Zoufalý Intel dělá zoufalé věci? Ignoruje realitu a tvrdí, že jeho CPU jsou lepší než AMD RYZEN. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 26 srpen 2019
altCo dělat, když všechny recenze a testy ukazují, že jsou vaše procesory horší? Tvrdit že nejsou.

 

 

 

Intel najal v posledních měsících hodně dnes už bývalých novinářů a lidí z ostatních firem do svého marketingového oddělení, aby mu pomohli v současné těžké situaci, kdy jeho procesory jsou objektivně technologicky zastaralé, bezpečnostním rizikem a vzhledem k výkonu často silně předražené. Především jsou v reálných testech a stále se vyvíjejících a zlepšujících aplikacích prostě slabší, než co nabízí AMD a jeho RYZEN a RYZEN Threadripper.

Celá ta armáda lidí tak nyní přišla s nejnovější prezentací, ve které tvrdí, že vlastně všechny objektivní nezávislé testy a recenze procesorů an světě, jsou špatně, protože podle jejich testů a zjištění, je Intel lepší než AMD RYZEN. Potíž je, že celá ta prezentace prostě ignoruje realitu. Intel sice tvrdí, že on používá reálné aplikace pro poměření výkonu, ale řada z těch aplikací plně výkon CPU nevyužívá. Tedy přesněji používá na srovnání aplikace, kde je v praxi úplně jedno, jaký máte CPU, protože danou úlohu zvládne bez potíží a vlivu na použitelnost každý (například office). Jestli něco trvá o 0,05 sekundy rychleji, je opravdu všem jedno. Problém je, že Intel používá řadu aplikací, které jsou neoptimalizované na rozdíl od řady jiných, třeba i alternativ a tak dále, jež by výkon zejména novějších procesorů AMD skutečně správně využily ... 

Zkrátka Intel došel k výsledku, že jeho procesory jsou stále lepší. Core i7-9700K s jen 8jádry/8vlákny je prý lepší než 8jádrový/16vláknový RYZEN 7 3700X a Core i9-9900K jasně předčí 12 jádrový RYZEN 9 3900X. Co na tom, že prakticky všechny recenze a reálné testy  na světě ukazují něco úplně jiného. Intel nesnáší hlavně CINEBENCH, což je ale asi nejlepší a nejobjektivnější test skutečného výkonu současných procesorů. Dokáže totiž plně využít celého výkonu na 1 i všechna jádra/vlákna a to v oblasti, kterou využívá velká část současných aplikací. Intel ve svých testech přitom nemá prakticky žádnou aplikaci, která by skutečný celkový výkon CPU zohledňovala. Proč? No protože pak by jeho 9700K výrazně prohrálo s 3700X a 9900K by dostalo nakládačku od 3900X. Úplně a záměrně pak ignoruje uživatelskou realitu, kdy většinou máme puštěných několik aplikací naráz a je velký rozdíl mezi tím, co zvládne najednou všechno 12 a 8 jader.

Intel prostě ignoruje realitu a radí vám dělat to samé. A když ne výkonovou, tak ignoruje realitu cen, výhodnosti, efektivity, lepší platformy a minimálních problémů s bezpečností v případě AMD AM4. Celé tyhle testy připomínají kauzu, zfušovaných testů, které si Intel objednal (a schválil jejich publikaci) u Principled Technologies. Styl i vyznění jsou velmi podobné:

 

Intel také tvrdí, že 8jádrový Core i9-9900K je nejvýkonnější a nejlepší herní CPU, lepší než 12jádrový RYZEN 9 3900X za podobnou cenu. Já říkám, že to není pravda!

Když pominu, že kupovat si na hraní her CPU za 15 tisíc je kravina, nelze pominout, že rozdíl v praxi existuje jen v nepraktických kombinacích extrémně výkonné karty (2080Ti), v extrémně nízkém rozlišení (1920x1080), což prakticky nikdo nepoužívá. Ve všech ostatních případech, tedy v situacích v praxi platných pro 99% uživatelů, nebude mezi 9900K a 3900X v praxi naprosto žádný rozdíl ve výkonu ve hrách. Pokud tedy nebudete mít v v pozadí zapnutou při hraní druhou aplikaci, což udělá velký rozdíl. A 9900K z toho nevyjde jako vítěz.

