Niceboy VEGA 6 – TEST akční 4K kamerky s optickou stabilizací Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 28 únor 2019
Přejít na obsah
Niceboy VEGA 6 – TEST akční 4K kamerky s optickou stabilizací
Niceboy VEGA 6
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  •  V praxi

Srdcem modelu VEGA 6 je čip Hisilcon Hi3559, který zvládá až 60 FPS u rozlišení 1440p. Použitý senzor je Sony IMX258 s nativním rozlišením 13MPx. Mnoho lidí asi překvapí, že vůči levnějšímu modelu 6 Star, který je pouze o 1 000,- levnější, je zde opravdu velký rozdíl v kvalitě jak čipu, tak i senzoru.

Senzor tedy papírově zvládne přesně to, co výrobce slibuje, dokonce u čipů s nižším rozlišením trpí mnohem méně na šumění v obrazu během horších světelných podmínek. Co potěší všechny vyznavače extrémních sportu, je elektronická šestiosá EIS stabilizace obrazu, která je dostupná i v nejvyšším 4K rozlišení. Kamerka umí také Slow Motion, časosběr, Aqua mód a možnost si nastavit úhel záběru.

Pokud by vám nastavení kamery ručně nevyhovovalo, lze využit mobilní aplikace YUTUPRO, ta je dostupná jak pro Android telefony, tak telefony od Apple. Aplikace se s kamerkou spoji skrze Wi-Fi připojení a nic nebrání tomu si kamerku odladit dle aktuální situace a mít ji třeba stále přidělanou na helmě či rámu kola/motorky apod. V tomto ohledu tedy opravdu uživatelsky přívětivá věc.

Jako první věc jsem otestoval, jak kamera fotí. Maximální kvalita je 12MPx, i když nativně by kamerka mohla umět i 13MPx ale to už nehraje roli. Zde můžete díky kvalitnímu senzoru nastavit s klidem oněch 12MPx. Vůči minule testované kamerce VEGA 6 Star jsem zaznamenal mnohem lepší kvalitu focení. Fotky nejsou rozmazané, a dokonce i za zhoršených světlených podmínek je kvalita vynikající (na danou třídu určitě).

Hodně pomáhá i stabilizace obrazu, fotky jsou díky tomu ostřejší. Co mě překvapilo je opravdová věrnost barev, sice mají fotky mírný nádech teplejších barev, komu toto nevyhovuje lze fotky do upravit ručně.

S kamerkou jsem natočil i dvě videa, jedno v autě za slunečného počasí a druhé za šera. V obou případech byla kamerka držena pouze v ruce, aby vynikla schopnost EIS stabilizace. Co se týče stabilizace, lepších výsledků rozhodně dosáhnete, pokud budete mít kamerku uchycenou třeba na helmě nebo na řídítkách od kola. V ruce dochází k typickému houpaní, které je pro tento typ stabilizace typický. Stále je to ale mnohem lepší než s kamerkou, která nemá stabilizaci vůbec. Kamerka má výbornou ostrost, a to i při maximálním 4K rozlišení. Situace se nepatrně zhorší pouze v případě, pokud panují horší světlené podmínky, ovšem díky senzoru s vysokým nativním rozlišením to není tak hrozné a dá se to překousnout.

Kamerka také disponuje funkcí WDR, ta po zapnutí zlepší dynamický rozsah jak u videa, tak u fotek. Videa Niceboy VEGA 6 nahrává do formátu MP4 s kodekem H.265. U záznamu v maximálním rozlišení počítejte s tím, že je dobré koupit paměťovou kartu s co nejvyšší rychlostí zápisu. Já doporučuji se držet kolem rychlosti 50MB/s a vyšší. Co se týče mého závěrečného doporučení ohledně rozlišení záznamu. Pokud nahráváte opravdu rychlé záběry je 1080 při 60fps asi nejlepší vhodný. Pokud máte záběry, kde není tolik pohybu a potřebujete co nejlepší detaily obrazu, rozhodně přepněte na režim 4K.

Takže k hodnocení a závěru … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Vyšlo Horizon Zero Dawn pro PC – zajímavá, ale na 10/10 nemá.
Vyšlo Horizon Zero Dawn pro PC – zajímavá, ale na 10/10 nemá.Neděle, 09 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1750x
Komentářů: 3
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novém
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novémČtvrtek, 06 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1091x
Komentářů: 7
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!Středa, 05 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 983x
Komentářů: 10
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježdění
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježděníPondělí, 27 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1173x
Komentářů: 4
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!Neděle, 26 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1836x
Komentářů: 11
Forza Motorsport odhaleno - začíná od začátku
Forza Motorsport odhaleno - začíná od začátkuSobota, 25 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1104x
Komentářů: 1