Games DDWorld News 33/00 – Hromady aktuálních herních novinek - Vše co potřebujete znát! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 22 srpen 2010
Přejít na obsah
Games DDWorld News 33/00 – Hromady aktuálních herních novinek - Vše co potřebujete znát!
Novinky a aktuality
alt

 

 

 

Games DDWorld News 33/00

– Hromady aktuálních herních novinek - Vše co potřebujete znát!

A je tu naše pravidelné herní zpravodajství. Další týden, další významné novinky a další ucelené zpravodajství.

Ani tento týden nebude chybět jedinečný kompletní souhrn toho nejzajímavějšího, co se v herním světě děje. Protože jsme už věkově odrostlejší hráči, nemá řada z nás čas sledovat herní novinky a aktuality každý den. Přesto hry hrajeme a chceme vědět, co se děje. Proto je tady pravidelný týdenní souhrn toho podstatného, co PC hráč potřebuje znát. Nemusíte se tedy bát, že o něco přijdete a nemusíte sledovat všemožné herní servery. DDWorld.cz sleduje herní novinky za vás a tento týden pro vás máme tyto zajímavosti:

Úvodem si řekněme, že v uplynulém týdnu probíhala velká akce GamesCom, kde se přední světová studia a vydavatelé chlubili novinkami a mnoho her jsme mohli vidět poprvé, nebo o nich slyšet poprvé a nejednalo se o žádná malá oznámení. Nicméně vezměme to popřadě.

  • F.E.A.R.3 – odložen na rok 2011

Jak už víte, nebo nevíte a teď se to tedy dozvíte, F.E.A.R.3 letos nevyjde. Hra byla vydavatelem odložena až na rok 2011 a doufáme, že na jeho Q1. Každopádně F.E.AR.3 se odhalil v několika herních ukázkách, které prozrazují, že půjde opět o mix hororu a akce. Tentokrát ale bude té akce ještě více, než v minulých dílech. Celá hra má také trochu nové pojetí a v podstatě dvojici hlavních postav. Nové pojetí má i hororový aspekt hry. Zatímco v minulých dílech to bylo spíše o tajemné atmosféře vytvořené očekáváním něčeho, co přišlo jen občas, ve třetím dílu už si té duchařiny a paranormálních jevů a klasických hororových scén užijeme mnohem více. No uvidíme, zda to bude stát za to. Delší herní ukázku doporučuji shlédnout:

Index očekávání: 75%
 
  • Lost Planet 2 – herní propadák přijde na PC s DX11

Zatímco první díl byl relativně dobrou hrou, druhý díl, který přišel zatím jen na konzole, nezískal příliš dobrá hodnocení a u hráčů na celé čáře propadl. Nicméně to nezabránilo společnosti Capcom udělat PC verzi a pokusit se ji obohatit za asistence společnosti NVIDIA o DX11 a 3D. Bude to stačit a z konzolového akčního propadáku se na PC stane díky několika hezčím efektům, detailnější grafice a možnosti 3D na NVIDIA akční hit? No pravděpodobně ne. Ale třeba se stane zázrak. Každopádně na PC má hra dorazit 15.10. a oficiální doporučené systémové požadavky jsou:

  • CPU: Intel Core 2 Quad nebo AMD Phenom x4
  • GPU: nVIDIA GeForce 9800 nebo ATI Radeon HD4800 (DX9)
  • Paměť: 2GB RAM na Windows XP nebo 3GB RAM na Windows Vista/7

Hra je tedy nativně DX9, toho DX11 v ní mnoho nečekejme. Máme také obavu, že se bude jednat jen o takovou vějičku, která téhle hře moc nepomůže a samotnému DX11 dobrou reklamu neudělá. Každopádně dosavadní výsledky prodejů Lost Planet 2, jsou dobrým varováním a raději buďme opatrní při zájmu o tuto hru.

Index očekávání: 30%
 

  • The Witcher 2: Assassins of The Kings – propojení s prvním dílem?