To, že má 9900K nejvíce FPS v některých starších i současných hrách, není proto, že by byl výkonnější, ale proto, že hry nevyužívají mnohem vyššího výkonu, který reálně má RYZEN 9 3900X za podobnou cenu. Pár her, které to umí, už ale ukazují, že 9900K prostě v blízkém budoucnu, kdy hry začnou používat 16 a více vláken, bude prostě slabší. Proč? Protože je to slabší procesor! To je právě to, co Intel ale i řada dalších, ignorují. Mnoho aplikací prostě dnes nevyužívá skutečného výkonu daných CPU, jen jeho velmi malé části a Intel si samozřejmě tyhle aplikace vybírá do srovnání. Potíž je, že existují jiné aplikace, třeba i stejného zaměření, které výkon CPU využívají lépe anebo vývojáři pracují na updatech či nových verzích stejných aplikací, které využijí výkon většího počtu jader/vláken nových procesorů, jež cenově dostupná řešení konečně nově nabízí. A co pak? Jak dodatečně do procesoru přidáte další jádra, protože najednou bude 9900K o tu 1/3 slabší, o co reálně slabší je než 3900X?

Takže mnohem zajímavější je ukazovat ten skutečný potenciál. Ne ukazovat, že v aplikaci, která zaměstná maximálně jen 4jádra/8vláken je 8jádrová i9-9900K o bezvýznamných pár % lepší, než 12jádrový RYZEN 9 za stejnou cenu a přitom tvrdit, že 9900K je tedy lepší a výkonnější. Není! Zcela určitě totiž přijde update nebo nová verze té aplikace, která se naučí výkon více než 8jader/16vláken využívat a pak se ukáže ten skutečný diametrálně odlišný výkon obou procesorů, prodávaných už dnes za stejnou cenu.

Intel se zoufale snaží, aby se zákazníci nedozvěděli, že se časy změnily, že Intel nepředstavuje ani alternativu natož konkurenci v desktopu za současných podmínek (hlavně cen) a neexistuje žádný rozumný důvod, si dnes Intel platformu koupit. Intel se stále tváří, že konkurenční AMD neexistuje, nebo není dost dobré, i když opak je pravdou. I tahle jeho prezentace jasně ukazuje, jak velký problém Intel má a interně o tom ví, když už musí podobné prezentace vymýšlet. Bohužel podobné manipulace jsou to jediné, co dnes může dělat. Skutečně nových Intel CPU se od něj totiž hodně dlouho ještě nedočkáme. AMD ho převálcovalo technologicky, efektivitou, cenami, kvalitou i tím výkonem. To, že řada aplikací včetně her, ještě nebyla aktualizovaná na využití více než 4 jader/8vláken, z dob, kdy podle Intelu 4jádra musela stačit každému, na tom nic nemění. Prakticky všude, kde Intel tvrdí, že je lepší a o pár % výkonnější, to totiž nehraje v praxi žádnou roli, určitě ne ve hrách. Je to v případech, kdy to uživatel reálně nepozná a všechny procesory mají v daném případě výkonu více než dost. Z nějakého důvodu ale Intel už neukazuje, jak to vypadá v případech, kdy je výrazně slabší proti stejně naceněným AMD, ačkoliv to je v případech, kde na výkonu CPU záleží, protože jsou využívány skutečně blízko maximu potenciálu všech jader/vláken, která nabízí.

(reálný výkon ve srovnání mixu testů)

 

Každopádně je ostuda, co Intel předvádí. Naštěstí prakticky všechny normální recenze, srovnání a testy procesorů, jako například ty naše na DDWorld.cz, ukazují realitu, jaká skutečně je, a kterou Intel chce abyste ignorovali. 8jader s horším IPC a horší efektivitou je podle něj prostě lepších než za stejnou cenu nabízených 12jader s lepším IPC a lepší efektivitou. To dává smysl ne? Tak hluboko Intel klesá …

Je opravdu smutné, že o tom takhle musíme psát. Tohle pomlouvání konkurence a matení zákazníků je poslední, co bych od Intelu očekával při té armádě, kterou najal a obrovských penězích, které má. Je neuvěřitelné, že s těmito zdroji je schopen vyprodukovat jen podobnou prezentaci, a ne produkty, které by byly skutečně lepší. A jak o tom máme jinak psát? Tohle prostě není normální přístup. A už vůbec není normální, aby multi-miliardová společnost, která má (měla) prakticky tržní monopol a vliv, nedokázala reálně konkurovat produkty jediné „konkurenci“ ze strany firmy, jejíž celý roční rozpočet je stejně velký, jako měsíční kapesné užšího vedení Intelu. Intel by měl předvádět mnohem mnohem víc na poli produktů … takhle prezentace je ale jeho současné maximum. Smutné.

