Resident Evil Village: TEST výkonu GPU/CPU a RECENZE hry – povedená hra se skvělou optimalizací Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Neděle, 23 květen 2021
Přejít na obsah
Resident Evil Village: TEST výkonu GPU/CPU a RECENZE hry – povedená hra se skvělou optimalizací
Technické zpracování a TEST a výkon GPU a CPU
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • Resident Evil Village: TEST výkonu GPU/CPU a RECENZE hry

                                                      – povedená hra se skvělou optimalizací

Resident Evil je herní (a vlastně i filmová) série vycházející mnoho let, s extrémně rozkolísanou kvalitou jednotlivých dílů. Pokud jde o hry, poslední roky to byl návrat k lepšímu s povedenými REMAKE vyloženě hororových starších dílů, ale především povedeným moderním sedmým dílem v podobě Resident Evil 7: Biohazard. Ten vrátil sérii skutečně ke kořenům. Velmi napínavá drsná hororová atmosféra zaměřená na příběh než na nějakou zběsilou akci. Oceňovaná hra se tak nyní dočkala přímého příběhového pokračování v novém Resident Evil Village.

Jako obvykle pro vás tedy máme kromě recenze samotné hry, především technologický test a tedy benchmark. Změřili jsme, jak hra šlape na našich grafikách a procesorech. Tak se na to podívejme …

 

  • Gameplay

Začněme tedy tím, jaká je hra. Pro ty, kteří hráli předchozí sedmý díl, bude hra hodně podobná, bohužel s několika posuny, a to nikoliv k lepšímu. Příběhově přímo navazuje, opět je hlavním hrdinou Ethan. Rodinná idylka však netrvá dlouho a je brutálně přerušena. Následuje tak opět boj o přežití a záchranu rodiny a tentokrát také dcery.

Hra se odehrává v Rumunsku na venkově, takže navštívíme temnou vesničku, hrad a další instalace oplývající správnou hororovou atmosférou, kde se také setkáte s děsivými monstry a postavami. Nechci prozrazovat z příběhu mnoho, je samozřejmě tím hlavním, o čem celá hra je a co vás u ní udržuje po dobu cca 10 hodin herní doby. Řeknu jen, že příběhově jde rozhodně o jednu z nejlepších her celé série vůbec, se zajímavým, pro mnohé nečekaným zvratem. Zajímavé jsou i postavy. Zde ovšem začínají první výtky směrem k autorům.

Pokud jste viděli kampaň a upoutávky na tuhle hru, tak jistě znáte extrémně vysokou upíří Lady Dimitrescu, jejíž strašidelný hrad a panství navštívíte. Bohužel, ač jde o zajímavý charakter, její role v celé této hře je extrémně, ale extrémně malá. Řekl bych rovnou, že „reklama“ na tuhle hru hodně klame. V podstatě bych řekl, že je postavou, kterou tvůrci prostě zahodili. Hlavní „padouch“ v této hře je úplně někdo jiný a zoufale neoriginální a nezajímavý.

Hra jako taková je většinu času velmi koridorová s malými arénami, ve kterých se tu a tam střetnete se strašlivými monstry-bossy. Nicméně nabízí i otevřenější prostředí s možnostmi nerušeného průzkumu a vylepšování výbavy. A zde přichází další výtka k novému dílu. Zatímco předchůdce byl hlavně o příběhu, kde zběsilá akce byla nahrazena adventurou a filmovými momenty, zde tvůrci prostě opět vrací sérii tam, kde už několikrát selhala. Udělali zní v mnoha částech akci ala Call of Duty či DooM. Všechny souboje s bossy jsou tak prakticky na jedno brdo a místo filmové akce je to prostě klasická střílečka. Prostředí na to ale není moc dělané, celé to tak působí archaicky, hloupě až směšně. Speciálně jeden takový souboj, kdy nechci prozrazovat mnoho. Řeknu jen „kolečkové“ křeslo s kulometem a motorovou pilou …. Strašný. Zejména druhá polovina hry už silně Call of Duty připomíná a vůbec se to tam stylově nehodí.

Přitom řada věcí zůstala stejná. Inventář, zajímavé možnosti vylepšování výbavy zbraní apod. zajímavý jsou i mnozí nepřátelé, vlkodlaci i design bosů. Nicméně autoři prostě hru pomalu obrací v tuctovou střílečku se stejnými systémy, jako má prostě drtivá většina podobných příběhových FPS her. Tahle hra měla být ale jiná. O tom ale v závěru.

Podívejme se na technické zpracování. A zde mám dobré zprávy. Hra nejen že vypadá skvěle na PC i konzolích, ale velmi dobře i běhá … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Letos si nezakouzlíme – další velká hra odložena
Letos si nezakouzlíme – další velká hra odloženaPátek, 12 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 482x
Komentářů: 1
Marvel's Spider-Man Remastered vychází na PC!
Marvel's Spider-Man Remastered vychází na PC!Středa, 10 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 819x
Komentářů: 3
The Sandman – očekáváná seriálová NETFLIX událost je tu!
The Sandman – očekáváná seriálová NETFLIX událost je tu!Sobota, 06 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2233x
Komentářů: 11
Nový filmový Predátor je tu – Prey sklízí chválu!
Nový filmový Predátor je tu – Prey sklízí chválu!Pátek, 05 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2086x
Komentářů: 14
ANDOR – ukázka z nového temného STAR WARS seriálu
ANDOR – ukázka z nového temného STAR WARS seriáluČtvrtek, 04 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 935x
Komentářů: 0
DC a HBO v rozkladu – ruší hotový film BATGIRL atd.
DC a HBO v rozkladu – ruší hotový film BATGIRL atd.Úterý, 02 srpen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1450x
Komentářů: 4