Games DDWorld News 32/00 – nejaktuálnější informace ze světa her na jediném místě Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Sunday, 15 August 2010
Přejít na obsah
Games DDWorld News 32/00 – nejaktuálnější informace ze světa her na jediném místě
Aktuality a novinky
altKdo si hraje, nezlobí, podívejme se tedy na to, co nás čeká a nemine na poli PC her …

 

 

 

 

 

Games DDWorld News 32/00

– nejaktuálnější informace ze světa her na jediném místě

Kdo si hraje, nezlobí, podívejme se tedy na to, co nás čeká a nemine na poli PC her … Okurková sezóna nám končí, po zhruba necelých dvou měsících klidu a dovolených nastává další část hlavní prodejní a informační sezóny. Co nás letos čeká a nemine? O tom jsme si psali už v rozsáhlém minulém přehledu, kde máte vyjmenovány všechny hlavní novinky, které nás letošní rok čekají:

Nejočekávanější novinky pro rok 2010/2011 v Games DDNews 31/00

Další týden uběhl a okurková sezóna končí i na poli zpráv. Máme tady celou řadu oznámení, novinek a aktualit ze světa her, o kterých je dobré vědět. Podívejme se tedy na to, co se událo ve 32. Týdnu roku 2010:

  • RAGE vychází 15.9.2011 a DOOM4 v přípravě!

Na právě probíhajícím QuakeConu se společnost ID rozpovídala o novinkách. To největší, co firma pro nejbližší dobu chystá, je dlouho vyvíjená hra RAGE. Ta je zajímavá tím, že by mělo jít o technicky velmi pokročilou hrou a jako jedna z mála je stavěna na OpenGL technologii. ID nově ukázalo další záběry ze hry.

Jak víte, nebo ne, RAGE je postapokalyptická akční FPS křížená s arkádovými závody. Hodně připomíná filmy Šíleného Maxe. Zatím to vypadá celé opravdu hodně dobře. Hra už má také stanovené datum vydání. Na PC v Evropě vyjde 15.9.2011, tedy přesně za rok a jeden měsíc, pokud si chcete škrtat dny v kalendáři.

Ale to není to jediné, na čem ID pracují. Ve vývoji už je také legenda legend, nový DooM v pořadí už čtvrtý díl. Vývoj prý nebude zdaleka tak dlouhý, jako RAGE. Je asi poměrně logické očekávat, že i DOOM4 pojede na IDtech5 engine. Vývoj DOOM4 prý jede na plné obrátky. První videa a informace ze hry by se měly objevit již velmi brzy. Každopádně myslím, že vydání DOOM4 nakonec připadne až na rok 2012, ID asi nebudou vydávat dva velké tituly v jednom roce a na ten příští už je naplánováno RAGE.

 
  • Deus Ex prý nebude jen tupá střílečka …

Některé informace o tom, že Deus Ex nebude taková RPG akce, jak se čekalo, nenechává příznivce hry klidnými. V nejnovějším herním zpracování se objeví klasické módní a otravné akční prvky jako krycí systém a automatické uzdravování a zásahy nebudou založeny na statistikách a klasickém bojovém RPG systému. Jinými slovy panuje docela reálná naděje, že Deus Ex bude jen tupá střílečka, kterou zvládne i cvičené opice s gamepadem v jedné a banánem v druhé ruce.

Tvůrci hry se snaží všechny uklidňovat, že ano, sice bude nový Deus Ex více akční, ale pořád prý bude velkou výzvou pro hardcore publikum. Protivníci prý budou dosti obtížní a vy toho moc nevydržíte. Upřímně řečeno, nijak nás tím neuklidnil. S prvním Deus Ex se to nové pravděpodobně nebude moci vůbec srovnávat, hardcore hráči se opět pořádné hry nedočkají a tvůrci se snaží oslovit spíše masy, než aby spoléhaly na skutečné hráče. Nevypadá to s Deus Ex moc dobře a budeme příjemně překvapeni, pokud to nedopadne jako Scifi verze Call of Duty říznutá pár RPG prvky. Nechápu, proč se tolik ustupuje od RPG. Nejdříve Mass Effect 2, který oproti prvnímu dílu výrazně vyměkl v managementu postav a výbavy a teď i nový Deus Ex, který se k RPG rozsahu prvního dílu ani nepřiblíží. Doufejme v to nejlepší. Deus Ex: Human Revolution vychází na PC někdy začátkem roku 2011.

 
  • Crysis 2 – akční hra až pro rok 2011

Jak už víte, z letošního roku vypadl Crysis2. Pravděpodobně se tvůrci zalekli konkurence. Ostatně akčních FPS vyjde tento rok ještě hodně. Crysis 2 se tak odsunulo na březen 2011. I zde je znát snaha přiblížit se masovému publiku a od nekompromisní akce s nekompromisní technologickou stránkou, dostaly šanci i beznadějně zastaralé herní konzole, na kterých ovšem hra vypadá jak původní Crysis na PC na nižší, než střední detaily, a ještě bez pokročilých efektů a vyhlazování. Navíc jak už bylo proneseno, hra prezentována na záběrech je na PC, i když se snaží vydavatel o to, aby vše působilo, jako kdyby to byla konzolová verze. Ty však kvalit PC verze dosahovat ani náhodou nebudou. Aby se nedostatečná kvalita nějak maskovala, je Crysis 2 oznámen jako 3D titul. Tvůrci hry tak musí vymyslet, jak si to má ve 3D užít každý kdo má odpovídající obrazovku. Hra by tak měla mít univerzální 3D ovladače, takže je jedno jakou máte grafiku, prostě pokud máte 3D zobrazovalo, tak by to ve 3D mělo jít pustit. Samozřejmě se musí ubrat na detailech, protože grafika musí pro 120Hz 3D generovat scénu 2x a protože i dnes mají současné grafiky jen tak tak výkon na Crysis 1 v plných detailech, bude to tomu odpovídat.

