Je to oficiální! MAFIA série vyjde kompletně modernizovaná. Včetně prvního dílu! Takhle vypadá: Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Thursday, 14 May 2020
altO tom, že se chystá remake původně české herní série MAFIA, víme. Přesto je zde velké překvapení.

 

 

 

MAFIA, speciálně první díl je klenotem herní historie, a to nejen české. Fantastická hra, jež výrazně předběhla dobu, ale kterou málokdo v zahraničí objevil. Nyní ovšem budou mít hráči z celého světa novou příležitost. O tom, že Take Two, které dnes vlastní práva na tuhle herní sérii, chystá remake druhého a třetího dílu, jsme věděli. Otazníky ale panovaly kolem milovaného prvního dílu.

No a právě všechny padly. Je to oficiální, první díl MAFIA vyjde ve zcela nové verzi na novém engine! Majitel práv vydá všechny tři hry jako kompilaci, s názvem Mafia: Trilogy a máme tady první ukázku:

Nás ale zajímá hlavně remake prvního dílu, který byl ryze český a vytvořilo jej studio Illusion Softworks. To už samozřejmě nemá s novou předělávkou nic společného. K tématu se vyjádřil i hlavní tvůrce a designér hry, Daniel Vávra:

Protože se na to všichni ptají tak to shrnu asi takto. O remaku Mafie vím pouze to, že se na něm pracovalo a že se tam údajně něco přepisovalo. Nijak jsem se na tom nepodílel. Nikdo mě nekontaktoval. Nikdo mi o tom oficiálně nic neřekl. Jsem velmi zvědav, jestli budu vůbec v titulcích. Nikdo mi za to nedal ani korunu.

Vydavatel už poskytl první obrázky a je to neuvěřitelný posun. Hra jede v kompletně novém moderním herním engine, takže modely a všechno je o generace dál, než originál a podle toho to vypadá. Tvůrci říkají, že hra je rekonstruovaná, ale s rozšířeným příběhem a hratelností. Ovšem původní hudbou a atmosférou. Osobně očekávám, že hra bude rozšířena o větší propojení s následujícími dvěma díly, kdy přeci jen to vychází jako Trilogie.

Mafia: Definitive Edition má vyjít už letos, 28.8.2020 na konzole a PC. Více informací a herní ukázky pak chce vydavatel ukázat 19.5.2020. Všechny tři díly se tedy dočkají technického vylepšení, kdy ale pochopitelně ten nejstarší první bude zdaleka největší změnou, o malinko lepší by měla být i dvojka (ta by měla navíc dorazit dříve) a trojka by se měla dočkat alespoň dodělání, kdy po svém vydání trpěla řadou problémů a nedodělků, ale v současnosti už to byla docela slušná hra. Každopádně evidentně hráče herní remake baví, což ukazuje nejen případ MAFIA série, ale několik dalších podobných případů v poslední době. Na jednu stranu je dobře, že se herní klasiky dočkávají zasloužených nových verzí, na stranu druhou to jen dokazuje, v jak šíleném úpadku současný herní velko-průmysl je a remake starých her jsou často o několik tříd lepší než velké AAA tituly, které dnes firmy s násobně většími teamy a rozpočty produkují.

Tak co říkáte na „novou“ MAFIA? Jinak o českém dabingu se zatím neví, mě osobně by jeho absence nevadila a nemyslím si, že je pro tvůrce prioritou, tím spíše, že za remaky dnes nestojí Češi.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 14:27:07
avatar
Jo těším se hodně, ještě o dost víc jak na Crysis, protože zde, pokud by to vypadalo jak na obrázcích (což pochybuju), to bude opravdu veliký posun. Hodně se ovšem bojím, že to domrví a český dabing podle mě určitě nebude, rád bych byl, alespoň za české titulky. Dvojka a trojka mě je vcelku ukradená, dvojku jsem před pár lety znovu dohrál, ... jako dobrá hra, bavila mě, ale krátký a na jedničku si to netepe a trojku jsem ani nehrál, možná ji zkusím až teď v tý trilogy.
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 14:46:30

