Speciální verze Windows 7 pro Evropu Tisk E-mail
Napsal Radek (siddhi)   
Thursday, 25 June 2009
altV Evropě nebude možná přímá aktualizace z Windows Vista na Windows 7.

 

 

  Tak to vypadá že Naše milovaná Evropská komise začíná házet uživatelům OS Windows stále více klacků pod nohy. Vše začalo zvláštní "Evropskou" verzí Windows XP, která musela na popud Evropské Unie být ochuzena o multimediální přehrávač Windows Media Player, který údajně nedával žádnou možnost k prosazení alternativních přehrávačů (myslím, že spousta lidí, co vyzkoušela WMP má dost odlišný názor). Následovala zvláštní verze Windows Vista pro Evropu, který byl opět ochuzen o WMP, ale již v době vydávání Windows Vista se stal pro Evropskou Unii trnem v oku Internet Explorer. Ten si však i přes značné protesty některých konkurenčních internetových prohlížečů (obzvláště Opery) dokázal Microsoft ve Vistách udržet.

  Nyní v době kdy již všichni netrpělivě očekávají vydání "nového" OS Windows 7 (který někteří lidi nazývají trefně "Velký servisní balík pro Vistu") přichází opět Evropská Unie se svými nesmyslnými narážkami na existenci IE v systému. Do toho se opět vkládají páni od Opery s absurdním návrhem, že ve Windows musí být předinstalováno více internetových prohlížečů. A celý výsledek této nesmyslné štvanice je ta nepříjemnost, že v Evropské verzi Windows 7 nebude žádný prohlížeč.

  Aby ovšem nebylo nepříjemností pro Evropany málo Microsoft ohlásil, že vytvoření speciální verze Windows 7 s označením "N" pro Evropský trh, který nebude obsahovat IE8 a WMP se neobešlo bez větších zásahů do samotného systému a výsledek - nebude možná přímá aktualizace z Windows Vista na Windows 7. Neboli ten kdo bude chtít přejít z Vista na Win 7 bude nucen nejdříve projít zálohováním veškerých dat, odinstalací Vist, následné instalaci win 7 a konečně obnově zálohovaných dat.

  Nu nezbývá než jediné - a to hezky od plic a jednohlasně si zakřičet "tak vám teda pěkně děkujeme Evropo" (osobně bych teda ještě nezapomněl poslat hezký pozdrav Opeře).

 

Zdroj: www.tgdaily.com
Chystáte se přejít na Windows 7?


Starší články


Komentáře
Přidat Nový
MobyDict [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-06-26 21:53:40
avatar
njn, v EU je to z nami v pytli v tomto. i kdyz co. mame i linux ne?
elesde [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-06-27 11:31:52
avatar
To by som chcel vediet ako si potiahneme potom z netu napr. google chrome. Pochybujem ze vela ludi vie o tom, ze sa da prehliadat net aj cez HTML pomocnik vo Win XP. Neviem ako vyriesia tuto dilemu.
Pindra [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-06-27 17:25:44
avatar
Tak nikdo přece nepřechází na novou platformu bez jediného backupu, ne? Sám jsem teď přešel na Win7 x64 a IE8 jsem tedy nepotřeoval. Nahodil jsem hned prohlížeč Mozzila Minefield 64bit a jedu...

Ta nemožnost přímého upgradu mě tedy ale taky pěkně štve i když se mi nějak nezdá, že by se ten upgrade nedal "ochudit" o dva programy. Zas tak integrovaný do systému tedy nejsou...
Sina [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-06-28 12:47:00
avatar
mě přijde postup: záloha dat - formát - instalace nového OS - obnova dat jako naprosto standardní a jinak bych to ani nezkoušel. A to že za to může absence IE je podle mě jen truc microsoftu EU.
jardop [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-06-29 12:04:27

preco niekto pinda do toho ako si niekto urobi svoj SW? ved ked ho nechcu, nech su kupia nieco ine..
Geret [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - anketa 2009-06-30 20:36:25

Docela mi v anketě chybí možnost "Již win 7 používám"
osobně už skoro měsíc používám licenci RC s MSDNAA licenci
siddhi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-07-01 14:57:21
avatar
jde o dočasné testovací období.
Otázka spíše měla vyznít jako: koupíte si win7?
Twen [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-07-03 23:17:25
avatar
počkej, "přejít na win7" a "koupit si win7" je velký rozdíl ;-)
siddhi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-07-05 14:19:43
avatar
já v tom rozdíl nevidím
Lukyn1811 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-07-05 15:06:19
avatar
On tam ani není. Někdo se ale u toho přecházení nezdržuje s nákupem.