Od Crysis 2 však na PC verzi, která je bohužel pro tvůrce i vydavatele zjevně vedlejší, očekáváme nový technologický herní etalon bez kompromisů. Jinými slovy, pokud mi na plné detaily bude stačit méně jak dvě grafiky nižšího high-endu, budu velmi zklamný. Očekáváme špičkové využití DirectX11, které nový engine má a také využití toho vynikajícího fyzikálního a destrukčního systému, kterým se herní engine CryEngine3 chlubí. Prostě Crysis1 nasadil určitou laťku a Crysis2 se mu musí minimálně vyrovnat. Nic míň nebudeme akceptovat. Crysis je jen běžná FPS střílečka do které ale očekáváme dechberoucí technologické zpracování. Prý se také můžeme těšit na multiplayer. Hra má pevně stanovený datum vydání na 25.3.2011.

        
  • F1 2010 – Komplexní kariéra jezdce F1!

Oficiální formulová hra F1 již brzy vyjde. Tvůrci představili kompletní informace o tom, co přinese. Jak víte, licenci na F1 získali Codemasters, kteří hru opět vrátí i na PC. Tvůrci se snažili využít licence do posledního detailu. Hra nabídne kompletní kariéru jezdce F1 včetně kompletního závodního víkendu. Jako jezdec se ale také budete muset věnovat nastavení svého auta, telemetrii ,rozhovorům s mechaniky i novináři. Tedy pokud chcete. K dispozici prý budeme mít celou řádku možných reakcí a tak budeme svou kariéru skutečně prožívat. Zní to hodně zajímavě, takže se opravdu těšíme.

Samotné závody nabídnout letošní sezónu a 19 tratí. Všechno je do detailů věrně zpracováno včetně pravidel platných pro letošní rok. Autoři zapracovali pravidla o netankování, dvojí sadě pneumatik a také různá aerodynamická řešení, o kterých je letos nejvíc řeč. Každý team, podle našeho výběru, pak očekává, že splníme různé cíle. Menší a slabší teamy mají cíle skromnější, ty silné pak nemají za cíl nic jiného, než vítězství.

Hra má také kompletní model počasí včetně simulace stavu, kdy prší jen na některých částech tratě. Tvůrci si samozřejmě vyhráli i s pohledy na hru. Bohužel podle našich informací se nepodařilo zajistit pohled zpětných zrcátek. Ty tak ve hře jsou v kokpitu nefunkční, protože je má jednoduše každý team jinak. Zapnout půjde jen zrcátko zpětné, což ale nebude realistické. Na druhou stranu hra má nabízet několik režimů jízdy. Takže na své si přijde i opička po opici s gamepadem v ruce. Pokud si ale budete chtít vážně zahrát a zazávodit, tak volant a hardcore režim a prý se máme na co těšit. Jaké jsou hry od Codemasters, dobře víme. F1 2010 je ale opravdu velmi důležitý projekt, protože je to oficiální hra F1 a zde už kompromisy nejsou možné. Vše je pod drahými licencemi a dozorem ostrých obchodníků z Formula 1 managementu. Každopádně své volanty můžete nachystat na 24.9.2010, kdy se hra objeví v prodeji.

 
  • Nail´d – Offroadové šílenství na čtyřkolkách

Pamatuje solidní, leč technicky nezvládnutý herní titul PURE? Tak něco podobné, ba přímo kopie se chystá v podobě hry se zajímavým názvem Nail´d. Za hrou stojí studio Techland, které má na svém kontě poměrně zajímavou, leč ne plně zvládnout akci Call of Juarez. Zda dopadne hra z úplně jiného žánru lépe, se brzy dozvíme.

Těšit se máme na adrenalinové závodění po celém světě s různými motorkami a čtyřkolkami. Upřímně řečeno, nezní to špatně, a protože tu už něco podobného od jiných studií bylo, mohli se tvůrci této hry poučit a udělat věci lépe. Doufejme. Dozvíme se to už 22.10.2010, kdy hra na naše PC zaútočí.

Podívejme se na další novinky ze světa her ... 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Seriálový Zaklínač se ukazuje s novým představitelem
Seriálový Zaklínač se ukazuje s novým představitelemSunday, 26 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 263x
Komentářů: 0
Beetlejuice 2 – druhý film po 36letech!
Beetlejuice 2 – druhý film po 36letech!Friday, 24 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 736x
Komentářů: 0
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!Thursday, 23 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 919x
Komentářů: 0
Jak se vyrábí počítačové čipy?
Jak se vyrábí počítačové čipy?Wednesday, 22 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1358x
Komentářů: 0
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventura
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventuraTuesday, 21 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1537x
Komentářů: 3
Dragon Age: Inquisition můžete mít zdarma
Dragon Age: Inquisition můžete mít zdarmaFriday, 17 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1230x
Komentářů: 0