Trojka by potrebovala byť celá prerobená. Stereotypne robiť 36 krát to isté, aby som sa dostal nakoniec hry. Nie, ďakujem.
hornblower [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 15:27:43

Podla mna kokotina dnes to uz nebude taky zazrak ako pre 1000 rokmi. Dnesny standard je niekde inde.
Zbytocna zalezitost.
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 15:49:11
avatar
To si vůbec nemyslim, není to remaster, ale Remake a na příkladu např. Residen Evil 2 můžeme vidět, že jde udělat naprosto výborný remake. Absolutně nevidim důvod, proč by to nešlo, předloha je skvělá, stačí se toho jen držet a nedomrvit to.
IAczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-17 11:53:40
avatar
Chyba chlapče, Je mi skoro 40, mám rodinu, děti, náročnou práci a když se jednou za čas dostanu k PC, tak mě opravdu nezajímají moc nové hry, prostě mi přijdou "debilní", přeplácané obsahem, který nemá smysl a je ten proto, aby tam byl a dostalo se vyšší hodnocení od kritiků. Nikdy jsem Mafii 1 nedohrál, ale teď si jí rád koupím a dohraji v pěkné nové grafice a myslím, že bude víc zábavná než 90% dnešního braku. To samé Battlefield, dneska když mám chvilku, tak hraji pořád BF3, protože to je jeden z posledních co za to ještě stojí. Navíc teď jsem si před-koupil C&C Tiberim dawn a RA 1, to bude mazec hrát MP, je to rychlovka a je to zábavné, ještě pamatuji jak jsem to hrál na LANKÁCH přes seriál port k tiskárně Posléze už přes síťové karty v hernách a to byl rok 1996. Stejně tak si dneska užívám AoE II DE, prostě je to super a zábavné. Nové hry ničím neumí zaujmout a to je jejich problém.
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 15:41:24

Jednička bez českého dabingu ? Rouhání .. Dvojka kromě vylepšení textur a osvětlení nic moc předělávat nepotřebuje.A trojka není Mafia.
...moc zeleně to nevidím, jednička je produkt své doby a snažit se ji celou předělat dopadne spíš tak, že pravověrní fandové to odsoudí že to není Mafia a kdo o originál do ted nezavadil nebude mít moc důvod jásat
shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 18:43:09

Na steamu je navíc verze původní Mafie bez hudby.
Snad vývojáři umožní uživatelům přepsání zvuků.
QWERTY [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 15:37:39
avatar
Si pamätám ako som drtil jednotku ešte na Athlone64 3200+ 512ram DDR400 a 6600GT v r 2004. Určite skúsim znovu z nostalgie.
QWERTY [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 15:41:26
avatar
Dvojku som nehral, trojka sa mi moc nepáčila. Samý stereotyp.
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 20:41:56
avatar
Bez českýho dabingu to nebude ono. Podle mě je Mafia 1 a 2 u nás tak oblíbená právě i kvůli českýmu znění. Jestli budou do prvního dílu přidány další části, tak je možnost, že tam nebude, na druhou stranu Cenega psala, že uvidíme v úterý, takže nějaká šance je. Klidně bych jim přispěl nějakou tu korunu, kdyby dodabovali zbytek hry. Letos se s těma remasterama a remakema roztrhl pytel. Za mě jsou první dva díly Mafie a remaster Tonyho Hawka nejočekávanější hry roku ale taky jsem zvědavej na Crysis. Už mě ani tak nezajímá Cyberpunk 2077.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 16:14:17
avatar
já se přiznám, že jsem MAFIA 1 hrál jen v angličtině
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 16:29:20
avatar
To je škoda, protože jedna z minima her co mají český dabing a je hodně dobrý
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 18:16:59
avatar
"DD" a nebyl by si nejradši kdyby se náš jazyk rovnou změnil na angličtinu? Starší český filmy taky sleduješ v jiným jazyku? Česky nadabovaný hry dostávají úplně jiný rozměr.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 18:28:19
avatar
byl ... usnadnilo by to hodně věcí
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-15 09:12:02
avatar
Tomu se všude ve světě říká kolaborace. Zaplať pánbůh (a to nejsem věřící) se to nepovedlo ani za CK Rakouska-Uherska a to se hodně snažily.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-15 09:18:51
avatar
hele já dělám v oblasti, kde je Angličtina vyloženě nezbytná, takže se na to dívám z praktického hlediska, protože kdyby můj web byl v angličtině, měl bych mnohem větší možnosti ....

