Bitcoin se prodává za 6 tisíc dolarů – počet spekulantů roste. Očekává se růst na 10 tisíc. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Monday, 23 October 2017
altZlatý důl pro ty, kteří nakoupili kdysi dávno a vydrželi je neprodat. Anebo spekulují i dnes. Zatím.

 

 

 

 

BITCOIN, ničím nekrytá a fyzicky neexistující digitální měna, na kterou se ve stále větší míře vrhají spekulanti, i ti kteří chtějí ukrýt příjmy či vyprat peníze, zkrátka stále více lidí naskakuje do vlaku digitálních měn. I největší příznivci digitálních měn asi uznají, že současná situace se rychle vzdaluje původně zamýšlenému konceptu, a na měny se vrhají klasičtí spekulanti, rizikové fondy atd. Do velko-těžby rvou někteří miliony dolarů, a tak hodnota měny nadále roste. Aktuálně krátce překonal BC hranici 6 tisíc dolarů, přičemž se nyní drží poblíž.

Pokud jste minulý rok nakoupili a letos prodali, těžko byste našli na světě podobně výnosnou roční investici. Pokud jste ovšem nakoupili BC už před pár lety, kdy se prodávaly za několik jednotek až desítek dolarů, a vydrželi jste neprodat kolem první horečky na 1000 dolarech, tak teď už byste si přišli mnozí na neskutečný balík a zajištění do konce života. Ano, nestydím se říci, že tohle beru jako jednu z velkých životních příležitostí, kterou jsem totálně propásl, a to proto, že jsem BC od začátku sledoval, a dokonce i sám pár vytěžil, když stály asi 12 dolarů za kus :). Nicméně už na několika stech dolarech jsem si říkal, že tohle přeci nemůže nikdo soudný myslet vážně za to takové peníze dát. Tím spíše, že dnes klidně skokově roste o stovky dolarů za několik dní.

Inu, jak je vidět, může. Osobně už mě to nyní neláká do toho peníze vrazit, byla to šance a ano je i dnes, ale pro mě osobně je to prostě příliš nepochopitelná divočina, jak těch pár jedniček a nul může mít pro někoho takovou cenu. Zkrátka pro mě jsou peníze pořád ještě peníze :). To ovšem neznamená, že to nebudu nadále fascinovaně sledovat. Tím spíše, že evidentně ani 6 tisíc dolarů nebude nejspíše konec. Někteří mluví o tom, že bude pokračovat dál, k 7 tisícům, kde prý bude následovat další vlna výprodejů a tedy propad, a pak se zase vzpamatuje a půjde prý klidně až na 10 tisíc dolarů. Jak jsem byl skeptický u 1000 dolarové hranice, že prostě nikdo nemůže být takový blázen vám za „vzduch“ tolik peněz zaplatit, tak teď říkám, že těm 10 tisícům klidně věřím. Tohle už je prostě rozjetý vlak bez strojvedoucího, kam naskakují další a další pasažéři, kteří ještě přitápí pod kotlem a ženou cenu vzhůru. Tím spíše, že přes to prostě naplno perou mnozí peníze a mají na tom postavený velký business, takže tlak na udržení hodnoty či její zvýšení poroste. Samozřejmě jednou to nabourá a tvrdě, kdy bude spousta mrtvých, ovšem pár šťastných na tom neskutečně vydělá. Jak tomu, tak bývá i v jiných oblastech.

Pokud tedy máte jiný práh šílenosti, než je ten můj, BC a jiné digitální měny mohou být pro vás zajímavá příležitost. Jak říkám, sledovat to budeme i nadále, ale rady vám udílet rozhodně nebudu a sám se tohoto šílenství opravdu nebudu účastnit, ale držím vám palce :).

