Logitech Ultra X Premium – levný upgrade klávesnice Tisk E-mail
Napsal Tomáš Hort   
Úterý, 24 srpen 2010
altPo několika letech jsem se rozhodl pro změnu klávesnice u svého počítače. Jelikož mi vyhovují nízké klávesy a nepotřebuju mít takové příslušenství za tisíce korun, koukal jsem se, co by bylo nejlepšího na trhu do

 

 

Lidé si ve svém desktopovém počítači nejčastěji mění grafickou kartu, procesor nebo třeba základní desku. Změny těchto komponent nám povětšinou přinesou větší výkon či možnost využití nových technologií. Ale přemýšlí někdo nad tím, co nám přinese výměna klávesnice? Podle mého zjištění moc ne. Některým prostě stačí absolutní základ, který dostanou ke svému PC, a který lze pořídit za cenu kolem stokoruny. Řeknu vám to otevřeně – stačí to, ale je to šrot. Právě takoví uživatelé si neumí představit, že jen za pár stovek může být jejich práce s klávesnicí mnohem příjemnější a pohodlnější.

Já jsem si oblíbil klávesnice s nízkým zdvihem kláves. Poměrně hodně píši, jak už články, tak maily, nebo také komunikuji přes icq. Hlavní je pro mě příjemnost a přesnost při psaní. Za tu dobu, co PC využívám, takže už nějakých deset let, jsem měl pouze tři klávesnice. Tu první si již ani nepamatuju, byla k PC, které jsem dostal ještě jako čerstvý teenager. Byla to tuším nějaká Chicony, opravdový základ za pár korun. Pak přišlo vylepšení v podobě Samsungu, který již měl multimediální klávesy, ale stále vysoký zdvih kláves. Jako mladému pařanovi, který na PC v podstatě nic jiného nedělal, to stačilo.

Jenže pak jsem se o počítače začal zajímat více. Poprvé jsem do šroubku rozebral svoje PC a začal o tom psát. Vlastně krátce po vzniku tohoto webu (to to letí) jsem se dohodl na spolupráci při psaní recenzí na základní desky a pořídil si klávesnici, kterou jsem viděl u kamaráda – s nízkým zdvihem kláves. Byla taktéž za pár korun (v té době asi 400,-Kč) a měla multimediální klávesy. Byla to spíše náhoda, neb na ní někdo napsal v diskuzi, že za ty peníze je super, tak jsem nelenil a koupil.


Její jméno je Genius SlimStar 310. Na svou dobu výborná klávesnice do USB. Pěkný design, povedené sladění barev i dobré rozložení kláves. V té době jsem to nevnímal, ale dnes už bych jiné rozložení nebral. Když vidím, co se teď prodává, tak mi přijde, že to už ani nejsou klávesnice, ale spíše něčí fantazie převedená do reality.


Genius SlimStar 310 je poměrně úzká, lehká a dobře se na ní píše. Nedávno se ale brácha zmínil, že by chtěl takovou klávesnici, jako mám já, a tak jsem se začal poohlížet po jiné s tím, že mu starší nechám. Také už jsem začal pociťovat malou devalvaci tlačítek, které se při méně přesném úderu občas zasekávaly, ale po tolika letech se tomu snad ani nedá u této cenové kategorie divit.


Mimo vzhledu a do té chvíle kvalitního psaní se mi na Genius SS 310 líbily také horní multimediální klávesy. Prostřední ovládání zvuku se hodí vždy, pokud nechcete sahat na hlasitost reproduktorů ve hře či filmu a i ostatní klávesy jsou zajímavé. Důležité je, že se nemusí nijak nastavovat přes software, což nemám rád. Líbí se mi (jinak řečeno – jsem pohodlný), když nainstaluju Windows a vše funguje bez instalací driverů či softwaru. Hodně jsem používal, mimo ovládání zvuku, také klávesu kalkulačka nebo MS Word, občas také email. Na zapnutí prohlížeče přes další klávesu jsem si nezvykl.

