Intel udělal analýzu, které se diví i jeho zaměstnanci. AMD je hrozba. Intel ale má tajnou omáčku! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 01 červenec 2019
altNemyslitelné se stalo skutečností, Intel přiznává, že ho AMD překvapilo a poráží. Ale prý to není tak zlé.

 

 

 

Firmy si zcela běžně dělají interní analýzy konkurenceschopnosti svých produktů vůči konkurenci a jejich pozici na trhu. Jen málokdy se ale taková analýza dostane na veřejnost, čistě většinou proto, že přiznává věci, které jsou třeba i zcela v rozporu s oficiálním marketingem a vystupováním firmy na veřejnosti atd. Analýza, kterou si nechal udělal Intel pro své potřeby, a hlavně své zaměstnance, je ale v mnoha směrech tak bizardní, že ji některý ze zaměstnanců prostě poslal veřejně na Internet. Jednoduše mnoho ze zaměstnanců Intelu se ptá, zda se vedení jejich firmy nezbláznilo už úplně, protože řadu věcí, kde prý má jejich společnost navrch podle analýzy, jsou prostě nesmysly. Ba přímo si Intel lže nezdravě do kapsy, což je v interní analýze dost zásadní problém. Firma si nedokázala evidentně přiznat, že má problémy, a hlavně v čem, místo toho vymýšlí výmluvy a zmírňující vyjádření a chlácholí sama sebe. Řada vlastních zaměstnanců Intelu se proti analýze v mnoha směrech ohrazuje a fakt, že sice anonymně, ale dělají to veřejně, ukazuje na další selhání vedení firmy. Každopádně analýza je to zajímavá, a zejména pro zaměstnance konkurenční AMD přináší masivní uznání. Ostatně ještě před několika lety Intel o AMD vůbec nehovořil jako o konkurenci, prakticky tahle společnost zmizela z radarů Intelu. Jenže máme rok 2019 a věci se hodně změnily.

Analýza se rozsáhle zabývá AMD, včetně podrobného rozboru historie této společnosti. Přiznává nově něco, co ještě nedávno bylo nemyslitelné, natož aby to Intel oficiálně někde řekl. AMD je silnou konkurencí a přináší na PC trhu impuls a konkurenční prostředí, jaké tu minimálně dekádu nebylo. Pro Intel je hlavní hrozbou fakt, že se AMD soustředí na HPC a high end segment, tedy hlavní zdroje příjmů společnosti a dokáže nabídnout dokonce i více. Intel také přiznává, že AMD má skutečně výhodu, a to jak technologickou v čipletovém designu, tak 7nm výrobě. Přímo říká, že ceny produktů AMD budou moci být výrazně pod úrovní Intelu. Jinými slovy, Intel ví, že je nekonkurenceschopný, pokud jde o výrobu a cenu nejen procesorových produktů!  

Nicméně analýza obsahuje také řadu věcí, tezí a vyjádření, která zvedla ze židle i vlastní zaměstnance Intelu. Jednoznačně jde o lhaní si do kapsy, nebo naprosté hlouposti, které odhalí i méně znalý uživatel. Největší problém mají všichni s kapitolou, kterou Intel nazval jeho „tajnou omáčkou“ (Intel's secret sauce). Kromě toho, že celý výraz je směšný, odvolává se na věci, které jsou přinejmenším pochybné. Například v oblasti bezpečnosti i mnoho Intel zaměstnanců přiznává, že bezpečnost a Intel nejdou dnes dost dobře dohromady. Mluvit o bezpečnosti v době, kdy celá architektura je děravá jak cedník a všichni to vědí, a žádné řešení neexistuje, to je hloupé. Natož aby Intel měl nějakou výhodu na poli bezpečnosti proti AMD, když prakticky všechna objektivní fakta mluví o pravém opaku. To samé se dá říci o validaci hardwarových řešení a dalších věcech, které působí přinejmenším úsměvně v současné době. Intel není schopen zaručit vůbec nic dnes, a už vůbec ne bezpečnost a funkčnost svých produktů ve vztahu k pokračujícím problémů s bezpečností a jejich záplatováním.

