Ghost Recon: Breakpoint – TEST přínosu výkonu grafik a procesorů pod API VULKAN vs DirectX 11 Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Neděle, 12 duben 2020
Přejít na obsah
Ghost Recon: Breakpoint – TEST přínosu výkonu grafik a procesorů pod API VULKAN vs DirectX 11
API VULKAN vs DirectX11
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • Ghost Recon: Breakpoint – TEST výkonu grafik a procesorů

                                                                    pod API VULKAN vs DirectX 11

UBISOFT a jeho velké otevřené online akční světy začínají v jeho posledních hrách splývat. A náhoda to není. Jak uniklo z interních materiálů, firma tak už před lety začala své hry záměrně dělat. Existoval hlavní rozhodovací team, který všechny úspěšné a funkční koncepty z různých her postupně implementoval do všech her. A na to právě dojel poslední Ghost Recon s podtitulem Breakpoint.

Tahle hra je tak „generická“, kdy obsahuje vše nudné a stejné co hry před ní a nepřidává vůbec nic nového, vyjma ještě rozšířeného stupidního systému mikrotransakcí, kde platíte hlavně za to, že hrou postupujete rychleji, že dokonce i UBISOFT sám uznal, že tahle hra je špatná a takhle dělat hry dál prostě nejde.

Aby byla situace ještě zajímavější, USBIFOT dokázal v jediném roce vydat chválené a obecně povedené DIVISION 2 a pravý opak v podobě BREAKPOINT, ačkoliv obě hry prakticky míří na stejné publikum, využívají řadu stejných prvků a konceptů.

Nechci dělat recenzi Ghost Recon: Breakpoint, protože prakticky všechno na téhle hře je špatně a ohromná nuda. Na rozdíl od WildLands, který byl alespoň novinkou, Breakpoint není dobrý ani jako pokračování série. Za těch několik hodin hraní jsem hlavně nepřišel na důvod, proč by stálo za to tuhle hru hrát. Dokonce i po mnoha stránkách mizerný Fallout 76 má své světlé stránky, Breakpoint ale nemá nic. Má jen neskutečně generické nudné mise, nudné postavy, neuvěřitelně velké ale nudné prostředí, nudnou výbavu a všechno je navíc uděláno tak, aby trvalo dlouho a záměrně plýtvalo časem hráčů s možností ho trochu ušetřit, když vytáhnete z kapsy další peníze. A připomínám, tohle není Free2Play hra. Už mě vyloženě štvou hry, které prodávané za plnou cenu chtějí po hráčích další peníze a stejně nikdy nedostanete kompletní hru.

Ghost Recon: Breakpoint je mizerná hra, uznal to i UBISOFT a kvůli téhle hře a jejímu přijetí překopal vývoj dalších svých her, změní celý systém, jak se dělají a jaké věci implementují z jiných titulů a mnoho her také kvůli tomu odložil a předělává. To jsou podle mého dobré zprávy. Takže abych nebyl tak negativní, Ghost Recon: Breakpoint je dobrý v tom, že donutil UBISOFT k nutným změnám. Nicméně pokud si myslíte, že hra samotná tím skončila, tak ne. Její prodej stále pokračuje, současně pokračuje i její vývoj. Sice mnohem omezenější, než byl plánován, ale pokračuje.

Já se vlastně Ghost Recon: Breakpoint nechtěl více věnovat, ovšem nedávno hra prodělala zajímavý technický vývoj, na který stojí za to se podívat. Demonstruje totiž, jak výrazně DirectX11 brzdilo vývoj, optimalizace atd. Ghost Recon: Breakpoint je sice mizerný jako hra, nicméně používá herní engine, který v dalších vývojových verzích budou používat budoucí UBISOFT hry, takže stojí za to se věnovat jeho dalšímu vývoji. Přechod z neefektivního DirectX11 na API VULKAN je zásadní a dnes se tedy podíváme, jaký nárůst výkonu přináší … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Cyberpunk 2077 - Pořádná nálož záběrů a informací!
Cyberpunk 2077 - Pořádná nálož záběrů a informací!Pondělí, 10 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 390x
Komentářů: 1
Vyšlo Horizon Zero Dawn pro PC – zajímavá, ale na 10/10 nemá.
Vyšlo Horizon Zero Dawn pro PC – zajímavá, ale na 10/10 nemá.Neděle, 09 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2394x
Komentářů: 6
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novém
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novémČtvrtek, 06 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1206x
Komentářů: 7
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!Středa, 05 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1036x
Komentářů: 10
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježdění
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježděníPondělí, 27 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1200x
Komentářů: 4
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!Neděle, 26 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1864x
Komentářů: 11