NVIDIA RTX 2070/20802080Ti grafiky mají problémy. Přestávají fungovat. Uspěchané vydání? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 02 listopad 2018
altUživatelé si stěžují na selhávající RTX grafiky. NV zatím problém nepřiznala, ale nebylo by to poprvé.

 

 

 

 

Každý, kdo sleduje pravidelně počítačové novinky a vydávání nových generací, tak asi uzná, že letošní vydání RTX grafik se NVIDIA vůbec nepovedlo. Haprující tiskovka, sliby v přímém rozporu s realitou a dlouhé čekání na to, až vydané produkty vůbec zákazníci dostanou, nemluvě o nesmyslných cenách, které efektivně dělají z RTX grafik mnohem horší volbu, než z generace, kterou má nahradit a neposouvají tak obvyklý výkon za stejnou cenu, jako u všech předchozích generací grafických karet v historii. Ze tří představených novinek nedávají navíc dvě (RTX 2070 a RTX 2080) absolutně žádný smysl, protože za ceny, za které jsou slušné edice v prodeji, nejsou výkonem ani vždy lepší, než starší PASCAL karty za podobné ceny a navíc stále míří do cenového segmentu, kde nakupuje jen minimum lidí a peníze pro ně nejsou už takový problém, takže na co výběr ze tří různě výkonných drahých karet? Jediným modelem, který jsme mohli trochu obdivovat je RTX 2080Ti, která je alespoň nejvýkonnější herní grafikou na trhu, byť za cenu, nad kterou už musí přemýšlet i velká část uživatelů, kteří v high endu normálně nakupují.

Informovali jsme vás o tom už dříve, ale máme v ruce nová fakta. Zejména RTX 2080Ti stále nejsou dostupné tak, jak se očekávalo, že více než 2 měsíce po oznámení běžně budou. Někteří předplatitelé stále čekají na své karty, řada nereferenčních edic ještě nebyla dostupná vůbec. Vzhledem k ceně se navíc bavíme o naprosto zanedbatelných počtech karet, které by byly potřeba na to minimum lidí, co si grafiku za 33 tisíc může dovolit. A stejně jich není dost. Už dříve se objevily informace, že NVIDIA má velké problémy nejen s výtěžností nového 12nm GPU, které je obrovské. Ač je 33 tisíc hodně peněz za kartu, pořád je to o dost méně, než za kolik se dosud prodával TITAN V s jen o málo větším jádrem s podobným výkonem. Jinými slovy, výroba toho obřího čipu nedosahuje požadované výtěžnosti. Současně se hovořilo o tom, že NVIDIA jednoduše spěchala s vydáním RTX grafik tak moc, že je ani důkladně neotestovala, zejména pokud jde o úplně nové GDDR6 paměti, které jsou na těchto kartách vůbec poprvé v praxi nasazeny, a to nedlouho poté, co vůbec začala jejich hromadná výroba.

Aktuálně se tak objevuje stále více z těch několika šťastlivců, kteří si nejen 33 tisícovou RTX 2080Ti mohli dovolit a skutečně ji dostali, ale hlásí s nimi zásadní funkční problémy. Selhávají ale i RTX 2080 a 2070 modely, kdy v případě 2080 je případů málo, protože tahle karta nedává žádný smysl a tak ji prakticky nikdo nekupuje. Týká se to hlavně „referenčních“ NVIDIA FE modelů, ale selhalo i několik partnerských karet. Některým uživatelům navíc odešla i vyměněná karta a případy se množí takovým tempem, že NVDIA už musela reagovat.

Jako obvykle v podobných případech, kdy má NVIDIA hardware nebo software evidentně nějaké reálné problémy, NVIDIA zatím tvrdí, že je vše v pořádku, žádné problémy s kvalitou nejsou a spolupracuje s uživateli i partnery na zdokonalování svých produktů. Naproti tomu realita ukazuje něco jiného. Bohužel NVIDIA je jednou z nejhorších společností, pokud jde o chování a upřímnost k uživatelům a zákazníkům v podobných případech. Není to poprvé, co má NVIDIA problémy s kvalitou svých produktů, kdy selhávající GPU či naprosto nefunkční ovladače jsou bohužel opakujícím se problémem v takové míře, která u jiných firem není k vidění. Například velmi známý je problém GF 8000 série, kde NVIDIA vyráběla fyzicky vadná GPU a ta selhávala po čase hlavně v mobilních PC a trvalo hodně dlouho, než NVIDIA problém vůbec přiznala, i když byly jednoznačně prokázané. Stejné to bylo v případě lživě uváděných 4GB paměti u GTX 970, kdy trvalo dlouho, než NVIDIA přiznala, že GTX 970 má vlastně funkčně jen 3,5GB paměti, přičemž nic jiného s kartou naštěstí nebylo. Přesto NVIDIA trvalo velmi dlouho, než potichu veřejně přiznala, jak to je a v USA také zákazníci získali odškodnění za matení. Případy, kdy NVIDIA několikrát v posledních 2-3 letech uvedla naprosto vadné ovladače, které „zabíjely“ grafiky, či udělaly z funkčních PC nefunkční cihly a zničily instalaci Windows, máme ještě v živé paměti, a i v těchto případech NVIDIA trvá velmi dlouho, než problém alespoň přizná. Většinou je navíc oficiální přiznání problémů s produkty NVIDIA velmi vágní, co možná nejukrytější před uživateli a předchází tomu masivní dehonestace zejména některých magazínů a novinářů, kteří na ty problémy mezi prvními objektivně upozorňují. Ať už jde o GPP a další kroky NVIDIA vůči zákazníkům, včetně reálného a objektivního informování o situaci RTX grafik, to vše NVIDIA důkladně potírá podle své marketingové a PR strategie: „NVIDIA je nejlepší a jakákoliv byť objektivní kritika a výtka je nepřípustná, a kdo tvrdí něco jiného než že NV je nejlepší, je nepřítel“.

Z hlediska rozsáhlých a letitých zkušeností se společností NVIDIA a jejím smyslem pro pravdivost, čest, poctivost a férové jednání, je tak ujištění, že s RTX kartami je vše v pořádku, pochybné, zejména když nejen oficiální fórum NVIDIA se hemží případy selhávajících karet. Není to poprvé, kdy by navíc i high endová grafika NVIDIA měla podobný problém. V minulosti NVIDIA musela vyměňovat například první verze 8800 GTX, které měly chybnou komponentu. Z vlastní zkušenosti můžeme bohužel informovat o minimálně 2 vadných kusech RTX karet, o kterých bezpečně víme, jeden jsme totiž měli mít na testy. Náhrada navíc není jednoduchá, protože přetrvávají problémy s dostupností karet, ty navíc zhoršuje to, že NVIDIA teď musí posílat náhrady za vadné karty těm, co už si je koupili. Jinými slovy, realita reklamovanosti a počet potvrzených nefunkčních karet je rozhodně jiná, než NVIDIA oficiálně tvrdí.

 

  • Co může za problémy RTX grafik a stojí za risk?

