná RTX 3070, která má nabídnout výkon RTX 2080 Ti za 499 dolarů, je v ohrožení. NVIDIA ji pošle do recenzí 27.10., tedy den před představením Radeon RX 6000 série se 16GB modely, kdy minimálně jeden půjde přímo proti ní a bude téměř určitě lepší. Osobně si nemyslím, že by RTX 3070 byl problém prodat, potíž jí ale bude koupit.

Z více zdrojů mám potvrzeno, že karet sice bude více, než RTX 3080/3090 až několikanásobně, ale vzhledem k tomu, jak málo bylo těch karet, ten několikanásobek není nijak povzbudivý. Speciálně když pochopitelně zájem zákazníků o 499 dolarovou grafiku je obecně násobně větší než o 699/1499 dolarové karty. Z distribuce chodí čísla, kdy očekávají, že se opět dostane jen na zlomek zákazníků. Jinými slovy, očekávejte naprosto scénář jako v případě RTX 3080/3090 = všechny dodávky RTX 3070 zmizí během prvních pár minut, přitom se dostane jen na cca 10% zákazníků a bude následovat dlouhé čekání na další karty.

  • Závěr – situace bude mizerná ještě dlouho?

Z některých zdrojů tak už zaznívá, že pokud bude situace nadále jaká je a vše tomu nasvědčuje, tak AMD má šanci reálně prodat více RX 6000 grafik, než NVIDIA RTX 3000 karet, čistě proto, že nemá takové problémy s jejich výrobou. A to přes fakt, že AMD začne své karty prodávat až v polovině listopadu, tedy měsíc a půl po zahájení prodejů RTX 3000 karet. Podle zpráv od výrobců posílá AMD výrobcům mnohem více GPU. Samotné karty jsou také jednodušší na výrobu než RTX 3000. I tak samozřejmě není jisté, že se dostane na všechny zájemce.

Počítejte, že jakkoliv to vypadá, že AMD má výrobu díky TSMC lépe zvládnutou, i její kapacity jsou omezené a maximálně vytíženy, takže není možné operativně rychle situaci změnit. Navíc pokud prostě NVIDIA bude dodávat i nadále málo karet, poptávka po AMD se ještě zvětší. Takže jestli i AMD „dodá obvyklý“ počet karet na vydání, stačit to prostě také nebude, ačkoliv AMD dělá vše proto, aby dostupnost byla co nejlepší, včetně důrazných apelů na prodejce, aby neprodávali karty po více kusech jednotlivcům atd. A omezeni mají být ti, kteří karty jen pře-prodávají alespoň první týdny. Jinými slovy začíná to vypadat, že pokud chcete novou herní grafiku ještě letos, tak je větší šance že ji prostě neseženete. Každopádně v případě NVIDIA je celé uvedení RTX 3000 opravdu divné a je to s přehledem nejhorší vydání nové NV série za hodně let. A nejde o to, jaké jsou samotné ty karty coby produkty. To v tom prakticky nehraje roli. NVIDIA ale prostě musela vědět, že jich bude mít takhle málo, ovšem své partnery na to zjevně nepřipravila …


 

Poznámka: Někteří se mohou ptát, proč NVIDIA vůbec vydávala RTX 3000 modely, když jich zjevně nemá dost na rozumný prodej a dostupnost. Proč nepokračovala v RTX 2000 sérii, jejíž výroba běžela v pohodě? Už jsem to vysvětloval dříve. Pokud by NVIDIA nevydala RTX 3080/3090, AMD by jí prostě převálcovalo, protože RX 6000 včetně po letech prvního nového high endu od AMD v podobě "Big NAVI", bylo plánováno na listopad v každém případě. A neexistovala šance, že by AMD jasně nepřekonalo výkonově RTX 2080 Ti. A pokud by NV měla jen ji, přišla by o pozici výrobce TOP karty v každém případě, což je něco, co si prostě marketingově nemůže dovolit.