Edit: to mělo bejt pro Siddhiho
Pjenkys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Trapnej článek 2009-07-12 17:58:09

Ten článek je jak od někoho, kdo si neumí nainstalovat prohlížeč. Nezlob se na mě, ale z pohledu fairplay je to přece pochopitelné. Je vidět, že jsi Operu nikdy nepoužíval, protože Opera je nejlepší prohlížeč ( Používal jsem i IE (5,6,7,, FF (2 a 3), GChrome, Safari) a neměla by mít nejméně podílu.

Co se týče upgradu z Vist na 7, tak takovou prasárnu bych si do PC nikdy nenechal dát a raději to komlet přeinstaloval.

Jinak nic z toho, co jsi napsal není potvrzené (kromě těch prohlížečů. Nicméně MS ti tam IE8 strčí hned jak nainstaluješ net a povolíš aktualizace. Vzhledem k tomu, že všichni dávají automatickou instalaci tam asi bude hned...).
Marty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-07-15 08:54:54

Taky pouzivam operu, ale nevidim jedine pozitivum na tom ze si pred instalaci OS budu muset sehnat na flashku instalackua opery, ptz explorer tam nebude.... doufam ze ta verze zas bude jen tak pro efekt a vsichni si budou moct koupit "normalni" verzi.... i kdyz asi pockam az mi odejde notas a pak koupim novy s win 7, do te doby asi vydrzim s vistama
Pjenkys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-07-15 21:38:06

IE bude k dispozici v prvních aktualizacích. Tedy hned. Tak jaká pak flashka? Pokud ho chceš, máš ho mít.

P.S. Ani bych se nedivil, kdyby IE byl na DVD se Seveny, ale jako samostatnej program.
siddhi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-07-14 15:26:31
avatar
ale já přece nemám nic proti Opeře jako takové. Je to kvalitní prohlížeč který má své místo na trhu (osobně sem si teda na něj nedokázal zvyknout a používám lety ověřený SeaMonkey - předchůdce Firefoxu). Mně de o to jakým pochybným způsobem se snaží svůj produkt protlačit. Je to jako bys vyráběl součástky do automobilů a požadoval po EU aby nařídila každé automobilce používat tvé součástky. Tohle odporu veškerým pravidlům svobodného trhu a podnikání.
Jinak samozřejmně když řešíš jeden dva počítače tak by člověk byl blázen instalovat OS přes sebe, ale představ si že jsi správce IT ve větším podniku, či správce PC učeben ve škole a najednou musíš u desítek PC zálohovat veškerý obsach, formátovat hardisky a vše zase vracet do původního stavu. Prostě upgrade staršího OS novým je nedílnou součástí MS Windows a my Evropané byli o tuto možnost byli okradeni.
Jako zdroj informace máš uveden www.tgdaily.com což lze považovat za jeden z neprestižnějších servrů a informaci mají ověřenou přímo od Microsoftu Odkaz.
Pjenkys [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-07-15 21:36:20

Ale vypadá to tak. Jde o to, že Opera nechtěla, aby ve Windowsech nebyl prohlížeč. Chtěla, aby v základu byl IE, Opera a Firefox a to že tam není žádný prohlížeč je práce Microsoftu. Takže já bych nadával spíš jemu. IE tam bude "až" nainstaluješ internet a aktualizace, tak pro ty, co používají IE, je to úplně jedno. pro nás, co v IE neotvírámě nic, je to jen plus, jelikož to nemusíme nikde složitě odebírat.

S autama to nesrovnávej. Nedá se to srovnat. Windows jsou dominantní OS a ostatní prohlížeče trápí to, že spusta uživatelů neznalých PC nikdy nic kromě IE nevyzkoušeli, protože IE jim bylo strčeno pod nos, a tak nic jiného nehledali.