Hledal jsem hledal a narazil jsem v e-shopu na jednu z nejprodávanějších klávesnic do 500 korun – Logitech Ultra X Premium. Logitech je značka, které věřím. Co jsem od nich měl, tak mě nezklamalo. I moje reproduktory asi za 200 korun od Logitechu jsou za tu cenu velmi dobré. I vhledem k poměrně dobrým ohlasům v diskuzích jsem ji koupil.


Její cena byla okolo 450 korun, což je tak akorát, co jsem ochoten do podobného zařízení dát. Mescalamba se do mě snažil nahustit, že klávesnice s mechanickými tlačítky jsou skvělé a úžasné, čemuž tedy věřím, ale dva litry za klávesnici? Tam jsem ještě zřejmě psychicky nedospěl. Jak vidíte, balení je jednoduché – kvalitní kartonová krabice a jednoduchými nápisy a logem Logitech.

Na první pohled se zdá, že by klávesnice mohla být hliníková, barvu na to má. Jenže to bychom asi nebyli v kategorii za 500 korun, že. Takže ano, vypadá to hezky, vypadá to jako hliník, ale je to nabarvený plast. Klávesy i stříbrná část je matná, takže žádné otisky. Po vyndání z krabice zaujme oproti starší Geniusce hlavně váha. Logitech je o poznání těžší a také o něco útlejší, což je jen dobře.

 

Kabel vystupuje z prostředku zadní části a jeho zakončení je USB. Je gumový a měří cca necelé dva metry, což je akorát. I tato klávesnice obsahuje multifunkční klávesy, jen jich není tolik jako u Geniusu. Je jich šest – zleva spuštění defaultního hudebního přehrávače (už jsem si na něj zvykl), dále spuštění souboru v přehrávači, vypnutí zvuku, zeslabení zvuku a také zesílení. Posledním tlačítkem je spuštění prohlížeče, opět dle defaultního nastavení, takže naštěští žádný Internet Explorer. Vedle šesti tlačítek jsou i tři zelené diody, které jsou snad na každé klávesnici.

Rozestavení kláves je hodně podobné a skoro stejné jako na mé předešlé Genius 310. Klávesy samotné jsou kvalitnější. Mají hrubší povrch a kvalitnější potisk označení. Zdvih je klasický, nízký.

Asi nejdůležitější je psaní. Zde je vše v pořádku. Klávesnice působí oproti předchůdkyni více jako notebooková, což je dobře. Klávesy se mačkají lehce a vydávají zvuk dle stylu a síly úderu. Dobře je, že slyším, když je stisknu, neb mi to při psaní pomáhá a vím, že jsem se opravdu trefil. I mezerník má stejný zvuk jako ostatní. Trochu rozdíl je u kláves pouze u enteru a levého shiftu. Enter je větší, ale rozšířený nahoře, ale hlavní je pro mě velikosti, není to jen nudle jako ostatní klávesy. Levý shift je kratší než jsem byl zvyklý, ale ještě se to dá. Jinak je vše při starém a to mi vyhovuje.

O tloušťce už jsem psal. Jedná se o krásně úzkou klávesnici, na kterou ani nepotřebujeme podložku pod ruce, neb nám leží na stole. Zde je samozřejmě rozdíl, zda máte větší ruce jako já, nebo menší, ale mně to vyhovuje.

Velký rozdíl je také v zadní části. Zde jsou dvě zvedací nožičky, které nám klávesnici nakloní, což je lepší pro položení rukou na stole. Osobně to raději mám s nožičkami sklopenými, ale záleží na uživateli. Jenže nožičky má každá klávesnice, ale ne každá drží na stole jako Logitech Ultra X Premium. Její váha je větší a gumové polštářky kvalitní. I proto není lehké klávesnici po stole odsunout. Nikam vám tak neutíká, což se o Genius říci nedalo. S tou jsem si po stole šoupal, jak jsem chtěl.