V případě RTX karet se objevovaly problémy od počátku a většinový názor ze zákulisí je, že NVIDIA jednoduše spěchala s uvedením RTX grafik tak moc, že prostě neotestovala a nevyladila vše, co by měla. Důvodem spěchu byly nadbytečné zásoby starších PASCAL GPU a NVIDIA tak chtěla uvedením nových karet donutit výrobce k jejich odběru (oni totiž PASCAL GPU dokonce vraceli, protože pro ně po skončení těžařské mánie neměli využití). Aby výrobci dostali alespoň nějaké kusy nových GPU, museli současně s nimi odebrat i obrovské množství starších čipů. To je celý důvod spěšného uvedení RTX karet, které jinak za současné situace prakticky nic nového nepřináší, a drtivá většina hráčů si je nemůže (nebo nechce) dovolit. Řada představených nereferenčních modelů do obchodů ještě ani nedorazila, protože prostě nejsou hotové. Celé uvedení RTX karet bylo podle mého názoru minimálně o 3 spíše 4 měsíce uspěcháno, nejen po HW, ale i SW stránce. Máme 2 měsíce po vydání a RTX a DLSS stále nikde. Fakt, že tak karty mají funkční problémy, nemůže nikoho moc překvapit. Co můžeme NVIDIA věřit, že v tuto chvíli sama neví, kde může být problém, protože to prostě neotestovala tak jak měla. Jako obvykle v podobných případech ale problém reálně existuje, přestože NVIDIA tvrdí, že tomu tak není (NVIDIA není důvěryhodná firma, pokud jde o vyjádření směrem k zákazníkům v podobných případech, jak ona sama dokázala mnohokrát). Případů je tolik, že nejde o ojedinělá selhání, navíc některé jsou zdokumentovaná, a hlavně jsou po celém světě prakticky jako přes kopírák.

Jestli tedy v tuto chvíli doporučit RTX grafiku ke koupi? Tak RTX 2070 a 2080 nelze vůbec doporučit, ty karty ve slušné edici s dobrým chlazením jsou prostě předražené a nejsou zajímavé pro nikoho. U RTX 2080Ti je to jiné, ta je sice příšerně drahá a předražená a nikdo kdo nakupuje podle výhodnosti o ní uvažovat ani nebude, ale je to nejvýkonnější karta na trhu. Ta jediná tak je, či možná teď byla, zajímavá. Pravdou je, že na karty máte záruku, takže úplně bych se toho nebál. Samozřejmě pokud ovšem chcete opravdu spolehlivé řešení, tak NVIDIA RTX grafikám bych se teď asi vyhnul. Pokud vám ale nyní evidentně slušná pravděpodobnost že karta selže nevadí, tak proč ne. Máte ji v záruce, i když na vyměněnou kartu si můžete dost dlouho počkat a ani ta nemusí být bez potíží, jak bohužel zkušenosti mnoha uživatelů dnes ukazují. Pokud už vaše RTX grafika vykazuje nějaké problémy se stabilitou, artefakty až úplnou nefunkčností, tak teď víte, že problém není jen u vás a nejste sami. Všichni tak začínáme doufat, že RTX je opravdu jen krátká epizoda, a že už příští rok se dočkáme 7nm nové generace NVIDIA, který tenhle experiment a na nějakou dobu ještě slepou cestu vývoje, nahradí něčím rozumnějším, skutečně přínosným pro uživatele i z pohledu nárůstu výkonu za rozumnou cenu. Každopádně když už nic, tak z RTX série máme alespoň hezké Meme, jak prostě funguje („Just Works“):

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 51
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
MartinCZ80 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - :shock: 2018-11-02 19:09:43

RTX 2070 nelze vůbec doporučit: Nesouhlasím technicky RTX 2070 nahrazuje GTX 1070(Ti) je výkonější a je +- stejně výkoná jako GTX 1080 v DX12 hrách +5-10% nad za slušnou cenu tedy poku ji seženete za těch 13 500,- co se má prodávat , GTX 1080 začínají taky na 13000,- takže RTX 2070 za mne mohu doporučit a to jsem fanoušek AMD ale do Vegy prostě nejdu to samé bych mohl říct o ní že je nedoporučuji (Vegu) ale každý si něco najde ale prostě za mne RTX 2070 není zbytečná a docela mne překvapila a na nějaké ty ptákoviny s DLSS ty mi jsou ukradené 2070ka má dost výkonu i bez nich. Nevýhodnou se stává až když by jste kupovaly za 16000 a více.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-02 19:16:16
avatar
beru ty normální ceny za slušné edice včetně oficiálních cen NV. Ty ceny co jsou dosažitelné leda dotováním nebo bez marží, v potaz prostě neberu. RTX 2070 stojí prostě 16 tisíc, za to to prodává i NV. 13,5 tisíce je PR akce ... za těch 16 tisíc pak tuhle kartu nemohu doporučit, na to co to je je to prostě drahé ... a to že 2080/2080ti jsou ještě mnohem dražší, tak to nedělá z 2070 doporučitelnou a zajímavou kartu ...
Pitrs [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 14:41:57

Včera mi došla z Alzy MSI 2070 v nereferenčním provedení se dvěma větráky za 13799. Takže sehnat se určitě za tuto cenu dají.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 14:47:55
avatar
já neříkám že nedají, ale je jich mnohonásobně méně než 2070 za tu běžnou cenu 16 tisíc ;)
Pitrs [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 14:56:43

Ano,pokud někdo chce novou kartu do 14 000, tak doporučuju koupit, za tu cenu je vynikající. Koupil jsem ji bratrovi a šlape skvěle.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 15:06:28
avatar
pokud ji sežene, tak proč ne za ty prachy super. Souhlasím, ale to nic nemění na realitě většiny 2070, že většina skutečně dostupných a nabízených modelů stojí a stát bude kolem 16 protože NV prodává své refeence za 16 300,-
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-04 01:52:12

Fuj!
Tak to je těžký flame - máš xxx důkazů, že ta karta jde koupit do 14000Kč a ty to neuznáváš? Proč? - všichni co chodí na DDw by si ji dokázali v pohodě sehnat nebo myslíš, že ne?

Kde to máš prosím tě napsaný v článku, že je ta karta za cca 14000 super?
Aktuálně si slušné edice 2070 můžu za tu cenu(i levněji) HNED koupit - v Bohemii a v dalších pár obchodech. To podle mě znamená, že jsou dostupné!
Cituji: "Ty ceny co jsou dosažitelné leda dotováním nebo bez marží, v potaz prostě neberu". - takže ty ceny celkem běžně existují, a ty ty ceny neuznáváš?
A za kolik ji tedy koupil Pitrs z Alzy?

Ještě jeden dotaz.
Co prosím tě jíš? Celý zemědělství je dotovaný - jenže ty dotovaný ceny neuznáváš, tak to jako umíráš hlady nebo máš nějakou pěknou zahrádku?

Máslo za 50 nebo za 35? Aha za 35 je dotovaný, kupuji to za 50. Já jim dám na mě si nepřijdou s nějakými blbými akcemi.
Chocholoušek by měl radost.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-04 10:41:23

Ved to sa opakuje roky, pride na trh novinka cena je vysoka, naplnia sa sklady cena ide dole, sklady sa neplnia ani po par mesiacoch cena ide hore.
Nvidia uspešne dopredala staru generaciu, tak ceny novej polezu nadol. RTX2080 gaming sa da zohnať za 770€ RTX2070 gaming 460€.
Problem RTX kariet je ten, že kto chcel si kupiť novu kartu už ma GTX či Vegu a kto si ešte nekupil, tak ten polrok vydrži na 7nm čipi
LordDave [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-02 22:27:04
avatar
Ahoj,
Můžeš mi prosím říct, proč "do Vegy prostě nejdeš"?
(konkrétně proč bys nešel třeba do Vegy 56 v nějakém pěkném provedení). Mám 4GB, z výroby přetaktovanou RX580 od Sapphire NITRO edici, jenže s rozlišením 3440x1440 má občas co dělat (max kvalita ve hrách samozřejmě - co jde vohulit, tak to tam peru) a o Vega 56 právě přemýšlím (Vegu64 zcela ignoruju - jede "na hraně" a tím pádem má vysokou spotřebu).
Alternativa od Nvidia mě po pravdě ani nenapadla, páč je to z mého pohledu jen banda b*******ů a z jejich přístupu je mi zle).
PS: dříve jsem také vlastnil grafiky od nich (GeForce2MX, GeForce3, GeForce 6600 a poslední byla GeForce8800GT).
Od té doby pouze ATI/AMD a nemůžu si stěžovat-vše funguje a výkonu habaděj,..
Navi daleko, Vega56 mi přijde jako jasná volba.
Nvidia ..to ještě existuje??
Jejich RTX - hmm, dobrý - konečně se dostali na úroveň, kde byla AMD už před rokem = VULKAN, DX12 (vlastně ani nevím zda podporuje VULKAN - až tak mě varianta od Nvidia zajímá a pokud započítám Raytracing, tak určitě zajímavý to počin, ale jen taková první ochutnávka/ demo ukázka, na který se těším, ale zatím na to není výkon).
Díky, David
MartinCZ80 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 06:09:42

