Herní rok 2019 – jaké jsou nejlepší a nejhorší hry roku 2019? Co si nenechat a nechat ujít? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Úterý, 31 prosinec 2019
Přejít na obsah
Herní rok 2019 – jaké jsou nejlepší a nejhorší hry roku 2019? Co si nenechat a nechat ujít?
Povedené hry a jaká je ta NEJ roku 2019?
alt

 

 

 

 

  • Herní rok 2019 – jaké jsou nejlepší a nejhorší hry roku 2019?

                                                                     Co si nenechat a nechat ujít?

Nejen prací živ je člověk, a tak se podívejme do světa her. Osobně musím říci, že herní rok 2019 byl spíše zklamáním, a mě zachránilo hlavně to, že jsem prostě neměl čas moc na hraní :). Tolik negativních trendů a nepovedených her jako letos, to chtělo pevné nervy. Je možné, že vydavatelé si schovávali některé novinky pro další rok, protože v roce 2020 dorazí nová generace konzolí, takže rok 2019 byl trochu chudší, ale nebyl chudý a o zajímavé tituly až taková nouze nebyla. Ale těch mizerných her vyšlo letos opravdu hodně. Začněme tedy u toho, co se moc nepovedlo.

Jak víte DDWorld.cz se testům a recenzím her věnuje hodně, prakticky jediní v ČR děláme jak recenzi, tak technologický rozbor a benchmark mnoha nových her, když vychází. Řadu dalších testujeme ještě mimo, protože nejsme primárně herní magazín, takže nepublikujeme vše. Ale přehled máme a hry nás baví. Někdy i ty špatné :).

 

  • Nejhorší hry roku 2019

Pokud to nevyšlo na PC, tak to neexistuje ;). Bohužel na PC platformu se letos dostaly hodně mizerné hry a tituly. Seznam špatných, nebo ne moc povedených či vyloženě průměrných her, by byl opravdu dlouhý. Ročně vychází více než 1000 her a 95% z nich stojí za houby. Letošní rok nebyl o moc jiný, s tím rozdílem že do mizérie spadly i hry s obrovskými rozpočty a teamy. Začněme nejdříve u těch, které nejsou vysloveně mizerné, ale moc se nepovedly, hlavně proto, že měly prostě na víc.

 

  • Control (Remedy)

Hodně jiná hra, jak tomu od Remedy bývá. Přišla mě ale velmi nudná, navíc s opravdu ošklivým prostředím a grafikou, což bylo dávno hlavně tím, aby zdůraznila přínos jinak nepřínosné NVIDIA RTX technologie. Po jejím zapnutí najednou hra dostala rozumné nasvícení (což záměrně bez RTX neměla) ale pak všechno vypadá jak namazané vazelínou. Hra celkově nenadchla, instantní nuda v mizerné grafice.

 

  • Red Dead Redemption 2 (RockStar)

Mé osobní zklamání roku. Na konzolích tahle hra sbírala absolutní hodnocení, takže jsem očekával, že to bude opravdu pecka. Není. Má své světlé chvilky, ale výrazně převládají dlouhé nudné chvíle. Příběh je průměrný. Grafika hry je sice úžasná, ale obsahuje tak neuvěřitelné technické problémy a chybí jakákoliv i základní optimalizace, že nevěřím tomu, že PC verzi před vydáním u Rockstar někdo vůbec testoval. No a pak je tu Online složka hry. Neuvěřitelná ztráta času. Jako celek je to vizuálně velmi nadprůměrná, technicky ale mizerně udělaná a optimalizovaná, příběhově i hratelností velmi průměrná hra. Rozhodně neodpovídá absolutním hodnocením konzolistů ani dlouhému čekání na PC verzi. Nechápu ty nadšené ovace konzolistů. Hráli jinou hru?

 

  • Sekiro: Shadows Die Twice (From)

Je to zajímavá hra, ale tragický PC port. Ale ani kdyby toho nebylo, tak nechápu, proč je tohle podle mnohých hra roku? Vizuálně velmi nezajímá hra s velmi průměrným příběhem a jen lehce nadprůměrným soubojovým systémem. Jinak klasická mlátička s vysokou obtížností danou nutností přesných komb atd. Každopádně mizérie technického provedení PC portu kazí hodně dojem a tohle nemůže být v tomhle stavu dobrá hra, natož hra roku.

 

  • RAGE 2 (Bethesda)

Pořád nechápu, proč tohle vůbec vyšlo? Snad nejprůměrnější průměrná hra, kterou jsem kdy hrál a viděl :). Hru jsem celou dohrál a hned jsem na ní zapomněl. A ani při tom hraní nebyla moc zajímavá. Přitom tohle je hra s účastí id Software!