PS: Rád bych upozornil, že DDWorld.cz nemůže za to, co Intel předvádí a pokud se vám to nelíbí, musíte za to kritizovat Intel, nikoliv DDWorld.cz, že píše o tom, jak se věci mají ...

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 45
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
mojzisl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Cinebench 2019-08-26 16:07:31

Co vlastně testuje Cinebench?

Pokud se podívám na jejich stránky, tak to má být benchmark založen na Cinema 4D.

"CINEBENCH is based on Maxon's award-winning animation software Cinema 4D, which is used extensively by studios and production houses worldwide for 3D content creation."

Pak ale existuje "Cinema 4D Viewport Performance Benchmark", který netestuje rendering, ale viewport, čili rychlost aktivní práce, rozdělaného projektu, real-time náhled, apod.

A zde opravdu 9900K vede nad 3900X, byť jen trochu.

Je pak na uživateli, co z toho je pro něj důležitější (ideálně obojí, že).
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 20:19:50
avatar
Víc vláken a rendr. Jednoznačně.
- Je mi jedno jestli při pohybu ve scéně mám 28 nebo 30 fps.
- rozhodně mi ale není jedno jestli to pak běží 20 nebo 30 minut (a u větších projektů v hodinách je to úplně o něčem jiném)
- navíc, když je víc jader a víc vláken, tak se na počítači dá dělat něco i během toho, co renderuje...
Sfusama [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Zoufalý Intel 2019-08-26 16:24:27

Myslíš ten Intel, který má tržní podíl v serverech 96,6 %, v desktopu 82,9 %, v noteboocích 85,9 %? 9 z 10 managerů by upsalo duši dáblu, aby se jejich firma ocitla v tak "zoufalé" situaci.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 16:59:30
avatar
to co píšeš, to je spíše zoufalost zákazníků ... problém Intelu je, že dnes už se nemůže opírat o nezávislé testy, protože v nich jeho nabídka v desktopu naprosto prohrává. Kdyby neměl ty 1-3FPS ve hrách v extrémních případech, tak nemá nic .... musel tedy přijít s podobnou prezentací ... tahle prezentace je to, čemu říkám zoufalost.
Jakim [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 16:29:23

Teď jsem narychlo spíchl doma testík Cinebench20 a koukám že na 12 jádro Intelu se nechytá ani 16 jádrový Threadripper.
Odkaz
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 16:39:49
avatar
Co ten Intel na 6. místě? Jaký je rozdíl mezi ním a tím tvým?

EDIT: už to vidím...vypnutý Hyperthreading. Jsem si říkal že je to nějaké divné, stejné CPU, jiné výsledky
Na jaké frekvenci to CPU při testu jelo?
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 16:51:42

Tak tvoj intel 12 jadrovi CPU ma vykon ako prva generacia AMD 1950X za 440€
Intel nieje zli ked ti nevadi o par € vyšia cena konkretne 300%, či par watov vyšia spotreba bez OC 200% s OC trošilinku viac
jardop [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 17:11:27

uzasne.. ale lepsi vysledok ma ryzen 3900X, ktory stoji polovicu tvojho intelu.. tak co tu riesis?
eufigenie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-27 18:45:27
avatar
Prostě si potřeboval nějak ospravedlnit ty vyhozené peníze za procesor od Intelu. Je to sice naprosto zcestné, ale asi tak má ze sebe lepší pocit.
mojzisl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 16:54:46

Po tom svém prvním příspěvku jsem si o tom něco početl a už je mi to jasné. Cinebench je takový 3D Mark v oblasti CPU. Akorát u grafik měli recenzenti rozum a přestali 3D mark používat, u CPU je to ale poslední roky klíčový indikátor výkonu.

Krásně je to popsáno tady: https://www.cgdirector.com/best-cinema-4d-pc/

Dnes sice platí, že i na rendering v Cinema 4D je R9 3900X jasná volba, ale platí to až od této generace.