Protože je pro mne absolutně nezajímavá chápu ale je to tak za ty peníze prostě nestojí.Jistě pokud bych měl jít do amd tak bych šel do Vegy 56 jenže nvidia prostě ted nabízí zajímavější kartu cenově i výkonově.
LordDave [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 11:35:13
avatar
RTX2070 vs Vega56 - cenové porovnání:
Nová MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G - 13349,- (bazar teď neseženeš - no vlastně už možná brzy jo,.. :-)
Nová Gigabyte GV-RXVEGA56GAMING OC-8GD - 12515,- (bazar 9000,- reference a 10000,- za vymazlené edice s 2 letou zárukou)
Cenově tedy Vega56 o cca 3350,- až 4350,- výhodnější (záleží zda reference, nebo ta vymazlená) a to mně přijde při předpokládaném podobném (spíš o něco nižším) výkonu oproti RTX2070 jako zásadní rozdíl a psát o jedné z nejlepších grafických karet současnosti (velmi výkonná, také velmi pokročilá, poměrně tichá a chladná s rozumnou spotřebou určená pro myslím si ještě běžné uživatele) "absolutně nezajímavá" a "za ty peníze prostě nestojí" - no, poněkud přehnané - ale tak každý máme svůj názor,..
RTX2070 vs Vega56 - výkonové porovnání:
Na to je trošku brzy (i z důvodu jak Nvidia stále mlží), nicméně očekává se že bude RTX2070 o něco výkonnější, ale né nijak zásadně - beru že pro mé potřeby (3440x1440-plné detaily alespoň na 30fps - kde to mám v ovladačích stejně uzamčené na 30-35fps, protože víc ve většině her stejně nepotřebuju a nechci grafiku zbytečně trápit - alespoň teď tu svou RX580). Ale třeba nás RTX2070 ještě mile překvapí,.. (jenže třeba taky ne).
Ati/AMD vs Nvidia
Ati/AMD
Pro:otevřené standardy, inovace, většinou nižší ceny, pokročilost, otevřenost, ovladače, konečně snad i normální vedení (škoda odchodu Raja Koduri - ačkoliv preferoval právě tu výpočetní část), atd,..
Proti (myšleno spíš, co jí moc nejde): marketing a "umění" uvádět nové produkty na trh - Vega.
Nvidia
Pro: RTX řada - tady se mi líbí, že se jako první pustila do Raytracing a nebála se toho a konečně udělala výrazný pokrok vpřed - taky proč by se bála, prachy na to má - vždyť o nic nejde a ani jí vlastně nic jiného kvůli tlaku ze strany Ati/AMD nezbývalo - to jak byla x let zabržděná si už musela uvědomovat sakra dobře i ona sama).
Proti: mlžení, lhaní, polopravdy, překrucování, podplácení, diktování, snahy ze všeho vytřískat co nejvíc, pomalu za jakoukoliv cenu, ovlivňování recenzí svých produktů, tajné dohody z pozice toho "kdo tady velí" s výrobci karet o používání názvů (co má Nvidia komu co diktovat jak bude nazývat své edice a běda ti pokud na to nepřistoupíš) a ještě když se to provalí dělat ze všech debily, že to mělo být vlastně kvůli přehlednosti, brzdění vývoje - jen jak dlouho trvalo, než konečně implementovala DX12 (a před DX12 to bylo DX11 a před DX11 zase DX10 a před DX10 zase DX9 - ach jo,..) a předpokládám že VULKAN nepodporuje a ani podporovat nebude (proč by také opět podporovala něco, co je otevřený standard, co perfektně funguje a funguje to všude = nejen pod Windows 10, kde vlastně neexistuje důvod aby to nefungovalo i na starších systémech od Microsoftu, že jo - možná se ale mýlím a VULKAN podporuje, neštudoval jsem to - 1. pokusná řada RTX mě nezajímá), atd,..
Souhrn:
RTX2070 beru jako nástřel toho, co časem přijde = produkt pro pokusné králíky (nevím jak se budou vracet RTX2070 - snad moc ne - je to myšleno spíš pro tu vyšší řadu = máš artefakty v obraze? ..co se divíš, vždyť je to nová architektura - musí se to ještě vyladit, nemáš dost výkonu pro Raytracing - co se divíš, měl jsi si koupit RTX 2080Ti a drasticky stáhnout rozlišení, žes to chtěl hrát ve 4K ?? .. ty si bláázen, to nemůžeš - buď realista,.. ..že to jsi si mohl nechat Vegu56, že jsi se vlastně nikam neposunul, akorát vyhozené peníze? ..jo, to jsi mohl, to máš recht - dobře ti tak! ..ale to nevadí - pusť si 3x dokola video „Just Works“ a uvidíš že to nebude s tím výkonem s pár ne moc viditelnými pod Raytracing až tak zlé).
Pro mě produkt co teď nemá cenu kupovat, protože na to kvůli čemu mi přijde zajímavá stejnak zdaleka nemá výkon (a do FullHD se vracet fakt nebudu - u RTX2070 by to bylo spíš do HD720).
Vega56 - vyladěná, výkonná, tichá, dobře chlazená grafika s rozumnou spotřebou, kterou ale stejně také beru jako dočasnou, než přijde NAVI (když jsem kupoval RX580, měl jsem LCD s 24" 1920x1200, LCD co mám teď = 34" 3440x1440 jaksi nebylo v plánu - tudíž buď "přežiju" na RX580 do příchodu NAVI (holt si někde občas stáhnu vyhlazování stínů, nebo tak něco, atd), nebo si mezi tím pokud by to bylo pro mě výhodné pořídím dočasně Vegu56 a na té setrvám do NAVI a pak se uvidí, protože ani Vega56 není to co bych přesně hledal (je to primárně výpočetní řešení, na kterém se dá jako bonus také hrát - vzhledem k možnostem AMD za něj buďme rádi - nicméně já chci pouze pařit hry = bez výpočetní části a věcí které tam jsou navíc pro cokoliv jiného, než je potřeba pro hraní se obejdu.
Takže ani Vega56 není optimální (a RTX2070 - tak ta už vůbec ne) a těším se na příští generaci (jak od Ati/AMD, tak Nvidia) - ta už bude skutečně zajímavá - tohle je jen taková cvičná/ nouzová situace, než přijde něco pořádného, za co má cenu utrácet.
Jo a taky má přijít ještě něco od Ati/AMD před NAVI, tak uvidíme (tím nemám na mysli RX590 - ta sice bude mít znatelný nárůst výkonu, ale ne dost aby to pro mě mělo smysl a "novou" 1060 beru jen jako takový výstřel do tmy - zbytečný produkt = způsob jak se zbavit starých jader, co už skoro nikdo nechce.
Každopádně pokud si budou produkty příští rok u nové generace podobné, tak 100% před Nvidia za to její chování (co jí stále bohužel většina kupujících stále žere), upřednostním Ati/AMD, - ačkoliv jsem měl dříve vždy pouze produkty Nvidia.
David
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 12:05:11

Víš že na webu jsou už běžně dostupné testy RTX 2070 a je o 20 a více procent nad 56tkou? Takže nvidia nic nemlží a celý ten tvůj elaborát trošku neodráží realitu.
dovakhin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 13:25:18