Žádná z těchto her sice není vyloženým průšvihem, ale prostě nestačí tomu hype kolem nich. Seznam opravdu mizerných her by byl mnohem delší. Já se v nich nechci moc patlat, ale vypíchnout musím dvě selhání, která asi nepřekvapí, že jsou opravdu nejhoršími hrami roku 2019

 

  • Druhá nejhorší hra roku 2019: Ghost Recon Breakpoint (Ubisoft)

Celá tahle hra je katastrofou, nefunguje v ní nic. Celý koncept je nefunkční. Je to nudná obrovská prázdná hra s nudnými nepřáteli. Cíleně okrádá hráče o čas nutícího nakupovat vizuální nezajímavé předměty přes mikrotransakce jen aby se „odlišil“. Celá existence a vydání téhle hry nedává sebemenší smysl. Prakticky stejnou hru ze stejné série už na trhu máme, jmenuje se Ghost Recon Wildlands a alespoň trochu funguje.

UBSIOFT, který je vydavatelem, navíc v roce 2019 vydal online akční hru jako službu, v podobě další „Tom Clancy“ hry, jménem The Division 2. A je velmi zajímavé sledovat, jak prakticky dvě pojetím a stylem stejné hry od stejného vydavatele jsou úplně jiné. Jedna funguje, druhá vůbec. Jediné, co zachránilo UBISOFT a Breakpoint od titulu nejhorší hry roku 2019 je fakt, že firma uznala, že hra je špatná (že ji rovnou nestáhla z trhu se divím). Dokonce tak špatná, že ovlivní podobu a vydání mnoha dalších UBISOFT her, protože vydavatel uznal, že ten koncept nefunguje. To oceňujeme, a tak tou nejhorší hrou roku 2019 není. Zaslouží si ho někdo úplně jiný …  

 

  • Nejhorší hra roku 2019: Fallout 76 … vlastně ANTHEM (EA)

Hry jako služba, jsou mor. Fallout 76 nastavil laťku proklatě nízko a Betheda v téhle přehlídce trapnosti, drzosti a morálního i tvůrčího selhání, pokračovala celý rok 2019 a stanovila nové úrovně, kam až lze klesnout. Ostatní vydavatelé se bohužel inspirují. O UBISOFT a jeho Ghost Recon Breakpoint, už řeč byla, ale na rozdíl od Bethesda (Fallout 76) a ANTHEM (EA) Ubi uznali, že hra je špatná a alespoň v roce 2019 vydali podobný titul, jménem DIVISION 2, který funguje. Nicméně EA - BioWare a jejich ANTHEM, to je tedy dílo. Jednoznačně nejhorší hra roku 2019 a nemít Bethesdu a její odporný Fallout 76, který nepřestává objevovat nové nížiny, mělo by EA mnohem více té negativní pozornosti, kterou by si spektakulární fail jménem ANTHEM, zcela zasloužil.

Na ANTHEM je špatně úplně vše, počínaje tím systémem „hra jako služba“, jakým má fungovat a zneužívat hráče. Vzhledem k tomu, jak mizerně tahle hra byla vyvíjena, se ale nikdo nediví výsledku. Poslední zbytky lidí z toho pravého Bioware studia, které nám dalo jedny z nejlepších her všech dob, opustili firmu v průběhu vývoje. To, co zbylo, je prázdná skořápka, neschopná vyvinout jakýkoliv kvalitní titul. Ví to všichni. ANTHEM měl být reparát, místo toho očekáváme, kdy EA konečně oznámí, že BIOWARE definitivně rozpouští. Co nám vadí hodně, je také ta obrovská spousta lží kolem téhle hry, kterými nás BioWare a EA zásobovali. Většina z těch lidí firmu radši opustila. Teď se prakticky ke hře nikdo nezná. Ostatně nikdo při smyslech ji dnes ani nehraje. Přitom to měl být nosný titul celého EA pro následující roky a příklad, jak dělat další nové hry. ANTHEM je další Fallout 76, jen se o něm tolik nemluví, protože někdo měl tolik sebeúcty radši dál mlčet než se věnovat další propagaci neopravitelného produktu, který je špatný v samém základu.

Hry jako Anthem či Fallout 76 jsou dalším důkazem, proč potřebujeme zákony, umožňující snadnou reklamaci a vrácení her. Hrůza …. Pojďme se radši věnovat něčemu příjemnějšímu, tedy povedeným hrám roku 2019, protože chci být více pozitivní … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5261x
Komentářů: 34
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 932x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1742x
Komentářů: 13
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2857x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 854x
Komentářů: 0
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.Pondělí, 29 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1198x
Komentářů: 2