Současně by samozřejmě musela výrazně zlevnit RTX 2000 sérii, což by vypadalo také špatně. Takže RTX 3080/3090 vyjít prostě musely, i když reálně jich mnoho není a zjevně ještě dlouho nebude. V grafech a recenzích se ovšem objeví - o to jde. NVIDIA nemohla čekat, až bude výroba skutečně připravena, protože to může být až v Q1 2021 či později. To je celé. Současně NV potřebovala ty karty vydat před tím, než AMD uvede RX 6000, protože takhle měla pozornost všech a karty vypadají dobře bez srovnání s přímou generační konkurencí. To už ale po vydání RX 6000 vypadat nemusí …

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 13:14:49
avatar
Tak tedy je to tak že to dělá nvidia schválně? Tak jako se psalo v předešlém článku a nebo ty dodávky opravdu nemá o čem se píše tady teď. Čemu tedy nakonec autor ve skutečnosti věří?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 14:17:16
avatar
tomu že je to nejzpackanější vydání nových NVIDIA grafik, které jsem kdy za to roky viděl ... a nezajímá mě, kdo za to může. Uvádět na trh produkt v maximálně malých jednotkách tisíců kůsu, kterého mají být obvykle stovky tisíc kusů je prostě kravina a zákazníci výrobci a všichni jsou právem naštvaní

jedinou dobrou zprávou na tom je, že samotné grafiky za to nemohou ...
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 14:43:15

Velmi by som Nvidiu za to neodsudzoval, o par tyždňov s vysokou pravdepodobnosťou takto dopadne aj AMD. Teraz každy študent potrebuje vlasny PC na vyučbu online. Stači sa pozrieť ako dopadli konzole
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 14:57:53
avatar
nic z toho nevysvětluje, proč NVIDIA vydávala v září produkty, o které věděla že je nemá a mít nebude, kdyby pozdržela vydání na konec října, vypadalo by to o něco lépe ...
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 18:32:33
avatar
Ja nic nepoprímám karty nejsou a kdo je chtěl nyní má smůlu a samozřejmě za to může nvidia i v případě že by to bylo způsobeno dodavatelem. S tím nejde než souhlasit.

Je to jednoduchý, chtěla být první aby vydání vypadalo lépe. Nyní se jen uvidí, zda s podobným problémem nepřijde i AMD.

O tom já ale nediskutuji. Mluvím o celém tom přesvědčování o tom jak je ta nedostupnost super geniální strategie Nvidie v minulém článku a především v jeho diskuzi tebou osobně a že to máš potvrzeno z více zdrojů.
Což byl vlastně jen takovej ftip do placu Nebo jak to mám tedy brát. Když tímto článkem popíraš ten předchozí.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 07:39:25
avatar
Addmin>
No čekal bych tedy nějaké vyjádření. Posledně jsi se tu dušoval, že nikdy neříkáš nepravdy a když se zmýlíš tak jsi schopen se tomu postavit čelem ( A tím teď němyslím, že tohle smažeš a mě dáš BAN).

Asi ti tvoje zdroje jak jsi předtím uvedl neříkaly pravdu.

Tak tedy zdroje byly milné a nebo jsis tak trochu přisadil aby to vypadalo věrohodněji? Nebo jak tomu tedy mám rozumět? Několikrát jsi mě tu nazýval lhářem.

Jeden příklad pro osvěžení paměti.
Citace:

GiGi>
Jestli jsi nad tím prave ty nepremyslel uzmoc dlouho.... Je to ekonomicky nesmysl, neverim tvoji teorii.
Resp. Ne tvoji, ale vsech tech leakeru, kteri je vypouštějí. Ja vim, ze NV neprodava, ze prodávají AIB, ale ani tam to nedava smysl...

aDDmin>
není to nesmysl mám to potvrzeno z vícerozdrojů. NV má větší vliv, než si myslíte.


