AMD nenásleduje katastrofu Intelu – solidní výsledky a chystá rozšíření nabídky a priorit! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Tuesday, 02 May 2023
altQ1 2023 je v oblasti PC těžké pro všechny, některé firmy ale mají přeci jen lepší produkty.

 

 

 

 

Na poli PC se zatím v této době nedaří prakticky nikomu. Hodně firem hlásí výrazné propady příjmů i značné ztráty. A to v důsledku ochlazení zájmu o zejména klasická PC a produkty mimo těch herních. Kromě současné finanční situace ve světě, za to může také srovnávání se s covidovými lety, které byly vysoce nadprůměrné a lidé nakupovali jak vzteklí bez ohledu na ceny. Tahle doba je pryč. Co je pro výrobce horší, spousta lidí upgradovala své letité stroje během Covidu, kdy je potřebovala, a nyní, kdy už má nakoupeno a vystačí si a také nemusí sedět doma, tak několik let nemá potřebu něco nového kupovat. Což poptávku také výrazně snížilo. Covidové nestandardní a vysoce ziskové časy tak výrobce PC a komponent, budou ještě nějakou dobu pronásledovat.

Nicméně část výrobců se může opřít i o další oblasti počítačů, jako jsou super-počítače, servery a datacentra, kde se žádné výrazné ochlazení poptávky nekoná. Naopak. Investice tam jdou stále ve velkém a půjdou i nadále, protože bez datacenter dnešní svět a společnost fungovat nemůže. Avšak některé firmy zjevně nemají vhodné a zajímavé produkty pro zákazníky, kteří si dnes mohou dost vybírat. Intel tak ohlásil třetinový propad příjmů ze serverů, AMD ovšem naopak o 2 miliony meziročně přidalo. Klesly mu sice zisky, ale z hlediska příjmů drží, což naznačuje hodně o tom, jak se to má s produkty a zájmem zákazníků o ně.

Samozřejmě v některých dalších segmentech už to tak veselé nebylo. OEM počítače obecně, tedy CLIENT segment (OEM desktop i OEM notebooky) jsou nyní mizérie pro všechny. Obří zásoby starších komponent a PC nutí výrobce dnes omezovat produkci, zdržovat uvedení nových generací věcí a hlavně snižovat celkové objednávky novinek. AMD tedy podobně jako Intel hlásí výrazný propad v Client segmentu, a to o 65% z více jak 2,1 miliardy na 739 milionů. Současně vygenerovalo ztrátu 172 milionů místo téměř 700 milionů zisku před rokem. Překvapením je ale výkon samostatné herní divize AMD, tedy RYZEN/RADEON produktů pro herní PC a retail.

Tento segment zaznamenal meziročně pouze 6% pokles! Což za současné situace je vynikající výsledek a AMD překvapilo všechny. 1,757 miliardy dolarů příjmů a 314 milionů zisku je známka toho, že o stávající RYZEN a RADEON produkty je zájem i když hospodářské podmínky nejsou ve světě ideální. AMD se také daří na poli Embedded, kam patří nedávno koupený XILINX a další produkty. Není tedy divu, že zde je meziroční nárůst 163% z 595 milionů na 1,562 miliardy a zisk 798 milionů.

Bohužel situace na té hlavně neherní části PC trhu stáhla AMD do ztráty. PC tvoří velkou část businessu AMD a zkrátka situace s poptávkou a ohromnou nabídkou a skladovými zásobami i konkurence, znamená výrazné zpomalení a snížení příjmů, natož schopnost generovat zisk. AMD tak v Q1 2023 utržilo celkově 5,353 miliardy dolarů (polovinu toho co Intel) ale také skončilo ve ztrátě, i když pouze 139 milionů po odpisech atd. (jinak mělo provozní zisk 970 milionů). Marže firmy je 44%, tedy pokles, ovšem co by za to jiní dali, Intel má dnes jen 34% marži a za stejné období jako AMD vygeneroval ztrátu 2,8 miliardy (20x více). Tedy ač se obě firmy potýkají se stejnými potížemi v mnoha segmentech, výsledek a dopad je zjevně jiný, kdy svou roli hrají zkrátka produkty. Zajímavé je, že Intel v Q1 výrazně snížil investice a výdaje, zatímco AMD je naopak navýšilo o skoro třetinu meziročně (stále jsou poloviční proti Intelu, ale s ohledem ne velikost firmy …).