a i jako republika, jsme malá země, bezvýznamná ale se strategickou pozicí a velmi otevření, takže neříkám pryč s češtinou, ale rozhodně by prospělo, kdyby Angličtina byla druhým hlavním jazykem a uměli s ní tedy všichni, což by prostě otevřelo mnoho možností ....

to je můj pohled, třeba český dabing her a filmů dělá lidi línými, v zahraničí mají někde dabování zakázáno, právě aby od útlého věku se lidi museli naučit tu cizí řeč a ono to má svůj význam ...

takže speciálně český dabing by prostě neměl být, jen titulky .... ono by to prospělo všem ...
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-15 09:30:57
avatar
Skus to říci majitelům TV NOVA nebo PRIMA. Pošlou tě do háje. Oni to už zkusily, sledovanost byla tak nízká, že by do roka zkrachovaly. Řekni to českým hercům co dabují(jsou mezi nimi opravdu dobří dabéři), že dabink končí. Pro ně je to možnost si přivydělat nějakou tu korunu. Platy v divadlech totiž nejsou nic moc.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-15 09:45:07
avatar
no jo no, kvůli prachům radši budeme ničit lidi od útlého věku .... fakt že v některých zemích, kde je dabing zakázaný nebo omezený a lidi tedy sledují filmy hry a seriály v jiném jazyce, prostě ty jiné jazyky umí lépe, budeme ignorovat, protože peníze a lenost ...
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-15 10:39:46
avatar
Tak to nestojí. NOVA i PRIMA to zkusily právě kvůli penězům. Snížily by se náklady za dabing a vydělali by více. Stejně tak vydavatelé nosičů DVD nebo Blu-Ray. Suverénem je tu občan, ten je donutil se chovat neekonomicky. Musíš se na problematiku dívat více z nadhledu. Tento národ, který žije uprostřed Evropy více jak 1 000 let bojuje o zachování své identity. Po celou dobu okolní mocnosti se snažili tento prostor ovládnout a obyvatelstvo v lepším případě asimilovat, v horším vyhladit. Máme v sobě zakódovaný vzdor. Tento národ je příliš malý na takové rozmělnění. Hrozil by mu zánik identity. Kdysi mi řekl jeden známý, chceš li dobře mluvit a rozumět anglicky musíš anglicky myslet. Nelze přemýšlet jako Čech a mluvit anglicky, každý hned pozná že jsi cizinec. Budeš li se chtít vtom jazyce zdokonalovat nevyhnutelně budeš muset v tom jazyce i myslet. Tady je to nebezpečí, pokud převládnou v národě tito lidé, je to začátek konce národní identity jako takové. Národ převezme kulturu, zvyky, obyčeje, budeme s naprostou samozřejmostí slavit Santu a po Ježíškovi ani pes neštěkne. Stejně je to s Velikonocemi(neplést si to s křesťanským svátkem), atd. a právě z té tvé pohodlnosti přejde na angličtinu úplně.
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-15 13:03:18

ja souhlasim s tym dabingem. take vse sleduji v puvodnim zneni, protoze dabing, a hlavne ten moderni cesky a hodne nepovedeny, filmy treba uplne nici. ale zrovna v pripade mafie 1 je cesky dabing vlastne ten puvodni. hrat mafii 1 v anglictine je jak sledovat okresni prebor s anglickym dabingem
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-16 08:56:32
avatar
Tak se odstěhuj do amerika. I na dálku můžeš dělat tenhle web, s námi můžem mluvit česky a zároveň si naplno užívat angličtinu...po americku pokřivenou tedy.

