Bethesda se topí ve lžích a podvodech s Fallout 76 – služby kolem předplatného ani nefungují Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 27 říjen 2019
Přejít na obsah
Bethesda se topí ve lžích a podvodech s Fallout 76 – služby kolem předplatného ani nefungují
Co se děje s Bethesda?
alt

 

 

 

 

  • Bethesda se topí ve lžích a podvodech s Fallout 76

                                               – služby kolem předplatného ani nefungují

Někteří si domnívají, že můj předchozí článek byl přehnaný, ale ujišťuji vás, že není a mám vše podloženo fakty. Naopak byl ještě zdrženlivý. A jako by Bethesda chtěla dokázat, že opravdu lže, podvádí a krade, máme tady pokračování kauzy kontroverzního předplatného pro kontroverzní Fallout 76 …

  • Předplatné jako služba, která ani nefunguje

Fallout 76 vstoupí do historie v každém případě. Jako nejvýmluvnější důkaz úpadku herního průmyslu, jako nejrychlejší veřejného sebezničení ještě nedávno uznávaného tvůrčího studia a vydavatele. BETHESDA nikdy nebyla známa pro to, že by dělala bezchybné hry. Právě naopak. Nicméně kromě toho dokázala udělat zajímavé herní světy s tunou obsahu na stovky hodin, a hlavně možností modifikací, které nejen opravily chyby vývojářů, ale přidaly obsah, který by Bethesda ani nebyla schopna vymyslet. Díky modifikacím jsou SKYRIM nebo FALLOUT 4 stále extrémně populární hry.

Jenže současnou Bethesda už nezajímají hráči natož vývoj kvalitních her. Zajímají jí jen a pouze peníze. Jak s co nejmenšími náklady a snahou, prodat co nejdráže produkt, a to nejlépe jako placenou službu. Fallout 76 je hra, která doslova vykrádá Fallout 4. Nicméně na rozdíl od něj Fallout 76 nenabízí to, co dělalo Bethesda hry tak zajímavé. Nemá žádný příběh, žádná NPC, žádná rozhodnutí, žádné důsledky, nemá bohatý svět a ani možnost pro moddery všechno dotáhnout. Má jen to, co Bethesda nikdy nešlo, tedy podprůměrný model soubojů a obrovskou tunu chyb a problémů včetně naprosto nevhodného a technicky zastaralého herního engine, na kterém běží.

A všechno to zhoršuje fakt, že Fallout 76 je naprosto zbytečně online hra. Hráči a tvůrci módů tedy nemohou hru opravit a dodělat a Bethesda to zjevně sama nedokáže. Neschopnost tohoto tvůrčího studia se tak ukazuje v plné nahotě a nyní se k tomu přidala bezmezná hamižnost, lakota a drzost Bethesda jako vydavatele. Fallout 76 je hra, prodávaná za plnou cenu předchůdců, se zlomkem jejich obsahu, který je navíc ještě dále extra v mikrotrasakcích prodáván v ingame shopu. Online funkce jsou naprosto k ničemu, protože Fallout 76 je a vždy byla hlavně singleplayerovou hrou, kterou se nám nyní snaží tvůrci prodat jako službu a doufají, že zapomeneme na to, že existoval nějaký Fallout 4 s mnohem lepší hratelností, bohatší a prostě lepší a nebyl online. Fallout 76 nikdy nebyl dodělaný, nikdy jsme za své peníze nedostali hotovou funkční hru, Bethesda má ale tu drzost nyní nabízet neuvěřitelně drahé předplatné. A jak asi tušíte, i to má problémy:

  • Soukromé servery nejsou soukromé

Jednou z výhod má být možnost hrát na svém vlastním serveru s možností přidat si pár kamarádů. Pomineme-li absurdnost, že Bethesda chce platit za to, abyste mohli online hru hrát jako klasický singleplayer sami, a že v tom případě neexistuje sebemenší důvod, proč by vůbec Fallout 76 měl být online hrou, tak překvapení … soukromé servery nejsou soukromé v podání tohoto titulu! Zatímco u jiných her to funguje tak, že soukromý server je skutečně váš a máte možnosti nastavit u něj pravidla, u řady her se samozřejmě ukládá váš unikátní postup hrou, tady nikoliv. Fallout 76 vám prostě přidělí nějaký server, a většinou půjde o nějaký, který již běžel, takže v něm mohou existovat již některé vylootované oblasti (ty se časem obnovují). Nemáte ani přístup k nastavením, takže se k vám však může připojit nějaký váš kamarád, ať chcete, nebo ne. Server navíc nezůstává váš. Takže pokud doufáte, že si budete moci obsadit všechny tábory a lokace a užívat si přísunu surovin a vystavěných osad, smůla. V momentě, kdy odejdete, o všechen postup na tom serveru přicházíte.