Stejně jako Intel očekává i AMD pokračování současného stavu věcí v mnoha směrech, tedy žádný velký růst natož návrat na COVIDově nadstandardní časy. Příjmy tedy budou růst jen minimálně, na rozdíl od Intelu však AMD neočekává žádné masivní ztráty a další propady marží apod. AMD se také na rozdíl od Intelu může opřít o mnoho zajímavých nových produktů, které se aktuálně chystají na trh. Jsou mezi nimi další EPYC procesory a speciální akcelerátory, profesionální grafiky, nové mobilní 5nm RYZEN procesory a také nové grafické karty. Vše dorazí na trh v Q2 a Q3.

AMD také jasně hovoří o svých prioritách. A to jsou dnes servery a datacentra. Aktuálně maximum pozornosti a výrobních kapacit věnuje EPYC procesorům, což jak jsme už rozebírali několikrát v minulosti, je zásadní, protože každé % trhu zde, činí stovky milionů dolarů, a hlavně dlouhodobé zakázky, příjmy a pozice. I proto je Intel v tak velkých problémech dnes, protože přišel již o významnou část serverového trhu, na kterou byl zvyklý a bez které a příjmů z ní, má problém fungovat. AMD tak pokračuje a bude pokračovat v soustředění na EPYC procesory, i když to bude znamenat jistá omezení jiných věcí. Nicméně AMD již také mluví o AI, a speciálně chce vedle EPYC procesorů dát výrazně větší prostor svým CDNA 3 produktům, tedy Instinct výpočetním GPU, což je zdá se priorita pro zbytek tohoto roku.

AMD však rozhodně nezapomíná na hráče, kdy pokračuje v produkci čipů pro většinu současných konzolí a nabídka se zde ještě rozšíří díky Z1 procesorům. Současně se v zákulisí šušká už dost nahlas o „refresh“ Xbox X a PS5. Pro PC pak AMD dnes nabízí nejlepší platformu jako celek, tedy kombinaci RYZEN 7000(X3D) procesorů s Radeon RX 7000 sérií grafik. Obě stávající řady těchto produktů stále nejsou na trhu v plné šíři nabídky. Zejména mobilní PC s RYZEN 7000U/H se dostanou k zákazníkům teprve teď v Q2 a většina až v Q3, totéž platí o mobilních grafikách Radeon RX 7000. Desktop se pak dočká rozšíření o kvantitou masivní RADEON RX 7600/7700/7800 série, kdy v Q2 to vypadá zatím jen na RX 7600 (NAVI 33) a zbytek až v Q3. Každopádně AMD se může nyní opírat o nabídku v mnoha směrech nejlepších produktů na trhu, a to ještě neuvedlo a neoznámilo všechno, co pro letošní rok má a chystá. Nemusí tedy na rozdíl od některých vymýšlet a hledat světlo na konci tunelu ;). Což je v jeho případě samozřejmě také velká změna, protože kdysi ho hledalo. Jinak AMD to sice oficiálně neřeklo, ale mluví se o tom, že kromě utužování spolupráce s TSMC a rozšiřování výroby zde, se dohodlo také se SAMSUNG a bude využívat jeho nové 4nm kapacity pro další produkty. AMD tedy počítá s expanzí, což je potřeba.

Jakkoliv srovnáváme AMD, které stojí proti Intelu a NVIDIA, nesmíme zapomínat, že AMD vyrábí širokou škálu CPU a GPU čipů na kapacitách jen o málo větších, než má NVIDIA jen pro svá GPU (to je důvod proč AMD nemůže mít 50% grafického desktopového trhu, musela by obětovat CPU trh nebo konzole) a mnohem menších než má Intel, který má sám pro sebe o něco menší kapacity než TSMC pro Apple, AMD, NVIDIA, Qualcomm a mnoho dalších současně. Tohle je tedy věc, která nyní rozhoduje a omezuje AMD, i když je současně výhodou.