Další výhodou má prý být počet zaměstnanců Intelu, zejména velikost nejen SW oddělení, které má 15 tisíc lidí, tedy více než AMD všech zaměstnanců dohromady. K tomu nejen zaměstnanci Intelu dodávají, že vyšší počet zaměstnanců neznamená automaticky lepší výsledek. Poukazují například na to, že AMD dokázalo se zlomkem lidí nejen Intel dohnat, ale i předehnat v konstrukci CPU, přičemž současně má AMD stále výrazný náskok na poli GPU technologií. A SW podporu má k tomu všemu AMD více než slušnou. Takže být Intelem, bylo by spíše vhodné pomlčet o tom, jak málo dokáže s tak obrovskou lidskou i finanční převahou, kterou nad AMD má. A jestli v tomhle stavu věcí ve spoléhání na tajnou omáčku má být síla Intelu, tak se AMD nemá čeho bát ... 

 

  • Intel ani v interní analýze nedokáže být vůči sobě upřímný

Tahle analýza měla být opravdu jen pro interní účely. A takových jako je tahle, si všechny firmy dělají hodně. Na veřejnost se nedostávají, protože samozřejmě obsahují spoustu věcí, které jsou v přímém rozporu s tím, co firmy oficiálně říkají zákazníkům. Jsou ale důležité pro správné určení problémů, motivaci zaměstnanců, a hlavně ukázání směru a řešení. Mnoho zaměstnanců Intelu je však z interní analýzy oprávněně zklamaná. A to z mnoha důvodů. Prvním z nich je určitě fakt, že Intel nedokáže být upřímný sám sobě a řadu věcí vykládá nesprávně nebo naprosto lživě.

Analýza například neobsahuje to, že AMD sice udělalo ohromnou spoustu skvělé práce a překvapilo všechny (včetně sebe), ale že je situace, jaká je, tak k tomu přispěl extrémně mizernou vlastní prací sám Intel. Jeho vývoj ustrnul, nebo šel do slepé uličky a rozhodnutí vedení firmy nevedla nikam, a to přes fakt, že Intel má násobně více lidí, mnohonásobně více zdrojů, a přesto evidentně odvádí mnohem horší práci než AMD. O tom ale analýza Intelu mlčí. Současně zaměstnancům Intelu vadí, že jejich firma se přeceňuje v mnoha směrech. Například lepší pozice v serverech či noteboocích není dána tím, že by měl Intel lepší produkty nebo platformy, ale zcela jinými skutečnostmi, nesouvisejícími se samotnými produkty. Intel také již nebude nadále moci spoléhat na to, že má „větší výkon na jádro“, zejména když celkový výkon procesorů a platforem je mnohem podstatnější a v tom Intel nezamaskovatelně prohrává na plné čáře, zejména vzhledem k cenám. A nelze spoléhat na těch několik případů, kdy by to mohlo být vyrovnanější.  

Úplným výsměchem je pak spoléhání se na „Intel's secret sauce“, kdy prakticky jde většinou o mýty. Věci jako že Intel je bezpečnější, má lepší stabilnější platformu a více vývojářů SW = lepší podporu atd. Tedy to, co Intel chce, aby tomu bez výhrad a koukání na fakta zákazníci věřili a sám tomu nesmyslu věří. Celá analýza ale prakticky nenabízí žádné řešení situace, kromě toho že chce, aby zaměstnanci Intelu věřili v Intel's secret sauce a aby marketingové oddělení Intelu nutilo novináře nepoužívat třeba CineBench a další aplikace pro měření výkonu, kde se výsledky Intelu nelíbí. Samozřejmě bájné nové produkty v čele s 10nm procesory jsou prý na cestě, ale Intel lže i v tomto ohledu. Že prý oznámené 10nm procesory na Computexu získaly nadšená hodnocení a skvělé recenze, ačkoliv žádný takový produkt na trhu není a nebude ještě hodně dlouho. A až bude, tak vůbec neřeší 95% trhu s procesory. Stejně tak důvěra Intelu v jeho novou grafickou divizi a své budoucí produkty, se kterými prý ihned dokáže konkurovat AMD a NV, nepůsobí vůbec důvěryhodně a věrohodně. Opět někteří poukazují na fakt, že i když Intel „vykradl“ klíčové lidi ze všech společností, zaměstnal řadu novinářů ve svém marketingu a nacpal do všeho spoustu peněz, výsledek tomu nemusí ani náhodou odpovídat. Stejně jako finančním možnostem a lidským zdrojům neodpovídá situace v procesorové nabídce.  