Ano, souhlasím, že angličtina (nebo prostě jeden jazyk) všude by vše zjednodušil, ale jako čech jsem za češtinu rád.
Je to krásný jazyk. Zatím co v USA znají třebas jen "fuck" tak tady u nás k tomu najdeme tak 20 a více krásných zvučných alternativ
A těch dvojsmyslů, někdy i trojsmyslů ...paráda.
dawo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 19:05:45
avatar
Doporučuji napravit. Český dabing Mafie je naprostá špička mezi dabingy. Poprvé jsem taky hrál v AJ a český fakt lepší. Vtáhne do děje daleko víc.
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-16 08:58:21
avatar
To už jsme tu kdysi řešili, DD tohle nenapraví.
emko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 18:18:49

Podle informací v článku si troufám tvrdit, že ten remake jedničky bude velice volnej, ne doslovnej. Takže v to, že by na to šel přiroubovat českej dabing, ani nedoufám.
Mano [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 18:09:10
avatar
Rozhodne s českým dabingom, je to úplne o niečom inom keď tomu človek rozumie, asi preto ma trojka až tak nebavila.
Ešte by sa mohol prerobiť Max Payne 1 a 2.
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 18:34:53
avatar
Podle toho jak píšeš, by se ti hodila spíš slovenština ne?
Jinak s tím Max Paynem to je super nápad. Hrál jsem akorát 3 díl. Kdyby první dva díly vylepšily určitě bych si je zahrál.

Škoda, že třeba Valve nepředělal Half Life 1 a 2 do grafiky Alyx. Místo toho musí jejich práci dělat fanoušci. Nejlínější firma EVER! :/
Mano [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 19:26:33
avatar
Tak bolo by to zaujímavé, ale ja som žiadnu hru so slovenským dabingom nehral a neviem ani či vôbec nejaká je. A ten dabing v mafii je skvelý. Čeština mi nevadí, každý deň ju počúvam od manželky, Simpsnových či Priateľov a žijem v ČR
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-16 09:15:40
avatar
Maxe 1 a 2 doporučuji, trojka mě tolik nebavila hlavně kvůli častým video scénám.
Ty předělávky přijdou, to je moderní doba. U filmů už to jede nějaký ten rok a teď se toho chytnul herní průmysl.
Ono se taky není čemu divit. Her je jako much a často s pofidérní kvalitou. Tak studia sahají po svých nejlepších kouscích, což jsou nejčastěji právě staré hry, aby na značce vydělali co nejvíce.
Protože kdo byl uchvácen z původní hry, na 90% si koupí i tu předělanou. Ale budou to hlavně starší hráči. Dětičky zvyklé na klikačky a barvičky asi moc ne.
HL2 včetně ep. jsem nedávno dohrál a musím říct, že na to jak je to stará hra je mi i dnes libí i po té grafické stránce.
HL1 mám rozehrané a je to úplně neco jiného než dnešní střílečky. Tolikrát mrtvej jsem v těch modernách nebyl za celý rok, jako v HL1 za x hodin

Mafie se dočkáme, HL1 tu máme (Black Mesa), Diablo II prý taky bude, Max Payne by byl fajn, rád bych viděl třebas i Soldier of Fortune, FarCry, Colin McRae 2, NFS Porsche, Underground 1 a 2, Most Wanted....no, našlo by se toho hodně
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 18:35:32