Firma je dnes ráda že nemusí budovat a udržovat vlastní továrny, což by bylo extrémně náročné a obtížné samo o sobě. Stačí se zeptat Intelu. A hlavně by to nemuselo být žádné terno z hlediska výrobních nákladů a cen výsledných produktů. I tak AMD prostě má-li rozšiřovat podíly na trhu, potřebuje více čipů, a tedy více výrobních kapacit, o které se ale bude muset nadále přetahovat u TSMC, takže rozšíření do SAMSUNG továren dává smysl, protože to je jediná firma, která technologicky může TSMC konkurovat. Navíc TSMC po letech klidu hlásí přeci jen problémy s novým 3nm procesem, kde se nedaří věci, jak se plánovalo a tahle klíčová technologie bude mít prý nakonec tak rok zpoždění pro výkonnější čipy. Každopádně AMD zdá se stojí na pevných nohách, má slušné produkty dnes, a ještě lepší ve vývoji. A na rozdíl od některých jiných firem nemá nikdo sebemenší důvod pochybovat o tom, že své plány dodrží. A jakkoliv jsou ZEN 4 a RDNA 3 produkty dnes povedené a zajímavé, tak ZEN 5 a RDNA 4 budou ještě o kus dál, byť samozřejmě priority AMD zjevně leží hlavně v rámci ZEN 5 a jeho serverového nasazení a CDNA architektury pro AI a výpočetní segment, kdy obojí má být stěžejní pro další existenci a hospodaření firmy. A obojí platí vývoj RYZEN a Radeon produktů pro PC a konzole. A zdá se, že je to prostě dobrá strategie …

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Alferi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-04 13:54:58
avatar
Finanční nakopnutí firmě přeju, i když současné generace procesorů i grafik AMD se neobešly bez rozpaků (blamáž s napětím X3D, opakující se problémy se stabitou pamětí; grafiky za očekáváním - nVidia hodně vylepšila proces). Na plánovaný upgrade na Zen5 (pokud Intel nepřekvapí) tak za dva roky už se snad zase pochlapí.
navy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-04 17:27:29
avatar
"blamáž s napětím X3D" jde na vrub biosům od výrobců základních desek, za to AMD nemůže.
Alferi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-04 19:16:11
avatar
To je hodně špatná výmluva. Nestabilita je u nových ještě nevyladěných platforem pochopitelná. Ale aby mírné zvýšení SoC voltage odpálilo procesor i s deskou, to je šílený. A toto "taktování" se často dělá právě z důvodu nestability i celkem konzervativních XMP (EXPO) profilů pamětí, u jiných řad procesorů je to zcela obvyklé (například můj 5800X spolu s RAM se zapnutým XMP není bez lehce zvýšeného napětí stabilní, a to nemám žádnou levnou desku).
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-04 21:37:53
avatar
Moc dobře se ví, že výrobci desek často posílají na CPU vyšší napětí, aby sestava v testech podávala vyšší výkon než konkurence. Pokud by musel zvyšovat napětí z důvodu stability, tak bych se té desce vyhnul obloukem. Protože jiní to dokáží
i bez navyšování napětí. AMD zcela jasně uvedla jaké povolené napětí na to CPU smí jít. Jenomže výrobci na tato doporučení často hází jeden velký bobek vychází z premise, že výrobce si nechal nějakou rezervu a tak proč jí nevyužít. To že výrobci stahují ze svých stránek tyto verze by biosů a nahrazují je jinými, je jasné, že mají máslo na hlavě.
ondris83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-05 00:06:26

kdyby to bylo jen o deskach a biosu vyrobcu tak amd nevydava novou verzi agesa a prohlaseni jako:

We have root caused the issue and have already distributed a new AGESA that puts measures in place on certain power rails on AM5 motherboards to prevent the CPU from operating beyond its specification limits, including a cap on SOC voltage at 1.3V. None of these changes affect the ability of our Ryzen 7000 Series processors to overclock memory using EXPO or XMP kits or boost performance using PBO technology.

We expect all of our ODM partners to release new BIOS for their AM5 boards over the next few days. We recommend all users to check their motherboard manufacturers website and update their BIOS to ensure their system has the most up to date software for their processor.
HoCh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-05 10:47:09

Kdyby byla příčina v AGESA kódech od AMD, byly by postiženy všechny desky všech výrobců stejně, což zjevně nenastalo.

Hádám, že běžně dává AMD výrobcům desek v z regulaci napájecích napětí dost volnost. A nejen proto, že předpokládá, že vědí co dělají. Každá deska má jinak řešenou napájecí kaskádu s jinými řídícími čipy a to AMD v agese určitě řešit nemůže.