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 18
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 10:34:28

BTC prekrocilo 6000USD uz v sobotu a dost dlhy cas sa obchodovalo na touto hranicou kde myslim bolo maximum niekde az pri 6140USD ak si dobre pamatam

podla par ludi v tomto "crypto" obore BTC moze do roku 2020 mat hodnotu az okolo 20000USD (minimalne
Tomcat2 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 12:47:02

Kdysi taky stály sazenice tulipánů raketu...a jak to dopadlo...
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 10:44:34
avatar
Citace:
ničím nekrytá a fyzicky neexistující digitální měna


Ehm doplňte název jakékoliv tradiční měny. Ok u tradičních měn existuje i pár papírových bankovek, ty však představují pouze nepatrné % z celkového objemu a "fyzicky" mají pouze cenu papíru
mites [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 12:34:31

...konečně někdo :-)
Tomcat2 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 13:13:20

Každá měna je krytá jen a pouze důvěrou lidí, co ji používají, jakožto prostředku směny. Sama o sobě nemá žádnou hodnotu. Tu hodnotu jí dává fakt, že každý ví, že ji může s kýmkoli vyměnit za zboží a služby a bude bez problémů akceptovaná.

Třeba zlato bylo dlouho v minulosti prostředek směny, protože každý věděl, že si za to koupí cokoli. Jako takové má ale omezenou užitnou hodnotu, a to jen jako technologický a šperkařský kov, který ale není tolik průmyslově využíván, jako třeba stříbro, ale to mu dává hodnotu a poptávka určuje jeho základní cenu. Bankovky samy o sobě mají asi pouze jen jednu užitnou hodnotu a to, že se s nimi dá topit, jinak jako kus potištěného papíru jinou hodnotu nemají.

Ale bitcoin, ačkoli se s ním dá platit, žádnou reálnou užitnou hodnotu nemá, protože fyzicky neexistuje. Pouze je tedy jen prostředek směny. Na rozdíl od klasické měny ale není tolik rozšířen a chybí tedy základní podmínka, že ho musí všichni uznávat jako prostředek směny, aby měl nějakou hodnotu. Zatím ho jako prostředek směny uznává jen nepatrná část populace. Jeho hodnota je tedy úměrná míře důvěry, ale cena je něco jiného. Ta momentálně roste jen díky tomu, že je určité množství lidí, kteří věří, že poroste ještě výš, a proto ho nakupují, čili existuje poptávka kvůli spekulaci na vyšší cenu. Nic ale neroste do nekonečna a jednou všechno dosáhne vrcholu. Pak jen stačí trocha nejistoty a lidé začnou prodávat. Jakmile se to stane, strhne se šílenství, protože každý se toho bude chtít zbavit, protože to pro ně ztratí cenu. Potom cena spadne tam, kde je reálná hodnota Bitcoinu, a to na úroveň, která odpovídá tomu, jakou má tato měna hodnotu jako prostředek směny, uznávanou právě tou malou skupinou lidí. Cena tedy v tomto případě nereflektuje skutečnou hodnotu, což je typický jev bubliny.

Kdo má štěstí a vystihne nárůst, dobře koupí a dobře prodá, vydělá, ostatním zbydou jen oči pro pláč, až bublina praskne...
Mynonaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - :-O 2017-10-23 21:38:44

Co je to zase za nesmysl, že měna/peníze nemají hodnotu? Copak za svoje peníze nedostaneš požadované "statky"? A že mají jedinou hodnotu užitnou hodnotu jako topidlo? Máš v tom tedy parádní hokej.
Hodnota měny/peněz NENÍ daná tím, že ji někdo uznává nebo ne, zjednodušeně řečeno vyjadřuje hodnotu "statků". To že do toho vstupují spekulanti, nálady, centrální banky na věci toho většinou moc nemění.
Tomcat2 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-24 11:22:49

Řekl bych, že hokej v tom máš Ty. Papírky jako takové nemají žádnou hodnotu. Statky za ně dostaneš pouze v případě, že někdo jiný je ochotný Ti za ty papírky ty statky prodat a uznává je jako prostředek směny. Pokud ne, opravdu nemají hodnotu, viz. hyperinflace a podobně: Obrázek
Mynonaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - :-O :-O 2017-10-24 18:20:52

