DDWorld Vás potřebuje! :) – Hledáme pomoc a schopné lidi pro vytvoření nového webu Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pondělí, 29 srpen 2016
altSoučasný web už technicky nedostačuje, takže potřebujeme nový. Máte možnost nám pomoci?

 

 

 

 

Asi jste si všimli několika „drobných“ problémů s chodem našeho magazínu v posledních měsících. Inu, věci se mají tak, že vše má svou životnost a současný systém webu jede na 10 let starém základu a sama současná verze webu má už pěkných pár let naběháno, což je přeci jen ve světě webových technologií hodně. Není tedy divu, že narážíme na již obtížně řešitelné problémy. Ale to je jen jedna z věcí, o dost více nás trápí technicky a funkčně zastaralý návrh současného webu samotného, který nám neumožňuje dělat věci, jak chceme a dokonce některé vůbec :(.  

Stránky jsou například pochopitelně optimalizovány jen na PC a pro nízká rozlišení (obvyklá před 10 lety), vůbec nejsou optimalizovány na ovládání dotykem, logika a řazení článků do sekcí a MENU je zastaralá (obsahově je to problém), stejně jako celkový layout a tak dále. Asi by se toho našlo mnohem více, počínaje velikostí obrázků v článcích apod. O všem samozřejmě dobře vím a teď je otázkou, co s tím :/. Někteří byste jistě věděli, a proto se na vás obracíme …

V uplynulých týdnech jsme s kolegy, kteří s magazínem pomáhají celou dobu, konečně finálně dořešili, co vlastně chceme dále s magazínem dělat a co k tomu potřebujeme. Bohužel naše schopnosti ohledně tvorby nového systému a webu jsou omezené, takže s tímto se budeme muset obrátit na některé z Vás, kdy podobně vznikla i stávající verze našeho magazínu. Sepsali jsme tedy přehledně vše, co je třeba („poptávka“) a tak dále a minulý týden jsme oslovili pár lidí, kteří před časem projevili zájem nám s celou věcí pomoci a že je zařadíme do jakéhosi „výběrového řízení“. Slíbil jsem dříve ale, že možnost dám i dalším, takže tímto bych rád všem dal možnost se do našeho „výběrového řízení“ přihlásit všem, kteří mají potřebné možnosti/schopnosti nám pomoci.

Naše možnosti jako malého amatérského projektu jsou samozřejmě omezené, takže očekáváme tomu přiměřené požadavky. Kompletní „Poptávku a návrh“ jsem minulý týden rozeslal prvním zájemcům, nyní bych tedy chtěl dát pár dní ještě dalším, abychom skutečně pokryly všechny možnosti a nepřišli o nějakou zajímavou spolupráci. Zvažte Váš zájem ale pečlivě! Opravdu potřebujeme jen vážné nabídky od těch, kteří mají potřebné možnosti. Pokud nemáte team, zkušenosti, časově byste viděli celou záležitost na mnoho měsíců, či finančně jste někde v řádu set tisíců korun, tak je to pro nás všechny jen ztráta času.

Pokud ale máte opravdu vážný zájem (či znáte někoho, kdo by měl) a potřebné možnosti (redakční systém atd.), za pro nás vůbec realizovatelných podmínek, vytvořit pro DDWorld.cz kompletně novou webovou prezentaci (případně další věci kolem) dle našich základních potřeb a požadavků (přičemž je velmi vítána vlastní iniciativa návrhu a řešení, zejména máte-li náš projekt rádi a chcete, aby se mohl dále rozvíjet) a to technologicky i funkčně opravdu na úrovni, abyste se tím mohli sami chlubit, pak se určitě ozvěte!

Prosím napište v několika následujících dnech na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , že máte zájem, případně pár informací o sobě a třeba i ukázku prací a já bych vám na základě toho osobně poslal naši poptávku, kterou byste posoudili a případně se na základě ní nabídli s vaší představou realizace. Finální výběr ze všech zajímavých nabídek realizací bychom rádi provedli v první polovině září, tak aby realizace nového webu mohla začít co nejdříve.

Předem všem děkujeme a věříme, že budeme moci pokračovat!  