Citace:
aDDmin>
jenže NV drží dodávky GPU a GDDR6X ;) já žasnu, jak někteří dokážete mluvit o něčem, kdy nemáte absolutně žádné ponětí jak to funguje ;)


Takhle to dopadá když někdo považuje tupouny jako Moore a Redgaming za relevantní zdroje informací. To už si můžu otevřít sekci IT v Blesku nebo nějakým pornočasopise ( pokud se ještě dělají) a dozvím se reálnější info.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 10:17:56
avatar
stojím si za těmi infromacemi, zatím tomu realita odpovídá, všechny dosud prodávané RTX 3000 v běžných obchodech jsou dražší, než byly oficiální ceny 699/1499 dolarů. Tečka.
Majklos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 10:35:47

V tom případě to ale můžete říct fakticky o všech produktech těsně po vydání, kterých je na trhu nedostatek. Protože to tak vždy bylo, na čemž se asi shodneme. Prostě si to prodejci a distribuce namaržují.

Mezitím vychází články v zahraničí (videocardz), jak se Nvidia snaží všechny vyrobené čipy skutečně použít na různé 3070/3060 varianty. To by při umělé blokaci produktů asi nedělala.

Až za 3 týdny budou AMD karty v obchodech nedostupné a/nebo cenově nadsazené, tak už tato teorie aplikovatelná na AMD nebude. A to očekávám, protože karty AMD budou víc než dobře konkurovat RTX30 řadě.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 13:36:26
avatar
mícháte dvě věci, kvalitu čipů a to že NV chce udržet ceny těch čipů co pro 3080/3090 má, co možná nejvíce nahoře ...
Majklos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 19:09:57

OMG
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 11:03:45
avatar
aDDmin>Aha ale o tom se nebavím a o tom ani nebyl předešlý článek. Zase odpovídáš na něco úplně jiného co s tématem nesouvisí.

Ten článek byl o tom, že nvidia záměrně drží GPU a GDDR paměti a nedodává je výrobcům, aby tím vyšponovala cenu nahoru.

A teď se v článku píše že nvidia zrušila plánované karty, protože na ně nemá dostatek GDDR a také dostatek čipů. Takže si to odporuje a prostě jsi vařil z vody kterou předehřály trdla jako Moore a redgaming a teď to ani nechceš přiznat.

A odpovídáš úplně na něco jiného než jsem se tě ptal ve stylu českýho politika.

Karty jsou dražší především protože jich je málo a obchodníci si k ním přihazují pěknej vývar. Až bude na ALze naceněný nový radeon o 2000 až x tisíc dráže tak to bude taky nekalá hra od AMD? A nebo to bude hrozný zlý mimozemšťan kdo uvrhl nové karty v nemilost svou cenovou politikou?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 13:36:56
avatar
a to také stále trvá, NV chce udržet ceny 3080/390 co možná nejvíce nahoře, výše než za kolik je oznámila, na tom se nic nemění.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 13:39:56
avatar
Aha takže tedy má nvidia těch pamětí a GPU přebytek a drží je aby ceny držela nahoře a nebo jich tedy má nedostatek protože je pro její potřeby nestíhá Samsung vyrábět? Protože to jsou 2 absolutně odlišné případy.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 13:51:01
avatar
o žádném přebytku nikdy řeč nebyla!!! Ty to pořád nechápeš nebo nechceš chápat ... takže po lopatě:

NVIDIA oznámila ceny RTX 3080/3090 za 699/1499 dolarů.

Jenže za tyhle ceny ty karty zjevně nechce prodávat, ale ty ceny mít musí, protože konkurence, ale prodávat to za ně nechce. Je to pro ni málo.

Zkouší tedy trik, kdy udělá pár FE edic, ty prodá a další už nedoplní (to se už stalo) ale všechny ostatní edice, které ve stejné kvalitě jsou dražší, protože NV si zajistila aby to tak bylo. Budou stát více. Do recenzí a srovnání se ale bude často uvádět ta oficiální cena, za kterou ovšem karty nekoupíš.