A kde u nás vidíš hyperinflaci??!! Kde u nás = nejenom v ČR, ale všude v civilizovaném světě nedostaneš za své "papírky" co potřebuješ?? Jo už vím, v Bohnicích, jasně.
Tomcat2 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-24 19:12:41

Já jsem ale neřekl, že za ně nic nedostanu...
Mynonaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-24 22:00:29

napsals "Pokud ne, opravdu nemají hodnotu," kdyby tomu tak bylo, tak za ně nic nedostaneš. A pokud dostaneš, tak hodnotu mají a vůbec na tom nemění nic to, že si někdo myslí, že hodnotu nemají.
Tomcat2 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-25 13:21:28

No a co je na tom nepochopitelného? Pokud lidé přestanou měně jako platidlu důvěřovat, tak se stane bezcennou. Můžeš pak mít miliony a k ničemu Ti to nebude, protože si za to nic nekoupíš, protože Ti za to nikdo nic neprodá. Naopak lidé budou věřit jiné měně nebo platidlu, za které si pak i oni něco koupí. Takže pokud budeš mít hromadu peněz v měně, kterou nikdo neakceptuje, tak si s nimi můžeš leda zatopit, protože to bude jejich reálná hodnota, jako topidlo.

Já neříkám, že dneska si třeba za koruny, eura, dolary a jiné měny nic nekoupíš. Koupíš, protože je i ostatní uznávají jako prostředek směny a to jim dává hodnotu, potažmo cenu. Pokud tato důvěra zmizí, jsou Ti k ničemu.

To znamená, že peníze samy o sobě nemají hodnotu, tu vytváří jen důvěra lidí v to, že si za tyto peníze/měnu, kterou získají prací/prodejem zboží/služeb také koupí jiné zboží/služby úměrné jejich veřejně uznávané hodnotě, čili poslouží jako prostředek směny uznávaný oběmi stranami.
Mynonaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-25 16:07:21

Ježkovy voči!! Napsals "Každá měna je krytá jen a pouze důvěrou lidí, co ji používají, jakožto prostředku směny. Sama o sobě nemá žádnou hodnotu." a já jsem to rozporoval a řekl, že hodnota je daná hodnotou a existencí "statků". Důvěra je jenom důsledek. Když nebudou statky nebude důvěra a naopak. Hold si pleteš příčinu a následek. Ale to hodně lidí.
Tomcat2 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-25 18:59:21

Jakých statků?
Razi3L [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-24 19:59:19

Jestli tu má někdo v tomhle ohledu hokej, tak jsi to opravdu ty. Měna měla jasnou hodnotu do konce zlatého standardu. Poté už má jen hodnotu takovou, jakou se všeobecně věří, že má (viz výše psané příspěvky).
U nás hyperinflace není a v dohledné době samozřejmě nehrozí, ale i v "civilizovaném" světě se to stalo nedávno - viz odkaz na obrázek z Německa. V tomhle případě není o čem diskutovat, zjisti si fakta a nemíchej "jabka a hrušky".
Mynonaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Další specialista 2017-10-24 21:58:07

Tyjo, další specialista, co opěvuje zlatý standard a ani není o čem mluví, to je pak těžké. A ta fráze že měna má jenom takovou hodnotu jak se věří, asi fakt oba žijete v jiném světě, nejspíše za vysokou zdí. Ono ve vašem případě se dá říct, že pravda je to, čemu věříte, ve vašem případě bludům.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-24 22:13:30
avatar
Ano zlatý standard nebyl nakonec taky zárukou hodnoty, ale bylo to alespoň něco. Dnes aby člověk pomalu "investoval" do zbraní a trvanlivých potravin - to byla nadsázka, Okamia jsem určitě nevolil
Mynonaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Přesně 2017-10-25 01:12:14