Na tom webu se dá vůbec najít plno zajímavých informací pro lidi zabývající se renderingem.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 16:57:55
avatar
CB je dobrý jednak jako praktický test, ale hlavně ukazuje skutečný výkon CPU jako celku. Na co je dobré testovat CPU v aplikacích, které využijí třeba jen 20% výkonu CPU a tvrdit že je to test procesorů?

CB prostě ukazuje výkon procesoru jako celku a dělá to skvěle jako benchmark. Má to jasně daná pravidla a je to opakovatelné. Není to tedy blbost, naopak. zejména ta nová R20 verze. Navíc má reálný základ v mnoha aplikacích podobného zaměření ...
mojzisl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 17:06:16

CB sice ukazuje potenciál CPU jako takového, to je pravda, ale nelze vzít pořadí CPU v CB a poté říct, že to takto bude platit všude. Protože nebude.

Byl by sice svět krásný, kdyby aplikace byly stejně dobře optimalizované jako CB, ale toho se zřejmě nikdy nedožijeme a pokud chceme objektivní výsledky, je třeba si říct, pro co budeme PC používat, jakou budeme používat primárně aplikace (aplikace) a podle toho vybírat HW.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 17:13:29
avatar
o to nejde, jde o to že by mohlo. Jádra do již vyrobeného CPU nedodáš, ale optimalizaci pro více jader pro již udělanou aplikaci dodat aktualizací můžeš ....

jde o ten potenciál výkonu. Prostě za stejnou cenu 8 nebo 12 jader je dost rozdíl a to že v aplikacích které nevyužívají plně 12 jader má 8 jádro dnes srovnatelný výkon nemůže být argumentem že to 8jádro je skutečně srovnatelným procesorem při stejné ceně ....

aplikace se dá změnit, optimalizovat a vylepšit, již vyrobený CPU ale prostě silnější o další jádra neuděláš. O to jde. A CB i mnoho aplikací tak ukazuje potenciál. Ten lze navíc využít i bez aplikace využívající celý výkon CPU. Stačí mít 2-3 aplikace najednou a uvidíš že je velký rozdíl mezi 9900K a 3900X v praxi a ani náhodou nejsou srovnatelné ...
QWERTY [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 17:18:30
avatar
Intel miloval CB kým sa mu to hodilo, C20 už ide aj s AVX, kde mal Intel navrch, R1000-2000, ale 3000 už nie, tak potom čítame také marketingové žvásty a aspoň ja sa na nich dobre zasmejem.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 17:20:59
avatar
asi tak ... ještě nedávno byl CB to, co nám Intel doporučoval první testovat ....
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 18:07:29
avatar
Narozdíl od GPU jsme ale u CPU schopní jeho výkon využít i pokud nemáme jednu reálnou aplikaci, která to dokáže. Prostě jich pustíme víc naráz.

Proto má CB test, narozdíl od 3D Marku, velkou vypovídající hodnotu.

Stačí se podívat na fakt, že zatímco skoro všichni recenzenti 3D Mark berou s rezervou, nebo ho úplně přestali používat, tak ti samí lidé CB používají jako jeden z nejdůležitějších testů...
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-27 00:06:13
avatar
- 3d mark je jen benchmark, cinebench je založneý na reálně používaném programu
- jak od této gernerace? od příchodu zenových jader snad. 1800x s 16 vlákny jasně ukazoval, jaký přínos více jader a vláken má a threadripper? bože vždyť natrhnul cokoliv co intel v té době měl s cenovkou ve stejném řádu. No a teď? Intely si šahají na staré threadrippery, testy s 3900x radši nikde neukazují a až bude nový threadripper tak co. Intel řekne, že ho to neba a půjde hrát jinou hru? Třeb ana slepou bábu a bude hledat někde chybějící vlákna?

jako... cinebench je ukázkou toho, co se dá zvládnou s programy, které dokáží využít procesor na maximum a paralelizovat úlohu na veškeré prostředky, které se tomu podstrčí. A tak nějak z podstaty tento soft drží krok s hardwarem a proto zen dopadá jak dopadá a intelu se to vůbec nelíbí, protože se to nedá okecat. Navíc je to jeden z těch benchmarků, co zajímají "profi" segment.