Nemyslím, že by se ve školách upgradovaly všechny PC na Seveny. My tedy máme nové PC po téměř celé škole (asi 150 PC) a na všech máme XP. I když škola má licenci na Visty. Ve firmách možná ano.

Kolikrát spoustu věcí výrobce prohlásí a pak nejsou. Zatim bych nic neuzavřoval, protože podle mě jen Microsoft straší.
siddhi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-07-16 15:00:49
avatar
nechápu co má co Opera či kdokoliv jiný co kecat MS co má a co nemá do svého OS integrovat. Je to jejich vlastní výtvor a můžou si do něho integrovat jen to co chtějí. To že nyní máme Windows bez internetového prohlížeče byl od MS jen logický krok. Že je Windows dominantní je pravda, ale to nikomu nedává právo mu kecat do toho co dělá. V okamžiku kdyby byli windows skutečný monopol tak by to byla naprosto jiná situace, ale kdokoliv chce má možnost vytvořit OS a konkurovat Windows a pokud chce být Opera někde integrovaní ať si vytvoří vlastní OS, nebo ať s tém otravuje všechny výrobce OS. Proč otravuje zrovna jen MS, proč nechce být integrován do MAC OS X, kde je pernamentně integrován prohlížeč Safari, proč neotravuje programátory a distributory Linux a Unix systémů ve kterých je nejčastěji předinstalován Firefox?

Ja se tu jednoduše pozastavil ze svého pohledu nad oficiální tiskovou zprávou Microsoftu a ty na to řekneš "Kolikrát spoustu věcí výrobce prohlásí a pak nejsou" Tak ale to by potom prakticky s takovým přístupem nemusel nikdo psát o ničem protože stejně je tu možnost, že to bylo či bude jinak.
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-07-15 22:39:54
avatar
ve firme kde pracuju nejak hromadne na seveny teda prechazet nebudem na vetsine PC jsou XP a nic se na tom menit v nejblizsi dobe nebude. jen sme premysleli ze by se nekolik PC nahradilo terminaly a tam by ty seven byly, ale to nejspise az pristi rok. jinak co se tyce dulezitych dat, tak ty se bezne vsechny ukladaji na server (aspon u me ve firme a na jedny skole kde sem delal sit urcite ), takze zalohovani jednoho pc po druhem nehrozi. jde prakticky jen o instalaci OS, nastaveni PC a instalace programu. aspon je ale konecne co na praci..sitarina tezka drina
siddhi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-07-16 15:09:42
avatar
jako já neříkám že by přímý upgrade nějaká echt dobrá funkce, jen jde o ten pocit že jsi jakožto Evropan ochuzen o další část systému kvůli naprosto nesmyslným nárokům některým společností a kvůli naprosto nesmyslnému jednání EU. Jak si můžou v demokraticky řízené tržní ekonomice dovolit omezovat jednoho výrobce a jeho konkurenci (MAC OS X, LINUX) přitom nechát napokoji. To jako za chvíli bude v Evropě fungovat tak že v okamžiku když se stane nějaká firma úspěšná tak pro ni budou platit jiné zákony než pro ty méně úspěšné?
J.C.Denton [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2009-07-16 15:13:24
avatar
tak ja s timhle sporem a jednanim EU rozhodne nesouhlasim a vyjadroval sem se k tomu jiz drive nekolikrat..IE ve win sice nepouzivam ale nevadi mi tam...jen se doplnuju neco k tomu spravcovani z praxe
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PC
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PCWednesday, 17 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 774x
Komentářů: 0
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?Tuesday, 16 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 795x
Komentářů: 3
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačí
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačíMonday, 15 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1508x
Komentářů: 1
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!Friday, 12 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1347x
Komentářů: 0
FALLOUT 4 dostane oficiální NEXT GEN aktualizaci
FALLOUT 4 dostane oficiální NEXT GEN aktualizaciThursday, 11 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1138x
Komentářů: 4
Seriál Fallout je tu a je to pecka!
Seriál Fallout je tu a je to pecka!Wednesday, 10 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1770x
Komentářů: 6