Navíc u lepších desek dělají výrobci kompenzaci vlivu zátěže a ztrát na napájecích přívodech. Takže na výstup z napájecí kaskády dávají při zvyšování zátěže významně vyšší napětí, než odpovídá tomu, co reálně dojde do napájených obvodů.

Ale možná AMD do nové agesy zkusilo nějak implementovat, nějaké omezovače maximálního napětí. Technicky by to mohlo být založeno třeba na měření reálného napětí uvnitř čipu a příslušném snižování hodnot konfiguračních parametrů procesoru informujících o požadovaném napětí jádra. Ale spolehlivě zabránit výrobci desky v nastavení napětí podle jeho představ technicky nejde.
ondris83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-05 11:22:46

meli pridat kontrolu napeti, a podle vseho melo jit o to ze pri napeti soc nad 1,3V (tedy o 0,5V vic nez default, ne 1,25>1,5V jak si belka vymysli) se poskodily senzory. ale prece kdyz to je takovej extrem ze zpusobi destrukci cipu i desky, tak tam ma byt v zakladu kontrola a omezeni na obou stranach. stojim si za tim ze chyba je jak u vyrobcu desek tak i u amd, nemuze za to jen jeden. uz jen to, ze je amd schopne tak rychle kontrolu a omezeni do agesa pridat dokazuje, ze tam mela byt od zacatku.
HoCh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-05 13:57:58

On po bitvě je každý generálem. Ale skutečnost není většinou tak černobílá, ani jednoduchá, jak se jeví. A i to tvé řešení má nedostatky.

Lidi, kteří taktují procesory je tlačí za hranice specifikací celkem běžně. I když to nemusí být zrovna der8auer, který odpálil v laboratořích Asusu Ryzena 7950X3D tak, že do něj pustil 1,55V (což měl zjevně na mysli Belka).
A tihle lidé by určitě (a asi celkem oprávněně řvali), že nastavením tvrdých limitů na je AMD zbytečně omezuje. Ostatně jediná deska, která se konkrétně objevila ve zmínkách o odpálení X3D procesorů byla myslím nějaká vymazlená deska pro ladiče od Asusu.

Těžko mohli v AMD přijít s myšlenkou, že je potřeba řešit omezování napětí, když koncept řízení napájecího napětí pomocí biosu výrobce desky je tady už spoustu let a nikdy s tím nebyl problém. Navíc, jak píšu výše, nemá procesor možnost výrobci desky v nastavení vyššího napětí zabránit, tak je to stejně vždycky na rozhodnutí a odpovědnosti výrobce základní desky.

Jestli to bylo opravdu tak, že se napětí zvýšilo až po zapnutí Expo, tak nejspíš někdo nedomyslel, nebo pořádně neotestoval všechny vztahy a souvislosti v kódu biosu. To se holt u vývoje programů občas ;-) stává. Kdo programuje bez chyb, hoď kamenem :-).
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-05 08:26:35
avatar
1.25V>1.5V bych nepovazoval za mirne navyseni v procesoru je to obrovsky skok nahoru..
vsn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-04 20:06:19

bohužel úplně bez viny asi nebude. Uznává reklamace na procesory, což je fajn.... I kdyby to bylo jenom díky napětí, tak to měli komunikovat s výrobci základních desek aby k tomuhle nedošlo ... je to značné poškození reputace.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-05 08:27:19
avatar
tak AMD tech par procesoru vymeni, vylepsi si renome u zakazniku coz je k nezaplaceni.. za tech par vymeneych procesorů to stoji.. Nvidia by se na tebe z vysoka vysrala..
ondris83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-04 20:36:25

jenze bios neni pouze v rezii vyrobcu zakladnich desek, zaklad firmware dodava amd a je pro vsechny stejnej. v kazdym pripade ma byt kontrola jak na urovni desky tak mikrokodu cpu a tohle by nemelo nastat.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-05 08:28:20
avatar
jenomze soucast zakladniho firmwru nehlida napeti desky, to si hlida zas vyrobce ty desky. takze zde to slo na vinu BIOSU od desky a vyrobce desky.. Hlavne nejvetsi problem mel ASUS u svych TOP OC desek kde rval az 1.5V co cipu a to je pruser. vetsina ostatnich yvrobcu se opravdu drzela pod 1.3V
ondris83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-05 09:18:38

amd vydava kvuli teto chybe novou agesa, kde to je fixnuto, ale amd za to vubec nemuze, jasny
tynyt [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-04 17:49:17
avatar
Sorry, DD, ale tohle opravdu nejsou solidní výsledky.

