Strana 1 z 4
- Realme 7 a Realme 7 Pro – TEST a RECENZE
nové generace střední třídy telefonů za slušnou cenu
Osobně považuji drahé telefony za poměrně nudné produkty. Až na vzácné výjimky u 9 z 10 modelů není žádné umění ani technologická výzva udělat ten telefon za těch 30 i víc tisíc, protože to zvládne každý. Když už, tak největší výzvou je to za ty peníze prodat. Tedy přesvědčit uživatele, že ten jinak obyčejný telefon za 30 tisíc stojí (v 99% případů nestojí). Co je tedy mnohem větší výzva na poli telefonů jako takových?
Udělat dobrý telefon za 5 až 10 tisíc. To chce mnohem víc práce, mnohem více přemýšlení a tady jsou mezi modely zajímavější rozdíly. A právě střední třída telefonů kolem a pod 10 tisíc, je pro mě zajímavá nejvíce. Proto jsem se rád podíval na to, co nabízí nová generace cenově zajímavých telefonů v podobě nových modelů značky REALME.
Dvě novinky jsou si docela podobné, ale liší se v zajímavých detailech. A abych byl upřímný, ten dražší model není ve všem automaticky lepší proti tomu levnějšímu (ale celkově lepší je). Oba telefon jsou si také docela podobné. A přesto trochu jiné. Oba se ovšem především vejdou hluboko pod 10 tisíc korun.
REALME 7 začíná ve 4/64GB variantě dokonce na 5 tisících, v TOP verzi s 8GB RAM a 128GB paměti pak stojí 6699 korun. Dražší REALME 7 PRO nabízený výhradně v 8GB/128GB variantě, pak vychází na 7999 korun vč. DPH. Cenově tedy určitě atraktivní telefony. A co do této nevelké ceny dokázal výrobce nacpat? Málo toho není …
Začněme u levnějšího modelu, který má ale pár věcí dokonce lepší než dražší varianta. Tím je například 90Hz displej, což rozhodně stále není standard u střední třídy telefonů. Na druhou stranu jde „jen“ o IPS panel s 6,5“ a 2400x1080, takže maximální jas není z nejvyšších.
Tento model pohání nový 12nm Mediatek Helio G95 SoC, což je docela výkonné řešení pro střední třídu. Nelekne se ani náročnějších her, byť samozřejmě na maximální detaily to není. Telefon je nabízený ve variantách se 4, 6 nebo 8GB RAM, což nějaký rozdíl udělá. Vnitřní úložiště má 64GB nebo 128GB, rozšiřitelné přes microSD paměťovou kartu. Telefon má současně místo hned na dvě nanoSIM. Má pochopitelně slušnou výbavu, včetně Wi-Fi/BT5, NFC, ale nemá nejnovější 5G. Potěší veliká 5000mAh baterie s rychlým nabíjením a 30W nabíječkou v balení.
Samozřejmě jako většina telefonů dnes, i tento má prakticky celý předek tvořený displayem s „průstřelem“ pro přední kameru (16Mx). Na zadní straně má pak soustavu tří kamer (48MPx + 8MPx širokoúhlý + 2MPx Makro). V čem se liší dražší verze PRO?
Dražší model se nabízí jen v jediné variantě 8GB RAM a 128GB paměti. Pohání jej 8nm Qualcomm Snapdragon 720G platforma. Telefon se liší také displejem, který má 6,4“, stejné rozlišení 2400x1080 ale už jen běžných 60Hz. Ovšem jde o SuperAMOLED panel s vyšším jasem a živějšími barvami. Snímač otisku prstů má integrován přímo v displeji. Kromě jiného také podporuje 5G.
Má ale menší 4500mAh baterii, ovšem ještě rychlejší nabíjení s dokonce 65W adaptérem v příslušenství. Za půl hodiny je tak schopný dobít prakticky prázdný telefon na 90% kapacity, což při 4500mAh je dost výkon.
Má také pozici pro microSD paměťovou kartu a dvě nanoSIM. Přední kamerka má 32mpx a hlavní zadní má 64Mpx, soustava dalších zadních fotoaparátů je dál stejná, jen trochu jinak uspořádaná. Telefon je o něco menší a lehčí, ale rozdíl není velký a designově jsou si obě verze hodně podobné. Oba telefony pohání samozřejmě ANDROID 10 s nástavbou Realme UI.
(zdroj: gsmarena.com)
A jaké jsou oba tyhle nové telefony pro střední třídu v praxi? Podíval jsem se na oba pořádně …
|