    

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 31
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-29 13:40:37
avatar
"DD" Hodně štěstí s novým webem ať najdete ty správný lidi, kteří vám pomůžou se vším co si budete přát a už se nebudete muset v ničem omezovat.Taky se těším na to až bude celá stránka přehlednější a procházení a psaní komentářů na telefonu nebude taková tragédie.Snad se té změny dočkáme co nejdřív v řádu pár měsíců a taky zachováte současný stav digi aury, protože při posledním výpadku jste mi ji smazali a já musel začít od začátku. Good luck "DD".
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-29 15:01:16
avatar
Člověk napíše normální komentář k tématu ale vždycky se tady najdou lidi co umí dávat jenom palce dolů! Proč jsem vůbec chodíte,když tyhle stránky nemáte rádi a chtěli by jste aby skončily? Recenze na DD Worldu jsou kvalitní a jako jeden z mála v ČR si je "necucá" z prstu.

Haters gonna hate and dislikes!
Sukh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-29 15:27:50

Ako ktore recenzie...recenzie sluchadiel a reproduktorov v style (priklad - nebrat doslovne) "hraji dobre a slysite vsechno, co je potreba" by mohli byt spravene lepsie...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-29 15:37:30
avatar
... ale ani to si z prstu necucáme, je to náš odborný názor na základě zkušeností s daným produktem ;)
danito [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - On to myslel jinak 2016-08-29 20:01:53

Zdravím a pozdravuji, :-) předně bych podotknul, že se spíš přikláním k tomu NIC NEMĚNIT. Nezaznamenal jsem jediný problém ani na mobilu, ani na PC. Tak jak to je, je to hezké a funkční. Takže argument o potížích se zobrazením neberu. Teď píšu z mobilu. A stran kritiky recenzí, mám výhrady dlouhodobě. Jde spíš o ty "vlastní zkušenosti s produktem" :-) Dlouhodobě se vynechávají v recenzích některé klíčové parametry a nahrazují se ryze subjektivním názorem. Čerti mě berou, když místo zhodnocení funkcí u mobilu narážím na vetu: "Měli jsme mobil 14 dní a nemáme mu co vytknout". Jestli chcete něco měnit, zkuste začít tam, kvůli čemu fandové AMD preferují DDW. Ale je to jen osobní stanovisko. Hezký večer.
stachuj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-29 19:39:36

good luck
stachuj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-29 19:39:45

-1 za gramatiku
Joohn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-29 15:05:43
avatar
Taky byste měli zveřejnit číslo vašeho účtu pro donate.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-29 15:38:28
avatar
ano, to je jedna z cest, kterou také zavedeme, ale chtěl jsem až s novým webem, tedy jestli to půjde a nebude to třeba dříve :/ ... záleží na domluvě s realizátory nového webu ...
lern [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-29 15:40:11
avatar
Konečně se zlepší ten příšerný systém na vkládání článků k blogům.
vsn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - mobilní zobrazení 2016-08-29 17:21:21

hlavně prosím nesklouzněte k tomu k čemu např. smartmania.

V době FullHD display na mobilu opravdu nepotřebuji nějaké mobilní zobrazení webu s kravskými písmeny.
IAczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-29 18:12:58
avatar
zrovna DNESKA VE vlaku jsem si říkal DD že máte stránky za opicema ... Kuaa na mobilu se to nedá číst ani se to nepřizpůsobí
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-29 19:46:07
avatar
sorry, před 10 lety SmartPhone jaksi nebyly abychom s nimi počítali a mobilní prohlížení bylo v plenkách ... ;)
danito [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Co máš za mobil? 2016-08-30 10:22:15

Já mám Huawei P8 lite. Naprosto bez potíží. Stránku zvětším, zmenším, jak potřebuju. Tablet Lenovo. Naprosto bez problémů. 4´´ GoClever bez potíží. 5´´ HTC bez potíží. Na všech zařízeních se po otočení přizpůsobí na výšku a šířku. No ale jestli to prohlížíš na 2,5 displeji hloupýho mobilu, pak ano. Ale to není chyba webu. :-) Nebo prohlížeč. Maxthon nebo ten Dolphin. A docela vliv na to má i rozlišení mobilu. Najdi si nastavení, zobrazení stránky a hledej. Ale nenadávej na web.
IAczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-30 18:20:38
avatar
Ale je to malé Třeba Games Tiscali to má lepší a i jiné Weby, výše uvedený byl jen příklad... Jde o tu optimalizaci. Jde každý WEB když to otočíš, ale je WEB a WEB Jinak na mobilu mám rozlišení 2K
danito [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - No to se pak nediv 2016-09-01 12:42:36

