Jaká je očekávaná hra ANTHEM od Bioware (EA)? Není špatná, ale ani dobrá. A má mikrotransakce. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 29 leden 2019
Přejít na obsah
Jaká je očekávaná hra ANTHEM od Bioware (EA)? Není špatná, ale ani dobrá. A má mikrotransakce.
Anthem nedopadne dobře
alt

 

 

 

 

 

  • Jaká je očekávaná hra ANTHEM od Bioware (EA)?

                                 Není špatná, ale ani dobrá. A má mikrotransakce.

EA se v poslední době nedaří. Star Wars Battlefront 2 byl propadák, Mass Eeffect Andremeda je propadák a i Battlefield 5 je propadák. Nutno říci, že zasloužené. Hry mají určité technické problémy, ale hlavně problémy s obsahem, prezentací a mikrotransakcemi a jednoduše jim chybí originální herní obsahové kvality, zajímavost a využití potenciálu, zejména ve vztahu ke starším dílům sérií. EA se kvůli ziskům snaží všechny hry předělat do typu „hra jako služba“, což však evidentně po herní a obsahové stránce všem škodí. Bohužel „hra jako služba“ je případ i očekávaného nového ANTHEM, za kterým stojí zbytky studia BIOWARE, jež už ale dávno opustili prakticky všichni, kteří stáli za kvalitními RPG typu Dragon Age 1, KOTOR a prvních Mass Effect her. Současné BIOWARE nemá s tím původním nic moc společného.

Přesto má hodně co napravovat proti propadáku a zklamání, kterým byl jeho Mass Effect Andromeda. A očekávání od ANTHEM jsou obrovská ale přiměřená. Jak na straně hráčů, tak na straně vydavatele EA. A poté, co jsme mohli vyzkoušet „VIP DEMO“, musím říci, že téměř určitě nebudou spokojeni ani hráči, ani vydavatel.

  • ANTHEM je prakticky okopírované

                         DESTINY 2 / Warframe s prvky Mass Effect Andromeda

Předem musím říci, že DEMO verze nereprezentuje skutečný stav finální hry, EA přiznává, že finální hra bude mít výrazně odlišnou ekonomiku, velikosti udělených odměn atd. Což všechno ale zásadně utváří dojem. DEMO je v těchto ohledech zábavné bohatostí, ale finální verze bude mnohem méně štědrá, a to bude problém.

Musím také říci, že proti epickým videím z představení hry, je výsledek o poznání méně působivý, velice dobře to ukazuje tohle video:

Rozhodně nejpovedenější složkou hry je létání! Prostě létáte jak Iron Man (i tak vypadáte) a to rozhodně baví. Bohužel to je jedna z mála věcí, kterou ANTHEM nějak vyniká. Drtivá většina ostatního obsahu je naprostá kopie toho, co jsme mohli vidět u jiných her, ať už Mass Effect Andromeda a hlavně v konkurenční DESTINY 2, kdy obě hry jsou si neuvěřitelně herně a koncepčně podobné. Neříkám, že hratelnost hry je nějak špatná, není. Je OK, ale bohužel rychle zjistíte, že je to pořád to samé a dokola. A především že tohle už jste prostě někde hráli. Hra neobsahuje nic, co by bylo nějak výrazně originální, skutečně zajímavé a prostě vystupovala z řady jiných.

Tedy až na grafiku, kdy hra používá samozřejmě FrostBite engine, tedy to samé, na čem jede Battlefield 5, ME Andromeda atd. Grafika je krásná, ale to byla i u předchozích zmiňovaných her. Problém jsou bugy, chyby a technické problémy spojené s tím, že hra běží online, a tedy je to „služba“. Neexistuje nic, co by ukazovalo, že tahle „online“ hra zaměřená na PVE má nějakou výhodu v tom, že je online. Naopak jsou zde samá negativa. Lagy a problémy s tím spojených. Nemohžnost hrát offline atd. Dokonce bych řekl, že kdyby to byla offline hra, fungovala by určitě lépe. Nemluvě o tom, kdyby podporovala modifikace.

VIP DEMO mělo obrovské problémy s chodem, několikrát jsem musel opakovat sekvence, protože hra prostě padala a musel jsem hrát od znova. Optimalizace není příliš dobrá a bugy a problémy s odezvou protože „online“, jsou znatelné. Ano, tohle není nejaktuálnější verze finální hry, ale protože ta není příliš daleko, neukazuje věci zrovna v optimistickém stavu.

  • Velký problém budou mikrotransakce! A to bude pilíř této hry.

V současné verzi se EA a BIOWARE snaží schovat fakt, že hra bude prošpikovaná mikrotransakcemi. Hra má opravdu pěkný konfigurátor vzhledů, kdy máte obrovské možnosti nastavení vzhledu postavy/brnění. Jenže právě tento zajímavý aspekt bude na 99,9% zatížený značnými mikrotransakcemi. ANTHEM je přitom hra prodávaná za plnou cenu, není to F2P (zadarmo). První nástřel toho, co budou úpravy postavy stát, jsou opět neskutečně hamižné.

Stejně jako u FALLOUT 76 stojí jednoduchý prvek, jako jiná barva něčeho (tedy jednoduchá textura) desítky i stovky korun navíc. Extra. Neexistuje žádné opodstatnění, proč bychom za tyhle věci měli vůbec platit, když hra není F2P. EA se ke své lítosti musí obejít bez prodeje prvků, které by ovlivňovaly hratelnost přímo, protože si nemůže dovolit další propadák jako byl Star Wars Battlefront 2.

Minimálně při startu tak budou mikrotransakce jen kosmetické. I tak si myslím že je to nepřijatelné. Každý blbec, který ve hře za plnou cenu zaplatí další peníze za „jinou barvu čepice“ by zasloužil pár facek. Kazí akceptováním těchto podmínek hry všem ostatním. 

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!Středa, 14 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1365x
Komentářů: 0
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.Úterý, 13 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 960x
Komentářů: 0
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.Pondělí, 12 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1336x
Komentářů: 0
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.Úterý, 06 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3940x
Komentářů: 0
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.Pondělí, 05 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1496x
Komentářů: 0
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6Čtvrtek, 01 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1400x
Komentářů: 0