Co dodat na konec. Klávesnice Logitech UltraX Premium je už na trhu přibližně tři roky, takže žádná novinka, avšak dle hodnocení uživatelů a dle mého zatím asi dvoudenního testování se jedná o kvalitní příslušenství, které za svou cenu potěší. Nemůžete čekat zázraky, ty se za tyto peníze nedějí, ale pokud jste do teď měli opravdu nějakou základní klávesnici za stokorunu či dvě, asi budete potěšeni komfortem, který nabízí. Já si zatím nemůžu stěžovat, a proto doporučuji. Logitech zkrátka umí. A pokud byste chtěli něco lepšího, už tu byl tuším test na vyšší model, který v nabídce Logitech spolu s ostatními má.

Do diskuze můžete napsat i vaše klávesnice a jak jste s nimi spokojeni, případně zda někdo máte tuto déle a můžete se podělit o poznatky z používání.

AUTOR: Tomáš "holoway" Hort
Snažím se usměrňovat blogy se články od Vás, čtenářů. Pište o čem chcete, co chcete a jak chcete, ale ať to má hlavu patu ;) Pokud máte dotaz či chcete urgovat vydání článku v blogu, napište mi zprávu přes web nebo na icq.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
bensson [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-24 19:34:43
avatar
... mam tuto klavesnicu uz viac ako rok a pol. Pisem na nej denne a doteraz som sa nestretol s akymkolvek problemom... bola to dobra investicia
holoway [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-24 20:11:36
avatar
To mě těší. Někdo si v diskuzích stěžuje, že se mu ta stříbrná barva odřela...ale s tím se asi musí při častějším používání počítat.
Anarki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-26 22:21:36
avatar
Súhlasím, nevrátila sa nám ešte ani jedna KB od Logitechu a pomer kvality/ceny je na veľmi dobrej úrovni. Mne osobne vadí jediná vec a to je malá medzera medzi šípkami, ins, del, home, end, PgUp, PgDn - klávesami na ľavej strane(ctrl,shift,enter) a numerickou časťou. Inak je dokonalá.
Síce by asi neprežial môj crash test (gamer berserk) ale ten neprežije žiadna moderná klávesnica
F3rda [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-09-23 18:02:03
avatar
Tak jsem si jí taky koupil Na první dojem solidní... ale Counter Strike jí prověří
Triplespace [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-24 19:37:37
avatar
Tuto klavesnicu mam vyhliadnutu uz dlhsiu dobu problem je ze sa nerobi s SK popiskami.
alifuk [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-24 19:58:20
avatar
Velmi pěkně napsáno. Napiš další příspěvky, protože se to dobře čte a máš tam krásně namíchaný obrázky.

Mám Geniusa za 150 - černá, matná, nízkej zdvih, 6 multi. kláves, USB a dívám se po jiných, ale zatím mě nic nepřesvědčilo.
holoway [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-24 20:10:32
avatar
Díky za pochvalu, potěší Psát budu, ještě tu mám novou myš a budou nějaké testy ještě z oblasti pevných disků. Tohle je blog, takže to píšu odlehčeně, což se ti počítám líbí víc, než normální recenze.
kiel.l [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - MS Wired Keyboard 600 2010-08-24 20:18:48

