TÉMA: Microsoft mění herní svět. Kupuje Activision Blizzard (Warcraft, CoD)! Co to znamená? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 23 leden 2022
Přejít na obsah
TÉMA: Microsoft mění herní svět. Kupuje Activision Blizzard (Warcraft, CoD)! Co to znamená?
Co to znamená a jaké jsou dopady na hráče?
Závěr aneb posilování MS a jeho Game Pass má i negativa
alt

 

 

 

 

  • TÉMA: Microsoft mění herní svět. Kupuje Activision Blizzard

                                                             (Warcrafdt, CoD)! Co to znamená?

Před několika lety, když Microsoft sliboval, že se konečně zaměří na Windows jako jednotnou herní platformu, ještě se všichni smáli. Microsoft a jeho Windows vždy bylo největší herní platformou na světě, ale PC a konzole stály vždy separátně a zájem Microsoftu byl vždy značně roztříštěn, neucelen, a když něco začal obvykle to nedodělal. Ovšem speciálně za poslední 2-3 roky se věci zásadně změnily. Microsoft pod aktuálním vedením funguje a to tak, že se stává největší herní firmou světa …

Pomáhá mu k tomu hodně věcí. Aktuální generace herní konzolí (PlayStation 5 i Xbox X) jsou PC. Staví na x86-64 procesoru AMD RYZEN 3000 a grafické karty AMD Radeon RX 6000. Dokonce XBOX X přímo dnes pohání upravený Windows 10, takže Microsoft po technické stránce skutečně zcela sjednotil svou Windows herní platformu do jednoho celku. Ale dělá více než to …

  • Microsoft a jeho Game Pass válcuje všechno a všechny!

Jeho Game Pass služba herního předplatného pro Windows PC a Xbox platformu, nabízí za cenu 259 nebo 339 korun měsíčně, obrovskou plejádu více než 100 her, včetně mnoha největších aktuálních pecek, často v den vydání bez nutnosti si je tedy samostatně kupovat. A Microsoftu je jedno, zda hrajete na PC nebo na konzoli (můžete obojí), pro něj jde o jednu platformu.

Základem každé dobré služby musí být ale hlavně dobrá funkční nabídka. A to je něco, v čem Game Pass neměl na trhu skutečnou konkurenci už před rokem. Ovšem za poslední rok, Microsoft oznámil hned dvě nečekané akvizice, které naprosto mění trh a děsí konkurenci. Microsoft totiž ovládá většinu hlavních dříve nezávislých velkých studií a tvůrců her, to znamená i zásadní herní, dříve multi-plaformní značky a série a na tomto poli výrazně posiluje.

  • Koupě Bethesda-ZeniMax za 7,5 miliardy, byl jen začátek!

V roce 2020 Microsoft šokoval herní svět tím, že koupil majitele a tvůrce her Fallout, Elder Scrolls série od Bethesda Game Studios, id Software s jeho DooM, Quake, Wolfeinstein či RAGE sériemi a Tango Gameworks přinášející děsivé tituly jako The Evil Within či Ghostwire Tokyo.

Microsoft tak okamžitě vlastní práva a vše související s mnoha a mnoha nejslavnějšími a největšími hrami historie i současnosti, kterými okamžitě rozšířil už tak bezkonkurenční nabídku své Game Pass služby. Akvizice a vše bylo dokončeno ani ne před rokem. Jenže to byl zjevně jen začátek …

  • Šok přišel 18.1.2022 - Microsoft kupuje

                                      ACTIVISION BLIZZARD za 68,7 miliardy dolarů!

Více jak 9x tolik ve srovnání s už tak šokující akvizicí Bethesda, zaplatí Microsoft za jednoho z největšího a dnes nejnenáviděnějších herních vydavatelů, tedy ACTIVISION-BLIZZARD. Šokující oznámení mnozí pár dní rozdýchávali, protože velikost, a hlavně význam tohoto obchodu, jsou naprosto neslýchané.

Odkup je to hodně nečekaný, ale Microsoft nám říkal, že nekončí, tak proč se všichni divíme? :). Tohle je ovšem pořádný úlet. Bavíme se o částce v přepočtu 1500 miliard korun bez DPH, což je více než v roce 2021 byly příjmy celého státního rozpočtu ČR za celý rok! To je pro představu, kolik peněz to vlastně je. A pozor, Microsoft vše zaplatí „cash“ :). Žádné půjčky, žádné akciové podíly, prostě sáhnul do kapsy a vytáhnul z peněženky 69 miliard dolarů. A nebojte, ještě mu hodně zbylo. Takže prý s nákupy nekončí. A co si tedy koupil?

  • Slavná studia, a ještě slavnější herní série …

ACTIVISION BLIZZARD pod sebou má celou plejádu herních studií a teamů více než 10 000 lidí, kteří pracují na slavných sériích, jejichž kvalita ale poslední roky upadala. Z velké části kvůli vedení společnosti, které herní kvalita jeho her vůbec nezajímá, a jediné co je zajímalo, byli akcionáři a maximalizace zisků. Microsoft chce převzít celé ACTIVISION BLIZZARD, a to znamená:

Herní studia Blizzard Entertainment, Beenox, Demonware, Digital Legends, High Moon Studios, Infinity Ward, King, Major League Gaming, Radical Entertainment, Raven Software, Sledgehammer Games, Toys for Bob nebo Treyarch. A ty stojí za hrami jako:

Call of Duty, Warcraft, Candy Crush, Tony Hawk, Diablo, Overwatch, Spyro, Hearthstone, Guitar Hero, Crash Bandicoot nebo StarCraft. Součástí jsou tedy multiplaformní, mobilní a dokonce PlayStation tituly, které nyní získá plně pod svou kontrolu Microsoft a jeho Game Pass.

Co to všechno znamená? Velké změny, výhody pro hráče, problémy pro SONY a konkurenci … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vyšlo F1 22 – nejlepší herní zpracování formulí?
Vyšlo F1 22 – nejlepší herní zpracování formulí?Neděle, 03 červenec 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 485x
Komentářů: 0
Construction Simulator – stavět je dnes drahé, ale ne na PC!
Construction Simulator – stavět je dnes drahé, ale ne na PC!Neděle, 26 červen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 915x
Komentářů: 2
Forza Motorsport – nový simulátor s dech beroucí grafikou!
Forza Motorsport – nový simulátor s dech beroucí grafikou!Úterý, 14 červen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2565x
Komentářů: 15
Remake legendární hry System Shock se blíží!
Remake legendární hry System Shock se blíží!Pondělí, 13 červen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1984x
Komentářů: 1
Aliens: Dark Descent – nová Alien hra se blíží!
Aliens: Dark Descent – nová Alien hra se blíží!Pátek, 10 červen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1745x
Komentářů: 4
Call of Duty: MW2 představeno – naposled od hamižného Activison?
Call of Duty: MW2 představeno – naposled od hamižného Activison?Čtvrtek, 09 červen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1197x
Komentářů: 3