NVIDIA ovladače mají chybu, která zbytečně zatěžuje procesor – oprava je snad na světě. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 01 květen 2019
altKvalita ovladačů společnosti NVIDIA už dávno nepatří k nejlepším. I staré chyby dělají problémy.

 

 

 

 

Myslím, že spousta lidí bude souhlasit, že vývoj ovladačů společnosti NVIDIA už dávno není tam, kde býval. Kvalita ovladačů poslední roky značně upadá, problémy se kupí včetně těch nejzávažnějších, kdy několikrát v posledních 2 letech NVIDIA vydala naprosto vadné ovladače, které z počítačů dělaly cihly a firma je musela stahovat. Na otázku, proč to tak je, existuje snadná odpověď. Podíl společnosti NVIDIA na grafickém trhu prostě umožňuje NVIDIA snížit výdaje, kde to není nutné. A to je i kvalita ovladačů, protože prostě místo do vývoje grafik či ovladačů radši investuje extra peníze do propagace a marketingu produktů. To jí prodá víc grafik a ty ovladače stejně nějak fungují, tak o co jde.

A tak vycházejí velmi často vadné ovladače, i když právě ten poslední NVIDIA speciálně odkládala a tedy určitě ladila ;). Jde o verzi GeForce 430.39, která přinesla podporu pro GTX 1650 atd. Nicméně opět obsahují chybu. A to nikoliv novou, ale starou, která už se jednou objevila. Přesto je zpět! Proces NVDisplay.Container.exe totiž zatěžuje procesor až na více než 20%, i když k tomu není žádný důvod. Samozřejmě si na to spousta uživatelů stěžovala a NVIDIA oficiálně tento problém přiznala.

Řešení je možné, můžete jej ve správci úloh zastavit (Proces NVDisplay.Container.exe) a poté vymazat určité složky z instalace ovladačů, nicméně samozřejmě správným řešením by měly být nové ovladače. A ty se naštěstí aktuálně objevily. Hotfix 430.53 je dostupný a problém by měl řešit. Pokud jste si tedy zvýšené zátěže procesoru všimli, není to jen váš dojem a problém. Samozřejmě NVIDII by se vůbec neměla podobná věc přihodit u neBETA verze ovladačů, zejména když jde o již dříve existující a opravený problém. Naštěstí v tomto případě nejde o tak vážnou chybu jako ty nedávné, které skutečně dělaly z počítačů cihly. Každopádně to, že tohle prošlo testováním, schvalováním přes BETA verze atd. do finální WHQL, ukazuje, že NIVIDA opravdu nic nevylepšila na svém procesu přípravy ovladačů a kdykoliv jí tak může projít do finální verze mnohem závažnější problém. Kvalita ovladačů této společnosti prostě není, co bývala. Zdaleka to není jediný problém, ale zase musíme napsat, že grafické ovladače, ať NV nebo AMD či Intelu apod. prakticky nikdy nejsou hotové a pořád je co ladit …

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-02 11:55:40
avatar
Na druhou stranu jen blbec ze sebe dobrovolně dělá betatestera a instaluje každou kravinu, hned jak vyjde. Ovladače grafik pro sebe už dávno instaluju tak, že je stáhnu, týden nebo dva počkám zda neprosákne problém a pak instaluju. Samozřejmě když koupím novou grafiku tak stáhnu to nejnovější z webu výrobce a doufám. Ale když vše funguje, nebudu tam cpát každý týden novou verzi, nevím jak aktuálně u AMD, ale u Nvidie je nárůst výkonu poslední dobou nula nula prd... Takže měním driver grafiky tak 2-3 do roka a taky žiju
shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-02 12:31:22

Taky ovladače aktualizuju když to má smysl(aktuálně 425.31 kvůli raytracing demu na Pascalu).
Je pěkný, že už po pár dnech vydala nVidia hotfix. I když jde jenom o splašenou telemetrii, která zatěžovala CPU při hledání her v systému.
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - WHQL je na Microsofte 2019-05-02 12:41:13

>Každopádně to, že tohle prošlo testováním, schvalováním přes
>BETA verze atd. do finální WHQL,

Ak to prešlo do WHQL(Windows Hardware Quality Lab), tak to schválil Microsoft a ten má maslo na hlave, lebo to v jeho laboratóriách prešlo úspešne testami..

Ono to koršponduje

Blender Developers Find Old Linux Drivers Are Better Maintained Than Windows
on 1 May 2019 at 01:31 PM

In the case of NVIDIA graphics they tend to do a good job maintaining their legacy driver branches. With the AMD Radeon and Intel graphics, Blender developers acknowledge older hardware may work better on Linux.

Of trying to use pre-GCN (HD 7000 series) graphics cards with Blender 2.80, "No Terascale OpenGL drivers have been released for Windows in the last 3 years. On Linux, drivers do continue to be updated and Blender tends to work better. But for good performance GCN is still required.
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Blender-2.80-GPU-Requirements
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-02 21:11:48

To mi připomíná situaci u Gigabyte, kde jsem jejich support seřval emailem za to, že po update BIOSu se PC projevuje tak, že po probuzení běží fany zapojené do desky na full. V následujícím update BIOS tuto chybu opravili.
Jenže u dalšího update ta chyba byla zpět...
A na to už jsem se vys..., nebudu za ko... u takových ignorantů. Nechápu, jakým způsobem si tam plánují práci, když dovolí zpětný návrat prohřešků a chyb. Příště si radši koupím desku (opět) od ASRocku. Nikdo nemá biosy odladěnější a vyfeaturovanější než ASRock.
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-03 07:22:23

Driver 430.39 je totiž už nový model WDDM 2.6 určený pro Windows 10 1903 kde má oproti starším WDDM 2.5 driverům opět "normální" výkon. Neříkám, že se na ty problémy nemělo přijít dřív, ale chápu, jak se taková věc může stát, když je tolik kombinací karet a verzí systému a pokaždé se to chová jinak...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Space Haven – zajímavá vesmírná strategie
Space Haven – zajímavá vesmírná strategieČtvrtek, 04 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 227x
Komentářů: 1
Konečně pořádné SSD - až 29GB/s pro čtení
Konečně pořádné SSD - až 29GB/s pro čteníÚterý, 02 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1457x
Komentářů: 5
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!Čtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1112x
Komentářů: 2
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-Sequel
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-SequelČtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1149x
Komentářů: 3
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.Středa, 27 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1356x
Komentářů: 3
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2599x
Komentářů: 5