Já si před cca dvěma měsíci pořídil tuhle a oproti X let staré Chicony neskutečný pokrok. Pokud by někdo váhal, mohu také doporučit - nízký zdvih, velmi příjemné psaní a standardní rozložení.
DDR0 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-25 01:01:05
avatar
Jo, já jsem Geniusu taky věrný, mam koupenou za 350Kč, je černá nahoře s červeným lemem okolo speciálních kláves, nohoře uprostřed má ovál s tlačítky ovladání muziky a hlasitosti a napravo nad numerickým blokem je displej který funguje jako kalkulačka (funguje i po vypnutí pc samostatně jako jednoduchý kalkulátor). Klávesnice už toho zažila celkem dost, ale funguje a co je hlavní, dobře se na ní píše všemi deseti a plus je že má opěrku pod ruce. Připojuje se pomocí PS/2 kolíku ve kterém jsem po pokusu vtlačít ho opačně do desky uplně ohnul jeden drátek takže připojování a odpojování od pc je docela riziko ale jinak ztrátu jednoho kontaktu nese dobře
elancer [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-25 01:28:02
avatar
Ten zmenšený ľavý shift je u Logitechu štandardom, nepáči sa to asi nikomu, ale všetci sme si na to už zvykli. Vopchali tam tlačítko, ktoré som nikdy nepoužil...
Dneska by som ale u klávesnice chcel štandardne vidieť inú vec. Mohli by k nim baliť aj náhradné nožičky, aspoň jednu, lebo potom sa vám v afekte môže ľahko stať (presne ako mne), že klávesnicu "pohladíte" trošku prudšie a zlomí sa vám niektorá podpera. Zamrzla hra, šľahol som (viackrát) po ESC a ... Teraz tam mám podloženú hračku z Kinderka, ozaj štýlové.
Vraj žiadny výrobca nebalí náhradné nožičky, len niektoré klávesy.
holoway [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-25 10:27:16
avatar
No hlavně to tlačítko, kvůli kterému je shift menší, je i vedle enteru - ty samé klávesy, tak nevím, proč je to tam dvakrát. Jediný rozdíl je, že u toho shiftu to mačkáš hned, u enteru se musí přehodit klávesnice na anglickou no.
elancer [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-25 11:19:31
avatar
Mne to píše nie tie lomítka, ale & a *, čo tiež sú znaky, ktoré u nás moc nevyužiješ. Pri písaní mi to je jedno, ale pri hraní býva ten shift najpoužívanejšie tlačítko s medzerníkom a w,s,a,d a keďže mám malíček trošku viac ohnutý, po dlhšom čase to cítiť.
DDR0 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-25 16:32:50
avatar
ty malý shifty jsou na h**** Sám mám tenhle typ v notebooku a při hraní je to děs
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-25 16:54:30
avatar
no notebooky nejsou na hrani vzhledem k tomu ze na notebooku pouzivam primarne linux, tak se mi tam to lomitko casto hodi...na desktopu, kde hraju a mam jen windows, bych ho ale asi neprezil. tam mam anglickou g15 a ta ma krasnej dlouhej shift, dlouhej backspace, ale zas jen jednoradkovej enter. chvilku sem si na to zvykal, ale ted mi to prijde asi jako nejvhodnejsi klavesnice pro windows.
DDR0 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-25 19:43:31
avatar
že nejsou na hraní?? Říká kdo
Osobně mi na noťas Linux nesmí, ten mám občas na experimenty na desktopu ale do ntb jedině Windows
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-25 19:59:37
avatar
tak notebook odjakziva neni urcen k nejakymu hrani her. tohle urceni se mu snazi akorat vnutit nektere spolecnosti...a akorat se z toho stavaji ruzny podivny zarizeni typu dtp, ktery sou drahy, tezky, na baterku nic nevydrzej a vykonove se desktopu stejne zdaleka nevyrovnaj.
DDR0 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-25 22:20:27
avatar
tady nejde o to mít v ntb higend z desktopu ale slušně si zahrát i na cestách. Sám mám GT240m s C2D 2,53Ghz a 4GB DDR3 a jde na tom hrát dost dobře, většinou na střední detaily a někde i na vysoké. Není třeba ntb s HD5870 abych si zahrál. Je až překvapující co tak slabá grafika na rozlišení 1600x900 dovede zvlášť když ji podpoří solidní cpu
ovšem prudí ten malý shift, už kolikrát jsem kvuli němu musel loadovat když jsem místo něj zmáčkl lomítko
mike.cz.com [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-30 09:48:04
avatar
jak kdo si zvykne, já s touto klávesnicí nemám s malým shiftem problém. to by mě víc sral malej enter....