On do toho LordDave hlavne jeste nebral v potaz cenu freesync/gsync monitoru. Kdokoliv si porizuje grafiku z kategorie performance a high end prece nebude dneska pouzivat zastaraly a podradny vsync. Vyssi a moderni modely by se mely pouzivat dnes uz automaticky v kombinaci se synchronizacnimi technologiemi, jejich prinos je vyznamny a neoddiskutovatelny.
Argument ze nekomu staci Vsync u high endovych karet je smesny - tohle je jenom takova oberlicka tech nestastniku, kteri si poridili drahou nvidia kartu a v rozpoctu jim uz tak nezbylo na gsync panel.
LordDave [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-04 11:06:26
avatar
"Máš pravdu předsedo" - jelikož mám pořádné LCD s už poměrně vysokým rozlišením 3440x1440, technologií FreeSync která šlape jak hodinky, na zastaralý a podřadný vsync by se z FreeSync (nebo GSYNC) vracel snad jen blázen, předražený LCD se zbytečným modulem pro GSYNC si kvůli tomu kupovat nebudu a Nvidia FreeSync neumí a radši si bude stále vést svou "proč to dělat jednoduše a velmi levně, když to lze dělat složitě a hodně draze a pěkně si na tom namastit kapsu z peněženek svých věrných fanoušků", protože těch máme přece dost, tak proč toho nevyužít a pěkně je nepodojit, když tady ta možnost je, velmi důvěrný vztah s bankéřkou také nemám a vše si musím kupovat pěkně za své a finance které mám rozhodně nejsou neomezené a pokud si chci užívat hry v maximální kvalitě, tak si musím velmi dobře rozmýšlet co je skutečně výhodné a tím je tak vlastně moje příští volba i kdyby se mi karta od Nvidia sebevíc líbila opět jasná = buď vydržet s RX580 do příchodu NAVI, nebo pokud se naskytne výhodná nabídka (což se díky bláznění kolem RTX2070 asi naskytne), koupit přechodně Vegu56.
LordDave [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 23:16:20
avatar
Vím že recenze jsou dostupné primárně na webu, který začíná na p a končí na g, kde ať se děje co se děje, cokoliv od Nvidia vždycky vyhraje a když už teda kouknu na nějakou moderní hru s DX12, která je testovaná kolem rozlišení, které používám, tak vidím rozdíl cca 10%-15% max.
Pokud budu konkrétní, tak třeba Battlefield 1, DX 12, ultra, 2560 × 1440 o 11%, The Division, DX12, 2560 × 1440 - tady je RTX2070 výkonnější dokonce o celých,.. ..ehm 1%? ..no, to teda fakt zírám na ten výkon - normálně mi z toho spadla brada, dokonce jsem na chvilku viděl i na místa kam si běžně nevidím, jak mi vypadly oči z ďůlků - cca po roce od vydání Vega56 od AMD, kdy se tato generace pomaloučku ale jistě připravuje do důchodu, přišla konkurence s RTX2070, která je v moderním API o celé 1% výkonnější - no to mě teda vážně posadilo na zadek - to že bude výkonnější jsem čekal, ale že to bude až tokový výkonový nárůst - tak to je vážně síla - normálně se musím jít někam uklidnit, jak se celý chvěju -srdce mi buší a tak - celé 1% - to fakt valím bulvy,..
Promiň, ale rozdíl pod moderním API kolem rozlišení které používám = tvých "20 a více procent" zkrátka nevidím.
(předpokládám že výkony pod DX11, a nízkém rozlišení už v potaz vůbec nebereš, jelikož grafiku si kupuješ s výhledem do budoucna a ani DX11, když už se k němu teď konečně dohrabala i Nvidia nikdo řešit nebude, stejně jako dnes nikdo neřeší starší API - navíc Vega s DX11 už v době svého vzniku ani moc nepočítala.

Ohledně elaborátu - chceš říct, že nic z toho co jsem napsal se nikdy nestalo a není pravda = že trošku neodráží realitu?
(netvrdím, že je vše 100% do detailu správně, ale většina věcí bych řekl že sedí).
..neovlivňovala výrobce karet, recenzenty co smí a nesmí uvádět = netlačila je do podepisování nějakých nesmyslů, netrvalo roky, než implementovala DX12, nechce si na všem namastit co nejvíc, neprosazuje předražené krámy do LCD na synchronizaci, kde tvrdila, že to jinak nejde a kde bylo prokázáno, že vůbec nejsou třeba a ono to jde, nelhala o svých produktech, neovlivňovala dodavatele, aby upřednostňovali ji před AMD, atd, atd (musel bych se zase rozepsat a to nechci)- pokud chceš tuto společnost podporovat, tak si ji podporuj, Já to ale rozhodně nebudu (teda pokud nevydá něco opravdu ale opravdu zajímavého, za rozumné peníze - což si můžeme s jistotu na rovinu říct, že nevydá, co by mě přesvědčilo a to RXT2070 rozhodně není). Pokud tohle nevidíš a popíráš, tak si asi jdi pustit to video „It Just Works“ a buď HAPPY.
nenazranej [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - NV vs. AMD 2018-11-02 22:33:54
avatar
Karty dle výrobce neřeším. Beru podle výhodnosti a výkonu. RTX 2070 mi přišla z celé série nejzajímavější (cena/výkon). Osobně jsem měl dost karet od NV a to např. GT 9800 Asus Matrix, GB GT 460 OC, GB GT 560 SOC (padala v BF 3, musela se podtaktovat), MSI GTX 580 OC (žravá a hlučná) a nyní GTX 1050 Ti KalmX, naproti AMD jsem měl Asus 4890 OC, Asus HD 6950 Matrix (šla upravit v BIOSu na 6970), HD 7850 Sapphire, GB HD 7870 OC, Sapphire HD 7950 Vapor X, GB 7950 OC a dokonce HD 7870X s jádrem Tahiti (ta byla slušná a chtělo to podvoltovat. Spoustě HD 7850 jsem předělal nikdy na R5 260 a spoustu karet jsem odďelal OC a BIOS módy. Každopádně mám rád oba výrobce a prodělat to umí jak ten tak onen. Že jsou naprd ceny? Co dělat, když nemá NV konkurenci. To hold jinak nebude. Osobně už nepotřebují top výkon, nemám dohrané hry ani z roku 2016, teprve nyní dohrávám GTA V singl a Homefront Revolution, takže s tímto tempem mi ceny karet asi situaci kazit nebudou, neboť až budu potřebovat RTX 2070, bude nějaká podobně silná karta stát 5000,-Kč.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 00:05:16

Kedy si mysliš že budeš potrebovat RTX2070 aby si si zahral nejaku peknu hru? Ja sa priznam bez mučenia mam dva roky GTX 1060 a ešte som sa nestretol s hrou ktora by mi sekala a to mam 2K monitor, všetko mi šlape cez 100fps tanky 120fps, GTA 5 180fps... Je pravda že ptakoviny čo nemaju realni vpliv na kvalitu obrazu nezapinam, ale koho zaujima nejake vyhladzovanie, pri strielačke ked protivnik ti ide po krku, alebo automobilovej nahanačke ked palim 200km/h po zakrutach v plnej premavke v meste, či keď zdrham na stihačke pred raketou
Yossik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 08:31:58

A představ si, že jsou i lidi, co si kupují grafiku kvůli...no jak ti to říct, abys to pochopil...ehm...grafice
Assassin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 11:05:38

Představte si, že někteří lidé mají v dnešní době monitory s vysokým rozlišením. Taky si rádi zapnout vysoké detaily.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-04 07:27:16

Ale ja to mam na vysokych detailoch,ale vyhladzovanie nemam na 8AA či 16AA, ale len na 2AA. Dnes je tam tolko ptakovin ktore nemaju realny prinos na vzhlad, ale trojnasobne ti znižia fps.
Ja mam tlačitko ktore mi počas hry urobi fotku zobrazenia, lenže medzi fotkou Ultra detaili a fotkou Vysoke detaili počas hry nevidim rozdiel Jediny rozdiel vidim len v fps a to že pri ultra mi to šlape na 50fps a pri vysokych detailoch 150fps a pri multiplayerove gamese fakt nieje vela času sa rozplivať nad kvalitou obrazu, že či obraz je o to 1% lepši či nie
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-02 23:44:29
avatar
To video hodně pobavilo :-D
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 10:41:31
avatar
nj vystihuje pekne zoufalost Nvidie
ajtak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 07:42:36

to je takovej bonus pro blbce,co si to predobjednali,aniz by videli realny testy,provoz atd.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 10:41:59
avatar
dobre jim tak.. presne kvuli takovejm lidem neni na trhu poradna konkurence.. slepi fanousci jedne znacky..
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 10:25:15

No co by se dalo k 2070 říct.