Kdyby AMD nemělo Xilinx, který měl hrubou marži přes 50% a velmi pěkný obrat na úrovni grafické divize, tak by se na těch výsledných 44% vůbec nedostali.

Grafická divize měla marži pouhých 18%, desktopové procesory byly v minusu (-23%). Datacentrová divize pouhých 11%.

[img]
https://pbs.twimg.com/media/FvJma83agAEQSWu?format=jpg&name=4096x4096[/img]

Já bych tedy rozhodně nejásal a dokonce to není ani na pochvalu za udržení pozic. Je to potenciální začátek úpadku. Srovnání se sračkovým Intelem dneška nedává vůbec smysl, protože náklady (a ztráta) Intelu za foundry jsou ekvivalentem oněch 3 mld. USD výrobních nákladů AMD, ve kterých je i zisk TSMC. Až se Intelu začne dařit (pokud se mu začne dařit), tak jeho foundry ho opět finančně a profitově vytáhnou do nadoblačných výšin. Na to je třeba pamatovat - tak aby ses pak nedivil, že to Intel bude opět válcovat.
Don_F3K3T3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-04 20:45:27
avatar
Velmi mudro napisane..
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-04 21:33:33

Nebiť xilingu nebolo by to take vesele, na druhej strane ako zakaznik si nesťažujem, že ma AMD maržu na GPU 18%, na rozdiel Nvidie ktora si drži maržu 60%
Ako pre Nvidiu je to super, ale ako zakaznik zaplatiť za nalepku na krabici 60% ceny to fakt nemusim.
zero8324 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - nevidel by som to tak čierne 2023-05-04 22:51:40
avatar
Mám námietky:

1. Do grafickej divízie patrí aj semi-custom (alias konzoly) a tie istotne riadne znižujú priemernú maržu (veď len Sony predalo za 28 mesiacov, 38.4 mil. PS5 konzol), takže by som sa nebál toho, že AMD má na GPU čipoch iba 18% maržu...tá sa bude pohybovať cez 45%.

2. Keby nemali Xilinx...., tak je to ťažko kvantifikovať...možno by boli o 1 mld. dolárov plus (GAAP vs. Non-GAAP), AMD urobilo dobre, že má rozložené portfólio (veď už dodávajú čipy pre automotive, kozmický a medicínsky priemysel)...a v tom nebude mať prsty len Xilinx, ale aj Radeon a Ryzen.

Rozhodujúce do budúcnosti bude, aké produkty budú prinášať a ZEN5 (Ryzen, Epyc) a RDNA4 budú minimálne pre Intel silná káva.
biker00x [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-05 15:47:12

Kdyby neměli Xilinx - neměli by cca 1,4 mld. tržeb kvartálně s marží cca 65%, ale taky by neměli odpis akvizice Xilinxu, kterou platili vlastními akciemi. A ten odpis budou do nákladů dávat tuším 10 let a je hlavním důvodem rozdílu mezi výsledky podle GAAP a nonGAAP. Do toho se teď ještě promítne nákup Pensanda za 2 mld. USD. Xilinx byl nákupem pro horizont 5+ let. A kromě toho např. Intel prodloužil dobu odpisu továren z 5 na 8 let, takže si taky trochu přifouknul výsledky, aby čísla nebyla tak červená.
tynyt [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-05 18:26:51
avatar
Jasně, ale to co ti sníží marži, to nevydělává. Můžeš to byznysově postavit jako zabírání území a trhu, případně jako synergii, ale nakonec si na to musíš vydělat někde jinde.

Teď je v pozici dojné krávy Xilinx, v dobách minulých, kdy AMD paběrkovalo s Phenomy to byla zase grafická divize. Prostě je to tak, že CPU i GPU divize si na sebe provozně vydělaly, ale firmě jako takové do kasy nic nepřinesly. A to je problém, protože to znamená, že u AMD výhledově nebudou mít peníze na rozvoj, pokud se to neotočí.

