WD spustil jednu ze svých vytopených továren – situace s HDD se ale bude stabilizovat pomalu Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Saturday, 03 December 2011
altNákup pevného disku dnes připomíná noční můru a v žádném případě se nevyplatí.

 

 

 

 

Pokud můžete, nákup HDD odložte o pár měsíců. Platit 4500 tisíce za 2TB model je šílenost. Jak už od nás víte, situace se bude navracet do normálu jen velmi pomalu. Důležitý krok k tomu bude obnovení výroby jak v závodech společnosti WD, která je největším výrobcem HDD na světě, tak hlavně výroby komponent pro tyto desky. Velká část výroby WD i komponent nejen pro HDD společnosti WD, je soustředěna v Thajsku kolem Bangkoku. Ten jak víte, postihly silné záplavy.

WD se podařilo částečně zprovoznit jednu z důležitých továren, kterou už se podařilo z větší části vysušit a obnovit. Bohužel další továrna WD je stále pod vodou. Pod vodou jsou i další továrny společností, vyrábějících díly pro HDD a to nejen pro WD, ale i Seagate. Ten díky zvýšeným cenám disků nečeká, že by na tom tratil finančně, ale celková výroba a počet dodávek HDD v Q4 klesne minimálně o 35%. A to je značný výpadek. Situace se má postupně navracet do normálu minimálně půl roku, ale také možná celý rok.

Naše rada je jasná, pokud nemusíte, HDD si dnes nekupujte. Pokud potřebujete disk a nepotřebujete velkou kapacitu, stálo by za úvahu už za ty peníze zapřemýšlet o rychlém SSD.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Bazo777 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 07:30:50
avatar
A to som si chcel kupiť pod stromček 2tb eco green samsung.No hold počkáme...
BoredSeal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 08:26:18

Sakra, už asi dva měsíce potřebuju externí velkej disk, samozřejmě se mi ta moje lenost vyplatila.
Klepi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 20:07:07

nj kdo dřív příjde ten dřív mele, teď si budeš muset počkat nebo se skus podívat na aukro
Trace4x10 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-04 11:27:27
avatar
Já koupil před třemi týdny na CZC Transcend 500 GB za cca 1750,-. Což je docela dobrý.
LaCosta [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 10:09:22

Popozerajte nieco z RMA ja som tak kupil teraz samsung story 1,5TB za 40 €
JozkoSVK [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 12:52:25
avatar
no aspon 1 rok by som ziadny pevny disk nechcel kupit.
vy by ste snad chceli mat v PC utopeny a ususeny harddisk ?
kF3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 14:20:48
avatar
tych diskov im az tak vela nezaplavilo, ale zaplavilo im vyrobne kapacity... a ked sa bojis len toho, stale je tu dost vyrobcov, ktori problem s vodou nemali ;)
j.matrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 15:32:05
avatar
hej kolko ich je? ved su dvaja vyrobcovia a fabriky maju dobre ze nie v jednom dvore
kF3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 16:56:57
avatar
vyrobcovia su stale 4, ak europska komisia nerozhodne inak... a je uplne irelevantne kolko tych vyrobcov je, ide o to, ze su stale konkurencieschopne a JozkoSVK nie je nuteny kupovat HDD od monopolneho vyrobcu..
JozkoSVK [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 19:16:32
avatar
zabudas ze slovensko nasa rodna zem je specificka krajina a predavaju tu len nepodarky a smetie co zapad nechce . vid. potraviny.
kF3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 22:06:13
avatar
to je pravda.. ale disky su z vychodu
kF3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 14:17:22
avatar
nech sa poponahlaju lebo neviem ci mi moj skripajuci HDD este rok vydrzi ..
Executor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 16:37:05
avatar
mě to aspoň donutilo dělat pořádek na disku takže promazávám jako vzteklý
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 20:38:23
avatar
Jo, 1TB se ted vyplati, ikdyz uz mam jen 500MB volneho
Stanley81 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 22:29:54

Ty jo, já nejsem schopnej zaplnit 500GB, protože by pak na tom disku byl stejně jenom bordel, kterej bych nevyužil.....na co potřebujete 2 TB? To je nějaká ego soutěž? Vždyť s rychlým internetem máte všechno hned stažený, tak na co to nechávat na disku?
JozkoSVK [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-03 23:09:48
avatar
jj. ja mam 2.5 " SEAGATE MOMENTUS 7200rpm ( 750 gb ) a stae mam este 400 gb volnych. planujem kupit externy disk aby som ho mohol pripojit na moj BD prehravac.
viac ako 1TB potrebuju iba warezaci co uploaduju hry a filmy a co ja viem co este
Tom7 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-05 22:57:19

Nevím, na co to potřebují ostatní, ale třeba já mám v NASu 2x 2TB v Raid0 (ano, vím, že toho budu jednou litovat ) a naripoval jsem tam všechna CD a DVD s hudbou a filmy, co jsme měli doma + sbírka FullHD filmů se taky rozrůstá a to máš 10-15 GB na film.

Pokud ti stačí kvalita DVDripů, tak prosím, ale já nemám kdovíjak úžasný net a když je k dispozici úžasná kvalita, tak proč si ji nedopřát, když úložné místo je (bylo) levné.
swifty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-12-04 11:50:50

ja som kupil tyzden pred zaplavami takze spokojnost
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoMonday, 22 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 394x
Komentářů: 2
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Friday, 19 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 448x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Thursday, 18 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 396x
Komentářů: 0
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdce
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdceWednesday, 17 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1133x
Komentářů: 3
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of Hope
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of HopeWednesday, 17 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 568x
Komentářů: 0
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!Tuesday, 16 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1493x
Komentářů: 0