Zásadním problémem je zkrátka fakt, že Intel vedení Intelu se nezměnilo. Odvolalo jen bývalého šéfa, ale to byla jen veřejně nejviditelnější postava, jinak vedení Intelu jeho přístupa  jeho politika, které dostalo společnost do situace kde je, se nezměnilo. Politika je stále stejná. A i tahle interní analýza ukazuje, že Intel není schopen být upřímný ani sám k sobě.

Stále trvá na své automatické nadřazenosti a své „secret sauce“ a na tom, že zákazníci jsou v podstatě idioti a budou platit za značku Intel raději a více než za lepší a výhodnější produkty konkurence … jenže počet lidí, kteří tomu nesmyslu věří, rychle klesá a brzy to tak může být jen vedení Intelu, které jeho secret sauce bude stále věřit. To ale neslibuje žádnou nápravu situace u Intelu. Připomínám, že pro nejbližší dobu nemá v plánech pro většinu trhů žádné skutečně zásadně nové procesory s novou architekturou a na 10nm či 7nm a většina analýzy se zabývá hlavně situací, která tu je a byla ohledně 14/12nm RYZENů, ne 7nm generace, které změní opravdu hodně …

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Hanzi1976 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-01 17:58:22

Komu jde o přežití, vymyslí lepší řešení. Ale Intel se nechá inspirovat a nabídne vlastní řešení, cvalík trochu zeštíhlí a za pár let se uvidí.
Já Intel nelituju, já mu ten držkopád přeju.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-01 18:02:43
avatar
dokud nepadnou finanční výsledky třeba na polovinu, krize není a idiotů zákazníků, na které Intel spoléhá, že budou platit za jeho logo víc než za lepší produkty konkurence, je tak stále dost ...

krize nastane, až tihle zákazníci dojdou .... nicméně zatím si Intel finančně vede více než skvěle ... prostě nepotřebujete být technologický leader a mít nejlepší produkty, stačí když si vybudujete dostatečně dominantní pozici na trhu ....
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-01 18:36:13
avatar
Přesně tak. Setrvačnost je mrcha:-D
Naštěstí nevydrží věčně a tak se snad nemusíme bát, že by se dominantní stalo během pár let AMD.
Pevně doufám, že než se tak stane, Intel se probere a budeme mít zdravé konkurenční prostředí.
Snad nejsem moc velký snílek;-)
Kontiola [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - asdf 2019-07-01 18:27:33

Chňa chňááá, ještě teď si živě pamatuju, jak jsem četl článek, tuším dva roky zpátky, jak Intel už se moc nestará o desktopový segment, že ho hlavně zajímají deeplearning, servery a APU a SoC a najednou.. nááájednou děláme zprávy a hodnotíme a marketingově porovnáváme. Nájednou.. já myslel, že vás dektop segment nezajímá? No kde jsou ty kecy, kde? No kde? Pizdy...
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-01 18:44:01
avatar
Ha ha, to jsem zvědav, co bude dál. Přeju AMD, ať si zvedne podíl na trhu a přesvědčí/získá nové zákazníky. V AMD odvedli kus práce. To se musí uznat. Ale pro zákazníky by nebylo dobré mít na trhu zase jen jednoho dominantního výrobce. A ohledně té bezpečnosti má někdo v Intelu evidentně smysl pro humor
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - zoufalství u Intelu 2019-07-01 18:51:06