- no a recenzenti ho rádi vyřazují, protože jim nesedí do metodiky, protože to není hra a "herní" výkon je to, co je důležité. Přitom by stačilo benchnout zmiňovaný Viewport Performance Benchmark, a měli by pravděpodobně bodík pro intela a mohli by to nazvat "plichtou", i když v reálu tomu tak prostě není.
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 18:11:43

Důležité pro Intel je, že tyto zprávy určené pro investory fungují. Patria doporučuje nákup Intelu s argumentací novách 10nm procesorů.
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4204069/investicni-tip-intel-blyska-se-na-lepsi-casy.html

Pan análytik, čte zřejmě jen tiskové zprávy Intelu, neboť by aspoň jinak argumentoval.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-26 18:43:49
avatar
ano, to je přesně ono ... to je účel těhle prezentací a oznámení, s realitou nemusí mít nic společného ...
bobysix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - AMD také nemusí být výhra... 2019-08-27 15:32:00

Zdravím všechny pisatele a čtenáře. Moje čerstvá zkušenost s AMD. Jakožto člověk živící se renderingem a produkcí 3D, neustále monitoruji trh a hledám to nejrychlejší CPU z pohledu výpočetního výkonu. A ideálně za rozumnou cenu. Threadripper 2990WX me nadchnul, takže jsem přešel z dvojice Intel Xeon E5-2630 na zmiňovaný AMD 2990WX. Bohužel je PC s AMD extrémně nestabilní a často padá do režimu černé obrazovky, kdy je nutné PC resetovat odpojením od elektřiny. Tento problém řeší XY lidí po celém světě a AMD k tomuto mlčí. Našel jsem pár inetových fór, kde různí uživatelé popisují stejný problém jako mám já, ale řešení nikdo nenašel. Jinými slovy, mám na stole nefunkční PC za 115k. AMD má tedy stále na čem pracovat...
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-27 16:16:43

Šlo by to rozvést? Problém je vyloženě u Threadripperů v určité konfiguraci?
Saliery [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-28 20:02:23

Dela to i me, co tu popsal kolega na Ryzenu R7 2700X. Mam ho rok a stalo se mi to snad 2x behem toho roku a vylozene kdyz PC byl v klidu a mel jsem pusteny Chrom. Vypl se monitor, vsechno bezi ale vystup na monitoru neni zadny. Pripadne mi, ale ze po poslednim upgradu ovladacu a woken (win 10) to dela mnohem casteji. Takze to tipuji na softwarovou chybu nez hardwaru. Jsem jen laik, ale je to muj dojem.
Napr. hra War thunder se mi pusti normalne, po chvilce se kompl sekne, sam prepne do woken a po 2-3s se vrati sam do hry a snimky spadnou napr. ze 115 na 60 a vic to uz nejede behem hrani. Driv to nedelalo.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-28 21:05:35

To bude SW problém. Buď widle a možné špatné nastavení režimu napájení a nebo také vadná deska či GPU.
Něco podobného mi dělal starý komp s C2Q a GTX 1050. Při startu po naběhnutí loga W se resetovala grafika a byla mrtvá ... komp stále běžel. Chtělo to restart a napodruhé to už jelo.
Rozhodně to nebude problém AMD, ale kolidace komponent či SW.
bobysix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - AMD také nemusí být výhra... 2019-08-27 16:53:22

Jak jsem pochopil ze zahraničních fór, která jsem pročítal, tak na konfiguraci zřejmě příliš nezáleží. Hledal jsem tedy pouze uživatele, kteří mají rovněž 2990WX, renderují a PC se jim přepíná do tohoto podivného režimu, kdy sice ventilátory běží, ale jinak je PC zcela "mrtvé". Nedá se dělat nic jiného, než vypnout a zapnout tlačítkem na zdroji. Co se konfigurace týče, myslím, že v tom háček nebude. Podobně jako já, lidé na netu zkoušeli one by one měnit všchny komponenty a nic nepomohlo. Asi nejzajímavější je toto fórum: https://community.amd.com/thread/236638
Na základě něj jsem došel k závěru, že tento problém z daleka nemám jen já, ale bohužel, zatím mám AMD PC jen jako drahé těžítko. Je sice fajn, že v syntetických testech, které běží pár minut, je vše ok, ale já renderuji mnohdy i 10tky hodin, a to už je jiná zátěž. V tomto ohledu je pro mě nová AMD platforma zatím těžká prohra!
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-27 17:22:02

Aha, děkuju za info a odkaz. Čekal bych, že na to AMD bude reagovat, tak hodně štěstí, ať problém co nejdřív vyřeší. Může to být i banalita, kterou vyřeší update Biosu. Těžko říct.
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-27 18:47:33
avatar
Podle mých zkušeností s jinými počítači by to mohl být problém se zrojem, chlazením CPU nebo základní deskou.