NV ale nechce, aby na to lidi upozorňovali a chce aby ochotně ty vyšší ceny platili, takže protože má těch karet omezeně, vrhne je na trh najednou a budou stát víc, vydělá na nich více a prodá vše tak jako tak, jen ne za těch 699/1499 ale většina je za 799/1699 a většina lidí nebude remcat. To je celé ...

já vím, že je to těžké na pochopení, ale je to chytrá a v situaci NV dobrá strategie ...

to že jich NV není schopna vyrobit dost a má další potíže kolem výroby, je věc úplně jiná ....

a je to naposledy co ti to vysvětluji, více na tebe reagovat nebudu. To že ty to nechápeš co NV vymyslela, za to nemůžu ani já ani NV. Nicméně je to strategie, kteoru mám potvrzeno od dalších zdrojů, že zase není tak nová a funguje, i když těch karet máš dost nebo nemáš ...

tobě bude stačit pochopit, že ty ceny 699/1499 jsou jen na oko, FE edice byla jen omezená nabídka aby ty ceny legitimizovalo, ale drtivá většina prodaných karet stála mnohem více a NV prodává ty čipy výrobcům karet tak, že těch cen prostě nejsou schopni dosáhnout, ví to, spočítala to tak. NV ale nechtěla veřejně oznámit, že ty ceny budou 799/1599 reálně, tedy je to stejná situace jako u RTX 2000 série, kde dvojí ceny oznámila. Ty nízké, za které se stejně neprodávali a ty vyšší, za které se prodávali. Teď tedy oznámila jen jednu cenu, tu nižší, ale prodávat se budou za tu neoznámenou druhou, vyšší a NV se stará o to, aby to tak dopadlo ... to je celé, není na tom nic konspiračního, ani těžké k pochopení. Kdyby totiž NV prodávala ty karty jen za 699/1499 měla by mnohem nižší marži, než u RTX 2000 série ...
AmonAmarth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 14:54:56
avatar
ze sa s nim vobec bavis. DD je extremne konzistentny vo svojich vyrokoch. AMD je chudacik, ktoremu kazdy ublizuje, robi najlepsie produkty za najlepsiu cenu a miluje svojich zakaznikov, peniaze su niekde az na 4.-5. mieste.
Nvidia je a priori nenazrana korporacia, ktora vyraba shitne produkty, klamlivo ich propaguje, takmer vzdy sa neoplacaju kupovat, lebo maju horsi vykon, prevadzkove parametre, alebo aspon pomer cena/vykon. Ich majitelia su tupe ovce, ktore nevedia nic o GK a preto sa tu robi osveta.
easy!
este nieco?
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 12:50:31

Ano, to se deje vcelku bezne. Ale ty jsi mluvil o tom, ze NV ty dodavky brzdí zamerne. To jsem ti rozporoval, ze to nedava logiku. A ejhle, je tu realita, ze NV nestiha vyrabet. To je prece uplne neco jiného!
Cekam omluvu
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 13:06:31
avatar
Tak to se nedočkáš protože za tento přešlap mohou jeho zákulisní zdroje.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 13:39:10
avatar
já informuji podle toho, co říkají, já bohužel osobně nemohu sedět u výrobní linky a mít ty zprávy přímo ....
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 13:38:32
avatar
uvidíme v listopadu, každopádně stále se naplňuje to, o čem jsem psal ...

jen se do toho přidává jiná věc, že NV není dostatečně konkurenceschopná s menším jádrem a tedy bude muset použít GA 102 ale kvalita některých GA 102 je diskutabilní ... to je druhý problém
renmou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 15:34:09

Trošku tu lítáš ode zdi ke zdi. Jednou napíšeš to, pak zas něco jiného. Nejdřív to je o tom, že výtěžnost je špatná, tudíž karty nejsou. Pak je to o tom, že Nvidia to záměrně brzdí, že to máš potvrzené. A teď je to zas o tom, že to nejsou schopni dodat...
Takže ty články si sobě naprosto odporují a ty se divíš, že lidi žasnou nad tím, co tu napíšeš.
Házíš tu nějaký čísla ceny karet, počítáš, že většina edic má být za 699 dolarů... Přitom to tak nikdy nebylo a nebude.
Např. RX5700 byla při vydání za 350 dolarů. To je 9750 korun. Podle heuréky byla cena 10700,- za referenčí MSI. Naproti tomu Asus TUF byla prakticky za rovných 12000.
RX5700XT měla být za 11100. A ceny byly Sphire pulse 12k, MSI MECH 11700, TUF 13k. Vše bráno z historie cen na heurece.
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 22:50:24