zlatý standard byla jenom iluze, kterou se jakž-takž dařilo držet v první třetině minulého století a to ještě pod plnou podporou států/bankéřů. A opuštěn byl, protože byl prostě neudržitelný a kdo se ho snažil udržet, tak hodně tratil. Přesto někteří snílci/nedouci o něm znovu a znovu mluví, jako o spáse.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-24 22:08:54
avatar
Souhlasím s Váma, "skutečné" peníze skončily se zlatým standardem, možná i dříve, kdyby bylo nejhůř stát by Vám jej stejně zlatem nevyplatil ani tenkrát
suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 20:29:22
avatar
Digitalni meny existuji pouze proto, ze tradicni meny prestali plnit svoji funkci. Dnes nejsme schopni se dohodnou na roli penez / meny a diky tomu ani na definici, toho co to jsou penize a co mena.

BTW pokud se bavime o digitalni mene, pak 93% celkovyho objemu tech tradicnich men nema zadnou vazbu na realnou ekonomiku a tedy vytvareni cehokoliv (od vytvareni softwaru pres dopravu po zdravotnictvi).

Tam neni zadnej zasadni rozdil, dokonce bitcoin je rozhodne vic liberalni mena nez jakakoliv tradicni.
Mynonaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - -- 2017-10-23 22:01:13

Kde přestaly tradiční měny plnit funkci? Ve Venezuele, v Zimbabwe? I tam plní svou funkci - jo v situaci 1xxx% inflace, ale plní. To že tam je ta inflace, není ale chyba peněz. Role peněz je jasná, to že ji nechápeš ty, je věc jiná, ale opět to není chyba peněz. No těch 93% bez vazby na ekonomiku - no co na to říct - tím jsi to definitivně zazdil!
Mynonaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - -- 2017-10-23 21:41:37

Pleteš si cenu peněz, cenu bankovek a hodnotu peněz. To, jestli peníze existují fyzicky = bankovky, nebo pouze jako "číslo" na účtu na věci nic nemění.
Don_F3K3T3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 10:50:24
avatar
par dni nazad tu bol presne takyto isty clanok a 90% textu to iste. Aky to ma zmysel pisat to iste s odstupom par dni ? rozdiel v clankoch bol len v tom ze v tom predoslom bitcoin atakoval 6000$ a teraz uz tych 6000$ prekrocil
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 10:50:04
avatar
zeptej se bitcoinu
Don_F3K3T3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 11:22:48
avatar
aha no to je odpoveď ako sviňa, ale i tak dik
andrejcallo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 11:52:24

škoda že som nekupil bitcoin ked som mal možnosť ,v minulosti som mohol kupiť 1000bitcoinov a keby som vedel ako to bude tak by som bol zahojený do konca života :-)
Dusanko_sk [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 12:59:47

to nemôžeš takto brať...to by si sa mohol pohoršovať každý deň nad tým, že keby si vedel odhadnúť výsledky zápasov tak máš miliony... do budúcnosti nikto nevidí
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 14:18:46
avatar
Je to měna nebo komodita?
Bjorn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-24 11:26:16

BTC je, podle mne, komodita.
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 15:56:43

Kdo si chce zarobit ať přemýšlí o koupi NMC. Tahle měna je teď dost sestřelená dolů a může se jednoduše stát, že v brzké době skočí i na dvojnásobek, možná více.
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 16:31:13

Fiha no esteze nekupujem rozky za BTC namiesto Eura.
Pri kurze 1 ku 4000 by bolo na cenovke strasne divne cislo 0,0000175 BTC .
Teraz vazne. Dufam ze sa po spasknuti BTC bubliny nebudeme musiet skladat na straty. Podobne ako pri realitnej bubline v r. 2018, na dlh Grecka atd..
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 17:50:55
avatar
Já nevím jak vy, ale já s toho mám takoví pocit, že do budoucna, to bude obrovský průser.
Rohl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Přesně 2017-10-23 18:36:39

Přesně tak, spekulanti to vyhnali tak vysoko, že to ztratilo původní význam.

Cryptohipster logic: USD je fiat měna, která nemá hodnotu. Řešení? Nakoupíme ničím nepodloženou, super předraženou, neexistující elektroměnu, která je neskutečně volatiní.