Osobně si myslím, že Intel určitě už dávno ví jak budou nové produkty od AMD výkonné. Ale stále pevně doufají, že to tak hrozné nebude a AMD je nemůže ohrozit. Miska vah se ale pomalu a jistě začíná obracet. Ještě by to chtělo pořádnou reklamní kampaň, aby se lidé dozvěděli co AMD vyrobilo. Skutečné zděšení teprve přijde po vydání Říma.
Každopádně DD díky za články, moc se těším na Tvé recenze.
Píšeš, že už máš grafiky pod střechou, můžeš něco nenápadně prozradit ?. Nenech nás napínat. My to na tebe neřeknem .
PS : poslední čas na nákup levných akcií AMD je právě teď
Jakim [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-01 19:37:17

No, já bych to zase tak neviděl, je to nedlouho, co svět nevěděl že po dobu cca 8 let AMD vyrábí nějaké procesory, revoluce se nekoná, AMD pouze Intel dotáhlo, i když tady to vypadá jinak že... Intel je kolos a kolosem zůstane, Imperium vrátí úder, a bude to pořádný úder. Ale jsem rád, že se AMD daří, to je v pořádku, problém je ten, že AMD probudilo spícího medvěda, který je teď pořádně naštvaný a bude toho zajíčka chtít rozcupovat na kousky, což v rámci hlavně kapitálu a dalších věcí kterými Intel disponuje nebude vůbec žádný problém. A bude to velmi rychlé, tím přeji AMD ať si ty chvilky radosti užije.
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-01 21:40:33
avatar
Všichni se společně s tebou těšíme na novou architekturu od Intelu, která konečně nebude tou nejděravější na světě a na 10 nebo dokonce 7 nm výrobu co pomocí 6 GHz frekvence zašlape AMD do země, ale už je to dlouhé čekání a víra nás pomalu opouští. Budeš muset psát častěji, jinak ti ovečky ze stáda utečou.
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-01 19:57:43

zvlastni clanek..dozvedel jsem se neco o nejake interni analyze intelu, ze se tomu kazdy vysmyva, ale krome neceho o bezpecnosti a o SW podpore a o stabilite platformy tu vlastne nic konkretniho nepises. co takle aspon napsat zdroj nebo odkaz na tu analyzu? z neceho prece cerpas a kdyz uz nic jinyho tak je minimalne slusnosti uvest z ceho. nemam pochyby o tom ze ta analyza bude bullshit, ale proc si to musim googlit sam??
SuSty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-01 23:21:27

Je nutne takto písať?
“a na tom, že zákazníci jsou v podstatě idioti a budou platit za značku Intel raději a více než za lepší a výhodnější produkty konkurence”

Je fajn že chcete šetriť ľuďom peniaze a chcete aby si kupovali dobre produkty, no ak aj napriek vašim odporucaniam kúpia iný výrobok ak už aj majú informácie a predsa sa rozhodnú inak(sú to ich peniaze a ich rozhodnutie), aby ich redaktor nazýval idiotmi. No neviem
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-01 23:57:49
avatar
Ale vždyť je to pravda. Přirovnal bych to asi k tomu, kdyby před obřím obchoďákem prodával někdo krásné domácí vajíčka od slípek, které mají hezký život a ještě dokonce za levnější cenu než v obchoďáku z klecového chovu, kde musí slípky trpět. A ty by sis prostě šel koupit radši ta klecová a podpořil zazobaného giganta a utrpení zvířat. Co jínýho si, než totální idiot
papekdreveny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-02 09:24:59
avatar
Ja súhlasím s názorom SuSty. Čo si DD alebo ktokoľvek iný myslí, to je jeho vec. Existuje však niečo, čomu sa hovorí kódex slušnosti a ten bol rozhodne v tomto prípade porušený. Tento web čítam často, avšak DD by občas mal lepšie vyberať slová. Nazývať kohokoľvek verejne idiotom, či už jednotlivca alebo skupinu, je v novinárskej brandži jednoducho neprijateľné.
vladislavpokorny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-03 08:52:35