Ty vole! :-) 2K Na displej se sice vejde všechno, ale je to titěrný. Jenže to furt není chybou webu. Scripty některých webů umí líp přizpůsobit text. To je zase fakt. Ale mám na to návod. Položit palce na střed displeje a pomalu roztáhnout od sebe. Já mám strach o vzhled webu. Protože dnešní inovátoři většinou dobrý zmrví a ještě tam přidají "to svoje", takže si udělají web pro sebe a zbytek světa se podřídí nebo půjde o web dál. Což by bylo nejspíš škoda. Klidně pošlu Stachovi 50 měsíčně, když to pomůže obsahu. Ale vzhled je fajn. Potenciálně hrozí, že ve stylu "musíme něco změnit", změníme vzhled a obsah zůstává. // Toto je jen moje stanovisko a nemusí se shodovat s ostatními :-)
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-09-01 12:48:32
avatar
neboj, můj základní požadavek je udržet velmi podobný vzhled a design, jen ho trochu zpřehledníme, vyčistíme a uděláme tak aby dobře vypadat na všech obrazovkách ;)

problémem a důvodem změny je hlavně ten velmi starý a problémový systém na kterém to běží
DRAK Z KRUHU [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - 4:3 2016-08-29 21:03:53

mam starej dobrej NEC 2080UX a ten ma rozliáení 1600x1200 a doufám že mi nespusobíte problemy a kvuli správnému zobrazení nebudu muset zapnout televizi kterou jinak zapínám pouze na hraní her pár stránek má po stranách tolik reklamy že to na tom na monitoru z hlavního obsahu udělá nudli
martyst111 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-30 00:41:22

Vim o takove optimalizaci webu kulove ale na pc to funguje v poho a ohledne pc nevydim problem proc neco menit.To ten soucasne postaveny web nejde jen nak optimalizovat pro telefony?
net.Xtreme [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Komentáře 2016-08-30 09:19:24
avatar
Moc moc moc prosím, nechci web, kde je 98% prostoru prázdné místo mezi textem. Zejména nechci komentáře, kde se vejdou 3 na FullHD monitoru, i krátké vlákno je pak nepřehledné, pokud člověk nemá monitor s pivotem, aby mohl komentáře číst jak z mobilu:/

Mám rád malý text a úzké mezery mezi řádky, čím méně scrollování tím lépe.

A bonusové body, pokud web bude škálovat na šířku jako wiki a nebude to úzká nudle.
vladislavpokorny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-30 12:37:27

Mě tenhle vzhled vůbec neuráží, ani jsem se nad tím nikdy nepozastavil. Informace tu jsou a jde to přečíst, takže za mě by to klidně mohlo zůstat. Možná jen vyhledávání by mohlo být lepší.
Chimera [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-08-31 19:32:01
avatar
Asi jsem staromil, ale web jak je mi vyhovuje, nejčastěj na něj lezu v tramvaji na mobilu (lumii) a vše v pohodě, např. oproti takovému diit.cz tak výborný. A ano upravil bych redakční systém vkládání článků na blog to je horor. Každopádně díky za práci a snahu o zlepšování a inovaci.
miso [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2016-09-01 22:44:01

Co sa nepridas medzi youtuberov ? A problem s optimalizaciou mas vyrieseny
kukulin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Uplne od pocatku 2016-09-02 21:56:32

Co ja vidim je, ze web by si zaslouzil kompletni redesign a hlavne predelani do mobile-friendly verze..

Joomlu bych zahodil a zacal bokem na zelene louce, nejaky jednoduchy CMS mam k dispozici.

toliko muj nazor, na jednu stranu me nemusis, na druhou stranu za mesic / dva mit nejaky draft taky neni nejak spatne..
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Co se chystá ...Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
CODEMASTERS ukazuje nový GRID a také F1 2019
CODEMASTERS ukazuje nový GRID a také F1 2019Středa, 22 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 341x
Komentářů: 3
Total War: Three Kingdoms vychází – další skvělý strategický díl?
Total War: Three Kingdoms vychází – další skvělý strategický díl?Úterý, 21 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 512x
Komentářů: 0
Sniper Elite V2 Remastered právě vyšlo!
Sniper Elite V2 Remastered právě vyšlo!Úterý, 14 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1400x
Komentářů: 2
Vychází A Plague Tale: Innocence – zajímavá příběhová hra
Vychází A Plague Tale: Innocence – zajímavá příběhová hraPondělí, 13 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 819x
Komentářů: 2
CryEngine 5.7 se představuje – přináší API VULKAN, DX12 a RayTracing
CryEngine 5.7 se představuje – přináší API VULKAN, DX12 a RayTracingSobota, 11 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2488x
Komentářů: 6
Ghost Recon Breakpoint – další hra jako služba od UBISOFT
Ghost Recon Breakpoint – další hra jako služba od UBISOFTPátek, 10 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1154x
Komentářů: 4