TEST: ASUS ZenBook 14 UX433FN – dobrý mobilní PC na cesty, který by mohl být ještě lepší! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 19 červenec 2019
Přejít na obsah
TEST: ASUS ZenBook 14 UX433FN – dobrý mobilní PC na cesty, který by mohl být ještě lepší!
ASUS ZenBook 14 UX433FN - Notebook
V praxi - hardware, výkon a provozní vlastnosti
Závěr a hodnocení

 

 

 

 

  • ASUS ZenBook 14 UX433FN – notebook

Aktuální generace existuje v modré a stříbrné verzi. V našem případě tedy mám podle mě hezčí, modrou se zlatými detaily. Velmi zaujme elegantní tenký ale promyšlený design. Notebook je prakticky celý kovový, podezření mám jen na spodní plastový kryt, ale vše ostatní k pevné a zjevně z kovu. ASUS dokonce tvrdí, že notebook splňuje náročný vojenský standard MIL-STD-810G pro spolehlivost a odolnost.

Všechno je perfektně slícované. Notebook má jen malé nožičky, ale to proto, že je navržený tak, že při otevřeném víku jeho spodek zajede pod notebook a přizvedne ho, takže je k vám více nakloněný. To zlepší ergonomii ale i chlazení. Samozřejmě úhle otevření je omezen.

Po otevření můžete obdivovat krásný IPS 1920x1080 display s minimalistickými rámečky. Přesto se ASUSu vešla na ten horní rámeček webová kamera, mizerná, ale kamera tam je. Nedávno jsem si stěžoval na jeden ASUS notebook, který měl rámečky mnohem mohutnější, místem šetřit nemusel a ASUS stejně dal tu webkameru dolů do naprosto hloupé pozice, a ještě tu byly tendence se vymlouvat, že to jinak nešlo. Zajímavé, u tohoto notebooku stejného výrobce to šlo integrovat normálně a do ještě tenčího rámečku. Zjevně je jedna skupina inženýrů ASUS lepší než druhá ;).

Tělo notebooku má samozřejmě omezené rozměry, ale klávesnice (podsvícená) se tam bez potíží vešla a píše se na ní upokojivě a bez potíží. Zajímavý je touchpad, který má dvojí funkci. Jednak jako touchpad, ale po přepnutí má na sobě prvky numerické klávesnice, což je šikovný a praktický detail!

Konektorová výbava je samozřejmě omezena, ale musím říci, že mě na cestách zcela dostačovala, až na jeden detail. Je zde 2x klasický USB, 1x Type-C gen2, HDMI, kombinovaný audio port a čtečka karet. Bohužel ta čtečka mě vůbec nepotěšila. Je totiž formátu MicroSD, což nedává žádný smysl. Fotoaparáty používají normální SD, a ten na cestách používám, takže fakt že NB neměl čtečku pro ně je potíž. K čemu by mě byla microSD čtečka, moc nechápu. Navíc prakticky vzato, redukce microSD na SD je normální, ale nacpěte do microSD slotu SD kartu …

Pokud jde o webkameru, je mizerná, zase jen HD. Proč tam není ta, které dává ASUS na předek svých telefonů ZenFone, pořád nechápu. Nechybí integrovaný mikrofon a dvojice reproduktorů se slušnou pokročilou konstrukcí, takže zvuk není špatný. Ale samozřejmě zázraky nečekejte. Ve výbavě je pochopitelně WiFi a BT5.0 připojení. Naše verze má ještě extra redukci USB na LAN v příslušenství, ale běžně prodávané kusy u nás, tuhle redukci v ceně nemají. Většinu to ale dnes už asi trápit nebude.

A jaký je tenhle NB uvnitř a jak šlape v praxi? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!Čtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 970x
Komentářů: 2
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-Sequel
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-SequelČtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 974x
Komentářů: 0
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.Středa, 27 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1250x
Komentářů: 3
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2407x
Komentářů: 5
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2093x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1217x
Komentářů: 1