Extrémní taktování s HardOCzech v Polance nad Odrou Tisk E-mail
Napsal Budy   
Sobota, 14 únor 2009
Přejít na obsah
Extrémní taktování s HardOCzech v Polance nad Odrou
Hardware v akci
Dosažené výsledky
Závěr galerie a videa
 

 

 

 

 

  • Dosažené výsledky

    Nadšení pro „skolení" nějakého rekordu bylo, ale přestože jsme v Polance nad Odrou „trčeli" od 8 hodin ráno do 21:00, tak jsme nedosáhli kýžených výsledků. Ale co už, hlavním cílem této akce bylo se poznat osobně, jelikož tým je tvořen lidmi žijícími v různých částech republiky a to se povedlo na výbornou. Naštěstí, i když jsme nedosáhli očekávaných výsledků, tak přece jsme něčeho dosáhli. Kapitán týmu dosáhl na osmou příčku ve světovém měřítku s procesorem Celeronem 430 a to díky dusíkovému chlazení. Tento „přetakt" byl podporován základní deskou Asus Commando (P35) a grafikou kartou ATI Radeon HD 3850. Toto osmé místo ve světových statistikách Blue Stormovi a HardOCzech týmu zaručil takt Celeronu, na obstojné frekvenci 4,176 GHz. Jsme přesvědčeni, že bychom se dostali i na vyšší frekvenci a tím pádem i na vyšší příčky ve světovém žebříčku, ale  použitá deska Asus Commando, již nedokázala procesoru nabídnout vyšší napětí než 1,85V.

7

Druhý rekord, kterého se nám povedlo dosáhnout, již byl lepší. Šlo o Rekord v obligátním 3D MARKU 06 s grafickou kartou ATI Radeon X1650 PRO. Karta byla dána v sestavě s procesorem i7 920@4200MHz. Operační systém, který jsme použili, byl Windows ve verzi 7 beta.  Ve zdejším kině, kde se akce konala, jsme neměli přístup na internet a jelikož balení na akci probíhalo u všech členů v hektickém stavu, tak jsme si nedovezli všechny potřebné diagnostické programy a ovladače pro desky atp. S X1650 PRO jsme dosáhli 4 místa v 3D Marku 06 s použitím grafické karty X1650 PRO. Výsledek to není špatný, což o to, ale očekávali jsme více. Vzhledem k použití takto výkonné konfigurace se až pomalu stydíme za to, že jsme se nedostali na prvé místo. Ale víme, čím to bylo způsobeno, a příště si  již dáme pozor na následující faktory, které nám způsobily,  že jsme kýženého výsledku nedosáhli (zapomněli jsme vypnout HT technologii u procesoru).

8

A třetí rekord a tedy i poslední, který náš tým úspěšně zvládl je přetaktování procesoru Intel Core Duo E8600. Martin Kuchař s dusíkovým chlazením po několika hodinách úmorného experimentování pokořil rekord v oblasti přetaktování tohoto čipu. Ne sice ve světovém měřítku, ale na český rekord to s přehledem stačilo. Přetaktoval svůj procesor na již zmíněné desce Asus Rampage Extreme s čipsetem x48 až na extrémní frekvenci 5,8556 GHz, což nás dostalo do čela českých tabulek v oblasti přetaktování dvou-jádrového procesoru E8600. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Elden Ring: Shadow of the Erdtree – očekáváné DLC představeno!
Elden Ring: Shadow of the Erdtree – očekáváné DLC představeno!Pátek, 23 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 109x
Komentářů: 0
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpaky
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpakyStředa, 21 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1497x
Komentářů: 0
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?Úterý, 20 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1240x
Komentářů: 0
No Man´s Sky dostává další obsah!
No Man´s Sky dostává další obsah!Pondělí, 19 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1324x
Komentářů: 0
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?Pátek, 16 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1244x
Komentářů: 1
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?Úterý, 13 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2201x
Komentářů: 7