DigitalDooM´s SlaYeR - verze 2.0 Tisk E-mail
Napsal DigitalDooM - Jan Stach   
Sunday, 26 March 2006
Přejít na obsah
verze 2.0
verze 2.0
SlaYeR se představuje
alt

DigitalDooM´s Casemodding – projekt: SlaYeR

 

 

Tímto článkem bych vás rád všechny seznámil s tím, jak jsem se vlastně k casemoddingu dostal, co mě na této činnosti tak zaujalo a jak to vůbec všechno začalo. Někdy v roce 2004 jsem se poprvé dozvěděl o něčem co pro mě v té době bylo stejně neznámé jako vyšší matematika (ta stále :) ). To něco se jmenovalo casemodding. Hned, jak jsem poprvé viděl ty nádherné vyšperkované PC, začal jsem se o to velmi zajímat. Výsledkem toho všeho bylo, že jsem se i já, ke zděšení mých nejbližších rodinných příslušníků, chopil svého drahocenného počítače a hnal se do garáže ho mordovat ;) . Jako většina v mém věku jsem penězi zrovna neoplýval, takže jsem se od začátku snažil zneužít co bylo po ruce. Nejvíc sem velice špatně odhadl vhodné nástroje, a tak jsem často dřel, jak blbec do úmoru a práce šli velmi pomalu. Také s tím plánováním jednotlivých kroků jsem to zrovna nepřeháněl. Naštěstí jsem, k mému stále trvajícímu údivu, neudělal žádnou vyloženě nenapravitelnou chybu. Ale pěkně od začátku.

SlaYer logo

První krůčky:

DigitalDooM casemode v1.0

Jedna z nejdůležitějších věcí na moddování je volba vhodného výchozího materiálu. Jak jsem později zjistil, zrovna to jsem opravdu na poprvé nevychytal. Jako výchozí materiál jsem samo sebou zvolil to, co jsem měl doma a tou byla v té době velmi rozšířena EuroCase miditower 606A, ne takové ty papírové krabičky od zápalek, co dnes kde kdo vydává za case.Tohle byl pořádný kus plechu, bez šance to jen tak ohnout, či poškodit. Prostě trezor na PC, jak se slušelo a patřilo. Bohužel vnitřním prostorem neoplývala. To bylo první co jsem řešil, rozhodně jsem chtěl uklidit zdroj tak, aby nahoře nepřekážel. To opravdu v takovéto case nebyl jednoduchý úkol, rozhodně jsem ho nechtěl mít nijak venku. Nakonec jsem to vyřešil umístěním zdroje vzhůru nohama, na malé nožičky vpředu dolů do skříně, přesně pod disky, tam to bylo to pravé.

 

MD606A.jpg

ECpuvod.jpg

Samo sebou jsem i trochu dost prořezal celý vnitřek zejména té přední vzpěry jsem se zbavil, a vyřezal jsem i mřížky ze předu a ze zdroje. V předu jsem navíc vyřezal 140mm otvor jelikož jsem si řekl, že to tam nějak oživím. Když , jsem byl hotov s vnitřkem přemýšlel jsem, co zajímavého provést s vnějším šasi. Rozhodně jsem chtěl pěkné okno do case. V té době jsem nikde neviděl nic, jako zajímavé vyřezání plechu a podlepení plexi. Vzal jsem tedy své logo (mimochodem kdo to za ty roky stále nepoznal tak je to invertovaná chicken skull spray logo z deathmatch HL1 ;) ) trochu jsem si sním pohrál a udělal si velikostně odpovídající šablonu. No a pak to stačilo vyříznout … jenže 1,2mm plech není žádná sranda. Navíc bez odpovídajícího vybavení. Neměl jsem nic než ruční nůžky na plech, pilku na železo a vrtačku. No tak jsem 3dny nic jiného nedělal, než vrtal jeden 4mm otvor vedle druhého, po obvodu celého motivu do toho tvrdého plechu. Navíc jsem si ještě usmyslel, proč nemít okno také ve víku case. No po 3dnech jsem toho měl plné kecky. Pak jsem si ještě den ničil ruce nůžkami na plech když jsem to ručně vyštípával. A jak už asi zlomyslně tušíte, tak další 2dny zabralo pilování. No prostě jsem si ručních prací užil, jako nikdy v životě. A stejně jsem se do teď nepoučil, protože každé delší volno, dělám hádejte co :).

 

pohled na vnitřek

Víko

 

Dále následovaly práce na plexisklu, přední masce, kdy jsem se snažil narvat 140mm plast rouru dopředu, nakonec se mi k mému velkému překvapení povedlo i skvěle slícovat a to prosím bez tmelu apod., protože o něčem podobném jsem v té době neměl ani páru :) . Pokusil jsem se ještě o stealth mechaniky, nakonec jsem to vyřešil, tak že jsem přední panel jednoduše přilepil na dvířka mechaniky a mechaniku zarval do case. O nějakém cabel managementu, sem také v životě neslyšel takže to vypadá jak to vypadá. Musel jsem samo sebou vyřešit i chlazení a hlavně odvádění teplého vzduchu od case, na což jsem okoukal řešení jedné firmy co prodává windtunely za 300,- … vyrobil jsem si to za pár kaček z kartonů a samotná hadice (to lesklé stříbrné) je klima Al hadice z kdejakého maxu, za 99,- 1m o průměru 80mm. Celou case jsem tehdy stylizoval do černé barvy, to jak se mi to povedlo můžete sami posoudit, se sprejem jsem moc neuměl a podle toho to také vypadá. Navíc jsem udělal menší chybku v tom, že jsem se to někde snažil obrousit, hlavně jsem tuhle kravinu zkusil na předním plastu … no tohle prostě nedělejte, věřte mi :);) . K case jsem si ještě udělal dvě dřevěné nožičky tak, aby to nesedělo na zemí a vzduch od zdroje měl jak odcházet. Celé jsem to ještě osadil 2x zelenou katodou a výsledkem za pár týdnů byl můj první vlastnoruční casemod. Jedná se o verzi 1.0 vše si můžete prohlédnout na následujících obrázcích

celkový pohled v1.0

pěkné zátiší ;)

klídek,pohoda,počítač :) 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!Čtvrtek, 14 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1453x
Komentářů: 4
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!Úterý, 12 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1904x
Komentářů: 6
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!Úterý, 29 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3599x
Komentářů: 7
Monster Hunter vstoupil do kin
Monster Hunter vstoupil do kinČtvrtek, 17 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2883x
Komentářů: 3
EA láká na nový MASS EFFECT a DRAGON AGE
EA láká na nový MASS EFFECT a DRAGON AGEPondělí, 14 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2574x
Komentářů: 5
MARVEL ukázal nové seriály! Podívejte se.
MARVEL ukázal nové seriály! Podívejte se.Pátek, 11 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2401x
Komentářů: 1