V poměru cena/výkon je i za cenu 16 srovnatelná s 56 vega (cena 13 za Nitro+). Nárust výkonu 20-27% Dle rozlišení ve 4K to je cca 27% odpovídá cca nárustu ceny.

Pokud pořídí kdokoliv jakoukoliv 2070 pod 16 000 tak se dostane na lepší poměr výkon/cena + má doma novinku s funkcema, které možná dojdou užitku.

Tak to je asi veškeré reálné konstatování k výhodnosti RTX 2070. A to že se Armor za 14 000 pořídit dá se ukáže cca za týden.
ajtak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-04 17:52:51

jenze,za tech 14tisic clovek dostane beckovej chip a nejhorsi edici.urcite to nebude zadna tragedie,ale je to vysmech
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 12:15:28

A v cem je to výsměch ? v recenzi na webu se to jak u Asus turbo nebo MSi armor nijak neprojevilo.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 13:14:28
avatar
začínáš mě s tím otravovat ... poukazuješ na cenu jedné jediné edice, která není ani nebude moc dostupná a ignoruješ objektivní stav věcí, tedy že drtivá většina 2070 stojí minimálně kolem 16 tisíc, za což to prodává i NVIDIA samotná ... takže přestaň tady operovat neustále s jednou výjímkou, když minimálně 90% nabízených modelů stojí 16 tisíc a víc!

Pokud nepřestaneš, udělím BAN za FLAME a nemůžeš se na mě zlobit ... to by bylo řvaní, kdybych uváděl "běžnou" cenu za produkty ačkoliv jsou objektivně v reálu v průměru o 25% vyšší ... 13 tisíc za 2070 je PR cena s realitou drtivé většiny produktů a s realitou běžných marží nemá nic společného.

Pokud jde o diskutování na tomto webu, je oficiální a běžná cena za RTX 2070 .... 16 300 korun tak jak to prodává NV samotná. Nižší ceny jsou vzácné a nedosažitelné pokud neošidíš chlazení a nestáhneš marže na nulu. Takže tady přestaň operovat s cenami pod 16 tisíc, nejsou obvyklé, reálné a neplatí pro drtivou většinu nabízených modelů ...

běžná cena 2070 je 16 tisíc, tak jak to NV prodává, pokud od tebe speciálně uslyším a uvidím něco o tom, že 2070 je za 13-14 tisíc, končíš, protože lhaní a překrucování reality tu nebudu tolerovat. Názory a diskuse mají být vedeny fakty, ne jejich překrucováním ... NVIDIA prodává 2070 za 16 300 korun, to je cena, která je pro drtivou většinu 2070 platná ... nižší cenou jsou jen záměrným klamáním a PR markeging akcí, prtože většina těch karet není a nebude dobře dostupná, protože na nich mají všichni minimální marže a většina modelů bude za 16 tisíc a na nich jsou normální marže ...

pokud by většina 2070 s dobrým chlazením stála 13-14 tisíc, byla by to jiná situace, jenže nestojí. Ta nižší cenovka je evidntně právě proto, aby to mátlo zákazníky a aby s tím někteří flameři mohli operovat v diskusích ... neděláš náhodou pro NVIDIA? to by odpovídalo tvému vyjadřování ...
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 13:36:28

Achjoo opět absolutní nepochopení co píši a zase jen výhružky.

Jak víš že ta edice nebude dostupná? Nějaký zdroj?

Není náhodou nejdůležitější cena za kterou tu kartu ve finále pořídím?

Dle tebe je to chlazení Armor nedostatečné? Měl jsi ji v ruce? Ta karta važí jak cihla.

Jakákoliv 2070 za cenu 16 000 má stejný výkon/cena jako 56 za cenu 13 000 to je realita a matematika. To jsem uvedla i víše tak nevím proč mě zase napadáš, že něco překrucuji, když to jsou jednoduché počty. Nikde jsme nenapsala že 2070 stojí 13 000.

Prosím, když čteš moje přízpěvky tak je projeď alespoň dvakrát je totiž vidět, že problém není v tom co píšu, ale v tom jak to ty chápeš.
dovakhin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 13:41:44

Zajimave ze ty same informace o cenach novych RTX karet uvadi prakticky vsechny aspon trochu nezavisle, velke svetove pchw weby.
Jestli chces brat aktualni "akcni cenu" techto vyberovych modelu, je treba brat take v potaz to, ze vega 56 se dala sehnat uz pred rokem a ctvrt i za mene nez 11k Kc. Kazdy trochu soudny uzivatel vyssich modelu muze taky velice snadno vzit v potaz i rozdil cen monitoru se synchronizaci a pak se vysledek dostane taky uplne nekde jinde..

DD ma pravdu - pravidelnym ctenarum je myslim vicemne jasne, ze tvuj ucet tady byl od zacatku zalozen jen na snahu o trosku sofistikovanejsi troleni a vytvareni flame wars. Pravdepodobne jde o nekteho jiz drive zabanovaneho uzivatele ze stejnych duvodu. Ze ti to stoji za to, snad jsi za to aspon placeny, protoze jinak je to fakt smutne..
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 13:54:49

Jasně jsem tady abych nastolila krutovládu zelených mužíčků včele s Alzou.

Co to plácáš o cenách před rokem? Když píši aktualitu nebo nějakou recenzi tak snad musím vycházet z cen aktuálních. A motání tu ještě monitoru snad se bavíme o kartách. Ještě k tomu třeba přihoď PC stůl a křeslo.

Vycházím z recenze na Guru 3D, když tady žádná na RTX karty není.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 14:33:25
avatar
od začátku tu vystupuješ a neustále poukazuješ na obranu RTX 2070 a mluvíš hlavně o těch nejlacinějších edicích, které nejsou a nebývají skladem, tak co si z toho mám vzít?

samozřejmě, že bych rád aby 2070 stála 13 tisíc, ale nestojí a těch pár karet je tak naceněných čistě proto, aby diskusní trollové měli s čím operovat ...


Já vím jaká je realita těch karet, bavím se o tom přímo s výrobci, vím jak mají rozdělené alokace atd.

poměr cena výkon je irelevantní pro cílovou skupinu, protože nikdo kdo má jen 12-13 tisíc na kartu si nepůjde koupit grafiku za 16 tisíc, pokud se musíš ptát proč, tak je my tě líto ...


celá RTX série je výsměch zákazníkům, špatné karty od A do Z ... přináší to co uměla VEGA na poli DX12/VULKAN před rokem a půl, což je sice dobrá věc, ale tehdy to bylo zatracováno a dnes z toho máme být nadšeni - takže když to před rokem a půl nabídla AMD tak to bylo špatně a když to NVIDIA nyní také dotáhla, tak najednou je to super a všichni máme letět pro RTX?? Navíc stále neumí FreeSync a to je velká věc, protože cenový rozdíl mezi monitorem s FreeSync a Gsync je dost velký a každý kdo ví jaký velký praktický přínos to má, tak musí zahrnout FreeSync vs Gsync do úvahy a cen karet. proto VEGA 56 je zajímavá dnes a stále zajímavější než 2070. RTX efekty jsou hloupost a nebudou u této generace nikdy se žádným hmatatelným přínosem pro uživatele fungovat, a největší problém RTX karet je jejich cena, kdy ano, jsou výkonnější než předchozí generace, ale ještě o více než ten přírůstek výkonu jsou dražší ...