edit: proč si teda nenastavíš jako sekundární tlačítko to tlačítko vedle shiftu? :-D
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-25 07:17:28
avatar
Co k tomu sdělit,asi podle vašich názorů bude dobrá.Tak vám přeji ať dlouho slouží a já zůstanu věrný těm mým.
Leclerk [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-25 19:25:36
avatar
pěkn článek vypadá sice skoro stejně jak moje klávesnice KME za 100kč , ale kvalitně bude asi úplně jinde. Dobrý tip do budoucna. Možná si ji koupím, ale zatím se moje asi 8letá KME drží
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-26 22:39:39
avatar
To já jsem ještě stará škola (Chicony KB-9810), ale s postupem času zjištuji, že si asi nějakou stokorunu připlatím a vyzkouším třeba tuto. Dobrá práce!
mike.cz.com [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-08-30 09:54:54
avatar
mám ji asi tři roky, kupoval jsem tehdy s Logitech G5 myší. kvalita slušná, psaní pohodlné, potisky už zmizely (hádejte kde - wsad ;-) ) a barva třošku taky ale to nevadí. Jen musíte být opatrní na ty pacičky pod klávesama. Docela dobře se vyndávají a zacvakávají zpět (prostě zasadíte kam patří a zmáčknete klávesu dokud to nelupne), jen se mi kdysi (už nevim jak) rozbil jeden ten mechanismus pod CapsLockem, sice jsem to poslepoval ale i tak se teď Caps mačká hůř.

Jo co se týče krátkého shiftu, dá se na to zvyknoiut v pohodě a to tlačítko vedle něj v případě že často zadáváte cestu zjednoduší zadávání např \ znaku ;-)


sečteno podtrženo, chtěl jsem klávesku s klasickým rozložením co vyrží, dostal sem ji. navíc ještě notebook zdvih (o tom jsem nevěděl ) ale ten je taky ok, jediné co mě zaráží je CENA. Za ty prachy lidi nedostanou ani podpěrku pod zápěstí


P.S.: nějak nechápu ale když jsem tohle otvíral minulý týden tak jsem to neotevřel ani v práci, ani doma. vždy jsem si moh přečíst jen úvod. nevíte někdo čím to?

edit + alternativa: nedávno jsem mojí koupil tady tuhle:
Odkaz
je to geniuska s cenou okolo 170 Kč a za tu cenu má navíc ještě tlačítko na vypínání, jinak je to úplně to samé
Ttxman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-09-03 22:22:09

UltraX je prima, jenom je dost nachylna na bordel. Pokud mate ve zvyku nad klavesnicej obcas jist tak se tak po roce dostanete do stavu kdyz uz ani cisteni nepomaha a nektery klavesy se proste nereagujou jak maj. (mam podezreni, ze se neco dostane pod ty gumovy cepicky co vracej klavesy po stisku)
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Slim klávesnice 2010-09-12 10:42:00

Já mám GENIUS Slimstar KKB 2050U, také s nízkým zdvihem. K PC je připojena přes USB/PS2 redukci. Jiné klávesnice než s nízkým zdvihem kláves už ani nekupuji.

Nahoře je taktéž těch 12 extratlačítek (uspání, přehrávač, play/pauza, stop, zeslabení, zesílení, vzad, www, vpřed, pošta, kalkulačka, PC), ale až na "uspání" je prakticky nepoužívám...

Jsem s ní spokojen. Už ji mám strašně dlouho, snad 2-3 roky, původně stála snad něco přes 4 stovky.
Brácha si koupil taky "slimku", ale od MS a s podsvícením.