Sakra, a já jsem zrovna začal hrát trojku...
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 19:33:27
avatar
Taky jsem začal hrát Mafii 3 (před 6 měsíci) ale teď jsem ji odinstaloval. Počkám si na vylepšenou verzi a zahraju si ji pěkně od začátku od prvního dílu.
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 18:47:03
avatar
Na CZC je v předprodeji kompletní edice za 1799 kč (xboxone). Kdyby stály takovou cenu všechny 3 díly, tak není co řešit. Odkaz
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 19:27:41
avatar
Jak to myslíš ? ... však takovou cenu snad stojí sám píšeš 1799 Kč na xbox.
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 20:40:52
avatar
Podle popisu by za tu cenu by měli být všechny 3 díly! Běžně stojí jedna hra takovou částku.
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 21:10:43
avatar
No tak ona to bude vlastně jen jedna hra, protože jednička bude remake a dvojka s trojkou remaster a myslím, že s těma si moc práce nedají a bude to spíš takový bonus právě k tomu remaku jedničky A to ještě kdyby se ten remake nepovedl a domrvili ho, tak to by to byla částka pořád dost vysoká.
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Vašutův dabing je polovina záž 2020-05-14 20:39:30

Jednička byla prostě skvělá. Ale kromě na tu dobu úžasné grafiky, úžasné hratelnosti, špičkového soundtracku na tom měl obrovskou zásluhu dokonalý dabing a zlidovělé hlášky Marka Vašuta. Bez něj remake v podstatě nemá cenu.
exRathanuviel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-15 10:28:51
avatar
Jeden z největších herních zážitků, co jsem kdy měl. Jak říkáte, v té době pecka. Většina misí se neopakovala, prostředí využité perfektně, soundtrack atmosféricky přesný a dabing namluvený špičkami v oboru.
Pokud má můj herní žebříček pomyslný trůn, sedí na něm právě Mafie jednička.
U předělávky s dabingem nepočítám a ostatní aspekty? Můžu se jen modlit, aby sahala alespoň po kotníky původní verzi. Tak, či tak, myslím, že původní zážitek se opakovat nebude.
KKKuba2 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 21:50:34

No nikde jsem se nedozvěděl jestli to někdo konzultoval s Vávrou. Jestli ne tak z toho čouhá průser. To by ta jednička asi musela být striktně okopírovaná, jen s lepší grafikou.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-14 22:21:45
avatar
V mém článku si se to dozvěděl ;)
KKKuba2 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-17 01:40:35

Pravda, fakt už asi začínám slepnout..
Mr.Paul [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-15 09:53:25
avatar
Tak "návod" jak udělat pecka Mafii najde 2K všude na netu:
1/ Mafii 1 vzít a 1:1 jí dát pouze moderní kabátek, ale s PC ovládáním, ne s konzoloidní kejdou plnou autohealu a lepícího systému krytí ke zdi
2/ Mafii 2 dát do kupy se všema DLC tak, aby se vytvořila původní verze hry s vedlejšími misemi, mele zbraněmi a dokonce i s chybějícími hlavními misemi
3/ Mafii 3 můžou smazat

Ale obávám se, že takový jednoduchý návod dohromady nedají a výsledek bude tristní konzoloidní sra*ka...
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-15 16:47:57
avatar
To je hodně práce a přemýšlení, takhle to "odserou" jenom grafici.
dvorcidlo0 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-15 14:40:08

Som zvedavý na HW nároky , a pevne verím že k takémuto vizuálu nebude potreba 3080ti s ray tracingom
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánru
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánruFriday, 17 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 65x
Komentářů: 0
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí Kate
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí KateTuesday, 14 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 815x
Komentářů: 2
Total War: Warhammer III odložen
Total War: Warhammer III odloženMonday, 13 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 746x
Komentářů: 1
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?Sunday, 12 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1535x
Komentářů: 8
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografování
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografováníSaturday, 11 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1034x
Komentářů: 9
Alan Wake Remastered v oficiální ukázce!
Alan Wake Remastered v oficiální ukázce!Friday, 10 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 844x
Komentářů: 9