RTX 2070 za 16 tisíc je špatná karta. Proč? Protože je to jen třetí nejslabší model ... za 16 tisíc?! To je urážka uživatele. Grafiky za 16 tisíc jsou stejná cílová skupina jako grafiky za 20 nebo 30 tisíc, pokud máš 16 tisíc na grafiku, peníze tě zjevně netrápí a dát tolik peněz za ušmudlanej třetí nejlepší model co zaostává o destíky % za high endem, který by si za těch 16 tisíc měla kupovat? Výsměch. Nelíbí se mě ta snaha některých dělat z RTX 2070 dobrou kartu jen proto, že není tak drahá jako RTX 2080/2080Ti .... ale to z ní dobrou kartu prostě nedělá ani cenově přístupnou. RTX 2070 jako třetí model v řadě za 16 tisíc je velký zdvižený prostředníček všem uživatelům a nikdo by RTX sérii neměl prostě nakupovat, pokud mu tedy nevadí, že si z něho NVIDIA dělá pitomce a servíruje mu tyhle předražené karty cenově negující jakýkoliv přínos který proti minulé generaci mají. Akceptováním RTX karet a jejich cenových hladin a tvářením se, že 2070 je za 16 tisíc dobrá karta, zhoršuje situaci pro všechny, protože z toho děláme normu, takže další generace může být ještě dražší ...

RTX by byly dobré karty, pokud by stály to, co jejich předchůdci, které mají nahrazovat, tedy byly by standardní novou generací, takže 2070 za 399, 2080 za 499 a 2080ti za 799 ... pokud stojí více dělá to z nich prostě špatné karty, protože tu cenu si prostě nedokáží obhájit.
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 14:33:52

Já ale nikoho nebráním, kromě sebe. A už vůbec nepotřebuji bránit nějakou kartu nebo výrobce pokud to je dobrý produkt obhájí se sám svým prodejem.

"od začátku tu vystupuješ a neustále poukazuješ na obranu RTX 2070 a mluvíš hlavně o těch nejlacinějších edicích, které nejsou a nebývají skladem, tak co si z toho mám vzít?"

Když tedy tvrdíš, že ty karty nejsou a dle tebe ani příliš nebudou. Co nastane když okolo 13tého, budou skladem za cenu 14 000 na hlavních shopech v ČR? Alza, CZC, Bohemia?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 14:39:13
avatar
bráníš ty karty neustále ... to mě vadí, protože jsou to špatné karty za šílené ceny. Vůbec nepředstavují dobrou hodnotu ani dobrou novou generaci, kdy vždycky nová generace přinášela výrazný nárůst výkonu při zachování nebo jen mírném zvýšení ceny předchůdců. RTX navyšují ceny o víc, než o co zvyšují výkon = špatná nová generace = špatné pro zákazníky = doporučovat to znamená dělat z toho normu = riskovat že další generace bude ještě dražší.

a co by se mělo stát? Nestane se nic, těch pár kusů co přijde ihned zmizí a zbytek 2070 stojí kolem 16 tisíc a bude tak stát i nadále .... to je ta realita. jakákoliv levnější 2070 než 16 tisíc je PR akce, slouží pro odvedení pozornosti a aby trolové v diskusích mohli tvrdit, že ty 2070 přeci nejsou tak drahé, když jsou tu i za 14 tisíc. NVIDIA prodává 2070 za 16 300 korun, to je reálná cena 2070. Pokud by NV prodávala 2070 za 14 tisíc byla by to reálná cena, ale neprodává. Takže mě prostě nezajímají PR akce, mě zajímá realita a ta je, že drtivá většina 2070 stojí a stát bude kolem 16tisíc, přesně to, za co prodává NV své karty ....
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 14:55:54

Ne já jen poukazuji na tvou zvláštní představu o tom, že ty levnější karty jsou nějaká "omezená" akce a nebo bublina pro pár blbců co si potom bude honit triko.

Kdyby tedy Nvidia žádný E-shop neměla a karty samotná neprodávala (tak jak to dělá AMD), tak už by to bylo jakože v pořádku? Protožě by jen hodila do placu cenovku RPSN 499 Usd a dělejte si to jak chcete.

Tvoje logika v tomto případě nedává vůbec smysl. Mám karty v různých edicích a ty jsou různě naceněny a s těmi cenami potom snad kalkuluji. To Když čistě náhodou dostaneš tu Armor kartu k recenzi tak v ní budeš počítat s cenou 16 000? Ale u Gaming Z už dáš 18 protože taková je reálně v obchodě?

Asi jako bych při porovnání aut řekla noo mám tu oktávku v plné výbavě za milion a to je ta jediná opravdová oktávka ty levnější s nižší výbavou se neberou v potaz, protože jsou ošizené.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 15:05:42
avatar
tgo není zvláštní představa, to je výrobní realita ... přesně pro to tu jsou, aby si na to pár lidí mohlo honit triko ...

ano běžná cena 2070 je 16 300 korun jak to uvádí a hlavně jak je prodává NVIDIA .... budu vždy počítat u 2070 s cenou 16 300 korun jako běžnou cenu za referenci, pokud NV nezačne tu kartu prodávat za těch 14 tisíc platí 16 300 korun. Prostě budu fér, budu uvádět doporučené ceny za referenční edice by NV a ta je 16 300 korun vč. DPH.

Neberou se v potaz, pokud drtivá většina moelů v nabídce stojí výrazně více.
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 15:10:50

No asi ti to tedy dává smysl. Tak tedy ta otázka, na kterou jsi mi neodpověděl.

Jakou cenu budeš počítat a uvedeš do grafů, když dostaneš na recenzi v pondělí grafickou kartu Msi RTX 2070 Armor. Stačí mi jen to číslo, žádný věci okolo.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 15:23:57
avatar
samozřejmě tu cenu, za kterou se prodává, ale uvedu do grafů i tu oficiální cenu 2070 a naplno řeknu, že za tu je reálně dostupná většina modelů
ender [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 22:08:37

nvidia zaraba najviac na oem predaji, cize musi cenu postavit tak aby nekonkurovala svojim partnerom. z tohoto pohladu mozeme pokladat cenu za ktoru to predava nvidia ako za maximalnu cenu v danej kvalite. urcite je tam dostatok priesotoru pre dalsich vyrobcov aby isli s cenou nizsie.
kazdopadne AMD je teraz v tazkej pozicii, podla mna vobec necakali ze pascal bude taky skok vo vykone. uvidime ako dopadne navi, ale trocha sa obavam toho ak nebudu robit highend. Je pravda ze vacsina kariet sa predava v mainstreame ale bez highendu to bude mat tazke - ten totiz robi znacku. kazdopadne budu mat sancu na navrat, NVIDIA sa o to postarala. Si predstav, ze by rada 20xx nemala vsetky tie "vylepsenia" ako raytracing a tensor jadra ale namiesto toho by vyplnila cip s CUDA jadrami alebo by tie veci vynechala a spravila mensi cip? Bolo by to super pre zakaznika, ale v AMD by asi neboli radi... jedina sanca pre amd je NAVI s vykonom vegy ale za cenu 300 EUR a nizsou spotrebou. Proste maly, iba herny cip s vysokym vykonom.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 23:53:19
avatar
bývávalo ... v době kdy AMD bylo konkurencí, OEM výrobci mohli jít tam, ale teď mají mionimálně 80% u NB 95% produktů postaveno na NV, takže si NV může dělat co chce a také si dělá a konkuruje jim ... a nemají z toho radost.

