Crysis Warhead – absolutní bomba nebo propadák? Tisk E-mail
Napsal Budy   
Sobota, 27 září 2008
Přejít na obsah
Crysis Warhead – absolutní bomba nebo propadák?
Crysis Warhead: Inovace?
Crysis Warhead-drtička hardwaru?
Crysis Warhead - hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • Crysis Warhead - absolutní bomba nebo absolutní propadák?

   Rok 2005 byl poměrně úspěšný na kvalitní herní tituly, a aby toho nebylo málo, tak světa známé herní studio Crytek oznámilo duchovního nástupce své hry Far Cry. Hra měla dostat název Crysis  a jediné co se v té době šuškalo, bylo to, že tentokrát nás bude čekat opět perný boj v džungli, jenže bez mutantů, a že se dočkáme něčeho vyspělejšího. Měli to být mimozemštané, což poměrně dost lidí potěšilo. Datum vydání bylo oznámeno na konec roku 2006, jenže hra byla neustále odkládána a odkládána až nám to začalo připomínat situaci okolo hry S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl. Crysis nakonec vyšel, v druhé polovině roku 2007, těsně před vánocemi.

crysis-warhead-11

   Ale z duchaplných řečí, co jsme mohli zaslechnou z úst bratrů Yerlyových, jsme se nedočkali téměř ničeho. Byl nám slíben ostrov s volností pohybu, v pozdější části hry možnost se skamarádit s Korejskými silami nebo začít randit s jednou z vojand. Ke vší smůle Crytek nebyl schopný tohle vše zvládnout, takže nakonec jsme se museli spokojit s lineárními misemi klasické 3D akce, sice slušným, ale notně neoriginálním dějem. Nakonec Crytek oznámil, že Crysis bude trilogie, ovšem právě v těchto dnech vycházející Crysis Warhead není pokračováním, ale více méně jen datadiskem, který neposouvá děj prvního dílu ...

crysis-warhead

Od vydání samotného Crysis neuběhl ani rok a datadisk Warhead se již třpytí v regálech obchodů a dokonce za velice příjemnou cenu 799Kč. Jaké bylo mé překvapení, když mi dorazil balíček se hrou domů. Po otevření obalu jsem našel uvnitř dvě hry místo jedné. Jednalo se o Crysis Warhead na DvD jedna a na DVD dvě se vyjímal vytisklý název Crysis Wars. Crysis Wars je multiplayerovou hrou ze světa Crysis. Oproti multiplayeru z původního Crysis se až o tolik neliší, jenže menší změny zde jsou a ty si probereme až za okamžik ....

  • nový pohled na krizi?

   Dnešní výlet v Crysis Warhead do tropů si prožijete v kůži Psycha allias seržanta Sykése, který je kamarádem a kolegou Nomáda, kterého si jisto jistě pamatují všichni, co hráli původní hru. Jestli jste si v původní hře oblíbili Nomada (Jake Dunn) tak z Psycha budete určitě nadšeni. Je to hrdina přesně jakého bych si představoval. Autoři zvolili docela výjimečnou cestu, kterou si troufne jít málo které herní studio. Ve spoustě her je totiž  váš hrdina němým blázínkem, a  nebo když už umí mluvit ,tak vyplodí dvě slova za celou hru.Tedy takový Psycho mě opravdu překvapil , jelikož nejenže mu autoři vdechli určité charisma, ne že by v původním Crysis jej nomád postrádal ,to ne, ale zde dokonce Psycha prezentují jako člověka s city, strachem, záští a kdo ví čím dalším.V původní hře jsem měl z Psycha docela rozpačité pocity. Za tu dobu co se mihl v záběru, tak stihl vždy utrousit nějakou rýpavou větu nebo dělal ze sebe až moc velkého drsňáka než jakým ve skutečnosti je. Ačkoliv se Psycho snaží tvářit na venek jako drsňák, kterému je jedno, že zabíjí jednoho člověka za druhým, tak uvnitř něj to vře a v pozdější části hry si pěkně vylije city, což je poměrně u her tohohle stylu velice nevídané, ale taky neotřelé. Mám rád hry, kde se řádně sžijete s hlavním hrdinou a tohle je právě případ Warheadu. Kamarádi co mu umírají po boku je taky schopen tiše oplakat a díky tomu vám připadne, že nehrajete hru, ale jako byste sledovali napínavý film. Což není až tak neuvěřitelné, protože grafika je jako nikdy dříve velice blízká reálitě a náplň misí je vážně strhující, takový Hollywood by se mohl od Cryteku učit. No a teď by bylo asi záhodno si říci jak tento „film" z Karibiku začíná.

crysis-warhead-3

   No jestli se pamatujete na to jak  po dobytí přístavu byl Nomád převelen k týmu Idaho a odjel s tankem bojovat do údolí, což byla přístupová cesta k dolu (a vlastně i celé mimozemské lodi), tak i Psycho dostal určitý úkol. Měl za úkol zabezpečit korejský kontejner, který korejci používají k bezpečnému uskladnění jaderných hlavic. Jaderné hlavice samozřejmě nikdo z amerických příslušníků účastnících se této operace neviděl, ale  hrozba je hrozba a neměla by se podcenit.Takže váš první zážitek s Psychem zažijete již v samotném intro videu, kde Psycho chrání americký konvoj a vy, kteří jste již Crysis Warhead hráli jistě musíte uznat, že přezdívku Psycho nedostal nejspíše jen tak pro nic za nic. Po tomto poměrně dlouhém intru se již dostáváte do hry. Po okamžiku rozhlížení se vám jeden z vojáků prozradí, že ze všech stran se ženou Korejci a že bys jim mohl s nimi pomoci, tak se vydáváte na cestu.

    Neuběhne moc velká doba a zahlédnete vrtulník, co si to letí kousek před vámi s hledaným kontejnerem. Než se konečně ke kontejneru dostanete a budete si jej moci skutečně reálně prohlédnout, budete mít za sebou plus mínus jednu třetinu hry, ale pravděpodobně vám už i během těch dvou hodin než se dostanete do začátku druhé třetiny hry jasné, co ten kontejner skrývá. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl s novou ukázkou!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl s novou ukázkou!Pondělí, 27 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 417x
Komentářů: 0
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!Čtvrtek, 16 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3846x
Komentářů: 2
Last Train Home – originální česká hra se blíží!
Last Train Home – originální česká hra se blíží!Úterý, 14 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4593x
Komentářů: 2
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?Pondělí, 13 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 3515x
Komentářů: 4
The Talos Principle 2 – originál který není pro každého
The Talos Principle 2 – originál který není pro každéhoPátek, 10 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3275x
Komentářů: 0
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!Čtvrtek, 09 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 5314x
Komentářů: 0