Menšia úprava Thermaltake Armor VA8000BVS #2 Tisk E-mail
Napsal Marián Petr   
Saturday, 09 October 2010
Přejít na obsah
Menšia úprava Thermaltake Armor VA8000BVS #2
Skrin pred upravou, priprava čisté
Striekanie a izolovanie
Skladanie a dokončenie
altPo viac ako roku som sa konečne dostal k tomu aby som svojho Armora dokončil.

 

 

 

 

Výber komponentov

Po viac ako roku som sa konečne dostal k tomu aby som svojho Armora dokončil. V prvej úprave som riešil cable manegement. Keď som rozmýšľal čo s ním ďalej tak som sa nechal inšpirovať majstrom v case moddingu „Stoobim“. Aj keď ja som neplánoval nejaké veľké veci ako on, ale už len používanie odlučovacích materiálov v jeho úpravách ma inšpirovali. Takže cieľ bol jasný oblepiť vnútro skrine izolačnou hmotou, uložiť HDD do chladičov ktoré zároveň disky stíšia a vymeniť ventilátory a následkom zmeny horného 92mm ventilátora za 120mm trocha poriešiť vrch, ale o tom trocha neskôr

Pôvodne som chcel odhlučňovacie materiály kúpiť z Gumexu, ale potom ma to prešlo aj preto lebo bočnicu mám aj tak s bočným oknom a chcel som ju aj v takom stave ponechať, tak tie hrubé izolačné dosky by boli asi zbytočné. Tak som aspoň rozmýšľal o tenšej vrstve ktorá hlavne odstráni rezonancie a vyššie tóny(pozn. tie vyššie tóny aspoň myslím). Pozeral som Silentmaxx Silma KF-25 565x340mm ale za tú cenu to bol pre mňa dosť malý rozmer. Potom som našiel AKASA AK-PAX-2, tak som ju aj rovno kúpil. Rozmer za tú cenu je veľmi dobrý a Armor si také množstvo aj vyžaduje.

Ďalej som riešil stíšenie HDD. Jasná voľba padla na Scythe SCH-1000 Himuro a to vďaka najlepšej cene aspoň čo som našiel a porovnával s konkurenciou.(pozn. na CZC som nekupoval nič odkazy sem dávam len pre info o produkte keď som ich nenašiel na stránke výrobcu) Najťažšie bolo vybrať ventilátory lebo tie som chcel samozrejme regulovať, kde som aj počítal s tým že musím kúpiť nejaký ten regulátor. Najprv sa mi veľmi zapáčil Enermax T.B.Silence UCTB12 pre ich aspoň papierovo veľmi dobre vyzerajúce ložisko a celkom dobrú cenu, ale pri počte kusov šesť to už bola aj tak celkom slušná pálka a navyše ešte kúpiť ten regulátor, lebo ten čo mám by na ten počet nestačil. Tak som hľadal ďalej a aj našiel a to Arctic Fan F12 PWM. Pre mňa priam stvorené lebo pri ich systéme som nemusel kupovať regulátor a cena bola bezkonkurenčná. Keď som mal všetko tak som sa do toho aj pustil.

 

Úprava šasi

Takto vyzerala skriňa pred úpravou:

Samozrejme všetko išlo následne zo skrine preč. Musí zostať len čisté šasi.



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars: Galactic Racer vypadají překvapivě dobře
Star Wars: Galactic Racer vypadají překvapivě dobřeFriday, 26 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 289x
Komentářů: 0
DayZ 2 od Bohemia Interactive oznámeno!
DayZ 2 od Bohemia Interactive oznámeno!Thursday, 25 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 275x
Komentářů: 0
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!
FSR 4.1 pro AMD RDNA 3 Radeon RX 7000 je tu!Wednesday, 24 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 526x
Komentářů: 6
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?
Steam Machine pro drobnohledem – co je uvnitř?Wednesday, 24 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1099x
Komentářů: 1
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027
Lords of the Fallen 2 odloženo na 2027Tuesday, 23 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 717x
Komentářů: 0
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoMonday, 22 June 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1304x
Komentářů: 4