Edit: Že by někde MSI udělalo chybu?
bobysix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - AMD také nemusí být výhra... 2019-08-28 08:27:10

Věřte mi, už jsem vyzkoušel téměř všechno. Pár zkušeností mám také...Začal jsem důkladnou kontrolou chlazení a teplot v zátěži, pak jsem zkusil zdroj z 850 jsem testoval 1300. Pak par grafik Nvidia 2080, AMD RX 580, Nvidia Quadro K4200, pak RAMky, upgradoval jsem veškeré ovladače a bios na nejnovější verze. Poslední věc teď zřejme bude MOBO. Rozhoduji se mezi ASUS ROG ZENITH EXTREME ALPHA nebo MSI MEG X399 CREATION. Oba boardy mají už poměrně slušnou napájecí kaskádu a pokud je háček právě v ní, mohlo by to být řešení. Mimochodem, stávající board byl na reklamaci a vrátil se od výrobce jako 100% ok. Pokud to však neklapne, celá platforma AMD půjde z domu a vracím se k dražšímu, ale 100% funkčnímu Intelu. Přijde mi "legrační", že právě cílová skupina lidí, kteří 100% využijí výkon libovolného X jádrového CPU, vlastně dochází k závěru, že AMDčka na tomto poli mnoha lidem nefungují!
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-28 23:29:58
avatar
Co jsem tak rychle proletěl ty diskuze, kde měli tento problém, tak tam vesměs používali dostatečné kvalitní zdroje a solidní AiO vodní chlazení, odhaduji, že problém nebude zakopán v chlazení ani ve zdroji. Pak mi z toho vychází problém s deskou a všichni co tam měli popsané svoje sestavy, měli desky od MSI. Sice různé modely, ale od MSI. Takže by to chtělo vyzkoušet na Asusu třeba. Jinak dobrý test zátěže je OCCT, pak ten Cinebench R20 se dá nastavit, jak dlouho má běžet stále dokola a ještě Blender benchmark, když se tam zvolí plný test, tak na Threadripperu by mohl i běžet přes půl hoďky, Threadrippery ho dávají vcelku rychle. U mě na Ryzen 7 3800X to je, co si tak vzpomínám, hodina a čtvrt.
bobysix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-02 15:48:18

Aktuálně mám MB Asus, takže ta poslední věc, která mi zůstala na vyzkoušení, bude MB s lepší napájecí kaskádou, která je sice primárně určená pro taktovače, ale je třeba to zkusit. Jinak PC zatěžuji prací tzn. 3DS Max + vray/corona. Některé rendery běží cca 60hodin, takže zátěžový test není problém Zkusím ještě jiný board a když to neklapne, jde to z domu. Třeba to někomu s jiným softem pojede bez problémů. Mimochodem, všechny syntetické testy jsou na mém PC 100% ok. Takže záhada...
Thanth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-08-28 15:36:33

Tiež mám ten problém, o dosť sa to zlepšilo keď som pridal do skrine ventilátory. CPU: FX6350, doska: Gigabyte: 78LMT-S2P.

Ak sa nebojíš vlhkosti tak daj bedňu rovno do chladničky.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Cyberpunk 2077 se odkládá! Můžete ladit svá PC.
Cyberpunk 2077 se odkládá! Můžete ladit svá PC.Čtvrtek, 16 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1504x
Komentářů: 27
DooM Eternal se připomíná pěknými záběry
DooM Eternal se připomíná pěknými záběryStředa, 15 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1225x
Komentářů: 4
Trendy a podivnosti na CES 2020
Trendy a podivnosti na CES 2020Úterý, 14 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 792x
Komentářů: 0
BLOODSHOT – nový trailer na superhero film s Vin Dieselem
BLOODSHOT – nový trailer na superhero film s Vin DieselemÚterý, 14 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 684x
Komentářů: 0
Birds of Prey – nový trailer z Harley Quinn DC filmu
Birds of Prey – nový trailer z Harley Quinn DC filmuNeděle, 12 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 685x
Komentářů: 2
Dell Alienware Concept UFO – kapesní herní PC!
Dell Alienware Concept UFO – kapesní herní PC!Pátek, 10 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 783x
Komentářů: 1