TEST: EuroCom Racer – Intel Core i7 a AMD Radeon 6970M v nejvýkonnějším 15“ notebooku světa Tisk E-mail
Napsal Tomáš "Tomtva" Tvaroh a Jan "DD" Stach   
Úterý, 29 březen 2011
Přejít na obsah
TEST: EuroCom Racer – Intel Core i7 a AMD Radeon 6970M v nejvýkonnějším 15“ notebooku světa
Goldmax RACER - Notebook
Goldmax RACER - Hardware a výkon
GoldMax Racer - Notebook v praxi a hodnocení
alt

TEST: EuroCom Racer

– Intel Core i7 a AMD Radeon 6970M v nejvýkonnějším 15“ NB světa

Občas si stěžujete, že testujeme málo klasických 15“ notebooků. Dobře. Dnes tu máme jeden, který ukazuje, co všechno se dnes dá do 15“ vůbec naskládat. Z našich preview už víte, že naše redakce dostala mezi prvními v ČR důvěru a možnost okusit schopností aktuálně nejvýkonnějšího 15“ notebooku světa. Dnes se podrobněji podíváme na to, co tahle mašinka dokáže.

Společnost Eurocom možná znáte, protože už jsme ji tu jednou měli. Pokud ne, tak samozřejmě připomenu. Eurocom je kanadský výrobce mobilních počítačů. U nás jej oficiálně distribuuje společnost GoldMax.  V portfoliu Eurocomu najdeme hlavně konfigurovatelné modely. Zkrátka si na stránkách výrobce vyberete v konfigurátoru, co chcete, aby váš notebook měl, a prostě to tam mít bude. Je to skvělá alternativa ke klasickým výrobcům, kteří třeba nabízejí několik konfigurací, ale žádná vám nemusí úplně sedět.  

Další výhodou, kterou konfigurovatelné stroje EuroCom mají, je možnost upgradu. Prostě pokud vás po nějaké době přestane bavit pomalý procesor nebo grafika a bude na trhu něco lepšího, co tam půjde z hlediska kompatibility osadit, tak žádný problém. EuroCom tak do značné míry bourá negativa koupě mobilního počítače ve srovnání s desktopovým.

V minulosti už pak předvedl, že ani výkonově nemusí mobilní PC zaostávat za desktopem a měli jsme tu v podstatě desktopový počítač v mobilním těle, kdy jeden z větších kousků byl postaven na klasické desktopové Core i7 LGA 1366 a X58 platformě. Nevýhodou samozřejmě bylo, že mobilita byla omezena. Jenže miniaturizace pokračuje a v posledních dvou letech se také mobilní PC dostaly možná až příliš do popředí zájmu a tvoří většinu objemu prodaných PC. EuroCom tomu samozřejmě přizpůsobuje nabídku. Aktuálně nám tak zapůjčil k vyzkoušení jeho nový model RACER, o kterém říká, že je to aktuálně vůbec nejvýkonnější skutečně mobilní počítač. Má totiž jen klasicky 15,6“, přitom se nebojí silnějších komponent.  

 

  • GoldMax (EuroCom) Racer v parametrech

Tenhle notebook strká všechny 15“ notebooky, které jste kdy mohli vidět, do kapsy. Věřte, že i řada desktopových PC, které máte doma, bude mít co dělat, aby mu výkonově stačila.

Základem je nový 32nm čtyřjádrový procesor Intel Core i7-2720QM, který tiká na 2,2GHz, ale v Turbo režimu jede i 3,3GHz. O výkonu nových procesorů Intel Sandy Bridge v mobilních PC už víme hodně, také jsme je tu již měli. K němu má tenhle notebook v sobě hned 4x 2GB DDR3 pamětí. Grafickou kartou je pak horká novinka, nejvýkonnější mobilní Radeon všech dob, nový modely HD 6970M s 2GB GDDR5 pamětí a v MXM3.0 modulu.

Tohle všechno se nějak poskládalo do jinak v podstatě klasického 15,6“ šasi s rozměry 49x376x256mm a celé to váží 3,1kg. V tom už máte 15,6“ LCD s rozlišením 1920x1080, výkonný disk dle svého výběru, mechaniku a ještě se tam našlo místo pro 2.1 reproduktory včetně spodního subwooferu. Takže se na něj podívejme z blízka. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Next GEN verze Witcher 3 to letos prý stihne!
Next GEN verze Witcher 3 to letos prý stihne!Pondělí, 23 květen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 793x
Komentářů: 1
Vyšlo Vampire: The Masquerade – Swansong
Vyšlo Vampire: The Masquerade – SwansongČtvrtek, 19 květen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 551x
Komentářů: 1
She-Hulk v první ukázce – hodně nezvládnutá CGI?
She-Hulk v první ukázce – hodně nezvládnutá CGI?Středa, 18 květen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1223x
Komentářů: 9
The Orville – třetí a poslední sezóna v ukázce!
The Orville – třetí a poslední sezóna v ukázce!Neděle, 15 květen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1650x
Komentářů: 3
Nejočekávanější hra roku odložena! StarField letos nedorazí!
Nejočekávanější hra roku odložena! StarField letos nedorazí!Čtvrtek, 12 květen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1055x
Komentářů: 0
Avatar: The Way of Water v první ukázce!
Avatar: The Way of Water v první ukázce!Pondělí, 09 květen 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1730x
Komentářů: 8