SilentiumPC a SPC Gear mění název – nově je najdete pod značkou ENDORFY. Co to znamená? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Monday, 10 October 2022
altCooling se poslední roky dařilo a solidní kvalitou za rozumnou cenu upoutala pozornost.

 

 

 

 

Polská firma Cooling (1993) zaznamenala úspěch, a hlavně ve střední a východní Evropě oslovuje roky mnoho zákazníků, kteří si cení hlavně velmi dobrého poměru cena/výkon. Její produktové značky SilentiumPC (2007) se přitom zdaleka nesoustředí nutně jen na co nejnižší ceny, ale hlavně na rozumné ceny a velmi rozumnou kvalitu za to.

Nejdříve začínala s ventilátory, a poté chladiči a počítačovými skříněmi, posléze rozšířila nabídku i na zdroje a periferie a další věci kolem PC. To vše stále pod produktovou rodinou SilentiumPC a periferie pak hlavně v posledních letech pod značkou SPC Gear (2016). Řadu produktů jsme testovali a testujeme, takže víte, o čem je řeč. Proč o tom ale dnes tady mluvíme. Firma nyní ohlásila, že chce globálně expandovat. Tedy nabídnout své produkty i na dalších trzích nejen Evropy, ale i světa. Pro to se rozhodla, že sjednotí vše pod zcela novou značku.

SilentiumPC a SPC Gear tedy v dosavadní podobě končí. Nahradí je nová globální značka ENDORFY. Samozřejmě to neznamená konec samotných populárních produktů. Ty aktuální verze PC komponent a periferií, už jsou nově prostě přejmenovány na ENDORFY, a stávající varianty budou postupně doprodány a tím postupně na trhu skončí. Uvádění nových generací jednotlivých modelů, tak už bude pouze a rovnou pod novou značkou. První takové věci už na trhu máme a míří také do českých obchodů.

Můžete se tak už dnes setkat například s Endorfy NAVIS AiO F240/F280/F360, tedy populárními AiO chladiči původně SilentiumPC, nově jen v novém designu. Nabízeny už jsou také Endorfy Fortis 5 a Fera 5, tedy absolutní klasika mezi cenově dostupnými a rozumně výkonnými tower CPU chladiči. V rámci skříní byly zatím pod ENDROFY značku převedeny aktuální Signum 300 ATX modely, ventilátory pak tvoří řada Fluctus 120 a 140. Zdroje jsou zatím dva a to Endorfy Supremo FM5 GOLD 850W a 1000W. K tomu samozřejmě patří i aktuální modely myší, klávesnic, mikrofonů a dalšího příslušenství, vše tedy z původních SPC Gear označení, nově přejmenováno a zabaleno do Endorfy stylu.

Vlastnosti, ceny, kvality produktů samotných zůstávají stejné. Firma chce prostě jen rozšířit své působení i mimo okolí Polska, kde doposud působila, a chce to tedy udělat pod novou jednotnou značkou a s novým vizuálním stylem. Dává to samozřejmě smysl, speciálně když Cooling firma zdaleka dnes nevyrábí hen chladiče, tak s tím firemním názvem odkazujícím hlavně na chlazení PC, byl trochu problém. Je to něco, s čím bojují i jiné společnosti, dříve specializované na chlazení, které produkují i řadu dalších věcí dnes. Cooling jako firma se tedy rozhodla přestat prostě používat SilentiumPC a SPC Gear názvy a sjednotit to pod ENDORFY, které tak přímo neodkazuje jen na tiché chlazení. A i když je zde nepříjemnost, že novou značku vlastně nikdo nezná a řada zákazníků může tápat, tak ti co vědí, tak vědí a zbytku je to jedno :). Firma prostě chce dělat to, co dělala doposud, jen to chce zkusit globálně.

Držíme palec, protože konkurence je jak víme obrovská, ale SilentiumPC produkty si myslím dokázaly své publikum najít. V nižších cenových hladinách patřily a patří k tomu nejlepšímu, a to díky ne nutně nízké ceně za každou cenu, ale s rozumnou kvalitou i skutečnou kvalitou za rozumnou cenu. Tak snad tento styl vydrží. Každopádně pokud jste tápali, kam z nabídek obchodů mizí SPC a SilentiumPC produkty, tak žádný strach, hledejte je nově pod značkou ENDORFY. Samozřejmě se brzy na pár novinek podíváme v našich recenzích …

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-10-10 19:25:04

Mohu potvrdit, že SilentiumPC nově Endorfy mají dobré chladiče. Mám jak Fera 3, tak Spartan 3 a kvalita zpracování je opravdu na dobré úrovni. Kde určitě hodně ztrácí oproti konkurenční Noctua jsou jejich ventilátory. Tam mají ještě nějaký prostor. Na druhou stranu ventilátor se dá vyměnit a pořád budou cenově atraktivní.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-10-10 19:45:55
avatar
no taky ceny těch ventilátorů jsou trochu jinde - cíleně ;)

Nikdo ti dnes nenabídne NOCTUA kvalitu a životnost za nižší cenu ... protože to prostě nejde udělat, aniž by ukradli ty Noctua produkty a nalepili na to svoje logo
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-10-10 21:08:22

To je pravda, já to myslel pro takový ten domácí bastl a mít tak celkem kvalitní chlazení za přijatelnou cenu.
blackgray [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-10-11 04:39:16
avatar
Před X lety jsem si koupil jejich case SilentiumPC PAX M70 a ta je za ty peníze naprosto skvělá. Levnější kopie Fractal Design Define R5, která v té době stála kolem 3,5tis. PAX M70 stála na alze 2,2tis.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněČtvrtek, 13 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 892x
Komentářů: 0
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuStředa, 12 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 767x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 939x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 931x
Komentářů: 0
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.Pondělí, 10 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1509x
Komentářů: 2
Dragon Age: The Veilguard představeno – BIOWARE se vrací?
Dragon Age: The Veilguard představeno – BIOWARE se vrací?Pondělí, 10 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1253x
Komentářů: 1