Smutný obrázek dnešní doby. Idiotům se nesmí říkat idioti.
Sory jako, ale lidi mají dneska všeho plnou prdel a tak řeší krávoviny.
Bídu na vás! Pak vás nebude trápit, že nějaký pisálek píše o idiotech.
papekdreveny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-03 10:20:59
avatar
Neberte to prosím v zlom, avšak ak toto svoje vyjadrenie myslíte vážne, potom sa nedivte, že je "obrázek dnešní doby" tak nejak smutný.
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-03 14:23:59

Víte co, tak si přečtěte něco o zákoně č. 251/2016 konkrétně §7 odst. 1 písm. a) kde se hovoří o přetupku proti občanskému soužití. Pak jděte před ten váš obchoďák jako pan FerrariF50 a veřejně tam říkejte kolemjdoucím lidem jací jsou idioti. Zavolají na vás PČR protože se dopouštíte toho přestupku ne-li výtržnictví v podobě § 358 tentokráte trestního zákoníku, chcete-li z.č. 40/2009 Sb., protože už to říkáte na místě veřejném a více lidem a když budou ty orgáni chtít, tak si pište, že před tím soudem stanete tím spíš, když to budete opakovat. Nikdo si nemusí nechat líbit, že mu nadáváte do idiotů byť to může být pravda a věřte mi, že si to ti lidé v dnešní době nenechají líbit, nebo vy si snad necháte líbit, kdyby Vám někdo nadával ? Vsadim se že oba (vladislavpokorny a FerrariF50) budete první kdo by se ozval ....
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-03 14:30:57

PS: chápu ale, že je těžké špatně smýšlícího člověka označit tím správným slovem aby se neurazil. Ale výraz idiot asi nebude tím nejlepším. Co třeba užít výraz... Odlišně chápající jedinec ?
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-03 17:57:49
avatar
Odlišně chápající jedinec si tomu můžeš klidně říkat, je to tvoje věc, stejně jako moje věc je, že takovýmu říkám idiot. Pokud má někdo vyloženě špatný názor a stojí si za ním a nenechá si poradit, pro mě je prostě idiot, blbec, kretén atd.
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-03 19:00:49

Myslet si můžete co chcete, ale tam to začíná a přesně tam to i končí u té myšlenky. Já si myslím, že oslovením někoho idiot zaplatíte u správního orgánu 500,-Kč pokutu plus poplatek za projednání, pokud se mu neomluvíte a toho idota neodvoláte. Ale omlouvat se přeci tomu člověku nebudete, protože jste přesvědčen že je idiot, takže zaplatíte. Nebo že byste potom přeci jen vyměkl.... Ne je to idiot a pokutu zaplatíte, že jo?

Sorry neustále Edituji: víte co? Přečtěte si co je demokracie a právní stát. Obhajovat se, že někomu budete říkat že je idiot a to i přesto, že se Vám to pokusím právními argumenty vysvětlit že to prostě nejde je na pováženou.
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-03 21:38:19
avatar
No a to je přesně ten dnešní svět, cigánoj nemůžeš říkat cigán, idiotovi idiot. Nemůžeš urazit ani vraha, tyrana nebo pedofila. Demence prostě. Rozum se vytrácí a zůstávají sračky, který brání právě spíš ty idioty než slušný lidi. Já ale tohle neuznávám. Když by si zabil zmrda co ti vyvraždí rodinu, tak skončíš samozřejmě hůř než ten zmrd. Já nejsem žádný soudce, tak se mi tu neoháněj debilníma zákonama. Na co si tady hraješ prosimtě. Pokud by po mě chtěl někdo 500,- za to, ať se omluvim idiotovi tak radši zaplatim. Stejně se tu bavíme o jablkách a o hruškách. Zlo vždycky vítězí a proto to na světě vypadá, tak jak vypadá.
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-03 22:53:05

