Crack na Hogwarts Legacy (ne)řeší výkonové problémy hry – DENUVO ochrana (ne)snižuje výkon Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 22 únor 2023
altAktualizace! Očekávaná a jinak chválená hra má výkonové problémy. DENUVO za to prý nemůže.

 

 

 

 

Aktualizace: tak úvodní měření se neukázalo jako správné. Cracknutá verze hry neběhá výrazně lépe, než ta originální, což je jistě úleva pro mnohé nadšené hráče hry. Zjištění potvrzují další zdroje:

DENUVO tak zjevně není tím hlavním problémem, proč hra v některých částech běhá výrazně hůře než v jiných. Alespoň tedy na moderním výkonném HW. Nelze vyloučit že na hodně slabých, starších komponentách toi výkonový dopad mít bude, ale většina současných hráčů se současnými PC by neměla poznat rozdíl. Stále je zde tedy velký prostor pro zlepšení na straně samotné hry a její optimalizace. Autoři hry by na tom jistě mohli zapracovat, když údajně nepřipravují žádná DLC.

Ponechávám dále původní text článku, nicméně s upozorněním, že na rozdíl od jiných případů, DENUVO u hry Hogwarts Legacy podle všeho nesnižuje výkon, jako tomu bylo průkazně v jiných případech v minulosti. Takže následující text již zcela neplatí a DDWorld.cz se omlouvá za nesprávnou informaci, kdy bylo naší chybou, že jsme neměli dost času otestovat sami věci (bohužel nyní testujeme tři jiné hry, tak nebyl čas) - aneb jako vždy platí, co si člověk neodměří a neotestuje sám tomu se nedá bohužel úplně věřit ;)


 

Není to poprvé, co se o nechvalně známé protipirátské ochraně DENUVO hovoří v souvislosti s tím, že velmi negativně ovlivňuje výkon a fungování u řady her. Už v minulosti se přišlo na to, že odstranění ochrany, ať prostřednictvím CRACKu nebo později oficiálně aktualizací ze strany autorů hry (obvykle po nějakém čase, když už hra cracklá je), dojde k výraznému zlepšení výkonu a chodu hry. Nejnověji tu máme hru Hogwarts Legacy, která vykazuje velké problémy v určitých oblastech se stabilitou FPS, kdy se hra seká prakticky na všem. No, vypadá to, že na vinně je opět nechvalně známé DENUVO. Piráti byli v minulých dnech totiž schopni tuhle hru tzv. cracknout a udělat výkonová srovnání.

//video původně ukazující lepší výkon CRACKlé verze odstraněno, autor přiznal, že měření bylo nesprávně

Prakticky všude jede CRACKnutá hra lépe než originální. Zejména v těch problematických částech téměř zmizely ty propady výkonu/FPS. Bavíme se často o rozdílu 20 až 50% FPS, zejména na slabším HW, kde výkonové nároky DENUVO ochrany budou znát samozřejmě více.

Každopádně je smutné, že někteří tvůrci her i tvůrci HW tráví spousta času optimalizováním hry a ovladačů, zákazníci a hráči pak utratí hromadu peněz za maximalizaci výkonu a každé jedno % a pak přijde vydavatel, narve do hry SW jménem DENUVO, a sníží tím výkon o třetinu a přidá kdoví kolik „zdánlivě nevysvětlitelných“ funkčních problémů navíc. K čemu navíc DENUVO a podobné „ochrany jsou“? Pokud jde hra jako produkt kvalitní, tak si ji hráči prostě koupí a podpoří tvůrce. Problémů s protipirátskými ochranami je spousta, ale podle mě je naprosto nepřípustné a přímo uživatele a zákazníky poškozuje, pokud daná ochrana má jakýkoliv negativní vliv na výkon a fungování hry, což zjevně v případě Hogwarts Legacy má. Pokud by tedy tvůrci nejen této hry byli tak laskaví, a přestali své zákazníky poškozovat používáním DENUVO, byli bychom rádi …

Navíc je opravdu trapné, pokud jako v této situaci hráče prakticky nutí používat cracknuté verze her, když prostě zásadně lepším způsobem fungují lépe. Bohužel se obávám, že jak tohle není zdaleka poprvé, co o podobné věci mluvíme, tak to nebude zdaleka ani naposledy.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
anakinka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-02-24 22:38:20

to je něco podobného jako když jsem si koupil HBO a jelikož mám HTPC s windowsem a oni nemají nativní aplikaci, pouze v prohlížeči, tak nefungoval prostorový zvuk. Takže jsem jim službu vrátil a seriál si stáhl a pak už samozřejmě prostorový zvuk fungoval.

Je absolutně neakceptovatelné za placenou věc dostat míň.
eufigenie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-02-24 22:38:48
avatar
Každá forma ochrany typu Denuvo vždy trestá hráče, kteří si hru koupili a hráči s craknutými verzemi se jen smějí. Piráty to nezastaví a vydavatelům to víc peněz nepřinese.
Iperitas [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-02-25 07:22:29
avatar
To je katastrofa, ja som si po skole zacal kupovat hry aj koli tomu, aby som nemal v pc nejake pochybne cracky a mohol mat vsetky najnovsie updaty a optimalizacie. A teraz vlastne kupena hra moze znamenat horsiu hru
Alferi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-02-25 09:33:00
avatar
Vždyť u toho uvedeného videa už je omluva autora, že domněnka se nepotvrdila:

I'm sorry guys, my mistake led you to believe that denuvo was using more cpu than normal, but thanks to @MrMitnick he warned me that it could be the steam overlay, so yes, denuvo doesn't increase usage as much on older cpu's (or maybe there's no increase at all since it's different builds and the difference now is minimal).
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-02-25 10:56:55
avatar
článek aktualizován
ZELEZNAK [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-03-15 19:13:21
avatar
No já nevím

https://www.youtube.com/watch?v=5y_bab5wtHY
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Alone in the Dark má datum vydání a demo
Alone in the Dark má datum vydání a demoČtvrtek, 01 červen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 624x
Komentářů: 0
Další SONY exkluzivita na PC - Ratchet & Clank brzy
Další SONY exkluzivita na PC - Ratchet & Clank brzyÚterý, 30 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 706x
Komentářů: 1
Ventilátory pro chlazení PC jsou překonané?
Ventilátory pro chlazení PC jsou překonané?Úterý, 30 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 8807x
Komentářů: 6
Fallout: New Vegas zdarma – skvělá klasika
Fallout: New Vegas zdarma – skvělá klasikaSobota, 27 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1454x
Komentářů: 0
USA končí provoz F-22 Raptor a staví novou superstíhačku
USA končí provoz F-22 Raptor a staví novou superstíhačkuČtvrtek, 25 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 2253x
Komentářů: 12
Vyšla nejhorší hra roku! The Lord of the Rings: Gollum
Vyšla nejhorší hra roku! The Lord of the Rings: GollumStředa, 24 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1433x
Komentářů: 1