Nákup Xilinxu je evidentně v pořádku, ten vydělal na odpisy a ještě vytáhl firmu skoro do černých čísel.
zero8324 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-06 22:46:20
avatar
Konzolove čipy zarábajú aj keď majú maržu 10-20%...predstav si že uvedieš produkt, ktorý budeš predávať v počte cca 20mil. kusov ročne a po dobu 3-6 rokov bez zmeny výrobného procesu, tak tam sa ti náklady na vývoj "rozpustia" ako nič aj pri nízkej marži.

AMD má tak široké využitie jadier CPU aj GPU medzi divíziami, že vývoj a výskum ti zaplatia hociktoré dve divízie, ktoré šlapú ako sa patrí....oni vsadili na server/profi a konzoly, ktoré im zaplatia vývoj, a keď časom potiahne aj predaj samostatných GPU, či desktop CPU, tak predaje a zisk trhajú rekordy.
tynyt [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-07 10:12:04
avatar
Já netvrdím, že na nich prodělávají. Ale 18% marže co na nich je ti sežerou běžné operations takto velké firmy, na R&D nezbude nic. Běžně se říká, že firmy vyrábějící čipy potřebují marži >40%, u AMD věřím, že jsou hubenými roky vycepovaní tak, že jim stačí méně, řekněme 30%.

Já ti rozumím, ale když si uděláš klasickou BCG (Bostonskou) matici, vyjde ti nepochybně, že grafická divize má většinou "bídné psy" (pokles nebo stagnace při malém objemu), případně "otazníky" (čipy pro konzole, kdy objem prodejů je velký, ale stagnuje a hlavně se na něm nevydělává). Ten problém je ten, že si při 18% nevydělá na další vlastní vývoj, ale peníze musíš vzít některému úspěšnějšímu projektu. A je pak na místě velká otázka: nevynaložili by vývojáři např. Xilinxu ty peníze lépe než vývojáři GPU? Jistě platí, že AMD takto dokázalo historicky přežít a za peníze GPU divize oživit CPU divizi, která táhla firmu poslední 3-4 roky, což je pozitivní důsledek diverzifikace portfolia. Ale pohled, který jsem popsal já, je také validní a měl by být brán na zřetel.
Drewitz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-08 19:26:48

Hezký rozbor, hezké vysvětlení a jsem si jist, že to v AMD na zřeteli určitě mají. Já osobně mám obrovskou důvěru ve vedení AMD. Protože to co s touto firmou dokázalo provést za poslední roky je popravdě ekonomický zázrak. A myslím, že si hodně pohlídají, aby se jim i dále dařilo.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-05 08:29:05
avatar
jenomze ten XILINK muselo AMD koupit a zaplatit.. ta akvizice se bude vracet roky..
tynyt [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-05 18:27:20
avatar
Chápeš ale, že o Xilinx vůbec nejde, žejo?
pcmaker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-04 20:27:22
avatar
V posledních týdnech registruji postupné a setrvalé zvyšování zájmu o stolní PC sestavy. Možná je to začátek oživení trhu, ale také růstu cen. Takže pokud máte v plánu nové PC, moc dlouho neotálejte. Levnější už to nikdy nebude.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-04 21:37:44

Pri inflacii 20-30% za rok maš pravdu.
Ja som kupoval nove PC koncom minuleho roku, keď hrozilo rosputanie vojny v Čine= par rokov žiaden čip pod 10nm.
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Microsoft pomáhá financovat ex 2023-05-04 20:54:42

https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-05-04/microsoft-is-helping-finance-amd-s-expansion-into-ai-chips?leadSource=uverify%20wall
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PC
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PCWednesday, 17 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 630x
Komentářů: 0
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?Tuesday, 16 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 706x
Komentářů: 1
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačí
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačíMonday, 15 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1301x
Komentářů: 1
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!Friday, 12 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1137x
Komentářů: 0
FALLOUT 4 dostane oficiální NEXT GEN aktualizaci
FALLOUT 4 dostane oficiální NEXT GEN aktualizaciThursday, 11 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1097x
Komentářů: 4
Seriál Fallout je tu a je to pecka!
Seriál Fallout je tu a je to pecka!Wednesday, 10 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1754x
Komentářů: 6