bohužel ani těch 16 300 není zdaleka maximum, je to spíše průměrná cena, spousta edic je dražší ...
giffoo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 23:14:28

Ja napríklad Armor pokladám za nedostatočné chladenie. Mal som 1080-ku. Teploty pri akceptovanom hluku 83 až 85°C. To už napomáhalo CPU sa dostať na 65-70°C chladené PCFerou s Noctuou. Keď som Armor chcel chladiť na 75°C tak ten hluk sa nedal akceptovať. Podtaktovnie neúčinné, stuttering v hrách aj videách dokonca na youtube. Podvoltovanie nemožné... išla z domu.
Prišla Vega56 Nitro+. Na 1300rpm, čo je tiché, do 65°C na jadre, a čuduj sa svete CPU sa zrazu nedostane cez 60°C...
Armor už nikdy viac.
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-04 10:33:54

Je ti známo, že vyzářené teplo je nezávislé na použitém chladiči, tudíž v bedně teď nemůžeš mít nižší teplotu než předtím vzhledem k tomu že obe jmenované karty mají zhruba stejnou tepelnou zátěž? Takže pohádky si vykládej jinde .-)
dovakhin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-04 11:43:25

Takze podle tebe tedy nehraje zadnou roli ten fakt, ze jeho stara karta vazila 877 g, kdezto ta nova ma bezmala 1,6 Kg - z velke vetsiny na mase tela samotneho chladice? Proc by nemohl mit v bedne mene tepla, pokud se mu ho prave diky toho robustnejsiho, temer dvojnasobne masivnejsiho tela podstatne ucinnejsiho chladice, podarilo z bedny efektivne odvest ven vyznamne vice? Proc se potom vyrobci predhaneji v lepsich edicich karet, ktere se lisi vlastne vyhradne jen v lepsim reseni chlazeni? Proc si mnoho zakazniku radeji porizuje drazsi, nereferencni karty s lepsimi chladici? Ver tomu nebo ne, ale z te bedny skrine PC se to teplo pak uz da dostat ven podstatne snaze, nezli z toho samotneho, malickeho zdroje tepla.
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-04 11:48:17

Pokud nezměním větrání skříne tak v tý bedně bude stejné teplo i kdyby ten chladič vážil 10 kilo a druhý 2 deka. Jde o teplo vygenerované samotným čipem a to je u obou karet zhruba stejné. Chladič jen určuje jak teplo dostane ven od čipu, ale okolí bude ohřáto opět stejně.

Výrobci se předhánějí, aby čip byl chladný a ventilátory na chladiči se točili pokud možno nejpomaleji To je jediný důvod.
dovakhin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-04 12:48:37

Aha, takze ty chladice podle tebe maji 100% ucinnost?
To teda klobouk dolu
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-04 12:53:35

Jaká 100% účinnost co tu blábolíš? běž si prosím zopakovat fyziku na základku.

Kde by se to větší teplo v dané skříni vzalo aby měl cpu v jednom případě o 10 stupnu větší teplotu? Doufám ze ti tohle už stačí.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-04 15:30:10

Tradiční siesta o ničem

Jasně že vyprodukované teplo se nikam neztratí, ale dá se eliminovat v menší míře do prostoru lepším chladičem.
IAczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-04 23:53:00
avatar
Určitě bych chtěl chip "tzv. odpad"... Ano ten bude za 14k, ale co jeho použitelnost, taktéž se uvádí, že chip kvality "odpad" bude podtaktován nebo k němu budou použity GDDR5, ale uvidíme s čím přijdou výrobci. Zatím je málo informací. Hele Já jsem si teď koupil 1070Ti OC edici a pěkně nového Ryzena 2600x k tomu a maximální spokojenost, ve 2K to běhá jak po másle vše na FULL a až NVIDIA vydá pořádné grafiky za "normální cenu" do 20k tak si jí možná i koupím, tedy jestli AMD nebude mít něco lepšího.
MartinCZ80 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 19:09:38

Kate$ka: To nemá cenu tady to prostě nevysvětlíš sám jsem se o tom dneska přesvědčil.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-03 20:19:24
avatar
co má vysvětlovat? Že NVIDIA záměrně manipuluje a mate uváděnými cenami? Že schválně uvedla nerealistickou nízkou cenu ale že sama prodává za tu realistickou vyšší 16 300? NV to udělal právě proto, aby to v diskusích vypadalo jak to vypadá ... model karty má mít jednu skutečnou cenu ne jednu rádoby cenu aby vypadal dobře v recenzích a druhou o dost vyšší realistickou cenu, za kterou se opravdu většina prodává ..
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-04 17:03:22
avatar
Mám silný pocit deja-vu.
Nebyla tu stejná plamenná diskuze okolo GTX 1060? Tenkrát byla tuším k dispozici Palit GTX 1060 za 7500 a DD do posledního dechu argumentoval, že to je karta, která se nedá počítat jako běžně dostupná, že je to za tu cenu PR a že brzo nebude. Moc to nesleduji, páč jsem v té době (a ještě dlouho poté) patřil do skupiny zoufalců čekajících na VEGU, ale mám pocit, že byla normálně dostupná celkem dlouho.
To, že šlo o ošizenou kartu s malou marží, je bez diskuze, ale to neznamená, že je správné zavírat oči před její existencí...
Na druhou stranu, z toho mála co si pamatuji to pořád byla kvalitnější karta než Armor edice, kterou většina rozumných recenzí doporučuje jen pro lidi co chtějí vodní chlazení.
Pitrs [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-04 20:10:10

Teploty má dobrý, před koupí jsem ji samozřejmě prověřoval.
Viz. recenze:
Odkaz
shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-05 01:34:06

Diskuze o ceně 8800-9300Kč byla mnohem plamenější Odkaz.
O čtrnáct dnů později jsem dle faktury na CZC platil 7576Kč za ASUS TURBO GTX1060-6G a stále spokojenost(v pohodě mi drží boost nad 2000Mhz).
Kate$ka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-05 07:23:02

Tam to bylo až tak plamenné, že z toho je půlka rudých.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-05 10:58:32

Moja zase sa flaka napriklad vesmirna strielačka 2014 nastavene obmedzovača na 60fps je vyťaženie GPU 9% bežne pri prestrelkach to stupne na 30% nejak OC ešte neriešim.
Enduras [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - off-topic 2018-11-05 15:45:37

Chlapci, jen tak mimochodem, jakou kartu teda na 4k hraní s 60FPS? Chci to propojit s 4k televizí a hrát to na tom jako na monitoru. Díky
Mario6121 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-05 15:46:52
avatar
jedine VEGA
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-05 16:34:11
avatar
pokud seženeš TV s FreeSync (s GSYNC nejsou) tak VEGA 56/64 jedině ... pokud to nebude TV s FreeSync tak záleží kolik chce za tu kartu utratit ...
Enduras [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-06 10:24:13

