ASUS ROG Zephyrus Duo 15 SE – TEST a RECENZE ultimátního notebooku s RYZEN 9 a RTX 3080 Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 29 březen 2021
Přejít na obsah
ASUS ROG Zephyrus Duo 15 SE – TEST a RECENZE ultimátního notebooku s RYZEN 9 a RTX 3080
ASUS ROG Zephyrus Duo SE - Notebook
V praxi - výkon, hardware a baterie
Závěr a hodnocení

 

 

 

  • ASUS ROG Zephyrus Duo 15 SE – notebook

Nová generace ROG Zephyrus Duo 15 SE disponuje kromě těla z kovové slitiny hlavně nově výklopným druhým dotykovým panelem, kdy celý mechanismus je přes kovová ozubená kola a vyklápí se tak, jak otevíráte víko. Nemusíte se tedy bát žádné „nehody“ a kontaktu.

Zatímco v zavřeném stavu působí tenhle stroj celkem strohým dojmem normálního tenkého (360x268x20,9mm) notebooku, v otevřeném stavu není na trhu nic podobného.

Ten spodní display je na rozdíl od toho hlavního dotykový, má vlastní extra před-programované rozhraní a funkce a lze jej použít tedy i jako dodatečný ovládací prvek v kombinaci s mnoha aplikacemi a hrami. Nicméně funguje i jako prosté rozšíření toho hlavního – prostě jako druhý displej ve Windows se vším s tíém souvisejícím. Takže můžete na hlavní obrazovce něco dělat a mít něco jiného na tom druhém.

Pod ním se pak nachází mechanická RGB klávesnice, kdy protože ASUS musel přesunout i touchpad, jež je přepínatelný na numerickou část, tak vlastně tenhle stroj má „plnohodnotnou“ klávesnici včetně numerické části.

Vše je samozřejmě RGB podsvíceno s možnostmi individuálního nastavení. Protože umístění klávesnice na spodním okraji stroje je celkem nepohodlné pro psaní, ASUS dodává standardně větší celo-gumovou předručku, takže s ní je to výrazně ergonomičtější. A můžete ji současně použít co by „výchovný prostředek“ :).

 Pokud jde o další výbavu, na 15,6“ notebook plný výkonných komponent a nutného chlazení, se toho zase tolik nevejde, ale je zde vše podstatné. 4x USB včetně jednoho type-C, k tomu vzadu plno-formátový HDMI a LAN.

ASUS našel místo i na čtečku microSD karet a vstup/výstup zvuku. Notebook má zabudovaný systém 2x 4W reproduktorů a 2x 2W výškových reproduktorů i několik mikrofonů. Co nemá, je webkamera. Ale to ASUS řeší přídavnou USB ROG Eye v příslušenství.

Součástí dodávky jsou také dvě nabíječky. Jedna cestovní 100W s Type-C konektorem, která sice neumožňuje využívat výkon notebooku naplno, ale pokud nezatěžujete přídavnou RTX 3080, tak s rezervou stačí na plný výkon CPU s jeho integrovanou grafikou. Samozřejmě výhoda toho je, že nabíječka je lehčí a mobilnější. Protože pokud chcete používat plný výkon, s maximálními OC možnostmi, tak je tu druhá 280W cihla pro nabíjení tohoto malého monstra. A ta už má skoro 1kg sama o sobě, takže ne každému by se ji chtělo všude tahat ;).

Notebook má jinak velkou 90Wh baterii, takže když na to přijde, dokáže i něco vydržet. Je to koneckonců stále slušně mobilní stroj. Mimochodem rozebrat jej není tak složité, je tu sice spousta šroubků, ale ASUS tomu nebrání, protože notebook lze rozšířit. Tedy omezeně, ale ano:

Pod krytem, který je sice tenký skoro jako list papíru, ale díky slitině hořčíku extrémně pevný, se ukrývá masivní chlazení, jeden slot pro DDR4 (osazený) a 2x M.2 NVMe PCIe 3.0 pro SSD, kdy v našem případě je osazený jen jeden a druhý je tedy „k dispozici“.

Podívejme se tedy na to, co tenhle stroj v praxi dokáže … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!Pondělí, 12 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 753x
Komentářů: 9
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraní
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraníPátek, 09 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1600x
Komentářů: 1
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!Čtvrtek, 08 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1387x
Komentářů: 5
Jupiter’s Legacy – NETFLIX má vlastní superhrdinský seriál
Jupiter’s Legacy – NETFLIX má vlastní superhrdinský seriálStředa, 07 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 889x
Komentářů: 2
Loki – Zatím nejzajímavěji vypadající MARVEL seriál
Loki – Zatím nejzajímavěji vypadající MARVEL seriálPondělí, 05 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1307x
Komentářů: 1
WRATH OF MAN – nový film, stejný Jason Statham!
WRATH OF MAN – nový film, stejný Jason Statham!Neděle, 04 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1287x
Komentářů: 1