Asus ROG Phone 2 – TEST a RECENZE nejlepšího herního telefonu na světě v druhé generaci Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Thursday, 23 April 2020
Přejít na obsah
Asus ROG Phone 2 – TEST a RECENZE nejlepšího herního telefonu na světě v druhé generaci
Telefon
V praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • Asus ROG Phone 2 – TEST a RECENZE

                            nejlepšího herního telefonu na světě v druhé generaci

ASUS ROG Phone jsme testovali a plně chápeme, proč se dočkal tak kladného přijetí. Mezi mobilními telefony jde o skutečně originální řešení (což se speciálně u obilních telefonů dnes moc nevidí). A na rovinu jediný telefon, který je skutečně tím herním mobilním zařízením v rámci ANDROID mobilní platformy. ROG Phone sice na první nezkušený pohled vypadá jako normální telefon, ale řadu prvků a věcí má jinak umístěny, protože se počítá s herním používáním jako „kapesní konzole“ na šířku.

A nejde jen o telefon samotný, ASUS musel vyřešit i dodatečné chlazení a především ovládání, takže k ROG Phone je také extra celá série příslušenství, včetně dokovacích stanic a několika různých ovladačů, což nemá žádnou konkurenci na trhu.

ASUS loni přišel s druhou generací, kterou jsme měli několik posledních týdnů možnost v redakci dlouhodobě pořádně otestovat, a tak vám dnes řekneme, jaký skutečně je v dlouhodobém testu aktuální ROG Phone 2, který je evolucí první verze. Co konkrétně ASUS vylepšil?

  • ASUS ROG Phone 2 – větší a lepší?

Ačkoliv na první pohled mohou vypadat obě generace velmi podobně, pro některé skoro stejně, ROG PHONE 2 je zcela nový přístroj a s předchůdcem nemá společného skoro nic. Samozřejmě ASUS zachoval některé aspekty toho unikátního ROG designu, které jsou povedené a výrazně tento telefon odlišují prakticky od všeho, co na trhu existuje. A to není málo, protože rozdíly mezi telefony a značkami se dnes hodně stírají a mnozí uživatelé nerozeznají jeden model od druhého. To vám u ROG Phone 2 nehrozí. Nic podobného na trhu prostě není.

ASUS ovšem hodně vylepšoval. V první řadě, druhá generace je větší. Ze 159 x 76 x 8,7mm a 200g narostla na 171 x 78 x 9,5mm a 240g. Z velké části díky novému lepšímu 6,6“ AMOLED panelu, kdy předchůdce měl jen 6“. Novinka má také 120Hz odezvu a ne jen 90Hz. Rozlišení je 1080x2340 a umí samozřejmě HDR.

(Zdroj: gsmarena.com)

Novinka je také výkonnější. Místo 10nm Snapdragon 840 používá 7nm Qualcomm Snapdragon 855, zůstalo ale u 8GB RAM v základu. Ovšem nově můžete mít i 12GB verzi. Bohužel telefon nemá microSD úložiště, ale disponuje v u nás dostupných modelech, rychlým diskem s kapacitou od 128GB až po 512GB.

ASUS také zapracoval na vylepšení foto výbavy. Nové moduly disponují lepší technologií. Nově máte vpředu 24Mpx nejen 8MPx kamerku, vzadu je pak 48MPx místo 12MPx a sekundární 13MPx místo 8Mpx a SW vychytávky ke všemu, protože MPx samozřejmě nejsou vše.

Zvětšení nové verze přineslo také možnost podstatně navýšit kapacitu integrované baterie, takže můžete mobilně hrát déle. Stará verze měla solidní 4000mAh baterii, ale ROG Phone 2 disponuje obří 6000mAh, což je jedna z největších baterií, kterou u běžných telefonů vůbec najdete. Podporuje samozřejmě rychlé nabíjení, ale neumí bezdrátové, což ovšem vzhledem k nutné konstrukci tohoto telefonu, je pochopitelné.

Uvnitř těla je totiž opět velmi výkonné chlazení a záda se navíc dodatečně chladí v základu dodávaným modulem s ventilátorem, který umožňuje připojení dalšího příslušenství. Právě existence a nabídka perfektně sedícího příslušenství herních ovladačů a dokovacích stanic, které navíc ASUS nabízí i v unikátním balení komplet, dělá z tohoto telefonu jediný opravdu herní telefon na trhu.

ASUS přitom vylepšil pro druhou generaci i některé dílčí prvky toho příslušenství, bohužel na test jsme jej nedostali, takže nemůžeme posoudit. Základní funkcionalita a možnosti z první generace ale zůstávají a tam jsme vše testovali. A jaký je tedy ROG PHONE 2 od ASUSu v praxi? Podívejme se na něj … 

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Far Cry 6 – kdy si zahrajeme nový díl s podporou AMD?
Far Cry 6 – kdy si zahrajeme nový díl s podporou AMD?Středa, 25 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1488x
Komentářů: 7
XBOX X rozborka. Opravy komplikují SW zámky.
XBOX X rozborka. Opravy komplikují SW zámky.Pondělí, 23 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1924x
Komentářů: 1
Cyberpunk 2077 se blíží – nebude tak náročný na PC
Cyberpunk 2077 se blíží – nebude tak náročný na PCSobota, 21 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1754x
Komentářů: 14
Elite Dangerous – výborný vesmírný simulátor je zdarma
Elite Dangerous – výborný vesmírný simulátor je zdarmaPátek, 20 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1603x
Komentářů: 4
Wonder Woman 1984 jde rovnou na HBO!
Wonder Woman 1984 jde rovnou na HBO!Čtvrtek, 19 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1760x
Komentářů: 4
Nový rekord na Nürburgring pro Mercedes
Nový rekord na Nürburgring pro MercedesStředa, 18 listopad 2020
Vložil: Kevin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1133x
Komentářů: 0