Základní desky pro Bulldozer s AMD 990FX na světě - unikly i fotky Asus Crosshair Formula V Tisk E-mail
Napsal Tomáš Hort   
Pátek, 27 květen 2011
Přejít na obsah
Základní desky pro Bulldozer s AMD 990FX na světě - unikly i fotky Asus Crosshair Formula V
Základní desky MSI 990FX pro Bulldozer
Základní desky Asus 990FX pro AMD Bulldozer
altVšichni tři hlavní výrobci základních desek již ukázali dva modely s novou nejvyšší čipovou sadou AMD 990FX. Gigabyte a MSI dobrovolně a oficiálně. Asus ukázal zatím oficiálně pouze svůj model Sabertooth. Jenže jsou lidé, kteří jsou řekněme neslušní a porušení NDA jim nedělá problém. A proto už víme, jak bude vypadat i Asus Crosshair Formula V!

 

 

Vydání nových procesorů AMD Bulldozer se blíží stejně rychle jako Computex. Na tomto veletrhu bude představeno snad všechno ohledně nové platformy AMD AM3+. Nevím, zda je to škoda nebo ne, ale ani jeden z hlavních výrobců základních desek si nenechal překvapení až na zmiňovaný veletrh. Všichni již ukázaly dva modely s nejvyšší čipovou sadou pro Bulldozer, s AMD 990FX. Asus sice ne oficiálně, ale také.

Novinky ohledně základních desek jsme tu měli skoro den co den, jenže stále to nebylo všechno. Gigabyte nově představil levnější model GA-990FXA-UD5, což udělalo i MSI s 990FX-GD65. A nakonec se objevila i zmiňovaná Asus Crosshair Formula V, ač to tedy Asus ještě rozhodně nechtěl. Pojďme tedy postupně po výrobcích.

 

  • Gigabyte

Gigabyte má aktuálně už i na svém webu dva modely pro Bulldozer. GA-990FXA-UD7 jsme si již představovali, vypadá takto:

Deska vypadá velmi slibně. Rozhořela se diskuze, kolik by měla stát. To sice zatím nevíme, ale spekulovat můžeme. Náznaky jsou, že by to mělo být minimálně 6 tisíc korun. Ano, 6 tisíc. Zní to na platformu AMD neuvěřitelně. Do této chvíle jsme tu měli ty nejlepší modely do pěti tisíc.

Základní desky pro Intel se stejnými parametry a kvalitou stály skoro dvakrát tolik. Jasná je tedy otázka proč. Logicky je jasné, že Intel má obsazení trhu takové, že se výrobcům výroba špičkových modelů za špičkové ceny vyplatí. Intel má také nejvýkonnější procesory, které v nejvyšších modelech válcují konkurenci.

To, že tedy přijdou dražší modely základních desek na platformu AMD znamená, že Bulldozer nebude žádné ořezávátko. Potvrzují to i reakce některých zapřísáhlých "Inteláků" z řad novinářů, kteří se vyjadřují někdy až panicky, pokud dojde na téma Bulldozer. Zřejmě to tak vypadá, že Bulldozer způsobí velký otřes na trhu.

Ale vraťme se k základním deskám. Na předchozích obrázcích jsme si představili Gigabyte GA-990FXA-UD7, což bude zřejmě nejvyšší model s vydáním nových AMD procesorů. Na svém webu má výrobce i pěknou fotku desky se čtyřmi grafickými kartami. Kdo má něco podobného doma a jede pravidelně Folding&Home, nechť udělá scan SIPO a hodí to do blogu :).

To už se ale dostáváme k zatím poslednímu představenému modelu, kterým je levnější verze předchozí UD7 - GA-990FXA-UD5. Vidíme návrh podobný UD7, samozřejmě lehce osekaný. I tak ale vidíme hned pět PCI-E slotů. Osobně jsem rád, že se stále ještě vyskytuje dole alespoň jeden PCI slot.

Z druhého obrázku už vypadá základní deska mnohem zajímavěji, je více atraktivní. I tak je zvolená barevnost poměrně decentní oproti předchozím sériím s čipsety AMD 800.

Zadní panel vypadá taktéž luxusně. Od UD7 se liší pouze v absenci jednoho audio konektoru, navíc však má jeden eSATA. Nechybí USB 3.0 porty i mnoho USB 2.0,FireWire. PS/2 port už by tam být asi ani nemusel, dnes už jsou na něj u každé klávesnice redukce. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl s novou ukázkou!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl s novou ukázkou!Pondělí, 27 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 473x
Komentářů: 0
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!Čtvrtek, 16 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3852x
Komentářů: 2
Last Train Home – originální česká hra se blíží!
Last Train Home – originální česká hra se blíží!Úterý, 14 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4604x
Komentářů: 2
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?Pondělí, 13 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 3518x
Komentářů: 4
The Talos Principle 2 – originál který není pro každého
The Talos Principle 2 – originál který není pro každéhoPátek, 10 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3279x
Komentářů: 0
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!Čtvrtek, 09 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 5321x
Komentářů: 0