Až ta bublina praskne, tak pár "investorů" zapláče a Bitcoin ztratí veškerou důvěru. Poděkujte spekulantům, že pohřbili jeho původní smysl.
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 18:40:59

Pardon a jaký je ten smysl který to BTC ztratil ? Prosím o osvětlení.
martyst111 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 22:56:06

Skvela zprava pro AMD vyrobni linky na 110% a sup vsechny karty tezarum.A hraci? Fuck off.
myzrael [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 23:49:16

Ceny jsou sice pořád výše, ale dostupnost už se zlepšuje. Vypadá to, že už je trh naplněn a grafiku už není takový problém sehnat.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-25 07:42:16
avatar
furt je to zlodějina...
shadowspawn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-25 14:21:08

ja som kupil svoju Vegu64 LC za MSRP @ 699$+dan dokonca na alze
myzrael [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-23 23:46:52

Pěkný článek, soucítím s autorem . Já bohužel ani nevím jak se to kupuje, kde založit peněženku a tak. Až jednou bych se někdy dostal k nějaký silný grafický kartě, tak bych si rád zkusil něco vytěžit, ale stejně nevím co kde jak.

Nebylo by špatné udělat podrobný článek pro nooby a dementy jako já Jen takový skromný návrh.
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-24 07:02:25

Použij google. Pokud toho nejsi schopen, tak si uštři čas a peníze a ani o tom nepřemýšlej.
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-24 13:42:07

Na grafické kartě už dneska žádné bitcoiny nenatěžíš. A pokud nemáš zájem s nimi obchodovat nebo do nich investovat tak je ti peněženka stejně k ničemu, protože do ní nebudeš mít co dávat

na "vyzkoušení" mi přijde lepší ethereum. Tady je struktorovaná pomoc pro lamy

https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/61y5ix/welcome_to_rethereum_the_reddit_front_page_of_the/
990 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-10-24 02:15:19

No mne by hlavně zajímalo, kdy už teda konečně ta bublina "splaskne". Už několik let, čtu stále jedno a to samé, že Bitcoin je jen nafouknutá bublina, že to nejsou skutečné peníze a podobně a výsledek je ten, že kdybych do toho před pár lety investoval, tak dnes mám do důchodu vystaráno.
Exorcius [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - zákaz 2017-10-24 14:43:06
avatar
Je zde riziko kompletního zákazu obchodování s BTC. Podle ě je to jen otázkou času. A všichni, co z toho včas nevystoupí na tom prodělají.
jozka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - O bitcoin je zajem 2017-10-24 21:00:14

O bitcoin je zajem, protoze si do neho politici ukladaji sve uplatky..
A zaroven je to sazka na jistotu, protoze cim vice politiku v tom bude mit ulozeny prachy, tim mensi je riziko, ze by to nekdo zakazal..
Proste anonymni akcie a anonymni finance rulles..
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Captain Marvel v traileru – nejsilnější superhrdinka MARVELu
Captain Marvel v traileru – nejsilnější superhrdinka MARVELuÚterý, 18 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2218x
Komentářů: 27
F1 se snaží udělat hezčí formule. Koncepty pro 2021 sezónu.
F1 se snaží udělat hezčí formule. Koncepty pro 2021 sezónu.Úterý, 18 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1271x
Komentářů: 7
Jak určitě nestavět počítač!
Jak určitě nestavět počítač!Neděle, 16 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 4014x
Komentářů: 32
Shadow of the Tomb Raider vyšel i s českou Larou.
Shadow of the Tomb Raider vyšel i s českou Larou.Sobota, 15 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1619x
Komentářů: 3
Assassin’s Creed: Odyssey s námi bude rok. Jaké jsou HW nároky?
Assassin’s Creed: Odyssey s námi bude rok. Jaké jsou HW nároky?Středa, 12 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1134x
Komentářů: 3
Iron Fist přichází s druhou sérií – jaký je?
Iron Fist přichází s druhou sérií – jaký je?Úterý, 11 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1609x
Komentářů: 3