Kristova noho. Proč bys říkal romovi cikáne, když si to nepřeje a je to pro něj hanlivé? Tobě by se líbilo, kdyby ti říkal gádžo nebo bílá kůže? Nebo černochovi říkat negr je v pořádku? Urážení vraha nebo pedofila ti pomůže v čem? Toho má odsoudit justice. Zabít vraha tě neudělá ničím jiným, než také vrahem. Říkat někomu idiot - to je práce lékařů, protože je to lékařský termín, ty k tomu počítám kvalifikaci nemáš. Přesně podle lidí, jako ty, vypadá dnešní společnost - netolerantní, agresivní, arogantní, vulgární lidi, uznávající jen svůj vlastní názor. Nechápu, jak můžeš dle svého profilového obrázku poslouchat hrůzu jako techno, mám tě pokládat za idiota? Poraď mi, dík.
vladislavpokorny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-08 13:07:38

hm, koukám, že jsem jich pár trefil
VelDro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-04 02:05:46

Edit. Ne nemá smysl cokoliv vysvětlovat.
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-03 22:50:39

Bavíme se o názoru, ty máš patent na správný názor?
Iperitas [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-02 11:49:16
avatar
Ako snazil si sa pouzit zaujimavy priklad s tymi vajickami, ale ja ti poviem ako to v skutocnosti je. Vacsinou na take kecy o peknom zivote zvieratiek u sukromnika skocia len ludia z velkych miest aby tak zasa raz mohli mat zo seba dobry pocit ze podporuju chudaka malochovatela.
Zatial v praxi u toho malochovatela co predava "domace vyrobky" najdes castejsie antibiotika ako u nejakeho giganta krory je pod stalym veterinarnym dohladom a auditovany retazcami. Samozrejme vsade sa da system ojebabrat, ale vseobecne je nebezpecnejsie kupovat od maleho predajcu o ktorom nic nevies.
Lenze AMD nieje maly predajca...
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-02 01:41:14

hlavne si tady pan reddaktor furt neuvedomuje, nebo proste zapomina, ze desktopy jsou uz minoritni trh a notebooky je proste valcujou...tak hlavne ze tihle idioti zakaznici maj hodne na vyber kdyz chcou v notebooku vic jak 4 jadra.... https://www.alza.cz/notebooky/18842920.htm#f&cst=null&cud=0&pg=1&prod=&par65=65-106755006&par68=68-6,68-8&sc=1300

hlavne ze driv se tu psalo jak amd drti intel v desktopech, respektive v prodeji samostatnych cpu, jak jsou levnejsi ryzeny nejprodavanejsi a ony opravdu jsou...ale ted tu zas place nad nejakymi idioty zakazniky co si plati za logo intelu uplne smesny, kazdou chvily tvrdi neco jinyho nebo uplne bez souvislosti zjednodusuje situaci. fakt je ten, ze amd s intelem v trzbach a rozsireni neprohrava kvuli idiotum zakaznikum, ale protoze roky neumely vyrobit konkurence schopny cpu a kdyz ho uz maj, tak z hlediska spotrebniho trhu v nejvetsim segmentu notebooku nabizi prakticky jen 2 modely, oba s nizkym tdp, nic moc vykonem a jen se 4 jadry, ktery se oproti intelu jeste osazuje do minima notebooku...a kdyz uz tak sou to jeste trapny herni smejdy jako asus tuf gaming, kterej bych se stydel nekde na verejnosti vytahnout, nebo lowendova shitova thinkpad E rada...
papekdreveny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-02 09:23:26
avatar
Najväčší a pre výrobcov CPU finančne najpodstatnejší segment x86/x64 trhu nie sú notebooky, ani PC. A to, čo je pre nich skutočne zaujímavé a podstatné, to sa rozhodne nekupuje v Alze.
Ale súhlasím s tým, že v segmente notebookov by malo AMD zabrať silnejšie. Mnoho zákazníkov by malo radosť, vrátane mňa. Faktom je, že Intel má ten trh veľmi silne podchytený, a nie je to o tom, že by AMD nemalo čo ponúknuť.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-02 05:49:35