A cemu se furt všichni divi? Dyt to sam CEO říkal na te show, ze grafiky budou az 2021...
Tenhle balast okolo je zbytecny. Vsichni to vedeli, ale nikdo tomu neveril ..
Tomáš Olej [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - pný kyblík 2020-10-26 14:18:07
avatar
Autor pouze s užasesm plní kybl nad "úspěchy" AMD.

nic víc, nic míň.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 14:56:37
avatar
nechám ten váš "příspěvek do diskuse" tady pokud by se někdo divil, proč máte BAN ...

tyhle dětinské nesmyslné žvásty si jděte provozovat někam kde jsou na vaší úrovni, DDWorld.cz je slušný web ...
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 18:45:28
avatar
Ty jsi co retarda prosím ? nějaký troll ? bot? nebo jen magor ?
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 03:27:52
avatar
Hej vzal bych si kyblík toho oleje, ... to musí být sakra dobrej matroš
jmmazuch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Vesmir vs Marketing 2020-10-26 13:19:04
avatar
Ahojte,

Nezavidim Americkym firmam ktorych hodnota zavisi od nalady verejnosti...
Chip je ako architektura dobre navrhnuty ale nevedia ho vyrobit v potrebnom mnozstve...

Bolo to jasne s toho sialeneho TDP.

Najlepsou kartou dnes prikon=TDP/na vykon je 2070, aj u mna v PC, 175w max, vsetko na ultra pri 1440P

Cas kupovat grafiky podla vykonu skoncil, kupujte podla TDP, nikdy nad 200W, idealne 150W.

A o par rokov pride aj vysnivana 3090 s TDP do 150-200W
ticha a stabila a hlavne skladom
TurboCmelak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 14:04:13

Hele rozumím ti. Nicméně podle mě pokud odpovídá TDP výkon, je to prostě v pohodě. Karty jdou vždy slušně upravit a člověk sníží dost W aniž by přišel o rapidní výkon.

Nicméně jsem spokojený s RX5700XT, která si říká přibližně o 180-195w a to drží 2000mhz.. teplo tak akorát a víc bych nechtěl.
kell_01 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 13:48:34

Nvidia udelala se samsungem velkou chybu to uz je jasny vsem
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 03:30:48
avatar
Zas jako tím asi konečně dopustila konkurenční boj, ... takže Nvidie chyba bude prospěch zákazníků. Ale jako jo no, ... pro Nvidii to chyba je, pro většinu lidí to bude plus.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 14:38:00

Školy su zatvorene a uči sa online, každa ratolesť potrebuje svoj vlastny komp + praca s domu aby sa PC sťahovať nemusel hore dole, tam tiež sa zabespečuju druhe PC na doma. Len minuli tyždeň som skladal 3 PC, pomaly niet s čoho skladať.
Teraz IT svet ma raj
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - RX 6900XT 2020-10-26 16:04:59

Ja mám v januári okrúhle narodeniny, takže mienim minimálne dovtedy počkať, kým sa úvodné veci odladia + môžu byť aj čipy z výroby na tom lepšie. Zatiaľ to vyzerá tak, že si vezmem 6800XT.

Prosím Vás, je nejaké info, či aj 6900XT bude dostupná na Slovensku a v Česku?
VendyPhoenix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 16:45:51

Ahoj všem! Poslední dny v práci jsou peklo. Docházej zdravý lidi. Konečně jsem se dostal na DDwolrd pořádně a pročetl články za poslední cca 3 týdny.