Zejména v našich luzích a hájích očekávané pokračování RPG hitu Zaklínač. Podle některých zdrojů dokonce tvůrci zapracovali systém přenesení uložených pozic dohraného prvního dílu, a rozhodnutí, která jste během prvního dílu učinili, se projeví i v pokračování. Uvidíme. Každopádně tvůrci již mají větší hratelné demo a to už ukazuje hru v lepším stavu než dřívější ukázky. Každopádně mě osobně nejvíce těší fakt, že Zaklínač2 dostane po čertech lepší grafiku než první díl a také nebude až tak prostorově omezen. Taktéž nás čekají funkční vychytávky v podobě snahy autorů odstranit fadingové obrazovky, což by v prvním díle docela problém. Bohužel druhý díl už se nebude držet tak pevně v mantinelech literární předlohy a pustí se trochu více na půdu klasických fantasy her. Každopádně půjde o velké, příběhové RPG klasičtějšího typu a těšíme se moc. Doufejme, že se dočkáme i vynikající české lokalizace, i když CDprojekt se jako vydavatel z našeho trhu oficiálně stáhl. Termín vydání hry je zatím Q1 2011.

Index očekávání: 100%
 
  • HEROES VI: Might and Magic – návrat veleslavné série

Heroes 3 MaM od 3DO vyvolává v mnoha z nás vzpomínky z herního dětství, kdy jsme u téhle do dokonalosti dotažené hry, proseděli sami, či v partě u jednoho PC hodiny a hodiny. Další díly se už moc nepovedly, buď se snažili o změnu, nebo naopak o to přinést to samé ale v poněkud malém prostoru. Čas však běží a v pokročilém vývoji už je 6tý díl. Ten vydá firma Ubisoft, která už uvolila první velkolepý trailer. Na světlo se ale také dostaly dva obrázky, ukazující něco málo ze samotné hry.

Samotná hra by měla běžet na vylepšeném herním engine pátého dílu, přičemž by měl být značně vylepšen. Doba také umožňuje udělat větší mapy, což byla vada pátého dílu – příliš malé mapy. Samozřejmě v hlavní náplni hry a ovládání nečekáme a ani nechceme žádné změny. Hra by měla vyjít v průběhu roku 2011, přesnější termín zatím uveden nebyl.

Index očekávání: 100%   
 
  • Jagged Alliance 2: Reloaded – remake druhého dílu roku 1999

O třetím dílu slavného Jagged Alliance nevíme bohužel nic, ale pokud si chcete užít druhý díl na současných v PC v trochu přijatelnější grafice a tak, chystá se Jagged Alliance 2: Reloaded. To bude druhý díl hry ale v předělané grafice s praveným ovládáním a tak. Z prvních obrázků to tak špatně nevypadá. Pokud to bude mít stejnou hratelnost, tak to asi novou generaci jednoduchých hráčů zvyklých na konzole a u hraní nemyslet moc neosloví, za to staré mazáky by hra zaujmout mohla. Každopádně vyjít by měl tento mix RPG a tahové strategie v roce 2011. Jsem docela zvědav, co z toho vyleze. Druhý díl jsem nikdo moc nehrál, dostal jsem se k němu pozdě a graficky už to dnes není moc k hraní. V nové podobě bych si to ale docela rád zkusil. Hry tohoto typu patří k nejlepším hrám vůbec.

Index očekávání: 80% 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Dragon Age: Inquisition můžete mít zdarma
Dragon Age: Inquisition můžete mít zdarmaPátek, 17 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 715x
Komentářů: 0
Vychází Men of War 2 – druhoválečná RTS není v ideálním stavu
Vychází Men of War 2 – druhoválečná RTS není v ideálním stavuČtvrtek, 16 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1409x
Komentářů: 0
Assassin’s Creed Shadows představeno – vydáme se do Japonska
Assassin’s Creed Shadows představeno – vydáme se do JaponskaStředa, 15 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1559x
Komentářů: 9
Pán prstenů láká na pokračování seriálu i nový Gollum film!
Pán prstenů láká na pokračování seriálu i nový Gollum film!Úterý, 14 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1420x
Komentářů: 1
Ghost of Tsushima pro PC se stahuje z prodeje – požadavek na PSN
Ghost of Tsushima pro PC se stahuje z prodeje – požadavek na PSNPátek, 10 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1881x
Komentářů: 1
Nové rozšíření pro DayZ – Frostline
Nové rozšíření pro DayZ – FrostlineStředa, 08 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1191x
Komentářů: 0