Herní rok 2022: PREVIEW co si zahrajeme na našich PC? Možná největší herní rok v historii! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 03 leden 2022
Přejít na obsah
Herní rok 2022: PREVIEW co si zahrajeme na našich PC? Možná největší herní rok v historii!
Druhá polovina roku bude bohatá - co nás zajímavá nejvíce?
alt

 

 

 

 

  • Herní rok 2022: PREVIEW co si zahrajeme na našich PC?

                                                           Možná největší herní rok v historii!

Herní rok 2021 nedopadl úplně skvěle, mnoho her bylo kvůli potížím, které způsobuje probíhající pandemie, odkládáno. A to speciálně na rok 2022, některé dokonce 2023. V závěrečném hodnocení roku 2021 jsme proto měli celkem jasno, které hry byly těmi nejlepšími, a naopak které nás hodně zklamaly:

Nicméně teď už se věnujme hernímu roku 2022, který jak jsem předestřel ve vítacím článku, by měl být tak bohatý, že si od nás zaslouží samostatný článek. A ten je tedy tady. Snad jen upozorním, že data vydání některých her, zejména ty, které jsou od nás vzdáleny více jak 2-3 měsíce, se mohou ještě změnit. Některé odklady jsou v současné situaci, která vládne ve světě, prakticky jisté, takže to, co uvádíme v článku platí v době jeho vydání. Pokud jej čtete později, mohou se některé věci změnit.

  • Herní rok 2022 by měl být hodně bohatý

                                                                      – už začátek bude zajímavý!

Máme tedy leden 2022 a nebude to trvat dlouho a dočkáme se na našich PC rovnou dvou velmi očekávaných her, které doplní hned několik dalších zajímavých titulů. Ovšem již 14.1.2022 se PC hráči se dočkají dřívější SONY exkluzivity, tedy GOD od WAR. Budeme moci posoudit, zda je to HYPE nadšení PlayStation hráčů vůči této hře oprávněné:

20.1. pak dorazí odkládané RAINBOW SIX EXTRACTION, naše očekávaní ale nejsou nijak veliká, přeci jen za hru stojí UBISOFT s jeho novou politikou dělání her jako služba, takže máme dost obavy.

Zato hned 4.2.2022 se konečně dočkáme vydání velmi očekáváného a z roku 2022 odloženého DYING LIGHT 2. To bude velká hra. Ovšem během svého vývoje měla hodně potíží, takže jsme zvědaví, jak to nakonec všechno klapne, zda to přeci jen nebude uspěchané. Na tenhle titul se hodně těšíme:

Příznivci strategií pak dostanou na konci února konečně odložený TOTAL WAR WARHAMMER III, tedy dnes asi nejlepší fantasy strategickou hru, jež naváže příběhově na předchozí velmi úspěšné a populární díly, které všechny překvapily, jak skvěle spojili fantasy svět s mechanikami realistických historických strategií série TOTAL WAR:

PlayStation hráči se pak dočkají své herní události roku v podobě vydání HORIZON FORBIDDEN WEST, kdy PC verze se zcela nepochybně také v budoucnu dočkáme. Ovšem její oznámení natož uvedení v roce 2022 asi neproběhne. Ale můžeme doufat :).

Samozřejmě zdaleka největší RPG událostí začátku roku 2022 bude vydání ELDEN RING (25.2.2022), duchovního stylového nástupce populárního DARK SOULS:

Závodníci se pak dočkají poprvé GRID LEGENDS. Velké závodní hry, kterou vyvíjí Codemasters, dnes ve vlastnictví EA. Hra má nabídnout rozsáhlí vozový park i nabídku tratí, víceméně spojit několik dílů GRID dohromady v jeden velký. Přibude k tomu také příběhová kampaň a multiplayer pro až 22 lidí:

Příznivci menších nezávislých RPG se pak v březnu dočkají pokračování zajímavé série v podobě ELEX II:

V tuto chvíli musím ale říci, že pokud jde o další tituly v tomto článku a jejich termín uvedení, tady už je velká míra nejistoty. Mohou se změnit a u mnoha se pravděpodobně i změní. Takže tady to berte opravdu tak, že to vydání těchto her se může posouvat o týdny, ale i měsíce

Zajímavě vypadá také březnová tahová akční příběhová strategie MIDNIGHT SUNS s hrdiny MARVEL, ovšem v herním pojetí ala UFO XCOM:

28.duben nás pak má potěšit s vele-očekávaným akčním S.T.A.L.K.E.R. 2, tedy atmosférický návrat do Černobylu:

Konec května pak má prozatím naplánován hodně vizuálně zajímavý FORSPOKEN na PC a PS5:

Samozřejmě bude toho mnohem mnohem více, ale seznam těch menších her je opravdu dlouhý. Takže se podívejme spíše na nabídku velkých her pro druhou polovinu 2022, kdy ale opět upozorňuji, že na současné uváděné termíny vydání se dá spoléhat méně a méně. Pravděpodobně dojde k odkladům, nicméně řada těch her už odložena byla, takže pravděpodobně mnoho z nich letos prostě vyjde. A jaké to tedy budou? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Guardians of the Galaxy Volume 3 v první ukázce!
Guardians of the Galaxy Volume 3 v první ukázce!Středa, 07 prosinec 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 365x
Komentářů: 0
Need for Speed Unbound vyšlo – jaké je hodnocení?
Need for Speed Unbound vyšlo – jaké je hodnocení?Úterý, 06 prosinec 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 879x
Komentářů: 2
The Last of Us seriál v našlapané ukázce!
The Last of Us seriál v našlapané ukázce!Pondělí, 05 prosinec 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 698x
Komentářů: 0
Transformers: Rise of the Beasts – další film je tu?
Transformers: Rise of the Beasts – další film je tu?Pátek, 02 prosinec 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1168x
Komentářů: 0
Indiana Jones and the Dial of Destiny – pátý a poslední?
Indiana Jones and the Dial of Destiny – pátý a poslední?Čtvrtek, 01 prosinec 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1469x
Komentářů: 1
Vyšlo Marvel’s Midnight Suns – zajímavá tahová strategie
Vyšlo Marvel’s Midnight Suns – zajímavá tahová strategieStředa, 30 listopad 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 617x
Komentářů: 0