Já osobně plánuji upgrade na začátek února 2021. To by mohlo být už v pohodě. Bude to zároveň s procíkem i deskou + dochází místo na diskách. A konečně půjdu i do vodního chlazení o kterém jsem tady básnil cca už před rokem, rokem a půl. Nějak jsem se k tomu ještě nedostal
samusaran [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - nv v pr.eli 2020-10-26 17:30:45
avatar
je jasne ze nv tento rok nenakrmi poptavku,

sam ceo to povedal ze skor ako 2021q1 sa to nenaplni...

ale problemy bude mat aj amd tento rok bude vsetko vypredane
LordDave [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 19:02:11
avatar
- nevadí, AMD jim v tom brzy výrazně helfne,.
- už aby bylo 28.10.2020 a pozdější zahájení prodejů NAVI21 a NAVI22,.
- škoda že se NVidia vydala cestou univerzální (spíš výpočetní) architektury a ne i herní (prachy na to má).
- třeba by pak ta výroba jednodušších čipů bez "pro herní grafiku zbytečných částí" nebyla na 8nm Samsung až tak marná a TSMC by postupně mělo větší konkurenci a nemohlo si až tak diktovat ceny.
c.Data [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 19:09:25
avatar
To je slušné zmatkování
Goloka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-26 23:46:28
avatar
Tak mám obavy že AMD na tom bude stejně. Sice dodá víc karet, ale ta poptávka se od Nvidie přelije k AMD a stejně bude prdlajs. A tady na našem pidi trhu tuplem.
Stach to tuší jen nechápu proč té Nvidii tolik nakládá. Prostě :-)
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 00:08:49
avatar
já nevím jak to bude s AMD, opravdu ne ... uvedení RX 6000 karet do obchodů je ještě 3 týdny daleko ...
Dzivybaran [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 15:49:17

Pametam ked 480-490 nebolo dostat. To bola potupa pre amd.
Spekulanti na kazdej strane.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 15:52:30
avatar
to nebyly spekulanti, ale těžaři, naprosto odlišná situace od současnosti ;) s výrobou karet jako takových to ani moc nesouviselo ...
renmou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 15:54:02

Citace:
RTX 3070 je slabší než 2080 Ti

Viděl jsi už testy? Ty karty jsou na tom prakticky stejně. Takže moc nechápu, co tím chtěl básník říct.
Postal Dude [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-29 07:04:24

Zdravím všetkých, premýšľam či za nedostupnostou nieje náhodou aj to, že samsungu sa nedarí vyrobiť dosť funkčných čipov, predsa ta 8mm nieje bohviečo, ja si myslím že by to mohol byť dôvod nedostupnosti, a zato je situácia aká je, a všetko sa drží v tichosti
Postal Dude [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-29 07:14:19

Určite sa muselo v samsungu s výrobou niečo ale že poriadne po kašľať
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Far Cry 6 – kdy si zahrajeme nový díl s podporou AMD?
Far Cry 6 – kdy si zahrajeme nový díl s podporou AMD?Středa, 25 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1727x
Komentářů: 8
XBOX X rozborka. Opravy komplikují SW zámky.
XBOX X rozborka. Opravy komplikují SW zámky.Pondělí, 23 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2023x
Komentářů: 1
Cyberpunk 2077 se blíží – nebude tak náročný na PC
Cyberpunk 2077 se blíží – nebude tak náročný na PCSobota, 21 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1862x
Komentářů: 14
Elite Dangerous – výborný vesmírný simulátor je zdarma
Elite Dangerous – výborný vesmírný simulátor je zdarmaPátek, 20 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1658x
Komentářů: 4
Wonder Woman 1984 jde rovnou na HBO!
Wonder Woman 1984 jde rovnou na HBO!Čtvrtek, 19 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1802x
Komentářů: 4
Nový rekord na Nürburgring pro Mercedes
Nový rekord na Nürburgring pro MercedesStředa, 18 listopad 2020
Vložil: Kevin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1233x
Komentářů: 0