TEST: ASUS ROG Zephyrus G GA502DU – Dobrý mainstreamový notebook s AMD Ryzen 7 na palubě Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Friday, 30 August 2019
Přejít na obsah
TEST: ASUS ROG Zephyrus G GA502DU – Dobrý mainstreamový notebook s AMD Ryzen 7 na palubě
Notebook
V praxi - výkon a provoz
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: ASUS ROG Zephyrus G GA502DU

                 – Dobrý mainstreamový notebook s AMD Ryzen 7 na palubě

No vida, že to jde! Slušný notebook s AMD procesorem a je z toho slušný mobilní PC střední třídy. Chcete vyvážený, slušně výkonný ale stále mobilní univerzální notebook? A nechce za něj utratit majlant? Tak to by se vám mohl líbit dnes testovaný model. ASUS se hodně snažil a dokazuje, že velmi dobrý notebook může mít i AMD procesor. To je další dobrá zpráva. Pokud jste hledali dobrý mobilní PC s jiným než děravým procesorem Intel, tak konečně jsou tu možnosti. A tohle je jedna z nich.

  • ASUS ROG Zephyrus G GA502DU

Novinka od ASUS je zástupce tenčích 15,6“ multimediálních notebooků, speciálně v tomto případě herní řady Zephyrus G. Jde o dobře vybavený model střední třídy. Využívá přitom konečně také procesorů AMD RYZEN, které jsou více než konkurenceschopné proti Intelům, dokonce bych řekl, že jsou dnes z důvodů větší bezpečnosti a menších problémů se záplatami těch děr, i lepší a stabilnější platformou. Samozřejmě pro AMD hovoří také efektivita, ačkoliv v tomto případě se stále bavíme o 12nm ZEN+ architektuře, nikoliv tedy 7nm ZEN2, která do mobilních PC dorazí na přelomu roku.

ASUS ROG Zephyrus G GA502DU v testované konfiguraci AL025T nabízí velmi vyváženou výbavu. Procesorem je tedy 4jádrový/8vláknový 12nm AMD RYZEN 7 3750H s pouhými 35W TDP. Ač má procesor velmi slušnou integrovanou Radeon VEGA grafiku, samozřejmě by to ve střední třídě multimediálních NB nebylo ono. A tak je zde NVIDIA GTX 1660 Ti Max-Q, což je jedna z nejlepších skutečně mobilních grafik na trhu. Notebook má i funkční automatické přepínání mezi integrovanou a neintegrovanou grafikou. Samozřejmě po stránce maximálního výkonu, v tom jsou RTX 2060/2070/2080 grafiky lépe, ale nárůst výkonu zdaleka neodpovídá nárůstu ceny navíc na rozdíl od nich je GTX 1660 Ti mnohem vhodnější pro mobilní použití, díky menšímu čipu a nižšímu TDP. Platíte v jejím případě tedy za výkon, který je možné i v tenkém mobilním těle skutečně využít, což je se o žhavých RTX říci rozhodně nedá. Tam platíte za výkon, který prakticky nejde využít, protože chlazení notebooků na to nestačí.

Notebook potěší 120Hz FullHD panelem, takže pro některé hry je zajištěna extra plynulost. Výbava dále zahrnuje 16GB paměti (zajímavá konstrukce, kdy je 8GB integrováno na desku a dalších 8GB je ve standardním slotu). Jako úložiště je zde NVMe 512GB SSD (opět levný Intel 660p, kterých ASUS musel nakoupit kvanta, protože je cpe všude). Samozřejmě nechybí podsvícená klávesnice, ale design je celkově velmi decentní a vkusný, bez zbytečných ozdůbek a RGB.

Čím notebook překvapivě potěší, je výdrž baterie. Herní NB podobného stylu nebývají zrovna příliš dobré v tomto ohledu, ale ASUS tady dovnitř osadil velkou 76Wh baterii, což dokáže opravdu hodně. Zejména pokud tento univerzální NB plánujete používat nejen jako herní PC, ale i pro každodenní nošení do školy/práce apod., tak nabídne hodně slušnou výdrž. Mobilita je samozřejmě horší, ale s hmotností 2,1kg to není ještě cvalík.

Papírově tedy vypadá hodně dobře a hlavně vyváženě. Jaký je tedy v praxi? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Total War Saga: TROY – strategie z dob trojské války
Total War Saga: TROY – strategie z dob trojské válkyFriday, 20 September 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 135x
Komentářů: 0
Nový GRID vypadá velmi dobře
Nový GRID vypadá velmi dobřeThursday, 19 September 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 337x
Komentářů: 0
Porovnání reálného TDP procesorů AMD a Intel v praxi
Porovnání reálného TDP procesorů AMD a Intel v praxiTuesday, 17 September 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1879x
Komentářů: 2
Chernobylite – duchovní nástupce STALKER už brzy!
Chernobylite – duchovní nástupce STALKER už brzy!Monday, 16 September 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1403x
Komentářů: 1
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?Saturday, 14 September 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1593x
Komentářů: 2
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.Friday, 13 September 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1524x
Komentářů: 1