Až doslouží, tak si koupím taky něco s podsvícením a s USB hubem. Extratlačítka taky potěší, ale jak říkám, já na ně nejsem nějak pořád navyklej.
kameiv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Chicony KU-0420 2010-09-14 14:44:55

Nevypada spatne, ale od urcite doby jsem si zvykl na volume knob, neboli kolecko na ovladani hlasitosti. Takze jedinou moznosti pro me byla Chicony KU-0420. Umi to same, co tady Logitech, plus to kolecko. A za 350Kc. Pro me jasna volba.
Sinuhet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-09-22 13:24:26
avatar
Na klávesnici jsem si rychle zvykl, mám ji rok a půl a nedám na ní dopustit. Má pouze jedinou nevýhodu, pokud se pod klávesu dostane nečistota, klávesa nejde zmáčknout. Jednou jsem si na ní vysypal strouhanku (nechtějte vědět jak ) a bylo vymalováno. Stačí vlas pod klávesu. Zase nadruhou stranu se snadno myje. Stačí odpojit a osprchovat ve vaně horkou vodou, případně otřít žíňkou, sundat některé klávesy a tak dále. Nakonec důkladně nechat uschnout a až druhý den připojit.
mike.cz.com [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-11-02 18:47:05
avatar
ty klávesy se celkově jednoduše vyndávaj a to pak není problém to vytřepat nebo cokoli co napadne.... jinak tlačítka když pod nima něco je tak je stačí promáčknout a hned se mačkají jak dřív.
Level5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-10-11 16:10:20
avatar
Také mám tuto klávesnici a jsem s ní plně spokojen. Skvěle se na ní píše, jen bych občas uvítal nějaké slabé bílé podsvětlení kláves.
Mám jí už přes dva roky a zatím ani jediná závada, i všechny klávesy fungují pořád na sto procent.
Elkedak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2010-10-21 00:40:24
avatar
Používám tento model již dlouho. A musím říci, že bych jej rozhodně nevyměnil a to ani za žádnou s těch tisíci a více korunových.
Už kvůliva tomu, že jsem levoruký hráč Frets on Fire a na této klávesnici snadno dosáhnu (otočte se ať si nenaprskáte na monitory) při kytarovém držení na YXCVB.
Klávesnice je příkladem toho, že v jednoduchosti je síla.
superja [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - super klavesnice 2011-01-21 17:26:26
avatar
Taky jsem si ji poridil dle pozitivnich recenzi uzivatelu na ruznych serverech...za ty prachy je fakt luxusni , jedine, co mi vadi je, ze tlacitka jsou dost tuha, ale pokud pisete rychle, tak to nevadi (stejne do klavesnice "busite" ). Jinak vse super.
No a v podstate taky jedina volba, pokud chcete co nejlevnejsi nizkozdvihovou s "normalnim" enterem. Nechapu, proc vsechny ty nizkozdvizky delaji s "na pi*u" enterem...
žemla [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-09 11:30:17
avatar
jediné co na ní chybí je uspávací tlačítko (bez něj se už neobejdu )
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Cyberpunk 2077 – jaký PC a HW budete potřebovat?
Cyberpunk 2077 – jaký PC a HW budete potřebovat?Úterý, 22 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 208x
Komentářů: 1
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!Čtvrtek, 17 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2449x
Komentářů: 23
Mandalorian Season 2 – první ukázka vypadá skvěle!
Mandalorian Season 2 – první ukázka vypadá skvěle!Středa, 16 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1190x
Komentářů: 2
Další remake - Prince of Persia: The Sands of Time
Další remake - Prince of Persia: The Sands of TimeSobota, 12 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1485x
Komentářů: 7
Nové filmové zpracování DUNE v pořádné ukázce!
Nové filmové zpracování DUNE v pořádné ukázce!Středa, 09 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2249x
Komentářů: 22
AMD jasně poráží Intel: RYZEN 7 4800U drtí Core v testu 15W CPU
AMD jasně poráží Intel: RYZEN 7 4800U drtí Core v testu 15W CPUSobota, 05 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2901x
Komentářů: 12