Jinými slovy Bethesda chce zaplatit za to, že máte šanci hrát online hru Fallout 76 a předstírat, že je to singleplayerová hra, ale jen do doby, než hru vypnete. Není prostě žádný rozdíl mezi hraním na běžném public serveru a „vašem placeném soukromém serveru“. A firma má ještě tu drzost, že po kritice toho oznamuje, že na tom ještě zapracuje. Chce tedy zaplatit za něco, co ví že neposkytuje.

  • Scrapbox nefunguje

Fallout nebo SKYRIM vždycky byly o tom, sbírat výbavu suroviny atd. A hráči se v tom vyžívají. Fallout 76 přišel s extrémně omezenou kapacitou úložiště, takže hlavní prvek Fallout série je zde potlačen a hráči prosili od začátku, aby Bethesda udělala neomezený inventář. Oficiální výmluvou, proč to prý není možné, že prý by to servery nepobraly a hra by byla nestabilní. Vzhledem k neschopnosti vývojářů Bethesda a mizernému technologickému základu, na kterém hra jede, bych tomu i věřil, jenže nově pokud zaplatíte, tak můžete minimálně mít nově neomezený prostor pro materiály na crafting! Ale překvapení, ani to pořádně nefunguje. Těch pár masochistů, kteří si členství zaplatili zjistilo, že když do té nové bedny něco uloží, tak jim to zmizí a někteří o to úplně přišli.

  • Oprávněná kritika se valí ze všech stran,

                                                          Bethesda páchá sebevraždu?

Asi tušíte, že hráči, novináři a všichni, kdo alespoň trochu situaci sledují, jsou zajedno. Bethesda se musela definitivně zbláznit, a to co dělá nedává nikomu smysl. Ještě před rokem, než vyšel Fallout 76, byla Bethesda uznávaným tvůrčím studiem a vydavatelem, a i když chyby v jejích hrách jsou legendární, SKYRIM nebo Fallout 4 jsou milované hry a populární hry a všichni se těšili v očekávání podobných kvalit díky nového Fallout 76 …

Jenže očekávání sice zabugované hry, ale zábavné s parádním příběhem, zajímavými NPC a velkým potenciálem pro moddery, rychle vzala za své. Tvůrci hry a vydavatel od počátku lhali o všem od začátku, spuštěním tzv. beta verze před vydáním počínaje. Není samozřejmě divu, že Fallout 76 naprosto propadl u kritiky i hráčů. A za rok se toho moc nezměnilo, hra je v mnoha ohledech stejná nebo horší. Slíbeny byli sice velké update, včetně toho, který přinese NPC a dialogy, ale ten byl odložen o několik měsíců do příštího roku. Hra přitom stále obsahuje tunu chyb, nefunguje správně, obsahově zeje prázdnotou, ale k ročnímu výročí vydání jsme dostali stupidní předplatné, které je plivnutím do tváře všem ještě trochu rozumným příznivcům Bethesda a těm, kteří Fallout 76 stále hrají, a hlavně si tuhle hru už jednou kopili.

13 dolarů měsíčně nebo 100 dolarů ročně za funkce, které jsou jen zlomkem toho, co měla mít tahle hra v hotovém stavu za svou plnou cenu 60 dolarů už od začátku je výsměch všemu. Nelze přitom ignorovat fakt, že tohle předplatné si může koupit opravdu jen blázen, protože mnohem levnější je třeba Xbox Game pass, který vám zajistí přístup k desítkám hotových her, včetně nejnovějších titulů jako Gears 5 nebo The Outer Worlds apod. tedy hrám, které jsou skutečně dobré, dodělané, funkční a zajímavé.

Bethesda navíc ani spuštění toho svého předplatného nezvládla, kromě výše popsaných problémů s funkcemi, které ani nefungují tak jak člověk očekává, někteří hlásí, že ani zaplacení toho členství občas nefunguje a hra odmítá přijmout platbu. A tak asi ani nepřekvapí, že Bethesda si ani nezajistila doménu falloutfirst.com. A tak se jí zmocnili hráči a jeden tam pověsil absolutně dokonalou verzi toho, jak to ve skutečnosti je a co si Bethesda myslí a neříká. Vítejte ve službě Fallout Fuck you first:

Proč tohle Bethesda dělá? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!Středa, 19 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1833x
Komentářů: 4
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?Úterý, 18 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 854x
Komentářů: 2
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2642x
Komentářů: 26
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5461x
Komentářů: 4
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLC
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLCStředa, 12 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 823x
Komentářů: 0
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s Story
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s StoryÚterý, 11 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1654x
Komentářů: 2