Su ludia ktory za svoje prachy chcu maximum ako ja a su ludia čo kupuju Apple
Ja si myslim že je prirodzene chcieť za svoje prachy maximum, napriklad ked idem tankovať, jedna benzinka po ceste ma benzin za 30Kč druha za 35Kč, pre mňa je prirodzene že idem tam kde za svoje peniaze dostanem viac. To aj robi zdravy konkurenčny boj. Dnes ale vymysleli na vymyvanie hlav zakaznikov marketing, ktory dokaže niektorych menej duševne odolnych zakaznikov, presvečiť o opaku.
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-02 08:51:37

Úkolem bylo napsat interní "motivační briefing" a popravdě, pokud by před takovým úkolem stál kdokoliv z vás, tak bych chtěl vidět, co byste v situaci Intelu napsali. Napsat totiž, že jde všechno do prdele a zaostáváte těžce za konkurencí a ještě nejspíše 2 roky na tuty budete, je sice kreativně jednoduché a prosté, ale nikomu to moc entusiasmu nepřidá. Notabene to vyznívá i dost paradoxně něco takového vysloveně poraženeckého psát v situaci, kdy jste jako firma (pořád) těžce v zisku a zjevně tedy něco jako "secret sauce" funguje.
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-02 10:16:03

No myslím, že největší rána pro zaměstnance Intelu nebyla nějaká interní analýza. Nejhorší zprávou pro Intel je fakt, že i Zdeněk OBR-Majer už dneska uznává, že je AMD lepší platforma než Intel. A to byl asi největší zastánce Intelu na světě. Hodně dlouho se mu dařilo míchat mix recenzí tak, aby ten Intel nějak zvýhodnil. Ale nastal čas, kdy už ani není možné najít kombinací Benchmarků, kterou by Zdeněk mohl Intel obhájit. To je pro normálního smrtelníka jasný signál, že technologický náskok AMD oproti Intelu je prostě obrovský.
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-02 12:01:28
avatar
Tak tomu nevěřím! To se po letech musím na PCT zajít mrknout.
EDIT:
Páni fakt. Sice tam ještě poplival Ryzeny 2xxx, ale od Ryzenů 3xxx i něco dobrého očekává. Peklo znovu zamrzlo.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-02 16:31:08

To je pravda, u jeho posledních pár článků jsem si říkal, jestli se neuhodil do hlavičky a nepřepnulo mu
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Ad Secret sauce 2019-07-02 14:43:14

„secret sauce“

je paródia a vznikla v Británii na londýnskom IT "bulvári" a Intel skutočn má skryté zdroje (=secret sources)


Microsoft launches an open sauce foundation
Codeplex is with us

11 September 2009


SOFTWARE PATENTS BULLY Microsoft has launched an 'open source' collaboration (*cough*).
Odkaz

Google releases open sauce OCR
Limited but free

05 September 2006
Odkaz

Open Sauce sites squirted
But no one is talking

11 March 2005
SITES BELONGING to the Open Source Technology Group, including Slashdot, crashed for about 40 minutes last night.
Odkaz

Ex-Voles set up open sauce site
Game keepers turned poachers


18 July 2006

A GROUP of former Microsoft employees have set up a web site to help people evaluate open source products.
Odkaz
flash666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-07-02 23:02:31
avatar
ta interni analyza je tady

https://imgur.com/HWwDkla
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!Čtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 729x
Komentářů: 2
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-Sequel
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-SequelČtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 731x
Komentářů: 0
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.Středa, 27 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1135x
Komentářů: 3
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2242x
Komentářů: 5
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1974x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1155x
Komentářů: 1