Mám tuhle: https://www.alza.cz/55-lg-oled55b8pla-d5296760.htm (55" LG OLED55B8PLA) a nevypadá to, že by měla freesync. Nemám finanční limit momentálně. Chci něco, co mi výkonově pokryje 4k v dobré kvalitě a vydrží několik let výkonu. I v tomto případě mám kupovat vega 56/64, nebo na něco počkat? nemusím to kupovat hned, plánuji to tak do cca 6měsíců.
LordDave [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-06 11:00:22
avatar
Přesně jak píše admin - záleží co máš za TV. Pokud už TV máš a podporuje FreeSync, tak bych preferoval Vegu - sice není tak výkonná jako RTX, ale zase se ti odmění plynulostí obrazu bez artefaktů (o FreeSync je tu i samostatný článek - netvrdím že FreeSync dokáže zázraky, ale rozhodně velmi znatelně pomáhá, což mám sám odzkoušeno). Pokud nepodporuje FreeSync, tak záleží kolik do toho chceš dát a zda trváš pouze na novém zboží z obchodu, nebo bereš v potaz i bazar (vymazlená Vega56/64 - bazar s ještě dlouhou zárukou od 10000,- , nebo nová za cca 12500,- ?? vs RTX2070 ty nejzákladnější a "nejpomalejší" nové modely (bazar není) od 13500,- lepší nataktované neokleštěné kousky - to bych kecal (nejsem u PC a tyto ceny už jdou jaksi mimo mě) od 15-16000,- ?? Vyšší modely, to už je ranec, ty už vůbec netuším.
Pokud plánuješ TV koupit, tak určitě zvaž s podporou FreeSync - pokud chceš na TV hrát, tak tuto technologii v případě grafiky od AMD rozhodně využiješ - nově ji má tuším i konzole Xbox OneX a pokud PS4 ještě ne, tak počítám, že podporu FreeSync taky brzy mít bude (GSYNC bylo představené první - sice zbytečně složité, drahé a uzavřené řešení, ale super nápad od NVIDIA. Jako okamžitá, snadná, velmi levná a volně dostupná alternativa od AMD, která funguje stejně dobře je FreeSync (dnes už 2.verze, stejně jako se souběžně vyvíjí dál i GSYNC), kde jediný důvod proč GSYNC ještě existuje vidím pouze v tom, aby si NVIDIA mohla pořádně namastit kapsu, dokud to ještě jde (než si konečně jejich zákazníci uvědomí "a proč vlastně pořád máte to GSYNC, za které musíme draze platit, když už tu dávno máme FreeSync" ..a to prostě trvá - porovnej si ceny parametrově stejných LCD s FreeSync vs GSYNC a uvidíš sám (asi si domyslíš, že až budou i TV podporovat GSYNC - pokud vůbec někdy, tak to jinak nebude).
Také záleží co chceš na tom hrát - něco sedí víc AMD, něco NVIDIA a v jakých detailech.
(obvykle o trochu nižší výkony u Vega ve starších hrách pod DX11 moc neřeš - teď už umí DX12 konečně i NVIDIA, takže teď bude "najednou" her s DX12/VULKAN ještě víc přibývat.
60fps v graficky náročných hrách na 4K v plných detailech není sranda - jak Vega56/64, tak i RTX2070 - i přetaktovaný model bude mít co dělat (u RTX2080 by se to tak mohlo snad začít lámat) a něco budeš muset trochu ubrat (beru že toto jsou karty vhodné pro max. detaily u rozlišení 3440x1440 - na tom provozuju RX580 a pokud ji vůbec nešetřím, tak má co dělat a Vega56 by byla optimální, aby se i trošku poflakovala a nejela naplno, ale jen tak něco přes půl plynu - ale jak píšu - mám úplně vše na max = jsem trošku extrémní případ).
S nějakým tím kompromisem jsou všechny karty použitelné i na 4K akorát si nemyslím že i na 60fps).
Vyšší modely RTX beru jako vyhozené peníze (ale zase někdo to třeba vůbec neřeší,.. - je to jen o penězích (a o ty jde NVIDIA přeci až v 1.řadě). Pokud máš peněz že nevíš kam s nima, kup si RTX2080 / RTX2080Ti - jsou to TOP karty, akorát za MEGA TOP ceny a asi ne úplně moc spolehlivé (taky jsou kompletně nové, velmi složité, moderní a zřejmě ještě nedostatečně vychytané). Pokud plánuješ hrát Minecraft, postačí i RX580 (ona postačí i na mnohem víc). Já osobně čekám na příští generaci na Já osobně čekám na příští generaci na 7
LordDave [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-06 11:02:32
avatar
.. na 7
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-06 11:03:26
avatar
tak pokud nemáš limit tak 2080ti
Enduras [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-07 14:44:03

Díky, ale věřím více AMD. Měl jsem Nvidia a nechci to již více. Jsem fanda AMD a rád to přiznám, protože se mi nelíbí hon za penězi u NVIDIA na úkor kvality i z toho důvodu, že se profesionálně živím testováním HW/SW. Tací výrobci spíše hledí na to, jak problémy zakrýt, než vyřešit. A to je pak past na zákazníka. Doporučení pro AMD tedy?

EDIT: je vtipné pánové, jak mi dáváte dislike za můj postoj ohledně AMD vs Nvidia. Řeknu to takhle - preferovat nějakou značku poté, co jsem si vyzkoušel konkurenci a nebyl jsem s ní spokojen, je naprosto v pořádku. Nejsem zatvrzelý v tom smyslu, že Nvidia je špatná. Může být výkonnější, než AMD. Ale já ji nevěřím a proto chci AMD. Je to můj postoj a ten nezměníte. Navíc, spíše to ukazuje vaši pokryteckost
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-06 11:58:43
avatar
tak to pak není moc na výběr .... VEGA 64 je to nejelšpí, co nyní AMD má.

Sapphire RX VEGA 64 Nitro+ je nejlepší edice, existovaly ještě vodou chlazené "reference" také zajímavé, ale ty už nevím jestli jsou k sehnání.

v plných ultra detailech 60FPS ve 4K ale určitě nedá všude, zejména v hůře optimalizovaných hrách, samozřejmě pokud trochu omezíte detaily, kdy řadu věcí omezit můžete, protože to na TV z té vzdálenosti ani nepoznáte, tak ano, minimálně 60FPS ve 4K je prakticky všude možné ...
Pitrs [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-05 19:44:34

GTX 1080 Ti/RTX 2080/2080 Ti.
Nic slabšího nemá na 4K/60FPS v nových titulech.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-05 20:34:13
avatar
to bych netvrdil, existuje něco jako nastavení detailů a některé ze vzdálenosti z které na to na TV bude koukat, opravdu neuvidí ...
MTB.Petr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-05 20:42:57

To bych tedy rád věděl, proč odtud zmizel tento příspěvek?

"Nevím co se tady pořád řeší ohledně ceny RTX 2070. Nvidia uvedla že referenční pomalejší karty na základních taktech budou od 499 USD. Jejich přetaktovaná FE edice že stojí 599 USD. Základní karty dokonce s lepšími chladiči jsou za 13500 Kč, nevidím žádný problém. Jó, to by bylo křiku kdyby Nvidia uvedla doporučené ceny a sama prodávala o 100 USD levněji, že?
A taky nechápu ten hoax zde ohledně poruchovosti nové řady. Co mám já informace, jedná se jen o RTX 2080Ti FE. Taková je skutečnost."
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Akční nářez roku? Fast and Furious Hobbs and Shaw
Akční nářez roku? Fast and Furious Hobbs and ShawPátek, 19 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 508x
Komentářů: 2
Chernobylite chce být nástupcem legendárního S.T.A.L.K.E.R.
Chernobylite chce být nástupcem legendárního S.T.A.L.K.E.R.Čtvrtek, 18 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 487x
Komentářů: 0
Filmový TOMB RAIDER se dočká pokračování!
Filmový TOMB RAIDER se dočká pokračování!Středa, 17 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 852x
Komentářů: 3
Vychází ANNO 1880 – skvělá budovatelská strategie!
Vychází ANNO 1880 – skvělá budovatelská strategie!Úterý, 16 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1162x
Komentářů: 1
Tohle se hned tak neomrzí – Falcon Heavy opět v akci!
Tohle se hned tak neomrzí – Falcon Heavy opět v akci!Pondělí, 15 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1366x
Komentářů: 3
Star Wars Jedi: Fallen Order – příběhová hra a bez mikrotransakcí!
Star Wars Jedi: Fallen Order – příběhová hra a bez mikrotransakcí!Pondělí, 15 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1112x
Komentářů: 3